Vliegveld Goeree-Overflakkee geschrapt uit Nota Koersbepaling Enorme toeloop op expositie beeldjes van Mei OLIEBOLLEN Kerstkaarten Woord Daad Dan word ik tot een zegen Ouddorp o</o,''°'>- Schotejil komt op twee zwemwedstrijden in actie Start voorverkoop kaarten Jostibandorkest Ouddorp Heren 1 Intermezzo werkt hard maar redt het niet Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 18 NOVEMBER 1997 Grevelingenschap: Het College van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland heeft recent besloten verder te gaan met de stu die naar een mogelijk alternatief voor het vliegveld van Rotterdam. In de Nota Koersbepaling is een mogelijk recreatief vliegveld in de Hoekse Waard of op Goeree-Over flakkee geschrapt. Statenbreed werd de optie uit de Nota voor een mogelijk recreatief vliegveld bij motie afgewezen. Brief Dit staat in een brief van 14 november 1997 van gedeputeerde Heijkoop van Zuid-Holland aan de Raad van Bestuur van het Natuur- en Recreatieschap 'de Grevelingen'. De Zuid-Hollandse gede puteerde is voorzitter van het Grevelin genschap en schreef deze brief omdat hij verhinderd was de vergadering van de raad van bestuur op 14 november voor te zitten. Vicevoorzitter van het schap, de Zeeuwse gedeputeerde Van Zwieten, leidde de vergadering die in De Schakel in Dirksland werd gehouden. In reactie op de Nota Koersbepaling Her ziening Streekplan Zuid-Holland Zuid had het dagelijks bestuur van het Greve lingenschap argumenten aangevoerd tegen een mogelijk vliegveld en tegen uitbreiding van de windmolencapaciteit op Goeree-Overflakkee. Dit onder voor behoud van goedkeuring van de reactie door de raad van bestuur. Die goedkeu ring werd unaniem geveven. 't Was misschien een beetje mosterd na de maaltijd nu provinciale Staten van Zuid-Holland zich tegen een vliegveld op Goeree-Overflakkee hebben ver klaard, aldus de heer Van Zwieten. Maar de reactie van het Grevelingenschap was verzonden voordat de Staten met de betreffende motie kwamen en bleef dus gehandhaafd. Duidelijk Burgemeester Sinke van Goedereede wou er zeker van zijn dat er geen dat er geen kier meer zit in de provinciale besluitvorming. "Is het duidelijk dat er géén vliegveld komt op Goeree-Over flakkee?" Gedeputeerde Van Zwieten: "Materieel is er geen enkel verschil van mening meer dat een vliegveld op Goeree-Overflakkee ongewenst is". De heer Van Zwieten wou geen koffie dik kijken en bedenken wat er later nog allemaal zou kunnen gebeuren. De brief van gedeputeerde Heijkoop verschafte voor nu voldoende duidelijkheid. Effecten kleine luchtvaart op fauna Het Dirkslandse raadslid de heer Drie sprong die als vervangend lid aan de ver gadering deelnam, kwam met een recent rapport over de effecten van de kleine luchtvaart op de fauna. Het rapport is gemaakt in opdracht van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en bevat inte ressante gegevens, juist ook voor het natuurgebied van de Grevelingen. Voor het geval de discusssie over een vliegveld in dit gebied terugkomt, vond hij het nuttig in een vroeg stadium over deze gegevens te beschikken. Samenvat ting en conclusies van het rapport laten geen onduidelijkheid bestaan over de negatieve effecten van de kleine lucht vaart op vogels en andere dieren in natuur-en stiltegebieden. Naast lawaai blijkt ook van belang te zijn hoe dieren de vliegtuigen visueel ervaren en daarop reageren. Uitbreiding Camping Kabbelaarsbank Een ander onderwerp was de uitbreiding van Camping Kabbelaarsbank. Daarover was het standpunt niet gelijkstemmig. In een eerdere vergadering van de raad van bestuur was de uitbreiding van de cam ping van 80 tot 200 standplaatsen een punt van verschil van mening tussen de Zeeuwse leden enerzijds en de leden van Goeree-Overflakkee en Zuid-Holland anderzijds. Om de zaak niet op de spits te drijven stelde gedeputeerde Heijkoop indertijd voor in overleg te blijven. Na een nader onderzoek door een deskundi ge die voor de kop van Schouwen regel matig adviseert, was het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap nu tot het voorstel gekomen het verzoek van de exploitant van de camping in te willigen. "Bij meerderheidsbesluit hebben wij als dagelijks bestuur besloten u een positief voorstel voor te leggen teneinde de gevraagde uitbreiding mogelijk te maken. Bij deze besluitvorming heeft het kam- peerplaatsenbeleid in Zeeland zwaar meegewogen. Wij hebben daarom begrip voor het standpunt van de Zeeuwse bestuurders. Alles afwegende ben ik als vertegenwoordiger van Zuid-Holland van mening dat deze uitbreiding op de camping Kabbelaarsbank, in een zorg vuldig afgewogen procedure bij de gemeente Goedereede, voor het schap mogelijk en inpasbaar is', aldus gedepu teerde Heijkoop in zijn brief aan de raad van bestuur. Kwaliteit en kwantiteit Mogelijke uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen op de Camping Kabbe laarsbank is al jaren onderwerp van bespreking. De camping was eerst van het Grevelingenschap, maar werd van wege de negatieve exploitatieresultaten, in 1990 in gebruik gegeven aan Grando- rado. Vanaf 1993 heeft Grandorado aan gegeven te willen komen tot kwaliteits verbetering van de camping. De investe ringen die daarmee gemoeid zijn vond Grandorado niet verantwoord voor de 80 kampeereenheden die het bestemmings plan toelaat. Daarom is meerdere malen gevraagd het aantal plaatsen op het bestaand terrein te mogen uitbreiden. Mei, een uiterst tevreden mens, pijproker en bepaald geen onruststoker, blij met de rust om hem heen en in harmonie met z'n beeldjes Mei Dale, de 72-jarige schoenlapper-, en als 't moet ook nog wel zadelmaker uit Stad aan 't Haringvliet, moet zaterdag een hele cultuurschok hebben doorgemaakt. Altijd heer en meester in z'n eigen domein, niet eens een vrouw die hem dirigeren zou, alleen zo nu en dan een klant in z'n verstilde schoenmakerszaak, maar zater dagmiddag liep z'n winkel zó vol zoals nog nooit harin gen in een ton hebben gezeten. Mei exposeert en dat zou hij nooit zélf hebben bedacht. Aanstichter daartoe is Leidenaar Bert Holman. Die is'es geconfronteerd met de prachtige gestileerde beeldjes en beeldengroepjes die Mei Dale al z'n dertig jaar maakt en die confrontatie was 'm, zei hij zaterdagmiddag 'in de kop blijven hangen'. Het werk van Mei vergeet je niet zomaar, ook hij niet en snel was, na het eerste contact met Mei, waarvan Mei zei dat het meteen klikte, de werkgroep Mei! art support ontstaan, een organisatie van kunstliefhebbers die 'interessante kunst van amateurs en beginnende profes sionele kunstenaars' bij een groter publiek bekend wil maken en 'tegen zo laag mogelijke kosten wil kuimen aan bieden', maar dat laatste geldt niet voor het werk van Mei want dat is voor de Koningin nog niet te koop, alhoewel.... Mei heeft ook de Koningin-moeder wel'es een dienst bewe zen toen hij drie jaar in Nederlands Indië diende. Toen het zaterdagmiddag zó barstens vol liep in z'n winkel, toen wist Mei even niet wat'ie ervan denken moest. Zelf zou'ie in 't half duister het licht misschien hebben aange knipt, maar dat vonden ze van 'Mell art support' niet zo'n goed idee omdat dat ten koste van de sfeer zou gaan, en toen heeft Mei maar volstaan met te luisteren, nu en dan een spitse opmerking te maken en te protesteren wanneer iemand 'm weer de kunstenaar noemde, de 'maker', verbe terde hij steevast, kunstenaarsallures zijn Mei verre. Maar inmiddels wordt'ie zelfs al op Inter-net genoemd. De doktersvrouw, mevr. Maas heeft de schare toegespro ken, ook Mei een beetje, want ze wist hoe voorzichtig ze daarmee moest zijn. Stad is trots op Mei, maakte ze duide lijk, al zegt'ie zelf eigenlijk alleen maar te doen wat'ie niet laten kan. Dat Mei belangstelling heeft voor mensen heeft'ie ook maar niet tegengesproken en dat kon ook moei lijk, „want die belangstelling vind je in al z'n beeldjes terug", zei mevr. Maas en daarmee was iedereen het meer dan roerend eens, ook dat Mei nooit iets lelijks over iemand zegt, hooguit vindt hij dat iemand 'anders' is, maar daar vindt'ie dan weer inspiratie in, want z'n werk gaat altijd over mensen, in velerlei situaties. Mei vormt ze van PVC pasta vermengd met een componentenlijm. Wethouder van cultuur de heer A. Tiggelman heeft de offi ciële opening verricht, maar niet nadat hij had vastgesteld dat het helemaal niet waar is dat een schoenmaker bij z'n leest moet blijven. De heer Tiggelman heeft daarna een beeldje onthuld, het eerste door Mei gemaakt, de fluitspeler getiteld, vervaar digd van watten en albastine en buiten werd een luchtballon opgelaten. Mei heeft van de werkgroep een mooi cadeau gekregen, een gesneden beeldje uit Ghana, Aarde getiteld en dat gebaar heeft Mei heel bijzonder op prijs gesteld. Nee, er zijn geen beeldjes te koop, ook niet op de expositie, maar wel zijn er foto's van de talloze beeldjes gemaakt en die, die foto's zijn te koop en de expositie te bezichtigen, tot 31 december, van woensdag, donderdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 11.00 tot 17.00 uur. Het muziekgezelschapje dat zaterdagmiddag het lied over de moord op de boerderij van Bol opvoerde, heeft dat maar eenmalig gedaan, maar 't is een boeiend stukje nostalgie geweest, dat zeker! 130 actie HM-teimikfe Met 200 plaatsen blijft het nog een 'groene' camping. Omdat er vooral surf ers komen, verwacht het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap dat de uitloop in het natuurgebied beperkt blijft en dat uitbreiding van het aantal plaatsen geen negatieve invloed op de natuur heeft. Kleine meerderheid Voor de gemeente Schouwen-Duiveland en de provincie Zeeland blijft de uitbrei ding onaanvaardbaar. Gedeputeerde van Zwieten: "De provin cie Zeeland heeft vorige maand bij vast stelling van het streekplan bepaald dat in het hele kustgebied (behalve Zeeuws Vlaanderen) geen uitbreiding van stand plaatsen toegestaan is. De verwevenheid van het gebied met Schouwen-Duiveland is zo groot - het is economisch een aan eengesloten gebied - dat het niet logisch is op Schouwen-Duiveland iets te verbie den en dat hier niet te doen alleen van wege een provinciegrens". Van natuurbeschermingszijde werd door het adviserend lid de heer Jansen naar voren gebracht dat de uitbreiding 'van het aantal plaatsen een ongewenste inbreuk op de natuur bete kent. De rijksvertegenwoordiger in het schap, de heer Harreveld, vond de uit breiding gerechtvaardigd en verant woord. I Burgemeester Sinke was blij met de uit komst van het onderzoek. Bij een andere conclusie zou hij zich hebben neerge legd, gezien de objectieve benadering de adviseur Van Nuland die op initiatief van Schouwse kant was ingeschakeld. Met een stemverhouding van 9 voor en 7 tegen besloot de raad van bestuur toe stemming te geven voor uitbreiding van het aantal plaatsen op Camping Kabbe laarsbank. MIDDELHARNIS OPBRENGST COLLECTE De in Middelhamis (dorp) gehouden col lecte voor het Diabetes Fonds Nederland heeft 2.219,40 opgebracht. Iedereen die meehielp en bijdroeg daarvoor harte lijk dank. Het eilandelijk comité is blij met de goede verkoop van de kerst- en nieuw jaarskaarten. Dit jaar zijn er weer drie nieuwe series uitgekomen. Ook nu zijn daar weer kaartjes in een envelop bij. In veel dorpen zijn en worden er door de kinderen van de basisscholen of vereni gingen heel veel kaarten verkocht. We zijn daar de jeugd erg dankbaar voor. Geweldig jongens en meisjes! De kaarten zijn echter nog niet uitver kocht. Sommige comitéleden hebben nog een flinke voorraad! Het zou jammer zijn als niet alle kaarten hun bestemming zouden krijgen. Vandaar nog even deze OPROEP. Koop bij onderstaande adressen nog één of meer pakje(s). Een pakje kaarten kost slechts 2,50. U steunt er een goede zaak mee: 'nood'-zakelijke hulp aan onze medemens in nood. Van harte aan bevolen! Adressen 1 MIDDELHARNIS: dhr. J. P. de Bakker, Berkenhof 6, tel. 485756. SOMMELSDUK: Mevr. A. van Heemst, Azaeliastraat 11, tel. 483981; Mw. A. H. H. Hamelink, Specht 12, tel. 486367. NIEUWE TONGE: dhr. C. J. Arensman, Burg. Overdorpstraat 10, tel. 651933. STAD aan 't HARINGVLIET: de heer L. J. Visser, Molendijk 48, tel. 611696. DEN BOMMEL: Mevr. A. de Leeuw- Osseweyer, Tilsedijk 7, tel. 612269. Fa. Meinster, Voorstraat 3/5, tel. 611384. OUDE TONGE: Mevr. J. E. Verduin-de Blaeij, Emmastraat 22, tel. 641284. OOLTGENSPLAAT: Mevr. C. Neels, Boomgaardpad 26, tel. 362653. HERKINGEN: A. van Eist, St. Eliza- bethstraat 32a, tel. 669715. DIRKSLAND: Mevr. J. van 't Geloof, Philipshoofjesweg 29, tel. 601681. MELISSANT: de heer J. J. Menheere, FAbiusstraat 63, tel. 602081 STELLENDAM: Mevr. C. M. Brink man, Eendrachtsweg 14, tel. 491048. GOEDEREEDE: Mevr. J. de Gans, Loo- heul 7, tel. 493443. OUDDORP: De heer M. Grinwis, Dijk stelweg 28, tel. 681578; Mevr. W. Pikaart-Grinwis, Oosterweg 16, tel. 681327. Gegaan op eigen wegen, liep ik bij U vandaan, ontbeerde ik Uvn zegen, de grond van mijn bestaan. Al wou ik waarheid leren, de leugen won het pleit, ik kon het kwaad niet keren, bleek tot verraad bereid. Het leven werd mij sterven en niets bracht mij gewin. Laat mij Uw toekomst erven, geef aan mijn dagen zin. Wees Weg en Waarheid beiden, mijn nood is mij te groot, leer mij de leugen mijden, bij wijn en levensbrood. Dan word ik tot een zegen en waarheid bovendien, dan werk ik U niet tegen, zal ik Uw heil doen zien. Uit: Co 't Hart, Geroepen om te volgen. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 64 pag. Prijs/16,90. Ouderen- en alleenstaandenmiddag OOLTGENSPLAAT - D.V. donderdag 20 november a.s. zal de Ouderen- en alleenstaandenmiddag gehouden worden om 2.30 uur in 'Elthato'. Als gast is uit genodigd de heer J. van Hoorn uit Mid delhamis. Zijn onderwerp zal zijn: '3(X)0 jaar Jeruzalem'. Een interessante lezing, beslist de mioeite waard om deze samenkomst te bezoeken. Daarom van harte welkom. Voor vervoer dhr. P. Mans, tel. 631336. Zaterdag 15 november is z.c. de Schotejil op twee zwemwedstrijden actief geweest. In zwembad De Gooye te Dirksland werd de derde wedstrijd om de Verenigingscom petitie afgewerkt, samen met de zwemverenigingen De Gooye uit Dirksland, Poseidon uit Ridder kerk en De Lansingh uit Krimpen a/d IJssel. In zwembad De Hooght te Papendrecht werd door de Speedo-jeugd tot 12 jaar een Jeugd wedstrijd gezwommen samen met de zwemverenigingen Merwede uit Dordrecht, De Lansingh uit Krim pen a/d IJssel, DWF uit Sliedrecht, Poseidon uit Ridderkerk, VZC uit Vlaardingen en De Geul uit Pa pendrecht. In de wedstrijd om de Verenigingscom petitie werden 18 persoonlijke records verbeterd, waaronder drie clubrecords en waren er zeven ereplaatsen te vieren. Op de 100 m vlinderslag bij de heren was het 'mister Schotejil', John Albrechts zelf, die een derde plaats wist te bereiken in een tijd van 1.09.7. Even later zwom Leander Noordijk op de 200 m vrije slag voor jongens onder 17 jaar naar een tijd van 2.19.9. Goed voor evenaring van z'n eigen clubrecord en voor een gouden medaille. In hetzelf de programma werd Gerwin Grit 3e in 2.25.8. Op de 100 m rugslag bij de meisjes onder 13 jaar eindigde Willemijn Velt- man in een persoonlijk record van 1.19.3 op een tweede plaats. Jolanda Welleman werd op hetzelfde nummer derde in een tijd van 1.22.6. Bij de jongens onder 15 jaar zwom Michiel de Gelder op de 200 m wissel slag naar een tijd van 2.37.2. Goed voor een clubrecord en een 3e plaats. Jantine Slinger zwom de 200 m rugslag in een tijd van 3.00.2, waarmee zij het clubrecord bij de dames in haar bezit kreeg. De 4x100 m wisselslag estafette voor jongens onder 17 jaar tenslotte, bestaan de uit Leander Noordijk, Maarten Nieuwstraten, Michiel de Gelder en Ger win Grit, wisten met een tijd van 4.57.2 beslag te leggen op een derde plaats. Vermeldenswaardig tenslotte, zijn ook nog drie persoonlijke records op de 100 m vrije slag voor jongens onder 13 jaar. Hier wisten Frank Zoetewij (1.14.9), Leon Wegman (1.19.7) en Mark Verwijs (1.22.6) verrassende tijden neer te zetten. Op de gehouden Jeugdwedstrijd te Pa pendrecht werden drie clubrecords gevestigd en werd op alle gezwommen nummers een persoonlijk record ge zwommen. Twee clubrecords waren er voor Anja de Gelder op resp. de 200 m wisselslag in 3.25.0 en de 100 m vlinderslag in 1.47.0. Annemiek Veltman wist op de 200 m wisselslag een tijd van 3.30.9 te zwem men. Ook op de 100 m rugslag werd goed gepreseteerd door o.a. Iris Oostdijk, die met een tijd van 1.35.6 haar p.r. met ongeveer 10 sec. verbeterde. Op dezelfde afstand zwom Willem Joppe een tijd van 1.42.2, hetgeen een tijdverbetering van ongeveer 15 seconden betekende. Zoals u wellicht gehoord of gelezen heeft komt het Jostiband Orkest naar Ouddorp en wel op D.V. 21 februari 1998 in het M.F.G. 'Dorpstienden'. Vanaf 21 november kunt u bij alle kanto ren van de Rabobank op Goeree-Over flakkee kaarten verkrijgen. De prijs is 20,- inclusief 1 koffie/thee bon. De avond begint om 20.00 uur en het Jostiband Orkest treedt twee keer 45 minuten op. In de pauze, van 30 minu ten, is er gelegenheid om koffie te drin ken. Ook is er nog een verkooptafel met geluidsdragers van het Jostiband Orkest aanwezig. De Josti Band is in 1966 opgericht, toen waren er 35 muzikanten. Nu ruim 30 jaar later bestaat het Jostiband Orkest uit 180 deelnemers. Niet alle 180 leden komen naar Ouddorp, er zullen 100 leden op deze avond voor ons spelen. Eenmaal per maand verzorgt het Josti band Orkest een vlot, plezierig en ook een ontroerend muziekprogramma. Zij krijgen zoveel aanvragen binnen dat niet aan alle verzoeken kan worden vol daan. Ook hebben ze meermalen opge treden in het buitenland. Dus de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem' is blij dat wij dit orkest op D.V. 21 februari mogen begroeten. Het belooft een mooie avond te worden, dus houd 21 februari 1998 vrij en koop nu alvast uw toegangsbewijs bij een van de kantoren van de Rabobank op Goe ree-Overflakkee. KADOTIP: Geef een toegangsbewijs voor dit unieke concert. KNRM boten brengen uitkomst voor nog nieuw jacht Vrijdag 14 november was de nog maar enkele weken oude 'Catchup 2', thuisha ven Hellevoetsluis, aan het sportvissenn, ongeveer 25 mijl uit de kust ter hoogte van Hoek van Holland, met 11 personen aan boord. Op het moment dat zij wilden terugkeren naar de thuishaven konden de motoren niet gestart worden vanwege een storing in de electrische installatie. Via de Kustwacht post Ouddorp werd alarm geslagen. De reddingboot 'Java- zee' uit Hoek van Holland voer direct uit en nam het onfortuinlijke scheepje op sleeptouw. Het werd in de richting van de thuishaven gevaren en bij de Adriana boei nam de Stellendamse reddingboot 'De Zeemanspot' het over en bracht het in de buitenhaven van Stellendam. Cursus Geestelijke Vorming Op D.V. maandag 24 november 1997 hoopt Dr. J. van der Wal te spreken over het onderwerp 'Hoe ga je vanuit de Christelijke gemeente om met mensen in psychische nood'. Aanvang 19.45 uur in het Hervormd Ver enigingsgebouw 'De Hoeksteen', Ring te Middelhamis. Hartelijk welkom. D.V. zaterdag 22 november hopen we weer bij langs te komen met heerlijke ambachtelijke oliebollen. U kunt ze zaterdagmorgen ook afha len bij het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Spaanseweg. Aktiecommissie Ger. Gem. Ouddorp Dames 2 behaalt eerste punt SOMMELSDUK - Volleybalvereniging Intermezzo speelde haar thuiswedstrijden jl. zaterdag in De Staver te Sommelsdijk. Dames 2 is eindelijk van de nul af. Te gen Volley Voorne 2 werd door twee setoverwinningen in de eerste twee sets één punt behaald. Heren 1, met Eddy van de Sluijs en Mark van de Weyden als invallers, ver diende ook een punt tegen het Rozen- burgse Vovero 1 maar behaalde het niet. De vechtlust is zeker aanwezig in dit team, het komt echter niet altijd naar boven. Zo werd in de tweede set een 9-1 voorsprong zo maar weg gegeven. Nog een stuk onzekerheid misschien? In de derde, zwaar bevochten, set werd op karakter met 16-14 gewonnen. In de vierde set bleek het klasseverschil in het voordeel van de gasten uit te vallen. Een sterk begin van Intermezzo werd goed gerepareerd door Vovero wat resul teerde in 5-15 en hierdoor 1-3 nederiaag. Jongens C behaalde haar eerste overwin- nmg door met 3-1 te winnen van het Vlaardingse Holy 1. Overige uitslagen: Dames 1 - Alcazar/Erasmus 21 - 3 Dames 3 - Volley Voome 43 - O Heren 2 - Volley Voorne 32-2 Meisjes C - Volley Voome 12 - 2 Meisjes A - Volley Voome 13 -1 Jongens A - Volley Voome 13 - O*** KOOP DIT Vim rfjfï HMftemnikjè kopteen kwiftfe ten goed$aan zwerüaaderen in Nederland *eo InHiatief van de Sint Martinusstichting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2