RPF Oostflakkee presenteert zich Rabocheque van 15.000,- voor bijzondere Zuidwester speeltuin (010) 2741135 Jostiband-orkest in Ouddorp Kerkdiensten Geref. Gemeenten /h^{ l?r2 4-Ö 4f/ü, a oelbuh^ Politie 24-uurs telefoon: Rommel op steigers in vissersliaven Cursus Geestelijke Vorming N.B.V.P. afd. Midden TIMbb pracht modellenboek Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Contactbijeenliomst gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' Vrijwillig(st)ers gevraagd Particuliere verltopen gebruiltte auto's dalen flink Goede resultaten Speedo- zwemmers Schotejil JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED /^^V3VVor.D/öi./0j BEW. EX. 70e Jaargang DINSDAG 10 FEBRUARI 1998 No. 6678 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930-Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Voor het eerst in de geschiedenis van Oostflakkee zal ook de Reformatori sche Politieke Federatie aan de ko mende gemeenteraadsverkiezingen deelnemen. Op grond van het grote aantal stemmen dat op de RPF werd uitgebracht bij de landelijke verkiezin gen in 1994 werd in 1996 de RPF-kies- vereniging Oostflakkee opgericht. Deze snelgroeiende kiesvereniging met op dit moment ruim 70 leden is klaar voor het politiek meebesturen van de ge meente. Er is een kandidatenlijst opge steld met vertegenwoordigers uit alle dorpskernen. De nummers 1 en 2 van de lijt, Gert-Jan van der Valk en Johan van der Welle, hebben zich grondig voorbereid op het komende raads- en commissiewerk in de gemeente. D.V. vrijdag 13 februari wordt het verkiezingsprogramma gepresenteerd en in de komende dagen zal een verkorte versie in de vorm van een RPF-verkie- zingsmanifest huis-aan-huis worden ver spreid. De RPF staat voor Christelijk sociale po litiek waarin zowel Reformatorische als Evangelische Christenen zich thuis kun nen voelen. Bijbelgetrouw besturen van een gemeente anno 1998 betekent keuzes durven maken op kwetsbare gebieden als ons (leef)milieu, welzijn, onderwijs, re creatie, werkgelegenheid en woning bouw. Nieuwe ontwikkelingen in bijv. landbouw en gezondheidszorg en ten aanzien van de veiligheidsbeleving vra gen om een hernieuwde doordenking. Keuzes moeten gemaakt worden op grond van een Bijbelse visie op de sa menleving die steeds minder weet heeft van de normen en waarden van Gods Woord. Onze tijd verdraagt daarom geen verslapping of verstarring, maar een waakzaam en constructief bouwen aan een rechtvaardige samenleving. Ook met het oog op de jeugd. Goeree-Overflakkee moet ook voor hen aantrekkelijk blijven om er te wonen, te werken en te ontspan nen. Vanuit haar verkiezingsprogramma wordt duidelijk dat de RPF staat voor het behoud van het landelijk karakter van Oostflakkee, waarbij zowel het behoud van de unieke natuurgebieden als de be vordering van gezonde en duurzame agrarische bedrijven centraal staat. Het aantrekkelijker maken van de fiets routes tussen de dorpskernen past goed in deze visie. Ten aanzien van het sociale aspect kan de RPF zich goed vinden in het gestructureerde beleid zoals dit de laatste jaren wordt gevoerd. Er is oog voor de minderbedeelden in de Oostflak- keese samenleving en dat moet ook in de toekomst zo blijven. Het Binnenhof wordt gezien als een on misbare sociale werkvoorziening die het verdient om gesteund te worden door de gemeente. Meer zorg is er voor wat betreft het weg vallen van Bijbelse normen en waarden in de samenleving. Daar waar de ge meente de bevoegdheid heeft, dient zij de Christelijke normen te eerbiedigen, bijvoorbeeld ten aanzien van de winkel sluitingswet, reclame- en subsidiebeleid. Ook de veiligheid van kwetsbare groe pen in het verkeer, zoals kinderen, oude ren en gehandicapten krijgen bijzondere aandacht. De RPF Oostflakkee maakt zich bijvoorbeeld sterk voor het verder invoeren van de 30 km zones en het terugdringen van het vrachtverkeer in de dorpskernen. Ook het terugdringen van de maximumsnelheid op de N59 door een strikte elektronische controle staat op het verlanglijstje. Het zijn slechts enkele in het oog lopen de punten waarmee de RPF de komende gemeenteraadsverkiezingen wil ingaan. Vrijdag 13 februari is het bestuur van de RPF Oostflakkee, met de kandidaten van haar verkiezingslijst, vanaf 20.00 uur bij een in verenigingsgebouw Diaconia te Oude Tonge, waar het verkiezingspro gramma aan de pers en het publiek zal worden gepresenteerd en toegelicht. Een ieder is van hart' „welkom. Wilt u meer informatie of een verkie zingsprogramma toegezonden krijgen, bel dan (0187) 641264 of (0187) 632153. GEMEENTE MIDDELHARNIS Uit een vitrine van een winkel aan het Zandpad te Middelhamis werd op 6 fe bruari door twee onbekend gebleven mannen, een aantal sieraden gestolen. Bij thuiskomst van een bewoner van een woning aan het Louis Bouwmeester plein, bleek dat er ongenode gasten bin nen waren geweest. De woning werd ge deeltelijk doorzocht. Uit de woning werd een geldkistje ontvreemd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd er een ruit vemield van een winkel aan de Westdijk te Middelhamis. Na terugkomst van zijn vakantie, bleek de eigenaar dat er was ingebroken in een bedrijfspand aan de Oostelijke Achter weg te Middelhamis. De dader(s) ver schaften zich de toegang door een raam te forceren. Het gehele pand werd door zocht. Onbekend is wat er werd wegge nomen. Een 59-jarige inwoner uit Sommelsdijk reed op 9 februari met zijn personenauto over de Kaai te Sommelsdijk. Bij contro- ^Q3^^9^^p Ie bleek dat hij te veel had gedronken. Tevens bleek zijn rijbewijs niet meer geldig te zijn. De man kon met achterla ting van zijn auto en medeneming van een proces-verbaal huiswaarts keren. GEMEENTE DIRKSLAND Op 6 februari werd de bestuurder van een vrachtauto aangehouden op de Staakweg te Dirksland. De bestuurder, een 34-jarige inwoner uit Bergen op Zoom, bleek te veel te hebben gedron ken. Zijn rijbewijs werd direct ingevor derd en proces-verbaal zal worden opge maakt. GEMEENTE GOEDEREEDE Op 8 februari bleek dat de laatste bus vanuit Ouddorp veel overlast heeft van de jeugd. De bus kon na de zoveelste 'grap' van de jeugd met een half uur ver traging onder politiebegeleiding pas ver trekken uit Ouddorp. Een toeristisch ritje met de auto over het eiland, bleek op de oude Provinciale weg tussen Stellendam en Goedereede iets te veel van de auto te hebben gevergd. Door onbekende oorzaak geraakte het motorgedeelte van de auto in brand. De inzittenden bleven ongedeerd en de auto brandde geheel uit; de brandweer van Stellendam bluste de restanten. Vrijdag 6 febmari 1998 werden tijdens de surveillance in de Buitenhaven van Stellendam diverse overtredingen gecon stateerd met betrekking tot het achterla ten van afval. Tweemaal werd geconstateerd dat er af val op de steigers was achtergelaten zoals kartonnen dozen en lege plastic jer rycans. Tevens werden diverse oliedrums aange troffen met daarin vette poetslappen, oude smeeroliefliters etc. Tot nu toe konden twee verdachten wor den achterhaald. Nader onderzoek volgt. Hé, houd jij van een aardappelfestijn? Kom dan a.s. Zaterdagavond naar 'de Hoeksteen', waar de aardappel centraal staat. Kom genieten van de aardappel die op vele manieren, vormen en smaken gegeten kan worden. Al trek gekregen? Geef je snel op bij Simone (tel. 483526) of bij Annewien (tel. 483140). Zorg datje er bij bent! 14 febmari, om 7 uur in 'De Hoeksteen' aan de Ring te Middelhamis. De kosten zijn 5,- per persoon. op D.V. maandag 16 februari 1998 hoopt ds. A. P. Voets uit Middelhamis te spreken over het onderwerp 'Tot Uw dienst' - Over het ambtelijk dienen. Aanvang 19.45 uur. Plaats: Hervormd Verenigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Allen hartelijk welkom. De Stuurgroep De afdeling Midden Flakkee van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt vol gende week woensdagavond, om 19.45 uur in 'Het Diekhuus' een afdelings avond. De avond wordt gevuld door de heer K. C. Vogelaar uit Sommelsdijk in samenwerking met mevr. C. Diepenhorst uit Melissant. De heer Vogelaar zal aan de hand van dia's een leuke quiz over het eiland houden en mevr. Diepenhorst leest twee flakkeese verhalen voor. Straks gehoortekaartjes nodig? Bij dmkkerij GEER. DE WAAL ligt een voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13, SOMMELSDIJK Bijna is het zover. Nog een paar dagen en dan is het Jostiband-orkest in Oud dorp. Op zaterdag 21 februari 1998 zor gen de 100 verstandelijk gehandicapte orkestleden uit De Hooge-Burch in Zwammerdam voor een wervelend con cert van 2x 45 min. in M.F.G. Dorpstien- den te Ouddorp. U wilt er toch ook bij zijn. Er zijn nog kaarten in de voorverkoop verkrijgbaar. Bij alle Rabobanken van Goeree-Overflakkee zijn ze verkrijgbaar t/m dinsdag 17 februari. Alleen de Rabo bank in Ouddorp en Middelhamis bieden tot vrijdag 20 februari gelegenheid tot aanschaf van een kaartje. Besluit u op het laatste moment dat u dit concert toch niet wilt missen, dan kunt u op zaterdag 21 februari 1998 vanaf 10.00 uur bellen met (06) 53755268. Indien mogelijk (want VOL=VOL), re serveren wij dan een kaart voor u. De organisatie van dit concert is in han den van de Christelijk gemengde zang vereniging 'Hart en Stem'. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Op D.V. woensdag 11 februari a.s. hopen we onze jaarvergadering te hou den in 'De Hoeksteen'. De heer J. Maliepaard zal deze avond verzorgen met een dia-quiz. Aanvang 19.30 uur. Gasten hartelijk welkom. Hoe véél zaliger het is te geven dan te ontvangen lezen we regelmatig af aan 't gezicht van Rabodirec teur de heer W. A. Coremans. Dat gebeurde vrijdag ochtend nog, toen hij zich, namens de Stichting Steun door Rabobanken, met een vette cheque aandiende bij de Zuidwester, de Organisatie voor Zorg- en dienstverlening die we lang 'Hernesseroord' hebben genoemd. Daar werkt Judith de Bruin in de bewegingsagogie en zij was het die vijfjaar geleden een groots plan opvatte, de realisering van een speeltuin voor de dikwijls meervoudig gehandicapte bewoners van de Inrichting; het prijskaartje dat er aanhing was torenhoog, driehonderdduizend gulden. Duidelijk dat het een heel bijzondere speeltuin worden zou, „een voor mensen die qua communicatie-beleving afhankelijk zijn van gevoel, van reuk, van aanraking, van dingen te zien", zei vrijdagmorgen dokter W. Westra, als Regiomanager Goe ree-Overflakkee. Er werden akties gehouden en veertien maanden geleden kon de speeltuin geopend worden. De groep die zich zo had inge spannen raakte daarna even in een dipje, maar maakt zich nu op de speeltuin te voltooien met een rolstoeldraaimolen a 30.000,-. Totaal is er nog zestigduizend gulden nodig. Rabodirecteur Coremans droeg vrijdagmorgen alvast 15.000,- bij. Hij méénde het toen hij zei dankbaar te zijn het bedrag te mógen overhandigen omdat de speeltuin - toeganke lijk voor de Hemesseroordbewoners én de burgers uit het dorp - spelenderwijs de integratie van beiden in eikaars bestaan zal bevorderen. Door zó'n prachtig doel te steunen wil de Rabo bank meer zijn dan een instituut waar geld wordt verdiend, zeker ook streeft de Rabobank ernaar de samenleving op een hoger plan te brengen. Hoog acht de heer Coremans die sa menleving die zorg kent voor z'n zwaksten. Judith de Bruin, vreselijk gelukkig met haar cheque, want op de nog benodigde 60.000,- kan 15.000,- in mindering worden gebracht. Opnieuw heeft het gebaar Judith gesterkt in de wetenschap dat de maatschappij er klaar voor is de integra tie van de zwakkeren in haar bestaan toe te laten. Een mooier cadeau kon haar niet gegeven worden. Even werd in de nieuwe speeltuin rond gekeken, ook al was die in wintertooi. Je vindt er een geurentuin, een mandschom mel en een rolstoelwip, straks dus ook de rolstoeldraaimolen. Een van de ouders, architect van professie, is als ontwerper opgetreden en hij heeft al voorbeeldig werk gedaan, maar 't mooist is 't volkje van de Zuidwester en dat van Flakkee samen te zien spelen. „Dankbaar dat ik dit doen mocht", zei de heer Coremans, de nieuwe speeltuin is vast nog niet uit z'n ge dachten. afd. FlakkeelTholenlSchouwen Het ligt in ons voornemen om op D.V. zaterdag 14 februari a.s. 's middags kwart over twee weer een contactbijeen komst te houden in gebouw 'Rehoboth' van de Gereformeerde Gemeente aan de Geldersedijk te Dirksland. Hiervoor worden uitgenodigd alle gehan dicapten met hun ouders en/of ver- zorg(st)ers. Ook voor mensen buiten de Gereformeerde Gemeenten is deze uitno diging bestemd. Iedereen is hartelijk welkom! Begon nen wordt met het vertellen van een Bij bels verhaal. Dan is het feliciteren van degenen die jarig zijn geweest (met na tuurlijk een cadeautje). Met elkaar zin gen we dan en daarna volgt de pauze, ledereen krijgt (gratis) koffie, thee of frisdrank. Daarna worden de bezoekers op creatieve wijze bezig gehouden tot kwart over vier: het einde van de bijeen komst. Mogen we op u rekenen? DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. A. M. den Boer (Bijbel lezing). MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. J. Beens van Nij- kerk. OUDE TONGE - heden (dinsdag) avond 19.30 uur ds. F. Harinck te Nieuwerkerk a.d. IJssel. GOLTGENSPLAAT - woensdagmid dag 15.00 uur ds. A. M. den Boer, huwelijksbevestiging; woensdag avond 19.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk. MIDDELHARNIS - Evangelische boek handel De Korf zoekt enthousiaste vrij- willig(st)ers. Wie het leuk vindt met mensen om te gaan en zinvol vrijwilli gerswerk zoekt, is van harte welkom. Winkelervaring is niet noodzakelijk. Voor info: tel. 485704. Het aantal onderlinge particuliere verko pen van gebruikte auto's daalde het afge lopen jaar met 108.000 occasions tot 621.000. Dat is zo'n 14,8% minder in vergelijking met 1996. Het aantal ver kochte occasions door professionele autobedrijven is ten opzichte van 1996 toegenomen met 53.000 (+5,2%) tot 1.076.000 auto's. Het totaal aantal ge bruikte auto's dat in 1997 is verkocht, bedraagt 1.697.000. Dat blijkt uit cijfers van BOVAG/RDC Datacentrum, die de BOVAG-Krant dit weekeinde zal publi ceren. De verschuiving van onderlinge particu liere verkopen naar professionele autobe drijven heeft volgens BOVAG verschil lende redenen. Consumenten, die bij een particulier een auto kopen, hebben meestal een inruilauto die nog zelf moet worden verkocht. Dat betekent voorfi nanciering, dubbele houderschapsbelas ting, dubbele verzekeringskosten en dub bele APK-plicht. Deze nadelen worden versterkt door de stijgende prijzen van auto's. De gemid delde prijs van een gebruikte auto steeg van 11.500 in 1990 naar 16.000,- in 1996. Bij een duurdere auto wil een con sument meer service en zekerheid, zoals een BOVAG-garantiebewijs en een Nationale Auto Pas. Particulieren zien ook meer op tegen het over straat trans porteren van een buidel geld voor de aankoop. Zaterdag 7 februari jl. verscheen een 4-tal Schotejillers op basis van eerder behaalde limiettijden aan de start van de ZRO/Speedo-jaar- gangwedstrijd te Rotterdam. Anja de Gelder, Annemiek Veltman, Thijs Tromper en Iris Oostdijk waren de gelukkigen. Bij de jaargang 1987 moest 100 m rugslag en 100 m schoolslag wor den gezwommen. In genoemde categorie wist Annemiek Veltman een tijdsverbe tering van ca. 4 seconden te boeken met een jd van 1.35.6 op de rugslag. In een latere serie verbeterde ook Anja de Gel der met ca. 4 seconden haar tijd tot 1.27.5, waarmee ze net 4e werd op de 100 m rugslag. Op de schoolslag werd Anja de Gelder opnieuw 4e, nu in een (p.r.)-tijd van 1.39.6. Annemiek Veltman zette een tijd neer van 1.49.1 Bij de jongens geboren in 1987 kwam Thijs Tromper in actie. Hij zwom op de 100 m rugslag een tijd van 1.43.2 en op de 100 m schoolslag een tijd van 1.43.6. Bij de meisjes van jaargang 1986, ten slotte, zwom Iris Oostdijk opnieuw een p.r. Op de 100 m vrije slag verbeterde ze haar tijd met bijna 3 seconden tot 1.22.0. Goeree-Overflakkee B.V. BOVAG verwacht daarom dat het marktaandeel van de professionele auto bedrijven in de komende jaren blijft stij gen ten opzichte van de onderlinge parti culiere verkopen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfial(kee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VDEO - «TU»0 - KEPOftTAOE FOTOaPWIE Mtij OUOOOfV-WMMnÊt 35-TêkffoonfOia?} 681612/Fwc 663734 «EMESSe - PHWshop - Hogwoom 172 - r«*ft>on itH 462400 De cheque werd meegedragen naar de speeltuin; links Rabodirecteur Coremans, rechts regio-manager dokter Westra, midden Judith de Bruin Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1