Giro 50500 KQnir^woud amilieherichien KANDIDAATSTELLING Amsterdam 11'' "I EIIAI1DEI1-I1IEUW5 lit Bestücin en medewenkeps van het waterschap Goenee-Ovenflakkee wensen TOEN REALISEERDE IK IVIIJ PAS WAT LEPRA BETEKENT' Op vrijdag 2 januari is ons kantoor gesloten W\ DIRKSLRND GOEDEREEDE waterschap Goeree-Overflakkee Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! "Als je ziet hoe leprapatiënten hier leven, dan weet je dat het goed is dat de LepraStichting bestaat. Jaarlijks komen er ruim een half miljoen patiënten bij! Die kunnen met moderne medicijnen gered worden. Voor maar 50 gulden per patiënt. Daarom: help mee lepra te bestrijden. Gééf om lepra!" Hansje Bunschoten (KRO)r Indonesië Tel. (0187)60 23 65 waterschap Goeree-Overflakkee Waterschapshuisen steunpunten gesloten Voorgenomen instemming met melding/voorgenomen bouwvergunningen Verleende vergunningen (Awb) Verleende kapvergunning Openingstijden gemeentefiuis en gemeentewerf is het blad voor uw gem00ntc -------------- Commissievergaderingen Aangevraagde bouwvergunning Besluiten Awb Goeree-Overflakkee Tarievenlijst 1998 Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer DINSDAG 30 DECEMBER 1997 EILANDEN-NIEUWS ZESDE BLAD M»«9« gemeente DIRKSLAND gemeente GOEDEREEDE GEMEENTE ^IDDELHARNIS Verkiezing van de leden van de gemeenteraad op 4 maart 1998 De burgemeesters van Dirksland, Goedereede, Middelharnis en Oostflakkee maken het volgende bekend: 1. Op dinsdag 20 januari 1998 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraden plaatshebben. 2. Op die dag kunnen op het gemeentehuis van de desbetreffende gemeenten bij het aldaar gevestigde hoofdstembureau van 09.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model H 1) - de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - de machtigingen tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model! 10) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling op de gemeentehuizen van de desbetreffende gemeenten kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidaten lijsten worden op het gemeentehuis verstrekt. 19 december 1997 De burgemeesters van Dirksland, Goedereede, Middelharnis en Oostflakkee F" Administratie- en assurantiel<antoor Boezemweg 26 Dirksland o f- M E E N T E Avondopenstelling Het gemeentehuis is iedere donderdag avond geopend van 17.00 tot 19.00 uur Inzameling kerstbomen U kunt uw kerstboom op woensdag 7 januari van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur inleveren bij de gemeentelijke werkplaats in: Goedereede aan de Achterstraat Ouddorp aan de Molenweg Stellendam aan de Tuinstraat. Voor iedere ingeleverde kerstboom ontvangt u f. I,-. Commissievergaderingen Ruimtelijke Ordening 6 januari om 19.00 uur Ruimtelijke Ordening en Algemene Bestuurlijke Zaken 6 januari om 19.30 uur Financiën 8 januari om 19.30 uur. De agenda's voor deze vergaderingen liggen, tijdens de kantooruren, ter inzage in het gemeentehuis, waar eveneens een exemplaar kan worden afgehaald. Aanvragen bouwvergunningen (art. 41 Ww) Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen op 18 december 1997 van: - P. Westhoeve, Hazersweg 34 te Ouddorp - uitbreiden woning - J. Harmelink, Osterriete 7 te Bergen (Duitsland) - uitbreiden badkamer van recreatiewoning, Horrels- hoogten 56 te Ouddorp. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en wethouders zijn van plan vrijstelling van het geldende bestemmingsplan te verlenen voor de volgende bouwaanvraag (art. 19a, lid 3 e.v. WRO): - J. T. Witte, Oude Nieuwlandseweg 48 te Ouddorp - bouwen stal - R. Gijsbregts, Burg. Knappertlaan 229 te Schiedam - uitbreiden berging, Veermansplaat 7 - Noordzeepark te Ouddorp. De stukken liggen vanaf 5 Januari 1998 veertien dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeente huis. Gedurende deze termijn kunt u tegen deze voor- nemensschr/ftel/jk bedenkingen indienen bij burgemees ter en wethouders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. 30 december 1997 Het Waterschapshuis en de beide steunpunten te Oude-Tonge en Goedereede zullen gesloten zijn op: - 2 januari (hele dag) - 5 januari vanaf 15.30 uur. Tussen Kerstmis en Nieuwjaar zijn alle locaties op de gebruikelijke tijden geopend, maar de personele bezetting zal beperkt zijn. Voor spoedgevallen buiten de openingstijden kunt u de telefoongids raadplegen. 30 december 1997 GEMEENTE Wl D O E L h D O E L H A R N I S Burgemeester en wethouders zijn van plan bouwtoe stemming te verlenen aan artikel 18a WRO: - P. Koppelman, Burg. Sterkstraat 7 te Stad aan t Ha ringvliet - plaatsen tuintiuisje artikels van de bestemmingsplanvoorschriften 'Nieuwe- Tonge, 1 e herziening' - Eneco HLE EMGO te Middelharnis - bouwen transfor matorstation, Battenoordsedijk te Nieuwe-Tonge. Burgemeester en wethouders zijn van plan bouwver gunning te verlenen aan artikel 50, lid 5 Ww en met vrijstelling art. 16, lid 22 bestemmingsplanvoorschriften 'Stadaan 't Haringvliet': - J. Smit, Oostmoersedijk 3b te Stad aan t Haringvliet - uitbreiden bedrijfswoning. artikel 50, lid 5 Ww. - M. Wielhouwer jr., Spuistraat 54 te Middelharnis - verbouwen/uitbreiden woning. Spuistraat 56. Deze bouv^aanvragen liggen vanaf 5 januari 1998 twee weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen scti.-iftelijk bedenkingen tegen de voorgenomen beslissingen naar voren brengen bij het College van burgemeester en wethouders, postbus 1, 3240 AA Middelharnis Tegen de voorgenomen beslissingen kunnen ookmonc/e/mgbeden kingen worden ingebracht bij de afdeling Grondgebied, telefoon (0187) 475581/475579. (16.12.97) - W.H. van Moort, Frank van Borselenstraat 40 te Nieuwe-Tonge - verbranden snoeihout, Zuiddijk te Nieuwe-Tonge (17.12.97) - C. Westerbeke, Potterweg 1 te fviiddelharnis - ver branden snoeihout - B.J. van Lint, Pascal 9 te Ivllddelharnis - aanbrengen reclamebord - St. Flakkeese Hulpgoederen Polen, Molendijk 79 te Oude-Tonge - openbare inzameling van gelden van 6 t/m 11 april 1998. (Derden)belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendma king {de datum van bekendmaking staat tussen haakjes bij de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij het College van burgemeester en wethouders, postbus 13240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijgbaar in het gemeente huis, telefoon (0187) 475555, - M. Zuidwijk, Karekiet 4 te Sommelsdijk - een ratel- populier in voortuinC29.12.97). Z\e voor bezwaren onder 'Verleende vergunningen (Awb)' Voor nadere informatie: telefoon (0187) 475579/475588. 30 december 1997 Burgemeester en wethouders van Middelharnis Het gemeentehuis en de gemeentewerf zijn op maandag S januari vanaf 10.00 uur geopend in verband met een personeelsbijeenkomst ter gelegenheid van het nieuwe jaar. 2 januari 1998 Sociale Zekerheid, Welzijn en Onderwijs maandag 5 januari Gemeentewerken, Ruimtelijke Ordening, Volks huisvesting, Verkeer en Milieu dinsdag 6 januari Algemene Bestuurszaken en Financiën donderdag 8 januari. De vergaderingen beginnen om 19.00 uur. (art. 41 Ww) - Woningbouwvereniging 'Dirksland' - vervan gen houten kozijnen door kunststof kozijnen van de woningen Deurloo 1 t/m 15, Gooij 2 t/m 16, Bloemendaal 7 t/m 23 en Maannezee 38 t/m 56 te Dirksland. Verleende kapvergunningen: (16.12.97) - Kerkenraad Gereformeerde Kerk Melissant - drie dennenbomen ten westen van de kerk, Beatrixlaan te Melissant - J. Matsinger - een populier en een es, Tramweg 13 te Dirksland. Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belan gen van derden betrokken zijn. De derde-belang hebbende kan binnen zes weken na bekendma king (de dag van bekendmaking staat boven het besluit), tegen zo'n besluit een (gemotiveerd) bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders, postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voorge legd aan een commissie. Mocht de beslissing op een eventueel bezwaarschrift niet kunnen worden afgewacht, dan kan - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de President van de Recht bank te Rotterdam, Sector bestuursrecht, postbus 509513007 BM Rotterdam een voorlopige voor ziening worden gevraagd. Daarbij is griffierecht verschuldigd. 30 december 1997 Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH Middelharnis, telefoon: (0187) 4BB111. openingstijden Regionaal Overslagstation Goeree-Overflakkee maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 11.45 uur en van 13.00 tot 16.45 uur zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Welk afval wfordt geaccepteerd Het afval moet afkomstig zijn van woningen en bedrijven op Goeree-Overflakkee. Het volgende afval wordt geaccepteerd tegen de per 1 januari 1998 geldende tarieven exclusief btw. Tarief A. Brandbaar restafval, kostprijs f. 212,- per ton Brandbaar restafval, zoals huisvuil, bedrijfsvuil en afval van bouw- en sloopwerken. In dit afval mogen geen stenen of metalen voonverpen zitten. Houten balken of planken mogen maximaal twee meter lang zijn. Spoorbielzen mogen maximaal 1 meter lang zijn. In dit afval mogen geen chemische afvalstoffen, asbesthoudende materialen of grond aanwezig zijn. Tarief B. Schoon houtafval, kost|)rijs f. 147,- per ton Onder schoon houtafval wordt veTstaan gesorteerd schoon hout (evt. geschilderd) en al dan niet voorzien van hang- en sluitwerk. Platen spaanplaat of multiplex en gecreosoteerd hout vallen niet onder deze categorie. Tarief C. Composteerbaar snoeihout, kostprijs f. 136,- per ton Composteerbaar snoeihout, grof plantsoenafval, zoals takken en stammen tot een diameter van tien centimeter. In dit afval mogen geen andere afvalstoffen aanwezig zijn. Tarief D. Veegvuil, kostprijs f. 174,- per ton Veegvuil ontstaan bij het machinaal vegen van de straten of wegen. Tarief E. Recyclebaar puin, kostprijs f. 50,- per ton Recyclebaar puin, zoals metsel-, straat- en betonpuin zonder wapening, dat kleiner dan veertig centimeter en te breken is. Hierin mag maximaal tien procent zand aanwezig zijn. Asfalt- en asfalthoudend puin, puin uit de petrochemische industrie en puin van schoorstenen mogen hierin niet aanwezig zijn. Tarief F. Gemengd puin, kostprijs f. 117,- per ton Gemengd puin, niet groter dan veertig centimeter en waarvan niet meer dan de helft van het volume is vermengd met onverbrandbare stoffen, zoals zand en grond. Verontreinigde grond of zand mogen hierin niet aanwezig zijn. Tarief G. Verontreinigd puin, kostprijs f. 221.- per ton Metsel- en betonpuin, niet groter dan veertig centimeter en verontreinigd is met roet, koolteer van schoorsteenkanalen, teer of dergelijke. Tarief H. Bitumen, kostprijs f. 266,- per ton Bitumen, niet groter dan veertig centimeter en afkomstig is van de wegenbouw. Tarief I. Dakgrind, kostprijs f. 235,- per ton Grind afkomstig van platte daken, verontreinigd met bitumresten. Tarief J. Boomwortels, kostprijs f. 150,- per ton Boomwortels met een diameter groter dan tien centimeter. Tarief K. Asbestcement-goltplaten, kostprijs f. 210,- per ton Asbestcement-golfplaten, alleen van particulieren, verpakt in dubbel plastic. Asbest vrije golfplaten worden alleen geaccepteerd na overleg van het analyserapport. Tarief L. Kadavers, gratis Kadavers van huisdieren, vogels en vissen, Tarief M. Afvalglas, kostprijs f. 57,- per ton Vlakglas, zoals vensterglas, dubbelglas, etcetera. Tarief N. Autobanden van een personenauto, kostprijs f. 5,- per ton Toeslag: tractorband f. 50,- vrachtwagenband f. 30,- band van aanhangwagen f. 20,-. Tarief 0. Oud papier en karton, kostprijs f. 100,- per ton Schoon en droog papier en karton, zonder plastic, hout of andere afvalstoffen. Tarief P. Afdekgrond bedrijven/particulieren, kostprijs f; 30,-/f. 10,- per ton Kleine hoeveelheden tot vier m^ schone grond zonder afvalstoffen van particulieren. Grotere partijen van bedrijven worden alleen geaccepteerd na overleg van het analyserapport. Gratis Oude metalen kunt u gratis afgeven. Algemeen - Niet gesorteerd afval wordt geweigerd. - De aangeboden afvalstoffen worden gewogen op een weegbrug. Ter plaatse wordt een weegbon gemaakt waarop de volgende gegevens worden genoteerd: gegevens aanbieder, vervoerder en kenteken vervoermiddel, hoeveelheid en soort afval, herkomst van het afval en voor bedrijven het afvalstroomnummer en geleidebil- jetnummer. - Periodiek wordt aan iedere afvalaanbieder, de geadresseerde op de weegbon, een nota ter betaling toegezonden. - Op het overslagstation is een beheerder aanwezig. De aanwijzingen van de beheerder moeten strikt worden opgevolgd. 30 december 1997 Intergemeentelijk Samenwerkingsverband fiHededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH Middelharnis, telefoon: (0187) 488111. Ingekomen melding (AMvB) - Mevrouw C.J. de Vries, Geerweg 6 te Den Bommel (Bes/ui( ops/ag propaan). De melding ligt van 5 januari t/m 16 februari 1998 op werkdagen van 9.00 tot 16,00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Oostflakkee. Ontwerpbesluit Het voornemen bestaat om vergunning te verle nen aan: - Coöperatie Ons Belang, Dorpsweg 55-59 te Ouddorp- voor het venvarmen van de inrich ting door gasbranders. Alle relevante stukken liggen van 5 januari t/m 2 februari 1998 op werkdagen van 9.00 van 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Goede reede. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende-dinsdagavondenvan 18.00 tot 21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen en eventuele (hoor)zittlng Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerpbesluit kunt u van 6 januari t/m 3 februari 1998 indienen bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoor)- zitting worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvrager van de vergunning en de overige aanwezigen van gedachten te wisselen en eventueel mondeling gemotiveerde beden kingen in te brengen. 8es/u((en Het algemeen bestuur heeft op 16 december 1997 de volgende besluiten vastgesteld: - de verordening afvalstoffen 1998 - de ouderbijdragentabel kinderopvang Goeree- Overflakkee 1998 - het gewijzigd verdeelbesluit woninggebonden subsidies 1997. De besluiten treden In werking op de achtste dag na bekendmaking en liggenter inzage van 5 t/m 19 januari 1998 op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur bij de kantoren van het ISGO en de vier gemeenten. Voor nadere informatie kunt u telefonisch con tact opnemen met het ISGO, telefoon (0187) 488111. 2januari1998

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 24