Is mineraliseren, balanceren? J. WAGENAAR .et 35% KORTING 13.' 35% KORTING Stelle wint driekamp Yoga-lessen voor 55+-ers ONGETWIJFELD Camping Centrale Europa via VW/ANWB VARKENSSNITSEL ONTBIJTSPEK Good Luck laat belangrijke punten liggen Winst voor heren 1 en gelijkspel voor jongens B Intermezzo Schotejil goed op dreef tijdens Speedo-club-meet Uitslagen van de 7e indoordressuurwedstrijd Een koffie-ochtend voor ouders van peu ters AN\ Uitslagen damvereniging Denk en Zet' CULINAIRE SUGERIJ B.V. 50 Over dit thema heeft Gewasbescher mer V. d. Wal b.v. een informatiedag belegd. In zijn openingswoord gaf de heer K. G. van der Wal aan dat we in de toekomst meer dan ooit de balans op zullen moeten maken. MINAS is in 1998 ingevoerd om de mineralen in balans te krijgen, tevens moeten we zorgen voor een gewasbescherming, waarbij hoeveelheid middel, water en druppelgrootte in balans zijn met de kosten en met het milieu. MiNAS De heer Westhoek van het I.K.C. zette uiteen waarom MINAS (Mineralenaan gifte systeem) ingevoerd is en hoe men daar mee om moet gaan. MINAS is een registratie van de aan- en afvoer van mineralen (fosfaat en stikstof). Het stre ven is om de aanvoer gelijk te maken aan de afvoer (+verliesnorm). Als hier niet aan voldaan wordt moet over het over schot een heffing betaald worden. MINAS is de vervanger van de huidige mestboekhouding. Deze had als nadelen dat het onnauwkeurig was en nadelig voor boer, milieu en overheid. Men is per 1 januari 1998 MINAS-plich- tig als men meer dan 2.5 GVE per hecta re heeft en/of meer dan 100 kg fosfaat produceert/aanvoert. In het jaar 2000 worden alle veebedrijven MINAS-plich- tig en in 2002 ook de akker- en tuin bouw. Alle bedrijven met een mestnummer hebben een aanmeldingsformulier gekre gen en moeten dit uiterlijk 1 februari opgestuurd hebben naar Bureau Heffin gen. Als men niets instuurt wordt men automatisch MINAS-plichtig volgens de forfaitaire aangifte, hetgeen zeer ongun stig uit kan pakken. De verfijnde aangifte werkt met de werklijk in de mest aanwe zige mineralen (bekend na analyse), de forfaitaire aangifte met vaste normen. Bovendien wordt bij de forfaitaire aan gifte gewerkt met een lagere afvoer per hectare voor akkerbouwgewassen. Spuittechniek Op het gebied van de spuittechniek sprak de heer Audenaert over een ander soort balans (tussen een optimale bedekking en een zo laag mogelijke drift). De be langrijkste manier van driftbeperking is spuiten met weinig wind, vaak voor 9 uur 's ochtends of na 7 uur 's avonds. In de praktijk moet men vaak ook op andere tijdstippen spuiten, omdat men anders onvoldoende capaciteit heeft. De fabrikanten hebben echter technieken ontwikkeld die werken op basis van lucht- en vloeistofdruk (bijv. Air-Jet- Systeem van Douven). Dit systeem werkt met een dop waarmee (praktisch) alle bespuitingen kunnen worden uitgevoerd. Er kan ongeveer gespoten worden met 80-200 liter per hectare. De benodigde waterhoeveelheid per hectare wordt door dit systeem gehalveerd, waardoor een aanzienlijk hogere capaciteit wordt ver kregen. Een nadeel van deze systemen is de aanzienlijke meerprijs. Ontwikkelingen gewasbescherming Jan van Vugt (Teeltadviseur bij De Ge wasbeschermer Van der Wal B.V.) bracht de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van gewasbescherming onder de aandacht. Er bleken (nog) weinig nieuwe middelen te zijn toegelaten. Desondanks werden er enkele belangrijke toevoegin gen gegeven aan bestaande toepassingen. Ook werd kort de Fusarium-problema- tiek in wintertarwe in 1997 besproken. Binnen het kanalisatieplan (eisen waar een middel aan moet voldoen om een toelating te behouden) moeten de midde len nu ook voldoen aan het Mesocosm- onderzoek, waarbij onderzoek verricht wordt naar de afbraak van middelen in het oppervlaktewater in praktijksituaties. Hij sprak zijn zorg uit in de richting van de fabrikanten of deze de hoge kosten van deze studie voor bepaalde middelen willen uittrekken of dat ze deze middelen laten verdwijnen. Er verdwijnen ook steeds meer toelatin gen voor de kleine middelen, omdat deze niet interessant zijn voor de fabrikanten. UlENTEELT De heer Steenge van het uienadviesbu- reau besprak de toekomst van de uien- teelt in Nederland. Hij ziet in de toe komst een volledig geregistreerde teelt komen, zoals nu al sterk in opkomst is. Bij de teelt van uien wordt door Steenge de voorkeur gegeven aan 3 maal 2 rijen, met tussen de rijtjes 8 cm ruimte. In de onkruidbestrijding blijft het van belang om schoon te beginnen bij opkomst, om daarna met de combinatie Ramrod -i- Stomp of Rasagran Actril verder te gaan. De ziekten in uien zijn afgelopen jaar een groot probleem geweest. Een weer- paal kan goed bruikbaar zijn ter onder steuning om het moment van spuiten te bepalen. Ook papiervlekkenziekte heeft afgelopen jaar grote schade aangericht, hier zijn echter geenmiddelen tegen toe gelaten. De grootste problemen voor de uienteelt liggen volgens Steenge in de grondgebonden ziekten en dan met name witrot. Deze ziekte kan generaties lang in de grond blijven en er is geen afdoende bestrijding voorhanden. SCHIMMELZIEKTEN IN TARWE Tenslotte sprak de heer Schepers van het P.A.V. over schimmelziekten in tarwe. Naast al bekende ziekten, zoals meel dauw, roesten, septoria e.d., is de laatste jaren een nieuwe ziekte in opkomst, na melijk DTR. Deze ziekte kan in warme zomers (zoals de laatste jaren het geval is) grote schade aanrichten. Met name in gebieden waar erg veel graan wordt geteeld geeft deze ziekte problemen, omdat DTR op stroresten overleeft. Afgelopen jaar zijn er grote problemen geweest met aarfusarium, een ziekte die normaal gesproken niet in deze mate voorkomt. Door de zeer vochtige omstandigheden gedurende de bloei heeft deze ziekte kans gezien zich explo sief te ontwikkelen. De beschikbare mid delen werken slechts beperkt tegen fusa- rium. Op het juiste moment gespoten geeft carbendazim een redelijke bestrij ding. De strategie voor 1998 zou kunnen zijn: Een vroege bespuiting bij een vroe ge aantasting, afrijpingsziektebespuiting voor de bloei en indien nodig tijdens de bloei een bespuiting tegen fusarium uit voeren. Afrijpingsziektebespuiting niet uitstellen om eventueel later fusarium te bestrijden! Al met al een zeer leerzame dag voor het in grote getale gekomen agrarische pu bliek. Tijdens de dag was er ruim gele genheid voor vragen en discussie, waar dan ook veel gebruik van werd gemaakt. KOUDEKERKE - Zaterdag 10 ja nuari heeft Good-Luck de twee punten te gemakkelijk bij Storm- vogels laten liggen. Stormvogels was zeer gebrand op de punten, die vóór deze wedstrijd nog op nul stonden en deze wedstrijd wel moesten winnen om nog mee te kunnen doen. Good Luck heeft daarentegen de laatste tijd wat pech, wat betreft blessures en miste deze dag nog steeds Cor Bom en na ongeveer 15 minuten viel ook Nico Overduin geblesseerd uit. Good Luck liep vanaf het begin van de wedstrijd al tegen de fieten aan. Het was niet fel ge noeg en kwam al snel op een 2-0 achter stand. Good Luck heeft veel meer kwali teiten in huis, maar liet het deze dag maar bij vlagen zien. Zo kon Steven Vogelaar de score van Good Luck openen door van afstand in te schieten. Stormvogels kon een straf- worp benutten en Good Luck stond weer met twee doelpunten achter. Door een goede combinatie tussen Petra van der Valk en Marcel Kievit kon deze laatste van afstand inschieten. Stormvogels kon weer een stip benutten, 4-2. Doordat er op Dineke Sprong en Steven Vogelaar vrij zware overtredin gen werden gemaakt kon Leon de Bonte twee maal vanaf 2,5 meter een strafworp benutten. Good Luck ging zelfs nog door en kwam door een vrije bal van Marcel Kievit, wederom na aangeven van Petra van der Valk, op een 4-5 voorsprong. Maar zoals eerder gezegd, was Stormvo gels wat feller en kwam al snel op een 7- 5 voorsprong. Op dit moment werd de geblesseerde Nico Overduin vervangen door Jan-Willem de Vos, die al na enkele minuten, na aangeven van Heidi Kamer ling, van afstand wist te scoren, 7-6. Stormvogels scoorde weer en kwam op 8-6, maar door een goede combinatie tussen Marja van Splunter en Dineke Sprong, die gestuit werd door een over treding, kon Leon de Bonte, net voor rust, door middel van een strafworp, voor de 8-7 op het scorebord zorgen. Vier minuten na rust wist Steven Voge laar, met een mooie actie, de gelijkmaker te scoren. De verdediging van Good- Luck zakte wat weg, zodat ze al snel op een 10-8 achterstand werden gezet. Na de zoveelste overtreding op Dineke Sprong wist Leon de Bonte weer een strafworp te benutten en enkele minuten later kon Marja van Splunter zorgen, dat deze heer een doorloopbal kon afronden, zodat de ploeg uit Middelharnis weer gelijk stond. Door een snelle combinatie tussen Jan-Willem de Vos en Heidi Ka merling, kon de vrij gespeelde Marcel Kievit van afstand voor de voorsprong zorgen. Helaas miste de verdediging van Good Luck veel scherpte, waardoor Stormvogels, tien minuten voor het eind signaal, weer terug kon komen tot 11-11. In de slotfase werd Petra van der Valk nog vervangen door Marjon Soeteman. De slotfase, met name de laatste vier minuten, was voor Stormvogels zeer ge lukkig, die in deze korte tijd nog vier maal wisten te scoren en de eindstand op 16-11 wisten te brengen. Good Luck miste duidelijk de scherpte en verloor terecht, maar met een verte kende uitslag, de wedstrijd. Coach Ben Vis hoopt in de volgende uitwedstrijd weer te beschikken over een wat scher per team, zodat de punten wel naar Mid delharnis meegenomen kunnen worden. slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! In het sfeervolle zwemcomplex 't Zuiderdiep (Stellendam) ontving zwemclub De Stelle PCG (Gorin- chem) en Prinslandia (Ouden- bosch) voor de laatste driekamp- wedstrijd. Stellendam mocht in deze thuiswedstrijd een comforta bele voorsprong van 26 punten op PCG verdedigen. Dit betekende echter niet dat de Stellendammers het er van namen in deze eerste wedstrijd van het nieuwe jaar. Thuis willen ze er altijd een extra schepje bovenop gooien! Wendy Kriek kon bij de meisjes onder 8 jaar nog net niet met een overwinning beginnen. Ze bleef op 0.8 seconde steken van de eerste plaats. Don Schavemaker lukte het even later wel om de volle winst voor de Stelle binnen te halen. Ze stonden weer gelijk met PCG! Tot hier toe had Prinslandia zich afzijdig gehou den van deze schermutselingen, maar daar kwam nu verandering in. Met 2 overwinningen op rij schoten ze door naar de eerste plaats. Dat lieten de Stel lendammers niet op zich zitten. Via een eerste plaats voor Angela v. d. Nieuwen- dijk en Arjan Witte kwam de Stelle weer langszij. Zwe hadden net als Prinslandia 13 punten verzameld. Voor PCB bleef de teller op 10 steken. Hierna was het alleen Stelle wat de klok sloeg. Alleen Johan de Vogel rnoest ge noegen nemen met de tweede plaats, ver der waren het allemaal overwinningen voor de Stelle tot aan de pauze (Huberta Breederveld, Corianne 't Mannetje, Bjom de Leeuw, Janet Tanis en Cees-Jan Kieviet). Hierdoor liepen de Stellendam mers fors uit: 7 punten op PCB en 11 punten op Prinslandia. De winst van deze wedstrijd leek hen niet meer te kun nen ontgaan. Na de pauze leek het wel of de Stelle door de stand wat in slaap was gesust. Ze moesten op de volgende eerste plaats wachten tot Jeroen van Dam kwam. Hierna miste Angela v. d. Nieuwendijk op 0-4 seconde net de eerste plaats en moest ok Willian Hansen een topper van Prinslandia voor zich dulden. Dit had als resultaat dat Prinslandia 1 punt van de voorsprong afsnoepte. Verrassend echter m PCG toch nog na driekwart wedstrijd een punt op de Stelle toegeven. Ook in het laatste kwart van de wedstrijd moesten de Stellendammers regelmatig met tweede en derde plaatsen genoegen nemen. Pas bij de dames (Janet Tanis) en de heren (Cees-Jan Kieviet) mochten de Stellendammers weer de volle winst aan hun totaal toevoegen. In de afsluitende estafette toonde PCG nog eens dat ze ondanks het puntenver- schil toch een sterke ploeg hebben. Na een spannende eindstrijd bleek ook Prinslandia op dit onderdeel te sterk voor de Stelle te zijn (alhoewel het oog van de scheidsrechter er aan te pas moest komen om aan e geven wie er tweede werd, zo'n klein verschil zat er tussen!). Ondanks dat PCG nog was teruggekrab- beld, bleek de Stelle toch ruim voldoen de voorsprong te hebben opgebouwd om ook deze wedstrijd winnend af te sluiten: de Stelle57 punten 2. PCG51 punten 3. Prinslandia42 punten Daar de Stelle ook de voorgaande twee wedstrijden had gewonnen, mochten zij in hun eigen clubhuis de beker voor de eerste plaats van deze driekamp-compe- titie in ontvangst nemen: 1. de Stelle174 punten 2. PCB142 punten 3. Prinslandia120 punten Na de prijsuitreiking werd er onder het genot van een natje en droogje en gezel lige muziek in het clubhuis nog geruime tijd nagepraat. Komende zaterdag start voor de Stelle de jeugdconditiecup. Alle leden tot 14 jaar mogen aan deze verkote versie van de conditiecup meedoen. Voor de overige leden bestaat dan de mogelijkheid om superlange of -zware afstanden te zwem men. LEKKERKERK/SPDKENISSE - Einde lijk weer eens punten voor heren 1 van volleybalvereniging Intermezzo. Belang rijke punten om een start te geven aan de reis uit de degradatiezone. Met invaller Christiaan Huiser, die goed presteerde, werd concurrent Fikszo/Lekkerkerk aan de kant gezet, het vertrouwen is een beetje terug in het tyeam van aanvoerder jaap Kransse. Jongens B speelde, zoals de meeste teams van Intermezzo in Spijkenisse tegen Spivo. In een zeer gelijkopgaande wedstrijd, van één uur en veertig minu ten! werd via geconcentreerd- en goed op elkaar afgestemd volleybal een mooie pot voorgeschoteld aan het publiek. Om elke punt werd gestreden en in de vierde set wist Intermezzo het hoofd koel te houden. Een 2-1 achterstand werd terug gebracht naar een 2-2 gelijkspel. De jongens konden terug kijken op een leuke wedstrijd met goede stops en blok keringen. De service was ook betrouw baar. Bij de recreanten lijkt het eerste team zijn draai gevonden te hebben in de top- poule. Zonder spelverdelers Hans van Hoorn e Nicky Tuinenburg werd een Zaterdag 10 januari jl. heeft de Speedo- wedstrijdploeg van de Schotejil deelge nomen aan de Speedo Clubmeet voor de leeftijdscategorie tot 12 jaar. In het 8- banen bad van Aquapulca te Dordrecht werden goede prestaties geleverd door de 14 Schotejillers. In totaal werden over 29 starts maar liefst 25 persoonlijke records gezwommen. Voor Anja de Gelder was er een ere-plaats (3) op de 100 m wissel slag bij de meisjes onder 11 jaar. Ze rea liseerde met een tijd van 1.31.8 een ver betering van ruim 5 seconden. De beste prestatie namens de Schotejil werd door Thijs Tromper geleverd op de 50 m schoolslag bij de jongens onder 11 jaar. Met een tijd van 0.44.9, hetgeen een evenaring van z'n p.r. betekende, plaats te hij zich als Ie in een veld vfm ca. 25 deelnemers. Behalve de al wat meer 'ervaren' Spee- do-zwemmers van de Schotejil kwam in deze wedstrijd ook een aantal debutanten aan de start. De 9-jarige Nadieh de Groot wist zich met haar drie 50 m-nummers goed te handhaven in het veld van ca. 25 zwemsters. Ted de Jager, eveneens 9 jaar, presteerde goed in zijn 50 m num mers. In de estafette 4x50 m vrije slag ging hij zelfs met de snelsten mee (0.39.6). Jan-Willem v. d. Vliet (10 jaar), de derde debutant, moest op het laatste moment invallen op 100 m vrije slag en verraste met een tijd van 1.33.6. De rest van de ploeg deed het, zoals ge bruikelijk, ook nu weer uitstekend. Per soonlijke records werden met meerdere seconden verbeterd. De 11 -jarige Iris Oostdijk zette haar 50 m vlinderslag op 0.44.1, een verbetering van bijna 2 seconden. Op de 100 m wisselslag verbeterde Iris Oostdijk haar tijd met 5 seconden tot 1.35.2. Elize Weeda (ook 11 jaar) zwom een tijd van 1.49.0 op de 100 m wissel- PvdA Middelharnis op Internet Met ingang van heden is de PvdA Mid delharnis ook te vinden op het Internet, met regelmatig nieuwe informatie, foto's verwijzingen, nieuws over de verkiezin gen op 4 maart enz. U treft op die pagina aan: het verkiezingsprogramma, foto's van de huidige fractie en nieuwe kandi daten voor de gemeenteraad, het email adres en een link naar de landelijke PvdA. Het adres is: http://www.tref.nl/middelharnis/pvda op manege Ouddorp, 10 januari 1998 Dressuur pony's klasse B, proef 1 en 2 1. Pascal Visser169 pnt. 2. Cynthia Bethlehem...166 pnt. 3. Marloes de Bakker163 pnt. 4. Carli Kloos162 pnt. 5. Tessa van Rees160 pnt. 6. Robert Breen158 pnt. 7. Carola van Leenen149 pnt. 8. Marlou van Kempen142 pnt. Dressuur pony's klasse B, proef 7 1. Michelle Stolk181 pnt. 2. Marije van Leeuwen172 pnt. 3. Christa Korthals171 pnt. 4. Dagmar Hendriks167 pnt. 5. Marieke Boel164 pnt. 6. Wesley van Os163 pnt. 7. Nicole van Rossum161 pnt. Marijke Bos161 pnt. Axel Hendriks161 pnt. 8. Kim Bethlehem159 pnt. 9. Kelly van Vliet153 pnt. Dressuur klasse B, proef 8/10 1. Kristel Meijer180 pnt. 2. Joyce v. d. Blink174 pnt. 3. Linda Troost169 pnt. 4. Ariette Wagenaar168 pnt. 5. Marita van Bodegom163 pnt. Dressuur pony's klasse B, proef 9 1. Kevin van Os167 pnt. 2. Diane Kranendonk158 pnt. 3. Michelle Rothuis157pnt. 4. Renee Spuy155 pnt. 5. Leanne Grinwis153 pnt. De schoonheidsprijs voor de mooist ver sierde combinatie was voor Ariette Vogelaar met Special. sterke wedstrijd gespeeld tegen het op papier betere Merenwijk 1Gerard Rom mens speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen, zowel als aanvaller als stand-in spelverdeler. Menno Domburg kon ook terug kijken op een goede prestatie. Erik Tillema viel op door zijn aanvallende capaciteiten. Het team als collectief haal de elke bal van de vloer, kortom een goede verdediging lag aan de basis van deze overwinning. Volgende week speelt Intermezzo we derom uitwedstrijden. Uitslagen: Futora 1 - Meisjes A1 - 3 Spivo 1 - Jongens Cl - 3 Spivo 2 - Meisjes B3 - O Fikszo/L.2 - Heren 1 1 - 3 Spivo 1 - Meisjes C3- 1 Spivo 1 - Jongens B2 - 2 Spivo 2 - Jongens A2 - 2 Spivo 3 -Dames 2i - 3 Spivo 2 - Dames 13 - O Spivo 3 - Heren 22 - 2 HerenR.l -Merenwijk 13 -O slag, hetgeen een verbetering van 10 sec. betekende. Op de 100 m vrije slag onder 12 jaar zwom Eveline Hagoort een persoonlijk record in 1.39.4, een verbetering van 5 sec. Hanneke Drooger zwom op de 100 m vrije slag een tijd van 1.43.6, hetgeen maar liefst 23 sec. verbetering inhield. De 11 -jarige Piet-jan van Zoest verbeter de z'n 50 m vlinderslag met ca. 6 secon den tot 0.49.6 De evenoude Sander Knook zwom een prima tijd op de 100 m vrije slag in 1.31.8 (verbetering 7 .sec). Bij de meisjes onder de 11 jaar zwom men zowel Anja de Gelder als Annemiek Veltman dikke persoonlijke records op de 100 m vrije slag. Annemiek Veltman zwom op deze afstand 1.28.1 (verbete ring 4 sec.) en Anja de Gelder deed de zelfde afstand in 1.20.1, hetgeen zelfs 8 seconden sneller was als haar vorige tijd. Thijs Tromper (11 jaar) zwom de 100 m vrije slag in een p.r.-tijd van 1.35.1 OUDDORP Tijdens een koffie-ochtend kunt u met elkaar praten over allerlei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegen komt en die u bezighouden. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een koffie-ochtend wordt besproken, hangt af van wat u zelf inbrengt. U kunt hierbij aan de volgende onder werpen denken: - spelen en speelgoed - mijn kind eet zo weinig - warmeer kan mijn kind zindelijk worden - mijn kind heeft van die driftbuien Plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp Datum: woensdag 18 februari 1998. Tijd: 09.30 tot 11.00 uur Kosten: 2,50 per persoon. Informatie en aanmelden bij Gezondheid Service, ma t/m vr nissen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. MIDDELHARNIS Gezondheid Service (voorheen Kruiswerk) gaat vanaf 29 januari 1998 weer van start met yoga voor ouderen vanaf 55 jaar. Gezond ouder worden willen we alle maal. Een gezonde levenswijze, draagt hieraan bij. Gezond öiTder worden geldt niet alleen voor het lichaam. Ook de geest moet in goede conditie gehouden worden. Yoga is in het huidige jachtige leven een manier om hier een steentje aan bij te dragen. Yoga is een systematische methode om lichaam en geest gezond te houden of om klachten positief te beïnvloeden. De docent tracht dit te bereiken door het ge ven van veel uiteenlopende oefeningen zonder dat deze uw krachten te boven gaan. Elke les bevat nieuwe elementen waarvan er een aantal in de loop van de cursus verder wordt uitgebouwd. De les- opbouw is zodanig, dat men reeds na en kele minuten een geleidelijke voortgaan de ontspanning ervaart. Aan het einde van de les zijn lichaam en geest vol energie en is een totale ont spanning bereikt, die geruime tijd blijft doorwerken. De cursus bestaat uit 12 wekelijkse bij eenkomsten van 1 uur. De kosten bedra gen 100,00 voor leden en 186,00 voor niet-leden van Gezondheid Service. De leiding is in handen van een gediplo meerde yogalerares. Als u toch nog twij felt of yoga iets voor u is, dan kunt u een gratis proefles volgen. Daarnaast beslist u dan of u door wilt gaan. agentschap Misschien weet u niet beter dan dat u bij de VVV terechtkunt alleen voor vakantie in Nederland. Of mJ&ichien meent u dat u bij de ANWB-agentschappen bij de VVV geen reizen kunt boeken. Maar dan heeft het nieuwe jaar een pret tige verrassing voor u in petto. Met ingang van 1998 kunt u bij alle ANWB-balies in VVV-kantoren kampeer- en caravanreizen boe ken, in een groot deel van Europa. De Camping Centrale Europa (CCE) is een initiadef van de ANWB en VrijUit. In de CCE-brochure vindt u meer dan 250 campings in 14 landen in Europa, van Scandinavië tot Spanje en van Groot Brittannië tot Kroatië of Slovenië. Alle campings zijn met zorg uitgekozen en goed gecontroleerd. Dus: uitstekende kwaliteit voor een prima prijs. Als u voelt voor een meer solide dak boven uw hoofd, vindt u in de CCE-brochure tallo ze melijkheden om een comfortabel ten- Üiuisje, een stacaravan of een bungalow te huren! Als u maar meteen wilt boeken: dat kan ook. U betaalt dan niet meer dan wan neer u zelf zou reserveren. En het is wel zo gemakkelijk. Daarnaast geeft uw re servering u absolute zekerheid: de stand plaats wordt voor u vrijgehouden, pre cies zoals afgesproken. Deze garantie krijgt u van de ANWB en VrijUit. Niet alleen de reservering zelf, maar ook het vervoer naar uw vakantiebestemming of een hotel onderweg kunt u direct rege len. Zo brengt Interbus u vaak tot aan de ingang van de camping. Met de Camping Centrale Europa bent u verzekerd van een kwaliteitsvakantie. U kunt voor de gids, meer informatie of uw reservering terecht bij één van de 53 ANWB-vestigingen of 60 ANWB-agent schappen in Nederland. Alvast een pret- dge vakantie! Ook bij VVV/AWNB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. (0187) 484870. 5 januari 1998 Afdeling 1: J. van Hoorn - J. A. van Hoorn1 - I H. Verolme -1. Koese1 -1 A. Knape -1. MackloetO - 3 C. Spee - C. Polder3 - O H. Koese - J. A. Dekker3 - O Afdeling 2: W. Vroegindeweij - F. Noordijk1 - 1 A. Verolme - H. Schellevis3 - O J. Lodder- P. van BrusselO - 3 R. Jacobs - M. KlinkO - 3 Afdeling 3: J. Groenendijk - G. M. KoeseO - 3 J. A. Gebuis - G. M. KoeseO - 3 J. Groenendijk - J. Helleman1 - 1 J. Verbiest - H. NoordijkO - 3 T. Staal - J. A. Nipius3 - O Na 12 weken kunt u zich opnieuw voor een vervolgcursus opgeven. De cursus vindt plaats: startdatum: donderdag 29 januari 1998 plaats: Cultureel Centrum Het Diekhuus. tijd: 10.30 tot 11.30 uur. Heeft u interesse Voor meer informatie over en aanmel ding voor bovenstaande cursus kunt u tussen 09.00 en 12.00 uur bellen met Ge zondheid Service, tel. (0181) 626226. Weststraat 2a, 3253 AR Ouddorp Telefoon (0187) 68 12 45 Fax (0187) 68 39 23 Jan Wagenaar is jaar slager Dat willen wij niet ongemerkt voorbij laten gaan! De aanbieding deze week t/m zaterdag 17 januari is: van 21,50 voor per kilo met van 2,25 voor pen 00 gram

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2