EIIAriDEtl-rilEUVS Toekomstige ministers 'Speelgoed van het jaar' vooral leuk en eigentijds Publiek kiest massaal voor lego IS ER NOG (EEN LEUK) LEVEN VOOR DE DIRECTEUR-GROOTAANDEELHOUDER? MEDISCHE DIENSTEN Winnaars kerstactie Dirksland Mé^^i£r>,'=!i 6e Blad DINSDAG 30 DECEMBER 1997 No. 6666 Onder dit opschrift schrijft de Haagsche Courant: „Een chauffer was tegen een bij verstek gewezen vonnis van den Haagschen kan tonrechter in verzet gekomen. Dat was geweest: 75 gulden boete en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden, wegens het feit, dat hij op den Veerscheweg onder Wassenaar door zigzag te rijden, het verkeer in gevaar had gebracht. Toen hij was aangehouden had de verbaliserende marechaussee gemerkt, dat de 46-jarige man onder drankinvloed verkeerde en hem naar het politiebureau mee genomen. De verdachte zeide de straf te zwaar te hebben gevonden, omdat hij niet dronken was geweest, al erkende hij wel alcohol gedronken te hebben. Hij dronk anders nooit, maar nu had hij stodenten gereden en die hadden hem wat aangeboden. Dat zijn rijbewijs ontnomen zou worden, woog hem heel zwaar, want dat kostte hem zijn broodwinning. De kantonrechter: „Voor studenten moetje oppassen!" De verdachte: „Ja dat zijn onze toekomstige ministers. De zaal schoot in de lach, de heeren achter de groene tafel incluis. De kantonrechter meende die opmerking te moeten amendeeren door de toevoe gingtenzij zij mensch geworden zijn. Het O.M. wilde nog eenmaal clementie betrachten en liet den eisch, dat het rijbe wijs zou worden ingetrokken, vallen. De verdachte, die een netten indruk maakte, vroeg of er nog wat van de boete af kon. De kantonrechter: Er gaat nu al heel wat af. Maarvoor deze keer zal ik het bij 2 maal 20,- boete laten. Drink dan nooit meer! De chauffeur beloofde het en ging opgelucht heen". Uit: Maandblad van de Gereformeerde Vereeniging voor drankbestrijding. 26e jaargang no. 12, december 1935 De laatste jaren is de directeur-groot aandeelhouder (dga) voortdurend fis caal onder vuur genomen. Zo werden de pensioenopbouw in eigen beheer strakker geregeld, de mogelijkheden geld aan de B.V. uit te lenen ontmoe digd, en ten slotte de vrijheid om de hoogte van het salaris van de eigen B.V. vast te stellen beperkt. Terecht rijst dan de vraag of er nog wel een leuk (fiscaal) leven is voor de dga. Uit de volgende voorbeelden blijkt, dat er met enige creativiteit van de belasting adviseur nog wel degelijk aardige din gen voor de dga zijn te bedenken. Opties bij de eigen B.V. Als de eigen B.V. in beursgenoteerde aandelen heeft belegd, zijn de gereali seerde koerswinsten met vennootschaps belasting belast; de koersverliezen zijn aftrekbaar. Als de dga daarentegen in privé belegt in beursgenoteerde aandelen, zijn de koers winsten bij hem onbelast en de koersver liezen kunnen niet worden verrekend. Door middel van optie-overeenkomsten met zijn eigen B.V. kan de dga ervoor zorgen dat koersverliezen bij de B.V. terechtkomen en daar aftrekbaar zijn, ter wijl de dga de koerswinsten onbelast in privé ontvangt. Natuurlijk zal de dga, net zoals dat bij opties op de beurs gebeurt, een optiepre- mie aan de B.V. moeten betalen. Die pre mie is het enige 'verlies' voor de dga. Overigens moet deze gang van zaken niet worden verward met de optie-rege ling voor werknemers, waarvoor onlangs een wetsvoorstel is ingediend bij de Tweede Kamer. Het gaat daarbij om het verlenen van optierechten aan werknemers. Deze rech ten zullen per 1 januari 1998 zwaarder worden belast. Loon in natura Als een werkgever naast het loon in geld andere voordelen aan zijn werknemers verstrekt - bijvoorbeeld vrij wonen - is er sprake van loon in natura dat met loonbelasting wordt belast. De Wet loonbelasting kent voor verschil lende vormen van loon in natura, zoge naamde forfaitaire (normbedragen); het werkelijk genoten voordeel is niet van belang, het forfaitair vastgestelde bedrag wordt als loon in aanmerking genomen. Ook een dga is werknemer. Als de B.V. de nota's voor gas, water en licht voor het woonhuis van de dga vol ledig vergoedt, wordt voor de loonbelas ting als loon in natura - over een geheel jaar genomen - in aanmerking genomen, een bedrag van 1.203,00 (voor het jaar 1997, voor 1998 zijn nog geen bedragen bekend). Hierover betaalt de dga maxi maal 60% is 722,00 aan belasting. Dat is aanzienlijk minder dan de werkelijke kosten voor water en energie! Bloot eigendom onroerende zaken Ondanks de nieuwe wetgeving tijdelijke genotsrechten, kan het in bepaalde geval len nog voordelig zijn de blote eigendom van onroerende zaken uit de B.V. in privé te verwerven, zonder al te veel fis cale kleerscheuren. Zie hier slechts een greep uit de moge lijkheden. Bedacht moet echter worden dat een ander niet zomaar is geregeld. Van geval tot geval zullen de fiscale en andere gevolgen nauwkeurig moeten worden beoordeeld en vastgelegd. Het spreekt voor zich dat inschakeling van een belastingadviseur van groot belang is. Mocht u meer informatie willen hebben, dan adviseren wij u contact op te nemen met 'Westelijke Accountantskantoren B.V., de heer J. van Beusichem. Telefoon: 0187-48 65 65. Hieronder treft u de 14 winnaars aan van de kerstactie in Dirksland. De winnaars zijn tijdens de kerstmarkt getrokken door de burgemeester van Dirksland, de heer Dr D. Boonstra. 1C. Tieleman, Voorstraat 54, Dirksland. 2. A. v. d. Hoeven, Bromelia 23, Dirksland. 3. A. Struijk, Korteweegje 14, Dirksland. 4. P. van Alphen, Wilhelminalaan 22, Dirksland. 5. A. de Visser, Diepenbroekstraat 12, Dirksland. 6. A. M. van Weenen, Zuiddijk 45, Nieuwe Tonge. 7. J. W. de Berg, Beatrixlaan 24, Dirksland. 8. Kevin Vermeulen, Molenzicht 91, Dirksland. 9. G. v. d. Velde, Onwaardsedijk 91, Dirksland. 10. A. F. Verweij, Weistraat 1 Nieuwe Tonge. 11. J. Knöps, Molenzicht 6, Dirksland. 12. T. Melissant, Bosdreef 32, Dirksland. 13. A. van Wijk, Wilhelminalaan 10, Dirksland. 14. Bewoners 'Salem', Voorstraat 14, Dirksland. Tevens willen wij een ieder nog hartelijk danken voor de gezelligheid tijdens de kerstmarkt van 23 december 1997. Tot ziens op onze wekelijkse zaterdagoch- tendmarkt in Dirksland! BUSSUM - Onder het motto 'Van goed speelgoed word je wijzer' zijn ten overstaan van fabrikanten en pers op 17 september in 't Spant de winnaars bekend gemaakt in de verkiezing 'SPEELGOED VAN HET JAAR 1997'. Uit 120 inzen dingen zijn zes artikelen naar voren gekomen in evenzoveel cate gorieën. Eigentijds en vooral leuk speelgoed zijn de kenmerken, aan gevuld met zowel educatieve- als speelwaarde, duurzaamheid, uit voering, vormgeving en gebruiks mogelijkheden. Absolute topper in de categorie peuter en kleuterspeelgoed is de uit Sesamstraat bekende figuur 'Ernie', op de markt ge bracht door Tyco Toys. Naar de mening van de jury dé grote kindervriend, wiens geschater aanstekelijk werkt. Een druk op Ernie's buikje en hij lacht, nog eens drukken en hij zegt met de stem van W. T. Schippers uit de TV-serie 'hoei' en lacht nog langer. Bij een derde keer drukken barst hij echt in lachen uit waar bij zijn hele lijfje schudt, dankzij de ingebouwde chip. Een formidabele, 42 cm grote troostpop voor onze kleintjes van 2-5 jaar. 'Kietel-Me-Ernie' kost ƒ69,95 en is verkrijgbaar in speelgoed zaken en warenhuizen. Het winnend item voor baby- en dreu messpeelgoed is het door Lego ontwor pen 'Rupsspel', dat deel uitmaakt van een nieuwe lijn van Lego Primo. Als je er op drukt veert de vrolijk groene rups op en neer, met of zonder bijbehorende elementen op zijn rug. De zachte, afge ronde vormen zijn zo gemaakt dat ze precies passen in kleine kinderhandjes. In elk geval zal het baby's stimuleren bij het ontdekken van de wereld om hen heen. Derhalve een nuttig en leuk speel tje met een aanvaardbare prijs 27,95). Spelenderwijs De stap naar categorie C, speelgoed voor schoolgaande kinderen, mag groot zijn, voor VTech Electronics is geen brug te ver als het er om gaat jonge kinderen vertrouwd te maken met computers. Werd in 1994 een nominatie toegekend en kreeg het product in 1995 de pu blieksprijs, voor 1997 heeft de jury met algemene stemmen de 'Whiz Kid Pre- computer 6000 SLX' aangewezen als Speelgoed van het Jaar. Hoewel, speelgoed...? Met deze haast professionele computer kan de jeugd van om en nabij de tien jaar behoorlijk veel kanten op. Spelenderwijs programmeren in BASIC, tekstverwerken en wat dies meer zij. Voorzien van een afspraken- agenda en printeraansluiting is dit type geschikt voor 2 spelers. Daartoe zijn op twee niveaus maar liefst 42 activiteiten mogelijk op vier moeilijkheidsgraden. Ziet u ze al bezig in hun kamer? Met een eigen computer wordt dan eindelijk eense Uw pc of laptop met rust gelaten. Behalve op het lichtnet werkt het, met een in- en externe muis uitgeruste appa raat op batterijen, zodat de kids eventu eel ook onderweg kunnen 'computeren'. De prijs 349,95) lijkt misschien wat aan de hoge kant, maar mag gezien het gebruiksgemak in alle redelijkheid toch betaalbaar worden genoemd. Langdurig plezier Spelen met je tegenstander én met de zwaartekracht is minstens zo spannend. Woensdag 31 december 1997 Oudejaarsavond OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.30 uur dhr. J. Seele - Doops gezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur Dr F. Buitelaar, Rotterdam - Ger. Kerk 19.00 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 19.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 19.00 uur mevr. T. Koppenaal, Stellendam - Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 19.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 19.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 19.00 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 17.00 uur ds. A. J. Wtenweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 19.30 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. P. den But ter - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.30 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 19.30 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A Belder - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.00 uur dr. J. Vlaardin- gerbroek, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur kand. Mr J. Kooij, Barendrecht. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 19.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 19.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst. Donderdag 1 januari 1998 Nieuwjaarsdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, bevestiging ambtsdragers - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 10.00 uur ds. J. Smink (H.A.). GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. P. de Goede, Wericendam. MELISSANT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger- Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek, R'dam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. den Hartog (bev. ambtsdragers) - Ger. Gem. in Ned. 9.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst. Het kan beoefend worden met 'Yali', een verrassend geduldspel dat is uitgebracht door Jumbo Nederland. Omdat de spe lers op twee dingen tegelijk moeten tten moeten ze voortdurend vernuftige strate gieën bedenken willen ze niet in de fout gaan. 'Yali' heeft daardoor iets wat veel kinderen vanaf 8 jaar zal aanspreken. Af gezien van de moderne vormgeving een goede reden voor de jury om dit spel als winnaar aan te wijzen in de categorie spellen puzzels. Het straalt als 't ware een eigen, haast individualistische, sfeer uit en het stimuleert sociale vaardighe den. Dit geldt trouwens ook voor de hob bydoos 'Maskers Maken' van SES Cre atief de jongste uitgave in de serie com plete hobbydozen voor kinderen vanaf 6 jaar. Als basismateriaal voor het maken van de verschillende maskers wordt gipsverband gebruikt. Op handvaardig heid beluste kinderen kuimen hun creati viteit botvieren en hun fantasie de vrije loop laten. De prijs voor langdurig ple zier bedraagt 24,95, een aanvulset gipsverband kost 7,59. Autofreaken De winnaar in de categorie techniek en entertainment is Nikko met de 'Radi Control Racing Track', de eerste race baan met radiografisch, dus draadloos, bestuurbare auto's. De spanning van echte races wordt op een onnavolgbare wijze overgebracht op kinderen vanaf 6 jaar die dol op auto's zijn. Het is dan ook echt een noviteit, compleet met 'pit- straat', waar de accu's van de supersnelle wagens in 10 seconden worden opgela den. Net als in de echte racerij is tactiek het meest belangrijke gegeven. Vandaar dat gesproken kan worden van een nieu we dimensie op racegebied, waarbij techniek, snelheid en inzicht samenko men tot een adembenemend spel voor jeugdige auto-freaken. Overigens moet er wel 229,- voor worden neergeteld. Echter, als het om kwaliteit gaat schijnt de prijs vaak van ondergeschikt belang te zijn. Veel kinderen, maar vooral ouders en grootouders bleken massaal gekozen te hebben voor Lego Technic en met name de voor het Speelgoed van het Jaar geno mineerde 'Scanner Truck' van 325,-. Een zeer gedetailleerd vrachtwagenmo- del met een beweegbare laad- en losarm en een laadbak. Het kan bovendien door middel van barcodes worden geprogram meerd om zelf te rijden, te laden en te lossen. Kortom, een staaltje van tech nisch vernuft. Anders gezegd: een super model dat ongetwijfeld veel speelplezier oplevert voor kinderen (vanaf 11 jaar) èn vaders. 'De Gouden Tol' alleszins waard! Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. DE ZVHIIRTE 0009 Elk vliegtuig heeft een geheimzinnig koffertje aan boord, waarin rapporten van de bemanning met de gegevens van alle boordinstrumenten verzameld wor den, en dat na een ongeluk altijd hele maal héél wordt teruggevonden en ver telt wat er mis ging. Hoe is dat mogelijk? Antwoord: Het gaat hier niet om een soort 'vluchtkoffertje' waarin de beman ningsleden het gedurende de vlucht bij gehouden rapport opbergen, maar om de 'black box', verkeerd vertaald met zwar te doos, want het is in werkelijkheid een opvallend gele onbrandbare en water dichte metalen trommel, met daarin een ingenieus cassette-apparaat. Al tijdens de reis worden op magneetband geregeld de meetgegevens van alle belangrijke boordinstrumenten plus de gesprekken van de piloten vastgelegd, zodat men, na een evt. ramp door het afluisteren en controleren van die band uit de cockpit, kan opmaken wat er schortte aan de wer king of besturing van de machine. Als er zich een incident voordoet, heeft de be manning immers geen tijd meer om een rapport op te maken en in een koffertje te doen! OUOE mUTIEH Op een oud wafelijzer van de rommel markt staat een recept voor wafels met bijgaande tekens bij meel en boter. Kent u de betekenis? Antwoord: Dit is een recept uit de jaren 1817 en 1880, toen de 'kan' de officiële benaming was voor liter, omdat koning Willem I wèl het tiendelige stelsel uit de Franse tijd wilde behouden, maar onze voorouders afkerig waren van alle bena mingen die herinnerden aan de Franse bezetting. Zo werd het kilogram destijds Nederiands Pond genoemd. Het bedoel de teken u met doorstreepte eindlus stond vroeger voor pond. Er waren ech ter kooplieden die 'in die goeie ouwe tijd' onder dat teken voor Nederlands Pond van 1 kg waren leverden volgens het oudere Amsterdamse pond van 494,09 gram... UERi'TEENO aOGGEBttOOO Als ik zelf roggebrood bak, komen er steenharde korsten aan. Wat doe ik fout met het hierbij ingesloten oude recept? Antwoord: U hebt de verse roggezaden in een oude koffiemolen gemalen. Let er dan wel op, dat de korrels allemaal goed gebroken of vermalen zijn, want met hele zaden lukt 't niet. Ook hebt u oud donker roggebrood verkruimeld en door het maalsel heengewerkt, met water vochtig gemaakt, geen gist of zuurdeeg toegevoegd en uw deeg in een bakblik zo'n IVi uur in de matig verwarmde oven laten staan. Ja, dan komen er altijd harde korsten aan, maar die werden er vroeger gelijk afgesneden, verkruimeld en weer door het deeg voor het volgende baksel verwerkt. U kunt die korsten er dus ook afsnijden en voor uw volgende rogge brood gebruiken. GEEN KIITTENPIS Nu onze poes suikerziekte heeft, moeten wij haar urine opvangen, maar ze doet niets in een lege bak. Dan houd zij 't op. Wat nu? Antwoord: Reinig de bak met kokend water zonder schoonmaakmiddel, knip enkele stevige (geen dunne) plastic zak ken aan repen en doe die erin. Dan heeft uw kat toch iets om haar plas te begraven en kunt u een deel ervan overgieten in een (ook met gekookt water) schoonge maakt flesje. f/rv xiE9.EmG\m Waar zit de bond die zich inspant voor het lichamelijk welzijn van degenen die tegen hun wil besmet zijn metaids ofhiv- virus? Antwoord: Dat is de HIV Vereniging, Postbus 15847, 1001 NH Amsterdam tel. (020) 6160160 en 6850055. van woensdag 31 december 1997 t/m donderdag 1 januari 1998 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: Dokter van Kempen, tel. 482710. Dirksland - Herkingen - Melissant: Woensdagmiddag 12.00 uur tot vrijdagmor gen 8.00 uur dokter H. C. Graafland, tel. 601227. Goedereede - Stellendam - Ouddorp: Praktijk Goedereede, tel. 491367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Praktijk Nieuwe Tonge, tel. 651301 Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: woensdag 18.00 uur tot vrijdagmorgen 8.00 uur praktijk Den Bommel, tel. 611306. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Dogterom, Kerkstraat 57, Nieuwe Tonge, tel. 652325 (van 11.00 tot 11.30 uur). Klassiek homeopaat M. L. C. MASTENBROEK iVilddeltiamls. Tel. 48 64 59. (zaterdagoclitend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, Middelhamis, 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur, Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apotheek St. Joris St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Incontinentie-lijn Meditheek: 487277. Voor avond- en weekendiensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Openingstijden van ma. t/m vr.; 08.30-12.30 uur. (12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingstijden van za. t/m zo.: za. 09.00-12.00 uur/17.00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur 17.00-17.30 uur Voot spoedrecepten buiten deze uren wotdtu vriendelijk verzociit te bellen met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. Zondag van 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze uren via 683789. DIERENARTSEN De weel<enddienst wordt opgegeven via de ant woordapparaten bij: P. R. J. IVl. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L Tjebbes, Middelharnis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. door Joiin de Rijl<e

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 21