EIÜVtlDEtl-rilEUWS Esselink vernieuwt wagenpark Oktober 1997 toonde diverse gezichten EINDÜAARSACTIE Schaakvereniging De Zwarte Pion discussie gezondheidszorg Uitslagen Damver. 'Denk en Zet' HET ,KIJk VENSTER Stap in het Kerstsprookje van Europatuin Goeree-Overflakkee Kom kijken, kom kopen bibliotheek Oostflai(l(ee 5e Blad VRIJDAG 21 NOVEMBER 1997 No. 6656 Blik op kerk -y? en samenleving Cj - De trio-synode - Van de nood een deugd? - Hoe moet het? Drie dagen lang hebben ze gezamenlijk vergaderd, de synoden van de drie Samen-op-Weg-kerken: de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerken en de Evangelisch Lutherse Kerk. Moet u eens uitrekenen wat dat kost: zoveel man- (of vrouw)uren, afgezien van alle reis- en verblijfkosten. Als het dan nog maar iets opgeleverd had... Maar het resultaat was voorspel baar. De tekst van de kerkorde in eerste lezing is vastgesteld. Daarbij blijft de naam voor de nieuw te vormen kerk, zoals was voorgesteld. Verenigde Protes tantse Kerk in Nederland, VPKN, een naam om over te struikelen. Het voorstel, misschien kan ik beter zeggen, de smeek bede van sommige Hervormde afgevaar digden om toch de naam Hervormd te behouden, mocht niet baten, want dat kun je de Gereformeerden niet aandoen. En Reformatorisch mocht helemaal niet, want dat zou doen denken aan de 'zwarte kousenkerken'. Zo bleef de naam VPKN gehandhaafd. Een artikel over het huwelijk komt er niet in. Alweer: ondanks het dringend verzoek uit de sector van de Gerefor meerde Bond. Het mocht wel, natuurlijk, maar dan ook een artikel over andere sa menlevingsverbanden. Dan toch maar niet, zodat in de praktijk het huwelijk van hetero's en homo's gelijkgesteld zal zijn. Elke gemeente krijgt de vrijheid om naar bevind van zaken te handelen. „We kunnen niet weg en we kunnen niet mee". Dat gevleugelde woord duidde in het begin de houding van de Ger. Bond aan. Inmiddels is dat geworden: „We willen eigenlijk niet mee, maar we zullen wel moeten". Althans, zulke uitspraken werden ter synode en daarna gedaan. De oproep tot gehoorzaamheid heeft plaats gemaakt voor een beroep op het Verbond en de trouw van God daaraan. Maar wie de zaken nuchter bekijkt kan het niet anders zien dan dat van de nood een deugd gemaakt wordt. Hoe dat straks allemaal gaat fungeren kan niemand be kijken. Maar dat er in die VPKN ook nog wel een veilig plekje zal zijn voor hen die naar de Schrift en de Belijdenis willen leven en handelen, wordt hoogst- twijfelachtig. Die zullen onder de terreur van het mid den-orthodoxe denken doorgaan. En die kunnen zich niet meer beroepen op de belijdenis, want die is 'kalt-gestellt'. Ik vind het - maar wie ben ik? - een uiterst zorgvolle ontwikkeling. De kerk van de Reformatie in ons land opgehe ven, en de belijdenis van de Reformatie op sterk water gezet. Onder (zwak) pro test van de Hervormd-Gereformeerde afgevaardigden, maar toch. Hoe het dan zou moeten? Ik weet het ook niet. We kunnen eigenlijk alleen nog hopen dat God een wonder zal doen. Zo dat het misschien op het laatste moment nog afgeblazen wordt. Menselijk gezien inderdaad onmogelijk, maar we hebben een God Die werkt, door onmogelijkhe den heen. Waarnemer P.S. Een sympathieke brief bereikte ons van uit Middelharnis, met een instemmende reactie op het stukje van 31 oktober. De inzenders leggen er nog eens de vinger bij dat het in zending en evangelisatie gaat om het uitdragen van de enige Naam tot zaligheid, en dat er geen ande re weg is tot God dan Hij Die zegt: „Ik ben de Weg". Hartelijk dank. Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. 1ILIEG0N6EmK Een bekende van mij kreeg tijdens een vliegreis enorme last van zijn oren bij de landing. De stewardess gaf hem twee plastic bekertjes gevuld met warme wat ten en verbandgaas die hij tegen zijn oren diende te drukken. Dat werkte goed, is er een logische verklaring voor of is hier sprake van suggestie. Antwoord: De klachten die u beschrijft, stekende oorpijn bij het dalen van het vliegtuig, zijn een gevolg van de wisse lende luchtdruk. Wij leven op aarde in een druk van 1 atmosfeer, dat overeen komt met 760 mm kwikdruk. Een vlieg tuig stijgt al snel naar een hoogte van 10 km, waar de luchtdruk aanzienlijk lager is, we spreken van ijle lucht. Omdat wij in deze lage druk niet kunnen functione ren wordt de druk in het vliegtuig auto matisch opgehoogd tot ongeveer 660 mm kwikdruk, dus nog zo'n 100 mm lager dan op aarde. Zodra het vliegtuig gaat dalen, wat redelijk snel gebeurt, wordt de druk in de cabine weer opge voerd tot normaal. Dit merkt iedereen omdat men dan het gevoel krijgt dat de oren dichtslaan. Het gevoel verdwijnt meestal door slikken. Is echter een afvoergang van een luchtholte in de schedel verstopt, bijvoorbeeld door slijmvorming zoals bij verkoudheid, dan is slikken niet meer voldoende. Dit kan stekende pijn in het hoofd tot gevolg hebben. Inderdaad alsof er met een scherp voorwerp in wordt gestoken. Drinken is dan een goed hulpmiddel evenals de genoemde bekertjes met warme watten. Om dit verhaal te illustre ren is het aardig om een barometer op een vliegreis mee te nemen. U ziet dan bij het stijgen en dalen de wijzer ver schuiven. GliUmiL mi PUKKEL Mijn dochtertje blijft last houden van pukkels op de buik en bovenbenen. De recepten van de huidarts helpen met. Weet u raad? Antwoord: Die kleine zachte gezwellen met bruingele kleur zijn Synngomen en gaan van de zweetklieren uit. Ze komen vooral bij vrouwen voor. Soms raakt een zweetkliertje afgesloten, waardoor een kleine cyste ontstaat. Het kan lang duren voor de patiënte er van af komt, want syrin'^omen keren vaak terug. Laat uw dochter precies de aanwijzingen van de huidarts opvolgen en geen dagen meer overslaan, en zeker geen recept negeren! paiKKELEND vMamiE Als er een mug in de slaapkamer verzeild raakt, dan steekt die mij. Dan zou het volgens de geleerden altijd een vrouwtje moeten zijn, dat mensenbloed zuigt voor het broed dat zij bij zich draagt. Hoe verklaart u (en de wetenschap), dat er nooit een mannetje in huis komt? Antwoord: In de schemering komen de manentjes- en vrouwtjesmuggen samen om te dansen, liefst bij bomen of bij een licht en warmte uitstralend huis. De mannen blijven daar plezier maken en proberen de maagden te veroveren, maar de bevruchte vrouwtjes trachten intussen de huizen binnen te dringen om bij de mens bloed te zuigen, zodat de eitjes tot rijpheid kunnen komen. Daaromvindt u zo vaak bijtende dames in uw slaapka mer! De vermoeide heren komen pas bij u rondkijken als ze een warm plekje zoe ken om te gaan slapen. En dat de mug gen zo laat in het seizoen nog zwanger raken, is de schuld van de mens die zijn huis zo warm stookt dat de muggen blij ven paren. EEttWKE UINOEQ Als je iets van waarde vindt, mag je dat dan mee naar huis nemen en alleen de politie je adres opgeven, zodat je een beloning kunt vragen aan de verliezer, of moet je het beslist inleveren zodat je naar de beloning kunt fluiten. Antwoord: In het nieuwe Burgerlijk Wetboek, dat geldt sinds 1 januari 1992, is de volgende duidelijke bepaling opge nomen. Indien een verloren voorwerp niet binnen één jaar is opgeëist, verkrijgt de vinder de eigendom ervan, mits aan een aantal voorwaarden is voldaan. Het belangrijkste voorschrift is, dat de vin der met bekwame spoed aangifte heeft gedaan van zijn vondst. Hij moet een en ander daar afgeven als de gemeente dat vordert. Als een andere verplichting wordt in de wet genoemd 'het voor be waring en onderhoud zorgdragen'. Wordt de zaak binnen een jaar opge vraagd, dan verkrijgt de vinder niet de eigendom. Wel is de afhaler verplicht de vinder de kosten van bewaring te vergoe den en bovendien heeft de eerlijke vinder die aan al zijn verplichtingen heeft vol daan, recht op een (naar omstandigheden redelijk) vindersloon. Een tip: vraag aan degene die het voorwerp komt opeisen, eerst het verlorene precies te beschrijven alvorens het te tonen, en eis een schrifte lijk bewijs van afgifte, dan heb je later een verklaring in handen dat je het hebt afgestaan, en aan wie. Europatuin Dirksland Het assortiment van Europatuin zal u dit jaar vast en zeker kunnen inspireren tot mooie kerstversie ringen. Prachtige kabouters, pad destoelen in verschillende natuur- tinten en bijzondere elfjes, fot olijstjes en zelfs placemats. U vindt er artikelen in alle soorten en maten, ter decoratie, als kaars uit gevoerd of om in de boom te han gen. Naast de Christmas Fairytale collectie is er ook dit jaar weer een uitgebreid kerst assortiment, dat uitstekend te combine ren is met het sprookjesthema. Zo vindt u bij Europatuin prachtig gematteerde ballen in de nieuwe warme kleuren zoals pallisander, koffiebruin, vanille, bor deaux en donkerblauw. Maar ook kolo niale ballen in verschillende vormen, met mooie houtnerf. Geheel passend in het sprookjesthema zijn de transparante bal len met veertjes erin. Natuurlijk zijn er volop kerstdecoraties en allerlei beno digdheden en accessoires voor het ma ken van kerstkransen. En niet te vergeten kaarsen: kerk-, stomp-, dompel- en cy- linderkaarsen: de keuze is enorm! Ook buiten kan het gezellig en sfeervol worden. Met windlichten bijvoorbeeld of met driedimensionale verlichte herten! Last but not least is er de prachtige col lectie kunstkerstbomen. Bezoek hiervoor het bomenbos bij Europatuin. Kabouterfoto voor de kleintjes Voor zijn kleinste klanten pakt Europa tuin op vrijdag 28 en zaterdag 29 novem ber groots uit. Elke kabouter die dan een bezoek brengt aan de mystieke kerstwe reld van Europatuin, wordt door een pro fessionele fotograaf op de foto gezet. Europatuin kleedt de kinderen aan als een echte kabouter, waarna ze alleen, of met de ouders (een broertje, zusje, vriendje, vriendinnetje...) posteren in een sprookjesachtige kabouterwereld. De foto, compleet in een mooi kerst-foto lijstje, kan na Sinterklaas worden opge haald voor 6,50. Bij besteding van ƒ50,- aan kerstartikelen, krijgt men de foto met het lijstje gratis. Bovendien is het mogelijk om van de foto kerstkaarten te bestellen. Het wordt dus echt een sprookje, dit jaar bij Europatuin, hèt tuincentrum voor groenliefhebbers. MIDDELHARNIS RSB-competitie (17 november 1997) Op maandag 17 november stond voor het eerste team de derde ronde van de RSB- competitie op het programma. Thuis werd Numansdorp 1 ontvangen. Na een vlotte remise van Lagendijk werd de score geopend door Boeter die won. Ook Van der Waal kwam remise overeen, maar De Zwarte Pion liep verder uit door winstpartijen van Du Pree en Peeman. Nadat Van Hooff zijn partij ook nog ge wonnen had, konden Mourik en Verolme rustig remise spelen, waardoor de eind stand op 6-2 kwam. Huishoudelijke competitie (17 november 1997) Groep 2: E. Verbeek - H. TaaieO - 1 A. A. Khaneshir - M. BomVi - Vi T. C. van Prooijen - P. Lesuis1 - O Te vermelden valt dat Khaneshir in een totaal gewonnen stelling (dame en loper voor) zijn tegenstander pardoes pat zette, met remise als resultaat. Groep 3: H. K. Smit - A. L. van MaurikO - 1 L. Stolk - L. C. Struik- L. Neleman - J. NoordijkVi - Vi C. Groenendijk - R. WoltersVa - ^2 B. Loosjes - J. Flint1 - O F. van de Wetering - Ad. VisserO - 1 Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' 17 november 1997 Afdeling 1: J. van Hoorn - J. A. DekkerO - 3 J. A. van Hoorn - C. Spee1 -1 H. Koese - A. Knape3 - O H. Verolme-I. Mackloet1 - 1 Afdeling 2: A. Verolme - W. Vroegindeweij1 - 1 H. Schellevis - L Lodder1 - 1 P. van Brussel - F. Noordijk3 -O Afdeling 3: L Verbiest - J. A. Gebuis3 - O H. Noordijk - J. A. Nipius1 -1 J. Holleman - T. Staal1 -1 MEÜIEKEÜimiGWS Hoe kan ik goede van slechte (of overbo dige) polissen onderscheiden als een adviseur mij een 'mooie' verzekering wil aanpraten? Antwoord: Door eerst een copie van de polis die hij adviseert op te vragen en goed door te lezen of alles wat hij zei daar precies zo instaat, en zonodig de Verzekeringsgids aan te vragen bij de Consumentenbond, Postbus 1000, 2500 BA Den Haag, bestelservice tel. (070) 4454900, gironummer 27874. De prijs is 29,90 voor niet-leden. Dan blijkt wel of die verzekering zo goed is als de man vertelde. PvdA kamerlid Rob Oudkerk toch present op Nadat hij twee weken geleden verstek moest laten gaan heeft PvdA-kamerlid Rob Oudkerk nu toegezegd mee te doen aan de discussie-avond op 24 november a.s. De eerste avond op 4 november kende een grote opkomst en een geanimeerde discussie, waarin de afwezigheid van het Tweede Kamerlid niet storend was. De werkers en klanten van de gezondheids zorg constateerden vrijwel unaniem dat de gezondheidszorg op het platteland grotere problemen kent dan in de stad. Met deze conclusies zal Rob Oudkerk 24 november zeker worden geconfronteerd. Als kenners van de problematiek zullen direkteur Van der Heiden van het zieken huis in Dirksland en wethouder Malie paard van Oostflakkee een korte inlei ding houden. De discussie staat onder leiding van het Statenlid Ruud van Don gen. Wederom zijn alle bij de organisatoren bekende gezondheidsinstellingen en -or ganisaties uitgenodigd. Ook alle raadsle den op het eiland ontvingen zo'n uitnodi ging. Rob Oudkerk is sinds 1994 lid van de Tweede Kamer, maar werkt ook nog part-time als huisarts in Amsterdam. Daarnaast is hij ook regelmatig te zien als presentator van het televisie-pro gramma De Spreekkamer. Naast zijn kennis van (gezondheids-)zaken staat Oudkerk er vooral bekend om dat hij ingewikkelde zaken in eenvoudige be woordingen snel duidelijk kankmaken voor derden. De avond wordt gehouden in Zorgcen trum Geldershof, Poldersweegje 2 te Dirksland, is gratis toegankelijk en zal beginnen om 19.30 uur. DIRKSLAND OPBRENGST COLLECTE De in ons dorp gehouden collecte ten bate van het Diabetes Fonds Nederland, heeft 2.515,05 opgebracht. Hartelijk dank aan iedereen die daaraan meehielp. Dagtocht NCRV naar Hilversum Hier volgen nog een keer de vertrektij den voor de busreis naar de NCRV-stu- dio voor het programma van Jos Brink op woensdag 26 november a.s. Ouddorp, Preekhillaan8.00 uur Stellendam, Breen8.10 uur Melissant, Plein8.15 uur Dirksland, Bush. Vroonlande/ Schelpenpad8.20 uur Sommelsdijk, Samaritaan8.25 uur Middelharnis, Ben. Zandpad8.30 uur Dienstencentrum8.35 uur Stad a/h Haringvliet, NH kerk ....8.45 uur Den Bommel, Rabobank8.55 uur Schaapsweg, carpool9.00 uur Oude Tonge, Gemeentehuis/ busstation9.05 uur Voor inlichtingen: R. Maliepaard-Baas, tel. 611555. Grote bingo in Ooitgensplaat Op woensdag 26 november a.s. wordt er door de Plaatselijke Commissie van de SWOO in Ooitgensplaat een GROTE BINGO georganiseerd in 't Centrum, Van Weelstraat 10 in Ooitgensplaat, met erg leuke prijzen. Aanvang 13.30 uur, de zaal is open om 13.00 uur. Voor de bingo betaalt u 4,- inclusief een kopje koffie. Er wordt ook nog een verlo ting gehouden met 4 lootjes voor 1,-. In de zomer van 1996 werd het wagenpark van Esselink bouwmaterialen gemoderni seerd en qua volume ook vergroot. De nieuwe vorm van vervoer bestond toen uit twee trucks -i- city-trailers (lang 8,5 m). Beide combinaties werden uitgerust met een Cangaru (meeneemheftruck). Deze combinaties werden ingezet in de gebieden Goe ree-Overflakkee, Voome-Putten en de Hoekse Waard. Gezien de positieve ervaringen in de afgelopen anderhalf jaar heeft de directie beslo ten nog een derde combinatie aan te schaffen en deze in het werkgebied Schouwen- Duiveland in te gaan zetten. Met deze belangrijke investering kunnen de klanten nog beter worden bediend; de vierwielaangedreven Cangaru kan de materialen plaatsen volgens de wensen van de klant. Doordat het principe van gescheiden vervoer voor ruwbouw en afbouw is losgelaten, kan voortaan binnen 24 uur worden geleverd. In het gehele werkgebied wordt elke dag een vaste route gereden. Tevens zijn om de service te vergroten alle vrachtwagens voorzien van GSM-tele- foon. De logistieke medewerkers van Esselink bouwmaterialen zijn enthousiast en sterk gemotiveerd om de klanten ook in deze nieuwe situatie zo goed mogelijk van dienst te zijn. WIE BOtm'T KIEST ESSELINK! OUDDORP - Kom voor een creatieve middag voor kinderen en ouderen. Kom voor de gezelligheid. Op D.V. woensdag 26 november hopen wij in de gemeenschapsruimte van de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' van 11.00 tot 16.00 uur een gezellige middag te organiseren. Er zijn die dag ook verschillende dingen te koop: Zelfgemaakte kaarten, Oud- dorps advocaat. Oma's Cake, zelfgebak- ken koekjes, koffie, Ouddorpse brokken en cadeau-artikelen. Verder hebben we een creatieve bezig heid voor de kinderen. Voor 2,00 kun nen de kinderenn iets leuks maken voor de komende feestdagen. Komt allen, de opbrengst is voor de school. Zegt het voort! fam. Pikaart 10 november 1997 Afdeling 1: C. Spee - P. Leroy1 - 1 L Mackloet - H. KoeseO - 3 J. van Hoorn - H. Verolme1 - 1 A. Knape - C. Polder1 - 1 J. A. Dekker-J. A. van Hoorn1 -1 Afdeling 2: W. Vroegindeweij - J. Lodder1 -1 J. V. d. Kooij - M. Klink1 - 1 P. van Brussel - A. Krijgsman1 - 1 R. Jacobs - H. Schellevis1 - 1 Afdeling 3: J. A. Nipius - G. ZaaijerO - 3 G. M. Koese - H. Noordijk3 - O J. A. Gebuis - J. Holleman1 -1 L Verbiest-T. Staal3-0 Weerpraatje: Verliep september erg gelijkmatig qua weer, oktober tapte uit een heel ander vaatje. We kregen nog een vleugje zo- merwarmte, maar ook een voorproefje van de naderende winter. Er kwamen rustige en droge dagen voor, maar ook onstuimige en natte. Aan de kust maakte men de eerste herfststorm mee. Toen alle kruitdampen waren opgetrokken bleek de maand als geheel qua temperatuur een heel gemiddelde maand te zijn gewor den. In het algemeen was het zonniger dan gemiddeld, maar de zon werd wel erg ongelijk over de maand verdeeld. De neerslag viel vrij overvloedig; op diverse plaatsen kon er meer dan 100 mm wor den afgetapt. De eerste oktoberweek werd gekenmerkt door behoorlijk hoge temperaturen. De 15 gradengrens werd vrijwel overal over schreden en 6 en 7 oktober werden op veel plaatsen in het midden, zuiden en oosten van het land warme dagen met een maximumtemperatuur van 20 graden of meer. In Zuid-Limburg werd op de 6e de zomerse grens van 25 graden bijna ge-haald, iets wat in België net wel lukte. Een zomerse dag in oktober is erg bij zonder. Zeer opvallend in deze periode waren ook de hoge nachttemperaturen. In de nacht van 6 op 7 oktober kwam het kwik niet eens onder de 15 graden! De periode met vrij warm tot warm weer hield nog een paar dagen langer aan, waarna de temperatuur rond het midden van de manad op een gemiddeld niveau kwam. De maand had echter nog een kil slot in petto. De laatste oktoberdecade verliep rustig en vrij helder en in de nachten ging het vriezen. Op de 28ste en 29ste kon met recht van een felle vorst worden gesproken. Op diverse plaatsen kwam het kwik onder de -5 graden uit. Te Twenthe werd op de 28ste -7.4 graden gemeten, een dag later in Soesterberg -7.6 graden. Deze tempe raturen liggen maar weinig boven de absolute oktoberrecords. Lokaal vroor het aan de grond bijna 10 graden! Veruit de meeste regen viel in de tweede week, al werd een groot deel van Neder land al in de nacht van 6 op 7 oktober wakker geschud, toen er een zomers aan doend onweer overtrok. Veruit de natste dag was echter 10 oktober toen er in het midden van het land enkele tientalle mil limeters neerslag viel. Te Tiel werd zelfs 60 mm afgetapt. Op deze dag wakkerde de wind langs de westkust ook plaatselijk tot stormkracht aan. De tweede helft van de maand verliep overwegend droog en uiteindelijk kwamen de maandtotalen in een brede strook over het midden van het land en plaatselijk in Zeeuws-Vlaande ren, Groningen en Friesland op 100 tot ruim 120 mm neerslag uit. Het droogst bleef het in Noord-Limburg en Oost-Bra- bant, alwaar de neerslagtellers bleven steken bij nog net geen 60 mm. De zon scheen de eerste helft van de maand voornamelijk achter de wolken, maar in de tweede maandhelft trad een flink aantal stralend zonnige dagen op. Het gevolg was dat de tweede oktober- helft twee maal zoveel zon opleverde als de eerste helft. Het uiteindelijk resultaat lag globaal tus sen 100 en 130 uren en daarmee eindig den we toch nog 'in de plus', hetgeen na het sombere begin nog behoorlijk mee viel. Al met al was oktober op weergebied dus een hele afwisselende maand. De stichting Openbare Bibliotheek Oostflakkee - verantwoordelijk voor het instandhouden van biblio theekvoorzieningen in de gemeente Oostflakkee - wil het lezen door de jeugd en het algemene gebruik van de bibliotheek stimuleren. Daartoe zijn een tweetal acties opgezet. 1. Gratis inschrijven van kinderen tot en met 12 jaar Voor kinderen is het ontwikkelen van een goede leesvaardigheid belangrijk voor hun hele verdere leven. Een pro bleem is vaak het vinden van tijd. Het einde van het jaar wordt voor veel jongeren gekenmerkt door de Kerstva kantie en andere vrije dagen. Tegelijker tijd is het weer buiten koeler, natter en minder uitnodigend om iets te doen. Bin nen is het warmer, droger en over het algemeen gezelliger. Tijd voor een boek... Lekker zitten lezen met een kop warme chocolademelk. Is uw kind nog geen lid van de biblio theek? Kom het dan gratis inschrijven in de bibliotheken van Oostflakkee. Boven dien hoeft de jeugd tot achttien jaar geen contributie te betalen. U kunt terecht in Oude Tonge en Ooitgensplaat. Zie on derstaande adressen en openingstijden. 2. CD-Rom lenen voor de helft van de normale prijs De 'nieuwe media' zijn aan de biblio theek niet voorbijgegaan. CD-Rom en het internet zijn in het leven van alledag gemeengoed aan het worden. In de open bare bibliotheken kunnen ook CD-Roms wordengeleend. Om voor een grotere groep het gebruik van CD-Rom toegan kelijker te maken wordt in Oostflakkee het normale tarief van ƒ5,- per week gedurende de actieperiode verlaagd tot 2,50 per week. Met name voor de jeugd is er in de bibli otheken van Oostflakkee een keur aan CD-Roms te vinden, variërend van elek tronisch prentenboek tot informatie over het leven van walvissen. Hoewel sommige CD-Roms engelstalig zijn bieden hun illustraties, filmpjes en puzzeltjes de jongeren enkele uren van lering en vermaak. De acties lopen van 17 november tot en met het eind van het jaar 1997. Houdt u rekening mét de feestdagen? De bibliotheek is op 5 en 24 december vanaf 16.00 uur gesloten en 26 en 27 december en 1 januari 1998 de hele dag dicht. Dag maandag dinsdag Oude Tonge Ooitgensplaat W.-Achterweg 2b F. Biggestraat 47 (0187)641057 (0187)631381 18.30-20.30 uur 19.00-21.00 uur 14.30-16.30 uur woensdag 9.30-11.30 uur 13.30-15.30 uur 14.00-17.00 uur - donderdag - 18.30-20.30 uur 19.00-21.00 uur vrijdag 14.00-17.00 uur 18.30-20.30 uur Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te IVIelissant Uitslagen van 17 november Afdeling 1: H. Visbeen - H. van Heukelen2 - O C. Visbeen - A. Doom1 - 1 T. Goedegebuur-B. Visbeen1 - 1 B. V. d. Spaan - L. Blokland2 - O Afdeling 2: M. Wiegel - Bemadette Visbeen2 - O B. Grootenboer- A. Visbeen0-2 J. Non - Evelien v. d. Slik2 - O P. Kom - A. Brooshooft2 - O Mevr. T. de Geus - J. Koppelman ....O - 2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 9