RabocKeque voor integratieproject '^Ruitenboer" krachtpatser met veel techniek en power aan boord Kerstconcert 'Ons Koor' Kerstviering met kinderen 32S^frfi> Raad Oostflakkee gaat zwembad en lening ''Binnenhof' saneren Kerstzangavond in Ooitgensplaat Touwtrektoernooi Ouddorp Rien Poortvliet Museum in Kabouter- en Kerstsfeer Financieel maatwerk Kerstzangavond Sinterklaas brengt hulpverleningsvoertuig naar Middelhamis: Kerstzangavond 'Vox Humana' Kerkdiensten Geref. Gemeenten JUL^fAlNNAARD ^^^VASTGOED Oliebollenactie muziekver. 'Amicïtia' No. 6661 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het zwembad in Ooitgensplaat heeft het niet gered. Al eerder werd het gesloten en in de raads vergadering van a.s. donderdag wordt de gemeenteraad voorge steld het terrein een nieuwe bestemming te geven, waarvoor een krediet van 117.000,- wordt gevraagd. Het College denkt in de richting van een locatie waar toercaravans terecht zullen kunnen, een voorziening waaraan het tot dusverre ontbreekt in Ooitgensplaat. Op een ander deel zou parkeerruimte kunnen worden aangelegd als overloop op het Fort, en een gedeelte zou als cam ping kunnen worden uitgegeven. Omdat het verlaten bad met opstallen erg vandalisme-gevoelig is gebleken, dient het zo spoedig mogelijk te worden afge broken. De drie diverse percelen zullen aan de exploitanten worden verkocht. B. en W. wijzen in hun toelichting op de mogelijkheid, c.q. het risico dat de grond zou kunnen zijn vervuild, vnl. met chloor tengevolge van lekkage van het zwem bad. Of vervuiling inderdaad het geval is Op maandag 15 december organiseert de Plaatselijke Commissie Welzijnswerk voor Ouderen Ooitgensplaat i.s.m. de zangvereniging Advendo, het jeugdkoor Jehoshua, muziekverenigingen UDI en het Burg. W. M. v. d. Harst Tamboer en Trompetter Corps een kerstzangavond voor 50-plussers van Ooitgensplaat. Deze zal gehouden worden in 't Cen trum, V. Weelstraat 10. Aanvang 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. U bent van harte welkom! kan pas worden vastgesteld wanneer het bad is gesloopt. Sanering Binnenhof Oostflakkee wordt de tweede (van de vier) gemeente(n) die over sanering van de geldlening van "Binnenhof" gaat beslissen. Middelhamis besloot daartoe vorige week, Oostflakkee wordt donder dagavond voorgesteld een portie van 1.963.104,-- voor zijn rekening te nemen. Op zaterdag 13 december aanstaande organiseert t.t.c. 't Hoekje weer haar jaarlijks terugkerende indoor-touwtrek- toemooi. Het zal weer gehouden worden in Sporthal Dorpstienden aan de Dorps- tienden te Ouddorp. Het toernooi begint om 14.15 uur. De toegang is gratis. In het sfeervolle Rien Poortvliet Muse um, gevestigd in het monumentale oude raadhuis te Middelhamis, is het in de komende tijd extra gezellig. De bekende Rien Poortvliet-kabouters staan volop in de aandacht. Er is in het museum een speciale kabouterhoek ingericht, waar een CD-1 laat zien hoe kabouters leven. Nieuw zijn de kabouterbeeldjes, die exclusief voor het museum worden gemaakt. Ze zijn er in vele variëteiten. Het hele museum met ca. 250 schilderij en en aquarellen van de bekende volks- schilder is in Kerstsfeer gebracht. In de Kerstvakantie is de toegang voor kinderen t.m. 12 'aar, die onder begelei ding het museum bezoeken, gratis! Het museum is geopend: dinsdag t.m. zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Op Ie en 2e Kerstdag en op 1 januari gesloten. Adres: Raadhuisstraat 1, Middelhamis, tel. 0187-486725. Op D.V. woensdag 24 december wordt er in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een bijzondere kerstviering georgani seerd speciaal voor kinderen. Dit samen zijn begint daarom al om 19.00 uur. Het 'Christelijk Kinderkoor Jong Begonnen' zal voor en met de aanwezigen prachtige kerstliederen zingen. Uiteraard is er ook alle ruimte om zelf bekende kerstliederen te zingen. Orgel en trompet zorgen voor de begeleiding. Het is fijn om dat met elkaar te beleven. Ds. J. Koster hoopt op eenvoudige en aansprekende wijze het kerstevangelie onder woorden te bren gen, we hopen dat er bij deze kerstvie ring veel kinderen in de kerk zullen komen. Natuurlijk mogen jullie vaders en moeders, opa's en oma's ook komen. Voor meer informatie: 0187 - 683431. W. F. Buijze Financial Consultant Legal General STELLEND AM d.v. woensdag 17 de cember aanstaande hoopt het Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Gloria uit Stel- lendam een Kerstzangavond te organise ren in de Ned. Herv. kerk te Stellendam. Aan deze avond zal ook het Chr. Gem. Zangvereniging Crescendo uit Tholen haar medewerking verlenen. De leiding van beide koren berust bij Paul Heijboer. De heer T. R. Rietveld verzorgd het gesproken woord. De koren worden op het orgel begeleid door: Eric Quist en kees Zwaai. Naast koorzang door beide koren is er ook een fluitist: Jacco Bruijn- zeel is er ook samenzang, de kerstavond begint om 20.00 uur. De kerk gaat open om 19.30 uur. Alle lezers zijn hartelijk uitgenodigd deze avond te komen belui steren. Dir. Coremans toonde alle belangstelling voor de bezigheid. Dat het zaliger is te geven dan te ontvangen is vrijdagmid dag diep ervaren door dir. Rabobank Middelhamis, dhr. W. A. Coremans. Hij was toen, op Sinterklaasdag in Som melsdijk te gast op "Ruitenboer", het samenwerkingspro ject tussen V.B.O. Groen en activiteitencentrum "d'n Duyt" "Ruitenboer" is een boerderijproject in de zorg waarvoor leer lingen van V.B.O. Groen en verstandelijk gehandicapte bezoe kers van de dagopvang van Den Duyt elkaar treffen. Er wordt voor 't groen en voor de beesten gezorgd en beide groepen beleven daar plezier aan, vooral waardevol is het omdat de partijen lerenderwijs in eikaars wereld kunnen integreren. Een uitgelezen kans voor de Rabobank om de daad bij het woord te voegen als 't om maatschappelijke betrokkenheid gaat. De Rabobank laat zich daarop aanspreken en kortgele den, bij de opening van het project bleek die voorgewende betrokkenheid metterdaad in klinkende munt te worden omge zet; er werd 30.000,- beschikbaar gesteld, door de Raboban- ken Goeree-Overflakkee samen met de Stichting Steun door Rabobanken. Jaarlijks wordt door de laatste een project uitge zocht waaraan "vanuit de coöperatieve gedachte een stukje van het coöperatieve resultaat" ten goede komt. Met overtui ging was dit jaar het project "Ruitenboer" gekozen. Met graagte heeft dir. Coremans vrijdagmiddag de cheque overhandigd aan mevr. A. Kaïm, directeur van V.B.O. Groen en Peter van Wensen, hoofd van activiteitencentrum "D'n Duyt" die weer genoeg woorden vonden voor de geste hun grote waardering tot uitdrukking te brengen. En dhr. Coremans, nauwelijks wilde hij ten dezent van een p.r. gedachte weten. "Blij" verklaarde hij zich te mogen werken voor een Bank die méér wil zijn dan een louter commerciële instelling, om zich na dat te hebben gezegd, te voegen bij twee bezoekers van d'n Duyt en zich, haast vaderlijk, in hun karwei te verdiepen...., "f Jonge zeg, daar doen jullie toch even je best op....? Sinterklaas heeft de auto aan burg. Sleurink overgedragen. 't Plezier dat zaterdagmorgen was af te lezen van de gezichten van de leden van Middelhamis' blusgroep één, was omgekeerd evenredig aan de narigheid waarin je hen ook regelmatig treft, bij brand of ongeval. Zaterdagmor gen heeft iedereen zich vrolijk gemaakt om Sinterklaas die zich - op 6 december - monter door Middelhamis bewoog, niet op z'n vermoeide schimmel maar aan 't stuur van het nieuwe hulpvoertuig. Mét sirene, die nou'es geen onheil maar vreugd verkondde, reed Sint op de Middelhamisse brandweerkazerne aan, waar hij belangstellenden aanwezig wist; de manschappen, de com mandant, meerdere raadsleden en zelfs de burgemeester, natuurlijk ook zij als 't om de brandweer gaat. 't Was snel volgelopen in het manschappenverblijf boven de garage. De nieuwe Hyundai was daaruit verdwenen, niet ont vreemd gelukkig, "maar zoals 't betaamt had ze als de bruid 't laatste nachtje thuis, bij haar moeder geslapen", legde de heer Jordaan de wachtenden vrolijk uit. Het nieuwe hulpverlenings voertuig is zo'n beetje de lieveling van de groep: "we zullen haar koesteren" heeft plaatsvervangend bevelvoerder Jaap de Blok dan ook verzekerd. "De wagen rijdt goed en ligt goed", had Jaap al ervaren en dat doet'm bijzonder deugd want 't gaat soms snel in geval van hulpverlening. Aan boord heeft de Hyundai de nieuwste apparatuur, o.a. een hydraulische krachtpatser die 720 bar levert en met die power kan knippen en weg kan drukken, redder bij beknellingen kan 'ie zijn, maar begin er niet ondeskundig aan. "Ergens in zo'n wrak zit de spanning', weten dhr. de Blok en z'n mannen van de hulpverleningsploeg. Apparatuur is er om gelaagde autorui ten klein te krijgen, er is een agregaat voor stroomvoorziening, 't werd zaterdagmorgen uit en te na bekeken en iedereen hoop te maar dat het nieuwe voermig weinig nodig zal zijn. De praktijk leert anders, het aantal uitrukken vermenigvuldigt zich en commandant Jordaan sprak dan ook z'n trots uit over de gemeenteraad die 't geld ervoor heeft willen geven. De ouwe Sinterklaas die "het cadeautje" naar Middelhamis had gereden, terwijl hij wist dat z'n verblijfsvergunning 5 dec. 24.00 uur verlopen was...., bleek zelf ook hevig geïnteresseerd en gecharmeerd van de nieuwe aanwinst, die n.b. volgend jaar april van een nieuw blusvoertuig gezelschap krijgt. Sommels dijk verwacht zijn nieuwe blusvoertuig volgend jaar maart. Zwarte Piet heeft pepemoten gestrooid en Sinterklaas heeft de burgemeester de sleutel overhandigd. Die is tenslotte in han den van Jaap de Blok terecht gekomen en de nieuwe Hyundai staat voorts paraat, bereid ook buiten zijn territoir te treden, want de mannen zijn goed geoefend en de apparatuur is ongeë venaard, men schrome dus niet de ploeg te hulp te roepen. Daar wordt trouwens in het commandantenoverleg nader over gesproken. De nieuwe Hyundai vervoert - met de chauffeur - twee hulpverleners; de overigen begeven zich met het blus voertuig naar de plaats waar hun hulp gevraagd wordt. 1^'* RF^ miji'* Nog een paar dagen dan is het zover! Zaterdag 13 december D.V. gaan we met het O.J.W. schaatsen op de Uithof in Den Haag. Heb je je nog niet opgegeven, doe dat dan snel want vol is vol. Opgeven kan bij Simone, tel. 483526. De kosten voor dit uitje zijn 15,— per persoon. We vertrekken om 12.00 uur bij de hoeksteen in Middelhamis en daar hopen we om 17.30 uur weer terug te zijn. MELISSANT - heden (dinsdag)avond 7.30 uur student C. van Krimpen, Nieuw Beijerland. STAD AAN 'T HARINGVLIET - donderdagavond 7.30 uur ds. C. de Jongste van Tholen. OOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven (bed. H. Doop). Mannenkoor 'Ons Koor' hoopt, zoals u van het koor gewend bent, ook dit jaar weer een kerstconcert te organiseren. Het concert wordt gegeven in de R.K. kerk te Middelhamis op maandag 22 december en begint om 20.00 uur. De kerk is voor het pubhek open om 19.30 uur. De dirigent van het mannenkoor is er weer in geslaagd om een sfeervol pro gramma samen te stellen. Naast bekende werken, zoals Hoe leit dit Kindeke, De herdertjes lagen bij nachte, en Stille Nacht, zal ook het bekende Cantique de Noël in een bewerking van Martin Koe- kelkoren, oud-dirigent van de Maastrich ter Staar, ten gehore worden gebracht. Joy to the World wordt gezongen naar een bewerking van Willem Chr. Mey- boom, dirigent van het mannenkoor. Het mannenkoor zal op dit concert samenwerken met Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice', de begelei ding is in handen van de vaste organist, pianist van het mannenkoor Andries Stam. Het mannenkoor hoopt u (jullie) te mogen begroeten in de mooie kerk aan de Langeweg. Goeree-Overflakkee B.V. Vrijdag 12 december aanstaande zal door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land een oliebollenactie worden gehou den ten behoeve van het instramenten- fonds. De oliebollen, gebakken door bakker Nagtegaal uit Melissant, zullen zowel 's middags als 's avonds verkocht worden. Vanaf 15.00 uur kunt u de leden van 'Amicitia' dan ook bij u aan de deur ver wachten. De actie zal in Dirksland wor den gehouden. Verder zijn de oliebollen vanaf 15.30 uur af te halen bij het gebouw van de muziekvereniging aan de Nijverheidsweg in Dirksland. D.v. zaterdag 20 december a.s. hoopt het christelijk gemengd streekkoor 'Vox Humana' een kerstzangavond te verzor gen in de Ned. Herv. kerk te Sommels- dijk. Aanvang 19.30 uur (in concertagenda was verkeerde tijd vernield). Aan deze avond werken verder mee: de gemengde zangvereniging 'Osanna in Excelsis' uit Dordrecht; de trompettisten Hans Kom en Henk Mackloet; pianist Willem Arie den Hertog; bariton Henk Dijkhuizen en organist Jeroen de Weerdt. De algehele muzikale leiding is in handen van Jan Kapaan. Ds. J. C. den Toom hoopt een meditatie te verzorgen. Toegang vrij! Oostelijke Achterweg 52 3241 CM Middelhamis Telefoon (0187) 47 01 21 VOOR BEELD EN GELUID PCTO - VK>EO alUDK) - REPORTAOE - FOTOQRAF1E OUDDORP-Wosübaet35-Telefoon(0187) 681612/Fax683734 -Ptintshop-Hogemom 172-TeMoon 0111)462400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA AAiddelharnis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1