Ziekenhuisomroep DIZO bestaat 1 december 20 jaar C. van Nieuwkoop nieuw lioofd basiseenlieid Goeree-Overflakicee A) Kinderen hebben rechten huibrechtse 1 karéls I autoschade ESSEL I NK Grote verkoping en rommelmarkt Open schaakkampioen- schap Z.H. Eilanden De Vries 'De Christenvrouw' Wijkverpleegkundigen in actie met Unicef op 20 november Imabo maakt het waar 'One More Voice' naar festival in Rotterdam n n AA-^MINNAARD VASTGOED -}-r tROVNVUÏ? Offï^GïS Oud-havenmeester Groeneveld Voorlichting over dementie in de gemeenschapsbibliotheek Ramoco b.v. 70e Jaargang VRIJDAG 14 NOVEMBER 1997 No. 6654 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur. A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 20 november: de jaarlijkse dag van de rechten van het kind. Bekend zijn de internationale Rechten van de Mens. Kinderen zijn ook mensen, maar anders dan grote mensen. Het blijkt nodig te zijn om kinderen extra te beschermen door middel van interna tionale verdragen. Wijkverpleegkun digen van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden ondersteunen de landelijke actie van Unicef op deze dag. Zij doen dit via de consultatiebureaus voor zui gelingen en peuters. Posters en folders geven informatie over de 10 rechten van kinderen. In sommige plaatsen worden bijzondere activiteiten georga niseerd. Wanneer men een van de wijkgebouwen van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden bezoekt, kan men zich uitgebreid laten informeren over de rechten van het kind. Op donderdag 20 november 1959 werd 'de Verklaring van de Rechten van het Kind' door de algemene vergadering van de Verenigde Naties aangenomen. Op 20 november 1989 heeft dezelfde vergade ring 'de Conventie (bindende afspraak) van de Rechten van het Kind' unaniem onderschreven. Alle landen die deze con ventie ondertekenen moeten deze rechten in hun wetten opnemen. Zij moeten zich er ook aan houden. Ook in Nederland is aandacht nodig voor dit onderwerp. Kinderen zijn nog al te vaak slachtoffer van discriminatie, ver waarlozing of misbruik. De 10 rechten van het kind in het kort geformuleerd: Kinderen hebben recht op: 1. gelijkheid, zonder onderscheid van ras, geloof en nationaliteit. 2. speciale bescherming van lichame lijke, geestelijke en maatschappelij ke ontwikkeling. 3. een naam en een nationaliteit. 4. voeding, huisvesting en medische zorg voor moeder en kind. 5. speciale zorg voor het geestelijk of lichamelijk achtergestelde kind. 6. begrip en liefde van ouders en om geving. 7. kosteloos onderwijs en op spel en ontspanning. 8. als eerste te worden geholpen in ge val van nood. 9. bescherming tegen verwaarlozing en uitbuiting. 10. opgroeien in een geest van saamho righeid, begrip, vriendschap en ge rechtigheid onder de volken. Voor meer informatie over de Verklaring en de Conventie van de Rechten van het Kind: UNICEF-Nederland, tel. (070) 3339333. Als u meer wilt dan de laagste prijs voor aiüe lékerhéid l Op woensdag 19 november a.s. in de Re monstrantse kerk, Voorstraat 35 te Som melsdijk van 9.30 tot 16.00 uur. Op onze gezellige najaarsmarkt vindt u o.a. handwerken, fruit, kerstcadeautjes, gebak, kruukplaetjes enz. Ook is er een boekenstal en zijn er veel koopjes in de rommelhoek. Het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' neemt op zaterdag 15 no vember a.s. deel aan het Nederlands Ko renfestival in 'de Doelen' te Rotterdam. In de categorie B voor de klassieke mu ziek zal 'One More Voice' het Gloria uit de Missa Brevis van G. P. da Palestrina als verplicht werk ten gehore brengen. Als vrije werken staan Psalm 43 van Felix Mendelssohn Bartholdy en 'Op het ontvangen van nieuwen haring' van Her man Strategier op het programma. Dit alles onder de leiding van dirigent Willem Chr. Meyboom. De ziekenomroep DIZO van het zie kenhuis te Dirksland is niet zo'n pre tentieus radiostation dat z'n luiste raars met actualiteiten vermoeit, nee, DIZO is op een totaal andere leest ge schoeid en huldigt een concept dat al twintig jaar meegaat. Alleen vrijdagsavonds zendt DIZO uit, van kwart voor 8 tot kwart over 9. De vrijwilligers hebben dan een verzoekpla tenprogramma van gewijde muziek afge werkt en de ziekenhuispastor of een ouderling heeft dan een overdenking ge houden, waarna radio DIZO met een vriendelijk 'welterusten' sluiten gaat. Geen omroep ter wereld voert een zo grote service door als de (8 daarvoor be schikbare), DIZO presentatrices dat doen. Patiënten voor wie een verzoekplaatje is aangevraagd worden daarover te voren in kennis gesteld en waar nodig wordt boven het bed de speaker in de juiste positie gebracht, 't gebeurt tenslotte in een ziekenhuis waarin ook patiënten die zich ongemakkelijk zouden kunnen be wegen. Twintig jaar geleden toen de DIZO werd opgericht, en ds. Van Hensbergen nog ziekenhuispastor was, was de huisom- roep meer op de kabel, maar er was ook meer belangstelling voor. Er zijn nu andere stations in de ether en legio zijn al de patiënten die bij hun bed een T.V.- toestel laten installeren. Bovendien zijn onder de patiënten veel meer dan voor heen gasten die op gewijde muziek geen prijs meer stellen, maar door dat alles laten de DIZO-medewerkers zich niet ontmoedigen. Zij zijn beschikbaar om de uitzendingen te verzorgen en de plaatjes van vriendelijke en bemoedigende woor den vergezeld te doen gaan. Ze zien zelfs vooruit op een nieuwe 'stu dio', beter als in 't begin toen in de kel der werd gebivakkeerd. Nu staat de apparatuur in een van de vroegere zalen in de oudbouw maar wanneer die begin volgend jaar verdwijnt zal in de daarop volgende nieuwbouw plaats worden ge maakt en zal DIZO, onder leiding van voorzitter Bastiaan Verstraten zich met nieuw elan kunnen presenteren. Wie trouwens een verzoekplaatje voor een kennis of verwant aan wil vragen vindt daartoe op meerdere plaatsen in het ziekenhuis aanvraagformuliertjes en bus sen om de aanvragen daarin te depone ren. Soms komt daar ook wel'es een mooi gedicht in terecht met het verzoek om dat voor te lezen. Ook daar wordt graag gehoor aan gegeven. Op zaterdag 29 november 1997 organi seert schaakvereniging 'De Pionier' uit Hellevoetsluis voor de 21ste maal het Open Persoonlijk Kampioenschap van de Zuidhollandse Eilanden. Dit jaarlijks terugkerende toernooi, voor alle schakers in de regio, wordt wederom gesponsord door Grontmij, advies- en ingenieursburo, gespecialiseerd in pro cestechniek, milieu, infrastructuur, ruim telijke inrichting, installaties en bouw. Verwacht wordt dat het aantal spelers ook dit jaar weer meer dan honderd zal bedragen. De spelers worden naar speel- sterkte in vier groepen ingedeeld, zodat in principe alle schaakliefhebbers op gelijk niveau kunnen presteren. Het totale prijzengeld bedraagt ongeveer 2000,-. Afhankelijk van het aantal spe lers per groep, zijn er 2 of 3 geldprijzen te winnen. Er worden 7 ronden 'Zwitsers' op weer- standspunten gespeeld met een bedenktijd van 20 minuten per persoon per partij. De schakers worden verzocht om tussen 9.00 en 9.30 uur aanwezig te zijn in de aula van de christelijke scholengemeen schap 'Jacob van Liesveldt', Fazanten laan 2, 3222 AM te Hellevoetsluis, tel. (0181)316866. De zaal is uitstekend bereikbaar met openbaar vervoer: buslijn 104: Spijkenis- se-Vlissingen. Uitstappen: halte Provin- cialeweg/Smitsweg te Hellevoetsluis. Het toernooi wordt geopend om 9.45 uur door een van de gemeentebestuurders van Hellevoetsluis. Inlichtingen over dit toernooi kunnen telefonisch verkregen worden bij de heer F. Wilschut, tel. (0181) 663354 of de heer G. Croonenberg, tel. (0181) 312418. Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 Lid van: Administratieve begeleiding verwerking NOVAA Tussentijdse cijfers ^J JVerzekeringen Alle verzekeringen Tel. (0187)48 68 98 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de l<oop of verl<oop van uw woning AKTIEU! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. Dhr. C. (Corn.) van Nieuwkoop, het nieuwe hoofd van de basiseenheid Goeree-Overflakkee is zo vriendelijk geweest zich dezer dagen aan de flakkeese pers voor te stellen. Als u het weten wilt, hij is 53, woont in Maas sluis, zal daar waarschijnlijk ook blijven wonen en heeft in politiedienst nog 3 a 4 jaar te gaan. Het wordt dus geen langdurige taakvervulling op Flakkee. Wel een consequente, heeft dhr. Van Nieuwkoop zich ervan voorgesteld. Hij wil z'n nieuwe werkgebied snel 'in de vin gers krijgen' omdat hij vindt dat het politiewerk in een ge bied staat of valt met de band mét-, en de kennis die je hebt van het gebied. Nog slechts weet hij dat het eiland Goeree- Overflakkee een mooi gebied is, waard om optimale politie zorg aan te besteden en daar mag de bevolking dan ook op rekenen. De nieuwe chef hoopt zich dan ook regelmatig met z'n manschappen en, in wijkgesprekken, met de bewo ners te verstaan. Hij is er best gevoelig voor dat de bewo ners meer blauw op straat zouden willen en waar mogelijk hoopt hij dat te bereiken. In z'n lange politiecarrière die hij op z'n 22e in Rotterdam begon - na z'n opleiding aan het Rijksinstituut voor hogere politie-ambtenaren aldaar, heeft de heer Van Nieuwkoop vrijwel alle facetten van een boeiend politievak doorlopen. Hij was inspecteur, deed recherchewerk, was korpschef in Ridderkerk en Maassluis totdat de politie in 1993 werd gereorganiseerd. Met z'n jongste baan hoopt de heer Van Nieuwkoop z'n loopbaan af te zullen ronden. Wat hem over z'n nieuwe werkgebied al ter ore is gekomen is de verkeersproblematiek waardoor het slachtoffertal eer der stijgend is dan dat de gewenste daling is ingetreden. Ook ogenschijnlijk 'kleinere' locale perikelen, zoals de aanwezigheid van ontoelaatbaar veel hondenpoep en het slordig parkeergedrag zullen zijn aandacht hebben. „Het is dodelijk om in buurtgesprekken verwachtingen te wekken en die vervolgens niet uit te voeren", vindt de heer Van Nieuwkoop. Bij de nieuwe start die hij in Middelhamis maakt behoort bij zijn goede voornemens dat elk probleem dat hem ter kennis wordt gebracht serieus genomen zal worden. Op donderdag 11 december zal hij als hoofd basiseenheid worden geïnstalleerd. Samenwerkingsovereenkomst verkeersveiligheidsproject Goere-Overflakkee naderbij Gedeputeerde staten hebben inge stemd met de acties die voortvloei en uit de samenwerkingsovereen- koms verkeersveiligheidsproject Goeree-Overflakkee. De onderte kening van de samenwerkingsover eenkomst is op 12 december 1997 gepland. In de periode 1986 tot en met 1995 heeft een stijging van het aantal verkeers slachtoffers met 40% plaatsgevonden op Goeree-Overflakkee. Het verkeersveiligheidsproject Goeree- Overflakkee is één van de drie gebieds gerichte verkeersveiligheidsprojecten. De andere twee verkeersveiligheidspro jecten vinden in het Westland en de Duin- en Bollenstreek plaats. Aan de samenwerkingsovereenkomst is een pro- jectenlijst voor de periode 1998-2001 toegevoegd. Het betreft een uitvoerings programma voor projecten die op de korte en lange termijn uitgevoerd kunnen worden. De projecten op korte termijn zijn in de investeringsschema's van de diverse partners opgenomen en daardoor gedekt. In de volgende jaren is de inzet er op gericht het project Duurzame Ver keersveiligheid tot uitvoering te brengen en de nog niet financieel ingepaste pro jecten een plaats te geven op de uitvoe ringsprogramma's van de betrokken partners. Partijen die de samenwerkingsovereen komst tekenen zijn: Ministerie van Ver keer en Waterstaat, intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Over flakkee, de vier gemeenten Dirksland, Goedereede, Oostflakkee en Middelhar nis, provincie Zuid-Holland, het Provin ciaal Orgaan Verkeersveiligheid Zuid- Holland, Waterschap Goeree-Overflak kee, Openbaar Ministerie Arrondisse ment Rotterdam, Regio politie Rotter dam, regionaal bedrijfsleven vertegen woordigd door de Kamer van Koophan del Zuid-Holland Zuid en ZWN Open baar Vervoer. ISO 9002 Foto Blankers OUDDORP Dijkstelweg 19a Telefoon-fax: (0187) 681416 - b.g.g. 68 34 38 In het artikel in de krant van jl. dinsdag over de bouw van het villapark Nieuw Zeeland te Middelharnis werd de woning Oosthavendijk 80 - de woning van de Rijkshavenmeester - daartij vermeld aangewezen als toekomstig receptiege bouw voor het recreatiepark. De heer Groeneveld kent die plannen niet, zijn adres is trouwens Havenhoofd 3. afdeling Dirksland De Christenvrouw hoopt op D.V. 19 no vember bijeen te komen in 'Onder de Wiek'. Aanvang 19.45 uur. De heer Brederveld uit Rockanje zal in ons midden zijn met dia's, met als onder werp: 'De openbaring van Johannes op wandtapijten'. Nieuwe leden en gasten van harte wel kom. Het bestuur Op dinsdag 25 november zal in de Ge meenschapsbibliotheek te Middelharnis in samenwerking met de Alzheimerver- eniging Zuid-Hollandse Eilanden voor lichting worden gegeven over het thema dementie. In de bibliotheek wordt aandacht aan de mentie gegeven door middel van boeken en informatiemateriaal, terwijl leden van de Alzheimervereniging aanwezig zullen zijn met een stand waarin allerlei bro chures en folders zijn te verkrijgen over dementie in de verschillende vormen en de ziekte van Alzheimer. De Alzheimervereniging Zuid-Hollandse Eilanden ondersteunt familieleden van dementerenden door het geven van infor matie over dementie, geeft voorlichting, houdt thema-bijeenkomsten en heeft een informatietelefoon, waar mensen met vragen terecht kunnen. Het adres van de Alzheimervereniging Zuid-Hollandse Eilanden is: Halsjuk 69, 3245 DA Sommelsdijk. De vereniging is te bereiken via het lokaal ouderenwerk: telefoon (0187) 483366. RENAULT-dealer Molenweg 28 Telefoon: 0187 475400 Fax; 0187 484210 Middelharnis Openingstijden: ma t/m vrij: 8 00-12.00 13.00-17,00 vrij: 19.00-21.00 za: 9.00-12.00 VingerlingS - 3241 EB Middelliamis-Tel. (0187)482518 Audio - video apparatuur - Elektrische tiuislioudelijl^e app. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAOE - FOTOORARE c=:i c=j jzn cru zzn cu cj tzzi OUDDORP- Weststraat 3S - Te/efoort (01B7) 6B1612/Fax 683734 RENESSE ~Printshop-Hog6zoom172-Telekmn (0111) 462400 Accountants IcANiooR u Doetinchemsestraaf 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482600 IVliddelharnis Telefoon (0187) 482222 KEMA CERnnCAre 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoopna 17.00uur:C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1