Waar zijn de 'oliebollen' gebleven? Wetjes en Weetjes Visser Visser Schoonmaken staat centraal in Ue HEMA Ontwerpwedstrijd Z/ PREDIKBEURTEN Kijk-op-het-Land project bereikt totaal aantal van 96 informatiezuilen Bijna 10 jaar Kruiswerk op de Zuid-Hollandse eilanden beschreven Kerstnachtdienst in Stellendam HET KIJKVENSTER Definitieve CDA-kandidatenlijst Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS Blik op kerk en samenleving - De varkenspest - Onbegrip - Een oplossing Het is nu al bijna een jaar geleden dat het eerste geval van varkenspest zich in Ne derland voordeed, en al horen we nu niet meer van nieuwe gevallen, nog steeds is de veestapel niet 'pestvrij'. Intussen heeft de ziekte er mede toe geleid dat de discussie over inkrimping van de var kensstapel in alle .heftigheid wordt ge voerd. Let wel, ook zonder de varkenspest wis ten we wel dat uitbreiding niet eindeloos kon doorgaan. Er zijn, populair gezegd, gewoon te veel varkens in Nederland. En het is zonder meer begrijpelijk dat de re gering in overieg met de agrariërs streeft naar vermindering van dat getal. De vraag is alleen op welke manier dat moet gebeuren. Het plan van minister Van Aartsen, om in één keer het bestand met 25 procent te verminderen, was gewoon tè drastisch. Dat zou voor een aantal varkensboeren een klap betekenen die ze niet meer te boven zouden komen. Hoewel de be windsman aanvankelijk op een hautaine manier zijn voorstellen verdedigde, heeft hij onder druk van de kamer moeten in binden. Helaas zijn de regeringspartijen verdeeld over de verdere aanpak, zodat we nog maar moeten afwachten wat er tenslotte uit de bus zal komen. Wat me in de hele discussie, zowel in de media als in de publieke opinie, elke keer weer treft, is het onbegrip voor de agrariërs. Alsof de boeren geen enkele zorg zouden hebben voor hun dieren en alsof zij er plezier in zouden hebben, hun dieren slecht te behandelen! We hebben boeren zien huilen, wanneer hun stallen werden leeggehaald en hun varkens wer den gedood, maar dat was niet, zo wil men ons doen geloven, omdat ze een band hadden met hun beesten, maar omdat ze getroffen werden in hun porte monnee... Deze beoordeling is al onredelijk wan neer we bedenken dat de boeren volledig schadeloos zijn gesteld, zodat hun ver driet niet van financiële aard kon zijn. Maar afgezien daarvan gaat het welzijn van zijn dieren een boer wel degelijk ter harte, al was het alleen maar omdat een gezond dier ook voldoende groeit en pro duceert. En natuurlijk is het dier voor de boer ook een productiemiddel, maar dat betekent juist niet dat hij daarom onver antwoord met zijn dieren zal omgaan. Wanneer er met de dieren wordt gemani puleerd - en dat wordt gedaan - dan moet de schuld daarvan niet in de eerste plaats bij de veehouders worden gelegd, maar bij de consument. Het aanbod wordt nog altijd bepaald door de vraag. En de consument praat wel over 'dier vriendelijk' beleid en roept ach en wee over de bio-industrie, maar ook hij laat in de meeste gevallen economische belangen prevaleren. En dan is het niet eerlijk om de agrariërs de zwarte piet toe te spelen. We kunnen alleen maar hopen dat rege ring en bedrijfsleven de wijsheid zullen vinden om het probleem op te lossen. Want dat er een oplossing moet komen is zeker. Waarnemer Jubileumactie van WLTO blijkt succes Bij het afsluiten van de inschrijvingen voor deelname aan het Kijk-op-het- Land jubileumproject van de WLTO bleek vorige week het totale aantal informatiezuilen op 96 te zijn uitgeko men. Daarmee is het aantal van 75, dat door de organisatie als grens was ge steld om het project door te zetten, ruim overschreden. De informatiezuilen, karakteristiek en elegant vormgegeven maar toch terug houdend qua verschijning, worden in het kader van het Kijk-op-het-Land project geplaatst op landelijke locaties met een 'agrarisch verhaal'. ledere zuil biedt aan passerende recreanten - fietsers, wande laars, joggers - informatie in tekst en beeld over wat zich in het landschap af speelt. Het kan gaan om agrarische, cul- tuurhistorsiche, natuurlijke of landschap pelijke aspecten. Contract getekend Woensdag 17 december is in Haarlem het contract voor de productie van de Infozuilen ondertekend door algemeen secretaris ir. G. H. J. Titulaer van het WLTO en directeur A. Korver van het IJmuider reclamebedrijf Sign Art. De eerste Kijk-op-het-Land Infozuil werd vorige week dinsdag, op de jubileumdag ter gelegenheid van 150 jaar agrarische belangenbehartiging in West-Nederland, officieel onthuld in het Noord-Hollandse plaatsje Twisk. De overige vijfennegen tig Infozuilen zullen tussen april en juli volgend jaar op locatie in Noord- en Zuid-Holland worden afgeleverd. Meer dan voldoende belangstelling In totaal hebben zich 53 afdelingen van de WLTO aangemeld om met één of meer zuilen aan het project deel te nemen. De afdelingen doen voorstellen voor de plaats van de zuilen en de infor matie die erop wordt opgenomen; zij be talen ook een deel (ongeveer een derde) van de productiekosten. De WLTO be taalt het resterende deel van de kosten en draagt zorg voor de projectleiding en coördinatie. Het hoofdbestuur van de WLTO besloot in maart van dit jaar om het project in gang te zetten mits er vol doende belangstelling voor zou zijn van uit de afdelingen. Aan die voorwaarde blijkt nu ruim te zijn voldaan. Hulp van agrarische verzekeraars Het project, waarvoor de begroting ruim 400.000,- bedraagt, wordt op deze ma nier financieel vrijwel geheel door de organisatie gedragen. Op één punt werd, met succes, een beroep gedaan op de hulp van sponsors. Voor een 'stroppenpot', waaruit het her stel van eventuele onvoorziene schade aan de zuilen moet worden bekostigd, zegden twee agrarische verzekeringsbe drijven. Interpolis en Topland, een ga rantiebedrag toe van 25 duizend gulden elk. Deze vraag zullen de inwoners van de gemeente Middelharnis zeker de ko mende weken gaan stellen. Menigeen zal als antwoord hierop geven: Bij de warme bakker. Maar dat is niet het goede antwoord. Het gaat hier name lijk over de zogenaamde 'Oliebollen' die in de gemeente zijn opgesteld voor de afgifte van afgewerkte motorolie. In de gemeente Middelharnis staan op de volgende plaatsen oliebollen opgesteld: - Havenhoofd Middelharnis, nabij de schutsluis. - Pompstation de Ronde Boom, Lange- weg te Middelharnis. - Brandweerkazerne, Korteweegje, Nieuwe Tonge. - Nieuwstraat te Stad a/h Haringvliet, nabij Bakker LOKO. Deze oliebollen staan op de openbare weg geplaatst en er is geen toezicht op. Het is dan ook niet na te gaan wat er in de oliebol wordt gestort. De indruk bestaat dat er veel olie van bedrijven in de bollen wordt gestort. Dit is niet de bedoeling. Bedrijven dienen hun olie af te geven aan een erkende in zamelaar. Ook is gebleken dat er andere stoffen door de olie heen in de oliebol worden gestort. Zo is het in een naburige gemeente voorgekomen dat er in de olie PCB's zijn aangetroffen. Deze partij olie moest toen tegen een hoog tarief als ge vaarlijk afval worden verwerkt. Dit le verde voor deze gemeente een schade post op van enkele tienduizenden gul dens. Als gevolg hiervan heeft de gemeente Middelharnis besloten om alle oliebollen van de openbare weg te verwijderen. Het risico is voor de gemeente onaanvaard baar groot geworden. Waar kan men nu afgewerkte oue afgeven? De burgers en kleine bedrijven blijven de mogelijkheid houden om afgewerkte olie in klein-verpakkingen tot 10 Itr. af te geven op het gemeentelijk depot, Nieu wepad 12, Middelharnis. De openingstij den zijn op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Op deze plaats is toezicht door de depothou- der. Tevens bestaat voor de burgers de moge lijkheid om de olie in klein-verpakking tot 10 Itr. aan de chemocar af te geven. Deze rijdt vier keer per jaar door de ge meente. Het tijdstip waarop wordt be kend gemaakt in de plaatselijke weekbla den en op de kabelkrant. De burgers kun nen afgewerkte olie gratis afgeven. Bedrijven kunnen alleen bij het depot af geven en zullen het tarief van klein ge vaarlijk afval moeten betalen. De bedrij ven met grotere hoeveelheden kunnen rechtstreeks bij een erkende inzamelaar inleveren. De oliebol op de buitenhaven wordt door eigenaren van binnenvaartschepen en zeiljachten gebruikt. Als deze oliebol is verwijderd, kunnen de binnenvaartschip pers hun afgewerkte olie kwijt in de ha vens van Stellendam, Willemstad en Rot terdam. Daar zijn speciale afgiftepunten. De eigenaars van de zeiljachten kunnen hun afgewerkte olie in klein-verpakkin- gen tot 10 Itr. afgeven aan de haven meester. Jubileumboek verschijnt begin januari Op 1 januari wordt er een periode van bijna 100 jaar kruiswerk afge sloten, omdat gezinsverzorging en kruiswerk dan fuseren tot één or ganisatie. Kruiswerk Zuidholland se Eilanden Gezondlieid Service geeft ter gelegenheid hiervan een Jubileumboek uit. Verhalen en foto's van vroeger en nu zijn in het boek samengebracht. Leden van het kruiswerk worden uitgenodigd om bij de overhandiging van het eerste exemplaar aanwezig te zijn. De fusie van gezinsverzorging en kruis werk was de aanleiding om op een aardi ge manier de geschiedenis van een eeuw kruiswerk weer te geven. Er is weliswaar veel geschreven over de kruisverenigin gen, maar de keurige handgeschreven notulenboeken waarin dat gebeurde, zijn helaas niet erg toegankelijk voor een breed publiek. Er is een aantal oud-medewerkers en oud-bestuursleden benaderd, die uit eigen ervaring konden vertellen over die begintijd. Dat deden zij ook door het be schikbaar stellen van oude foto's. De officiële overhandiging van het eerste exemplaar van het boek zal gebeuren op vrijdag 9 januari tussen 15.00 en 18.00 uur. De leden van Kruiswerk ZHE Ge zondheid Service worden uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Het is zaak om snel te reageren, want de inschrijving is gelimiteerd. Men kan gebruik maken van de inschrijf- bon die in enkele kranten verschijnt. Men kan ook bellen met: (0181) 626226. Het programma is alsvolgt samengesteld: 15.00 uur: ontvangst 15.30 uur: officiële overhandiging 16.30 uur: Op Stelten speelt 100 jaar kruiswerk 17.00 uur: feestelijk samenzijn 18.00 uur: einde Belangstellenden kunnen het boek bestellen via hetzelfde telefoonnummer. Niet alleen de geschiedenis, maar ook de huidige zorgverlening komt in het boek aan bod. Dat levert mooie contrasten op. Op deze manier komt duidelijk naar vo ren, dat de zorgverlening, die al zo lang geleden begon, nog springlevend is. Het is ontstaan uit particulier initiatief. De hele bevolking was er nauw bij betrok ken. De overheid heeft de financiering, en daarmee een stuk van de verantwoor delijkheid, naar zich toegetrokken. Hier door werd de band met de bevolking los ser. Toch is er nog steeds veel ruimte voor het initiatief van de leden. Het komt ge regeld voor dat suggesties van leden worden uitgewerkt tot nieuwe diensten van Kruiswerk ZHE Gezondheid Servi ce. Op woensdag 24 december wordt in de Gereformeerde kerk van Stellendam een Kerstnachtdienst gehouden. Het thema voor deze dienst luidt: 'Nog is de stal van Bethlehem verlicht'; 'Nog kan je gaan'; 'Nog is de deur niet dicht'. Ds. P. C. Koster verzorgt de meditatie, verdere medewerking wordt verleend door het mannenkoor 'Door eendracht verbonden', orgel de heer B. van Beek, trompet de heer L. van Oostenbrugge. Aanvang van de dienst is 22.15 uur. Iedereen is van harte welkom. Gebr. de Waal Drukkerij Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 15 december Dammen, afdeling 1: C. van Prooyen - J. Stolk1 - 1 M. van 't Geloof-J.Knöps1 -1 G. Smits - C. van Welie1 -1 H. Keuvelaar- Joh. Wolfert1 -1 Afdeling 2: J. v. d. Groef-W. Nieuwland3 - O M. Poortvliet - W. Stolk3-0 H. de Munck - A. van RossumO - 3 K. de Jong - A. LosO - 3 Schaken: A. Knöps - J. de Jong1 - O A. Koppejan - W. ZorgeO - 1 W. de Vos - D. WolfertO - 1 H. Zorge - A. van Rossum1 - O H. Logmans - W. Stolk1 - O raadsverkiezing 1998-2002 kiesafdeling Dirksland 1Dhr. A. J. Schouten Dirksland 2. Dhr. J. Sandee Melissant 3. Dhr. L. J. V. d. Velde Herkingen 4. Dhr. J. M. V. Kempen Melissant 5. Mw. J. V. d. Veer-Huizer Herkingen 6. Dhr. R. van Putten Dirksland 7. Dhr. K. L. Kievit Melissant 8. Dhr. A. Jelier Dirksland 9. Dhr. C. A. Leijdens Melissant 10. Dhr. J. L. Tuinstra Herkingen 11Dhr. C. J. V. Leeuwen Melissant 12. Dhr. K. Petersen Melissant 13. Dhr. W. A. J. Baart Melissant Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Zondag 21 december 1997 (Vierde Adventszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur ds. L. J. Lingen - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink ds. V. Ehrhardt en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen, Polsbroek, bedie ning Heilige Doop en 18.00 uur ds. W. van Gorsel, Schoonhoven - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westen brugge, 's-Gravenzande en 18.30 uur ds. H. Mast, Vlaardingen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Peene, Arnemuiden en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. M. den Boer - Ger. Kerk 9.30 uur Mr. G. Kaaij, geen middagdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. H. Klink, Hoornaar - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur stu dent C. van Krimpen, Nieuw-Beijer- land. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van Beek, Jaarsveld en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lu- kaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Noordam, Nieuwerkerk a/d IJssel - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Zang- dienst - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. A. Polhuis en 19.30 uur sa- menzangavond - Levend Woord Ge meente 'Flakkee' 10.00 uur dhr. J. de Gans. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 17.00 uur drs. L. Kruger - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. H. van Dijken en 16.45 uur ds. C. van Dijk, Rotterdam-Zuid. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Wieman, Zwijndrecht en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. Zaterdag 20 december: 19.30 uur kerstzang avond; 10.00 uur ds. J. P. J. Voets, Arnemuiden en 18.(X) uur ds. A. van Lingen, bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur student C. van Krimpen, Nieuw-Beijerland - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. A. Boer, 's- Gravendeel en 18.00 uur ds. H. Voll- müller. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur dr. P. Buitelaar, Rotterdam - Ger. Gem. 10.00 uur ds. H. Vollmüller, Zuidland en 18.00 uur ds. J. B. Oldenhuis, Rot terdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegraven - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel en 18.00uurds.J. Koster. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. B. Oosterloo, Oud- Beijerland. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. A. Simons, Nieuw Lekkerland - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. VRITDAG 19 DECEMBER 1997 1, h ,.,„^rin nandacht wordt besteed aan "Wetjes en Weetjes" is een rubriek "'««'^"'.f'^''''"'^^^.-,_„;,/.^.„ wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsprobem^^^^^^ Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aange- dragen bij de redactie. VOORZIENINGEN EN KOSTENEGALISATIERESERVE Voor toekomstige uitgaven kan ten laste van het "lesultaat een v of een kostenegalisatieresen^e worden gevonnd. ^e Smtssecre^^^^^ zijn standpunten ten opzichte van dergelijke passivenngen verduidelijkt. Voor:deningen Het in de fiscale balans verwerken van een voorziening, is gebonden aan de volgende voorschriften: 1Er moet een rechtsverhouding tussen partijen bestaan, waannt een jun- disch afdwingbare verplichting voortvloeit; v^u,i„„^„ 2. Er dient een behooriijke kans op nakoming van de verphchtmgen te 3. Er mogen geen passiveringen plaatsvinden voor kosten van toekomstige jaren. Onlangs is er een nuancering in deze opsomming aangebracht. De eerste bepaling is afgezwakt. Feitelijk hoeft er nog geen sprake te zijn van een rechtsverhouding als zodanig. Wel dient onomstotelijk vast te staan dat de kosten samenhangen met de bedrijfsvoering en dat die nadien zullen moe ten worden betaald. Jaarlijks zal de veiplichting/voorziening op balansda tum gewaardeerd moeten worden aan de hand van de feiten en omstandig heden op die datum. Kostenegalisatiere serve Een kostenegalisatiereserve is een passivering van een toekomstige uitgave die voortvloeit uit de bedrijfsvoering van het lopende jaar. Denk bijvoor beeld aan dakonderhoud dat over 10 jaar moet plaatsvinden. Er kan dan ieder jaar een tiende deel van de kosten worden opgevoerd. Er mogen bij een kostenegalisatiereserve geen inhaaldotaties plaatsvinden. Wel mogen jaarlijks prijsstijgingen worden toegevoegd. Ook de fiscale behandeling van milieukosten is door de staatssecretaris nader toegelicht. Hierbij worden de volgende situaties onderscheiden: 1Als er op balansdatum sprake is van een juridisch afdwingbare ver plichting, dan moet deze voorziening volledig op de balans tot uitdruk king worden gebracht; 2. Is er op balansdatum sprake van een rechtsverhouding met een behoor lijke kans op een toekomstige verplichting, dan kan daarvoor ook een voorziening gevonnd worden; 3. Als er een bodemsaneringsplan is opgesteld dat voldoet aan de vereis ten en er tevens het stellige voornemen is tot sanering, dan kan daarvoor een kostenegalisatiereserve worden gevormd. Wanneer pas sinds kort aan de bepalingen voor een kostenegalisatiereserve wordt voldaan, is het bij milieukosten alsnog mogelijk om ook over voor gaande jaren een dotatie te doen. In dit geval mogen dus wèl inhaaldotaties plaatsvinden. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccoantants te Barendrecht en Middelhar nis» Hoewel uiterste zorg ss besteed aas de inhoud, aaavaardt de re- daktie gee» enkele aatispt^elijkheid voor onvoiledighesd of ottjuist- heid of voor de gevolgen daarvan. REGISTERACCOUNTANTS Studenten buigen zich over verplicht nummer in huishouden Hoewel Nederlanders bekend staan als een zeer 'proper' volkje, is schoonmaken in ons drukke be staan geen geliefde activiteit. 'Poet sen' moet snel en gemakkelijk gaan, en met een goed resuUaat. Het enorme aanbod aan verschil lende schoonmaakapparatuur is hier getuige van. HEMA daagt in het kader van haar elfde ontwerp wedstrijd studenten uit een ver nieuwend ontwerp voor deze appa ratuur te bedenken. Jaarlijks geven Nederlanders in totaal zo'n 1,4 miljard gulden uit aan schoon maakapparatuur- en middelen. Hoewel de consument weinig grote uitgaven wil doen voor schoonmaakartikelen, kunnen producten die tijd besparen op een grote belangstelling rekenen. Functionaliteit staat voorop. Verder zien we de laatste jaren een toe nemende interesse voor milieuvriendelij ke artikelen, die een duidelijke come back tot gevolg heeft van traditionele schoonmaakmiddelen en -apparatuur, al dan niet gemaakt van recyclebare mate rialen. Ook krijgt het 'fun'-gehalte steeds meer aandacht, wat zich vertaalt in arti kelen met grappige kleuren en speelse vormen. Allemaal trends die het kader voor de komende HEMA Ontwerpwed strijd bepalen. De PRAKTIJK ALS UITDAGING HEMA wil met de ontwerpwedstrijd een bijdrage leveren aan de praktijkvorming van toekomstige vormgevers. Studenten aan vormgevingsopleidingen op HBO- en WO-niveau staan ditmaal wederom voor een zeer interessante uitdaging. De opdracht is een serie schoonmaakappara tuur te ontwerpen, die aantrekkelijk vormgegeven, hygiënisch en gebruiks vriendelijk is. Bovendien moet de apparatuur duidelijk als set te gebruiken zijn door middel van een goed doordacht systeem. Daarnaast wordt verwacht dat de verschillende onderdelen apart aangeschaft of vervan gen kunnen worden. Ook dienen de deel nemers na te denken over een efficiënte manier van opbergen. Bekende namen in jury De studenten kunnen zich alleen via hun opleiding inschrijven tot en met 16 janu ari 1998 en dienen hun ontwerp uiteriijk 17 april in te zenden. Na inschrijving krijgen zij het wedstrijdreglement toege stuurd. Alle ontwerpen worden beoordeeld door een deskundige jury, die dit jaar bestaat uit de volgende personen: Bruno Ninaber van Eyben en Nikolai Carels, ontwer pers. Rozemarijn de Witte, hoofdredac teur VT Wonen, en namens HEMA Peter Harryvan, category group manager, en Ben Schnieders, category manager. Zij zullen de inzendingen beoordelen op onder andere actualiteit, originaliteit, functionaliteit, duurzaamheid en prijs/ kwaliteitverhouding. Ook bekijken zij of het ontwerp past bin nen het HEMA-assortiment, een niet onbelangrijk aspect dat sterk bijdraagt aan het praktijkgerichte karakter van de wedstrijd. Eigen ontwerp in de winkel Voor de winnaar is ƒ5.000,- beschik baar, voor de tweede en derde prijs respectievelijk ƒ3.000,- en ƒ2.000,-. Ook kan de jury in totaal vijf eervolle vermeldingen toekennen, die elk beloond worden met 1.000,-. De uitslag wordt in juni 1998 tijdens de prijsuitreiking bekend gemaakt. Deelnemers maken verder kans dat hun ontwerp opgenomen wordt in het HEMA-assortiment. De afgelopen jaren IS gebleken dat de HEMA Ontwerpwed strijd een mooie eerste stap kan zijn in de carrière van toekomstige vormgevers. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187) 482729 Fax (0187) 48 57 36 Vertovingskaarten Ceboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 8