Pl^LITIE Nieuwe veegwagen zorgt dat Goeree er proper bij ligt Nature Photolease in Melissant De Nederlandse Kinderjury opnieuw aan de slag! (010)2741133 Oude Tonge hield feestelijke optocht Modeltreinen en -autobeurs Politie 24-uurs telefoon: Veilig Goeree-Overflakkee AA^MINNAARD ^^^VASTGOED Een briljant idee: Ie paal voor buitenplaats Nieuw Zeeland Sdiotejil-jeugd succesvol in Papendrecht Afscheidscadeau dokter De Jager Hoge prijzen voor Ouddorpse vogelhouders Opbrengst acties SOS-l^inderdorpen ^;^S^BIBi^ 70e Jaw^^/^ DINSDAG 3 FEBRUARI 1998 No. 6676 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01108 Voor de elfde keer is de Nederlandse Kinderjury van start gegaan. Alle kin deren tussen vier en twaalf jaar kunnen by de bibliotheek terecht om naar har telust boeken te lenen. In juni zal de uit slag bekend worden gemaakt in een feestelyke televisie-uitzending, in aan wezigheid van genomineerde schrijvers. De Nederlandse Kinderjury (NKJ) werd voor het eerst georganiseerd in 1987 en bleek meteen een succes. Duizenden kin deren maakten via bibliotheek, school of boekhandel kenbaar wat hun favoriete boek was. En sinds die tijd nam het aan tal deelnemers alleen maar toe. In 1997 waren het er ruim 50.000, zo'n 10.000 meer dan het jaar daarvoor! Tot nu toe werden er boeken bekroond in drie leeftijdsgroepen. Dit jaar gaat het voor het eerst iets anders: de leeftijds groep 13-16 jaar krijgt een eigen jury, die de 'Jonge Jury' gaat heten. De Neder landse Kinderjury vanaf dit jaar dus be- doeld voor kinderen van de basisschool. Alle kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen meedoen, individueel, via school of via de bibliotheek. Ze kunnen op een deelna- meformulier kenbaar maken welk boek zij het mooist, spannendst, zieligst of leukst vinden. ledere deelnemer mag vijf boeken noemen. Er worden in de leef tijdsgroepen 6 t/m 9 jaar en 10 t/m 12 jaar elk vijf boeken genomineerd, waar uit de twee uiteindelijke winnaars wor den gekozen. In de periode dat de kinderjury loopt weten veel kinderen hun weg naar de bibliotheek te vinden. De bibliotheek pro beert het hun dan ook extra naar de zin te maken. Bijvoorbeeld door zo veel moge lijk boeken beschikbaar te stellen. Een vrolijk geelgekleurd rugetiket maakt dui delijk welk boek dit jaar meedingt (en dat zijn alle kinder- en jeugdboeken die in 1997 voor het eerst vei-schenen!) Kinderen die willen meedoen kunnen in de biblio theek hun deelnemerskaart komen opha len. Daarbij krijgen zij een speciaal pasje van de sponsor van de kinderboekenweek. Dit pasje is tevens een lotnummer waar mee de gelukkige winnaar een boek kan winnen. De winnende lotnummers worden in de bibliotheek bekend gemaakt. In de bibliotheek gonst het vanaf nu van de activiteiten rond de NKJ. De uitslag van onze deelnemers zal tijdens de af sluitende feestmiddag bekend worden gemaakt. De kinderen die hebben mee gedaan via de bibliotheek krijgen op die middag een heuse oorkonde uitgereikt. Alle uitslagen zullen vervolgens worden doorgestuurd naar de landelijke jury. Wij heten iedereen die mee wil doen aan de NKJ van harte welkom. Graag tot ziens in de bibliotheek! GEMEENTE MIDDELHARNIS Winkeldiefstal Op 30 januari werd een 14-jarige in woonster van Achthuizen aangehouden nadat zij uit een winkel aan de Westdijk te Middelhamis goederen had meegeno men zonder deze te betalen. Bij het ver laten van de winkel ging het alarm af. Diefstal fiets Op 30 januari werd tussen 21.00 en 22.00 uur bij De Staver te Sommelsdijk een afgesloten fiets gestolen. Rijden onder invloed In de nacht van vrijdag op zaterdag wer den op de Voorstraat te Sommelsdijk 2 bestuurders j^scontroleerd op het gebruik van alcohol. Beide bestuurders bleken te diep in het glaasje te hebben gekeken, ze werden met een proces-verbaal heenge zonden. HELLEVOETSLUIS Aanstaande zaterdag 7 februari wordt in het cultureel centrum 'De Veste', Oost- zanddijk 3 te Hellevoetsluis een grote MODELTREINEN EN AUTOBEURS gehouden. Hier vindt men een ruim aanbod van ge bruikte treinen, auto's, en vele andere spoorse zaken te koop of te ruil. Ook kan men hier terecht voor deskundig advies en reparaties. De beurs duurt van 10.00 tot 16,00 uur. Voor info of deelname kunt u bellen met tel. (0181) 312190. Kom kijken of ken nis maken met een fascinerende hobby. Op 21 februari is hij ook in het toimen- magazijn te Brouwershaven, terug op zijn oude stek! Over dat onderwerp zal woensdag 25 fe bruari, 's avonds vanaf half acht, in de Grutterswei te Oude Tonge een discus sie-avond worden gehouden, 't Gaat kennelijk niet om de verkeersvei ligheid, maar (ook) om het toenemend gevoel van onveiligheid. Gesprekspartners deze avond zijn verte genwoordigers van de politie, het PvdA Tweede Kamerlid Van Heemst en de voorzitter van de Verkeerscommissie van het ISGO, de heer J. v. d. Mast. Zij die zich bij het onderwerp betrokken weten worden gevraagd aanwezig te zijn en hun mening kenbaar te maken. Weth. Visser, ook zéér gesteld op een schone gemeente, overhandigt de sleutel aan Gerbrand Klink Elk van Goerees' ambtenaren zal z'n verdienste heb ben, maar die van Gerbrand Klink liegt er zéker niet om; hij verzamelt wekelijks 8 a 9 ton vuil in z'n veeg- auto en dat geeft Goedereede een heel wat properder aanblik dan anders het geval zou zijn. Moet natuur lijk ook in een recreatiegemeente die zoveel gasten wil ontvanged. Gerbrand heeft vrijdag een nieuwe veegautb- aïmex kolkeir- zuiger in gebruik genomen. Door de heer de Baar van Delta- trux-Midlandtrux en door de heer Bosgieter van LiaGram Milieutechniek b.v. werd de Volvo vrijdagochtend bij het Ge meentehuis voorgereden en zó onbesmet was die nog dat bur gemeester Sinke in z'n besmettelijk blauwe jas best een rondje meekon. De cabine is trouwens een van de weinige air-condi tioned werkplekken voor de ambtenaren, een bevoorrechte po sitie derhalve voor Gerbrand, zoon van Anton Klink die de vroegere veegwagen jarenlang heeft gereden, 't ging derhalve van vader op zoon. Pas over acht jaar wordt inruil overwogen, want de wagen kost maarliefst ƒ280.000,-. „Wanneerhet Goeraes Gat.zó grondig geveegd zou worden, zou het minstens zes meter diep zijn!" zo heeft burgemeester Sinke de capaciteit van de nieuwe wagen geroemd. De heer De Zoete met een pracht exemplaar uit z'n collectie In Melissant woont sinds veertien jaar Gertjan de Zoete. In het onderwijs heeft hij de boterham ver diend, maar daar is een eind aan gekomen, een streep doorgehaald. 'Opgebrand' is de veertiger het vak uit gestapt, maar gelukkig heeft hij z'n grote hobby, z'n passie voor natuiu'fotografie, daar is hij een grote in! Dat heeft'ie niet zelf zo gezegd natuurlijk, maar dat hebben we vastgesteld aan de hand van een reeks foto's die hij heeft laten zien als exempels van z'n werk, 60x80 cm van formaat, in zacht getinte passe-partout, gevat in een aluminium kader en met een verrassend beeld dat alleen het oog des meesters zo kon ontdekken. 't Is niet toevallig dat de heer Zoete al twintig jaar lid is van het Natuurfotografengilde. Op zijn naam staat sinds november vorig jaar het bedrijf 'Nature Photolease', met de dienstverlening waarvan de heer Zoete de soberheid weg wil halen uit tal van kantoren en publieke ruimtes, behangen als die kunnen zijn met soms sma keloze posters, terwijl het zoveel mooier kan. De heer Zoete richt zich met z'n aanbod op bedrijven die zich in het bovenstaande herkennen, die er maar niet in slagen hun kantoren sfeer te geven zodat ze een aangename werkplek worden. In de eigen woonkamer op Nieuweweg 69, heeft de heer de Zoete samen met vrouw Elly wat mooie composities opgehan gen en wie 't niet geloven zou wordt daar al overtuigd van wat zo'n mooie foto toch vermag. Altijd zullen ze over de natuur gaan en zó treffend zijn ze dat het oog wordt bekoord, en de geest wordt aangesproken. De heer Zoete beveelt het z'n afnemers aan die sfeer te schep pen, klanten zullen 't zeer waarderen en 't bedrijf ermee asso ciëren. Conform de gemaakte afspraak kunnen de foto's een of meerdere keren per jaar gewisseld worden, 't Is overigens niet alleen het eigen werk wat de heer de Zoete wil plaatsen, het gaat ook over fotowerk van top-natuurfoto grafen uit heel Nederland. Er zijn op Flakkee stellig nog heel wat wanden die met de foto's die we bij 'Nature Photolease' hebben gezien een ware metamorfose zouden ondergaan, (tel. 602547). Om ca. 19.00 uur verzamelde zich zater dagavond een groot aantal deelnemers in het SWOO gebouw, aan de Bemhard- straat, voor de lampionnenoptocht. Ruim 100 kinderen, waarvan vele met hun ouder(s), meldden zich voor een lampion of fakkel. Om ca. 19.30 uur kon de hele stoet, van een paar honderd men sen, met kleurrijke lichtjes vertrekken. Het Majorette peloton van VIVACE was met een groot aantal leden ook paraat. De meisjes trotseerden dapper, in hun majorettepakjes, de koude vrieswind en lieten zich niet uit de maat slaan. Gedu rende de gehele tocht gaven zij het tempo aan. De tocht die dwars door het doip slingerde ging vooral door straten die normaal niet aangedaan worden bij optochten door het dorp. Het was een kleurrijk geheel van lampionnen en fak kels. Onderweg kwamen vele mensen naar buiten of waren van achter de ramen toe schouwer van de feestelijke stoet. Om het geheel een feestelijk karakter te geven was de T. en T. korps Burg v. d. HARST uit Ooltgensplaat aanwezig. Zij bliezen konstant een vrolijke noot en de slagwerkers zorgden ervoor dat de maat voor de muziek en de wandelaars gesla gen werd. Na ca. 3 kwartier konden de deelnemers zich warmen in het SWOO gebouw aan de warme chocolademelk en nog even napraten over deze gezellige tocht. De Oranjevereniging bedankt VIVACE en de v. d. HARST-korps voor hun spon tane medewerking. i*m Morgen, woensdag, hoopt burgemeester mevrouw Sleurink van Middelhamis de Ie paal te slaan t.b.v. de bouw van recre atie-woningen in de buitenplaats Nieuw- Zeeland. Een en ander vindt plaats om 16.00 uur. Zaterdag 31 januari jl. heeft de Speedo-jeugd van zwemclub De Schotejil uit Middelharnis deelge nomen aan een Jeugdwedstrijd te Papendrecht, Poseidon uit Ridder kerk, De Kempvis uit Spijkenisse, VZC Vlaardingen, Merwede uit Dordrecht en de Lansingh uit Krimpen a/d Ussel. Voor de leeftijdsgroep tot 10 jaar ston den 100 m vrije slag en 100 m rugslag op het programma. Bij de meisjes in deze categorie zwom Rhianavan Kem pen 1.58.5 op de vrije slag en 2.14.7 op de rugslag. Nadieh de Groot zette op de rugslag een tijd van 2.05.9 op de klok ken, terwijl haar vrije slag in een tijd van 2.07.0 ging. Bij de jongens zette Ted de Jager een tijd van 1.36.9 op de 100 m vrije slag en 1.54.6 op de 100 m rugslag. Dion Beukers zwom op de vrije slag 1.48.3 en op de rugslag 1.49.6. Bij de leeftijdsgroep 11-jarigen werd door Annemiek Veltman en Anja de Gel der de 400 m vrije slag afgewerkt. Beide zwemsters wisten prima tijden te realise ren. Annemiek Veltman verbeterde haar tijd met 36 seconden naar 6.38.6. Anja de Gelder eindigde op een 2e plaats in een tijd van 6.30.8, overigens een verbe tering van 30 seconden. Anja de Gelder werd later in de wedstrijd ook nog 3e op de 50 m schoolslag in een tijd van 0.45.8. Bij de jongens zwommen Daan van Kempen en Jan-Willem van der Vliet de 100 meter vrije slag. Daan van Kempen deed dit voor het eerst en zette een mooie 1.43.0 neer. Jan-Willem van der Vliet zwom zelfs 1.36.7. De 12-jarigen kwamen in actie op 100 m schoolslag en 100 m vlinderslag. Bij de jongens zwom Willem Joppe 1.35.2 op de 100 m schoolslag en 1.45.6 op de 100 m vlinderslag. Piet-Jan van Zoest verbe terde zijn schoolslagtijd tot 1.48.3, ter wijl Sander Knook een p.r. op de vlin derslag zwom in 1.51.3. Bij de meisjes zwom Hanneke Drooger op de school slag een dik p.r. in een tijd van 1.54.9. Ook Iris Oostdijk verbeterde haar tijd, en wel met 5 seconden naar 1.52.6. Op de vlinderslag verbeterde Elize Weeda haar tijd naar 1.55.7 en Eveline Hagoort naar 2.03.7. Iris Oostdijk was tenslotte op haar specialiteit, de vlinderslag, opnieuw goed op dreef en zwom een p.r. van 1.38.6, hetgeen haar bovendien een bron zen medaille opleverde. NIEUWE TONGE De bewoners van Nieuwe Tonge hebben dokter M. de Jager niet met stille trom willen laten vertrekken. Enkele inwoners hebben een actie opgezet om de waarde ring voor de 35-jarige inzet van het echt paar De Jager vorm te geven. Een bank rekeningnummer werd geopend en via huis-aan-huis briefjes werd iedereen op de hoogte gesteld van de bedoeling van de actie. Het actiecomité heeft op de avond van 31 januari in samenwerking met de Oranjevereniging en muziekvereniging Apollo voor de lampionoptocht eerst hulde gebracht aan het echtpaar De Jager. Mevrouw C. Peter hield een korte toespraak waarna het totaal verraste echt paar bloemen en een cheque met het voorlopige bedrag van 5.500,- werd aangeboden. Op de C.O.M. Wereldvogeltentoonstel- ling in Zutphen heeft het Ouddorpse echtpaar P. Westdijk-Bakelaar met hun ingezonden vogels hoge prijzen behaald. Er wordt door-21 landen deelgenomen en er zijn 23.000 vogels ter beoordeling in gestuurd. Mevr. Westdijk won goud met haar En gelse grasparkiet; de heer Westdijk haal de goud en zilver met ingezonden AR crême-ino parkieten en brons met een grijsrug dwergpapegaai. Ook door mevr. Florisse-Klein uit Oud- dorp werd goud en brons gewonnen. De brunch die SOS-Kinderdorpen Werk groep Flakkee op 21 december 1997 had georganiseerd in Restaurant Chapeau te Middelhamis was in alle opzichten een succes. Het was heerlijk, gezellig en de netto opbrengst was 920,-. Op 24 januari jl. werd door de leden van de werkgroep een collecte gehouden, ook in Middelharnis, en ondanks de koude werd er 550,- opgehaald. De opbrengst van beide acties gaan naar de SOS-Kinderdorpen Dren en Trjavna in Bulgarije. ^.„^Ooeree-Overflfglckee B.V. Voor de koop of verkoop var) uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VneO STUDW - REKIITACJE - FOniQIUFIE QUDOORP-Wttistmt 35'TwMoon (0187) S8161Z/FÊX €63734 RENESSE'Printahop-Hogimam 172-Ttltfoon (Dili) 482400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1