Kinderen in competitie wie liet beste voor lean lezen VAM DER HEIJDEN PREDIKBEURTEN Zalig 2ijn de reinen van hart, want zij zullen God zien. Speculaasactie Kaarsenmakerij Tierelantijntje bij: Fiets van 6-jarige gestolen GAJUS- AVOND 'De dag begint met uw post...' Introductie Sf/cAf/n^ Woord Onderweg Proef en overtuig uzelf Bijeenkomst verzorgende beroepen AN\ Succesvolle pakkettenactie Stad en Melissant Verkoping in De Ark Mattheüs 5:8 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS MIDDELHARNIS - Normaal zien kinderen meestal uit, met name in de loop van de middag, naar het sein van de meester of de juf dat het tijd is om de leerboeken op te ruimen en naar huis te gaan. Woensdagmiddag is natuurlijk helemaal hét hoogtepunt. Zowaar de hele middag vrij! Aan school wordt er die middag waar schijnlijk niet veel gedacht. Het is dan ook best verwonderlijk dat deze week, juist op die middag, dertien kinderen van Goeree-Overflakkee verwacht werden op de openbare basisschool 'D'n Tuun'. Toch hadden ze geen straf, integendeel! Ze hebben ouders, vriendjes en vriendinnetjes en andere belangstellenden, die samen waren gekomen in de gemeenschapsruimte van de school, de hele middag voorge lezen. Het was reuze gezellig. Het ene verhaal volgde het andere op. Soms waren het spannende, dan weer grappige verhalen. De middag 'vloog om'. De kinderen had den de volle aandacht. In een, voor deze gelegenheid gemaakte boomhut, lazen ze uit hun veelal zelf uitgekozen boek, ter wijl de zaal ademloos aan hun lippen hing. Je beleefde onder meer hoe een Koerdisch meisje op de vlucht ging voor aanvallende vliegtuigen. De luisteraars zagen de bommen als het ware vallen. Sanne Teijn van 'Het Startblok' hield met dit gedeelte uit het boek 'Wij zijn Koerdistan' de luisteraars voortdurend in spanning. Na vijf minuten was de tijd voorbij. Het verhaal was nog lang niet af. Meike de Korte las een deel van een ver haal van 'De fantastische meneer Vos' voor. Drie boeren bonden de strijd aan tegen mijnheer de vos, die om zichzelf met vrouw en kinderen in leven te hou den, voortdurend bij deze boeren kippen en andere lekkernijen weg kaapte. Op een gegeven moment lagen de luisteraars naast de drie boeren met jachtgeweer in de hand bij het vossenhol om voorgoed met Reintje af te rekenen. Toen de span ning haar hoogtepunt bereikte en het schot -misschien- gelost zou worden, stopte de voorlezer. Hoe het afgelopen isGniffelend zaten even later diverse kinderen te genieten van het ver haal gelezen door Erik van Es van 'Het Kompas'. Oud opoe van Joris zat het ventje altijd dwars als vader en moeder van huis waren. Op een dag zag de knul z'n kans schoon en diende opoe een geheimzinnige wonderdrank toe die haar de meest vreemde kapriolen liet maken. Hoe het afgelopen is ons niet bekend. En zo ging het de gehele middag. Voorleesdag Dertien kinderen van alle openbare basis scholen en de school voor speciaal onderwijs 'Het Kompas' lazen op hun allermooist. Het was immers een wed strijd! ledere school had uit de groepen 7 en 8 in een voorronde één leerling gese lecteerd die deze middag de strijd mocht aanbinden. De voorleesmiddag werd georganiseerd op initiatief van de afde lingen van Goeree-Overflakkee van de Vereniging Openbaar Onderwijs (VOO). De drie beste lezers van deze middag mogen door naar de officiële voorlees- wedstrijd die wordt georganiseerd door de stichting 'Lezen'. Deze wedstrijden worden al jaren georganiseerd, maar slechts enkele scholen van het eiland leverden kandidaten daarvoor aan. De afdelingen van de VOO van het eiland besloten de schouders er onder te zetten en middels een eilandelijke voorronde de animo te vergroten. En dat is gelukt: Alle scholen deden mee! Directeur J. Reyntjes van de basisschool te Oude-Tonge zei dan ook bij de opening van de middag, bijzonder blij te zijn dat voor het tweede achtereenvolgende jaar er zo spontaan aan de voorleesmiddag wordt meege daan. De jury die bestond uit Cees Smit (oud-directeur basisschool Melissant), Dorien 't Jong (bibliotheek), Mw. Vroe- gindeweij (Boekhandel Vroegindeweij) en Jan Trompper (Diekhuus) hadden de lastige klus om de voorlezende jeugd te beoordelen. Smit die als voorzitter van de jury de prijzen bekend maakte beken de trots te zijn op zoveel voorleestalent op Goeree-Overflakkee. "Het niveau was erg hoog te noemen, hoewel de jury hier en daar wat kritische kanttekening plaats te. Prijswinnaars waren: Emiel Vijfhui- zen (Basisschool 'De Inktvis') de eerste prijs, Erik van Es tweede ('Het Kompas') en derde werd Tessa van Rees ('Ollie B. Bommel'). Alle andere kinderen kregen een vierde prijs toebedeeld. "Dat is eer lijk", zei Smit, "want jullie hebben alle maal je best gedaan!" De sportievelingen worden bij het OJW niet vergeten. Zo is er morgen een vol leybaltoernooi in sporthal 'De Gooye' te Dirksland. Jij wilt hier natuurlijk ook aan meedoen, zeker met de inmiddels tradi tionele taart als hoofdprijs. Tot en met morgenmiddag kun je je hier voor opgeven bij Corina van Wezel (484357). Dat kan per team van mini maal 6 personen, maar ook individueel. De kosten voor deze avond zijn slechts ƒ2,50 en we beginnen om acht uur. Als iedereen zijn eigen fans meeneemt om aangemoedigd te worden dan wordt het vast een geslaagde avond. We verwachten dat ook jij je van je spor tieve kant laat zien! Volgende week: EXTRA OPEN AVOP^ in 'Vita Nova' te Sommelsdijk. SOMMELSDIJK Lezing in Remonstrantse kerk Op woensdag 26 november van 8 tot 10 uur houdt ds. Berveling, Remonstrants predikant te Breda in de Remonstrantse kerk, Voorstraat 35 te Sommelsdijk een lezing over de tweede Europese Oecu menische Assemblee te Graz in Oosten rijk. Ds. Berveling was hierbij zelf aanwezig. Er zal ook een diapresentatie zijn, ieder een is van harte welkom! OUDDORP D.V. zaterdagmorgen 29 november a.s. hopen wij weer onze jaarlijkse specu laasactie te houden. Deze speculaas is op ambachtelijke wijze gebakken met echte roomboter en pijp- kaneel. Wij komen bij u langs tussen 9.00 en 12.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de Stich ting Adullam. De Waag behoort bij de vier beste restaurants van Zeeland en Goeree-Overflakkee Officieel is vandaag Lekker '98 uitgeko men, de roemruchte eetgids waar de horecasector met bevend gemoed naar uitkijkt. De gids vermeldt de 500 beste restau rants van Nederland met de nodige posi tieve en negatieve ervaringen van een 30-tal inspecteurs. In een apart katern wordt zeer uitgebreid de top 100 besproken. Dit jaar zijn er helaas nog maar vier Zeeuwse restaurants vermeld in de top 100, waarvan Restaurant 'De Waag' in het Schouwse Serooskerke een 58e plaats kreeg toebedeeld, hetgeen bete kent dat het restaurant als beste uit de bus rolt van Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. agentschap Een afspiegeling van de grote exclusieve kerstshow die kaarsenmakerij Tierelan tijntje aan de Kerkring in Oude Tonge houdt, is te vinden bij VVV/ANWB Overflakkee aan de Kade in Middelhar- nis. Tierelantijntje is bekend om zijn handbe- schilderde kaarsen, maar heeft daarnaast een uitgebreid assortiment handbewerkte cadeau-artikelen. In de winkel van VVV/ANWB Over flakkee hebben de dames van Tierelan tijntje gekozen voor kaarsen, kandelaars, waxinelichthouders, lampjes, servetten etc. in de kleuren goud, ivoor en roest. Dit alles is gearrangeerd tot een harmo nieus geheel. Komt u gerust eens snuffelen! VVV/ANWB Overflakkee is geopend: maandag van 12-17 uur; dinsdag, woens dag en donderdag van 9-17 uur, vrijdag van 9-20 uur en zaterdag van 9-16 uur. Tel. (0187) 484870. Tijdrede SGP Bruïnisse Op D.V. dinsdag 25 november 1997 hoopt ds. J. van der Sleen uit Scherpenis- se een tijdrede voor de SGP te houden in het kerkgebouw van de Ger. Gem. in Ned., Schoolstraat 13 te Bruinisse. Aan vang 19.30 uur. Ingezonden: Mijn naam is Pim de Korte en ik ben boos en verdrietig. Wat is er namelijk gebeurd? Op woensdag 12 november was ik aan het spelen met mijn vriendjes en vriendinnetjes in het speeltuintje aan de Pr. Bemhardlaan in Middelhamis. Ik was er lekker heen geraced op mijn fiets die ik voor mijn 6e verjaardag in mei heb gehad. Onze fietsen hadden we daar neergezet zodat we lekker konden klau teren en glijden. Mijn pappa en mamma hebben me wel geleerd dat ik mijn fiets op slot moet zetten, maar ik ben links en dan gaat dat zo moeilijk en dus was ik dat vergeten. Toen ik weer verder wilde fietsen was mijn fiets verdwenen. Volgens een paar grote jongens was er een ventje op weg gefietst. Samen met mijn mamma ben ik wezen zoeken en ook pappa is 's avonds nog in de bosjes wezen zoeken, maar nergens mijn fiets. De volgende dag ben ik het ook bij de politie wezen vertellen en op school heb ben we een briefje opgehangen, maar nog steeds is mijn fiets niet terug. Nu kan ik niet meer fietsen en moet ik overal naar toelopen, dat is ook wel leuk maar fietsen is leuker. Daarom heb ik aan mijn pappa gevraagd of hij aan de krant wilde schrijven dat mijn fiets kwijt is. Het is een Batavus Fox met groen, blauw en geel, een paar se bidonhouder met fles en aan het sleu teltje hing mijn foto met adres. Het fra menummer is 7160727. Als iemand hem gezien heeft, wil die dan a.u.b. even naar mij bellen? Mijn telefooimummer is 486260 en ik woon in de Pr. Bemhardlaan 76 in Middelhamis. Alvast hartstikke bedankt. Pim de Korte Zondag 23 november 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. R. Veldman, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. J. G. van Loon, nabetrachting Heilig Avondmaal. Woensdag 26 novem ber, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, bediening Heilige Doop. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. M. B. van den Akker, Nieuwerkerk a/d IJssel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. D. A. J. Sonneveld, Spijkenisse en 18.30 uur ds. H. Out, Middelhamis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur ds. C. Hogchem, Borssele. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen, voorbereiding Heilig Avondmaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. L. Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur onbe kend en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lees dienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be-die- ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur (nabetr.) ds. C. Hogchem, Borssele. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student J. Schipper, Veenendaal - Evangelie Gemeente (De Bron) Melkweg 75 10.00 uur Jeugddienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur ds. J. F. Ezinga, Yerseke. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. F. Ezinga, Yerseke In 8.00 uur ds. A. S. Rienstra, Sche- veningen. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur dhr. J. van Lam balgen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, voorberei ding Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht (H.A.). SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. J. Lohuis - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Morgen weer een Christelijk Jongeren- café .-y Als jij ook weer komt wordt het vast gezellig. Denk ook aank het volleybaltoernooi van volgende week. Morgen hoor je meer. Tot morgen. 22/11: Kaai 2, Dirksland DIRKSLAND Donderdagavond 27 november a.s. zal er Deo Volente een avond gehouden wor den voor werk(st)ers in de verzorgende beroepen. De heer L. Terlouw, pastoraal medewer ker uit het verpleegtehuis 'Salem' Rid derkerk hoopt dan te spreken over 'De mentie: omgang en pastorale begelei ding' De bijeenkomst begint om half acht en wordt gehouden in het verenigingsge bouw van de Ger. Gemeente aan de Gel- dersedijk. Ook belangstellenden zijn hartelijk wel kom! De door E-markt Mackloet gehouden voedselpakkettenactie voor DORKAS is evenals vorig jaar succesvol geweest. Dankzij de vele vrijwilligers die de deu ren langs gingen voor antwoordstrookj kwamen er in Melissant 210 pakketten en in stad 170 pakketten binnen (a ƒ14,00). A.s. week gaan er 4 pallets met in totaal 250 dozen goederen naar Dorkas in An dijk, waar de pakketten worden samen gesteld. De leverancier van de E-markt brengt alles gratis naar Andijk. Iedereen die heeft meegewerkt hartelijk dank. VRI.TDAG 21 NOVEMBER 1997 Hebben velen van de circa 300.000 post bushouders niet begin oktober jl. van de PTT-Post het bericht ontvangen dat per 1 november 1998 het gebruik van de post bus per jaar 250,- gaat kosten? Daar zijn niet alleen de bedrijven niet erg blij mee. Wat betekent dat bovendien voor vereni gingen, stichtingen en instellingen, die telkens weer ieder binnengekomen tien tje zorgvuldig moeten omdraaien en financieel rond te kunnen komen? Gel den die zij van hun leden via contributies moeten verkrijgen. Instanties zouden weliswaar gebruik kunnen maken van het alternatief 'post apart' (de post wordt apart gelegd en kan na 14.00 uur afge haald worden bij het postkantoor), maar ook dat gaat nog altijd 120,- per jaar kosten. Enige jaren geleden deed de post heel veel moeite om juist het gebruik van postbussen bij particulieren te stimule ren. Immers dat scheelde nogal wat bij het bezorgen langs de huizen en bracht dus vele uren besparing op. Zouden door de nieuwe aanmerkelijk duurdere kostprijs de bestellers binnen kort niet veel meer te bezorgen krijgen? Let wel: dat vereist extra werk! Op ons landelijk secretariaat van de Ne derlandse Christen Democraten (NCD) in Boxtel kwamen onlangs al diverse te lefoontjes van de gedupeerden binnen. Ze stelden voor een landelijke actie op touw te zetten. Men opperde: 'Laat alle postbushouders in ons land gelijktijdig hun postbus opzeggen'. Verzoeken uit Zaanstad, Hariingen, Soesterberg, Mid delburg, Rotterdam, Amsterdam, Zwaans- hoek e.a. Wat nu blijkbaar bij 'Tante Post' ont breekt, is een cliëntenraad of een in spraakmogelijkheid van postbusgebrui kers. Hoeveel verdient de PTT aan elke gulden omzet? Is de directie van de PTT daar gevoelig voor? Mijnheer Dik, op uw buiten aan de Antwerpsebaan 10 te Helvoirt (Haaren NB), hoort u mij? Of kunnen we samen een 'pilsje drinken' (volgens afspraak op een gehouden VNO-congres in Den Haag)? Niettemin hebben we een bruikbaar handvat gevonden om deze problemen aan te kaarten en wel via de Stichting Seducom, een instantie die zich bezig houdt met postbussen die met de PTT en post te maken hebben. Het adres is Seducom, Postbus 331, 7200 AH Zutphen, tel. (0575) 542404. Postbusgebruikers opgelet! U kunt uw grieven aldaar kwijt. Allemaal nu doen! Ook wordt reeds gedacht om de Minister van Verkeer en Waterstaat hierover te benaderen; de PTT valt namelijk onder dat ministerie. Boxtel, 17 november 1997 Secretariaat N.C.D. Nederlandse Christen Democraten ing. C. W. van der Wal, secr. NCD Postbus 105,5280 AC Boxtel Tel. (0411) 682738 GOEDEREEDE op initiatief van de vrouwenvereniging 'Bidt en Werkt' wordt D.V. woensdag 26 november een verkoopdag gehouden in 'De Ark'. U bent van harte welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden zelfgemaakte handwerken verkocht, kado-artikelen, oliebollen, boe ken, kamerplanten en levensmiddelen. Voor de kinderen is er een grabbelton. De koffie staat klaar. De opbrengst is bestemd voor het kerk- daken 'De Ark'. mM Stichting Woord Onderweg plaats (Bij- bel-)teksten op reclameborden langs de weg, op de zgn. bill-boards. Het doel van Stichting Woord Onderweg is niet alleen het Woord van God bekend maken aan onkerkelijken, maar ook mensen bemoe digen en stilzetten bij het Woord uit de Bijbel. Spottende reclame Stichting Woord Onderweg laat een ge luid horen of beter gezegd: een bood schap zien die haaks staat op de dikwijls spottende teksten en afbeeldingen uit de reclamewereld. De stichting maakt zich zorgen over de verwoestende werking van deze verschrikkelijke reclame-uitin gen en wenst dat mensen weer naar God gaan vragen. Giften Met het geld dat de stichting uit giften ontvangt, worden reclameborden ge huurd. Hoe meer geld Stichting Woord Onderweg ontvangt, des te meer mimte kan de stichting reserveren om onterende reclames te verdringen. De teksten bevatte een boodschap die voor iedereen begrijpelijk is. Voor tek sten uit de Bijbel wordt gebmik gemaakt van de Statenvertaling. Maak de boodschap langs de weg mogelijk! De drie beste voorlezers met de jury die hen beoordeelde —i Liefhebbers van espresso weten het: Nespresso is gewoon de lekkerste DE makkelijkste. In één handbeweging en zonder te knoeien kan iedereen een oog- en tongstrelende espresso bereiden. Wij nodigen u vrijblijvend uit op onderstaand adres de authentieke espresso van Nespresso zelf te beoordelen. Tijdens een demonstratie verstrekken wij u graag meer informatie over de Nespresso System-machines, die snelheid en kwaliteit verbinden met hedendaags gemak. ZIERIKZEE, HAVENPARK 5, TELEFOON (0111) 415202 DIRKSLAND, SCHELPENPAD 26, TELEFOON (0187) 601236 :<:>j>-:-<^^^:S-:fi:fflW:-ftij^:y:::tW^ WOORD ONDERWEG ''V,<yxvfivyAv<<vyyfi'''^y''

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2