1 i Tien Heestermans exposeert in de Zeeuwse bibliotheelc 1 BETALEN 10,- ANNETTE GROEPSLEERKRACHT (010) 2741135 BUURTGESPREK Muziek op school Agressief gedrag Gespreksgroep voor a.s. ouders ^{endnfCIheodoor 9\[icotaas I I f. I I DAMESMODE is 2 HALEN Rekenen leren? Abonneert U op Eilanden-Nieuwfs Politie 24-uurs telefoon: DINSDAG 27 JANUARI 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I .Mat mij van Uw grote kudde ook een heel klein schaapje zijn 4 Geboren 1 Laurens Rob en Erica Consemulder-Groenendijk 25 januari 1998 Straatdijk 2, 3247 BZ Dirksland Tel. (0187) 60 36 41 Zaakadres: 't Winkeltje, Zuiddijk 14, 3244 AZ Nieuwe Tonge Moeder en zoon verblijven tijdelijk in het zieken- huis. f. »t I Jesaja 54 vers 10 Heden overfeed tot onze diepe droefheid, na een ernstige ziekte, in de Hope des eeuwigen Levens, onze innig geliefde moeder, schoonmoeder en grootmoeder GEERTJE KREEFT sedert 1954 weduwe van Cornelis van Dam in de gezegende leeftijd van 93 jaar. Sommelsdijk: M. W. Rijstenbil-van Dam J. Rijstenbil Middelhamis: M. J. van Dam Moerkapelle: L. Rijstenbil Veenendaal: C. G. Rijstenbil J. J. Rijstenbil-Morêe Sommelsdijk: J. G. M. Rijstenbil 25 januari 1998 Chr. deVrieslaan 31, 3241 GC Middelhamis Gelegenheid tot condoleren: woensdag 28 januari a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal van het ver zorgingshuis 'De Goede Ree', Prinsessenlaan 51 te Sommelsdijk, en donderdag 29 januari na de begrafenis om 15.30 uur in verenigingsgebouw 'Elthato', Zuid-Achterweg 27 te Ooltgensplaat. Op verzoek van de overledene zal de begrafenis in besloten kring plaatsvinden. Liever geen bezoek aan huis - Geen bloemen Diep bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze beste vriendin MAAIKE BREEN in de leeftijd van 71 jaar. Nel en Ben ter Beek Cor Voogd-Witte Piëta Komtebedde Ouddorp, 26 januari 1998 Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere geheel onverwacht uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster, tante en oud tante MAAIKE BREEN in de leeftijd van 71 jaar. Ouddorp: C. Visser-Breen A. Visser Jac. Rijnbrand-Breen Ant. Rijnbrand E. Grinwis-Breen J. Grinwis neven en nichten achtemeven en achtemichten Ouddorp, 26 januari 1998 Kelderweg 18 Correspondentie-adres: Vliedberglaan 50, 3253 VT Ouddorp Gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren donderdag 29 januari van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur Ln Hervormd verenigings gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Oud dorp. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. vrijdag 30 januari om 13.30 uur in 'Eben-Haëzer, waarna aansluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condo leren in 'Eben-Haëzer'. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvahgen worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou wen. Met verslagenheid vernamen wij het plotseling overlijden van onze lieve nicht en achtemicht MAATJE BREEN op de leeftijd van 71 jaar. W.Ras K. Ras-Tanis Jaap en Janneke Ras en kinderen Corrie Ras Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, hebben wij onverwacht af scheid moeten nemen van onze lieve buurvrouw MAAIKE BREEN Haar warme belangstelling voor ons gezin zullen wij nooit vergeten. Peter en Anda Breve Anouk Esmee Kelderweg 17 3253 TC Ouddorp Op uitnodiging van de Jan van Leeuwen Stichting exposeert de uit Oude Tonge afkomstige beel dend kunstenaar Tien Heestermans in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Titel van de exposi tie is 'De Groene Muze' en in de tentoonstelling staat de drank absint centraal. Te zien zijn docu mentaire, tekeningen, gouaches en een installatie die getiteld is 'De Marsella Bar'. Het drieluik 'La fée verte' dat Heestermans eerder maakte voor de kunstroute van het boerderijfestival 'Zonne- maire Buitengewoon' is eveneens op de tentoonstelling in de bibliotheek te zien. De expositie werd op 16 januari met een monoloog geopend door oud-Stellendammer Jan van Seters, die deze monoloog speciaal had geschreven voor de tentoonstelling. In het kader van de expositie hield vorige week Madame Marie-Claude Delahaye, directrice van het absintmuseum, een lezing over het onderwerp 'Absint, Ie groene fee'. Na de tentoonstelling in Middelburg zal een selectie van 'De Groene Muze' in mei 1998 worden getoond in het Absintmu seum. Dit museum is gevestigd in het Franse kunstenaarsdorp Auvers sur Oise, waar Vincent van Gogh overleed en zijn laatste rustplaats vond. De tentoonstelling in Middelburg duurt tot 7 maart en is te bezichtigen tijdens de gewone ope ningsuren van de bibliotheek. Bedroefd om het verlies, maar ook dankbaar voor de goede jaren die wij samen hadden, geven wij u kermis dat na een werkzaam leven toch nog plot seling van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, opa, broer, zwager en oom JAN DE BONTE Joh. zn. echtgenoot van Adriaantje van Gulik 24 januari 1927 25 januari 1998 Ooltgensplaat: A. de Bonte-van Gulik Winkel: Krijnie en Ben Mooij Nieuwe-Niedorp: Jacco en Ellen en verdere familie Prunuslaan 7, 3257 XK Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden vrijdag 30 januari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst in 'El thato', Zuid-Achterweg 27, aanvang 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren: in 'Elthato' donder dag 29 januari van 19.00 tot 20.00 uur en na de begrafenis. Heden heeft de Heere voor ons geheel onverwacht weggenomen onze TANTE MAATJE in de leeftijd van 71 jaar. Kees en Aat Tiny en Wim Piet en Lies Kees en Tine Leen en Lina Kommer en Teuna Dirk en Willie Greet en Kommer Jan en Ina Gieltje en Thijs Jo en Kommer Kees en Leni Wout en Corrie Gieltje en Hans Pie en Jaap Bep en Huib Corrie en Teun Kees en Corrie Steven en Tiny Lenie en Krijn Gieltje en Stefan Corrie en Kees Teun en Corrie Kees en Ellie Giela en Eef Eef enNella Jan en Krijntje Leen en AÏija Kees en Krijna Ouddorp, 26 januari 1998 Bedroefd maar dankbaar voor alles wat zij heeft betekend voor onze vereniging hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons lid van ver dienste Zr. GORISSEN Wij zullen haar warme belangstelling voor onze vereniging en inzet voor het voortbestaan van zwembad 'De Gooye' node missen. Onze gedachten gaan in het bijzonder uit naar hen die haar dierbaar waren. Namens bestuur en leden van Z.V. 'De Gooye', A. Middelbos, voorzitter. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven en deelneming die wij mochten ontvangen na het plotseling over lijden en bij de begrafenis van de heer HUIBREGT VERSCHOOR betuigen wij u onze erkentelijkheid en oprechte dank. In het bijzonder bedanken wij ds. A. Schaap voor het leiden van de rouwdienst. Namens de familie: A. Nieuwland ext.-test. Herkingen, januari 1998 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Nog volop keuze in Mantels, Coats, Jacks, Pakjes, Rokken, Blouses, Vesten Kom snel passen, nu de gehele voorraad Zandpad 90, Middelhamis, (0187) 48 24 31 Deltastraat 13 3249 AC HERKINGEN Het bestuur van de 'Vereniging voor Chr. School-onderwijs op Geref. Grondslag' te Herkingen vraagt voor de gecombineerde groep 5-6 zo spoedig mogelijk een Het betreft een (gedeeltelijke) vervanging wegens ziekte voor minstens drie dagen per week. Van u wordt verwacht, dat u de grondslag van de school onderschrijft. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer J. Maliepaard (dir.), tel. (0187) 661011 (school) of (0187) 681152 (privé). Uw reacties zijn vóór 4 februari a.s. welkom op Deltastraat 13, 3249 AC Herkingen t.n.v. eerdergenoemd bestuur. Neem contact op met het volwassenenonderwijs van het Albeda Collega Kastanjelaan 3 te Middelhamis Tel. (0187)48 39 27 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ooi< buiten de bebouwde t<om wordt gelezen. Hervormde Basisschool 'Het Kompas' Stellendam Op 29 januari D.V. hoopt mevr. A. E. Struik-Jansen afscheid te nemen als leerkracht van onze school. Ter gelegenheid hiervan biedt het bestuur haar een receptie aan. U bent van harte welkom tussen 19.30 en 20.30 uur. gemeente Middelhamis Op dinsdag 20 januari 1998 heeft in liet politiebureau het buurtgesprek plaatsge vonden met een aantal inwoners van Middelhamis. Op uitnodiging van de politie waren 18 inwoners aanwezig. Namens de gemeen te Middelhamis was de heer Mol aanwe zig. De politie werd vertegenwoordigd door buurtagent De Vos, buurtagent/ wijkcoördinator Van. Heemst en preven tiemedewerker Voorham. De inwoners gaven aan hoe ze de veilig heid en de woonomgeving ervaren. De bewoners vragen aandacht voor de ver keersveiligheid. Aangegeven werd dat in diverse straten, ondermeer de Langeweg, het Beneden Zandpad, de Hobbemastraat en de Doe- tinchemsestraat door automobilisten en bromfietsers erg snel gereden wordt. Dit komt de veiligheid van voetgangers niet ten goede. Op een paar plaatsen wordt het ontbreken van een voetgangersover steekplaats als een gemis ervaren. Meerdere buurtbewoners ergeren zich aan hondenbezitters die hun dier de behoefte laten doen op trottoirs. Dit komt in de gehele gemeente voor. Ook andere onderwerpen, zoals stank overlast, geluidsoverlast, dumpen van vuil, onveilige situaties door hoge bossa- ges, slechte verlichting, drugsgebruik, speelvoorzieningen voor jeugd etc. kwa men aan de orde. Op al deze onderwerpen werd dieper in gegaan. De heer Mol heeft de aanwezi gen een nadere toelichting op het ver keerscirculatieplan gegeven. Ook lagen tekeningen van geplande veranderingen van wegen voor de bezoekers ter inzage. Naar aanleiding van het gesprek met de bewoners gaat de politie zich nader met bepaalde problemen bezig houden. In ieder geval zullen er op aangegeven lo caties snelheidscontroles worden gehou den. MIDDELHARNIS Een gezellige cursus voor ouder en Icind De cursus bestaat uit 10 lessen van een half uur en wordt gegeven door een do cente van het conservatorium met een speciale opleiding. Tijdens de cursus wordt niet alleen gezongen maar ook ge speeld. Kringspelletjes, bewegen, luiste ren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstru menten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Door grote verschil len in ontwikkeling tijdens de eerste kin derjaren wordt de cursus gegeven voor 4 leeftijdsgroepen. Plaats: Het Diekhuus, Beneden Zand pad 7 te Middelhamis. Data: Woensdag 4, 11, 18 en 25 maart, 1,8, 15, 22, 29 april en 6 mei 1998. Tijd: 's Morgens (afhankelijk van de leeftijd van het kind). Kosten: 67,50 voor leden en ƒ110,- voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Gezondheid Service, ma t/m vr mssen 09.00 en 12.00 uurop tel. (0181)626226. OUDDORP Jl. zaterdag kwam bij de politie een mel ding binnen dat er autobanden lekgesto- ken werden bij een parkeerplaats op Port Zélande. Iets later kwam de melding dat iemand anderen met een mes bedreigde. Ter plaatse bleek een man al aangehou den te zijn door een politieman uit Zee land. Deze man was zeer recalcitrant en weigerde zich op een normale manier in de politie-auto te laten plaatsen. Na enig gepast geweld en een gesneuveld zijmit- je van de politie-auto had men de man onder controle. Enige hand- c.q. voet- boeien bleken noodzakelijk. De man werd overgebracJtit naar het poli tiebureau. Nadat hij was ingesloten bleek korte tijd later dat hij weer oververhit raakte en een politie-arts bleek noodza kelijk om de man te onderzoeken. Uit het politie-onderzoek bleek dat de man had gedreigd met een mes en dit mes werd later gevonden in de auto van de man. Een uitgebreid onderzoek wordt verder ingesteld. OUDDORP De gespreksgroep is bedoeld voor aan staande ouders die meer willen weten over zwangerschap, bevalling en de periode daarna. De deelnemers kunnen zelf aangeven welke onderwerpen zij graag behandeld zouden zien. Enkele voorbeelden: bevalling, borst- en fles voeding, huilen, werken en een baby. Er zullen veel nuttige tips worden gegeven en ervaringen kunnen worden uitgewis seld. De gespreksgroep wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp. Data: woensdag 4, 11, 18 en 25 maart 1998. Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Zorg en Welzijn Groep, ma t/m vr. tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Bij de controle van een 22-jarige inwo ner uit Nieuwe Tonge, bleek niet alleen dat hij op de Langeweg te Middelhamis veel te hard had gereden, maar ook dat hij een bijl ter zelfverdediging in de auto had liggen. De bijl werd afgenomen en proces-verbaal wordt opgemaakt. GEMEENTE GOEDEREEDE Bij een alcoholcontrole de afgelopen nacht te Stellendam. Werden geen straf bare feiten geconstateerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5