Bouw villapark 'Nieuw Zeeland' bij Middelharnis nog dit jaar van start Burg. Sleurïnk van Middelharnis ontroerd door zóveel sympathie 9{pggèèn keuj: KERST SING-IN OPHALEN OUD PAPIER Zelfgemaakte vuurwerkbom ontploft in hand van 19-jarige jongen AJL,^MINNAARD 25 jaar in Overheidsdienst, 16 jaar burgemeester POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie; Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 DIRKSLAND - Op veel plaatsen in Nederland gebeurt het al en ook in Dirksland hebben we in 1996 de primeur mogen meemaken. Voor de tweede keer organiseert muziekvereniging 'Amicitia' een kerst sing-in. Wat houdt dit precies in? Een Sing-in is GEEN concert waarbij een vereniging zingt en het publiek luis tert, maar waar alle mensen in de zaal meezingen. Of u kunt zingen (of juist niet), of u (je) 80 bent of 8; man, vrouw of kind, werke lijk iedereen kan meedoen. We hopen ook nu weer dat er natuurlijk niet alleen mensen uit Dirksland meezin gen, maar ook uit andere gemeenten en leden van zusterverenigingen die 17 en/of 19 december vrij hebben. We gaan met een groep mensen (zoveel mogelijk) kerstliederen zingen. We wil len hiervoor een programma maken met voor elk wat wils. Zo zullen we natuur lijk traditionele kerstliederen uitvoeren, maar er is ook plaats voor beroemde kerstliederen uit het buitenland. Om met z'n allen een mooi concert te kunnen geven, zullen we moeten oefe nen. Hiervoor hebben we de gelegenheid op maandag 15 december. U kunt ko men zingen op deze avond om 19.30 uur. Het concert zelf zal uitgevoerd worden op woensdag 17 december om 19.30 NIEUWE TONGE Morgen, op dankdag, zal t.b.v. de Ned. Herv. kerk toch oud papier worden op gehaald. De ophalers hopen dat te doen tussen beide kerkdiensten in, te beginnen om 17.00 uur. l.v.m. de beschikbaarheid van de afnemer kon het niet worden uit gesteld. uur in 'Vroonlande' en op vrijdag 19 december om 19.30 uur in 'De SchScel' te Dirksland. Om een zaal te kunnen reserveren om te oefenen willen wij wel graag weten wie er komen zingen op onze kerst sing-in. U kunt zich hiervoor aanmelden bij de volgende personen: M. Zoon-Orgers, tel. 603430 J. Nieuwland-van Koppen, tel. 601163 Wij verzoeken iedereen die mee wil zin gen, dit even te melden voor 20 novem ber 1997. Wij hopen dat heel veel mensen met ons mee willen zingen. OOLTGENSPLAAT - Een 19-jarige jongen uit Ooltgensplaat werd vrijdag avond rond kwart over acht met ernstig letsel aan zijn rechterhand naar het Dijk- zigtziekenhuis vervoerd, nadat een door hem gemaakte vuurwerkbom bij het aan steken op de Molendijk in zijn hand ont plofte. De jongen had de vuurwerkbom, een lege koolzuurgaspatroon gevuld met kruit en met een strijker als ontstekings mechanisme, thuis gefabriceerd en wilde het explosief samen met een vriend op straat tot ontsteking brengen. Terwijl de vriend op afstand bleef, ontstak de 19- jarige jongen de strijker, waarop de bom vrijwel direct in zijn rechterhand ont plofte. Goeree-Overflakkee B.V. Zó hebben de ontwerpers het voor ogen, Het gaat er heus van komen, de buitenplaats 'Nieuw Zee land' in de Pallandtpolder te Middelharnis, vlak tegen het Haringvliet aan, wordt écht gebouwd. Burg. mevr. Sleu- rink wordt gevraagd nog dit jaar de eerste paal te slaan voor de eerste ca. honderd woningen; wie had daar nog op gerekend? Zeker wél de 47 geïnteresseerden die er al een woning hebben gekocht, aangesproken als ze zijn door de omgeving en wel licht ook door de wervende video die voor elke geïnteresseer de in het paviljoen op het Havenhoofd gereed ligt. Daarin wordt de te stichten buitenplaats het verschil genoemd tussen een kans en een buitenkans, tussen gewoon en buitengewoon, het verschil mssen een plaats en een buitenplaats, waar recre ëren wonen, en wonen recreëren wordt. Ook het eiland wordt in al z'n aantrekkelijkheid geëtaleerd, met natuur- en dorps- schoon en prachtige stranden. Groen en waterpartijen gaan ook het gezicht van de buitenplaats bepalen, elementen die sfeer en ruimte scheppen en gelegenheid tot privacy bieden. Architectenburo Zeelenberg heeft de woningen ontworpen, zó danig, zegt de brochure, dat de woningen de buitenplaats een eigen identiteit zullen geven enerzijds en anderzijds een sterke verbondenheid met de omgeving vertonen. In de bouw van de nieuwe buitenplaats ('de buitenkans waar op u lang hebt gewacht') is inderdaad stagnatie opgetreden toen enkele bedrijven tegen het verienen van de bouwvergun ning bezwaar aantekenden, maar die bezwaren zijn opgelost en er is een modus bereikt voor hen die hadden gekocht in de veronderstelling dat er op 'Nieuw Zeeland' permanent ge woond zou mogen worden. Er permanent te wonen wordt - door gemeente en Provincie - gedoogd van hen die voor eind 1996 hebben gekocht; nadat met de verkoop in mei van dat jaar begonnen was. Het gaat om royaal veertig kopers die allen zijn ingeschreven op het adres Oosthavendijk 80, de woning 'Nieuw Zeeland' aan het Haringvliet van de Rijkshavenmeester, waar de receptie zal worden inge richt. Belangstellenden die vanaf hu willen kopen zullen elders een hoofdwoonverblijf dienen te hebben. Wie informatie vraagt treft in het pakket ook de brief waarin namens de gemeente Middelhamis wordt verklaard 'dat het langdurig verblijven op een recreatiepark zónder tevens (elders) een hoofdwoonver blijf te hebben, op grond van de huidige regelgeving niet le gaal mogelijk is. Als men inderdaad over een hoofdwoonver blijf elders beschikt 'dan doet de periode die men op het park verblijft in feite niet ter zake', aldus zegt de informatie van de gemeente Middelhamis. ledere koper wordt lid van een vereniging van eigenaren, de woning wordt uiteraard het privé-eigendom, wegen, waterpar tijen, groenvoorzieningen e.a. worden het gemeenschappelijk eigendom van de leden. Leden betalen jaarlijks 520,- aan zogeheten 'beheerscoördinatie' en en er zijn uiteraard de gemeentelijke belastingen en overige retributies. Voor ƒ250,- per jaar kunnen bewoners van 'Nieuw Zeeland' een Staver Goldcard kopen die hen en hun gezinnen/gasten gratis toegang tot o.a. het zwembad geeft. Het informatiecentrum op het Havenhoofd is alle dagen, behalve zondags, geopend. Het tel.nr. is (0187) 483406. Alle mogelijke informatie, en prachtige kleurenbrochures zijn aanwezig. Daarin kan men kennis maken met de types wonin gen, ware villa's, die worden gebouwd, en er wordt een eigen jachthaven aangelegd met 50 a 70 ligplaatsen die alle voor de bewoners van het villapark bestemd zullen zijn. Nieuw Zeeland is een project van aannemings- en ontwikke lingsmaatschappij gebr. Blokland b.v. te Hardinxveld-Giessen- dam, de architectuur is van architectenburo Zeelenberg en de verkoop is in handen van VEV Advies Bemiddeling. Als je 't burgemeesterschap zó beleeft zoals Middelharnis' burge meester mevr. J. G. Sleurink-Rab- ginge dat doet dan is het een bron van uitnemend veel genoegen. Dan word je beurtelings benaderd als 'mevrouw de burgemeester', maar op de werkvloer, daar waar het zweet der ambtenaren drupt, gaat het er wat losser toe, weer anderen mogen Jenny zeggen. Van precies zo'n mengeling was vrijdagavond sprake toen in het Prieel werd ge vierd dat burgemeester Sleurink 25 jaar geleden in Overheidsdienst trad. Eerder was ze kleuterjuf en zo heeft echtgenoot Kees Sleurink haar ook ge wild, behoeftig als'ie was met de vrouw zijner keuze een stil en gemst bestaan te hebben, maar ze werd burgemeester, zes tien jaar geleden, en sindsdien sjouwt ze zelfs bij nacht en ontij. Duikt ze op waar actie is; het was brandweercommandant Leen Jordaan die daar z'n bewondering over uitsprak. ,,Ik ben hier", hoort'ie soms uit 't pikkedonker en daar is ze dan, samen met man Kees want de keren zijn weinig dat'ie haar alleen op missie stuurt. ,,Ze kwam naar Flakkee en Kees kwam met haar mee", heeft vrijdagavond raadsnestor W. Villerius gedicht. Het Prieel zat werkelijk helemaal mudje- vol. Met vier brandweerwagens was de burgemeester daarheen gebracht als ware ze een veelgeliefd idool en eigenlijk was dat zo, want de brandweerjongens heb ben haar van harte toegezongen. Met gekke mutsjes op, dat wel, maar met een tekst waarin de burgemeester grote waar dering werd toegebracht, zelfs het enig vrouwelijk brandweerlid geheten werd. „Ik zal me steeds voor jullie inzetten!" heeft ze de brandweerlui, haast met een brok in de keel, verzekerd en dat was taal die ze van haar, de jubilaresse, gewend zijn. Wederkerig mag ze op aller inzet rekenen. Prachtige avond Een prachtige avond is het geworden, een waarop eensgezindheid hoogtij vier de. Zo wil ze dat ook graag, eenstem migheid in de raad en in het College, ten volle is dat vrijdagavond haar deel ge weest, niemand deed afstandelijk tegen over haar wier levensloop was uitgestip peld in een prachtige videoproductie van Sjaak Arensman en Jaap Kieviet. Het bescheiden huisje waar ze, zestig jaar geleden, geboren werd, de school die ze doorliep, en de school waar ze juf was, de huwelijksplechtigheid, haar waame- mend wethouderschap en die burgemees ter die haar naar het burgemeestersambt heeft gewezen. Eerst 6 jaar in 't Groningse Loppersum, toen, tien jaar geleden, naar Middelhar nis, een vrouwelijke burgemeester, en nog wel een 'rooie'. Aad van Alphen wist wel hoe dat gekomen is. Commissa ris der Koningin Schelto Patijn heeft 'm natuurlijk in 't Haringvliet gekieperd, de profielschets die de raad met zoveel zorg getekend had. Had het niet een van de raadsleden in 't dialect gezegd: ,,een vrouwe mag oak?" en dat had'ie onthou den, de Commissaris. Een 'vrouwe' kwam, op 1 september 1988, ,,in een ruitjespakje en met een hoedje op", herinnerde Aad van Alphen de luisterende schare. In een 'luchtige ambiance' wenste hij de herdenking en zo is 't geworden... Wat haar allemaal is toegedicht, heel bij zonder. Loco-burgemeester Slootweg opende de rij, een onovertroffen sociale vaardigheid dacht hij de burgemeester toe, meelevend als ze is in vreugd en verdriet, andere kwaliteiten volgden tot zelfs een perfecte keus van eetgelegenhe- den. Een prachtige gedichtenbundel van Ida Gerhard werd mevr. Sleurink door wethouder Slootweg aangeboden. In honderdvijfenzeventig regels in dicht vorm sprak raadsnestor de heer W. Vil lerius haar toe. Representatief rijmde op leed en lief en groot gedaver rijmde op de Staver. Gemeenten zullen saamge- smeed, burgemeesters uitbesteed, Sinke, Boonstra en Van Pelt, ruimen straks het veld, zo blikte de heer Villerius in de toekomst; kon hij het helpen dat Middel harnis de centrumgemeente blijft? Een prachtig aquarel, van de heer A. Vogelaar werd de burgemeester aange boden, met bloemen door raadslid Rita Groenendijk. Helemaal zonder franje en uitermate dankbaar, burg. Sleurink van Middelharnis ...in een beetje ontspannen ambiance had Aad van Alphen opgeroepen, de brandweer gaf daar graag gehoo- Was dat geen feest, hoe gemeentesecre taris de Feijter haar toesprak, gevolgd door broer Jan Rabbinge uit Tiel en dan de prachtige video waarin met vele ande ren ook Jentien en Gait Pap aan het woord kwamen, allemaal om te verzeke ren „dat Jenny kans ziet uit de mens het beste naar voren te halen en dat ze lééft bij zoveel mogelijk sociaal-maatschap- pelijke contacten. Haar is het onverschil lig of ze die contacten heeft met hoger- of lager geplaatsten, maakt haar niets uit", heeft de gemeentebode van Lopper sum op de videofilm verzekerd. Het vrouwelijk secretariepersoneel is niet moe geworden de hele avond met schetsjes aan elkaar te zingen, ook hun rol zij met waardering vermeld. Met dank Aan het eind van alle loftuitingen heeft mevr. Sleurink een woord van dankge- sproken, „heel, heel erg bedankt!" heeft ze daarin meermalen laten horen, onder de indruk als ze was over zóveel betoon de sympathie. In haar dankwoord liet ze ook weten hoe 't gekomen is dat ze het onderwijs verliet voor een baan in de politiek. Op haar eerste school verzuim de een van de kinderen elke week een dag omdat z'n kleren gewassen moesten worden, misschien zou ze, dacht ze, via de politiek omstandigheden kunnen bete ren, hoezeer 't haar ook heeft verdriet het onderwijs vaarwel te zeggen, want een 'schitterend beroep' vindt ze de baan van kleuterleidster, uitermate geschikt voor hen die 't burgemeesterschap ambiëren, je leert er geduld te hebben, aandacht en begrip te hebben en liefde te betonen. ,,Als je van kinderen houdt hou je ook van mensen" heeft mevr. Sleurink ge leerd, al van huis uit trouwens waar vooral moeder Rabbinge haar kinderen voorleefde rekening met anderen te hou den, nooit zelfzuchtig te zijn en je open te stellen voor anderen. Het had haar politiek actief gemaakt en ze was 'een mens voor harmonie' geworden, 't Is haar deze mooie avond ten volle toegekomen, zóveel dat ze 't geroerd zeggen moest: „...ik heb nu geen woor den meer". Deze week verblijven 'Kees en Jenny' en hun gezinsleden op Terschelling met die prachtige avond nog vast in hun her innering. Jitu], kdjt 'tgtkoordvan'SrovindaUStattn? 'Die luiCCe op füik^e dat viugvtidniet ze hao d'ngrdottn onzin in degate.n van 'n straeCe Herrie in 'n stiCgeSied gedeputeerde Staten kenne vaorder kiekie voor 't vliegen van de haoge minderheid mar magge niet zo 'n eilandgae verziekte dat as 'npaerefin et zvaeter feit ^ongers; is 't noe 'fteuj!in kammen dat zo houzve BCuuft de [onge van Züud-^o[[and ongerept of: zou üigtterdam nog clandestien gae brouzüe in boven k;pmme mit 'n nieuw recept? !Maartje van !Me[issant VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDtO - BEPORTAQE - FOTOQHAnE B^3^^3|^^J OUDDORP-Weststraat35-Telafoon ^137) 681612/Fax 683734 ■Prtntshop-Hogemom t72~Tottifoonfp111) 462400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1