LITIE (010) 2741135 Fam. Slui hield prachtige familiedag Eerste paal voor uitbreiding Middelhamis in noordelijke richting is geslagen Geluk op Trend' Yoga in het licht van de Bijbel Roos Vastgoed Ontwikkeling was ieder te vlug af rHommiemavi Politie 24-uurs telefoon: Voorbereiding Evenementen-kalender Overflakkee Intermezzo in De Gooye! Vi^% ^- -p- AA^MINNAARD ^^^VASTGOED P.V. De Zwaluw JD 70e Jaargang DINSDAG 20 JANUARI 1998 No. 6672 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. cï«ra^-.-ynm-- -^J- Grinwis, tel. (0187) 4833 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Vaten gedumpt Jl. vrijdag kwam bij de politie een mel ding binnen dat op de Groeneweg te Nieuwe Tonge 15 gevulde vaten waren gedumpt op het terrein bij de twee wind turbines. Bij onderzoek ter plaatse ble ken er 18 vaten te liggen met een inhoud van 200 Itr. en 9 jerrycans met 20 liter inhoud. Vele vaten en jerrycans bleken nagenoeg vol. Mogelijk dat er zoutzuur in zat en andere gevaarlijke stoffen. Door de technische recherche milieuzaken werd een nader onderzoek ingesteld en de vaten/jerrycans werden afgevoerd door een specialistisch bedrijf. Deze zorgt ook voor het reinigen van de ver vuilde grond ter plaatse. Duidelijk is ge worden dat er een vrachtauto gebruikt werd bij het dumpen van deze grote hoe veelheid milieu-afval. De politie vraagt dan ook getuigen, die gezien hebben dat deze goederen werden gedumpt, contact op te nemen met het bureau in Sommels dijk, tel. (010) 2741135. Op het Korteweegje te Nieuwe Tonge was op 17 januari een groep jeugd op het hekwerk geklommen van de crèche Ons VVV/ANWB Overflakkee is volop bezig met het verzamelen van informatie voor een evenementenkalender van Overflak kee. Indien u of uw vereniging aktivitei- ten organiseert, die voor publiek toegan kelijk zijn, willen wij u vriendelijk vra gen de betreffende gegevens aan WV/ ANWB Overflakkee door te geven. Wij zorgen dan voor vermelding in de kalender, die gratis verstrekt wordt aan belangstellenden. Ons adres: Kade 6, 3241 CE Middelhamis. Wilt u meer weten? Tel. (0187) 484870. De volgende tot nu toe bekende evene menten kunt u vast noteren: 18 april: Museumweekend. 30 april: Geraniummarkt op de Voor straat van Sommelsdijk van 9.00 tot 16.00 uur. 9 mei: Landelijke Fietsdag. 6 juni: Havendag in Middelhamis. 20 juni: Trekkertrek in Den Bommel. 20 juni: Zomerfeest in Oude Tonge. 7 t/m 10 juli: Avondfietsvierdaagse in Middelhamis. 10,17,24,31 juli en 8 augustus: Brade rie op D'n Diek in Middelhamis. 28/29 augustus: Omloop van Goeree- Overflalckee. 29 juli: Havendag in Oude Tonge. Dorpshuis. Het hekwerk zakte ineen. De jeugd maakte zich uit de voeten doch de politie kon toch deze groep achterhalen. Gesproken gaat worden over de reparatie van de schade die is ontstaan. Door de deelnemers van Trend '98 wer den enkele snelle beslissers beloond. Het waren de klanten die de onderstaande nummers ontvangen hebben, nummer 240 is goed voor 100,- nummer 611 is goed voor 250,- en nummer 407 ontvangt een waardebon van 500,-. Het waren klanten van Meiaard, Fabert en Boone. De gelukkigen kunnen op ver toon van het nummer, bij Naaimachine- handel 'VLIETO' hun waardebon afha len. OUDE TONGE Aanstaande woensdagavond om 20.00 uur zal de eerste van een serie Bijbelstu dies gehouden worden over onderwerpen waar we tegenwoordig steeds meer te gen aanlopen, en die met Oosterse religie te maken hebben. Als eerste onderwerp zal 'Yoga versus de Bijbel' behandeld worden, 'Is Yoga werkelijk ontspannend?' Aan het eind van de avond zal een aanzet gedaan worden naar het onderwerp van volgende week woensdag, nl.: 'Is New- age vanGod?' De Bijbelstudies worden verzorgt door de 'Evangelie Gemeente Berea Oude Tonge' in het gebouw van de C.B.S. 'De Bron', Melkweg 75 te Oude Tonge. De toegang is vrij voor ieder die belang stelling heeft, en de koffie staat klaar om 19.45 uur. Zaterdagmiddag had je in 'het Prieel' te Sommelsdijk 'es „hè Siui...!' moeten roepen. Heel wat koppies zouden zich dan naar je hebben gekeerd want 't zag er haast zwart van de Sluitjes, naza ten van Jacob Slqi die op 4 oktober 1901 met Jacomina Nelis, allebei uit Sommelsdijk, verkering begon, het zou een hechte en vruchtbare blijken te zijn. Voor een deel wonen hun nakomelingen nog in Sommelsdijk, maar onder de auto- nummers op de parkeerplaats zagen we ook de adressen van garages uit Lisse, uit Temeuzen, Apeldoorn, Rotterdam, Hel- levoetsluis. Rijnsburg, Herkingen, Lage Zwaluwe en Sliedrecht en de verscheide nheid zal stellig nog groter zijn geweest want het ging om zo'n tweehonderd bezoekers van de familiedag aan de orga nisatie waarvan de heer Jac. van Zuylen uit Rijnsburg z'n werk heeft geleverd, z'n moeder Johanna is een van de (9) dochters van Jacob Slui die ook nog 3 zonen gewon, 12 kinderen dus in totaal. Die zorgden weer voor 59 kleinkinderen en uit hun verbindtenissen werden weer 169 achterkleinkinderen geboren. De oude Jacob Slui overleed in 1958, 82 jaar oud. Ook zijn vrouw bereikte die leef tijd in 1962, het jaar waarin ze overleed. Begrijpelijk dat veel van de verwanten elkaar al in geen jaren meer hadden ge- zien, begrijpelijk dan ook dat het er op de reünie hartelijk toeging, want je hebt elkaar na zoveel jaren natuurlijk best wat te vertellen. Terwijl de ouderen en volwassenen gezel lig kletsten in het Prieel was voor de klein sten het zwembad en de bowlingbaan beschikbaar, waama de dag met een gezel lig buffet beëindigd werd; Jacob en Jaco mina zouden 't mooi gevonden hebben. 't Was onmogelijk al de Sluitjes op één foto te krijgen, maar 'tante Bertha', mevr. Kieviet uit Sommelsdijk, de jong ste dochter (77) van Jacob Slui wilde wel op de foto, met haar zoon Beschier Kie viet (49 jaar) uit Sirjansland, diens doch ter Bertina Berrevoets-Kieviet uit Bmi- nisse en haar tweejarig zoontje Peter Ber- revoets. Ze meldden zich als reünisten bij Jacobus (Koos) Slui, een van de 10 kin deren van (wijlen) Jacob Slui die dezelf de vornaam als z'n vader droeg. Hele maal vooraan Cornelia van Nimwegen wier moeder Jannetje een van de doch ters van Jacob Slui is. Van heel wat plekken op Flakkee konden we ons zo'n tafereeltje als vrijdagmiddag in Sommelsdijk herinneren; een bouwrijp gemaak te lap grond, een bouwstraat, een brommende heistelling, enkele tientallen jonge mensen, de toe komstige huiseigenaren, wapperen de vlaggen en een feestelijke eerste paal. Alleen, in Sommelsdijk was 't anders; van de locatie, de Everdi- napolder was immers zo dikwijl beweerd dat er niks van komen zou. Maar die hebben buiten pro jectontwikkelaar Bram Roos gere kend... Terwijl anderen, ook de gemeente, nog druk overlegden heeft de heer Roos zaken gedaan en in de Everdinapolder grond gekocht, grond waarop gebouwd mag worden, gelegen vlak tegen het bestemmingsplan 'Westplaat' aan. Ook de grond daar (nu in bezit van KAVEL Vastgoed te Rijswijk) was aan de neus van de gemeente voorbij gegaan, maar met Roos was te praten, gelukkig maar want Middelhamis snakt naar bouw grond. Honderd woningen kunnen op de lap van Roos Vastgoed Ontwikkeling B.V. worden gebouwd, honderd..., voor bouwprijzen die variëren van 171.000,- tot ƒ465.000,-. Ze worden door Fonk Makelaardij B.V. verkocht en zo'n veer tig zijn er al van de hand gegaan. Het gebied had nog weinig aantrekkelijk heid, 't was er koud, het waaide fors en vooral was het er nat, maar Bram Roos bestempelde vrijdag 16 januari toch tot een 'prachtige dag', een dag met een mijlpaal die het begin van de bouw van achthonderd woningen markeert, een 'grote ontwikkeling' voor Middelhamis noemde hij het. „Het begin is er!" heeft de heer Roos zeer tevreden vastgesteld op een bijeen komst in restaurant Chapeau waar het hele kleumende gezelschap gastvrij was ontvangen nadat mevr. wethouder Van Eck-Knape moeiteloos de eerste paal had geslagen. Eindelijk, eindelijk, eindelijk, heeft ze in drievoud uitgeroepen; het was een lange- een zeer lange weg geweest om zover te komen, al wel twintig jaar, berekende ze, maar eigenlijk was 't nog langer omdat de raad van Sommelsdijk al in de vijfti ger jaren uitbreiding in noordelijke rich ting had overwogen. De raad van Mid delhamis maakte het bestemmingsplan 'Westplaat' gereed, maar door ingedien de bezwaren werd de uitvoering ervan met meerdere jaren vertraagd. Uiterst gelukkig toonde wethouder Van Eek zich nu de bouw, nog wel niet in de West plaat-, maar dan toch in de Everdinapol- der kan beginnen, als oud-Sommelsdijk- se deed het haar deugd dat de bouw in Sommelsdijk van start gaat en ze de eer ste paal mocht slaan, nog wel onder de woning die voor de familie Spee be stemd wordt waarvan de heer Spee werk nemer is bij het schildersbedrijf van 's wethouders broer Dries Knape. Mevr. Van Eek heeft al de misère die er is geweest, al het oponthoud en al de geleverde inspanning, ook van de ambte naren, nog eens de revue laten passeren. maar veel mooier was het slot van haar betoog, waarin ze tevreden vaststelde dat niemand die in Middelhamis woonmimte zoekt nog elders heen hoeft: „In Middel- harnis gaat volop gebouwd worden, in allerlei prijsklassen, voor jong en oud, met alle (winkel) voorzieningen op korte afstand, in een fantastische gemeente waar men voor 'elck wat wils' vindt". Dankbaar, verklaarde ze zich het officiële startsein te hebben mogen geven voor de bouw van een nieuwe wijk die het visite kaartje voor de gemeente gaat worden. MIDDELHARNIS - Eén keer per sei zoen speelt volleybalvereniging Inter mezzo haar thuiswedstrijden in Sporthal De Gooye te Dirksland. Nu is de vereni ging het nieuwe jaar al gestart in dit gast vrije complex met het befaamde oliebol- Goeree-Overflakkee B.V. lentoumooi, dus vreemd is de omgeving al niet meer voor de volleyballiefhebber. Aanstaande zaterdag zal er een competi- tieronde plaatsvinden vanaf kwart over vijf 's middags. De toegang is gratis. Overzicht van het programma vrijdag 23 januari: Het eerste heren recreatieteam speelt dan een bekerwedstrijd in Ridderkerk tegen Voio'72. zaterdag 24 januari: 17.15 uur: Jongens C - Rowido 1 Meisjes A - VoUido 1 18.3 uur: Dames 2 - Bemisse 1 Jongens B - Alcom/Capelle 1 20.15 uur: Heren 2 - Bemisse 3 Dames 1 - Ekspalvo 3 Dames 3 - Bemisse 2 ^^3 Ql^^^Q P.V. De Zwaluw te Ooltgensplaat orga niseert op zaterdag 24 januari 1998 een bonnenverkoop van prominente liefheb bers vanuit geheel Nederland gratis mossels eten. Aanvang 15.00 uur. Plaats van verkoop: Clubgebouw P.V. De Zwaluw, Dorpsweg 2, Ooltgensplaat. Info bij Leo Zwackhalen en Klaas Stur- ris, tel. (0187) 632221/632440. Zie ook kabelkrant-teletekst pag. 212. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaicicee De stamouders Jacob Slui en Jacomina Nelis De handdruk die een historisch moment onderstreept, de uitbreiding van Middelhamis in noordelijke richting is daadwerkelijk begonnen. Links de heer Wessels, dir. van bouwbedrijf Uytdewilligen, mevr. wethouder Van Eek, de heer Roos en rechts de heer Snepvangers, de projectleider De kopers van de woningen waren bij de eerste paalslag te gast Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID f=0TO - VK>EO - STUtNO - REPORTAQE - FOTOORAFK MM I izzi czi im czi [zg C3 en CZl CU CZ3 IZJ OUOOOUP- W^t^nM 35 - TaMbon (pMT) 6816121 Ftx 683734 RENBSSe-Pr1ntsfKp--HogKOom 172-Tehfoon (0111)462400 OOLTGENSPLAAT

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1