EIUVIIDEII-IIIEm/S Kerkbouw Tongeren van start Jubilaris bij mannenicoor 'Ons Koor' 'Menorah', Israël-winkel in Middelharnis PREDIKBEURTEN Cursusmarkt 1998 Driedubbel feest Eindelijk zicht op eigen onderkomen voor de gemeente van Tongeren Project 'Het Kompas', Stellendam op de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Ouddorp 'Heilig is de Heere' 3e Blad VRIJDAG 13 FEBRUARI 1998 No. 6679 Met grote dankbaarheid heeft de Stichting 'In de Rechte Straat' opdracht kunnen geven om te star ten met de bouw van een eigen kerk voor de jonge gemeente in Tongeren. Er was al enkele jaren in het klein voor gespaard, maar het laatste jaar is er van allerlei kanten hulp geboden en is een bedrag van ruim 450.000,- bij elkaar ge bracht. Er is op dit moment nog een tekort van ruim 125.000,-. Toch heeft het bestuur van de Stichting besloten om de bouw reeds nu te starten. Er lopen nog verschillende acties en en kele mensen hebben een lening aangebo den, waardoor het benodigde bedrag on getwijfeld voor het einde van de bouw aanwezig zal zijn. Het afgelopen jaar stond in het teken van het werk van veel en grote giften van particulieren die meeleven met het werk van Evangelist Vanhuysse. Maar boven dien mogen we melden de actie van de L.C.J. (een deel van de jeugd van de Christelijke Gereformeerde Kerken). Ook zijn de comité's van de Stichting bijzonder in de weer geweest. Vooral het comité Goeree-Overflakkee heeft zich bijzonder ingezet met een inspannings verplichting van 50.000,-. Bijna is dit bedrag gehaald. Ook enkele scholen heb ben zich ingezet of zijn nog bezig om actie te voeren. Verder hebben verschillende kerkelijke gemeenten hun liefde voor dit werk doen blijken door een financiële ondersteuning te verstrekken. Desgevraagd noemt de voorzitter van de Stichting, de heer H. van den Herik uit Ede, deze mijlpaal een onvergetelijk moment, een wonder van de Heere en ook een teken van de bekendheid die de 40 jaar jonge Stichting in ons land mag hebben. Lag de nadruk van het werk van de Stichting in vroeger jaren vooral op de opvang van ex-priesters uit de rooms- katholieke kerk, hier is duidelijk een nog veel grotere taak bij gekomen; het onder steunen van de jonge gemeenten die ont staan in de verschillende rooms-katholie- ke landen waar de contacten van de Stichting liggen. Hier moet vooral ge dacht worden aan Ned. Limburg, België, Spanje, Midden- en Zuid-Amerika, Zaïre en India. Elk van die contacten heeft zijn eigen ontstaansgeschiedenis. Zeker Tongeren heeft ook zijn eigen ge schiedenis. In deze oudste stad van Bel gië, mag ex-priester T. Vanhuysse met alle mogelijke inzet en met zegen van de Heere zijn werk doen. Zoals altijd in dit werk, zijn de tegenslagen vaak zwaar ge weest, maar het werk mocht steeds door gang vinden. Het ruimteprobleem was altijd de grootste zorg. Dan weer in een lokaal bij de bijbelwinkel, dan weer in een oude school, dan weer in een kantine van een vakbond, zo zwierf de gemeente door de stad en groeide onderwijl uit tot een gemeente van bijna honderd mensen. De meesten van hen zijn R.K. Velen van hen zijn door de zorgen van het leven ge beukt en vinden rust bij het Woord van God. Heel trouw komen zij naar de zon dagse diensten en de doordeweekse bij belstudies. Met de bouw van een eenvoudige kerk met enkele bij-ruimten kunnen voorlopig zonder problemen ruim tweehonderd mensen opgevangen worden. Later is dit eventueel op eenvoudige wijze uit te breiden naar meer zitplaatsen. De medewerking van gemeentebestuur en allerlei hoge instanties was zeer goed en onder het wakend oog van architec- tuurburo Mare Leemen uit Tongeren, wordt met dankbaarheid aan de bouw- begonnen. Met de bouw van deze kerk is ook een mijlpaal bereikt in het evangelisatiewerk in de stad Tongeren. Enkele jaren van hard werken zijn beloond met de vor ming van een kleine gemeente met een eigen kerkgebouw. De vreugde in de gemeente is zeer groot. Toen zondag jl. de mededeling in de ge meente gedaan werd, stond iemand op en zei: „doe de lieve broeders en zusters in Holland de groeten en bedank hen voor hun hulp aan ons". Als alles naar berekening kan verlopen, is de verwachting dat in het begin van het najaar de kerk in gebruik kan worden genomen. In Diekhuus Middelharnis: Het is nog vroeg in het jaar, maar er wor den al plannen gemaakt voor de derde Cursusmarkt Goeree-Overflakkee. Direct na de zomervakantie zullen de regionale cursusaanbieders hun aktiviteitenaanbod voor 1998/1999 presenteren. Vanwege de late vakantie in de regio is gekozen voor zaterdag 12 september, op het Diekhuusplein in Middelharnis. Deze dag wordt ook de jaarlijkse Monumen tendag gehouden, dat thema zal dan ook zeker gebruikt worden bij de opzet van de Cursusmarkt. Behalve voor professionele cursusaan bieders wordt ook gelegenheid geboden voor presentaties voor andere organisa ties met aktiviteiten voor volwassenen, te denken valt aan organisaties uit de spor tieve, culturele, natuur of maatschappe- OFFICIEEL DEALER Autobedrijf Jan van Dijk Brielle Slagveld 19 Tel. {0181)413777 Spijkenisse Kelvinweg 13 Tel. (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden lijke sector. De organisatie van de Cur susmarkt is in handen van Annie van Ree, Jan de Bree (Albedacollege), Anton Kiewiet (VBO-groen) en Jan Trompper (Diekhuus). Informatie en opgeven kan via het Diekhuus (482400). De Herv. Basisschool Het Kompas in Stellendam houdt haar jaarlijkse projec- tweek van 16 t/m 20 februari aanstaande. Het onderwerp is deze keer 'Het Boek'. Alle groepen hebben een boek uitgeko zen waarover is gewerkt en waarvan onderdelen zijn uitgebeeld. Er is met veel enthousiasme door kinderen en leer krachten gewerkt en ook de Ouderraad is er weer heel actief bij betrokken. Er zullen hapjes en drankjes te koop zijn én men kan deelnemen aan behendig- heidsspelletjes met prijzen! De opbrengst gaat naar een goed doel: bijbels voor Sulawesi, een Indonesisch eiland. Aanstaande vrijdagavond 20 februari is de tentoonstelling in de school. School straat 19. Vanaf 18.30 uur tot ongeveer 21.00 uur zijn alle belangstellenden van harte welkom! Zoals al jaren de gewoonte is wordt op de tweede repetitie-avond in februari de jaarvergadering gehou den van mannenkoor 'Ons Koor'. Naast de onderwer pen die op de agenda staan wil er op zo'n avond ook nog wel eens een jubilaris gehuldigd worden. Ook dit jaar was dit het geval. Ongeveer bij de rondvraag kwam de heer Dirk van Veen het repetitielokaal binnen, Dirk is bestuurslid van het Koninklijk Nederlands Zangersverbond (KNZV) en als hij half in de vergadering of repetitie binnen komt gaat er bij verschillende zangers een lichtje branden, zo niet bij onze jubilaris. Leen Visser. Leem kwam er achter toen zijn vrouw binnen kwam. Na een toespraak door Dirk van Veen waarin hij benadrukte dat man nen die het 25-jarig jubileum bij een koor halen de steunpila ren van de mannenkoren in Nederiand zijn, werd het KNZV insigne opgespeld en de daarbij behorende oorkonde overhan digd. Hierna was het de beurt aan de voorzitter van 'Ons Koor' om Leen toe te spreken, tijdens zijn toespraak overhandigde hij Leen een horloge met inscriptie als aandenken bij deze mijl paal, voor mevrouw Visser was er een boeket bloemen, ten slotte zit zij al 25 jaar een avond in de week alleen. Na deze toch wel officiële handelingen werd er onder het genot van een hapje en drankje nog wat nagekletst en herinne ringen opgehaald door de koorleden. Als 'Menorah' een grote, aansprekende etalage heb ben zou, zou 't er vast veel drukker lopen, maar qua afmeting behoort deze winkel in Israël-artikelen, gevestigd op Middelharnis' Westdijk, in het Winkel centrum nog wel, tot de kleintjes en dan ben je er voorbij voor je er erg in hebt... De vrijwilligers die 'Menorah' dagelijks runnen denken dat het daarom is dat de drukte die ze hebben gekend wat afgeno men is en dat is bijzonder spijtig, omdat 'Menorah' zo heel bijzonder is en zoveel te bieden heeft. Het is een project van de Stichting Protestant Christelijke Woonvoorzieningen Goeree-Overflakkee, bedoeld om hun bewoners een plezierige bezigheid te geven. De winkel werd gevuld door het I.P.C, het Israël Producten Centrum en 't moet haast zo zijn dat het qua inhoud sprekend lijkt op een winkel in een straatje in Jeruzalem. Vooral ge schenken vragen de aandacht, prachtige kaarsen, mooie sie raden, verzorgingsartikelen, een assortiment wijnen, mooie damestruien, cd's en muziekcassettes, kinderspelen, handdoe ken, en natuurlijk zevenarmige kandelaren, de menorahs. Wie bij Menorah binnenstapt hoeft niet persé te kopen. Men kan zich ook oriënteren en met de helpsters een gezellig praat je beginnen, want mede daarom, om het sociale contact, is de winkel vorig jaar mei begormen. U bent er gewoon hartelijk welkom, Menorah is een aange naam rustpunt in de drukte van de Westdijk, u moet er erg in hebben vóór u er voorbij bent. Zondag 15 februari 1998 OUDDORP - Herv. Gem, Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. G. van Loon, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. R. Veldman, nabetrachting Heilig Avond maal. Woensdag 18 februari, Dorps kerk: 19.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. J. J. Roodsant, Wou- brugge. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. Schaap. Donderdag 19 februari: 19.00 uur ds. J. Maas, Oud-Beijerland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. I. J. Bijls- ma, Zuidland en 18.30 uur ds. S. N. D. Francke, Zuid-Beijerland. MELISSANT - Hêrv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees- dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Iccsdicnst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. B. J. Wiegeraad, Reeuwijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. L. D. Burger - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (in de Exodusgem.) en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Chris tengemeente Vrienden van de Bij bel, Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. H. ten Voorde. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. H. van Kooten, Delft en 18.00 uur ds. A. van Lingen, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dlir. K. Baas en 18.00 uur ds. W. Praamsma, Rotter dam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. J. Kooy, Barendrecht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. de Moor en 18.00 u ur drs. G. den Hartogh. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal en nam. bevestiging ambtsdragers - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. A. V. d. Tol, Drimmelen en 18.30 uur ds. H. Out. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. G. Francke, Goes. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartogh - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Afgelopen woensdag en donderdag was het feest op de School met de Bijbel in Ouddorp. Maar liefst drie jubilarissen werden in het zonnetje gezet. Ze waren alle drie per 1 augustus 1985 aan de school benoemd: de directeur, de heer P..van Oosterom en de dames J. Cammeraat en W. L. Coem-adie. Voor de beide dames was het woensdagmorgen een volslagen verrassing toen ze feeste lijk op school ontvangen werden. Enkele collega's hadden in het geheim allerlei voorbereidingen getroffen om hen een onvergetelijke morgen te bezorgen. Aan alles was voor hen gedacht tot aan de tracties voor de kinderen toe. Daar de directeur woensdag afwezig was i.v.m. een vergadering 'in den lande' viel hèm donderdagmorgen de eer te beurt. Om half 9 waren alle leerlingen voor de hoofdingang van de school verzameld en werd hij toegesproken en toegezongen door collega's en kinderen. Op allebei de dagen waren vertegen woordigers van bestuur en de immer actieve oudercommissie aanwezig. We wensen de jubilarissen nog veel goede jaren toe op hun school! IRKSLANDS 1983-1998 ^MANNENKOOR Onder deze titel verschijnt D.V. medio maart een jubiieumopname van liet Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet m.m.v. Michei de Wit, orgel. Max van Middelkoop, trompet Ton Plieger - trombone Frans Cornet - bariton Opgenomen 8 november jl. in de Sint Maartenskerk te Tiel. Met o.a. Ambrosiaanse lofzang; Psalm 54; Heilig is de Heere; Psalm 130; Werk want de nacht zal komen; Psalm 25; Psalm 100; U bid ik aan; Heer' wees mijn gids; Psalm 136; Uw Naam aanbidden wij Heere; Psalm 38. Prijs CD 35,- (na 21 maart 1998 37,50) excl. 3,20 verzendkosten. MG 15,- (na 21 maart 1998 17,50) excl. 2,40 verzendkosten. Reserveer nu: bij één van de koorleden of telefonisch (0187) 48 30 17 of 48 32 82 of door een kaartje te sturen aan: DIRKSLANDS MANNENKOOR p/a A. Koppelaar, West Achterweg 16a, 3245 BJ Sommelsdijk. Uiiftv'^"* Postbus 131-6880 AC Velp Mevr. Addy Jansen uit Ouddorp is een van de vrijwilligsters, Marlijn van Drimmelen helpt haar, als bewoonster van 'Sjaloom'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5