EIUVIIDEn-IIIEUWS Evt. provinciale herindeling niet te ontkoppelen van vorming Stadsprovincie Annette Brug^eman gaat terug naar haar Surinaamse kindertjes Geslaagde Messiah-uitvoering door C.O.V. 'Middelharnis' Opnieuw verlies Good Luck Raad Goedereede: VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 27 JANUARI 1998 No. 6674 In een uitverkochte N.H. kerk in Middelharnis heeft de Christelijke Oratorium Vereniging Middelhar nis op zaterdag 3 januari jl. een uitvoering gegeven van de Messiah van G. F. Handel. De prachtige koorklanken, de muzikale onder steuning van het Randstedelijk Begeleidingsorkest en vier goede solisten, te weten Marijke Nieuwe weg (sopraan), José Scholten (alt), Robbert Overpelt (tenor) en Tom Sol (bas) maakten het geheel voor de vele bezoekers tot een zeer geslaagde, muzikale avond. Uitverkocht Kwam het door de datum, de raambiljet ten, de persberichten of het optreden in het programma 'Wissel' op vrijdag 2 ja nuari bij Radio Flakkee, dat zovelen een kaart wilden hebben voor deze uitvoering van de Messiah? Zowel het bestuur als de koorleden en de twee voorverkoop adressen, de VVV Overflakkee en boek handel van der Boom, werden zeer regel matig van binnen en buiten de regio be naderd met de vraag of er nog kaarten waren. Met een verwachting van onge veer 350 bezette plaatsen werd de kaart verkoop een succes. Alle 500 plaatsen in de kerk konden bezet worden en een week voor het concert waren alle kaarten uitverkocht! Sommige belangstellenden kwamen daardoor voor dit concert helaas te laat; voor een volgend concert zullen zij zich waarschijnlijk eerder melden. Sponsors bedankt Om een goed concert te geven heeft de COV vanaf september 1997 aan de Mes siah gewerkt. Dat betekende het instude ren van de koorstukken, maar ook de fi nanciën moesten geregeld worden. Daar toe is een sponsoraktie opgezet, waarbij kleine en grotere giften welkom waren. Diverse leden zijn daarop in actie geko men om sponsors te benaderen. Velen van hen reageerden positief en brachten zo in totaal een bedrag van ƒ5.700,-bijeen. Door de bijdrage van de sponsors bhjft de C.O.V. Middelharnis in staat de grote re oratoria, zoals de Messiah, in de regio te laten horen. De C.O.V. wil alle sponsors heel harte lijk bedanken voor de bijdragen. Zonder hun steun zijn grote concerten zoals het concert van 3 januari jl. niet mogelijk. De C.O.V. hoopt,; mede met behulp van de bereidwillige bijdragen van de spon sors, ook in de toekomst goede oratori um-uitvoeringen te kuimen geven. Ook vele muzikale noten IN 1998 De geslaagde Messiah-uitvoering, waar voor zoveel belangstelling was, geeft het koor nieuwe energie voor het komend jaar. Op de wekelijkse repetitie op de woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van de Chr. Scholengemeen schap 'Prins Maurits' in Middelharnis staat nu het nieuwe repertoire voor de komende concerten centraal, o.a. 'Wa- chet auf' van Chr. F. Bach. In juni wil het koor een concert buiten de regio or ganiseren en op 19 december 1998 staat het kerstconcert hier op het eiland op het programma. Zover is het echter nog niet, maar daar mee zijn er voor alle leden van de C.O.V. 'Middelharnis' in 1998 voldoende muzi kale noten te kraken! SGP raadslid Joh. Klepper is een min zaam mens, op ons gezag mag u dat wel aannemen, en niet gaarne zal hij iemand een sneer toedienen, maar don derdagavond heeft hij er toch één rich ting Staatssecretaris v. d. Vondervoort losgelaten. Zo die haar al onder ogen komt zal ze er nog weinig gevoelig voor blijken te zijn, zo is te vrezen... De Staatssecretaris is een herindelings procedure begonnen om Goeree-Over- flakkee bij de Provincie Zeeland te voe gen. In de Memorie van Toelichting wordt dat voornemen nog wel gekoppeld aan de vorming van de Stadsprovincie Rotterdam, maar nu dat laatste een uiter mate moeilijke bevalling blijkt zet de Staatssecretaris haar voornemen onver droten door- en het is daaraan waaraan de heer Klepper zich stoot: „er moet ken nelijk wat overblijven om in het proces van bestuurlijke vernieuwing tóch nog te scoren", schamperde hij richting Staats secretaris. Eilandbreed vindt de SGP dat Goeree-Overflakkee gewoon bij Zuid- Holland blijven moet wanneer de Stads provincie er niet komt. Komt die er wel dan is aansluiting bij de Provincie Zee land een reële optie, zo laat ook de hele raad in een brief aan de Staatssecretaris weten, voor de vierde keer trouwens, al zou de brief nu niet aan de orde moeten zijn nu de Stadsprovincie nog verre lijkt. De raad vindt een evt. overgang naar een andere Provincie 'onlosmakelijk' aan de totstandkoming van de Stadsprovincie verbonden. Ook de raadsvoorzitter burgemeester Sinke heeft er z'n gedachten over. „Pure bedriegerij", zou hij het vinden wanneer de Staatssecretaris de koppeling los zou willen laten. Bijv. zou er ook een twee deling van de Provincie tot stand kunnen komen te welker gelegenheid de raad misschien tot een andere standpuntbepa ling zou willen komen. De raad gaat er van uit dat het Wetsvoorstel m.b.t. Prov. herindeling wordt ingetrokken wanneer de Stadsprovincie Rotterdam niet tot stand komt. Aankoop grond „Om invulling te geven aan de structuur- opzet" van het bestemmingsplan Stellen- dam-Zuid is het noodzakelijk een duiker aan te leggen bij de zuidelijke ingang van Stellendam. Van de heer N. D. Human werd daartoe 220 m^ grond aangekocht. De heer T. Human had er behoefte aan even z'n verbazing te ventileren over wat zich daar al heeft afgespeeld. T.b.v. een nieuwe Provinciale weg - die er nu ein delijk gaat komen - werd al jaren her een watergang omgelegd, werden opritten naar een aan te leggen viaduct gemaakt, werden heipalen geslagen en werd grond onteigend, nu, dertig jaar later komt er een rotonde, nogal een kapitaalsvernieti ging, constateerde de heer Human. „Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald", stelde wethouder Visser vast, blij dat de weg er eindelijk komt. Camping Kabbelaarsbank Een voorbereidingsbesluit werd vastge steld t.b.v. de realisering van een aantal voorzieningen op de camping 'Kabbe laarsbank'. De camping mag uitbreiden van 80 naar 200 zitplaatsen waarom de uitbreiding van faciliteiten nodig is. De raad heeft ook het bestemmingsplan 2e herziening 'Oudeland' en 'Oude Nieuwland' vastgesteld. Bijdrage Polen Ook Goerees' raad bleek van harte te sympathiseren met de voorgenomen - eilandbrede - hulp aan een watersnood gebied in Polen. Per inwoner stellen de gemeenten 1,25 beschikbaar voor de herbouw van een tweetal bruggen die vorig jaar door overstroming werden ver nield. De bruggen zijn van belang t.b.v. de ontsluiting van landbouwgronden. T.z.t. wil de raad wel graag van het re sultaat in kennis worden gesteld, dat kan door middel van foto's. Nee, er hoeft geen deputatie naar Polen af te reizen. „Wie het wil gaan bekijken kan dat doen op eigen kosten, die gaat er gelijk maar op vakantie", suggereerde wethouder Visser. De gemeentesecretaris, de heer Schol- tens, werd hartelijk bedankt voor z'n be moeienis met de totstandkoming van het project, hij heeft zich daar bijzonder voor ingespannen. Aankoop molen 'De Zwaan' Molen 'De Zwaan' te Ouddorp, ze da teert van 1848 en werd in 1996 nog gron dig gerestaureerd, eigendom van de fami lie Pape, is door de Molenstichting Goe ree-Overflakkee aangekocht voor een bedrag van ƒ75.000,-. Uit de toelichting begreep de raad dat het voor een particulier eigenaar door de steeds terugkerende hoge onderhouds- en restauratiekosten, nauwelijks meer moge lijk is een molen in goede staat te hou den. Om van een goed onderhoud verzekerd te zijn is overname door de Stichting de meest aangewezen weg. De Molenstich ting bezit thans 11 van de 12 molens op het eiland. Aan de Stichting werd in de verwer vingskosten een bijdrage van 37.500,- verleend. De jaarlijkse bijdrage per inwo ner werd tot 1,72 verhoogd. RPF VRAGEN Door RPF vertegenwoordiger de heer Moerkerk waren vragen gesteld m.b.t. de wijzigingsbevoegdheid die het College heeft in de uitleg van bestemmingsplan nen. De heer Moerkerk vindt dat het College daarvan gebruik had moeten maken t.b.v. de gevraagde-, maar geweigerde bouw van een woonboerderijtje aan de Achter weg te Ouddorp. Er had volgens de heer Moerkerk een smkje verpaupering voor komen kunnen worden en een stukje agrarisch erfgoed had'behouden kunnen blijven. Het College heeft niet van z'n wijzi gingsbevoegdheid gebruik gemaakt maar zich aan de mening van de raadscommis sie geconformeerd. De heer Moerkerk betreurde dat, de rest van de raad prees dat in het College. Ook nu werden de partijen het niet eens. De boerderij aan de Oude Tongse Langeweg waarop Annette Bruggeman met haar ouders woont moge dan 'Zonne-Hoeve' heten, vorige week was er van zon weinig te bespeuren en heeft Annette haar handen boven de ouder lijke potkachel uitgespreid. Eigenlijk was 't nog meer be doeld om te demonstreren hoe ze zich voelde toen ze vorig jaar eind november uit Suriname terugkwam, hoe aange naam het daar-, en hoe koud het hier was. Op 3 februari hoopt ze weer terug te gaan, niet vanwege de kou trou wens, maar omdat er op haar gewacht wordt. Minstens door dat - geestelijk gehandicapte - meisje van acht, dat door Annette in een bescheiden ziekenhuisje in een nog bescheidener bedje werd aangetroffen, vastgebonden zelfs en nauwelijks kreeg ze enige aandacht, zeker geen aai of iets dat op een liefkozing leek. Annette heet Bruggeman en ze heeft gepraat als 'Bruggeman' om het zieltje uit haar isolement te halen; ze heeft haar mee uit genomen en het kind de dierentuin laten zien. Annette is nog jong, 25, maar dat vindt ze nou leven en waar devol vér boven het najagen van een steeds beter salaris. Een toffe meid, die Annette! Na haar vier-jarige opleiding aan 'de Vijverberg' had in Nederland een redelijk betaalde baan in 't verschiet gelegen, maar Annette ambieerde eerst wat van de wereld te zien. Tien maanden stage bij geestelijk gehandicapte kinderen hadden haar geleerd geen type voor de regelmaat te zijn. De suggestie in Suriname te komen werken leek voor haar op maat gesne den, al bood de baan geen salaris en moest ze zich met kost en inwoning tevreden stellen, vrijwilligster zou ze zijn. Annette ging omdat ze kon vermoeden dat haar kermis van de Portage methode in Suriname te pas zou komen. Stapje voor stapje leren geestelijk gehandicapte kinderen iets van ontwikkeling, iets van enige vaardigheid, ietsje maar en daar zou Annette al tevreden mee zijn. Daar ging ze voor.haar ticket betaalde ze zelf. Niks wist ze over Suriname, alleen dat het een Neder landse kolonie was geweest, en van de naam Bouterse had ze gehoord, maar geestelijk gehandicapte kinderen, die waren haar niet vreemd. Ze trof hen in het huis van de Stichtinge Vroege Stimulatie Chreche in Paramaribo, vijftien van hen, van één tot acht jaar, en ze trof er een aantal collega's, allemaal van goede wil, dat wel, maar Annette begreep dat er voor haar uit Holland werk aan de winkel was en ze is aan de slag gegaan, onbetaald, so what. De toiletten werden niet meer één keer per week-, maar voortaan elke dag schoongemaakt, dat luchtte al op en aan de kinderen werd veel meer aandacht besteed, ook de Portage- methode werd gaandeweg toegepast. Uit Nederland werden meer leermiddelen gevraagd en de creche waaraan Annette zich verbond kreeg een ander-, heel wat professioneler gezicht, er kwam, dankzij Annette een duidelijker structuur in. Geld was er altijd te weinig, maar ook daarin heeft Annette voorzien. Ze maakte met vijf anderen een fietstocht, een heel lange, een heel warme en een heel vermoeiende, maar de tocht, over onverharde wegen heeft elfduizend gulden aan Sponsorgeld opgeleverd, ook Nieuwe Tonge deed daaraan mee. Eind vorig jaar zou de geldigheid van haar ticket zijn verlopen en daarom kwam ze terug. In haar verlofperiode heeft ze gewerkt voor een nieuw ticket en volgende week gaat ze weer, tegen een heel bescheiden vergoed- inkje waarvan ze amper haar huur zal kunnen betalen, maar weet je, haar kinderen wachten haar weer. Annette weet weer veel cre ativiteit en veel geduld nodig te zullen hebben om het vol te hou den, maar ze weet intussen van improviseren. De vooruitgang die ze ziet, bij de Stichting en bij de kinderen is haar liever dan een royale loonstrook. Eigenlijk gaat ze weer graag terug als was 't bij moeder thuis best weer oud en vertrouwd. Ouders en zus sen zijn trouwens bij haar in Suriname op bezoek geweest. Annette gaat voor anderhalfjaar terug of zoveel langer of korter de omstandigheden daar aanleiding toe geven. Ze zal goed voor zichzelf zorgen, heeft ze beloofd en als iemand van Flakkee haar werk zou willen steunen volgt hier het Banknummer waarop uw bijdrage zeer welkom is, 't is niet voor Annette maar voor die Surinaamse hummels bedoeld wier lot Annette zich heeft aangetrokken, gelukkig maar: Nr. 34.54.08.373 Rabobank Nieuwe Tonge. 't Zou vreselijk bui tengewoon welkom zijn. MIDDELHARNIS - Zaterdag 24 januari heeft Good-Luck wederom de punten laten liggen. Deze dag was NTO uit Rot terdam de tegenstander, die met name door slecht spel van Good Luck, de wed strijd naar zich toe trok. In het begin zat het verdedigend aan beide kanten goed dicht, want pas na tien minuten werd er voor het eerst gescoord. Helaas voor Good Luck, was NIO dat de eerste twee doelpunten maakte. Op het mment, dat het scoren eenmaal was be gonnen, bleven de overige doelpunten dan ook niet lang op zich wachten. Door een snelle combinatie tussen Steven Vo gelaar en Dineke Sprong, kon Dineke een doorloopbal afronden, 1-2. Even later scoorde NIO weer, maar door een goede combinatie tussen Marjon Soeteman en Marcel Kievit, kon deze laatste van afstand inschieten. Maar Good Luck keek de hele wedstrijd tegen een achterstand aan, zo ook weer op de 2-4 van NIO. Leon de Bonte kon een mooie rebound afmaken en NIO scoorde weer tweemaal van afstand, 3-6. Marcel Kievit kon door middel van een vrijebal, na aangeven van Petra van der Valk, de 4-6 aanteke nen. Good Luck kwam zelfs nog een punt terug, doordat een goede actie tus sen Marja van Splunter en Dineke Sprong leidde tot een strafworp, die door Leon de Bonte werd benut. Daarna maakte Good Luck verdedigend een wat ongeconcentreerde indruk, zodat NIO vrij gemakkelijk met 5-8 de rust in ging. Na rust was het Petra van der Valk, die van afstand het gat weer verkleinde tot twee punten, mar even later was dit weer vergroot tot drie. De 7-9 was een mooie doorloopbal van Steven Vogelaar, maar NIO liep toch verder uit tot 7-11. Na een actie van Dineke Sprong, kon Leon de Bonte weer een strafworp be nutten. Vervolgens scoorde NIO een doorloopbal en kwam op 8-12. Daarna was het Good Luck, dat toch even de veters aantrok, want Samantha Krijgs man gaf Petra van der Valk de kans om van afstand in te schieten en was er een combinatie tussen Nico Overduin en Marcel Kievit, zodat deze laatste van af stand de 10-12 maakte. NIO liep toch verder uit en kwam op 10-14. Wederom kon Nico Overduin een vrije kans afgeven, dit keer aan Petra van der Valk, die een ver afstandschot kon be nutten. De laatste minuten waren zeer slopend en Good Luck vocht, voor wat het waard was, maar NIO scoorde toch de 11-15. Door een hele mooie door loopbal van Leon de Bonte, na aangeven van Marja van Splunter, kwam de ploeg uh Middelharnis op 12-15. NIO had wat meer geluk en liep uit tot 12-17. In de laatste minuut kon Marcel Kievit, door aangeven van Samantha Krijgsman, nog een afstandschot afronden en de eind stand op 13-17 zetten. De winst van NIO was deze dag niet te danken aan NIO zelf, maar te wijten aan het slechte spel en het niet kunnen afron den van de vele kansen van Good-Luck. De ploeg van coach Ben Vis zit de laat ste wedstrijden in een dalletje, maar hoopt hier toch snel weer uit te komen en nog wat punten te pakken. X' -29- Maar de meerderheid van de vergadering zal begrepen hebben, dat ik op geestelij ke pijn doelde. Ik hoop, dat niemand van de leden broeder Bakker zijn ondoor dachte uitlating kwalijk zal nemen, want ik zou het betreuren als er in dit college onenigheid ontstond om iets dat de eer van de kerk raakt. Want nu kom ik tot mijn derde punt en dit geldt de geestelij ke zijde en behoort daarom het zwaarste te wegen. Uit gesprekken met de koster is mij herhaalde malen gebleken, dat hij het niet met de door mij verkondigde leer eens is. Hij noemde mijn preken eens te licht. We zouden daar dan uit moeten op maken, dat hij zwaar is. U lacht en inderdaad: op dergelijk gepraat kan men niets anders reageren. Maar, en hier gaat het om: de door mij verkondig de leer is de juiste, en dan behoort een koster, die het er niet mee eens is, ontslagen te worden, want dan dient hij de waarheid niet - of - of mijn leer is verkeerd en de koster heeft de waarheid. In dat ge val blijft hij, en dien ik te gaan. Dit was, kort samengevat, mijn probleem. Ik laat het oordeel graag aan u over". Zoals dominee Kuilman aan het begin van de avond 'zijn' mensen geteld had, zo telde Bakker nu de leden, die mogelijk tegen het ontslag zouden stemmen. Hij kwam tot drie: hijzelf. Van Kralin gen en Van Ommeren. De zes anderen gingen voor de trillende stem onherroepelijk door de knieën. Toch wilde hij de zaak niet dadelijk gewonnen geven. De kerkeraad had nu eenmaal, toen zij dominee Kuilman beriep, een verkeerde keus gedaan. Maar eens zou deze man met zijn vreemd, verstard optreden, vertrekken. Doch de gemeente zou blijven, en daarom mocht hij zijn post niet in de steek laten. Er moest gered worden wat er te redden viel. Dadelijk na de laatste woorden van de dominee vroeg Bakker: „Wie wenst er het woord?" Zij keken allen verbaasd op toen Van Kralingen begon te praten. Het was een grote zeldzaamheid als hij iets zei. „Zou het niet beter zijn", vroeg hij schuchter, „als we nu nog geen beslissing namen?" „Juist mijn gedachte", viel Van Ommeren hem bij. „Over enkele maanden vergaderen we weer. We hebben dan allen de gelegenheid eens met de kos ter te praten. Dat lijkt me billijk". „Het lijkt er veel op, dat je wilt zeggen, dat de dominee heeft zitten liegen. Geen uitstel. Ik stel voor om de koster te ontslaan", zei Van Hemert. Bakker wilde iets gaan zeggen, maar de dominee was hem voor. „Voorzitter", zei hij. „Mag ik even opmerken, dat Van Hemert een voorstel deed en dat daar over ge stemd dient te worden? En u weet, dat óver perso nen schriftelijk gestemd wordt?" „Dat is mij bekend, dominee. Maar er zijn wellicht nog andere leden, die voor de stemming het woord wensen?" Tijs van Hemert lachte hard. „Er helpt geen lieve vader of moeder aan, Bakker. We willen stem men". Bakker zag veel knikkende hoofden. Hi jzei: „Secretaris, deel de briefjes uit. Wie de koster wil ontslaan, schrijft 'voor' en dat betekent, dat men de koster, die zijn werk jarenlang trouw en goed deed en over wie nooit iemand één klacht heeft geuit of gehoord, thans plotseling uit zijn huis wil zetten en een gedeelte van zijn broodwinning wil ontnemen. Wie dat aandurft, schrijft 'voor'. „De heb 't er al staan", grijnsde Van Hemert. „Wat mij betreft, kun je je mond wel houden". „Juist", zei dominee Kuilman. „Er is nu genoeg gesproken". „U vergist u, dominee. Ik hoop u nog eens onder vier ogen te spreken". „Als ik er behoefte aan heb, zal ik het u laten weten. Bakker. Laat nu de briefjes maar ophalen". De secretaris maakte bekend, dat de koster ontsla gen was met zes tegen drie stemmen. „Van Kralin gen", zei Bakker. „Het is uw beurt om te eindigen. Het bleef even stil. „Ik vind het moeilijk deze avond", zei Van Kralingen. „Schaam u niet daarvoor", zei Bakker. „De hoop, dat een ieder van ons het moeilijk zal vinden voor deze avond te danken". Van Kralingen vouwde de handen. Hij dacht er aan, dat zijn Vriend ook nu naar hem wilde luiste ren. Met een glimlach om de mond bad hij: „Onze Vader, die in de hemelen zijt. Toen Hannes tien maanden in het gesticht was, kwam er een nieuwe zuster. Zijn ogen waren toevallig op de opengaande deur gericht; eerst werd er een mand naar binnenge- schoven en daarna verscheen zij. Ze droeg de mand naar een kast en begon het goed, dat van de wasserij was teruggekomen, op réchte stapels te leggen. Ze sloot de kast, stak de sleutel bij zich en keek het vertrek rond. Hij volgde haar blik en merkte ineens, dat hij hier niet alleen was geweest. Die anderen waren hier zeker op kousenvoeten binnengekomen toen het donker was. Maar nu keek ze niet meer naar die vreemden, maar naar hem. Nee, ze was het niet, al had hij het een ogen blik gedacht. Ze kwam naar hem toe, en dat kon ook niet anders, ze moest hem ook herkend heb ben, zoveel leek zij op haar. „Ben jij Hannes?" vroeg ze. Daar had je het al. De naam. Zij kende zijn naam. Hij zou die zelf niet hebben kunnen zeggen, maar nu herinnerde hij zich die naam. En nog een naam. „Rrr.rrr.zei hij. „Wat zeg je?" vroeg ze, maar doordat hij zijn aan dacht bij andere dingen had, verstond hij haar niet. Juist toen hij het gevonden had en het wilde zeg gen, was het ineens weer verdwenen. „Kkk...", probeerde hij nog eens, maar hij schudde mismoe dig het hoofd; zo was het niet. „Wil je met me meegaan. Hannes?" vroeg ze. „Je haar moet geknipt worden". Hij stond op. „Ja", zei hij. „Het wordt tijd, het begint dag te worden. Zij - hij wees op de anderen - zijn van nacht op hun kousen binnengekomen; dat hoort zo, anders wordt alles vuil". Buiten op de gang gekomen, begon hij heimelijk en zacht te lachen. Hij sloeg zich op de knieën van de pret. „Ze zijn allemaal weg", zei hij. „In de mand?" „Wie zijn weg?" „De klompen van die". En hij wees naar de geslo ten deur. „Boos, boos, brr". Hij pakte de mand en tilde het deksel op. Hij keek haar onthutst aan toen hij zag, dat de mand leeg was. Ze wist niet wat ze zeggen moest en daarom pakte ze de mand en liep de lange gang in, gedwee door hem gevolgd. Hij keek verbaasd om zich heen; hij was hier nooit eerder geweest. Het was lang, maar het was de stal niet, want er stonden geen koeien, en rietmatten zag hij ook niet. Maar het was wel goed, zij zou hem niet bedriegen, hij vertrouwde haar wel. Ze opende een deur en zei: „Kom maar verder. Hannes, hier is de kapper". Hij begreep niet alles wat ze zei, maar ze keek vriendelijk, en ze knikte hem toe. Hij volgde haar en hoorde haar zeggen: „Ga daar maar rustig bij het raam zitten, straks kom ik je halen". (wordt vervolgd) Annette Bruggeman met de handen nog even boven moeders potkacheltje

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3