Vakantiebeurs AANRIJDING Opgeheven Begrafenisfonds laat verenigingen douceurtje na Stichting Vrije Recreatie groeit spectaculair Diefstal... (010)2741135 Nieuwjaarsdag Minder belasting, meer ruimte en de leideerste tomaat. De Consumentenbond helpt u een handje Verbetering dienstregeling van ZWN voor inwoners van Goeree-Overflakkee Flakkees oudsten in De Vlied berg SGP raadskandidaten Politie 24-uurs telefoon: Gebr. de Waal met negen gewonden Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS nTNSDAG 30 DECEMBER 1997 MIDDELHARNIS - Het Onder ling Begrafenisfonds U.A. te Mid- delharnls heeft opgehouden te bestaan, gisteravond is het ten grave gedragen en is de nalaten schap, een reserve bedrag van ƒ36.000,- verdeeld onder een aan tal plaatselijke-, en landelijke (cha ritatieve) instellingen. Vertegenwoordigers daarvan zijn daartoe gisteravond bijeen geroepen in het Dien stencentrum te Middelhamis. Door de heer L. Vroegindeweij, sinds vijftien jaar secretaris/penningmeester werd daar de geschiedenis van het On derling Begrafenisfonds in 't kort gerele veerd. Het fonds, opgericht in 1815, heeft de respectabele leeftijd van 182 jaar bereikt, maar als Instituut bleek het zich zelf te hebben overleefd. De allereenvoudigste administratie die de heer Vroegindeweij vijftien jaar geleden aantrof werd weliswaar geautomatiseerd, maar een nog professioneler aanpak bleek gewenst; met 3600 polissen en een balanstotaal van ongeveer één miljoen diende het fonds uit de amateurstatus te treden. Dat ge-beurde al per 1 januari 1995 toen de po-lissen werden overge dragen aan verzekeringsmaatschappij Interpolis. Tal van jaren heeft het Onderling Begra fenisfonds ('het fonst') in een behoefte voorzien. De leden ervan spaarden met kleine bedragjes, met centen zelfs, het geld bijeen dat nodig was om later niet 'van d'n armen' behoeven te worden be graven. In het Dienstencentrum gisteravond der halve vertegenwoordigers van de door het Onderling Begrafenisfonds begun stigde Instellingen. De heer Vroeginde weij heeft het genoegen gehad de 36.000,- als volgt te verdelen. Een lamineer- en inbindmachine was er voor activiteitencentrum d'n Duyt en een cheque van elk ƒ500,- voor de plaatse lijke EHBO verenigingen. De woonvoor ziening 'het Oudeland' ontving maar liefst 53 nieuwe boeken (met grote letter) en het Kon. Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding ontving een cheque van 1.000,-; voor het Leger des Heils vervolgens 1.500,- en 50 boeken waren gekocht voor Verzorgingshuis 'De Goede Ree'. De afdeling Middelharnis-Sommelsdijk van het Ned. Rode Kruis kreeg een be drag van ƒ1.500,- en evenzoveel ont ving de Nederlandse Hartstichting. Maar liefst drie fraaie stereo-installaties gingen naar de 3 gezinsvervangende tehuizen en het Steunfonds Bartimeüs ontving een gift van 1.500,-. Het Streekmuseum Goere-Overflakkee werd verblijd met een gift van ƒ2.500,- (en het archief van het opgeheven Onder linge Begrafenisfonds), het Verpleeghuis 'De Samaritaan' kreeg 15 fraai inge- raamde vergrotingen van oude-, voor de ouderen herkenbare foto's en tenslotte was het de Stichting Bejaardenwerk die een nieuw biljart aangeboden kreeg. Aldus doende is het Onderling Begra fenisfonds uit de Middelharnisse samenleving verdwenen en kon het boek van het langdurig bestaan defini tief gesloten worden. Met ingang van 5 januari 1998 zal de dienstregeling in de ochtendspits van de lijn 135 tussen Stad a/h Haringvliet en Middelhamis en lijn 138 tussen Herkin gen en Dirksland (het Ziekenhuis) wor den gewijzigd. Lijn 138 Gijntaxi) Op werkdagen wordt er vanuit Herkin gen (vertrektijd 06.57 uur) een extra rit gereden naar het Ziekenhuis (aankomst 07.08 uur) in Dirksland. Lijn 135 vanuit Ooltgensplaat naar Middelhamis Gemeentehuis Op werkdagen wordt er om 06.49 uur vanuit Ooltgensplaat een extra rit gere den naar het gemeentehuis (aankomst 07.25 uur) in Middelhamis. Lijn 135 vanuit Stad a/h Haringvliet naar Ooltgensplaat De bus die nu om 06.35 uur vanuit Stad a/h Haringvliet vertrekt richting Oolt gensplaat, rijdt vanaf de genoemde da tum via Achthuizen. Om 06.54 uur zal de bus vanuit Achthuizen verder rijden naar Ooltgensplaat (aankomst 07.03 uur). De rit vanaf de Schaapsweg (vertrektijd 07.04 uur) naar Ooltgensplaat (aankomst 07.11 uur) komt te vervallen. Voor meer informatie kunnen de reizi gers het openbaar reisinformatienummer 0900-9292 (75 cpm) bellen. en blijft zich op alle fronten actief inzetten voor het agrotoerisme in het algemeen en het kamperen en logeren bij boeren en particulieren in het bijzonder MEERKERK - De Stichting Vrije Re creatie, in 1970 opgericht om het kam peren en logeren bij de boer te promo ten, is nog steeds springlevend en volgt alle ontwikkelingen aangaande het agrotoerisme op de voet én, als het even kan, voegt zij daar nog een extra meerwaarde, door eigen initiatieven, aan toe. Groei De voorspelling, gedaan door de Stich ting Vrije Recreatie, dat er een spectacu laire groei zou plaatsvinden van het plat- telandstoerisme in het algemeen en het kamperen bij de boer in het bijzonder is volledig uitgekomen. Het aantal over nachtingen bij de SVR-kampeerboeren is, ondanks het slechte weer in het begin van het kampeerseizoen 1997, weer fors toegenomen. Daarnaast is het aantal do nateurs van de SVR spectaculair toege nomen. De groei was het afgelopen jaar mim 19% naar een aantal van 88.000 do nateurs. De verwachting is dan ook dat in de loop van 1998 de honderdduizendste donateur ingeschreven zal gaan worden. Daamaast hoopt de Stichting Vrije Re creatie in de loop van 1998 de 2000ste kampeerboer te mogen verwelkomen. Regionale organisaties Als onderdeel van het steeds populairder worden van het plattelandstoerisme ont staan regionale samenwerkingsverban den, die zich bezighouden met streekge- bonden en kleinschalige recreatie. Dit loopt uiteen van het organiseren van excursies op een boerderij tot het verhu ren van fietsen of het aanbieden van een kopje koffie op een boerderij. De Stichting Vrije Recreatie werpt zich op als promotor van deze vorm van recreatie en biedt deze kleinschalige, regionale organisaties de kans om zich aan te sluiten bij de SVR, waarbij de SVR de promotie ovemeemt en de klein schalige initiatieven overbrengt op een achterban van zo'n 90.000 donateurge zinnen. Bij deze doet de Stichting Vrije Recre atie dan ook een oproep aan alle regio naal gebonden, kleinschalige organisa ties, zich bekend te maken bij de SVR, zodat bekeken kan worden wat beide organisaties voor elkaar kunnen gaan betekenen in de toekomst. Digitale snelweg Algemeen bekend is dat de ontwikkelin gen in de technologische sfeer en de in formatievoorziening welhaast niet bij te houden zijn. Ook op dit gebied tracht de Stichting Vrije Recreatie zo goed moge lijk bij te blijven. Als één van de eersten gaat de SVR, in de loop van 1998, haar volledige bestand van kampeerboeren in binnen- en buitenland op het Internet plaatsen. ledere donateur van de Stich ting, die in het bezit is van computer en modem, kan op deze manier de beschik bare adressen bekijken en een keuze ma ken. Uiteraard is de Stichting Vrije Re creatie nu al in gesprek met diverse aan bieders van computers om er een goede regeling uit te slepen voor donateurs en kampeerboeren om een computer met modem aan te schaffen. De Stichting Vrije Recreatie timmert stevig aan de digitale snelweg. SVR-ADVIESTARIEVEN BLIJVEN GEHANDHAAFD Ondanks dat een ieder wordt geconfron teerd met diverse prijsverhogingen is tij dens de najaarsvergaderingen van de SVR, waar vergaderd wordt over diverse zaken met alle bij de SVR aangesloten kampeer- en logeerboeren, in overleg met deze kampeer- en logeerboeren be sloten de basis-adviestarieven voor het komende jaar niet te verhogen. „Hier door blijft een verblijf bij de SVR ook in 1998 voor iedere beurs aantrekkelijk!" zo laat de SVR weten. SVR-VAKANTIEBEURZEN 1998 Voor recreanten die op zoek zijn naar mst, mimte en betaalbaarheid, voor boe ren en particuliere grondbezitters die hun grond en opstallen meer rendabel willen maken, maar eveneens voor regionale organisaties, die het agrotoerisme in hun streek willen promoten, kan het zeer interessant zijn kennis te maken met de SVR. Onder het motto „Zoek zelf je eigen kampeer- of logeerboer uit", worden weer vier SVR-vakantiebeurzen georga niseerd, waar weer vele kampeer- en lo geerboerderijen hun opwachting zullen maken om zichzelf zo goed mogelijk te promoten. De SVR-vakantiebeurzen vinden plaats op zaterdag 24 januari te Barneveld (Markthal), op zaterdag 7 februari te Hardenberg (Evenementenhal Harden- berg), op zaterdag 21 februari te Leiden (Groenoordhallen) en op zaterdag 7 maart te Rosmalen (Autotron). Een ieder is daar, geheel gratis, van harte welkom om zich te oriënteren op het kamperen en logeren bij de boer in het algemeen en de Stichting Vrije Recreatie in het bijzonder. Vertrouwen i dec. 1997 Als je je handen hebt gevouwen en jouw mond het amen zegt dan heb je in een stil vertrouwen jouw leven in Gods hand gelegd. Wanneer je je ogen hebt gesloten in ootmoed naar de Vader gaat met gebogen knieën jouw leven in Zijn handen laat. Dan zal je zeker weten dat Hij eens overwon en nooit zal vergeten wat Hij in jou begon P. Ploreit In de vroege maandagmorgen 29 decem ber is van het sigarenmagazijn in Goes de etalageruit vernield waarna er een aansteker is weggenomen. De aansteker had een waarde van 25,-. De schade van de ruit bedraagt ongeveer 1.500,- De dader is onbekend. In het Zorgcentrum 'De Vliedberg' te Ouddorp hebben de twee oudsten uit de Flakkeese bevolking dezer dagen hun 103e en zelfs 105e ge boortedag herdacht. Mevr. Geertmida van Biert beleefde woensdag 24 december haar 105e verjaardag; zaterdag werd de heer Aren Grinwis uit Ouddorp, ook be woner van 'De Vliedberg' 103 jaar oud. DIRKSLAND Kandidatenlijst van de SGP in de ge meente Dirksland, voor de gemeente raadsverkiezingen van 4 maart 1998 D.V. 1P. J. Koningswoud Dirksland 2. J.H. Kalle Herkingen 3. P. Dijkgraaf Dirksland 4. M. H. Baan Dirksland 5. E. M. Leijdens P.A.zn. Melissant 6. L. Markwat Dirksland 7. G. van Rossum Melissant 8. A. van der Veer M.zn. Herkingen 9. A. V. d. Bos Dirksland 10. A.L. Bakker Dirksland 11. J. C. van Harberden Melissant 12. P.C. Kalle Herkingen 13. L. A. Abrahamse Dirksland 14. M. C. van der Sluijs Dirksland 15. T. Keizer Melissant 16. M. van der Veer P.zn. Herkingen 17. W. A. den Hertog Sr. Dirksland 18. J. C. Dijkgraaf Dirksland 19. C.J. Blokland Mehssant 20. A. J. van Gelder Herkingen 21. B. Knöps Dirksland 22. G. J. van Rossum Melissant 22. Chr. van der Veer A.zn. Herkingen 24. B. van der Spaan Melissant 25. J. Kaslander Dirksland 26. H. de Gooyer Melissant 27. P. van der Veer M.zn. Herkingen Rotterdam-Rijnmond GEMEENTE GOEDEREEDE Poging inbraak in woning Op 25 december werd om 22.15 uur ge tracht in te breken in een woning aan de Koolweg te Ouddorp. Door de bewoon ster werd gehoord dat men trachtte bin nen te komen. Hierop heeft zij het licht aangedaan waama de dader(s) de benen namen. Openstelling wijkbureau Ouddorp Maandag 5 januari 1998 van 13-16 uur; dinsdag 6 januari 1998 van 13-16 uur; woensdag 14 januari 1998 van 13-16 uur en donderdag 15 januari van 13-16 uur. GEMEENTE MIDDELHARNIS Containerbrand Op 24 december kwam om 13.00 uur een melding dat er brand was bij het wijkge- bouw van De Zwaluw aan de Sperwer te Sommelsdijk. Er bleken 3 containers in brand te staan. De brandweer bluste de brand. Later op de dag konden twee jon gens van 15 en 16 jaar uit Middelhamis worden aangehouden, die de brandstich ting bekenden. Vechtpartij Op 27 december, om 02.00 uur raakten 4 bewoners uit Dirksland op de Kaai te Middelhamis slaags met een onbekend gebleven aantal anderen. Gevolg was dat een 25-jarige inwoner van Dirksland ge wond raakte aan zijn hoofd. Na behande ling door een arts kon hij weer naar huis. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstallen in Achthuizen In de nacht van 24 op 25 december werd aangifte gedaan door 5 benadeelden dat in die nacht uit hun tuinen spullen waren ontvreemd. Van vijverpompen, tuinka bouters tot een gietijzeren tuinset werden weggenomen. Tevens werd op het Veld zicht een auto opengebroken waaruit o.a. een radio-cassetterecorder werd gestolen. Ook werd getracht in te breken in een woning aan het Veldzicht. Doordat de woning goed was afgesloten bleef het bij de vernieling van een ruitje en de be schadiging van een raam. Rijden onder invloed Op 27 december werd om 05.10 uur een 27-jarige inwoner uit Middelhamis aan gehouden op de Oudelandsedijk te Oude Tonge. Bij de blaastest bleek hij te diep in het glaasje te hebben gekeken, waama tegen hem proces-verbaal is opgemaakt. Ongeval met motorrijder Op 28 december bleek dat een 27-jarige inwoner uit Numansdorp tijdens het crossen nabij het Hellegatsplein te Oolt gensplaat ondemit was gegaan, waarbij hij letsel aan zijn voet had opgelopen. Hij werd per ambulance naar het St. Franciscus ziekenhuis te Rotterdam ver voerd. Van hunebed tot regenwoud agentschap Misschien weet u al waar de vakantie u volgend jaar brengt. Misschien weet u ook al hoe u uw vakantie doorbrengt, welke leuke dingen u gaat doen en wat het u allemaal gaat kosten. In dat geval kunt u alvast in de stemming komen. Mocht u het nog niet helemaal zeker weten, dan vindt u op de Vakantiebeurs in de Jaarbeurs in Utrecht een overvloed aan goede ideeën, folders, filmpjes, des kundigen en vakantie-attributen waarmee u verzekerd bent van een paar maanden vakantie-voorpret. En met het ANWB- Entreebewijs ontvangt u een aantrekke lijke korting op de toegangsprijs. U kunt op de Vakantiebeurs uw vakantie bijvoorbeeld even (letterlijk) voorproe ven. Buitenlandse koks staan voor u ach- I ter de wok en voor de pizza-oven. De op gedane calorieën raakt u, als u dat wilt tenminste, kwijt op het Activiteitenplein waar u zelf kunt kanoën en mountainbi- ken. Maar de meeste mimte op de Va kantiebeurs is natuurlijk gereserveerd voor de talloze stands, waar u informatie kunt krijgen over de meest uiteenlopende bestemmingen in binnen- en buitenland. De bestemmingen variëren van de Ach terhoek tot de regenwouden in Pem en u kunt alles te weten komen over treinrei zen door Amerika, een campervakantie in Nieuw Zeeland of een luxe boottocht langs de Noorse fjorden. Van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 januari tussen 9.30 en 17.30 uur (op don derdag en vrijdag tot 21.30 uur) is het al een beetje vakantie in de Jaarbeurs in Utrecht. Toegang kost 17,50 (60-h-ers en op donderdag en vrijdag na 17.00 uur 15,00 en kinderen tussen 4 en 14 jaar en CJP-houders 12,50). Bent u ANWB- lid? Dan kunt u voor 12,50 een ANWB- Entreebewijs kopen bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9 te Middelhamis, tel. (0187) 484870. Alvast veel plezier op de Vakantiebeurs! Drukkerij de oude vrouw zit voor het raam handen bij elkaar auto's rijden af en aan niemand stopt bij haar plotseling gaat de telefoon gelukkig nieuwjaar Ma dat is Piet haar jongste zoon uit Amerika misschien dat we in dit jaar wel naar Holland gaan dan komen wij op een dag ook bij jou nog aan maar je weet Ma hoe dat gaat met al die oude vrinden maar we zullen ook voor jou nog wel tijd gaan vinden de oude vrouw zit voor het raam haar hoofd is licht gebogen stilletjes kijkt ze voor zich uit tranen in haar ogen N. v. d. Seijp Akelei 9 Dirksland DIRKSLAND - Woensdagavond rond zeven uur vond op de Westdijk een aan rijding plaats waarbij negen mensen, familieleden van elkaar gewond raakten. Zij zaten in drie auto's die achter elkaar reden op de Schenkelsedijk. Bij de T- splitsing reed de eerste automobiliste, een 29-jarige vrouw uit Herkingen met in de auto een 4-jarig kind (kennelijk misleid omdat de bomen waar zij zich op dacht te kunnen oriënteren waren ger ooid) rechtdoor de dijk af, waama zij in een weiland tot stilstand kwam. De bestuurders van de tweede en derde auto, een 30-jarige man uit Sommelsdijk en een 23-jarige vrouw uit Sommelsdijk volgden haar voorbeeld en reden even eens de dijk af. Van de inzittenden werden een 84-jarige vrouw uit Rilland Bath, een 23-jarige vrouw uit Ooltgensplaat, een 21-jarige vrouw uit Sommelsdijk en een 4-jarig kind uit Sommelsdijk ter observatie naar diverse ziekenhuizen in de regio overge bracht. Zij moesten een nacht blijven. Een 23-jarige man uit Ooltgensplaat werd met een gebroken arm naar het zie kenhuis vervoerd en mocht, evenals de andere lichtgewonde slachtoffers, waar onder een 6-jarig kind uit Sommelsdijk, na behandeling weer naar huis. D.V. zaterdag 3 januari is er een nieuw jaarsreceptie, gecombineerd met een open avond. Ondemit gezakt wat zitten kletsen, een partijtje sjoelen, of gewoon wat genieten van een hapje en een drankje. Dus; kom ook 3 januari vanaf 19.30 uur in Vita Nova, Van Aerssenstraat te Som melsdijk. Geen ergernis achteraf. Als Hollanders willen we graag waar voor ons geld. En dan liefst het beste voor zo weinig mogelijk. U kunt daarvoor alle winkels aflopen en thuis komen met stapels folders en zere voe ten. Met als resultaat dat U he lemaal niet meer weet wat U kopen moet. Gelukkig is daar - nu al voor de tiende keer - het TESTJAAR- BOEK van de Consumenten bond. Of U nu op zoek bent naar de meest geschikte magne tron, de lekkerste tomaat of de zuinigste auto, het staat er in. Het boek bevat meer dan 50 tests met duideUjke adviezen Niet alleen over huishoudelijke apparaten. Ook diëten, auto's en voedingsmiddelen, worden onder de loep genomen. Een speciaal hoofdstuk is gewijd aan financiële zaken als hypo theken, creditcards en beleggin gen. Het boek beperkt zich ook niet tot de overigens bijzonder han dige tabellen. In de bijbehoren de beschrijvingen laten de sa menstellers er geen twijfel over bestaan, welke artikelen de voorkeur genieten. Ook het noemen van namen en merken wordt niet uit de weg gegaan. Het laat gewoon duidelijk zien, waaraan je toe bent. Veel erger nis achteraf kan hiermee wor den voorkomen. De prijs van het boek bedraagt f 18,50. Uw huis is groter dan u denkt Het klinkt vreemd, maar het is gewoon waar. In elk huis is ex tra ruimte te vinden. De zolder en de ruimte achter de trap, lig gen voor de hand. Maar ook de kamers, het balkon en de kasten bieden onverwachte mogelijk heden om meer mimte te schep pen. Een andere manier van schilde ren of een simpele wijziging in de verlichting kunnen uw wo ning een totaal ander aanzien geven. Opvallende mimtelijke effecten kunt u krijgen door verhoogde vloeren of verlaagde plafonds. Een andere indeling van een kast kan u meer mimte en uw kamer een heel ander aanzien geven. Op een heel eenvoudige manier soms en er hoeft zeker niet altijd een vak man aan te pas te komen. In 'ZELF KLUSSEN: mimte winnen in huis' wordt uitvoerig aandacht besteed aan het mate riaal en gereedschap dat nodig is. Duidelijke tekeningetjes laten zien hoe het allemaal kan wor den uitgevoerd. "Zelf Klussen" kost f. 32,50. Belasting betalen, ja. Maar niet te veel! Minder belas ting betalen of wie weet, zelfs be lasting temgkrij- gen! Dat is iets waar we toch al lemaal van dromen. Om die droom - al is het dan misschien maar voor een deel - te laten uitkomen, is er nu de BELAS- TING-BESPAARGIDS. Er zijn allerlei mogelijkheden om op belasting te besparen. Het gaat soms om kleine bedra gen maar het kan ook aardig oplopen. Maar niet iedereen kan zich een belastingadviseur veroorloven om dat voor hem uit te zoeken. De "BELAS- TING-BESPAARGIDS' kan dan de oplossing geven. Aan de hand van een aantal voorbeeld- huishoudens worden allerlei praktijkvoorbeelden behandeld. Met rekenvoorbeelden wordt getoond hoe de belastingvoor- scluiften het voordeligst kun nen worden benut. Niet alleen de inkomstenbelas ting komt daarbij ter sprake. Het eigen huis, de auto en ande- re onderwerpen waarbij belas ting een rol speelt, komen aan bod. Het boekje is makkelijk leesbaar en voorbeelden zijn goed gekozen. De Belasting-bespaargids is te koop voor f. 24,90. De boeken: Zelf Klussen: mimte wiimen in huis (eindredactie Alfred M. Jacobsen) De Belastingbespaargids en Testjaarboek 1998 worden exclusief door Kosmos Z&K Uitgevers uitgebracht en zijn verkrijgbaar in de in de boekhandel en bij de Consumentenbond. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Verlovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelhamis Tel. (0187)4827 29 Fax (0187) 48 57 36 Tmuwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters 18 mm multiplex Bergruimte onder de trap naar behoefte aanpassen: hier met vier grote laden (voor iedere lade moeten er aparte geleiders worden aangebracht; zie par. J0.6) en een dubbel scharnierende deur deuvelver- binding Nog een manier om de mimte onderde trap aan uw wensen aan te passen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2