Wegafsluiting Samenwerkingsovereenkomst verkeersveiiigheldsproject Goeree-Overflakkee getekend Kerstconcert 'One More Voice' Kerstzangavond Nieuwe Tönge tlamemfnoH 1 Het Vroonlande koor 157 Dyyriaain Veilig ^2S2. A-6 16e Nieuwjaarsduik te Ouddorp JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED Goeree-Overflakkee, 'Omloop-eiland' Ouderen- en alleenstaandenmiddag Ab Vroegindewey dirigeert koor Petrum Dathenum Aanleg nieuwe omleidingsweg Melis sant-Stellendam gestart Kerkdiensten Ger. Gemeenten 70e Jaargang DINSDAG 16 DECEMBER 1997 No. 6663 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank; Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op 1 januari 1998 organiseert de Oud- dorpse Reddingsbrigade voor de 16e maal de Nieuwjaarsduik. Deze duik in het Noordzeewater vindt plaats op het strand 't Flaauwe Werk nabij de Red dingsboot van de Ouddorpse Reddings brigade. Een ieder is vrij hieraan mee te doen. Inschrijving voor deze duik in de Red- dingpost tussen 13.00 en 13.30 uur. Het te water gaan is geheel voor eigen risico. Er zijn geen kosten aan verbonden, hoe wel een bijdrage in de kosten van harte welkom is. De aanvang van de duik is 13.45 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom op het strand om de baders aan te moedigen. De EHBO vereniging van Ouddorp zal op het strand paraat zijn. Het gehele gebeuren zal live, tussen 13.00 en 14.00 uur, op Radio Rijnmond (93.4 MHz) te beluisteren zijn. Wat de weersomstandigheden zullen zijn is nog niet bekend. De vorige duiken hebben ons geleerd dat het niet hoeft te vriezen om koud te zijn. Na afloop van de duik is er voor de deel nemers en belangstellenden koffie en erwtensoep te verkrijgen in de Reddings- post en is er de mogelijkheid elkander Nieuwjaar te wensen. Tot ziens in Ouddorp op 1 januari 1998. Zoals reeds eerder vermeld in deze krant organiseert het christelijk vocaal ensem ble 'One More Voice' onder leiding van Willem Chr. Meyboom op vrijdag 19 december a.s. een kerstconcert. Traditiegetrouw staat dit concert gepland in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp. Andries Stam verzorgt een mooie orgel- sclo en de begeleiding van de koor- en samenzang. Tevens wordt aan deze avond medewer king verleend door het bekende marmen- koor 'Ons Koor' uit Middelhamis. U bent van harte uitgenodigd om dit con cert bij te wonen. De aanvangstijd van het concert is 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Goeree-Overflakkee B.V. Op ons eiland wordt graag gewandeld! Dat komt natuurlijk niet in de laatste plaats doordat een groot aantal inwoners deelnemt aan die prachtige Omloop van Goeree-Overflakkee. Bij de VVV's Oud dorp en Overflakkee melden zich nu al 'lopers in training' die belangstelling hebben voor kaartmateriaal en natuurlijk voor de Omloop-videoband (a 32,50) die in de VVV-winkels wordt verkocht. Nieuw en te bestellen bij de VVV's is het 29e Landelijke Wandelprogramma (LWP) van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Leuk voor de omlopers die ook wel eens ergens anders willen trainen. In dit boek je a 5,95 staan meer dan 1.200 wandel tochten en ruim 60 wandelroutes die door de KNBLO en haar zusterbonden (NWB en WON) in heel Nederiand (en deels België) worden georganiseerd. Dit boekje is zo lang de voorraad strekt, tele fonisch te bestellen bij de VVV's Oud dorp, tel. (0187) 681789 of Overflakkee, tel. (0187) 484870 waar het vervolgens later kan worden afgehaald. Wilt u al wandelend op vakantie, infor meer dan bij het VVV-reisburo naar de nieuwe VVV-vakantiegidsen met daarin ook vele wandelarrangementen. Acht dagen wandelen langs de Friese 11 ste den (7 overnachtingen, halfpension, 2 pers. kamer) voor 764,- p.p. OOLTGENSPLAAT - De Kerstsamen komst met de ouderen en alleenstaanden zal D.V. gehouden worden donderdag 18 december a.s. om 2.30 uur in 'Elthato'. Het comité heeft een mooi kerstdeclama- torium samengesteld. Ds. J. B. ten Hove hoopt de kerstmeditatie te verzorgen. Allen hartelijk welkom. Voor vervoer: PeterMans, tel. 631336. Kennisgeving aan het wegverkeer De minister van Verkeer en Waterstaat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbenden. In verband met het duurzaam veilig maken van rijksweg N57 tussen Stellen- dam en Goedereede (tussen km 20,5 en km 23,9) zal de rijksweg tijdelijk voor alle verkeer worden afgesloten. Al het verkeer wordt tussen de Korteweg te Stellendam en de aansluiting op rijks weg N57 nabij Goedereede via de Vis sersweg omgeleid. De parallelweg tussen de Haringvliet- sluizen en de Eendrachtsdijk te Stellen- dam wordt als omleidingsroute gebruikt voor het verkeer tussen Voorne-Putten en Stellendam-Middelhamis. Deze afsluiting vindt plaats tussen 12 januari 1998 en 15 mei 1998. Zoveel korter als mogelijk of zoveel langer dan noodzakelijk. De omleidingen worden met borden aan gegeven. Het ouderenkoor 'Onder Ons' uit de Vroonlande te Dirksland geeft D.V. maandag 22 december 1997 een kerstuit voering in de hal van de Vroonlande. Op het programma staan kerstliederen, psalmen en gezangen. Het programma wordt afgewisseld met samenzang, piano solo en declamatie. De dirigent/pianist van het koor is Jaap Hollaar. Tevens zijn voor deze avond uitgenodigd: Cor v. d. Velde, Maartje van Alphen, Henrike v. d. Boom, Apelo- nia Doom en Fryda v. d. Velde. Deze 5 enthousiaste panfluitisten zullen diverse kerstliederen ten gehore brengen. Deze avond begint om 19.30 uur. Belangstel lenden zijn hartelijk welkom. BRUINISSE - Het jonge zangkoor 'Pe trum Dathenum' in Bminisse zoekt nog een aantal nieuwe leden. Om de veertien dagen repeteren plusminus 45 zanglusti- gen op vrijdagavond vanaf 20.15 uur onder leiding van Ab Vroegindewey in de kerkzaal van de Gereformeerde Ge meente in Nederland. De zangers en zan geressen zijn afkomstig uit Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk en Sint Philips- land. Het repertoire bestaat uit de psalmen van Datheen, psalmen van 1773, de bundel 'Uit Sions zalen en de gezangen van Gesar Malan. Het is niet de bedoeling om uitvoeringen te gaan gegeven. Wel staat een (jaarlijk se) samenzangavond in het Erase verzor gingstehuis 'In 't Opper' op het pro gramma. De eerstvolgende bijeenkomst staat gepland voor vrijdag 19 december. Voor informatie kunt u contact opnemen met J. J. Mallan, tel. (0111) 483294. 23 december 1997 Op D.V. dinsdag 23 december a.s. zal de jaarlijkse kerstzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Nieuwe Tonge worden ge houden. Aan deze avond werken tal van koren mee, te weten: Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' o.I.v. Willem Arie den Hertog uit Melissant met als organist Ron van Ommeren; Chr. Gem. Zang vereniging 'Advendo' o.I.v. Henk Weekhout uit Nieuwe Tonge met orga nist Jaap Bakker; Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' en het meisjeskoor 'Davina' beiden o.I.v. Peter Wildeman. Dit laatste koor klinkt u misschien onbekend in de oren maar het bestaat uit meisjes vanaf 12 jaar die veelal zelf eerst op jeugdkoor 'Bid en Zing' hebben gezeten maar die nu een apart meisjeskoor vormen. Da vina zal bij uitvoeringen alleen en ter ondersteuning van het jeugdkoor optre den. Aan deze avond werken verder mee de trompettisten Hans Kom en Henk Mack- loet die tevens in combinatie met het orgel een trompetsolo ten gehore zullen brengen. Ds. A. Belder hoopt de opening en slui ting te verzorgen. Er zal één collecte worden gehouden ten bate van Stichting Gliagg De Poort. De avond begint om 19.30 uur. Wij nodigen u van harte uit deze zang avond te bezoeken, graag tot 23 decem ber! Wethouder Visser van Goedereede ««'hijnt 'm steevast met 'jongeman' te begroeten, maar zelf heeft gedeputeerde Jansen (Verkeer en Vervoer) zich al zoiets als een veteranenstatus aangemeten. Immers wist hij het al zestien jaar geleden dat hem de noodzaak van de aanleg van een nieuwe provinciale weg N215 tussen Melissant en Stellendam op het bestuurlijk hart was gebonden. "Rekenaars, tekenaars, doeners en denkers", zei hij vrijdag, "hebben er sindsdien aan gewerkt en het gaat er nou heus van komen." De gedeputeerde was er vrijdag graag voor naar Stellendam gekomen om het de hele Flakkeese gemeenschap aan te zeggen: "Eind volgend jaar is de weg gereed!" Niet alleen wordt het plezieriger -, het wordt ook een stuk veiliger rijden. De inrichting van de weg - "verkeersvrien- delijk, mens- en zelfs diervriendelijk" - heeft de grootst mogelijke aandacht gekregen in het kader van het Verkeer- veiligheidsproject Goeree-Overflakkee, waarin niet alleen de vier wegbeheerders (rijk, provincie, gemeenten en het Water schap), maar ook tal van burgerlijke dis ciplines participeren. Daarom was het vrijdag zo druk in restaurant "t Wapen van Stellendam', 's morgens voor de ondertekening van de overeenkomst tot samenwerking in het Verkeersveiiig heldsproject, 's middags omdat Gedepu teerde Staten het begin van de aanleg van de omleidingsweg met een bijeen komst wensten te markeren. Tevens gold dat voor het verkeersveiliger maken van een gedeelte van de rijksweg N57 tot aan Goedereede. De rijstroken zullen van een tussenberm worden voorzien, er komt voorts een rotonde (bij vroeger Bij de Vaate) en een f iets tunnel. De nieuwe provinciale weg zal ook uit gescheiden rijstroken bestaan, de bestaande weg wordt parallelweg, maar wethouder Visser heeft ook met klem een fietspad bepleit. Er zullen ook reeën- passages worden aangebracht. Met het totale werk, inclusief rotonde en aanpas sing N57 zal zo'n 13 miljoen gulden zijn gemoeid. De onderteking Eerst was er 's morgens de onderteke ning van de Veiligheidsproject-samen werkingsovereenkomst. Participanten zijn het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, Directoraat-generaal Rijks waterstaat directie Zuid-Holland, de Pro vincie Zuid-Holland, het Samenwer- DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 19.30 uur ds. A. M. den Boer (Bijbel lezing). HERKINGEN - donderdagmiddag 14.30 uur ds. A. M. den Boer (huwe- hjksbevesteiging D. A. Markwat en M. S. van der Veer). kingsverband Goeree-Overflakkee ISGO, de vier gemeenten, het Water schap, de comm. Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid Zuid-Holland, het Openbaar Ministerie Rotterdam, de regiopolitie en de basiseenheid, het regionaal bedrijfsleven, ZWN openbaar vervoer. Veel hoofden, maar één van zins het schrikbarend aantal ongeluldcen waarmee Goeree-Overflakkee zich onderscheidt terug te dringen. Landelijk wordt een vermindering van 25% nage streefd, Goeree-Overflakkee scoorde maar liefst 40% hoger! De knelpunten zijn opgespoord waaruit projectvoorstel len zijn voortgekomen én de samenwer kingsovereenkomst. Werkgroepen berei den de uitvoering van projecten voor die aan de betreffende wegbeheerder zullen worden voorgelegd. Direct wanneer sub sidies beschikbaar komen, kunnen plan nen worden ingediend. "Er is dus werk aan de winkel", heeft de heer J. van der Mast, voorzitter van de Regionale Stuur groep Verkeersveiligheid Goeree-Over flakkee, met grote tevredenheid vastge steld. In het Westland is een vergelijk baar project geslaagd, ook op Goeree- Overflakkee zal het zeker lukken, zo hebben de betrokkenen zich voorgeno men. De ondertekening werd met wat goede woorden begeleid. Door gedeputeerde Jansen onder anderen die de samenwer king prees en vaststelde dat 'gezamen lijkheid meer is dan de som van ieder voor zich'. De heer Jansen waardeert het zeer dat de streek z'n nek durft uit te ste ken m een vast voornemen de veiligheid op de Flakkeese wegen terug te brengen, waarbij men zich realiseert dat ook het gedrag van de weggebruiker verbetering behoeft, maar daar zal men toe bereid zijn wanneer men zich realiseert dat in Nederland de maatschappelijke schade door ongevallen per kruispunt 65.000,- per jaar bedraagt! Over 'droevige' cijfers op Goeree-Over flakkee deed de heer Van der Mast een kwalijk boekje open. "We gaan met volle inzet aan het terugdringen ervan door!", heeft hij verzekerd. De nieuwe weg Het begin van de aanleg van de omlei dingsweg achter Stellendam langs, de N215, werd deze dag en passant 'gevierd'. "De weg wordt geen luxe maar een bittere noodzaak!" stelde Dirkslands wethouder Eshuis vast. Wethouder Visser was zo nóg enthou siaster. Hij kent de dossiers, dikker dan het Standaardwerk over de Tweede Wereldoorlog geschreven door dr. De Jong, en de heer Visser ging heel beel dend na hoe het allemaal was gegaan, steeds plannen waarvan de uitvoering uitbleef. Toen het plan er was een rijks weg over de Slikken aan te leggen waren de 'vogelmensen' wakker geworden en weer was het niet doorgegaan. Dat de nieuwe provinciale weg er nu komt, stemt de wethouder tot grote vreugd, omdat de route nu een levensgevaarlijke is, maar méér werk heeft hij voor de gedeputeerde, een fietspad langs de nieu we weg en... een parallelweg tussen Melissant en Dirksland. De dag tevoren nog had hij, in haast, de hele afstand ach ter een tractor moeten blijven! Goede woorden en een gelukwens met zowel het een als het ander, het Ver- keersveiligheidsproject en het veiliger maken van de wegen, werden gesproken door de heer v.d. Gazelle, directeur Ver keer en Vervoer RWS. "Nu de vaart erin blijven houden", was zijn advies, waarbij gedeputeerde Jansen zich heel graag aan sloot. De streek heeft - getuige ook veler aanwezigheid - de potentie er een succes van te maken. De betrokkenheid bleek, toen uit het lezerspubliek van de regiona le pers spontaan werd gereageerd op een gehouden enquête waarin knelpunten konden worden aangewezen. De heer v.d. Gazelle ontleende zijn con statering aan de furie die was getoond toen van grote informatieborden op het werk zeilen moesten worden weggetrok ken, 't Lukte nauwelijks, zelfs niet aan zoveel vereende krachten, maar daar had wethouder Visser te lang voor moeten wachten. Kraaak deden de touwen en krak deden de zeilen. Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - vneo - snjtMO - reportaqe - fotoqrafie '»)M izzi tiziirjczimczicniiiicnl OUODORP - Wssütrasl 35 - Tofe/bon (DïflTJ Sfll6J2 Fax 683734 -FUnhhop-HogeKom 172-retafoon (OtUj 462400 De ploeg die de borden onthuldde. Van links naar rechts: burgemeester Sinke, wethouder L. Visser, de heer v.d. Gazelle, burgemeester Boonstra, gedeputeerde Jansen en wethou ders Eshuis. de ploeg die de samenwerkingsovereenkomst ondertekende. Van links naar rechts, staand: dijkgraaf Goekoop, burgemeester Van Feit, H. H. Bouma {directeur ZWN), de heer J. van der Mast, wethouder Eshuis, de heer Van Nieuwkoop {nieuwe hoofd basiseenheid): zittend: burgemees ter Sinke, gedeputeerde Jansen, de heer v.d. Gazelle en burgemeester mevrouw Sleurink.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1