Unieke combinatie-expositie van keramiek en olieverfschilderijen SAMEN STERK MET JANTJE BETON 9 t/m 14 maart lantjeüBeton Vee-, vlees- en eiersector vraagt meer geschoold personeel Nationaal Reumafonds VRAAG MAAR Gebr. de Waal EIIAtlDEtl-niEUWS I I 9/Canndxi Wegens groot succes herhaald! 30 jaar lachen, spelen en soms een blauwe plek Rekenen leren? Drukkerij "DANK U WEL VOOR UW STEUN" DINSDAG 10 FEBRUARI 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I De Heere bewaart de eenvoudigen. I Op D.V. 11 februari hopen onze ouders f en te gedenken dat ze 50 jaar geleden in het huwe- hjk zijn getreden. Alle dank en eer komt hiervoor alleen de Heere toe. Die hen in voor- en tegen spoed heeft willen bewaren. Hij gedenke hen beiden en beware ze voor elkaar en voor de eeuwig heid is de wens en bede van hun I dankbare kinderen en (achter)klein- kinderen. W I Gelegenheid tot feliciteren D.V. woensdagavond f I van 19.00 tot 21.00 uur in de zaal achter de I Gereformeerde Gemeente te Herkingen, Onder- I langs 6. M Deltastraat 18 I 3249 AC Herkingen f DANKBETUIGING 'k Langs deze weg willen wij iedereen heel hartelijk u bedanken voor alle belangstelling ontvangen na f i^ de geboorte van onze dochter en zusje t Gerard, Petra, Angela en Richard Stuart Wilbrinkbos 22 i Hoofddorp |1 Zalig hij die in dit leven Jacobs God ter hulpe heeft. (Psalm 146 vers 3) Bedroefd maar in dankbare herinnering aan het geen zij voor ons heeft betekend, geven wij u ken nis dat na een liefdevolle verzorging in 'Gelders- hof', de Heere van ons heeft weggenomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante PIETERNELLA TROOST weduwe van Boudewijn de Jong op de leeftijd van 93 jaar. Ouddorp: J. Westdijk-Troost Stellendam: L. Troost A. Troost M. Troost-van Soest Ouddorp: J. van Seters-Troost Stellendam: P. Troost neven en nichten Dirksland, 10 februari 1998 Correspondentie-adres: Bosschieterstraat 31, 3251 AB Stellendam Gelegenheid tot condoleren: donderdag van 19.00 tot 20.30 uur in de rouwkamer van 'Geldershof', Poldersweegje 2 te Dirksland. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben vrijdag 13 februari 1998 om 14.00 uur op de begraafplaats aan de Kapoenstraat te Dirksland. Aanvang rouwdienst om 13.30 uur in de rouw kamer van 'Geldershof'. Geen bloemen Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen dan ver zoeken wij u om deze advertentie als zodanig te beschouwen. Dirk van Beest en Wim de Waal houden vrijdag 13 en zaterdag 14 februari a.s. een schitterende expo sitie-verkoop in het Multi-functioneel centrum 'Dorpstienden' in Ouddorp. Uniek is de combina tie van prachtige olieverfschilderyen en het hand gemaakt keramiek. De schilderijen hebben een brede keus aan onderwer pen, van traditionele landschappen, zeegezichten en stillevens. De doeken zijn geschilderd door academisch geschoolde kunstenaars en stuk voor stuk van hoge kwaliteit. Tevens verstrekt 'De Waallijsten' bij aan koop een biografie, certificaat en diverse garanties. U zult versteld staan van de ruime keus en de prachtige lijsten. Dirk van Beest toont u tijdens de expositie een com pleet overzicht van de producten die hij maakt. Van ontwerp tot en met het bakken, alles doet hij zelf. Wat opvalt zijn de kleurstellingen en de talloze vormen. Van lamp tot klok en van kamerfontein tot en met vaas, alles is mogelijk. Juist dit is zo uniek, omdat alles afgestemd kan worden op het interieur. Om de keus voor handgemaakt keramiek nog eenvoudiger te maken, biedt Dirk van Beest de mogelijkheid om lam penkappen te stofferen met elke gewenste stof. Zo kunt u bijvoorbeeld de stof van de gordijnen gebrui ken voor de stoffering van de lampenkappen om zo de puntjes op de 'i' te zetten in uw interieur. Zowel Dirk van Beest als Wim de Waal kunnen zich goed vinden in de samenwerking, juist doordat beiden de klant zo'n vrije en uitgebreide keus kunnen laten maken. De expositie wordt gehouden op vrijdag 13 febru ari van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 14 februari van 10.00 tot 16.00 uur in Multi-functioneel cen trum 'Dorpstienden', Dorpstienden 4, 3253 AS Ouddorp. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opne men met Dirk van Beest, tel. (0180) 611528 of Wim de Waal, tel. (0346) 213906. Het fonds van Jantje Beton komt op voor de kinderen uit de buurt. Veel moet nog gebeuren. Geef gul! Steun de jubileum-collecte te Middelharnis Tel. (0187) 48 39 27 Vertederende geboortekaartjes GEBR. DE WAAL Langeweg 13 SOMMELSDiJK AI M£ GRATIS 0860 0226622 Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187) 48 27 29 Fax (0187) 48 57 36 Posters telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Werkgelegenheid onderzocht De vraag naar goed geschoold per soneel in de vee-, vlees- en eiersec tor zal in de komende jaren toene men. Tegelijkertijd wordt in de pluimveebranche, de groot- en tus senhandel én bij supermarkten een stijgende behoefte aan ongeschool de medewerkers voorzien. In vrij wel alle geledingen van de bedrijf stak doen zich knelpunten voor bij de werving van nieuwe medewer kers en de scholing van de zittende personeelsleden. Dit beeld komt naar voren uit een onder zoek naar de aard en de omvang van de werkgelegenheid in de sectoren vee, vlees en eieren. De studie is verricht door het Economisch Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf (EIM). De sa menvatting wordt woensdag besproken tijdens de maandelijkse openbare be stuursvergadering van het Productschap Vee en Vlees (PVV). Het volledige on derzoeksrapport wordt later beschikbaar gesteld aan de belanghebbende organisa ties in de bedrijfstak. Banen In de vee-, vlees- en eiersector werken in totaal ruim 146.000 mensen. Omgerekend naar volledige banen is het aantal iets meer dan 120.000. Van alle werkers in de branche zijn ruim 83.000 in loondienst. In de primaire sectoren zijn overwegend kleine bedrijven te vinden met geen of enkele medewerkers. Slachterijen, de groothandel én be- en verwerkende be drijven zijn doorgaans grotere onderne mingen met voornamelijk personeel in loondienst. De detailhandel en de vee handel nemen een middenpositie in. Leeftijd Wat betreft de leeftijd van personeelsle den in loondienst valt op, dat in de de tailhandel en op de vers-vleesafdelingen van supermarkten verhoudingsgewijs veel jongeren beneden de twintig jaar werken. Werknemers boven de vijfen veertig jaar worden vooral aangetroffen in slachterijen en op gemengde en rund veebedrijven. Het aandeel allochtonen in het perso neelsbestand is vooral groot in slachterij en én in de be-en verwerkende industrie. In supermarkten werken verhoudingsge wijs veel vrouwen (66%). Opvallend is verder dat in de veehandel bijna de helft van de personeelsleden vrouw is. \S] Het gebeurde toen ik 6 was: reiima. "Want ook als je jong bent, kan je 't krijgen. Ik behoor nu tot die 1.400.000 chronische reiimapatiënten. Dat is één op de tien Nederlanders. Zelf heb ik altijd veel gefietst, nu kan dat niet meer. Te pijnlijk. Helpt u ons het leven van reumapatiënten dragelijker te maken? Mijn hartelijke dank hiervoor. Statenlaan 128, 2582 GW Den Haag. Telefoon (070) 350 32 31 Fax (070) 354 95 19. Bank 70 70 70 848 -^ ai NATIONAAL lEUGD FONDS Postbus 85233, 3508 AE Utrecht. Giro 1247. Tel. 030-244.70.00 Neem contact op met het volwassenenonderwijs van het Albeda Collega Kastanjelaan 3 L) vindt ze bij Maal< uw keuze uit het nieuwe modellenboek. We zien u graag op ons adres: B UNKEJWSIUIOWG Alles watje weten wilt over benandelingen, onderzoek, begeleidii^ en preventie van kanker y!i Voorlichtingtccntium NEdctUndic Ednkcrbutrijding/KWF Jl^ Sophiilian 8. 1075 BR Amsierdam mttrnnnte http llviww.kankcrbeunjding n/ Veriovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Vanuit Benin, Eritrea, Ethiopië, India, Ivooritust, Kenya, Sri Lanka, Uganda, enzovoorts... Het UNESCO Centrum Nederland ontvangt vele spontane dankbrieven. Want opnieuw werden onderwijsprojecten voor gehandicapte kinderen, mede dankzij uw steun, mogelijk gemaakt. Een selectie van hartverwarmende reacties van de projecten ligt voor u klaar Helpt u ons ook in 1998? Bi; voorbaat dank. UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam Reiuna slaat niemand over! Ook haar niet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5