EIÜVriDEtl-tllEUWS Januari Februari l\/laart April Juli t Augustus Mei Juni September Oktober November f December 4e Blad DINSDAG 30 DECEMBER 1997 No. 6666 Het eerste nummer in het nieuwe jaar verscheen vrijdag 3 januari. Op de voorpagina een foto van de Nieuwjaarsduik. 28 deelnemers trotseerden in hun badpak of zwembroek de vries kou, het vroor maar liefst 8 graden - De jaarwisseling was rustig verlopen, vermeldden we in dat nummer, slechts een enkele schermutseling werd gemeld - Begin januari besloot de Dirkslandse raadscommissie Gemeentewerken dat de ver keersdrempels in het Korteweegje aangelegd weer verdwijnen moesten - In de krant \'an 10 januari een artikel over de - suc cesvolle - deelname van Sommelsdijker Leen Wielhouwer aan de Elfstedentocht die 5 januari verreden werd - Jan van Oudenaren werd zaterdag 11 januari gehuldigd i.v.m. z'n 40- jarig jubileum bij fanfare-orkest 'de Hoop' - Het wintert be hoorlijk in de eerste helft van januari, er werden zelfs voer- programma's voor de vogels gestart - Vrijdagavond 10 janu ari had bij Ouddorp, op Rijksweg N57, een ongeval plaats dat aan 2 automobilisten, een 45-jarige Hellevoeter en een 46- jarige inwoner van Burg. Haamstede, het leven kostte - Een krant later verscheen een ingezonden schrijven waarin het schandelijk werd genoemd dat de ambulance uit Ouddorp was weggehaald, die uit Dirksland kwam ruim een half uur na het ongeluk pas ter plekke - Goeree-Overflakkee had ook een eigen schaatstocht, de Zuiderdieptocht, 30 km lang, die zater dag 11 januari werd verreden, er waren zo'n zeventienhon derd deelnemers - In de avond van dinsdag 14 januari over leed in zijn woonplaats Bruinisse onze oud-correspondent Stoffel Jumelet in de leeftijd van 86 jaar - Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge verkreeg medio januari, voor een achttal bewoners Verpleeghuisfaciliteiten - De bijz. ba sisschool 'de Bron' te Oude Tonge verhuisde donderdag 16 januari naar het door de Mavo verlaten, nog nieuwe schoolge bouw 'de Komeet', een pracht gebouw, maar omdat de Mavo had moeten verdwijnen toonde 'de Bron' zich slechts ingeto gen blij - Zaterdag 21 januari raakte een 51-jarige inwoner van Sommelsdijk ernstig gewond bij een verkeersongeluk op de Haringvlietbrug - De raad van Dirksland stemde in zijn vergadering van donderdag 23 januari in met het 'ambitieuze 'Akkerleeven'plan'; verder is het nog niet gekomen - In de krant van 28 januari overlijdensadvertentie van dokter Van Rijswijk uit Stellendam, op 25 januari overleden op de leeftijd van 55 jaar - Het bevolkingsaantal van Goeree-Overflakkee bleek in 1996 met 121 zielen te zijn toegenomen tot een totaal van 45.401 - De gemeenteraad van Goedereede maakt zich zorgen over Rotterdamse plannen tot Maasvlaktevergroting, meldden we eind januari, die zorg bestaat nog steeds. Op 7 februari had bij de brandweer van Dirksland een com mandowisseling plaats, commandant Bram v. d. Veer maakte plaats voor Dirk-Jan Bestman - Twee brandweerlui namen af scheid van de brandweer Sommelsdijk, Piet v. d. Doel na 40 jaar. Leen Wielhouwer na bijna dertig jaar - Mevr. Zoon- Knöps uit Dirksland (84) herdacht haar 70-jarig jubileum als zanger bij de gemengde zangvereniging 'Excelsior' - Half februari werd een symposium gehouden over de ambulance dienst op Goeree-Overflakkee, het heette dat vóór 1998 bij de Watertoren een nieuwe ambulancepost gebouwd zou worden, ziet er al wat van? - De geboorte van Marjolijn Roos uit Ouddorp bracht Goedereedes inwonertal op 11.000 - De heer A. V. d. Wende, raadslid voor de SGP te Goedereede, was ge noopt in verband met onverenigbaarheid van functies, z'n raadslidmaatschap te beëindigen - Oud-burgemeester baron van Knobelsdorff 'deed' vrijdagavond 21 februari een avond je Goedereede waar hij van 1947 tot 1960 burgemeester was geweest, hij huldigde een aantal 'Apollo'-muzikanten voor langdurige verbondenheid aan de Koninklijke Fanfare - Vrij dag 21 februari werd het nieuwe gebouw van de Chr. scholen gemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis feestelijk in gebruik genomen - Dinsdag 25 februari herdacht de Landar beidersvereniging Dirksland z'n 75-jarig bestaansjubileum, burgemeester Boonstra ontving ter herinnering het herden kingsboekje en een schrepel - De gezinsvervangende tehuizen namen die dag - nog symbolisch - de nieuwe bus in ont vangst uit handen van voorzitter Peekstok van de Stichting Vrienden Woonvoorzieningen. Nieuw gemeenschapshuis Herkingen nog dit jaar in de stei gers, meldden we in de eerste krant van maart, er is nu nog geen steen van gebouwd en 't zal nóg wel even duren - In de raadsvergadering van donderdag 6 maart besloot de gemeen teraad van Middelharnis tot aanschaf van twee nieuwe blus- voertuigen en een hulpverleningsvoertuig voor respectievelijk Sommelsdijk en Middelharnis - Maandag 10 maart startte Rijkswaterstaat met een proef zout water in het Haringvliet binnen te laten - De sloper begon begin maart aan de sloop van verenigingsgebouw 'Ons Dorpshuis' te Nieuwe Tonge - woensdag 12 maart huldigde zangvereniging 'Soli Deo Glo ria' te Stellendam een 4-tal gouden jubilarissen - In Middel harnis werd een huurdersvereniging opgericht, zaterdag 15 maart nam die een eigen kantoorruimte in gebruik - Geen best bericht over de gevolgen van de proef met zoutwaterin- laat in het Haringvliet, het Waterschap toonde zich geschrok ken van het geconstateerde zoutgehalte in het Zuiderdiep - Dinsdag 18 maart herdacht in Ouddorp mevr. Tona Meyer haar 101e geboortedag - In die periode vertrok de gemeente secretaris van Oostflakkee ten gevolge van een vertrouwens crisis met de hoofden van dienst - Het nieuwe bestemmings plan 'Westplaat' te Middelharnis dook steeds weer op, in augustus zou de bouw beginnen, werd halverwege de maart maand gemeld, maar 't is er nog niet van gekomen - Slagerij Floresteijn te Ouddorp vierde in deze periode z'n 75-jarig be staan - Het havenkanaal van Sommelsdijk werd uitgebaggerd, de specie werd in een groot depot bij de regionale stortplaats gebracht; pas later zal het havenkanaal worden gedempt - Bij Nieuwe Tonge, op de kruising Provincialeweg-Molendijk werden snelheidscamera's geïnstalleerd, menig automobilist is er al op de bon gegaan omdat de snelheid van 60 km per uur werd overschreden - Eind maart vond de betreffende raadscommissie uit Goerees' gemeenteraad dat de Ring in Ouddorp in de zomer wéér voor het verkeer gesloten zou zijn. Winkels nam afscheid als directeur van zijn aannemingsbe drijf, we omschreven het afscheid als 'buitengewoon harte lijk' - Een bus vol flakkeese opvangouders gingen voor een week naar Polen, op bezoek bij hun Poolse vakantiekinderen - Een felle uitslaande brand verwoestte 8 april het pand van autosloperij het Jonk te Dirksland - Op het platte dak van het gemeentehuis van Middelharnis werden door de Coöperatieve Vereniging Deltawind 21 zonnepanelen gemonteerd - Fan fare-orkest 'de Hoop' uit Stellendam had op het KNF topcon- cours te Arnhem z'n 3e landskampioenschap behaald, zater dag 12 april werd het in Stellendam gevierd - In Ouddorp bouwden scouts die zaterdag een toren van zo'n drieduizend melkpakken; het gevaarte heeft héél even stand gehouden - De leerlingen van de 'Prins Maurits' te Middelharnis hielden een les-marathon waarvan de opbrengst bestemd werd voor het educatief centrum van 'de Hoop' te Dordrecht - De eerste nieuwe aardappelen in Ouddorp, dat was in de krant van 18 april een bericht, met foto, waard - De Rode Kruis afdeling Stellendam vierde haar 50-jarig jubileum, mevr. L. Verhoeve ontving de legpenning voor haar tomeloze inzet gedurende al die jaren - Zaterdag 19 april werd op de begraafplaats te Goe dereede een monument van de omgekomen Indiëgangers ont huld - De dag er voor was in Stellendam het gerenoveerd ('mooier en beter dan ooit') Haegse Huus weer in gebruik ge nomen - In Melissant werd zaterdag 19 april het jeugdsolis- tenconcours gehouden. Het werd gewonnen door Caroline den Hertog en Jan Hoek, ze deelden de Ie prijs - de Woning bouwvereniging Dirksland verkocht 18 april z'n eerste woning aan huurder Torensma uit Melissant - Twintig leden van de Europese commissie voor de visserij brachten dinsdag 22 april een bezoek aan de Vismijn van Goedereede in het be- Goeree-Overflakkee is rijk aan flora en fauna, op de Slikken van Flakkee werden in juli zelfs reeën-tochten gehouden - Op het Zandpad, in een van de winkels van de Lijnbaanpromena de, opende O.Z. Zorgverzekeringen haar regiokantoor, ver plaatst vanaf de Westdijk - Woensdag 1 juli nam de heer J. van Oosterom afscheid als leraar van de Chr. MAVO 't Spec trum te Stellendam, hij ging in de VUT - Donderdag 10 juli nam N. v. d. Groef afscheid als concierge van de Chr. Scho lengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis, de baan die hij sinds juli 1968 had uitgeoefend - De Prinses Ireneschool te Middelharnis vierde zaterdag 5 juli niet knger de BLO- school, maar de Chr. School voor speciaal basis- en voortge zet onderwijs te zijn - De OBS 'Buten de Poorte' te Goede reede vierde zaterdag 5 juli het honderdjarig bestaan, vooral aan de geslaagde reünie hebben velen goede herinneringen - Donderdag 10 juli legde Jan Huyssen (82) (als oudste) en lan Meesters (3) een herinneringstegel in de nieuwbouw van het verenigingsgebouw 'Ons Dorpshuis' - Na 30 jaar nam Juffr. van Hagen half juli afscheid als kleuteronderwijzeres van de School met de Bijbel te Ouddorp - De Chr. basisschool 'de Regenboog' te Melissant huldigde 3 zilveren jubilarissen, Ria van Groningen, mevr. Keyzer-de Kok en mevr. Leydens-Kei- zer - Vrijdag 11 juli werd op de Punt een copy van een vroe ger RTM station in gebruik genomen t.b.v. het RTM trammu seum - We besteedden ook aandacht aan het bereiken van de VUT door Jan v. d. Valk uit Middelharnis, maar liefst 42 jaar lang was hij straatmaker geweest! - Vrijdag 18 juli verdronk een 21-jarige jongeman uit Zevenbergen toen hij rond 23.00 uur van de Haringvlietbrug sprong - Een 28-jarige inwoner van Goedereede kwam bij Hellevoetsluis bij een verkeerson geval om het leven, op donderdag 15 juli - Op 22 juli was het echtpaar L. W. v. d. Sluys-v. d. Boom Sliedrecht (v/h Oude Tonge) 60 jaar getrouwd - De gemeenteraad van Dirksland besloot donderdag 24 juli onder voorwaarden mee te doen aan het eilandelijk verkeersveiligheidsproject, Dirksland wil een paralelweg langs de Staakweg. Wanneer u het jaar 1997 op Flakkee wonend, of elders, ons blad gezellig hebt mee gelezen, dan hebt u daarin gelezen van goede en minder goede tijding, van leuke en minder leuke, van heel verdrietige soms. We hebben uit de veelheid daarvan de meest markante punten in dit jaaroverzicht verzameld. Leest u het met ons nog'es door, dat merkwaardige jaar waarin Goeree-Overflakkee tussen Zuid-Holland en Zeeland werd geslingerd en er zelfs sprake was van de aanleg van een heus vliegveld, 't Heeft wel geschiedenis geschreven, het jaar zeven-en-negentig! dieningsgebouw van Rijkswaterstaat volgden ze een lezing Dirkslands muziekvereniging 'Amicitia' trok die dinsdag de nieuwe uniformen aan - Op Koninginnedag 30 april heeft burg. Sleurink-Rabbinge van Middelharnis zich per rolstoel door het winkelcentrum laten voeren om aldus te ervaren welke hindernissen er zijn - Koninklijke Onderscheidingen werden uitgereikt aan brandweercommandant M. v. d. Kloos ter uit Ouddorp en de heer C. Kardux te Dirksland, voorts aan de heer J. P. Jacobs te Middelharnis, de heer A. M. van Dru- ningen te Stad aan 't Haringvliet en de heer L. van Leeuwen te Sommelsdijk - Rotary's Flakkeese familiespel leverde het Streekmuseum een extraatje van 30.000,- op. In het eerste nummer van de maand april het bericht dat het gemeentebestuur van Dirksland 50.000,- uit de opbrengst OZB putte voor het zwembad waarvan de exploitatie jaarlijks tonnen kost - Op 1 april overleed te Dirksland transportonder nemer Gijs van Dongen, hij werd 85 jaar - De heer Gaab Woensdag 7 mei was het echtpaar S. J. Grootenboer-van Len ten te Ouddorp (voorheen Stellendam) 60 jaar getrouwd - Zaterdag 3 mei maakte het echtpaar Vermaas-Boeter gebruik van de nieuwe mogelijkheid het huwelijk in het Poortvliet- museum te laten voltrekken - In de krant van 6 mei het bericht dat door Minister Melkert de steunaanvragen in het verlies van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' weer was afgewezen, maar in de volgende krant de blijde constatering dat 'Binnenhof' weer uit het dal omhoog klimt - Dat is best het weten waard, een kuub glas weegt 2.5 ton, vastgesteld op de Dirkslandse Koninginnedag door glaszettersbedrijf Van Buren - De Reddingsbrigade ORB te Ouddorp nam zaterdag 10 mei haar nieuwe botenhuis in gebruik, haar geschonken door de Ladys Circle Goeree-Overflakkee - Zondag 11 mei verbond ds. J. P. J. Voets zich aan de Herv. Gemeente van Middelharnis - de heer J. Dekker te Nieuwe Tonge onder scheidde zich als Flakkees' beste dammer - Woensdag 14 mei overleed, op de leeftijd van 79 jaar, de bekende dirigent Gerrit Zoon uit Sommelsdijk - Zaterdag 20 mei was 'tante Jo', de 85-jarige mevr. J. v. d. Eist-Pol weer'es op bezoek bij de KNRM te Stellendam. Ze schonk het nieuwe drijvende boothuis, ze gaf het de naam 'bouwen en bewaren' - Zaterdag 24 mei werd in Den Bommel het nieuwe, nu bronzen stand beeld van Ollie B. Bommel onthuld - De bevolking van Acht- huizen demonstreerde woensdag 28 mei in Oude Tonge tegen het ontbreken van accommodatie voor hun verenigingsactivi teiten - Het personeel van zorgcentrum 'De Vliedberg' te Ouddorp bood het huis ten gevolge van het 25-jarig bestaan een prachtig bronzen beeld aan. op 3 en 4 juni was het 50 jaar geleden dat in Sommelsdijk de Remonstrants Gereformeerde Gemeente werd opgericht - In de haven van Battenoord brandde dinsdag 3 juni een kajuit- boot uit, product van de noeste vlijt van een gewezen varens- man - De Blauwe Vlag werd deze zomer toegekend aan jachthaven Herkingen Marina, het strand bij de Brouwersdam en jachthaven Marina Port Zélande - Zaterdag 7 juni trok een noodweer over Flakkee, dat door de windstoten zware schade, vooral aan de bomen, naliet - De brandweer op het hele eiland werd verrijkt met het boek Paraat waarin de geschiede nis van alle ploegen wordt gereleveerd - De Chr. Gemengde zangvereniging 'Soli Deo Gloria' huldigde dinsdag 10 juni de gebroeders Kees en Stoffel Maliepaard die samen al een eeuw aan het koor verbonden waren - In Sommelsdijk werd op 12 juni de Ie paal geslagen voor een complex van 22 senioren woningen - In de ledenvergadering van dinsdag 17 juni van de Ger. Gem. te Dirksland, werd besloten tot de bouw van een nieuwe kerk op de plaats van het bestaande kerkgebouw - Oud-bevelvoerder Jan Koese te Stellendam nam i.v.m. ver huizing naar Ouddorp af-scheid van de brandweer. Bij die gelegenheid werd hij Ko-ninklijk onderscheiden - Op 28 juni ging, in Sommelsdijk, Cees Looy in de VUT, hij had 44 jaar, zonder in 't bezit te zijn van ook maar één diploma, het lood gietersvak beoefend. In de krant van dinsdag 5 augusms berichten over ernstig ge wonden in het verkeer en een ernstig gewonde bij een onge luk met een heftruck te Melissant - Een ernstig verkeersonge val deed zich in Ouddorp voor, een 86-jarige automobilist werd ernstig gewond - Veel gezelliger was de competitie die ontstond over de hoogste zonnebloem, die zou 4.50 meter blijken te zijn, van de fara. v. d. Baan te Melissant - Snikheet was het medio augustus, maar bakker Jaap Bienefelt bleef ten behoeve van weekmarktbezoekers gewoon oliebollen bakken - Woensdag 13 augustus ontstond een zware brand achter de woning van de fam. de Graaf aan de Nolleweg te Melissant - Aan de buitenhaven te Middelharnis werden drie uit Marokko afkomstige verstekelingen van boord van een coaster gehaald - In Middelharnis vestigde zich het Griekse restaurant 'Apol lo' - Op 15 augustus was het Herkingense echtpaar Toon en Hanna Riedijk 60 jaar getrouwd - Maandag 25 augustus sloeg, tijdens een zware windstoot op het Haringvliet, vlakbij de haven een sportvisbootje om, de eigenaar ervan, de heer Frans de Ruiter uit Sommelsdijk, bleek daarbij te zijn ver dronken. Zijn stoffelijk overschot werd pas na enkele dagen gevonden - Vrijdagavond 22 augustus ging in Ooltgensplaat de traditionele Omloop Goeree-Overflakkee van start. Staats secretaris Erica Terpstra lostte het startschot, 538 lopers heb ben de tocht volbracht - Flakkees oudste korenmolen, de Korenbloem uit Sommelsdijk d.d. 1705 werd met nieuwe wieken opgetuigd, de Dankbaarheid te Herkingen (d.d. 1841) werd zaterdag 30 augustus weer in gebruik genomen door oud-Gedeputeerde mevr. Günther, beschermvrouwe van de Molenstichting Goeree-Overflakkee - Vrijdagnacht 29 augus tus brandde, waarschijnlijk t.g.v. brandstichting, de land- bouwschuur van Marien v. d. Slik, op de Oostdijk te Middel harnis af - Zaterdag 30 augustus vierde de brandweervereni ging van Melissant z'n gouden bestaansjubileum. „Overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland lijkt vrijwel zeker", kopten we in de krant van vrijdag 8 september, maar intussen heeft de Senaat de vorming van de Stadsprovincie Rotterdam op losse schroeven gezet - Een vliegveld op Flak kee? vroeg iedereen zich af toen we over dat kennelijke voor nemen berichtten in de krant van 9 september, nog vele kolommen zouden over dat heikele onderwerp volgen - Za terdag 10 september werd in Achthuizen atelier Galathea ge opend - De Goereese Molenstraatbewoners kwamen begin september in actie tegen de overlast van sluipverkeer in hun straat, wethouder Visser werd daarvoor verantwoordelijk ge steld - Zo half september stond de krant bol van verontwaar diging over vermeende vliegveldplannen, er verschenen tal van ingezonden stukken en de plaatselijke politieke partijen spraken zich ertegen uit - David Hoogzand te Sommelsdijk hield z'n nieuwe boek te doop: 'Op goede gronden', een boek over het landleven op Goeree-Overflakkee - De dorpsherstel- prijs 1997, beschikbaar gesteld door de Stichting Monumen tenbehoud te Sommelsdijk werd zaterdag 13 september uitge reikt aan de heer Sjaak van Lint - Medio september werd een voorlopig actiecomité tegen een vliegveld op Flakkee opge richt, het comité verzamelde duizenden handtekeningen - Woensdag 17 september werd de blusploeg van Den Bommel in bezit gesteld van z'n nieuwe M.A.N, blusvoertuig - Tegen de taxatie O.Z.B, rezen alom bezwaren, de gemeente Goede reede ontving zelfs duizenden bezwaren - Zondag 14 septem ber herdacht de Gereformeerde Gemeente te Oude Tonge 50 jaar geleden geïnstitueerd te zijn - Ook 50 jaar bestond, op zaterdag 20 september, de Rode Kruis afdeling Ooltgensplaat - Verpleeghuis 'De Samaritaan' nam donderdag 25 september z'n nieuwe rolstoelbus in ontvangst. Aren van Dam kwam er in z'n rolstoel uit te voorschijn - Zondag 28 september deed ds. H. van Dijken intrede als predikant van de Geref. Kerk Vrijgemaakt te Middelharnis, in combinatie met deze kerk te Bergen op Zoom - De Woningbouwvereniging Middelharnis maakte z'n besluit kenbaar woningen uit haar bezit aan de huurders te verkopen - De heer J. de Lignie te Middelharnis vierde vrijdag 26 september z'n 50-jarig jubileum als voorzit ter van de BOVAG-afdeling Goeree-Overflakkee - Dat was, in de krant van 30 september wel even het vermelden waard, de bazar in 'De Samaritaan', had maar liefst ƒ71.500,- opge bracht - In Goedereede kwam, op initiatief van de Woning bouwvereniging 'Goedereede' een bouwstroom op gang; de woningen, tegen aantrekkelijke koopsom, waren snel uitver kocht - De Verenigde Vergadering van het Waterschap stelde vrijdag 26 september een crediet van 2.8 miljoen beschikbaar voor de aanleg van het fietspad Dirksland-Herkingen - De jonggeboren Natalie Torensma te Goedereede ging samen met de 4 generaties voor haar op de foto, bet-overgrootmoeder mevr. P. Molenaar was met haar 95 jaar de oudste - Er komt een boek over de geschiedenis van het reddingswezen in Stel lendam en Ouddorp, 'Al staat de zee ook hol en hoog' wordt de titel, het wordt geschreven door onze medewerker Henk Koppelaar. Woensdag 1 oktober werd de heer A. Beuker (49) geïnstal leerd als de nieuwe rector van de Regionale Scholengemeen schap te Middelharnis - De gemeenteraad van Middelharnis sloot donderdag 2 oktober een vriendschapsverdrag met de Poolse gemeente Chelm - Zaterdag 4 oktober werd in Nieuwe Tonge de jaarlijkse brandweerwedstrijd voor flakkeese ploe gen gehouden. Melissant werd wiimaar - Steigerbouw Climb- up te Middelharnis zette de historische Wilhelminabrug te Middelharnis in de krimpfolie, een stuntje van dat bedrijf toen de brug een onderhoudsbeurt kreeg - Woensdag 8 oktober werd in Oude Tonge de eerste paal geboord en gegoten voor de nieuwe Rabobank aan de Emmastraat - Damvereniging 'Denk en Zet' te Sommelsdijk herdacht dinsdag 7 oktober zijn 60-jarig bestaan - Gerda, een melkkoe van veehouder Vollebregt te Achthuizen, werd dinsdagavond 7 oktober ge huldigd omdat ze al minstens 100.000 kg melk had geleverd - Een deputatie van Middelharnis' gemeentebesmur reisde naar de Poolse stad Chelm af om de gesloten vriendschapsband te bekrachtigen - Zaterdagnacht 11 oktober had in de Fortuin- weg tussen Stellendam en Melissant een dodelijk verkeerson geval plaats, een 39-jarige inwoner van Rotterdam kwam om het leven - In de Staakweg te Dirksland reed dinsdagavond 14 oktober Else Gortzak uit Melissant met haar auto tegen een boom, ze zat bijna twee uur bekneld en bleek zwaar gewond te zijn - Zomaar wat records in de krant van dinsdag 21 okto ber, in de haven van Dirksland werd een 9 kilo zware snoek gevangen, in Nieuwe Tonge groeide een reuzepompoen van 85 cm hoog en in Ouddorp een reuzenbovist. In de Vliedberg te Ouddorp bereikte mevr. K. Sandifort-Tanis op vrijdag 17 oktober de 100-jarige leeftijd - Een Oostflakkeese raadscom missie sprak zich fel uit tegen de aanleg van een geluidssport centrum op het Hellegatplein - Zondag 26 oktober deed ds. A. van Lingen intrede als nieuwe predikant van de Herv. gemeente van Oude Tonge - In de krant van dinsdag 28 okto ber ving ene 'Maartje van Melissant' een gedichtenreeks aan over haar weerzin tegen een vliegveld op Flakkee - In Goede reede werd 24 oktober het advocatenkantoor Dijkers, Kaai Zijderveld feestelijk geopend - Op de slotavond Omloop Goeree-Overflakkee werd een sponsorbedrag van ƒ55.000,- verdeeld over drie goede doelen - Het schoolkoor van de Chr. S.G. 'Prins Maurits' te Middelharnis bood woensdag 29 okto ber haar nieuwse cd aan aan de eerste secretaris van de Tsje chische ambassade, er was een uitwisseling met een Tsjechisch schoolkoor geweest - In Sommelsdijk werd, vrijdag 31 okto ber, het samenwerkingsproject 'Ruitenboer' geopend, VBO Groen en Stichting Dagverblijven werken daai-in samen - Het Voorlopig Actiecomité Goeree-Overflakkee schreef het Pro vinciaal bestuur met steun van de duizenden bezwaar tegen een evt. vliegveldplan op Goeree-Overflakkee breed werd uit gemeten. Donderdagmiddag 10 november werd in Dirksland de eerste paal voor een huis (hospice) voor palliatieve zorg geslagen waarin terminale patiënten hun levenseind bereiken - Vrijdag 7 november vierde burgemeester mevr. Sleurink van Middel harnis het feit 25 jaar in Overheidsdienst te zijn, het werd een buitengewoon spontaan feest in 'de Staver' - Begin november S' konden we melden dat de bouw van het Villapark 'Nieuw Zeeland' te Middelharnis toch door zou gaan, nadat de bouw f eerder was stilgelegd - Donderdag 13 november is te Middel- hamis plotseling overleden advocaat Mr. L. J. den Hollander, K hij werd 86 jaar en was nog steeds actief in het kantoor dat g onder zijn leiding tot grote bekendheid is gekomen - Jan Both f schreef het boek Middelharnis, een tocht door het verleden, het kwam dinsdag 18 november in de winkel - Piet van Noort ft' te Sommelsdijk zette na 40 jaar een punt achter z'n loopbaan in de drankenhandel - Dinsdag 25 november brak brand uit in f een appartement in Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge, alle bewoners werden - binnenshuis - geëvacueerd, n' niemand werd gewond - Gedeputeerde Staten benaderden de g: Eerste Kamer met het verzoek de afsplitsing van Goeree- g Overflakkee van de Provincie Zuid-Holland, een idee van staatssecretaris v. d. Vondervoort, te schrappen - In Stellen- 1^- dam werd vrijdag 28 november de eerste steen gelegd voor de bouw van een 8-tal seniorenwoningen. S' Een motorongeval op de Kon. Julianaweg te Sommelsdijk, een motorrijder ging er onderuit en reed vier mensen, onder wie twee kinderen omver - Op 10 december herdacht Bas van Eek in Middelharnis z'n zestig jarig jubileum als fietsenmaker - Luud Barendrecht, organist van de Geref. Kerk te Middel harnis vierde z'n 50-jarig kerkorganist-schap - De gemeente raad van Middelharnis ging donderdagavond 4 december akkoord met overname van de miljoenenlening van 'Binnen hof', de Middelhanisse portie bedroeg 4.48 miljoen, de overi ge flakkeese gemeenteraden zijn overigens gevolgd - Zater dag 6 december heeft Sinterklaas de blusploeg van Middel harnis een nieuw hulpverleningsvoertuig gebracht - Door Rijkswaterstaat werd het kustbeheer op de kop van Goeree aan het Waterschap Goeree-Overflakkee overgedragen, don derdag 11 december werd dat in Stellendam bekrachtigd - De heer C. van Nieuwkoop werd die dag geïnstalleerd als hoofd van de politie basis-eenheid Goeree-Overflakkee - Vrijdag 12 december werd, te Stellendam, de samenwerkingsovereen komst Verkeersveiligheidsproject Goeree-Overflakkee gete kend, ook werd symbolisch de aanleg van de nieuwe weg N215 Melissant-Stellendam begonnen - Woensdag 17 december nam ds. J. T. Cazander afscheid als predikant-voor zitter van de Stichting HDG; per 1 januari draagt hij de voor zittersfakkel over aan zijn opvolger G. Joppe te Dirksland - Vanaf medio december deden zich geen opzienbarende zaken voor, alhoewel, de Rode Kruis-onderscheiding aan Leentje Verhoeven uit Stellendam en Piet in 't Veld te Ooltgensplaat werden in de krant van 23 december met ere genoemd. De rest van de gebeurtenissen van het jaar vindt u nog vermeld in dit laatste nummer. Dat het een bezig jaartje is geweest zult u met ons kunnen beamen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 13