yihrwurg College Binnenhuis in teken van 'smaak' VERHUISD TELERS ea .öo« «J'Jïf JÏ9 6050 GROEPSLEERKRACHT j ^annet J^ohil Vakantie woning BLOEMZADEN Kpnir^woud U wilt een huis laten bouwen? :®||ii| triTI"!"! :|li|||ili:i Aangifte Inkomstenbelasting Kootwijk (Vel.) Abonneert U op Eilanden-Nieuws fam. Nuij C. ALEMAN Wonen op Goeree-Overflakkee en naar het reformatorisch (i)vbo of vbo/mavo? Het kanop De SWAEF te Rotterdam-Zuid. Inlichtingen worden graag verstrekt door de locatiedirectie. Aanmelding voor D.V. 14 maart 1998 aan liet locatieadres. I Administratiekantoor Voor het verzorgen van: aangifte loonbelasting aangifte omzetbelasting aangifte inkomstenbelasting diverse administratieve werkzaamheden i Dijkstelweg 32, 3253 TB OUDDORP I Telefoon (0187) 68 3035 Fax (0187) 68 43 71 ROTTERDAM - Smaak kan op talloze manieren worden uitgelegd. Op het gebied van de mode - goede smaak - in de gastronomie als iets lekker smaakt, bij bepaalde vor men van kunst (het is je smaak niet) of in negatieve zin wanneer het gaat over bijvoorbeeld een tv- programma dat als smakeloos wordt betiteld. Maar ook terzake van de inrichting van onze woning komt smaak van pas. Daarom wor den woninginrichters niet zelden smaakmakers genoemd. Heel toepasselijk gaat op vrijdag 6 febru ari de 32e editie van de Nationale Woon- manifestatie BINNENHUIS van start onder het teken 'Mijn smaak'. Traditie getrouw in Ahoy, waar dit keer voor het eerst behalve de bekende beurshallen ook het Sportpaleis wordt gebruikt als expositieruimte. De meest omvangrijke en complete woonbeurs in Nederland is dus ook nog eens groter geworden. Rustpunt Niets is zo persoonlijk als wonen. Nooit eerder werd zoveel aandacht besteed aan de inrichting, waaruit volgt dat lekker wonen een trend is. Wat dat betreft sluit Binnenhuis '98 aan bij de groeiende be langstelling voor wonen en leven. De kracht van de beurs die altijd veel pri meurs laat zien van de eerder op de grote internationale vakbeurzen van Keulen, Milaan en Parijs gepresenteerde model len, is het brede en gevarieerde overzicht van alle nieuwe woontrends. Deze lopen uiteen van ambachtelijk gemaakte keu kens, recyclebare meubels, zachte vloer bedekking en karpetten, moderne slaap kamers, haarden èn tuinen. Want net als voorgaande jaren hebben de Staelduinsebos Groenspecialisten een aantal fraaie modeltuinen gegroepeerd rond het sfeervol koffieterras. Aandacht trekker in dit groene gebeuren is onge twijfeld het klassiek romeinse zwembad van polyester, een rustpunt onder de stemmig uitgevoerde rustieke loofgang. Ongrijpbaar Op de consumentenbeurs Binnenhuis '98 wordt onmiskenbaar de toon gezet voor het hedendaagse in terieur in ons land. Doch smaken ver schillen en om dat te onderstrepen zullen vijf bekende Neder landers, te weten Paulien Huizinga, Sheila de Vries, Ans Markus, Paul Fagel en Jan des Bouvrie, hun eigen smaak eta leren. Hun persoon lijke voorkeur gaat overigens verder dan huis en interieur, mode, gastronomie, kunst en televisie. In het het 'Smaakthea- ter' zullen zij zich ook uitspreken op het vakgebied van hun collega's. Ieder mens ontwikkelt zich uiteindelijk snel en op een geheel eigen wijze, dus ook op interieurgebied. De uitkomst is dat verschillende stijlen naast elkaar in stand worden gehouden, waarbij de verschil lende interessevelden elkaar beïnvloeden. Alleen de individu ele smaak is ongrijp baar, trends, goeroes en media ten spijt. Blikvanger Nederlandse sterren mogen dan 'smaak' bekermen, uw persoonlijke visie op wo nen blijft de belangrijkste omdat u zich temidden van hetgeen u hebt gekocht thuis moet voelen. Ieder z'n smaak dus. Op Binnenhuis is er tenminste goed re kening mee gehouden en het moet al helemaal verkeerd lopen als u niet iets vindt dat van uw gading is. Een Weense parkbank voor in de tuin, een terraskachel van El Totem of mis schien wel een betonnen tuinset met ge- integreerde barbecue, voor een laat warm hapje. Hoewel, nieuw parket of een echt natuur stenen vloer kan evenzeer uw droomwens zijn. Het is toch de vloer die de basis vormt van ieder interieur, ofschoon het een kwestie van smaak is wat er ligt. Om tot een vergelijk te komen zijn op Binnenhuis alle soorten in de aanbie ding: houten vloeren, par ket, tapijt, grindvloeren, natuursteen, kurk, marmo- leum en linoleum, waarop trouwens een karpet een fraaie blikvanger kan zijn. Een grind-vloer doet heel sterk aan tapijt denken, maar dan wel een tapijt dat nauwelijks onderhoud vergt en absoluut slijtvast is. In stand 5400 van Poxy Vloe ren kunt u kermis maken met twee heel bijzondere, speciaal voor Biimenhuis '98 ontwikkelde nieuwe kleurlijnen waarbij warme, Toscaanse aardtinten en lichte pastels zijn toegepast. De firma Quartz (stand 4010) is boven dien in staat om elk willekeurig, door uzelf ontworpen motief in een grindvloer aan te brengen in wat voor kleur dan ook. Over smaak valt toch niet te twis ten... Slechts een natuurstenen vloer is eeri vloer voor het leven. Op dit moment is er een nieuwe marmersoort die van bijzon dere kwaliteit is. 'Rosalia' marmer, afkomstig uit Turkije en gehakt uit de diepere lagen van een berg. Korodur, die bij wijze van service ook de aanleg van vloerverwarming ver zorgt, biedt de exclusieve steensoort aan in sfeervolle herfstkleuren (stand 3020). Het is, hoe dan ook, een der nieuwste interieurtrends, op Binnenhuis gelar deerd met allerlei moderne kunstwerken. Te kust en te keur. Binnenhuis '98 loopt tot en met 15 fe bruari. De openingstijden zijn van maan dag t/m vrijdag van 11.00 en 17.00 uur; 's avonds van 19.00 tot 22.30 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ16,00 per persoon. Houders van Pas-65 betalen 13,50 en een entreekaart voor kinderen I'm 12 jaar kost 11,00. De prijs van een gezinskaart (voor 2 volwassenen en 2 kinderen) is 38,00. BEGEEFT U ZICH OP GLAD IJS? Groothandel H. R. de Kreij Jr. (6 a 7 pers.) bij boerderijtje. Mooie wandel en fietsroute's (geen huisdieren). Nog vrij voor 18/7 en na 15/8. Inlichtingen: Tel. (0577) 45 63 78 van Koolweg 21 naar: Molentienden 60 3253 VE Ouddorp Eilanden-Nieuws: een l(rant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! gevraagd voor Onschuld, Gilia, Slaapmutsen, Violen, Krulkers Sterk verhoogde prijzen Dijkstelweg 44a 3253 TB OUDDORP Tel, (0187) 68 14 25 Voor het invullen van uw belt u weer voor een afspraak met: Administratie- en assurantiekantoor Tel. (0187)6023 65 Ook 's avonds en 's zaterdagsmorgens VRIJDAG 30 JANUARI 1998 EILANDEN-NIEUWS DERDE BLAD voor christelijk voortgezet onderwijs op reformatorische grondslag Hef Wartburg College is een refor matorische scholengemeenschap, die ontstaan is uit een fusie tussen het De Swaef College te Rotterdam- Zuid en Dordrecht, de scholenge meenschap Guido de Brés te Rotterdam-IJsselmonde en het Revius College te Rotterdam- Zevenkamp. Allen die aan dit college zijn ver bonden stellen zich ten doel: christelijk onderwijs a^n te bieden naar Schrift en belijdenis de leerlingen optimaal te begeleiden bij studie, keuzes en persoonlijke problemen de leerlingen op te leiden en te vormen in overeenstem ming met de hun geschonken gaven en talenten van hoofd, hart en handen de leerlingen toe te rusten om in de verbanden waarin ze staan keuzes te maken die genormeerd zijn door het Woord van God Continuering van de bestaande, vertrouwde locaties Vvaarborgt een blijvende aandacht voor de indivi duele leerlingen. Gezamenlijk bie den de locaties de volle breedte van het voortgezet onderwijs aan (ivbo tot en met gymnasium). Er wordt gewerkt aan een netwerk van leerwegen, met voor iedere leerling een leerweg op maat. Waar staan we voor? Op De Swaef wordt ernaar gestreefd om elke leerling in een voor hem/haar veilige omgeving een leenveg te bieden die: leidt tot tiet behalen van één van de diploma's: ivbo, vbo of vbo/mavo een goede aansluiting geeft op vervolgopleiding en/of arbeidsmarkt. Voor wie zijn we er? In beginsel voor alle ouders, die reformatorisch ondenwijs voor hun kinderen wensen. In het bijzonder richten we ons op de teerlingen die een technische opleiding willen vol gen omdat voor hen op Goeree- Overflakkee geen voorziening voor christelijk ondera/ijs is. Welke opleidingen bieden we aan? Op onze locatie kunnen de volgende opleidingen worden gevolgd: Ivbo: bouwtechniek (timmeren, metselen en schilderen), metaaltechniek en verzorging. Vbo en vbo/mavo: bouwtechniek (timmeren, metselen en schilderen), metaaltechniek, electrotechniek, voertuigen techniek, administratie, ver koop en verzorging. Waar staat 'vbo/mavo' voor? In 1995 zijn wij begonnen met de zogenaamde gemengde afsluiting. Binnen het vbo/mavo wordt de aan sluiting op het mbo-ondenAiijs sterk verbeterd door de leeriingen op te leiden voor een mavo-diploma met één beroepsgericht vak. Wat doen we aan leerlingbegeleiding? Binnen onze locatie functioneert een uitgebreid net werk van begeleiding op het gebied van persoonlijke ontwikl<eling en studie- en beroepskeuze. Hoe is de bereikbaarheid? Locatie De Swaef ligt vlak bij bus- en metrostation Zuidplein en is vanuit verschillende richtingen maar zeker ook vanuit Goeree-Overflakkee uitstekend bereikbaar (b.v. I^iddelharnis - Rotterdam Zuidpiein 40 rnin., Dirksland Rotterdam Zuidpiein 50 min.). Bezoekadres Carnissesmgel 20 3084 NA Rotterdam Telefoon (010) 480 14 22 Fax (010)481 48 84 Open dag D.V. zaterdag 7 februari 1998; aanvang rondleidingen 9:30 en 10.00 uur. Einde programma 12.30 uur Inlichtingen Voor meer inlichtingen kunt u telefonisch contact opnemen met de volgende personen: dhr. K.J. Vogel, directeur telefoon (010) 480 14 22 (school) (073) 681 50 89 (privé) dhr. E. Eijkelenboom adj. airecteur onderbouw en ivbo telefoon (010) 480 14 22 (school) (0180) 51 96 84 (privé) ,^^aaX door John de Rijke Deja gordijnstof en dekbedset 'Megeve' Voor meer informatie: Dehnert Jansen, tel. (010) 4149111, tst. 255 BINNEN HUIS &TUIN DE NATIONALE WO O N M AN I FESTATt E Het wegdek verandert onder invloed van de weers omstandigheden en soms wordt u daardoor verrast. Als u pech heeft kan dat een fikse autoschade opleveren. Gelukkig herstellen de vak mensen van Van Lint de autoschade snel en vak kundig. Met de modernste fabrieksnorm richtbank zetten ze uw autö weer in het juiste spóbr. Als beste spuiterij in |994 bekroond hebbéiti; zev ;:eetJ5m|>utatie hoogjte houderylgpar g|cw|:;| garantie op tfwütb- schade HORECABENODIGHEDEN Voor al uw benodigdheden: i v/h A. Kool en Zn, i Joos Jansestr. 35 ■'Telefoon 0187^82690 Sommelsdijk/Goeree-OvertlakkBÏT AANGEBODEN Boezemweg 26 3247 BB DIRKSLAND De Huizotheek is een ware inspiratiebron met afbeeldingen en omschrijvingen van meer dan 30 schitterende vrijstaande woningen. Voor ieder budget, van klassiek tot modern, van compact tot zeer riant. Zo'n brochure komt goed van pas als u een huis wilt laten bouwen! NIEUW TOPPER Moderne architectuur Comfort zonder concessies Sleutelklaar vanaf 2 74.000,- Semi bungalow Optimale ruimte voor uw geld Sleutelklaar vanaf 186.000,- Jaren 30 stijl Comfort zonder concessies Sleutelklaar vanaf 327.000,- HET HUISMERK VAN DE BETERE AANNEMER Oude Tonge, B. V. Aannemingsbedrijf Macidoet school met een fÊëlijk staiyiël aantal leeriiuyCn Oai m?^ streeks de 375 ligt. De leerlingen komen voomanj^lijkuitW- Gereformeerde Gemeenten en de NederlandseftömrUÊÊi kerk {G,B.) DE school heeft momenteel 14 Qroë00ÊMÊ^^'' groepen uit de onderbouw djn gehuisvest: Voor de bovenbouw van onze school zoeken wij per 1 september 1998 een enthousiaste Gelet op de samenstelling van ons team gaat de voorkeur uit naar mannelijke kandidaten die bij voorkeur behoren tot de Gereformeerde Gemeenten. Functie-informatie Het betreft in principe een functie in de bovenbouw, waarvoor wij bij voorkeur ervaren collega's oproepen te solliciteren. Een andere groep is bespreekbaar. Ook PABO-4 studenten worden uitgenodigd te reageren. Kandidaten met interesse voor- en kennis van automatisering in de basisschool hebben een pré. Voor hen bestaat de mogelijkheid om A.C.-er te worden op onze school, waarvoor ambulante tijd beschikbaar is. Binnen onze school is er veel aandacht voor zorgbreedte. Voor verdere inlichtingen kunt u contact opnemen met de directeur van onze school, de heer J. W. Bruggeman, tel. (0187) 602145 of de adjunct-directeur de heer A. van den Bos, tel. (0187) 602270. Het telefoonnummer van de school is (0187) 601729. Schriftelijke sollicitaties met uitgebreide persoonlijke gegevens en referenties kunt u voor D.V. 11 februari richten aan de secretaris van de Vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Dirksland, de heer M. Koppejan, Bromelia 3, 3247 DE DIRKSLAND. \y

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 6