DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling met 1500 m^ Slagerij Floresteijn NIEUWS uit de kerken diverse soorten WIJN VAKANTIEWONING Reklame's Slagerij de Vries Overwinning voor Good Luck Atelier Galathea Ballonnenwedstrijd de Samaritaan 50 opsteHingen, 30 tienerkamers Veilig vlees, een schone zaak! Kwalltelts Controle Runderen Bestel vroegtijdig voor de kerstdagen T-BONE STEAK, entrecote Nu per fles vanaf 6,95 C.O.V.-ieden zingen Messiah in Londen RUITER6P0RT L. van der Baan GEWASBESCHERMING V.C. De Zeeduivels te Stellendam Americus B.V. MEDEWERKER/STER DINSDAG 9 DECEMBER 1997 EILANDEN-NIEUWS TWEEDE BLAD Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213/641506 ROLLADE'S (met de hand geknoopt) *div. soorten KIP EN KALKOEN div. soorten GOURMET- EN FONDUESCHALEN div. soorten PATE'S VERS LAMSVLEES Tip voor de kerstdagen: voor bij varkens- of rundvlees of kip/kalkoen of gourmet/fondue Telefoon (0187) 681348 Wintersport 'm het deïeree woud in zomer en winter te bezoeken Diverse skimogelijkheden, scliool, liuur uttrusting enz. en dat alles binnen 30 km van woning. 2 pers. per dag DM 45- 4 pers. per dag DM 70,- Vraag inlichtingen en folders: Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (HoU. sprekend) Zondag 30 november jl. hebben 4000 zangers de Messiah van G.F. Handel uitgevoerd in de Royal Albert Hall in Londen. Onder hen bevonden zich 24 leden van de C.O.V. Middelharnis. Solisten waren Mary Nelson, Hugh Wilson, Christine Rice en Jeremy Huw Williams. De algehele leiding was in handen van de wereld beroemde dirigent Sir David WiUcocks. Dit con cert was het hoofddoel van een 4-daag- se reis naar Londen die de C.O.V.- leden, samen met nog 15 introduces, hebben gemaakt. Vrijdagmorgen 28 november vertrokken 34 personen per touringcar vanaf de repetitielocatie van de C.O.V., de Prins Maurits, naar Roosendaal om nog 5 dames uit Hardenberg e.o. op te halen. Met dus 39 personen werd de oversteek per shuttle naar Engeland gemaakt. Al snel werd in de bus duidelijk dat de muziek mensen kan binden. Of je nu lid bent van een zelfde koor of niet. Op zaterdag werd de stad Londen bekeken vanuit de bus. De winkelstraten waren versierd met de prachtigste kerstversie ringen. Er was natuurlijk ook gelegen heid om de winkels van binnen te bekij ken. Hier werd gretig gebruik van gemaakt, 's Avonds werd er door som migen een musical bezocht. Zondagmor gen werd een kerkdienst in de prachtige St. Paul's Cathedral bijgewoond. Ieder een was zeer onder de indruk van deze dienst. Niet alleen het kerkgebouw en het jongenskoor waren hier de oorzaak van. maar zeer zeker het feit dat er met honderden, misschien wel duizenden mensen, uit verschillende landen, zelfs van verschillende contingenten samen naar Gods Woord werd geluisterd. Bovendien werd iedereen uitgenodigd om deel te nemen aan het Heilig Avond maal. Zo werd Advent gevierd op een manier die niemand spoedig zal verge ten. Het hoofddoel van de reis was natuurlijk de uitvoering van de Messiah in de Royal Albert Hall. Het idee voor het maken van deze reis werd geboren na een documentaire die vorig jaar decem ber werd uitgezonden op de Nederlandse Verhuisd: Fam. K. Grinwis Zeebrekersweg 35 NIEUW ADRES PER 6-12-97: Molenweg 36 3253 AM Ouddorp en een Vook'spoeclig AJieuwjaai' Voor al uw dierenvoeders Ora<n\eetraaX- 3245 AT Sommdsdijk Tel. (0107)40 92 69 Langeweg 153, Sommelsciijl< Tel. (0187) 48 54 90 Fax. 48 24 99 L van der Baan gewasbescherming levert o.a. Gewasbeschermingsmidclelen Bedrijfskleding en schoenen Spuitapparatuur Pootgoed, zoals bv. Bintje, Nicola, Bildtstar, Doré en Agria Zaaizaden Kunstmest Dierlijke mest Tot slot levert L. v. d. Baan bij al deze produkten een deskundig advies en ook nog tegen SCHERPE PRIJZEN! u u Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Wedstrijd van 6 - 12-1997 1. A. Nobel 57 cm 2. J. Troost 39 cm 3. W. Stoutjesdijk 34 cm 4. C. Steijl 34 cm 5. C.v.d. Linde 30 cm 6. A. van Seters 28 cm 7. R. Kwak 26 cm 8. W. Struijk 25 cm 9. C. A. v. Marion 15 cm Overige deelnemers geen vis gevangen. Inlichtingen 0187-491256 Een advertentie in Eilanden-Nieuw/s heeft altijd succes..! televisie. Hierin werd getoond hoe een ouder echtpaar elk jaar een evenement als dit weet te organiseren. Uit heel Groot Brittannië komen zangers naar Londen om de Messiah uit te voeren. Enkele leden van de C.O.V. werden zo enthousiast dat ze zijn gaan proberen om een reis samen te stellen en deelnemers te vinden. Dit was niet moeilijk; al snel meldden zich 34 personen, 24 leden van de C.O.V. en introduces. Zelfs uit Har denberg kwamen 5 aanmeldingen. Het is niet te beschrijven hoe het is om met 4000 mensen in de Royal Albert Hall de Messiah te zingen. De zangers en het publiek, nog eens zo'n 2000 mensen, waren hier zeer van onder de indruk. Het is niet in te denken hoe het 'Halleluja' klinkt uit 4000 kelen. Misschien heeft u een indruk gekregen bij het zien van het journaal op RTL-4 afgelopen maandag Maandagavond was de bus weer terug in Nederland. Iedereen is veilig en gezond weer thuisgekomen. Er mag teruggeke ken worden op een fantastische reis die een zeer diepe indruk heeft gemaakt. Door de C.O.V. Middelharnis wordt nu snel verder gestudeerd op de Messiah, want op D.V. 3 januari zal dit koor de Messiah in de Nederlandse Hervormde Kerk te Middelharnis onder begeleiding van het Randstedelijk Begeleidingsor kest. Dirksland SUCADELAPPEN 500 gram I|b9o KIPROLLADE diverse gewichten 500 gram Db"0 INDISCHE SCHIJVEN 4 voor 4a«fO KIP-KERRIE SALADE 100 gram 1b«Io Katenspek 100 gram Fricandeau SAMEN vraagt enthousiaste voor inpakwerkzaamheden in Ouddorp op donderdag 11 en vrijdag 12 december a.s. Reacties gaarne via (0187) 683580 NED. HERV. KERK Beroepen: te Genemuiden H. Harkema te Onstwed- de; te Asperen G. van den Berg, kandi daat te IJsselmuiden; te Ermelo (wijk- gem. nieuwe kerk noord) F. van Roest te Kampen; te Numansdorp C. M. Buijs te Kesteren; te Schoonhoven M. Aangeen- brug te Barneveld; te Moerkapelle G.S.A. de Knegt te Barneveld; te Putten (wijk 5) L. WüUschleger te Middelburg (buitengewone wijkgemeente GB); te Leerdam G.J. Gardenier te Wemeldinge en Kattendijke; te Vaassen J. H. van Osch te 's-Gravenzande; te kamerik M. Messemaker, kand. te Katwijk aan Zee; te Maartensdijk M. van Kooten te Montfoort. Aangenomen: naar Oud-Loosdrecht E. K. Teygeler te Zeist. Het beroep door de generale syno de als zendingspredikant der Ned. Herv. Kerk ten behoeve van de arbeid in opdracht van de Gereformeerde Zen dingsbond in de nederlandse herv. kerk voor de arbeid ten behoeve van een docentschap aan de Near East School of Theology te Beirut dr. B.J.G. Reitsma, kandidaat te Oegstgeest; naar 's-Graven zande als predikant voor bijzondere werkzaamheden (geestelijk verzorger ten dienste van de Herv. Stichting voor woon-, zorg- en verpleegvoorzieningen in het Westland) W. Quak, voorheen pre dikant in de Chr. Geref. Kerken, wonen de te Den Haag. Bedankt: voor Oude Pekela (buitengewone wijk gemeente Julianakapel) en voor Heilouw M. Messemaker, kandidaat te Katwijk aan Zee; voor Bedum en Onderdendam E.K. Teygeler te Zeist; voor Herwijnen H.W. Riphagen, predikant voor bijzon dere werkzaamheden te Rotterdam-Zuid (geest. verz. Ikazia Ziekenhuis); voor Lunteren (wijk Zuid) J. H. van Daalen te Ede; voor harmeien C. H. Bax te Ede; voor 't Harde (2e pred. plaats) J. de Jong te Nijkerk. GEREF. KERKEN Benoemd: te grijpskerk (parttime) als kerkelijk wer ker T. Sikkema-Stienstra, kerkelijk wer ker te Woldendorp (SoW), die deze benoeming heeft aangenomen. Beroepen: te Soest (De Open Hof) drs. G.H. Ols- man te Vries; te 's-Gravenhage-Oost (parttime) drs. J. H. van de Peppel, stu- dentenpredikant in de agglomeratie 's- Graverdiage, die dit beroep heeft aange nomen; te Rutten (SoW) en benoemd te Bant (Herv. gem.) drs. K.J. Bijleveld te Munnekezijl/Kommerzijl (parttime); te Eindhoven (Reformatorische Kerkenge- meenschap) (parttime) W. van Egmond, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; te Maassluis E. H. van der Weide te Nijverdal. Aangenomen: naar Voorschoten (herv ./geref. kerkenge- meenschap als bovenwijkse predikant) dr. F. L. Bakker te Heemskerk; naar Haulerwijk C.A.D. van der Meulen te Ruinerwold-Koekange. Beroepbaarstelling: drs. K. W. Broos, Kazernestraat 66 C, 2514 CV Den Haag; M. J. Ridder, Tido- restraat 70, 1095 HM Amsterdam, tel. 020 - 4637778. GEREF. KERKEN VRIJG. Beroepen: te Vrouwenpolder G. J. Slotman, kandi daat te Zeewolde; te Gouda O. W. Bouwsma te Roden; te nijmegen J. Slot man, kand. te Zeewolde. Aangenomen: naar Hardinxveld-Giessendam drs. J. E. Kramer te Sneek-Koudum, die bedankte voor Hooffdorp; naar Zuidwolde (Gr.) M. A. van Leeuwen, kandidaat te Ijmui- den, die bedankte voor Bruchterveld; naar Mariënberg J. van Tuil te Nieuw- leusen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Urk (Eben-Haëzerkerk) H. Polinder te Genemuiden. Aangenomen: naar Dronten P. W. Hulshof te Delfzijl, die bedankte voor Surhuisterveen. Tweetal: te Papendrecht S. B. van der Meulen te Nieuw-Amsterdam en drs. W. J. Quist te Haarlem-Noord. Bedankt: voor Nijkerk drs. B. de Graaf te Nun- speet; voor Zwijndrecht D. Quant te 's- Gravenhage-Rijswijk; voor Doesburg en Doetinchem en Nijmegen drs. A. Wage- naar te Aal ten. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Temeuzen J. J. van Eckeveld te Zeist; te Zoetermeer C. A. van Dieren te Stol- wijk; te Aagtekerke M. Karens te Wer kendam, die bedankte voor Hoofddorp en voor Rijssen-Zuid; te Dordrecht G. J. van Aalst te Ridderkerk; te Uddel P. Blok te Kootwijkerbroek; te Haarlem A. B. van der Heiden te Utrecht; te Alblas- serdam M. Karens te Werkendam, die bedankte voor Boskoop; te Katwijk aan Zee A. Bac te Bodegraven. Bedankt: voor Rotterdam-Zuidwijk-Pendrecht- Lombardijen H. Paul te Oostkapelle. MIDDELHARNIS - Zaterdag 6 december j.L heeft Good Luck, na een zeer spannende en goede wed strijd tegem Dijkvogels uit Maas- dijk, de twee punten thuis gehou den. Good Luck zat er vanaf het begin goed bij, vooral verdedigend zat het goed dicht. Dineke Sprong wist veel ballen te onderscheppen, zodat de aanval van Good Luck veel druk op de verdediging van Dijkvogels legde en na vijf minuten door een doorloopbal van Marcel Kievit en een afstandschot van Petra van der Valk op een 2-0 voorsprong kwam. Good Luck zette goed door en door aan geven van Dineke Sprong wist Leon de Bonte twee maal te scoren. Pas na 9 minuten wist Dijkvogels voor de eerste maal te scoren, het antwoord volgde al snel, want via aangeven van Marjon Soe- teman kon Marcel Kievir van afstand inschieten. Dit leek het moment voor Dijkvogels om iets terug te doen het scoorde een aantal malen, terwijl Cor Bom en Marja van Splunter veel pech hadden bij het afron den van de kansen. Dit resulteerde tot een 5-7 voorsprong voor Dijkvogels. Hierop had Nico Overduin gelijk weer een antwoord, die voor 6-7 zorgde. Dijkvogels ging daarentegen toch goed door met scoren en liep weer uit tot 6-9. Door goed samenspel van Marja van Splunter en Cor Bom wist Leon de Bonte een vrije kans van afstand te benutten. Good Luck ging met een 7-9 stand de kleedkamers in. Na rust ging Good Luck door met scoren en door een goede combinatie van Nico Overduin met Marjon Soeteman, wist deze laatste te scoren. Enkele minuten later zorgde Petra van der Valk weer voor de gelijkmaker. Vanaf dit moment was er weinig krachtsverschil meer tus sen de ploegen. Zo zorgde Leon de Bonte met een fraai afstandschot weer voor de voorsprong. Doordat de verdedi ging van Good Luck wat vermoeid raak te wist Dijkvogels nog via een strafworp te scoren. Even later wist Good Luck door een mooie combinatie van Nico Overduin en Marcel Kievit ook een straf worp te benutten. Vanaf dit moment liet het enthousiaste publiek zich goed horen, door echt achter de ploeg uit Middelhar nis te staan. Dit was voor de spelers een goede stimulans, want Good Luck kwam tot een 12-10 voorsprong. Langstraat 70 - 3256 AM Achthuizen Telefoon 0187 - 632370 De laatste maanden is er in Atelier Galathea op vrijdagavond en in het Diekhuus op zaterdagmorgen erg hard gewerkt. Er heeft een ware ontdek kingsreis plaats gevonden in de wereld van VORM EN KLEUR. Tijdens deze teken- en schildercursus voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar zijn tal van prachtige werkstukken gemaakt. Ter afsluiting van deze cursus en als start voor de nieuwe cursus is er een tentoon stelling gemaakt. Alle nieuwsgierigen nodigen wij van harte uit om de verschil lende tekeningen en schilderijen te komen bewonderen. De tentoonstelling zal officieel geopend worden op zaterdag 13 december om 11.15 uur in het Diekhuus. U kunt dan tevens informatie krijgen over de nieuwe cursus vorm en kleur. Deze start op vrijdag 23 januari in Ate lier Galathea en op zaterdag 24 januari in het Diekhuus. Mocht u verhinderd zijn en toch informatie willen hebben, dan kunt u altijd contact opnemen met Mirian Zimmerman, Tel. 0187 - 632370. De toegankelijkheid van de tentoonstel ling loopt van zaterdag 13 december tot en met zaterdag 20 december en van maandag 12 januari tot en met vrijdag 23 januari. Dijkvogels reageerde hier op door de scheidsrechter mondeling te woord te staan, wat later een gele kaart voor een speler en een rode voor de coach ople verde. Good Luck bleef cool, maar Dijk vogels scoorde wel twee maal. Maar het was Petra van der Valk, die gelijk weer de voorsprong bepaalde. Dijkvogels strafte het slechte uitverdedigen van Good Luck af met een doelpunt. De moe gestreden Cor Bom werd in de slotfase door coach Ben Vis nog gewisseld voor Steven Vogelaar. Het slot van de wed strijd was dan ook zeer spannend, Dijk vogels scoorde nog 1 maal en Good Luck kreeg nog twee strafworpen, wat resulteerde in een 16-15 overwinning. Good Luck was zeer scherp in vergelij king met de vorige wedstrijd. Er was veel inzet en door de goede support van het publiek wist de ploeg van coach Ben Vis de twee punten in Middelharnis te houden. De winnaars, familie Huizer met hun boodschappen. De balonnenwedstrijd die gehouden werd tijdens de Bazar van het verpleeghuis de Samaritaan is gewonnen door Adriënne Huizer uit Nieuwe Tonge. Haar ballon legde de langste afstand af en kwam tenslotte terecht in Oyen, Noord Brabant. Alle ballonnen gingen richting het zuiden maar deze plaats bleek het verst verwijderd van Sommelsdijk. De familie Huizer onder leiding van Adriënne mocht een minuut gratis winkelen in de Golf supermarkt te Middelharnis waar ze binnen één minuut een kar vol geladen hadden. Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer a 15 DM beschikbaar Öezegende Kevs+dagei^ «f

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 6