Trend '98 in Ouddorp huUnrechtse Hokkenshow De Reisduif Ambulancedienst Goeree-Overflakkee neemt piket-auto (Peugeot 306 break) in gebruik Nieuwjaarsrede burg. Boonstra bevatte goed nieuws vooral voor Herkingen tlammemaü Zonder stroom avond 3Ki^2, Nieuw gemeenschapshuis mag tóch gebouwd! Jubileum bij IJsclub Dirksland JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED 'De Christenvrouw' vooral actief bij spoedeisende hulp 70e Jaargang VRIJDAG 9 JANUARI 1998 No. 6669 ^STBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS ~y.o^tie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. {%^Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Burg. Boonstra van Dirksland heeft z'n Nieuwjaarstoespraak zeker niet uit wat liflafjes laten bestaan. Aangehoord door enkele honderden gemeentenaren bracht dhr. Boonstra woensdagavond een stevig gerecht, mét klapstuk(!) ter tafel, dat laatste specifiek voor de Herkenaren, want vooral voor hén was er een allerplezierigst bericht. Daaraan ging 's burgemeesters medede ling vooraf dat het Prov. bestuur van mening is dat de grenzen van de groei van de gemeente zijn bereikt en dat kwantatieve uitbreiding tot het jaar 2005 niet meer aan de orde kan zijn. Trouwens wordt de komende jaren voor heel Goe- ree-Overflakkee de woningbouw afge stemd op een migratie saldo van nul. Maar de Herkenaren die 't ergste vrees den voor de bouw van hun nieuwe gemeenschapshuis - in combinatie met zes woningen - werden snel gerustge steld met de verzekering dat GS de gemeenschapsplannen tot "upgrading" van Herkingen als uitstekend beoordeeld hebben, zelfs hebben GS verklaard zich in te zullen zetten voor het afgeven van de verklaring van geen bezwaar voor de bouw van het Gemeenschapshuis zowel als van de zes woningen. Burg. Boonstra zei het met vreugd: "Een nieuw gemeen schapshuis, zes woningen, renovatie van de Kaaidijk en een opknapbeurt voor het Havenplateau, Herkingen krijgt een ander gezicht!" Goed nieuws had dhr. Bocnstra ook voor hen die bedrijfsvestiging willen op het bedrijvenpark "de Watertoren", ook voor realisering van dat bestemmingsplan hebben GS een verklaring van geen bezwaar verleend, met uitzondering voor de bouw van een drietal bedrijfswonin gen. Overigens is burg. Boonstra niet geheel van zorgen vrij. Financieel past het alle maal maar net, méér uitgaven te moeten doen zou betekenen dat óf bezuinigd-, óf de plaatselijke belastingen verhoogd zul len moeten worden, maar nóg kent Dirksland een laag niveau van belastin gen, behoort landelijk zelfs tot de op één na laagste categorie. Hij gaat ook wel'es over straat, de burge meester, en dan hoort hij hoe jongeren elkaar bejegenen, weinig hoopgevend vindt hij dat, de dan te horen verruwing in omgangsvormen en de verschuiving van normen en waarden. Anderzijds kon dhr. Boonstra ook talloze voorbeelden noemen van een grote mate van betrok kenheid en verantwoordelijkheid van jongeren voor ouderen in de samenle ving en dat is wél hoopgevend, 't Gaat naar de verkiezingen toe en ook daarop heeft burg. Boonstra vooruit gezien. "Het gaat bij het stemmen om niets minder dan de keuze voor de kwali teit van de gemeenschap", stelde de bur gemeester vast, waarom hij alle raads- partijen een aansprekende verkiezings campagne toewenste waarin zij duidelijk weten te maken waaruit die kwaliteit in hun ogen bestaat. Allen werden tenslotte een gezond en kwalitatief goed 1998 en Gods zegen bij alle werkzaamheden toe gewenst. Op 15, 16 en 17 januari is het weer zover. Dan zal er voor de zoveelste keer weer Trend zijn. Ditmaal georga niseerd door acht ondernemers, die zich de afgelopen jaren hebben bewe zen. Trend is een beurs waar de consu ment op het gebied van wonen en leven geadviseerd wordt door onder nemers, die zich hebben gespeciali seerd in een produkt op dat gebied. Zo zal er van meubels tot en met tuinma- chines, zonwering, tuinmachines, schuif- deurkasten, meubelen, parket, wasmachi nes en ander witgoed, renovatie-metho den voor trappen, deuren en keukens. Voor ieder wat wils en dus op elk gebied trend zettend. Trend 98 staat in het teken van bespa ring. Deze besparing kan een snelle be slisser al verdienen. Juist voor hun is er de kans op het verkrijgen van een beste dingsbedrag van enkele honderden gul dens bij één van de deelnemers. En dat is natuurlijk geen slecht voornemen voor het nieuwe jaar. Door middel van het verspreiden van een 14.000 agenda's hopen de deelnemers de consument alvast 1998 goed te laten beginnen. Deze agenda is bewust door de deelnemers verkozen boven de andere vormen van propaganda. Een gebruikers- voorwerp is ten eerste een aanwijzing naar de consument, dat het om hem of haar te doen is. Ten tweede zijn de afgelopen tijd al te veel nutteloze folders huis-aan-huis ver spreid, zodat de consument niet zit te wachten op dergelijke vuilnisemmer-ma terie. Het is dan ook een teken dat deze acht ondernemers zich bewust zijn van de problemen van de consument en hem/ haar dan ook op een zo goed mogelijke manier willen begeleiden in hun keuzes. Natuurlijk zal tijdens de beurs ook voor de inwendige mens gezorgd worden. De beurs zal gehouden worden in het verenigingsgebouw Dorpstiendeu in Ouddorp. Openingstijden zijn donderdag 15 januari van 14.00 tot en met 21.00 uur, vrijdag 16 januari van 14.00 tot en met 21.00 uur en zaterdag 17 januari van 11.00 tot en met 17.00 uur. Deelnemers zijn: Frans Meiaard Parket. Esgri Schuifdeurkasten. Tanis Tuinmachines. Jaap Boone Witgoed. Vlieto Naaimachines. Fabert Meubelen Portas® renovatie keukens/deuren/trappen Sunstore Flakkee. Graag tot ziens op Trend 98. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor atte zékerheid i Alhoewel het erop lijkt dat de winter ver te zoeken is, blijft de IJsclub Dirksland toch aktief. Op 28 december 1997 was het bestuurslid Cok de Bonte 35 jaar aktief lid van het bestuur. Reden voor het bestuur om dhr, de Bonte eens in het zonnetje te zetten. Namens het bestuur kreeg hij en zijn gezin een etentje aangeboden en bood voorzitter Knöps hem een fraai herenhorloge aan en sprak de jubilaris waarderende woor den toe. De ijsbaan ligt er goed verzorgd bij. De bekabeling van de lichtmasten is geheel vernieuwd, mede door de inzet van de jubilaris, dhr. de Bonte en dhr. Groenen dijk. Ook is er een nieuwe lichtmast bij geplaatst. Ook heeft het bestuur in over leg met de andere Ijsclubs al een draai boek klaar liggen voor een nieuwe Zui- derdieptocht. Nu maar afwachten wat de winter gaat doen. Het bestuur. f 5.500,— voor speeltuin 'De Flipjes' te Ouddorp De verkoop van de 'Goeree-Overflakkee kalender 1998', geschilderd door Jaap van der Slik te Middelhamis, heeft ƒ5.500,- opgeleverd voor de speeltuin 'De Flipjes' te Ouddorp. De speeltoestel len moeten daar vervangen worden. Goeree-Overflakkee B.V. afd. Dirksland In dit pas begonnen jaar willen wij op D.V. 14 januari beginnen met een brood maaltijd, aanvang half zes. In de verga dering die om 19.45 uur begint is de heer D. Kruyt uit Hellevoetsluis in ons mid den met een Bijbelstudie met het thema 'Omgaan met teleurstellingen' vanuit de Timotheüsbrief. Van harte welkom in 'Onder de Wiek'. Het bestuur SOMMELSDIJK - Postduivenhoudersvereniging De Reisduif houdt vrijdag 16 januari en zaterdag 17 januari de jaarlijkse iiokkensiiow in het verenigingsgebouw aan de Van Gorcumstraat 5 te Sommelsdijk. De openingstijden van de tentoonstelling zijn: vrijdag 16 januari vanaf 19.00 uur en zaterdag 17 januari van 14.00 tot 17.00 uur en vanaf 19.00 uur. De trekking van de grote verloting vindt plaats op zaterdag 17 januari om 16.00 uur. De bonnenverkoop is op zaterdagavond rond de klok van tien, de bonnen kunnen na overleg te zijner tijd ingewisseld worden voor een jonge duif of een koppel eieren. De bonnen kunnen worden ingezet via S. Kievit, Chr. de Vrieslaan 5, 3241 GC Middelhamis, tel. (0187)48 72 64. Uitnodiging menwed strijden De Sasruiters en Sasmenners organiseren dit jaar de Indoor-Menwedstrijden voor enkel- en tweespannen in 'Manege Oud dorp', Hofdijkseweg te Ouddorp. Men kan inschrijven voor iedere wed strijd apart. Maar als u zich inschrijft voor alle vier de wedstrijden tegelijk, dingt u mee naar de overall-prijs. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ15,- per wedstrijd. Schrijft u voor alle vier tegelijk in, dan betaalt u 50,- inschrijfgeld, te voldoen voor aanvang van iedere wedstrijd. In dien u zich voor alle vier de wedstrijden heeft ingeschreven, dan betaalt u dat be drag voor aanvang van de eerste wed strijd. Het totaal-resultaat van de dressuur-, vaardigheid, en marathonwedstrijd is be palend voor de overall-prijs. Mochten er meerdere deelnemers op de eerste plaats eindigen, dan is het resultaat bepalend, dat door die deelnemers tijdens de ring steekwedstrijd behaald wordt. De prijsuitreiking van de overall-prijs vindt plaats op deze laatste avond. Ver der na afloop van iedere wedstrijd. 24 januari: Dressuur alle klassen. 28 februari: Vaardigheid. 28 maart: Oefen-marathon. 11 april: Ringsteken. U kunt zich opgeven voor deze wedstrijden bij mevr. M. Rosmolen, Kraayerdijk 7, 3248 LC Melissant, tel. (0187) 601961. Je zou - woensdagochtend - makkelijk hebben kunnen denken dat er bij Peugeot-dealer Autobedrijf Visser te Middelhamis wat akeligs aan de hand was. Een ambulan ce, die opvallend robuuste nieuwe Chevrolet G.M.T. 600 voor de deur en ambulancepersoneel in hun geel/groene outfit in de showroom, maar gelukkig vervulden ze er niet hun gebruikelijke missie, integendeel, ze bewonderden er de nieuwe Piket-auto, Peugeot 306 break, een niet langer te ontberen aanvulling op het wagenpark van de Stichting Ambulancedienst Goeree-Overflakkee. Fraai gespoten in opvallend geel met groene striping door Karels Nieuwe Tonge en door garage Visser met grote zorg tot z'n werk toegerust, met zwaailamp- en lichtbak op het dak, met groene commandolamp en antenne voor de mobilofoon, een tweetonige hoorn zoals politie en brandweer die hebben en 12 Voltsaansluitingen om die apparatuur aan te kunnen sluiten die ook in een ambulance aanwezig is, alleen is de Piket-auto niet met een brancard uitgerust; heeft derhalve geen vervoers capaciteit, kan en zal daar ook niet voor worden ingezet. Wél kan de piket-auto bijdragen aan het credo van de Ambu lancedienst het ziekenhuis naar de patiënt te brengen, vooral in spoedeisende gevallen (reanimatie, hartaanval b.v.) zal de Peu geot z'n diensten kunnen bewijzen. Het ambulancepersoneel zowel als directeur Ambulancedienst de heer F. v. d. Leemput te is dan ook bij/.onder gelukkig met de nieuwe aanwinst die, zoals ook de drie ambulances, gefinancierd is door de Zorg verzekeraars. Goeree-Overflakkee is, van Hellegatdam tot Port Zélande, langgerekt en deswege door drie ambulances wel'es moeilijk te behappen. Die worden nl. ook gebruikt om patiënten naar klinische zorgcentra buiten Flakkee te vervoeren en de centra le post ambulancevervoer zet een fiakkeese ambulance soms buiten het eigen werkgebied in, waardoor de gemiddelde rit- duur van een fiakkeese ambulance zelfs 1.5 uur bedraagt en dat geeft een aanzienlijk capaciteitsverlies. De piket-auto wordt daarom ingezet om de behandelingscapa citeit aanzienlijk te vergroten. Terwijl de aanrijtijd van de opgeroepen ambulance om welke reden dan ook uit zou kun nen lopen snelt de piket-auto toe om, in afwachting van de komst van de ambulance, de behandeling van de patiënt alvast te beginnen. De piket-auto kan ook een verbindingsrol gaan spelen, kan bijv. dienen voor het vervoer van de TML (toegevoegd me disch leider) bij rampen en calamiteiten, kan gebruikt gaan worden als personeelsvoertuig voor medisch specialisten en door ambulancepersoneel dat geen dienst doet op de ambulan ce maar via de piket-auto tóch paraat is om snel hulp te bie den. Ook ware te overwegen de piket-auto bij een actueel capaciteitsprobleem op een plaats waar dat gewenst lijkt als 'first responder' paraat te houden. Tijdelijke ambulancepost Het is al medio 1996 geweest dat we uit de mond van directeur V. d. Leemputte z'n verlangen optekenden naar een nieuwe ambulancepost bij de Dirkslandse watertoren, maar nu de uit voering van dat gemeentelijk bestemmingsplan achterblijft staat die post er nóg niet terwijl de heer v. d. Leemputte er aan hecht de ambulancepost uit de dorpsbebouwing van Dirksland weg te halen. Bij een uitruk wordt nl. het meeste tijdverlies in het dorp geleden, de ambulancepost weg uit het dorp wordt dan ook met spoed nagestreefd. Het is daarom dat, nu de nieuwbouw bij de watertoren nog stagneert, naar een tijdelijke oplossing is gezocht. Die is gevonden in de gemeente Middelhamis, zij het dat de plaats vlakbij Dirkslands grondgebied ligt en daarom slechts mini maal in strijd is met het spreidingsplan dat zegt dat de hoofd ambulancepost in Dirksland gevestigd zal zijn. Op Middelhamis' grondgebied, maar ook vlak bij de waterto ren ligt een terrein van Waterstaat waarop een portocabine zal worden geplaatst als verblijf voor de ambulancebemanning, terwijl de ambulances onder het dak van de zoutberging kun nen worden gestald. De ambulance in Dirksland staat van 08.00 tot 22.00 uur paraat op de post, van 22.00 tot 08.00 uur worden twee ambu lances in piket-dienst gereed gehouden. De nieuwe post op Middelhamis' grondgebied belooft al in fcbmari z'n beslag te krijgen. Definitieve nieuwbouw nabij de Watertoren, een gebouw dat anders dan het huidige aan de Secretarieweg, aan alle ARBO voorwaarden zal voldoen, blijft het uitgangspunt, maar zolang dat niet gerealiseerd kan wor den zal met een tijdelijke plaats in die omgeving genoegen worden genomen; het zal de aanrijtijd kunnen verkorten. Inhaalslag De ambulancedienst is qua materieel aan een inhaalslag bezig. Eén ambulance is al door een (Amerikaanse) Chevrolet ver vangen en de twee anderen zullen volgen totdat er medio dit jaar 3 nieuwe Chevy's zullen zijn, waarbij één van de huidige ambulances - gerenoveerd - in reserve gehouden wordt en ook zal er de piket-auto zijn, de eerste Peugeot piket-auto in den lande. Ingezonden: Het was een leuk verhaal van mevr. Schippers-Vaarzon Morel, ware het niet dat die muis een veel langer staartje had dan zij dacht, want niet alleen Goeree zat zonder stroom, maar de narigheid begon al ver achter Sommelsdijk, over het Dirkslandse Sas zo richting Goeree. Kennelijk is dat schrijfster, en met haar heel veel anderen ontgaan, maar op dat traject zitten veel vee-melkboeren. En wat doet zo'n boer om 4 uur, half 5? Juist: voeren en melken. Dus niet eten met kaarsjes en dergelijke, maar probe ren er wat van te maken, dat in Goeree was eigenlijk een luxe probleem? Maar wat dacht u van ons probleem, met zoveel melkvee? In het begin lukt het nog om te voeren in de lichtbundel van de trekker, maar als het langer duurt, hoor je in de pikdonkere stal, gebml en verwarring. Er werden oplossingen gezocht voor stroomagregaten (niet op voorraad) soms op 't eiland, soms er buiten. Als dat al lukte moest heel de stroom voorziening omgebouwd worden door erkende personen (voor wie het ook za terdag was). Dat duurt ongeveer een uur, een uur rijden heen, een uur terug. Na terugsluizen van alle stekkers en bijbe horende attributen. Dan kan er eindelijk, om 22.10 uur gemolken worden, waarna koffie, douchen en naar bed. De vrije zaterdagavond is om. U ziet, er zat nog behoorlijk meer aan vast, dan u dacht. Om over eventuele be vallingen in donker maar niet te spreken. Een meewerkende boerin Christelijk Morgenavond in Onder Jongeren- 0 de Wiek. We beginnen om 20.00 ^^J^ uur. De zaal is om 19.30 uur open. De avond is bestemd voor alle leeftijden. 10/1 20.00 Ring 57, Dirksland Kerkdiensten Ger. Gemeenten OUDDORP - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Nijkerk. DIRKSLAND - dinsdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer (Bijbellezing). VingerlingS - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187) 482518 Audio - video apparatuur - Eiel<trische huishoudeiijke app. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUnO REPORTAGE - FOTOGRAFE IZn C3 1=3 IZ3 o^^^^ ^^j C3 cn [zj cm CZ3 t=i cu czi en I OUDDORP- Waatstnat 35 - r«Jafeon (0187) 6816121 Fax 683734 flENESSE-FTirjt3hop-Hogezoofn172-TelefoonC0111)46Z400 De overdracht, Bert van Biert Ir) draagt de sleutels over aan directeur Ambulancedienst de heer v. d. Leemputte

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1