huttnrechtsel RTM remise Ouddorp beauty salon voor Jumbo '57' De SWOO is dood, leve de SWO kievit warmte Vlaggetjesdag 1998 in Stellendam Trend '98 gisteren geopend Broekriem moest wat strakker Misbruik van lichtkogels karels. !|£iso9002 autoschode Stichting Chris informeert ouders van tieners JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED Kom gerust eens luisteren! Ramoco b.v. Extra informatie-avond Streekplan Zuid^Holland Zuid in Oostflakkee 70e Jaargang VRUDAG 16 JANUARI 1998 No. 6671 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 13 juni 1998 wordt rond de binnen- en buitenhaven van Stellendam in de gemeente Goedereede een vlaggetjesdag ge organiseerd. Dit jaar zal deze Vlaggetjesdag gecombineerd wor den met de Nationale Dag voor de Zeevisserij. Deze dag is bedoeld om de visserij te promoten. Vis en gamalen worden door de Goereese vloot, bestaande uit schepen van Goedereede, Ouddorp en Stellen dam, aangevoerd aan de gemeentelijke visafslag aan de buitenhaven in Stellen dam. De zeer goede behandeling die de vis en gamalen aan boord van de schepen krijgt zorgt ervoor dat een uitstekend product aan de wal wordt gezet. Een goed geou tilleerde vloot met de modernste midde len staat hier borg voor. Het programma voor deze vlaggetjesdag bestaat uit twee delen: 1een officieel gedeelte, en 2. een meer recreatief programma. Het officiële gedeelte, waarvoor tal van gasten worden uitgenodigd, zal zich gro tendeels afspelen in en rond de gemeen telijke visafslag. De binnenhaven zal die dag een feeste lijk aanzien geven door de vele versierde schepen die daar afgemeerd liggen. Rond de haven zullen tal van activiteiten geor ganiseerd worden. Hoogtepunt van de dag is de vaartocht op het Haringvliet, waaraan rond de 60 kotters zullen deelnemen en waarbij het publiek de gelegenheid heeft om gratis mee te varen. Uitgaande van ervaringen op vorige vlaggetjesdagen worden tussen de 25.000 en 30.000 bezoekers verwacht. Gisteren is in de 'Dorpstienden' te Oud dorp de woonbeurs 'Trend '98' van start gegaan. De deelnemers betreuren het dat de promotie, door problemen met de dmkker, niet geheel succesvol is verlo pen. Zij hebben, door middel van folder tjes, alleen in de gemeente Goedereede ruchtbaarheid kunnen geven aan deze beurs. Verder proberen zij nu door middel van affiches en extra advertenties toch nog de andere gemeenten te bereiken. Trend '98 is sinds haar ontstaan steeds verder uitgegroeid tot een gezellige en complete woonbeurs. Zo zijn er naast de oorspronkelijke initiatiefnemers ook steeds meer deelnemers uit de gemeente Goedereede bijgekomen. De deelnemers dit jaar zijn: Jaap Boone uit Stellendam met huishoudelijke apparaten; Tanis uit Ouddorp met tuinmachines; Esgri uit Ouddorp met diverse vormen van interi eurbouw; Sunstore Flakkee uit Sommels dijk met binnen- en buitenzonwering; VÏieto uit Middelharnis met naai- en lockmachines; Fabert uit Oude Tonge met complete woninginrichting; Portas uit Brielle met renovatie van deuren en keukens en Melaart uit Stad aan 't Ha ringvliet met parketvloeren. Al deze deelnemers heten u van harte welkom op Trend '98 in de Dorpstienden in Ouddorp, vandaag, vrijdag, geopend tot 21.00 uur, morgen, zaterdag, van 11.00 tot 17.00 uur. De koffie staat klaar. Voor nadere informatie over deze dag: De afdeling voorlichting van de gemeen te Goedereede, tel. (0187) 491500 of de directeur van de gemeentelijke visafslag, tel.(0187)491377. Als u meer wilt dan de laagste prijs tMtoraOexékerhèidl Tieners van nu lijken vaak in geen velden of wegen meer op tieners van pakweg 10 of 20 jaar geleden. De leefwereld van tieners is voor ouders vaak niet te begrijpen. Aller lei dingen die nu vanzelfsprekend zijn, waren dat niet toen ze zelf jong waren. Vanaf de buitenkant ziet het er vaak uit of tieners alle nieuwe trends in de samenle ving gemakkelijk opnemen en dat ze het wel naar hun zin hebben in de huidige snel le wereld. Maar schijn bedriegt vaak, en het is een feit dat de leefwereld van vandaag heel veel tieners voor problemen stelt. Pro blemen waarmee jonge mensen in vroeger dagen niet geconfronteerd werden, of op een andere manier. Voor ouders van tieners is het daarom belangrijk om informatie te hebben over de leefwereld van tieners van vandaag. Op vrijdag 23 januari aanstaande is er een speciale avond over dit onderwerp, met de heer Rob Baardse, medewerker van Stichting Chris, als gastspreekster. Stichting Chris is een christelijke instelling die door haar activiteiten - o.m. een kindertelefoon en een netwerk van vrijwilligers dat hulp verleent aan kinderen en tieners met proble men - een goed beeld heeft van wat er leeft onder tieners. Deze avond is bedoeld als handreiking om ouders van tieners te ondersteunen bij de opvoeding. U bent van harte uitgenodigd! De avond wordt gehouden in de Doopsge zinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Oud dorp. Aanvang 20.00 uur, toegang vrij. Dat de vroegere RTM Jumbo stoomloc Nr. 57, d.d. 1920, vanaf het terrein van het spoorwegmuseum te Utrecht zo'n twee-en-een-half jaar in de RTM-remise te Ouddorp te gast is geweest, heeft het ouwetje zichtbaar goed gedaan. Als roestbak was ze gekomen, als nieuw is ze gisteren - per as - weer naar Utrecht teruggebracht. Uitgezwaaid door o.a. de heer A. A. Baars, de 63-jarige ge pensioneerde SHELL-werknemer die haast eigenhandig de '57' binnenste buiten heeft gekeerd, want zo was het met de directeur van het spoorwegmuseum afgesproken. Tranen waren de heer Baars bijna in de ogen gesprongen toen hij de '57' in 'kommervolle omstandigheden' in Utrecht had aangetroffen; thuis, in Ouddorp wist hij de '56' in perfecte conditie en zo'n opgepoetste ouwe dag gunde hij ook de op veel plekken doorgeroeste '57'. In Ouddorp wist hij ook de '54' die op revisie wachtte en die werd door de '57' mogelijk gemaakt omdat vitale onderdelen mochten worden uitgewisseld. Daardoor staat de '54' nu op de 6 wielen die aan de '57' hebben toebehoord. De wielen van de '54' vertoonden nogal slijtage, terwijl de locomotief in Ouddorp, anders dan die in Utrecht, operationeel wordt gehouden. De stoommachine van de 54 is vrijwel helemaal vernieuwd en wat onderdelen zijn uit de 57 overgezet. Dankzij een gift van het Prins Bemhardfonds krijgt de '54' zelfs een nieuwe stoomketel 'aangemeten'; volgend jaar behoort de '54' er dan ook als nieuw bij te staan. De Utrechtse '57' heeft in Ouddorp een zó grondige beurt gehad dat ze als voorbeeld dienen kan. De '57' kreeg zelfs een heel nieuw machinistenhuis vooreer ze weer naar Utrecht vertrok. De heer Baars heeft met veel genoegen de transplantatie van de ene- op de andere locomotief uitgevoerd en/of bege leid. Met gesloten beurzen werd zijn '54' een tweede jeugd gegeven en vergund. Hij is een RTM'er in hart en nieren en elk vrij uurtje is hij in de Ouddorpse remise te vinden. Merkwaardig trouwens hoe hij tramliefhebber geworden is. Dat kwam nadat hij als 11-jarig jochie in Oud-Beijerland steentjes op de rails had gelegd en daarbij was betrapt. De machinist 'veroordeelde' hem tot briketten op de loc. te brengen en dat is het zondaartje zó goed bevallen dat'ie voor alles wat met stoom en met de tram te maken had een levenslange passie heeft opgevat... 't Was wel een aansprekende symboliek, op de Kerst- en Nieuwjaarskaart van de SWOO/SWO uit Oude Tonge. „Hè, hè, 't zit er op", zei daar een ouwe baas die de SWOO symboliseerde en „ha, ha, ik heb er zin in", zei op dezelfde kaart een heel wat priller typetje dat de nieuwkomer S.W.O. vertegenwoordigt. Een goed verstaander zal het duidelijk zijn; per 31 december is de SWOO (Stichting Welzijnswerk Ouderen Oostflakkee) op geheven en overgegaan in de SWO, de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee, die een breder terrein zal bestrijken dan alleen dat ten behoeve van de ouderen. Het Sociaal Cultureel Vor mingswerk is opgehouden te bestaan nadat het bestuur van de Stichting het met de gemeente niet meer over de subsidiëring eens kon worden; het bestuur is sinds een jaar niet meer actief. Wel zijn de uit de Stichting gevormde werkgroepen doorge gaan, zij zullen ook blijven voortbestaan. De heer P. de Vries is directeur van de Stichting SWO en de heer Botman uit Achthuizen is er penningmeester, al sinds de SWOO in 1968 werd opgericht. Het waarom van de fusie ver pakt de heer Botman in een plastisch taalgebruik: „Onze broekriem kreeg er wat gaatjes bij en die moet dus wat worden aangetrokken". De gemeente blijkt overigens degene die de gaatjes erbij heeft geprikt, in 1996 werd op het budget van ƒ260.000,- een vermindering van 10% toegepast. In 1997 werd eenzelfde bedrag ontvangen; het budget dat tot dusver aan de Stichting Cultureel Vormingswerk werd besteed zal in 1998 aan de SWO worden uitgereikt. Hoe het daarna zal gaan ligt nog in de schoot der toekomst verborgen, maar penning meester Botman heeft er geen al te hoge pet van op. Wel denkt hij dat de taken successievelijk zullen toenemen totdat er - en hij chargeert - een Stichting S.W.T.G. gevormd zal zijn, de Stichting wieg tot graf aan wie de (culturele) zorg voor alle leeftijdsgroepen wordt opgedragen. Nu vallen alleen de aller jongsten daar nog buiten. Alle andere leeftijdsgroepen dienen aanvragen op so-ciaal cultureel gebied aan de SWO te richten die zich dan - na toetsing - al of niet met een subsidieverzoek tot B&W richt. Voor de gebruikers van de vroegere SWOO zal de overgang naar de SWO nauwelijks merkbaar zijn, de voorzieningen en activiteiten die tot dusver voor de ouderen plaatsvonden zullen gewoon worden voortgezet. De SWO biedt sociaal culturele zorg aan nog maar 6- tot 11-jarigen die 's woensdagsmiddags in Oude Tonge club hebben, voor 8- tot 15-jarigen is er twee maal per maand jeugdsoos. Daarnaast zijn er individuele activi teiten als bloemenschikken, naailes en zelfs de organisatie van een Avondvierdaagse. Ook in Achthuizen en de Langstraat worden door de SWO activiteiten georganiseerd, in Den Bom mel doet dat de Vereniging Bommelse Vrienden. In Ooltgens- plaat staan de activiteiten voor de jeugd op een lager pitje, maar directeur De Vries hoopt daar verbetering in aan te brengen. In februari zal de eerste bestuursvergadering van de Stich ting S.W.O. worden gehouden. Er is een interim algemeen bestuur gevormd uit leden van de opgeheven SWOO, het dagelijks bestuur zal bestaan uit onafhankelijke personen. Goeree-Overflakkee B.V. Volgende week is het open avond bij het Chr. Jeugdkoor Bid en Zing en het Chr. Meisjeskoor Davina in Nieuwe Tonge. Zing je graag? Kom dan gerust eens lui steren. Het is fijn om samen met anderen te zingen tot Gods eer. Een klein uurtje per week moet toch mogelijk zijn? Chr. Meisjeskoor 'Davina' is voor mei den van 12-18jaar. Ze repeteren elke dinsdagavond van 18.15 tot 19.00 uur in Elim. Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' is voor alle kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Zij repe teren elke woensdagavond van 18.15 tot 19.00 uur in Elim. Onze dirigent is Peter Wildeman uit Tholen, die met veel enthousiasme de koren begeleidt op de piano. Kom je ook? Tot ziens. Bestuur van Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' en Chr. Meisjes koor 'Davina' Dinsdag en woensdag werd de bemanning van de reddingboog Griend door de kust wacht post Ouddorp opgepiept met de mel ding dat boven de Grevelingen, in de omge ving van Herkingen, een rode lichtkogel was gezien. Beide keren werd er een zoekactie ondernomen die echter niets opleverde. Ook de politie heeft de omgeving van de havens aan de Grevelingen afgezocht. Bij de kust wacht bestaat het vermoeden dat de lichtko gels vanaf de wal zijn afgeschoten. Bekend zal zijn dat rode lichtkogels worden gebruikt als noodsignaal door mensen in nood op het water. Misbmik van dergelijke noodsignalen is strafbaar. ^^3^^^^^P RENAULT-dealer Afgelopen donderdag 8 januari werd de tweede informatie-avond op Goeree- Overflakkee gehouden over de Nota Koersbepaling Streekplan Zuid-Holland Zuid. Door de planning van deze avond (direct na de kerstvakantie) bleek een aantal personen niet in staat om te komen. Daarom wordt er een extra informatie avond gehouden in Oostflakkee en wel op maandagavond 19 januari om 20.00 uur in het gemeentehuis in Oude Tonge. De bijeenkomst is openbaar, voorzitter van de avond is gedeputeerde J. Wolf. Van 1 september tot 1 november 1997 lag de Nota Koersbepaling Herziening Streekplan Zuid-Holland Zuid ter inzage. Deze nota is de eerste stap in de proce dure tot herziening van het streekplan. De nota is een informeel discussiestuk en dient als basis voor voorlichting, overleg en discussie voordat in de zomer van 1998 tot ontwerp-streekplan tot stand komt. In maart 1999 zullen Provinciale Staten van Zuid-Holland het nieuwe streekplan vaststellen. Het plan geldt tot 2010. De herziening van het streekplan Zuid- Holland Zuid zal mede zijn gebaseerd op de gebiedsvisies van de regio's Goeree- Overflakkee, Hoeksche Waard en Drecht- steden. VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Audio - Video apparatuur - Eielttrischa liuishoudelijl<e app. De '57' als nieuw terug naar Utrecht De Kerst- en Nieuwjaarskaart, maakte veel duidelijk, de SWOO zwaaide geen merkbaar kleinere is geworden; voor het lopende jaar af en de SWO kondigde zich aan. Symbolisch is dat de zak met geld mag de nieuwe Stichting daar in elk geval van uitgaan Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID FOTO - V?DÈO - ITUOtO REPORTAQE - FOTQQRAFIE MM I C3 IZJ CJ CZ3 tlZl CJ IZZl nn CD I OUDOOfiP- Wetstraat 35 - Tetobon (0187) 681612/Fax 683734 'nlsftop-Hogmiom 172-mefoor) «311V *SZ40Q KEMA CEflTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1