uHinte^ ANNETTE Beagle pups liiPiiiiiiiM 11 De New Beetle van Volkswagen I I Uitverkoop bij Annette lil^BIMBiMiHBil^Blll I Siren Leenden Marianne ^ep-per Jodan Westdijl<i I Drs. K. van den Berg Drs. B. S. G. van der Werf Fam. P. Witte Prettige Jaarwisseling Horse Riding Consultancy, voor een bijrijder of een verzorgpaard ii^Hliiirtipjpiiliiiiii ipiliHiiiiiliiiliiiiiiii liiiiiiiiiiliiliiiilliil»^^^^ hun spreekuren te Herkingen DINSDAG 30 DECEMBER 1997 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver- Ij blijdde ons met de geboorte van een zoon en i broertje LennarcC is het broertje van Jacoline, Gerriëtte en Elina f 26 december 1997 Van Aerssenstraat 18 Wim Nelis Elza Nelis-van Wageningen I 3245 BC Sommelsdijk t i Tevens wensen wij u een voorspoedig nieuwjaar ■- I toe. I Wij zijn verloofd: 26 december 1997 Vissersstraat 12 Ouddorp Dorpsweg 66 Bedroefd geven wij u kennis dat, na een geduldig maar bovenal moedig gedragen lij den van ons is weggenomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa KRIJN TANIS echtgenoot van Huibertje Roon op de leeftijd van 79 jaar. Goedereede: H. Tanis-Roon Middelhamis: K. C. Struik-Tanis C. Struik Danker Jacquelien Goedereede: N. J. Tanis L. P. Tanis-Tanis Krijn Kommer Nicole 3252 BR Goedereede, 29 december 1997 Tramlijnweg 9 Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis donderdag 1 januari van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaats hebben vrijdag 2 januari 1998 om 14.00 uur op de begraafplaats te Goedereede. Aanvang rouwdienst om 13.30 uur in het woon huis. Geen bloemen Met droefheid geven wij u kennis dat, na een ge duldig gedragen lijden van ons is weggenomen, onze zwager en oom KRIJN TANIS echtgenoot van Huibertje Roon op de leeftijd van 79 jaar. Ruurlo: S. Roon-Minderhout Stellendam: J. van Soest-Roon C. Roon neven en nichten Goedereede, 29 december 1997 Tramlijnweg 9 en PsychologenpraktijkGoeree-Overflakkee Koningin Juiianaweg 16 3241 XC Middelhamis Tel. (0187)48 48 49 wensen u een heel voorspoedig 1998 Met droefheid geven wij u kennis dat, na een lang en rijk leven, is heengegaan onze lieve vader en grootvader PAUL WIEBOLS weduwnaar van Trijntje Holleman 23 januari 1902 t 28 december 1997 San Salvador: Hans en Celinda Erik Christiaan 28 december 1997 Wandeling 6 4301 JT Zierikzee De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden op woensdag 31 december om 11.00 uur in de Lutherse kerk. Gat van West Noordwest te Zierikzee, waarna aansluitend de be grafenis zal plaats hebben op de algemene begraaf plaats te Zierikzee, omstreeks 12.00 uur. Na de begrafenis is er in het kerkcentrum van de Gasthuiskerk aan het Havenplein te Zierikzee gele genheid de familie te condoleren. Moe en verlangend naar het einde, is op 98-jarige leeftijd van ons heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder LIJNTJE WIELHOUWER-BOM weduwe van Jacobus Wielhouwer Zij werd de afgelopen jaren liefdevol verzorgd in 'De Goede Ree'. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen 26 december 1997 Verzorgingshuis 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sommelsdijk Correspondentie-adres: J. Wielhouwer, Oranjeboomstraat 96c, 3071 BD Rotterdam De begrafenis heeft dinsdag 30 december 1997 plaats gehad op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelhamis. DANKBETUIGING In verband met het feit dat mijn gezichtsvermo gen erg verachtert, is het mij niet mogelijk alle ontvangen Kerst- en Nieuwjaarspost te beant woorden. Ik dank u allen heel hartelijk daarvoor en stel het zeer op prijs dat u allen aan mij gedacht hebt. Ik wens u allen Gods zegen toe, en de hartelijke groeten. A. van Eesteren-Keijzer 1 januari 1998 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' afd. Haringvliet, k. 144 te Sommelsdijk i4 I DANKBETUIGING i Boven alles danken wij de Heere dat wij op 10 -| ei; december jl. mochten gedenken dat wij 50 jaar ■:I:- geleden in het huwelijk traden. Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te 'f,. bedanken, zeggen wij u langs deze weg voor uw j|; i bezoek, kaarten, bloemen en cadeaus hartelijk -;§ dank. ;ij Tevens een voorspoedig Nieuwjaar. Ps. 121:4 J. W. Tanis J. Tanis-Mastenbroek Kinderen en kleinkinderen ïl; december 1997 •iji- Hazersweg 53 I 3253 XE Ouddorp Familie, vrienden en kennissen Gods onmisbare zegen toegewenst voor het nieuwe jaar. De Vliedberg, kamer 139 Hoge Pad 2, 3253 BJ Ouddorp Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! i.v.m. inventariseren zijn wij 31 december vanaf 12 uur en vrijdag 2 januari de geiieie dag gesloten Onze opruiming begint op woensdag 7 januari! Na een moeizame strijd van jaren nam de Heere van ons weg mijn innig geliefde man, onze lieve zeer zorgzame vader en opa JAN KIEVIT echtgenoot van Willempje Doornhein in de leeftijd van 69 jaar. Nieuwe Tonge: W. Kievit-Doomhein Middelhamis: J. Moerkerke-Kievit A. W. Moerkerke René 27 december 1997 Pr. Bemhardstraat 21, 3244 BK Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 30 december van 19.30 tot 20.30 uur in het Herv. verenigings gebouw 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op woensdag 31 december a.s. om 13.15 uur in de Ned. Herv. kerk aan de Kerk- ring te Nieuwe Tonge. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Mochten wij u vergeten zijn een rouwkaart te stu ren, gelieve u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een ernstige ziekte uit ons midden heeft weggenomen onze gehefde broer, zwager en oom JAN KIEVIT echtgenoot van W. Doornhein in de leeftijd van 69 jaar. Nieuwe Tonge: M. M. Kievit B. Kievit-Zwerus C. Both-Kievit J. Both Hellevoetsluis: L. Looij-Kievit J. Looij neven en nichten Nieuwe Tonge, 27 december 1997 Bedroefd geven wij u kennis dat na een ernstige ziekte de Heere uit onze familiekring heeft wegge nomen onze geliefde zwager en oom JAN KIEVIT echtgenoot van W. Doornhein in de leeftijd van 69 jaar. Hoogeveen: S. Baldé-Doomhein en kinderen Spijkenisse: J. Doomhein L. Doomhein-Kalle en kinderen Nieuwe Tonge, 27 december 1997 Met verslagenheid geven wij kennis dat, na een ernstige ziekte, is overleden onze buurman en vriend, de heer JAN KIEVIT Wij wensen Wil, haar kinderen en naaste familie veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. namens: Cor en Riet v. d. Ouden Toon en Finy v. d. Doel Nieuwe Tonge, 27 december 1997 De geliele voorraad DAMESKLEDING..20% tOt 50% korting HERENKLEDING20% korting SCHOENEN en PANTOFFELS20% tOt 80% korting Zandpad 90, Middelhamis, (0187) 48 24 31 Een eigen paard bezitten is voor veel mensen een hartenwens en voor anderen een feit, maar het kan ook een grote be lasting zijn. Veel mensen zouden wel graag willen, maar kunnen niet door werk of kinderen, anderen hebben een paard maar eigenlijk te weinig tijd om het paard de aandacht te geven die het nodig heeft. Een bijrijder of een verzorg paard kan dan de oplossing zijn voor de beide partijen. Door een bijrijder te nemen kan de paardenbezitter enkele dagen per week aan andere dingen dan zijn paard besteden, terwijl zijn viervoe ter in goede handen is. Een bijrijder kan, op zijn beurt, al zijn liefde voor paarden kwijt aan zijn verzorgpaard en hoeft geen paard aan te schaffen om zijn pro bleem op te lossen. De moeilijkheid is alleen: waar vind je zoiets? En vooral waar vind je iets dat past naar nivo en persoonlijke wens? Horse Riding Consultancy heeft een ant woord gevonden op deze vragen door het bij elkaar brengen van vraag en aanbod. Bijrijders en paardenbezitters kunnen zich inschrijven, bij de inschrijving wordt een vragenlijst ingevuld met alle gegevens die nodig zijn en aan de hand daarvan maakt Horse Riding Consultan cy een selektie van passende ruiters en paarden die wordt doorgegeven aan de betreffende personen. De inschrijving gebeurt telefonisch en het komt regelma tig voor dat er direkt een paard of ruiter beschikbaar is. Omdat Horse Riding Consultancy landelijk opereert maakt het niet uit waar de bijrijder woont of waar het paard gestald is, er is grote kans dat er iemand uit de omgeving nou net dat paard zocht. Inschrijven bij Horse Riding Consultan cy kost 25,-. Er wordt dan drie maan den gezocht naar de beste combinatie. Voor meer informatie: Horse Riding Consultancy, tel. (0297) 324855 of (06) 52941854. Na een moeizame strijd is van ons heen gegaan, onze buur man J. KIEVIT Henken Jeanette Doom Marjolein, Claudia, Henk Nieuwe Tonge, 27 december 1997 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie oolc buiten de bebouwde i<om wordt gelezen. TE KOOP: prachtige Tel. (0187) 49 24 80 WÊÊ siiiliiBiliiÉiteÉvÉiiMIliM^^ ^|||i||Bpi|ii|Hiil|iiB^^^^ ::iiiiiiiiiSi||iiiiilii|iiii-iiiÊiiii^ Met ingang van 1 januari 1998 hervatten het Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden en de huisartsen T. van den Doel en S. Broek Adres: J. Deugtstraat 1 Spreekuren Kruiswerk en T. van den Doel ONGEWIJZIGD Spreekuren S. Broek voortaan op dinsdagmiddag en vrijdagmiddag in plaats van 's morgens De motor zit nu voorin, maar het hart zit nog steeds op de juiste plaats Precies vier jaar nadat Volkswagen onder de naam Concept 1 een ont werpstudie presenteerde van een moderne Kever - beleeft de daar bijna direct van afgeleide New Beetle van 10 tot en met 19 januari 1998 zijn wereld première op de internationale autoten toonstelling in Detroit (USA). De New Beetle zal reeds in het voorjaar van 1998 bij de Amerikaanse Volkswagen dealers te koop zijn. De Europese introductie vindt eind 1998 plaats. Het ONTWERP De moderne Kever bewijst dat goede dingen uit het verleden zeer interessant kunnen zijn om compleet nieuwe, kwali tatief hoogwaardige producten voor de huidige en toekomstige markt te ontwik kelen. De New Beetle wekt net als zijn legend arische voorvader alom bekoring. De New Beetle is echter geen nieuwe editie van de originele uitvoering, maar een volledig nieuwe en moderne auto. Een Beetle waarmee we optimistisch de 21e eeuw kunnen binnenrijden. Als moderne auto is de New Beetle meer dan een ori ginele ster aan het autofirmanent; hij is functioneel, biedt veel comfort en be schikt over de allermodernste veilig heidssystemen. „Velen hebben een moderne versie van de oorspronkelijke Kever voorspeld, maar zoals u kunt zien, gaat het om een auto met een volledig nieuw, ja bijna futuristisch design. Hij is net zo goed ontworpen voor mensen die de oude Kever nog een warm hart toedragen, als ook voor diegenen die geen enkele band met het origineel meer hebben", vertelt Clive Warrilow, president en directeur van Volkswagen of America. „Terwijl de originele Kever puur als transportmiddel diende, gaat het bij de New Beetle om een hoogwaardige, bij de moderne levensstijl passende auto. Hij past zich aan het levensgevoel aan en moet plezier in het autorijden opwek ken". Zoals de meeste grote ideeën, was ook het ontwerp van de New Beetle eerst niets meer dan een droom. Begin jaren negentig ontwikkelden de ontwerpers van Volkswagen onder de naam Concept 1 een futuristisch showmodel dat zij op de autotentoonstelling van Detroit in 1994 presenteerden. De mening van iedereen die de auto zag was unaniem: dit model moest Volkswagen in produc tie nemen. Trouw aan dit concept krijgt de New Beetle zijn charme door deze opvallende, en toch eenvoudige en bescheiden sty ling. Zijn silhouet is onmiskenbaar: zijn totale vorm door-en-door modern - een harmonieuze combinatie van soepele lij nen en smaakvolle geometrische welvin gen. Het resultaat is een uniek en onconven tioneel model dat optimisme, plezier en individualiteit uitstraalt. Als nazaat van het alom geliefde origi neel, de Volkswagen Kever, zal ook de New Beetle een breed publiek aanspre ken. Bij het onmiskenbare uiterlijk van de New Beetle spelen details als de vorm en plaatsing van de koplampen en achter lichten een belangrijke rol; deze liggen vlak met de carrosserie. De behuizing van de koplampen zelf is ook speciaal, met dubbele halogeen-projectielampen achter heldere, doorzichtige polycarbo- naat koplampglazen. De gladde oppervlakten en scherpe lijnen van de New Beetle worden niet onder broken door spatschermen en bumpers. Deze zijn gemaakt van een tegen vervor mingen bestendige kunststof en zijn qua kleur afgestemd op de buitenspiegelhui- zen en de portiergrepen. Het achterklep- slot van de New Beetle is eveneens onopvallend verborgen achter een verch roomd VW-logo, dat voor het openen wordt weggedraaid en een ingebouwde greep vrijgeeft. De New Beetle is zowel van buiten als ook van binnen aanzienlijk groter dan de Kever en heeft geen enkel onderdeel ge meen met zijn voorvader. De carrosserie Veel onderdelen van de New Beetle zijn overgenomen uit de ni,euwe Golf. Dit is een van de redenen voor de solide bouw wijze, die ook resulteert in de smalle pa neelnaden. Hiervoor worden de nieuwste productietechnieken, zoals laserlassen toegepast, waardoor de New Beetle be schikt over een hoge torsiestijfheid en een uitstekende carrosseriesterkte. Op de volledig verzinkte carrosserie geeft Volkswagen 12 jaar garantie tegen door roesten. De motoren De New Beetle biedt zijn bestuurder vlotte prestaties en een sportief rijgedrag. Net zoals de meeste Volkswagens is de New Beetle uitgerust met voorwielaan drijving en een dwarsvoorin geplaatste motor. De New Beetle is verkrijgbaar met twee zeer moderne motoren: een viercilinder benzinemotor met bovenliggende nok- ken-as. Deze motor levert een maximaal vermogen van 115 pk en heeft een cilin derinhoud van 2 liter. Daarnaast is een direct ingespoten viercilinder turbodiesel met een vermogen van 66 kW/90 pk be schikbaar. De 2-liter inspuitmotor van de New Beetle met dwarsstroom-ciiinderkop levert een koppel van 165 Nm bij slechts 2600 t/min. Dit brede koppelgebied biedt veel kracht in het middelste toerenge- bied. Uitgerust met de standaard handge- schakelde vijfversnellingsbak bedraagt het verbruik gemiddeld slechts 7,6 1/100 km. SHtC•i^:-;fHt:•«*-*•■:s«■i^f^»■:^;*~*s^*-:K•*•*S^:K-5^^^ «■«»*-S:-»»«-Sks-«-s:h«-s:-;s»»»««-«^ X é*;*HK-****-H}*SHi~*-SH»:-SKK-S:-*-**i^^^^^^ ^;..;J;.;^^;..;^J»;.;^;^;Jl;..;»H»^:i;-;»;;^C■;*^T»^;SSK}HS^^^^^ .;;;..;;;;;;.;l;.;J:..;i;;4;.;;}.;.;.;l:..;J;.:;;.-;J;;i;.;i^^^^^^ MEINSTER V. D. WELLE Voorstraat 3-5 3258 BA Den Bommel Tel. (0187)611384 Fax. (O I 87)6 I 2404

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3