huünrechtse SS Brand in appartement 'Ebbe en Vloed' PWLITIE Dirkslands veelsoortige ouderen dagje bij elkaar T (010)2741135 Vogeltentoonstellïng te Ouddorp ESSEL INK Politie 24-uurs telefoon; karels autoschade Gestolen fiets van 6-jarige terug Ramoco b.v. G.S. vragen de Senaat afsplitsing van Goeree-Overflakkee te schrappen 31^1- n:^ Financieel maatwerk Imal^o maakt het waar 82 bewoners naar de recreatiezaal geëvacueerd AA,^MINNAARD VASTGOED Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 21,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01,108 Als u meer wilt dan de laagste prijs voor aUe zekerheid i W. F. Buijze Legal General Ml.. GEMEENTE GOEDEREEDE AKTIEÜ! Knöps B.V. GEMEENTE MIDDELHARNIS ISO 9002 Ingezonden: COMBi RENAULT-dealer 70e Jaargang VRIJDAG 28 NOVEMBER 1997 No. 6658 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hpofdrédakteür: A.J, Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN tra p^ Zoals je natuurlijk al hebt begrepen is er D.V. zaterdag 29 november een EXTRA OPEN AVOND. Ga nou niet naar 'De Hoeksteen', want daar zul je ons niet vinden. Voor de ver andering zitten we in Sommelsdijk in het verenigingsgebouw 'Vita Nova' aan de Van Aerssenstraat. Het zal een iets andere open avond zijn dan je gewend bent, maar dat merk je vanzelf wel. Ook nu staan de deuren al om half acht voor jullie open. Nu we dit speciaal voor jou hebben geregeld rekenen we zeker op je komst! Trouwens.je kunt je deze avond al op geven voor het jaarlijkse schaatsfestijn op 13 december, (of telefonisch bij Simone, 0187-483526/071-5175885). VingerlingS - 3241 EB Middelharnls-Tel. (0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrische liuislioudelijke app. Deze tentoonstelling wordt georgani seerd door v.v. 'De Putter' te Ouddorp en zal gehouden worden in het Multi functionele gebouw 'De Dorpstienden' te Ouddorp. waarbij 429 vogels, kana ries, tropen en parkieten te zien zullen zijn. Verder is er ook nog een verkoopklasse aanwezig. De openingstijden zijn: Vrijdag 28 november van 19.00 tot 22.00 uur; zaterdag 29 november van 14.00 tot 21.30 uur. De toegang is geheel gratis. Financial Consultant Oostelijke Achterweg 52 3241 CM Middelhamis Telefoon (0187) 47 01 21 Molenweg 28 Telefoon: 0187 475400 Fax: 0187 484210 Middelhamis Openingstilden: ma t/m i/rij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-21.00 za: 9.00-12.00 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Brand in supermarkt Op woensdag 26 november 1997 om streeks 01.05 uur ontstond in de Cl000 supermarkt aan de Molenweg te Oud dorp brand. Ter plaatse gekomen bleek de brandhaard nabij de CV-ketel te zijn. De brand was snel geblust doch een enorme rookontwikkeling was het ge volg. De ruimte van de cv-ketel brandde geheel uit en de hele winkel bekwam zoveel ook en waterschade, dat de ver koop daaruit enkele weken stil zal lig gen. De technische recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Aanrijding met letsel Op vrijdag 21 november 1997 omstreeks 08.55 uur vond op de Koningin Juliana- weg ter hoogte van de scholen een aan rijding plaats tussen een 54-jarige inwo ner uit Sommelsdijk en een 14-jarige jongen uit Herkingen. De jongen stak de rijbaan over waarna hij geschept werd door de automobilist. Het slachtoffer werd per ziekenauto naar het Zuiderzie kenhuis te Rotterdam vervoerd, waar bleek dat hij een gebroken rechteronder- been, een gebroken schouder en schaaf wonden had. De technische ongevallen- dienst stelt een nader onderzoek in naar de toedracht van het ongeval. KEMA CERTIFICATE 3657D Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 De jaarlijkse ouderendag in Dirksland, die 5 jaar geleden klein begon, is inmiddels tot een jaarlijks hoogtepunt uit gegroeid. Was vijfjaar geleden de zaal van 'GeldershoP in Dirksland 'gezellig vol'; woensdag moesten voor de gasten uit de hele gemeente zelfs al 170 stoelen worden gereed gezet. Die zijn bijna allemaal bezet geweest, door mede-Dirkslanders die, met de kroon der grijsheid gesierd, ook uit Herkingen en Melissant waren gekomen, om samen een feestelijke dag te beleven. Ach ja, vroeger hadden die uit het 'stropdassendurp' Dirks land, de lui 'uut het geitedurp Melissant' en de 'panhaeringen' uit Her'ken elkaar wel'es met een half oog of nóg minder aan gekeken, maar nu, oud geworden zijnd en soms wat moeizaam varend in 't zelfde schuitje kon al dat onderscheid maar beter met de mantel der liefde worden toegedekt. Burg. Boonstra heeft het zijne daaraan bijgedragen, hij houdt niet van onderscheid en zéker niet van dat gepraat over een ouderenprobleem. De grijsheid vormt voor een gemeente geen zorg-, maar veel eerder een rijkdom. „Blij moeten we zijn dat we zoveel ouderen in onze gemeente hebben!" vindt de heer Boonstra en wat hem betreft zou van de wijsheid van de oude ren veel meer gebruik moeten worden gemaakt. De ouderen werden met een applaus bedankt, voor hun sfeer- gevende aanwezigheid en voor de gedane inspanning om van Dirksland een welvarende gemeente te maken. Ook een applaus voor hen die de Ouderendag jaarlijks organiseren en de vrijwilligers die de helpende hand bieden want er is zo'n dag heel veel te doen. Zelfs wordt er een broodmaaltijd geserveerd, is er informatie (over medicijngebruik bijvoorbeeld), trad een zangkoor op en werd bingo gespeeld. Zo'n dag kost wat geld, inderdaad, maar dat blijkt uitermate goed besteed! Met zóveel koppies per vierkante nieter nuii^ je toch zeggen dat de zaal vol zit Brandweerploegen gaan nogal'es af op vermeende brandjes op plaatsen vfaar rookmelders dan over-actief blijken te zijn, maar dinsdagavond bleek - in Oude Tonge - hoe goed het is dat elke melding serieus wordt genomen, toen daar, kwart over 6, brandalarm in het Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' werd gemeld. Thuis in Den Bommel dacht ook de ge alarmeerde directeur mevr. Kroon dat de gemelde brand wel weer mee zou vallen, maar de schrik sloeg haar om 't hart toen ze voor het verzorgingshuis de brand weerwagen in actie zag en rook zag in 't gebouw. Op de eerste verdieping, op kamer 139, links van de hoofdingang, was in het T.V.-toestel van mevr. Donkersloot-Ver maat (81) kortsluiting ontstaan, het toe stel stond snel in lichterlaaie. De slechtziende mevr. Donkersloot had op de gang om hulp geroepen. De heer D. Nijland, bij zijn moeder op bezoek, heeft daar snel op gereageerd en is met de brandslang de brand te lijf gegaan. Er ontstond niettemin een enorme rook- en roetontwikkeling die zich over de gang en door de vleugel verspreidde. Met de aanwezige afdelingsassistente besloot mevr. Kroon snel dat alle bewo ners van de Ie verdieping geëvacueerd dienden te worden. De brandweer van Oude Tonge heeft de brand verder geblust en met de repatriëring van de bewoners, via de noodtrap, geholpen. Eén mevrouw, mevr. Smit liep niettemin ademhalingsmoeilijkheden op waarmee ze naar het Zuiderziekenhuis werd ge bracht. Een andere bewoonster, mevr. Poortvliet klaagde over hartklachten, ze was overigens niet bij de brand betrok ken, maar kennelijk hebben de emoties baar parten gespeeld. Zij werd naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Ook een politieman moest daar met ademha lingsmoeilijkheden worden opgenomen. De bewoners van de Verpleegzorg-units konden daar blijven, de overige 82 wer den naar de recreatiezaal geleid waar ze gastvrij werden onthaald en gerust kon den worden gesteld. Dat scenario, com pleet met ontruimingsplan, wordt door het personeel tweemaal per jaar geoefend en heeft nu zijn directe vruchten afge worpen. Teamleiders en het Hoofd Zorg werden opgeroepen en ieder wist wat hem/haar te doen stond, compleet met het zetten van een kop verse koffie. Van enige paniek is dan ook geen sprake geweest, wel was er een voelbare spanning, maar directeur mevr. Kroon heeft haar bewoners bij herha ling via de microfoon op de hoogte gesteld. Vanaf kwart over negen konden de eer sten naar hun kamers terug, weliswaar waren gangen en kamers zoveel mogelijk Zó heeft - in kamer 139 - de brand tekeer gegaan In de recreatiezaal werden de bewoners opgevangen; met spelletjes werd de spanning verdreven Een praatje met de brandweer behoorde ook tot de mogelijkheden gelucht, maar op de eerste verdieping bleven 14 kamers toch onbewoonbaar, zoveel bewoners moesten daarom voor een of enkele nachten met een geïmpro viseerde slaapplaats genoegen nemen. Van het Rode Kruis uit Ouddorp en Mid delhamis konden bedden worden ge leend die o.a. in de dokterskamer, de ver gaderkamer en op de twee nog leegstaan de 2 twee-persoonskamers een plaatsje kregen. Woensdag is I.D.G. Presto met de reini ging van de verdieping begonnen. Over enkele dagen zullen alle sporen zijn uit gewist, alleen kamer 139 waar de brand uitbrak zal grondig onder handen moeten worden genomen. Vorige week stond mijn brief in de krant, weet u nog wel, dat mijn fiets was gesto len. Ik vertelde toen dat ik boos en ver drietig was. Nou, ik ben nu weer hart stikke blij, want mijn fiets is weer terug! Afgelopen week werd mijn mamma ge beld door een meneer dat hij mijn fiets gevonden had in een blubberput in de buurt van de Prins Bernhardlaan, hij vroeg of hij hem terug kon brengen. Nou, binnen een minuutje stond hij al voor onze deur. Ik heb de fiets gelijk goed schoon gemaakt en nu kan ik weer lekker racen. Helaas heeft mijn mamma, wel een beet je dom, niet goed geluisterd hoe die meneer heette. Ik heb hem wel bedankt, maar bij deze nog een keer, onbekende meneer ik vind u heel lief en bedankt voor het terugbrengen en als u in de buurt bent, kom nog even aan dan maak ik een mooie tekening voor u. Ook wil ik graag alle andere mensen be danken die mee gezocht hebben. Groetjes van Pim de Korte P.S. Oh ja, ik vraag aan de fietsenmaker of hij mijn slot kan veranderen zodat ik als linkshandige hem voortaan makkelij ker op slot kan zetten en niemand meer zomaar mijn fiets kan meenemen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - nEPORTAQE - FOTOGRAFIE ^^3 ^^31 ^23 OUDDORP-WeststTsat 35 - Telefoon (0187) 681612 I Fax 683734 RENEST - Printshop - Hogezoom 172 - Teiofoon (0111) 462400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)46 2606 Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn - met trouwens de Eerste Kamer - weinig enthousiast over de inhoud van de Interimwet Provincie Rotterdam, zoals die door het Kabinet is ingediend. G.S. hebben er zelfs ernstige bezwaren tegen, er lijkt bij het Kabinet slechts sprake te zijn van een 'doelredenering' om snel koers te zetten naar een nieuwe bestuurlijke constructie voor de Rotterdamse regio, terwijl in de bestuurlijke behandeling feiten en argumenten ontbreken, laten G.S. verwijtend horen. Zij hebben de Senaat van hun gevoelen kennis gegeven. G.S. constateren 'scherpe tegenstellingen' tussen de partners die uiteindelijk de nieuwe Provincie moeten gaan constitueren, waarom het eindperspectief - althans voor G.S. - noch in formeel wettelijke-, noch in politiek bestuurlijke zin vaststaat. G.S. vragen de Senaat dan ook of reëel zou kunnen worden begonnen met het organiseren van verkiezingen zonder dat een duidelijk eindperspectief zichtbaar is. Onbegrijpelijk vinden G.S. ook de argumentatie die het Kabinet hanteert over het toevoegen van Goeree-Overflakkee aan de Provincie Zeeland. Het uittreden uit functionele verbanden en de geïsoleerde ligging van Goeree- Overflakkee ten opzichte van de rest van Zuid-Holland zijn voor het Kabinet vol doende reden dit deel van Zuid-Holland 'over te doen' aan de provincie Zeeland. G.S. vragen zich af of deze argumenten vervolgens ook niet geiden voor de Hoek- sche Waard en in brede zin voor welk deel van Zuid-Holland dan ook en of het Kabinet hierin vervolgens voldoende aanleiding ziet ook hier een nieuwe grens te trekken? G.S. verzoeken de Eerste Kamer dringend dit deel van de Interimwet, dat volgens haar geheel los staat van de vorming van een provincie Rotterdam, in elk geval te laten schrappen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1