'De Rijdende Rechter' komt geheel gratis voorrijden CONCERTAGENDA 1997-1998 VAN DER HEIJDEN Heeft u een zaak voor 'De Rijdende Rechter'? MEDISCHE DIENSTEN Knutselmiddag Proef en overtuig uzelf de Rijdende Rechter Eilanden-Nieuws -16 districtsavond 'Het gebed' Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Meh'ssant Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Tentoonstelling vlieg- en showduiven Diabetesvereniging Nederland Er zijn vele wegen die naar Rome leiden Stemvormingscursus voor beginners (vanaf 16 jaar) Biz. 2 EILANDEN-MEUWS zaterdag, 15 november Hervormde Kerk - Dirksland. 'Mag nificat" te Middelhamis o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 29 november Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Rooms Katholieke Kerk - Oude Tonge. Lezing in samenwerking met De Vereniging van Orgelvrienden door Dr. Hans van Nieuwkoop, organist te Alkmaar. Aanvang: 14.30 uur. 's Avonds in de Hervormde Kerk - Oude Tonge. Orgelconcert door Dr. Hans van Nieuwkoop. Aanvang: 20.00 uur. donderdag, 11 december Gebouw Eben Haëzer - Ouddorp. Chr. Zangvereniging "De Lofstem" te Ouddorp o.l.v. M. de Vogel; Ge mengd Koor te Middelhamis o.l.v. P. Kuiper; Gemengd Koor te Waarde o.l.v. J. C. Verprille. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 13 december Exoduskerk - Sommelsdijk. Kerst concert. Dameskoor "Toonkunst" en kerkelijk jongerenkoor "Intouch" beide uit Middelhamis. Organist: Andries Stam; tenor: Jan Ossevoort. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 13 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Volkskerstsamenzangavond t.b.v. het restauratiefonds. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur. woensdag, 17 december Hervormde Kerk - Stellendam. Kerst zangavond. Chr.Gem. Zangvereni ging "Soli Deo Gloria" o.l.v. P. Hey- boer. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag, 19 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerst- zangdienst. Interkerkelijk Kerkkoor "Haamstede" uit Haamstede o.l.v. C. den Braber en Chr. Mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp o.l.v. J. Bezuijen. Organist: J. Zwart Jr. uit Hattum. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 20 december Dorpstienden - Ouddorp. Kerstuit voering. Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem"; Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" en Chr. Kinderkoor "Jong Begonnen" uit Ouddorp o.l.v. J. Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 20 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. "Ju bilate" uit Ooltgensplaat o.l.v. H. van Nispen-Franken; "Com nu met Sangh" uit Oude Tonge o.l.v. A. van 't Geloof; het Jongerenkoor "Psallite Deo" o.l.v. P. Kieviet en het Blokflui tensemble St. Muziekschool o.l.v. Elly Bakker. Organist: Anton Wee- nink. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 20 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstconcert. Chr. Gem. Zangver eniging "Vox Humana". Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 20 december Hervormde Kerk - Dirksland. Kerst concert. Chr. Gemengde Zangver. "Sursum Corda" te Dirksland o.l.v. Peter Wessels. Organist: Anton Wee- nink. Aanvang: 20.00 uur. maandag, 22 december R.K.kerk - Middelhamis. Kerstcon cert. Mannenkoor "Ons Koor" en "One More Voice" o.l.v. W.Chr. Meyboom. Aanvang: 20.00 uur. dinsdag, 23 december Hervormde Kerk - Stad aan 't Haring vliet. Kerstzangavond. Chr.Gem. Zangver."Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvhet o.l.v. Paul Kieviet en Mannenkoor "Ons Koor" te Mid delhamis o.l.v. Willem Chr. Meij- boom. Organist: Kees Villerius. Aan vang: 20.00 uur. dinsdag, 23 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerstuitvoering. Chr. Gem. Zang ver. "Advendo" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Henk Weekhout; het Jeugdkoor "Bid en Zing" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman en het Jonge renkoor "Con Amore" o.l.v. Willem den Hertog uit Melissant. Organisten: Michel de Wit en Peter Wildeman. Aanvang: 19.30 uur. woensdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerstzangavond. Hervormde Zang vereniging "Jeduthun" o.l.v. Mar van der Veer. Organist: Bart-Jaap de Bak ker. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag, 26 december Ger. Gemeente - Dirksland. Kerst concert. Gemengd koor "Soli Deo Gloria" te Dirksland o.l.v. J. W. Nieu- wenhuyzen; Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Fr. Cornet en Jeugdkoor "Juventa" te Dirksland o.l.v. G.J. van Rossum. Aanvbang: 19.00 uur zaterdag, 3 januari 1998 Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Middelhamis. The Messiah van G. F. Handel door de Chr. Oratorium Vereniging "Middel hamis" met het Randstedelijk Bege leidingsorkest. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 7 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het negende Bachconcert. Paul Kieviet speelt werken van Johann Sebastian Bach en Johann Gottfried Walther. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 21 februari Dorpstienden - Ouddorp. Jostiband- orkest. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 21 maart Hervormde Kerk - Middelhamis. Het tiende Bachconcert. Paul Kieviet speelt uit de grote orgelwerken van Johann Sebastian Bach. Aanvang: 20.00 uur. Mieke van der Weij presentatrice van NCRV-serie Een echtpaar is gescheiden en men wil geen van beide de schulden beta len die ze samen hebben gemaakt. Is een zeilvakantie op een motorboot ook een zeilvakantie? En hoe zit het met de huisbaas die iemand de huw- wil opzeggen omdat deze een hond heeft? Zomaar drie zaken die 'De Rij dende Rechter' krijgt voorgelegd in het gelijknamige NCRV-televisiepro- gramma. Mr. Frank Visser is die rijdende rechter die overal in het land de zaken ter plekke onderzoekt. In de studio praat Mieke van der Weij met de partijen die tegenover elkaar staan, alvorens de rechter uitspraak doet. Mr. Frank Visser is in het dagelijks leven kantonrechter in Zaandam. In de zomer maanden heeft hij het altijd extra druk omdat hij dan opnamen maakt als televi- sierechter. Dit jaar is 'De Rijdende Rech ter' alweer voor het tweede seizoen te zien. Frank Visser vertelt dat er heel vroeger ook al rijdende rechters bestonden. „In Amerika, in het Wilde Westen. Ze gin gen daar te paard een paar keer per jaar de verre nederzettingen af en spraken dan recht. Ik doe het nu precies zo, alleen hebben we dankzij de auto meer paarden- kracht" Cameraploeg De zaken die 'De Rijdende Rechter' be handeld worden vanuit heel Nederland bij de NCRV aangemeld. Een uitgebrei de redactie bekijkt alle zaken samen met Frank Visser. Van de 'interessantste' wordt een dossier aangelegd. Voordat de rechter zich in een zaaJc verdiept onderte kenen zowel eisende als gedaagde partij een contract. Daarin staat dat zij zich zul len houden aan het oordeel van 'De Rij dende Rechter' en partijen kunnen niet in beroep zoals dat heet. Wanneer de hand tekeningen er zijn, gaat een cameraploeg bij beide partijen opnamen maken. Ze mogen uitgebreid hun verhaal doen en vertellen waarom ze gelijk denken te hebben. Pittige discussies „Ik ga ook vaak ter plekke kijken", zegt Visser. „Soms neem ik een onafhankelij ke deskundige mee. Bijvoorbeeld bij een zaak die over een tuinafscheiding gaat. Daar heb je een landmeter bij nodig die heel nauwkeurig opschrijft hoe de huidi ge grenzen lopen en dat wordt dan weer vergeleken met tekeningen van vroeger". Dat alles maakt een dossier compleet en dan volgt de hoorzitting. Vaak in een buurthuis in de omgeving. Die zitting is openbaar en vaak laat het publiek zich flink horen. Beide partijen worden ge hoord en dat levert soms pittige discus sies op. Na zo'n drie kwartier weet Vis ser genoeg en zegt: „Ik ga nadenken". „In Amerika ging een rechter vroeger te paard de dorpen langs". Je kiest partij In de maanden oktober en november doet 'De Rijdende Rechter' wekelijks uit spraak in twee zaken en die worden op dinsdagavond om ongeveer zeven uur 's avonds uitgezonden. Nieuw dit seizoen is dat Mieke van der Weij de studiopresen tatie voor haar rekening neemt. Mieke kennen we van het VARA-pro gramma 'Jules Unlimited' en het NPS- programma 'Kunstmest'. Zij praat vlak voor de uitspraak van rech ter Visser nog even met beide partijen. „Het aardige van dit programma is dat je als kijker partij kiest. Doe ik net zo goed. Je vindt iemand aardig of je neemt het op voor iemand die al zo lang zijn of haar gelijk probeert te krijgen. En dan komt de uitspraak. Die is vaak anders dan je zou verwachten". Want je kunt wel gelijk hebben, maar gelijk krijgen is iets an ders..." Schotelbezitters Enthousiast vertelt Mieke over de zaken die we de komende weken kunnen ver wachten. Mag een huisbaas iemand de huur opzeggen omdat de huurder een hond heeft? En wat te denken van een veel te hoge waterrekening in een recre atiepark, waarbij de watermeter is 'zoek geraakt?' En dan is er de zaak van de schotelbezitters. Een jaar geleden gingen RTL4, RTL5, Veronica en SBS6 vrij plotseling over op het digitaal uitzenden van de programma's. Schotelbezitters moesten een duur omzetkastje aanschaf fen om de programma's te kunnen blij ven ontvangen. 'De Rijdende Rechter' moet een conflict oplossen tussen twee schotelbezitters en een handelaar, die aan allebei vlak voor de digitalisering een schotel heeft verkocht. Gratis rechter Frank Visser: „We hebben dit seizoen meer zaken waarbij beide partijen abso luut willen winnen. Bijvoorbeeld het geval van een echtscheiding waarbij m- zie is ontstaan over de verdeling van de schulden. De zaak van de werknemers die niet zijn uitbetaald door een koppel baas. Voor dergelijke zaken is 'De Rij dende Rechter' heel geschikt. Wat ook opvalt is dat er geen advocaten aan te pas komen. Dat maakt het allemaal wat sim peler; we komen meteen tot de kern van de zaak en het scheelt de gedaagde veel geld. Een zaak voor een rechtbank brengen kost je al snel 1500 gulden aan eigen bij drage. 'De Rijdende Rechter' kost hele maal niets. De redactie van de 'Rijdende Rechter' is al druk met voorbereiden van een nieuwe reeks öitzendingen. Daarbij gaat het om civielrechtelijke zaken. Dus geen strafzaken zoals iemand die van diefstal wordt beschuldigd, in de cel zit en 'De Rijdende Recbter' moet hem eruit halen, Nee, het gaat om pro blemen als; een huis wordt door de bouwer te laat opgeleverd en de nieuwe bewo ners hebben hoge kosten moeten maken. de ene buurman verwijt de andere buurman dat zijn enorme coniferen in de tuin het licht uit zijn keuken wegnemen. iemand heeft meegedaan aan een zogenaamd 'piramidespel' en voelt zich bedrogen. een tweeling maakt ruzie over een speelgoedbeer die ze als kind samen hadden. Ze zijn nu volwassen. Van wie is de beer? een duur Afrikaans beeld sneuvelt door een openzwaaiende deur. Wie betaalt de schade? De veroorzaker of de verzekeraar? twee ex-partners hebben in hun huwelijk samen schulden gemaakt, wie moet er nu wat betalen? dierenbeschermers willen dat circus sen stoppen met het laten optreden van roofdieren. Heeft u een interessante zaak, dan,wil 'De Rijdende Rechter' daar graag alles over weten, U kunt bellen naar (035) 677 37 20 of schrijven naar: Postbus 588,1200 AN Hilversum zaterdag, 28 maart Hervormde Kerk - Dirksland. Orgel- en Samenzangconcert ten bate van "In de rechte straat". Organist: Klaas Jan Mulder uit Kampen. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag, 11 april Hervormde Kerk - Stellendam. Paas- zangavond. Chr. Mannenkoor "Door Eendracht verbonden" en Chr. Gemengd Koor "Soli Deo Gloria" beide te Stellendam. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 9 mei Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Paul Kieviet geeft een orgelconcert met literatuur en improvisatie. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 16 mei Hervormde Kerk - Middelhamis. Psalmzangavond. Herv. Zangver. "Jeduthun" te Middelhamis o.l.v. Mar van der Veer. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 4 juli Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door leerlingen van Paul Kie viet. Aanvang: 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concert avonden te bewerkstelligen. Verenigin gen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande infor matie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tij dig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgeno men. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Op D.V. zaterdag 8 november houden we een districtsavond voor alle -16 jon geren van Flakkee. Ds. A. M. den Boer komt met ons spreken over 'Het gebed'. We houden deze avond in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. in Dirks land. Aanvang half 8. Je bent hartelijk welkom! Uitslagen van 3 november Afdeling 1: A. het Jonk - C. VisbeenO - 2 H. van Heukelen - B. v. d. Spaan1 -1 Afdeling 2: E. V. d. Slik - A. Brooshoofd1 - 1 P. Kom - H. de Geus1 -1 B. Grootenboer - J. NonO - 2 Carlo Visbeen - T. de Geus1 - 1 Uitslagen van 27 oktober Dammen: J. van Koppen - J. WesthoeveO - 3 C. Mierop - C. Vermeulen3 - O J. Moerkerk - L. Moerkerk3 - O H. M. Floresteijn - A. P. C. de Mik..3 - O C. Akershoek - A. MeijerO - 3 Schaken, groep 1: W. T. Breen - P. A. Derrez- ^A J. W. Tanis - J. SantifortO -1 A. C. Baas-A. van Huizen1 - O M. Breen - W. H. M. van Geelen...V4 - ^A F. L. Troost - A. J. KasteleinO - 1 J. E. P. Tanis - Kr. v. d. Wende1 - O Groep 2: K. de Ronde -E. Santifort1 - O P. V. d. Noordt- C. Wassenaar1 - O M. van Damme - R. v. d. WendeO - 1 A. Schaefer-W. v. d. Meijden1 - O P. Speelman - R. A. L. Kickert1 - O P. Breen - E. T. E. DerrezO -1 van vrijdag 7 november 1997 t/m zondag 9 november 1»»' WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: VRIJDAG 7 NOVEMBER HERKINGEN Op 14 en 15 november a.s. organiseert de P.V. de Luchtbode te Herkingen weer een grote tentoonstelling voor vlieg, en showpostduiven in verenigingsgebouw 'Ons Huis'. Bij de showpostduiven telt deze tentoon- stelling voor het Zeebra-klassement, Met de duiven en op het rad zijn weer mooie prijzen te winnen. De zaal is open vrijdag vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 15.00 uur. Inschrijven en inhchtmgen bij C, Lop- mans, tel. (0187) 669762. afdeling Goeree-Overflakkee Het bestuur nodigt leden en belangstel lenden uit voor een informatie-avond in het kader van Wereld Diabetes Dag die zal worden gehouden op: Donderdag 13 november 1997 in het paviljoen van het Van Weel Bethesda ziekenhuis te Dirksland. Zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Mw. P. Hofs-de Bruijne, internist zal een lezing houden over: 'Diabetes en de nie ren'. Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Het bestuur Vind jij dat ook? Zijn er meerdere ma nieren om bij God te komen? Ja hoor, een moslim is ook m'n broeder want we dienen dezelfde God. Ik beleef God in mezelf; door te medite ren haal ik positieve energie in mezelf naar boven. Volgens mij is Jezus de enige weg... eh, of is dat erg intolerant? Wie of wat is volgens jou de weg? Kom ook luisteren op 12 november a.s. om 20.00 uur, als Rinus Pieper uit Din- teloord over dit onderwerp spreekt, naar het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 in Middelhamis. Je bent van harte welkom! Info: Jaap de Gans, tel. (0187) 484362. Christengemeente 'Vrienden van de Bijbel' De stemvormingscursus bestaat uit 6 les sen van 1% uur, en wordt gegeven door zangeres Herien Wieringa. Herien stu deerde 6 jaar zang aan het Rotterdams conservatorium en geeft al sinds 1990 stemvormingscursussen op de diverse eilanden aan groepen en aan ren in de eigen repetitieruimte. Adem is het belangrijkste element bij een goede stemvorming, en is de rode draad in de cursus. Hiernaast de houding, articulatie en zingen met een losse kaak, dus een open mond van essentieel be lang. Veel mensen zingen 'op de keel', waar door ze aangezongen raken (pijn in de keel) bijv. na een koorrepetitie. Het Ieren zingen op de adem, voorin de mond met gebruik van ademsteun en resonance helpt verkeerd stemgebruik te voorko men. Het ontdekken van de stemomvang en het volume, het zgn. Gymnastiseren van de stem, zodat men zowel hoog als laag leert zingen (stromen, stralen) i.p.v, pie pen (knijpen) of brommen is een ander aandachtspunt. Spelenderwijs ook een stukje theorie zodat men meer van muziek kan/gaat be grijpen. Geschikt voor iedereen die de stem veel gebruikt. Lesavond donderdag van 20.30 tot 22.00 uur in het Diekhuus. Voor verdere infor matie en opgave bel Herien Wieringa, tel. (0187) 482187 (ook privé zangles en ademtechniek). 'De Zwaluw' Sommelsdijk Op woensdagmiddag 12 november van 2 uur tot half 4 is er voor kinderen van 4 tot 12 jaar weer knutselen in 'de Zwa luw'. De toegangsprijs is 1,25 voor leden en 1,50 voor niet-leden. Tevens is er deze middag voorverkoop van kaarten voor sinterklaasfeest op woensdag 3 december. De kaarten kos ten voor leden 2,00 en voor niet-leden 2,50. De tijden zijn van 5 tot 6 uur en van half 7 tot half 8. Er kunnen ook kaar ten besteld worden per telefoon op num mer 484997. een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! LüilHKIiBLRS VAN HSPRESSO W'tTEN llin': NeSPUüSSC) is C;!;W(X)N DK l.UKKEUSTE DE MAKKELIJKSTE. kan iedereen een oog- en tongstrelencle espresso bereiden. op onderstaand adres dc autlientieke espresso van Nespresso zelf'te beoordelen. Tijdens een demonstratie verstrekken wij LI graag meer informatie over de Nespresso System-machines, die snelheid en kwaliteit verbinden met hedendaags gemak. ZIERIKZEE, HAVENPARK 5, TELEFOON (0111) 415202 DIRKSLAND, SCHELPENPAD 26, TELEFOON (0187) 601236 van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maanaag- morgen 8.00 uur dokter Berkelaar, tei. 482144. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter S. Broek, tei. 601262. Goedereede - Stellendam - Ouddorp: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag ochtend 8.00 uur praktijk Stellendam, tel. 498333. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur praktijk Oude Tonge, tel. 641259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter H. M. Nijtiof, tel. 631201. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Du Toy van Hees, West Actiterweg 32, Middel hamis, tei. 483621 (van 11.00 tot 11.30 uur). Klassiek homeopaat M. L. C. MASTENBROEK Middelhamis. Tel. 48 64 59. (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, M'harnis,) 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur, Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apotheek St. Joris St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Inkontlnentle-lijn Meditheek: 487277. Voor avond- en weekendiensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Openingstijden van ma. t/m vr.; 08.30-12.30 uur. (12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingstijden van za. t/m zo.: za. 09.00-12.00 uur/17.00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur 17,00-17.30 uur Voor spoedrecepten buiten deze uren wordt u vriendelijl< verzocht te bellen met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur. Zondag van 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze uren via 683789. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de ant woordapparaten bij: P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Middelhamis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. KRUISWERK ZUIDHOLLANDSE EIUNDEN Voor informatie en advies op het gebied van thuiszorg en zorg voor kinderen van O tot 4 jaar zijn wij 24 uur per dag bereikbaar via Zorglijn ZHE: tel.nummer (0181) 626226. Afspraken dieetspreekuur, tel. (0181) 626226, tijdens kan tooruren; Ledenadministratie, tel. (0181) 626226, tijdens kantooruren; Thuiszorgwinkel, tel. (0181) 679700, geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur en op zaterdagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur. Stichting MAATSCHAPPELIJK WERK Telefoon 48 51 66; Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, tel. (0181) 62 59 52. KRAAMZORG DE EILANDEN Vliet 8, Postbus 1185, 3220 BD HellevoetsluJs Biedt een compleet zorgpakket rondom zwanger schap, bevalling en kraamperiode, aangepast aan de persoonlijke zorgbehoefte van de cliënt. Tevens organiseert zij maandelijks informatie bijeenkomsten over kraamzorg voor a.s. ouders in de gehele regio. Deze worden voor deze regio gehouden in Middelhamis en Hellevoetsluis. Tel. (0800) 0225323 Voor inschrijving, het aanvragen van een informatie pakket en informatie rondom zwangerschap, be valling en kraamperiode (excl. medische vragen) (0181)310000; Bevallingslijn (24 uur per dag bereikbaar) GEZINSVERZORGING Aanvraag hulp voor heel Flakkee: 6410 44 Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS'. Tel. 48 33 66 St. Welzijnswerk voor Ouderen '00STFLAKKEE'.TeL6413 44 BURO SUCHTOFFERHULP Tel./fax484916 NED. M. S. VERENIGING afd. G-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, 491815 ALZHEIMER VERENIGING ZUIDH. EIUNDEN Heeft u vragen? Bel dan van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17,00 uur Locaal Ouderenwerk Middelhamis, telefoon 48 33 66. Landelijke Telefonische Hulpdienst: (dag en nacht bereikbaar) (030) 65 67 511 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VER. 683149/482411, ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 1-1-2 ALCOHOLPROBLEMEN Voor hulp en Inf, tel. (0181) 66 38 85 VER. REUMAPATIENTEN Goeree-Overflakkee e,o. Havenweg 8, Ouddorp, tel, 6819 27 LOTGENOTEN-KONTAKTGROEP voor vrouwen die borstkanker hebben (gehad). Belangstellenden kunnen bellen naar: Kruisw, Zuidh, Eilanden Gezondheid Service, tel, (0181) 626226 of het Patiënten Service Bureau van het Van Weel Bethesda Ziekenhuis, tel, 607119 ('s ochtends). Wanneer u dat wenst kunt u een lotgenote persoonlijk ontmoeten, U kunt dat kenbaar maken in het telefonisch gesprek met een lotgenote. NED.LEVERPATIÉNTENVER. Regio-kontai<tpersoon: H,G,Snauw-v,d, Krol, 6318 21 NEDERLANDSE PATIEËNTEN VERENIGING Consultatiepunt voor medisch-ethische vragen rondom het levenseinde: tel, (0318) 54 78 78 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS Postbus 153,3240 AD Dirksland Tel, (0187) 607278 WERKGROEP V.B.O.K. OP G.-OVERFLAKKEE Ongewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder èn kind 65 21 53, Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel, (033) 463 8212; (06) 0730 HULP EN INFORMATIE BIJ BORSTVOEDING LaLecheLeague,682999 Borstvoeding Natuurlijk, 652394 Ook verhuur kolven. REGIO: NTN THUISZORG voor thuiszorg en kraamzorg, 24 uur per dag bereikbaar, (010) 4130230. voor klachten omtrent de behandeling in de Gezondheidszorg en Maatschappelijke dienstverlening: INFORMATIE- EN KLACHTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) Tel. (0181) 626445 's ochtends (beh. woensdag) van 9.30 tot 12.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 6