Blokfluit Workshop van Muziekschool Goeree-Overflakkee groot succes GESLOTEN OPENING KERSTSHOW Eerste wedstrijd vierkamp in zwembad 'De Gooye' i.v.iii. dankdag OLIEBOLLEN RANSOMES Engelse evangelist in Oude Tonge Schaakvereniging De Zwarte Pion Presentatie-concert slagwerkers A.S. zaterdag intocht Sint- Nicolaas te Middelharnis Bibliotheek 'Unum Necessarium' Intocht Sint Nicolaas in de gemeente Dirksland twee-schaarploeg Woonwagen uitgebrand EUROPriTUIN Schilderij Goeree- Overflakkee te koop Extra boomplantciag in 1997 in Dirksland en Melissant <ro Uitslag van de IVN fotopuzzel en kleurwedstrijd Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS niNSDAG 11 NOVEMBER 1997 Blokfluit, een veelzijdig en volwaardig instrument De workshop blokfluit die onlangs bij de Muziekschool Goeree-Overflak kee is georganiseerd, was een overtuigend succes. Ruim zestig gevorderde blokfluiters namen aan de workshop in het Diekhuus deel. Initiatief neemster was EUy Bakker, docente blokfluit aan de Muziekschool. Studeren Met haar collega Lian Huyben bezorgde Elly Bakker de deelnemers en belangstellen den een bijzondere dag met een boeiend programma. Na een gezellige ontvangst was het werken geblazen. De fluittisten konden kiezen: een werk van Praetorius of van Sammartini. Anderhalf uur intensief studeren tot aan de lunchpauze. Vervolgens weer anderhalf uur aan de slag om gezamenlijk 'Canzona' van Gabrieli in studeren. Een verrassende afsluiting van het studieprogramma was een ongedwongen en zeer verhelderende lezing met muziekdemonstratie van een medewerkster van AAFAB uit Utrecht, een firma die blokfluiten maakt. Concert De workshop werd besloten met een uitvoering van de ingestudeerde stukken onder leiding van Elly Bakker en Lian Huyben, met als hoogtepunt het 'grote' concert van meer dan zestig blokfluiten. Elly Bakker mocht er trots op zijn: 'In mijn hele fluitle- ven heb ik nog nooit zoveel blokfluitisten bij elkaar gezien en ze hebben het voortref felijk gedaan'. Voor de Muziekschool Goeree-Overflakkee gaf Elly Bakker met col lega en leerlingen een voorbeeldig visitekaartje af. Zaterdag a.s. is Sint Nicolaas van plan om met zijn boot om 13.30 uur in de ha ven van Middelharnis aan te komen. Tenminste, als alles volgens plan ver loopt, want de Zwarte Pieten willen wel- eens voor verrassingen zorgen. De Hoofdpiet heeft deze grappenmakers ernstig toegesproken en zal er persoon lijk op toezien, dat alles volgens plan verloopt. Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten worden eerst door een hoge ambtenaar van de Gemeente ontvangen en ongetwijfeld ook door vele honderden kinderen. Na de ontvangst gaat Sinterklaas met zijn gevolg eerst de winkels op D'n Diek bezoeken. Want in die winkels zijn na tuurlijk leuke kadootjes voor zijn ver jaardag te koop. Zakken vol snoepgoed zullen de Zwarte Pieten weer bij zich hebben. En voor de vrolijke (peper)noten zorgt weer de Madrileense Pietenband. Omdat Sinterklaas niet alle kinderen kan begroeten als hij van de boot stapt, is hij om ongeveer half vijf in het Diekhuus en heeft daar alle tijd voor ze. Morgen, woensdag 12 november, zullen i.v.m. de dan te houden Dankdag, de kantoren van 'Eilan- den-Mieuws' en van drukkerij Gebr. de Waal de hele dag geslo ten zijn. MDDDELHARNIS/SOMMELSDUK Vrijdag 14 november a.s. is er een olie- bollenaktie van de Gereformeerde Kerk. In de garage van 'Bakker Jaap Bienefelt' aan de St. Joris Doelstraat in Sommels- dijk worden ze de hele dag gebakken, en daar zijn ze dan ook te koop. Ze kosten 80 cent per stuk, dus een zakje met 5 kost 4 gulden. Vanaf 4 uur 's middags kunt u ze, mis schien, aan de deur verwachten. De opbrengst is deze keer bestemd voor het 'nieuwe dak' van de kerk. Eet en helpt u mee. Dank u wel. NIEUWE TONGE Vanaf D.V. donderdag 13 november is de bibliohteek ook op donderdagmiddag weer geopend en wel van 14.30 tot 16.00 uur. 's Avonds is de openstelling gewijzigd van 19.30 tot 21.00 uur. De laatste tijd zijn er weer veel nieuwe boeken aangekocht, zodat er voor jong en oud wel iets nieuws te lezen is. Bent u geïnteresseerd en nog geen lid? U kunt de bibliotheek vinden in de voorma lige christelijke kleuterschool, Korte- weegje 5a. De bibliotheekcommissie Zaterdag a.s. hopen Sint en zijn Pieten de gemeente Dirksland weer met een be zoek te vereren. Het programma ziet er als volgt uit: Herkingen: 11.00 uur aankomst Sint en zijn Pieten met de stoomboot, rondgang door dorp met medewerking van muziekvereniging Amicitia. Melissant: 13.00 uur rondgang Melisant, vertrek vanaf firma v. d. Wal, Julianaweg 28. Welkom bij Extra Markt Mackloet door de burgemeester. Dirksland: 14.00 uur vertrekt Sint en zijn gezel schap vanaf de Victoriahallen voor rond gang door dorp. 14.15 uur officiële ontvangst door de burgemeester op het gemeentehuis. Ver dere rondgang door het dorp. We hopen deze dag op mooi weer en natuurlijk erg veel belangstelling van de kinderen in onze gemeente. De ondernemersvereniging TE KOOP mechanische wentel in prima staat Tel. (0187) 48 34 53 Woensdag 19 november a.s. om 20.00 uur spreekt de engelse evangelist Kevin Bidwell in Oude Tonge. Kevin is twee jaar geleden getrouwd met de hollandse Marja Crezee en inmiddels hebben ze nu een dochtertje. Marja zal Kevin woens dagavond vertalen tijdens de bijbelstudie die gehouden wordt in de aula van de c.b.s. 'De Bron'. Kevin en Marja Bidwell zijn werkzaam in Sheffield waar ze een kerk gesticht hebben in een wijk waar veel werklozen wonen. Ook zijn ze in het buitenland actief, onder andere in het Midden-Oos ten. Daarnaast spreekt Kevin ook radio boodschappen in op banden die over de hele wereld naar radiostations gaan. De uitzendingen zijn veelal in het Engels, maar worden ook met de vert aling erbij in het Spaans en het Neder lands op de band gezet. De nederlandse uitvoering wordt hier op Goeree-Overflakkee elke maandagavond uitgezonden tussen 18.00 en 19.00 uur bij Radio Goeree Lokaal en tussen 21.00 en 22.00 uur bij Radio Superstar Middel harnis in het programma 'Uurtje met Jaco'. Iedereen is van harte welkom op woens dagavond 19 november a.s. en de koffie staat klaar vanaf 19.45 uur bij 'Berea gemeente Oude Tonge' in de aula van c.b.s. 'De Bron', Melkweg 75 in Oude Tonge. Info: (0187)631397/632515. Op de woonwagenstaanplaats aan de Dwarsweg te Middelharnis is gistermid dag de woonwagen van de fam. Netten uitgebrand. Mevr. Netten die zich in de slaapgele genheid bevond heeft zich in veiligheid kunnen stellen, ze was alleen thuis; het hondje van de familie is om het leven ge komen. Brandweerman Jan Camphens heeft te vergeefs nog mond-op-mond beademing op het diertje toegepast. Het werd in de wagen gevonden nadat de brandweer met perslucht was binnengegaan. Al direct nadat mevr. Netten door rookontwikkeling werd verrast, heeft de brand zich snel door de hele wagen uit gebreid. De brandweer van Middelharnis liet zich assisteren door de ploeg van Sommelsdijk, temeer ook omdat het overslaan naar andere wagens zeker niet ondenkbeeldig was, maar dat is voorko men kunnen worden. Voor de geschrokken heer Netten, werk zaam op het 'Binnenhof' is slachtoffer hulp ingeroepen, het echtpaar is zeer ont daan, vooral over het tragisch verlies van hun huisdiertje. Ze zijn vrijwel alles kwijtgeraakt. De wagen was overigens eigendom van de gemeente en werd aan de familie ver huurd. Hen is in afwachting van een ver vangende wagen voor tijdelijk een tour caravan aangeboden. Vanaf heden is onze KERSTSHOW GEOPEND Het schilderij van Goeree-Overflakkee, dat Jaap Reedijk schilderde in opdracht van SOS-Kinderdorpen Werkgroep Flak- kee is te koop. Het schilderij is gebruikt voor de legpuzzel die nu op diverse plaatsen te koop is voor 21,-. De op brengst hiervan is bestemd voor de SOS- Kinderdorpen in Bulgarije, waar de situ atie zeer moeilijk is. Het schilderij is te bezichtigen in galerie De Parterre van Jaap Reedijk, Westdijk 53 te Sommelsdijk. De afmetingen zijn 70 cm X 100 cm. U kunt een bod doen op het schilderij waarna uw naam en tele foonnummer genoteerd worden. Het schilderij gaat naar de hoogste bieder. De minimumprijs is 750,-, dit is het be drag wat Werkgroep Flakkee ervoor be taald heeft. Een hoger bod is echter zeer welkom! Ook deze opbrengst gaat weer naar Bulgarije. Voor informatie kunt u bellen met Netty Jonker, tel. (0187)612094. MIDDELHARNIS Huishoudelijke competitie (3 november 1997) Groep 1: A. L. Mourik - G. J. H. van Genderen1 - O M. H. R. van der Waal - M. VerolmeVi - Vi A. Douw- I.Lagendijk1 -O J. du Pree - J. Boeter1 - O Groep 2: W. Markwat - E. VerbeekVi - M. L. van der Waal - P. Lesuis1 - O A. A. Khaneshir- Ant. VisserO -1 H. Taaie - G. de JagerO - 1 C. J. Smit - T. C. van Prooijen1 - O Groep 3: Ad. Visser - A. L. van MaurikVi - V^ H. K. Smit - L. Stolk1 - O L. Neleman - L. C. StruikO -1 C. I. Verbiest - B. LoosjesO -1 W. Villerius - F. MeiaardO - 1 J. Flint - K. W. WijnandsO - 1 In de galerie van het International Art Centre zijn schilderijen te bezichtigen van de cursisten. Dit jaar zijn er veel portretten te zien. Dat is ook niet zo ver wonderlijk. De vakantieopdracht luidde: schilder in olieverf een zelfportret, een van de moeilijkste opga ven. En wat een originele portretten zijn er gemaakt. Jopie van Prooijen uit Dirksland schilderde een Comeille-achtig portret, Thea Batenburg heeft haar afspiegeling in een pan en theepot geschilderd en de vriendelijke Leen Poortvliet uit Dirksland heeft zijn gelijkenis trefzeker geschilderd. De 'Zilveren Tube' is dit jaar welverdiend door Cor van de Wel uit Oude Tonge. De jury - Martie van Emmerik en Theo van de Vegt - kende deze tube aan hem toe doordat ze getrof fen waren door de indringende uitstraling van zijn zelfportret. Een bijzondere stijl van schilderen, het heeft wat weg van magisch realisme. Het doet denken aan de stijl van Rousseau en de indringende sfeer van Willink's portretten. Pim Schrijver, de winnaar van vorig jaar, speldde hem Cor op. Suzan Offereins vulde aan, dat Cor zijn werken met liefde na de les afmaakt en de volgende les zijn medecursisten verrast met bijzondere achtergronden. En dat is ook bijzonder, want achtergronden zijn meestal moeilijk in te vullen. Kortom, Cor verdiende met zijn resultaat deze aanmoedigingsprijs. Een aan moediging om vooral door te schilderen, want oefening baart kunst. Anneke Bannink is een ogede tweede. Haar losse schildertoets is een voorbeeld. Het weglaten van details en de essentie schil deren is het moeilijkste, vertelt Suzan. Als je de techniek van schilderen redelijk onder de knie hebt, gaat de ontwikkeling verder. Wat wil ik met een schilderij vertellen, uitdrukken. Soms ga je als schiler te ver en schilder je een werk dood. Anneke weet op tijd te stoppen, een kunst apart. Als tweede kreeg ze een groot linnen doek. Toch is het plezier in je hobby het belangrijkste. En zo zou een ieder die hiervan getuit, een compliment verdienen. Dat is ondoenlijk. Maar toch nog een paar complimenten. Voor Ellen van de Bok uit Goedereede met haar prachtig geschilderde vis sersschip. Els Zwaan uit Ouddorp met rake portretten van Kees-Jan Damen, met zijn hanekam een inspirerend model. De prachtige aquarellen van Nelly Tanis, waar je Martha Engel zo in herkent. Evenals in het portret van Gonnie Bakker uit Oud Beijerland. Je ziet de intensie waarmee de flessen stillevens en eieren op een bord zijn geschilderd. Het landschap van de slik ken door Anton Camphens uit Middelharnis is treffend. En nog een laatste compliment voor Bep Visser uit Sommelsdijk met haar klassiek geschilderde roos. De expositie is voor geïnteresseerden de komende twee zater dagen vrij te bezichtigen, 15 en 22 november van 14.00 tot 17.00 uur. U bent van hart welkom! Ring 44 te Middelharnis. Op zaterdagmiddag 15 november zullen de slagwerk-leerlingen van Muziek school 'De Deltastreek' uit de gemeente Goedereede en van de Hafa-opleiding van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelhamis-Sommels- dijk een presentatie-concertje verzorgen in de Notenkraker te Middelharnis. Tijdens dit concert, wat om 15.00 uur begint en waar u gratis naar binnen mag, zullen de leerlingen van docente Anneke van 't Verlaat u laten horen, dat slag werk-les veel meer inhoudt, dan met twee stokken op een trommeltje slaan. Ook de rol die de slagwerkgroep binnen een orkest speelt wordt wat duidelijker door een optreden van het Jeugdorkest van 'Sempre Crescendo' o.l.v. Arie Stolk. U bent van harte welkom! In de dorpen Dirksland en Melissant wordt dit jaar een extra boomplantdag georganiseerd. Wat is daarvan de reden? In Dirksland is zojuist een groot rioleringsplan gereed gekomen. Daarbij zijn tegelijkertijd stra ten gereconstrueerd. Die straten geven nu een kale aanblik. Het leek het ge meentebestuur geen goed idee met in planten te wachten tot de boomplantdag in de maand maart van 1998. Datzelfde geldt voor het dorp Melissant. Daar is in het bestemmingsplan Noord- dijk onlangs het woonrijpmaken van dit plan afgerond. Voor beide locaties zal op woensdag 19 november a.s. een boomplantdag worden gehouden. Het programma voor deze dag ziet er als volgt uit. Om 9.00 uur planten de kinderen uit de groepen 8 van de beide basisscholen in Melissant in het bestemmingsplan Noorddijk onder ande re wilgen, eiken, lijsterbessen en kren- tenboompjes. In Dirksland planten de kinderen uit de groepen 8 van de beide basisscholen om 10.30 uur bomen in de Burg. C. Zaaijerlaan, de Oranjelaan en de Beatrixlaan. Het betreft hier lijster bessen, sierappels, sierperen en haagbeu- ken. Op de landelijke boomplantdag in maart 1998 zal groep 8 van de basisschool in Herkingen bomen planten aan het Aus- tinplein. D.V. zaterdag 15 november willen we onze eerste culinaire avond houden. Wat betekent dat? Nou, in ieder geval een heerlijke maal tijd, bereid door meesterkoks. Kom met een lege maag. Er is genoeg! Wel vragen we, of je je even op wil ge ven. Dit kan t/m vrijdagavond 20.00 uur. Bel dus snel naar Hanneke en Niels (487850) of naar Gerdie (482429). We beginnen deze avond om 19.00 uur, en na het eten kun je heerlijk onderuitge zakt nagenieten met een mooie film. En dat voor maar 7,50! Daar hoef je het dus niet voor te laten. We rekenen op je! September-natuurmaand De fotopuzzel Deze was behoorlijk moeilijk. Van de 18 plaatsen werden er door een aantal men sen maximaal 16 geraden. Door loting zijn als winnaars uit de bus gekomen: René Wolfert uit Stellendam en Marit de Kok uit Melissant. De kleurwedstrijd Aan alle kinderen die meegedaan heb ben. Beste kinderen, wat hebben jullie een mooie kleurplaten ingestuurd. De ene was al leuker en netter dan de andere. We hadden iedereen wel een prijs willen geven. Na lang overleg is het boek ge stuurd naar Richard Heijmans te Strijen. We gooien jullie kleurplaten niet weg, maar zoeken een gelegenheid om ze later ergens op te hangen. Hoe is het met jullie vogelplaten, die hebben jullie immers als troostprijs ge kregen? Kennen jullie de 20 vogels al? Als je het heel jammer vindt, van dat boek krijg je het misschien wel voor je verjaardag, of van Sinterklaas, dat schiet al lekker op. Het is verkrijgbaar in de boekhandel en heet: 'Deltas Dierenencyclopedie' ISBN nummer: 90-243-4367-4. Wie weet? Namens het bestuur en de jury van het IVN: mevr. I. v. d. Knaap, Vroonweg 12, 3241 LT Middelharnis, tel. 470047. Daar kunnen jullie ouders ook terecht voor meer informatie over wat het IVN zoal doet en om zich eventueel als lid op te geven. Op zaterdag 8 november werd de eerste wedstrijd gezwommen in de vierkamp tussen ZPB Profus, 'De Lansingh', 'Poseidon '56' en gast heer zv 'De Gooye'. De resultaten voor de gastheer waren wisselend: er werden 16 nieuwe persoonlijke records gevestigd tijdens de 45 per soonlijke starts maar deze werden vooral behaald op de korte sprint- nummers. Bij de langere afstanden slaagde men er minder in om een snelste tijd ooit neer te zetten. Dat dit desalniettemin toch nog regelma tig resulteerde in een ereplaats zult u verfderop in het verslag lezen. Wat ging er goed Na een tweetal estafettenummers, 4x50 meter vrij voor meisjes en jongens onder de 13 jaar was het de beurt aan de dames en heren voor de 100 meter vrije slag. Bij de dames zwom Jenny Jongejan naar een bronzen medaille in een tijd van 1.10.5. Bij de heren sneuvelden twee pr's: Frank v.d. Voordt 1.00.4 (goed voor brons) en Ingmar Brinkman behaal de goud in 57.8. Vervolgens kwam de jongste jeugd aan de start voor de 50 meter vrije slag. Cari na Broeders verbeterde haar pr met ruim twee seconden tot 39.9; Iromy Ramalho haalde I.l sec. van haar tijd af, nieuw pr: 36.7. Sandra v.d. Voordt zwom in een nieuw pr van 36.3 naar een bronzen medaille. Bij de jongens een nieuw pr voor Bastian Zoon (38.0) en door maar liefst 2,5 sec. van zijn pr af te zwemmen, behaalde Leander Jongejan goud op dit programmanummer. Wat ging er minder Minder toptijden op de 100 meter schoolslag. Bij de meisjes onder de 15 jaar wel twee medailles: zilver voor Jacolien Terlouw en brons voor Jenny Jongejan. Bij de jongens in dezelfde leeftijdsklasse een nieuw pr voor Gerben de Jong (1.31.3). Bij de meisjes onder de 11 ja^ viel er in het geheel niets te vie ren, bij de jongens in deze klasse werd een zilveren plak gehaald door Leander Jongejan (1.46.0). Bij de 100 meter rugslag onder de 15 jaar kwam Jenny Jongejan tot een derde plaats maar evenals Maartje de Jong en Jacolien Terlouw slaagde zij er niet in een nieuw pr te vestigen. Dan ging het bij de jongens een stuk beter. Johan van Driel zwom 2.2 sec sneller (1.22.0), Gerben de Jong knab belde 0.4 sec eraf (1.18.9) en Frank v.d. Voordt behaalde de gouden medaille in een tijd die slechts 0.1 sec. verwijderd was van zijn pr (1.09.7). Het omgekeerde zagen we bij de jongens en meisjes onder de 13 jaar op de 100 meter vrij. Geen enkel pr bij de manlijke helft; wel een bronzen plak voor Ronald Broeders (1.14.2). Bij de meisjes daaren tegen twee pr's en twee medailles: Anne- lies Kievit zilver (1.13.1) en Lieske v.d. Polder goud in 1.08.7. Een ware veldslag op de vlinderslag Dat de vlinderslag de zwaarste en moei lijkste slag is in de zwemsport werd zaterdagmiddag weer duidelijk. In totaal waren er 21 starts bij de 100 meter vlin der onder 13 jaar en maar liefst 10 zwemmer(sters) liepen tegen een dis kwalificatie aan. Ook de zwemmers van 'De Gooye' ontsprongen de dans niet (8 starts, 6 diskw.). Bij Lieske v.d. Polder ging het wel naar wens en haar eindtijd (1.22.0) was goed voor de eerste plaats. Bij de jongens kwam alleen Jeroen Zoon ongeschonden uit de slag in een tijd van 1.46.1, waarmee hij een keurige eerste tijd neerzette op deze afstand. Tot slot nog de opmerkelijkste feiten uit de overige slagen. Op de 100 meter wis selslag jongens onder de 17 jaar een nieuw pr voor Marcel Stolk (1.14.2) en een zilveren medaille voor Christian Velgersdijk (1.10.0). Op dezelfde slag een gouden plak voor Frank v.d. Voordt in een nieuw pr van 1.09.5 en een nieu we beste tijd voor Marco Franzen (1.15.1). Volgende wedstrijd Aanstaande zaterdag wordt er wederom hard gezwommen in het zwembad van Dirksland. Dan wordt er gezwommen in het kader van de verenigingscompetitie. Zwemclub 'De Gooye' is vorig jaar gepromoveerd vanuit het district naar de landelijke C-klasse. Komende zaterdag zal moeten blijken of de zwemclub ook op dit nivo van zich kan laten spreken. Aanvang wedstrijd 14.00 uur. HET TUINCENTRUM VOOB GROENLIEfBEBBfBS HOGCHEM, DIRKSLAND Vroonweg 23 (0187) 60 13 54 OPENINGSTIJDEN: MA T/M DO 9.00-T8.00 UUR VRIJDAG 9.00-21.00 UUR ZATERDAG 8.00-17.00 UUR Cursistenexpositie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2