In de Rechte Straat 'ereim h"" Inbraak in De Samaritaan NIEUWS uit de kerken Unicef-activiteiten Winterse maaltijd in Oude Tonge CPB 'Goeree' te Ouddorp Kandidatenlijst RPF Voorronde nationale voorleesdag Zangdienst in Ouddorp NIEUWE FISCALE WEreVOOR^ELLEN INTERESSANT VOOR ONDERNEMERS Verkoopmiddag handwerken Ooltgensplaat Potermaaltijd Ooltgensplaat Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 4 NOVEMBER 1997 In de reeks landelijke Reformatie- herdenkingen rond de 31e oktober werd ook in de Ned. Hervormde kerk van Middelliarnis een inter kerkelijke bijeenkomst belegd. Het initiatief daartoe kwam, traditiege trouw, van het regionale comité van de Stichting "In de Rechte Straat". Sprekers voor die avond waren ds. J.C. den Toom (Ned. Herv. predikant te Sommelsdijk) en ds. P. den Butter (Chr. Gen pre dikant te Middelharnis). De muzi kale omlijsting van deze avond werd verzorgd door de Herv. Zangvereniging Jeduthun o.l.v. Mar van der Veer, terwijl het orgel werd bespeeld door Bart Jaap de Bakker. Ds. Den Toom mediteerde over het thema "Door het geloof alleen". Het centrale thema van Paulus' brief aan de christenen te Rome is: de rechtvaardige zal door het geloof leven. De apostel weet dat de weg om door de werken der wet zalig te worden, was afgesloten. De wet die eenmaal was gegeven als een regel ten leven, oefent op de mens een tegengestelde werking uit. Ze is voor hem een macht ten dode geworden. Allen, zowel heidenen als joden, zijn onder de zonde en missen de heerlijkheid Gods. "Er is niemand die rechtvaardi- gis, niemand die verstandig is, niemand die God zoekt" (Rom.3:10-ll}. Zonde betekent doelmissen, in gebreke blijven, mislukken, nietbeantwoorden aan de bestemming. En de bestemming van de mens was dat hij God zou dienen. Hem loven en prijzen. In zijn hoogmoed heeft de mens andere wegen gekozen. Zo heeft de mens gezondigd en kan hij God niet meer verheerlijken. Wanneer de Heilige Geest in het leven van een mens ver schijnt wordt die boosheid en zondigheid ook toegestemd.Het gevolg van de zonde is dat we de heerlijkheid Gods missen. Gods heerlijkheid is de glorie die van God uitstraalt. Iets van die heerlijkheid had God bij de schepping in de mens gelegd. Door de zonde is de mens dat verloren en van Gods heerlijk licht in de duisternis terecht gekomen. Gods heer lijkheid te missen betekent ook dat een mens niets meer heeft om zich bij God op te beroemen. Dat was ook het geval bij Maarten Lut her. Hij had gewerkt en gezwoegd om met de heilige God in het reine te kunnen komen. Bidden en vasten en kastijding van het vlees hadden hem echter geen rust gegeven. Het bloed kwam uit zijn rug maar de stem van zijn geweten bleef hem aanklagen. Klagend riep hij het uit: o mijn zonden, o mijn zonden, ik derf de heerlijkheid Gods en zal nooit tot die hoogte kunnen komen. Totdat een mede- kloosterling tot hem sprak: "Ik geloof, de vergeving der zonden". Dit woord viel als een lichtstraal over Luthers duistere ziel en zijn hart ging open voor dat won derlijke, onbegrijpelijke woord. De rechtvaardigheid van God wordt in het evangelie verklaard uit het geloof en tot het geloof. De apostel Paulus zegt het al: "We wor den om niet gerechtvaardigd uit Zijn genade die in Christus Jezus is". Gerechtvaardigd, dat wil zeggen recht vaardig verklaard, voor de rechterstoel gedaagd en vrijgesproken. Hoe is dat mogelijk voor een mens met enkel schul den? Toch wordt het recht geen geweld aangedaan. Het gebeurt zonder omko ping. Het is enkel mogelijk door de ver lossing en redding, die in en door Jezus Christus is. Dat is de inhoud van het evangelie van Gods vrije genade. Toen Luther dat zag riep hij uit: "Heere Jezus, wat een wonderlijke ruil is dat: U mijn zonden en ik Uw gerechtigheid". Christus heeft aan Gods wet voldaan. God ziet ons in Christus rechtvaardig en spreekt ons vrij. Dat is de rechtvaardi ging door het geloof alleen. Dan stel ik mijn vertrouwen alleen op Christus Jezus en Zijn volbrachte werk. Zo verlie zen we al het onze en roemen we in Gods gunst alleen. Ds. Den Butter sprak over het thema "Meer dan één Middelaar?". Ds. Den Butter beschreef uitgebreid de ontwikke ling van de Maria verering en Mariolo- gie. Het concilie van Efeze (431) noemde Maria: de moeder Gods (in verband met de twee naturen van Christus). Vanaf het jaar 150 deden Maria-legenden de ronde. De eerste volksverering van Maria kwam in de tijd van Constantijn de Grote. Deze verhief het christendom tot staatsgods dienst, waardoor vele heidenen 'om den brode' tot het christendom overgingen. Het bij deze van oorsprong ingeworteld heidense geloof in goden en godinnen werd in het christelijk geloof ingekaderd door Maria, de moeder Gods. Maria werd belangrijker dan haar Zoon. Zij moest bemiddelen en tot haar moest gebeden worden. Deze ontwikkeling zette zich voort tot in 1854 de officiële dogma-vorming plaatsvond van Maria's onbevlekte ontvangenis, in 1950 gevolgd door het dogma van Maria's ten hemel opneming. Rond 1960 ontstond er een discussie over Maria als mede-middela res en mede-verlosseres. Deze discussie verzandde tot er een wending kwam in de zomer van 1997. Toen kwam er een verzoek aan paus Paulus Johannes II, ingediend door vele bisschoppen, kardi nalen en vooraanstaande leken (waaron der moeder Theresa) om Maria te verkla ren tot "mede-verlosseres, middelares van alle genade en voorspraak van Gods volk". Deze ontwikkelingen ging vergezeld van de bekende Maria-verschijningen in Lourdes (1858) en Fatima (1917). De feministen vonden Maria in hun theolo gie. Maria, de vrije vrouw die "ja" zei tegen God en God toestemming gaf om met Zijn zaligmakerswerk door te gaan (Luk. 1:38). De bevrijdingstheologie kaderde Maria in, in hun leer. Maria, de arme jonge vrouw als symbool van Gods voorkeur voor de armen in deze wereld. Kortom: Maria verkreeg een hogere Op 23 oktober jl. herdacht de CPB 'Goeree' haar 30-jarig lustrum in het verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede. De presidente, me vrouw J. Soeteman-den Eerzamen opende de avond met Schriftlezing uit een gedeelte van Prediker 2, het zingen van Psalm 146 vers 1 en ge bed. In haar openingswoord sprak zij een kort woord naar aanleiding van dit Bijbelge deelte en hield zij een inleiding aangaan de het 30-jarig bestaan van de christelij ke plattelandsvrouwenbond op de Kop van Goeree. Dertig jaren passeerden de revue. Er is in de loop der jaren een bloeiende vereni ging ontstaan met bijna 120 leden. Naast de gewestelijke vertegenwoordi ger, mevrouw Luijken, was ook de zus tervereniging uit Schoonrewoerd aanwe zig, die het stuk opvoerde over 'Het be stuur van een vereniging'. Daarna konden de aanwezigen genieten van een heerlijk geserveerd koud-buffet. Ook de naaste werd deze avond niet ver geten. Aan het eind van de avond werd nog een collecte gehouden voor de speel tuinvereniging 'De Flipjes' te Ouddorp, die in verband met de veiligheidseisen ingevolge de Arbo-wetgeving vele tien duizenden guldens moet besteden aan de vervanging en aanpassing van haar attri buten/materialen e.d. De collecte bracht afgerond 300,- op. Bestuur en leden kunnen terugzien op een mooie avond, die met het zingen van een gezang en dankgebed door de presi dente werd gesloten. Het bestuur vestigt er nog de aandacht op, dat voor het Kerstconcert in de Doe len te Rotterdam op 9 december a.s. nog een aantal kaarten beschikbaar zijn. Zij die interesse hebben kunnen contact opnemen met de secretaresse, mevr. M. Tanis-de Vogel, tel. 491585. afdeling Dirksland 1. D. Leeflang Dirksland 2. Mr. T.Abbo Dirksland 3. C. J. J. van Helden Dirksland 4. C. Tieleman Melissant 5. B. Bazen-van der Wende Herkingen 6. J. W. Bruggeman Dirksland 7. A. Stribos-Esmeijer Dirksland 8. W. van Driel Herkingen 9. M. Soldaat Melissant 10. Drs. C. A. Overgaauw Dirksland 11. G. P. J. M. Kengen Dirksland 12. P. A. M. Dijkgraaf Dirksland 13. LH. Boot Melissant 14. C. Adriaanse Dirksland 15. F. LW. Verwijs Dirksland 16. C. Huizer Dirksland 17. A. Zouendijk Dirksland 18. L. Terlouw Dirksland Abonneert U op Eilanden-Nieuws Gevonden voorwerpen Gevonden voorwerpen op Goeree- Overflakkee in oktober 1997. Bij navraag van de goederen gelieve u het nummer van het goed op te geven. 177905 Regenpak, te Middelharnis. 178224 Blik bier, te Middelharnis. 178298 Regenkleding, te Ouddorp. 178715 Zegelring, te.Middelhamis. 178854 Ring, te Ouddorp. 178968 Schakelarmband, te Nieuwe Tonge 179482 Surfplank, te Herkingen. 179525 Kinderjasje, te Oude Tonge. 179604 Diverse sieraden, te Dirksland (ziekenhuis). 180119 Broche, te Ooltgensplaat. Voorts zijn er diverse bankbiljetten ge vonden en zijn er diverse sleutels gevon den. Deze kunt u bekijken op het buro te Middelharnis tussen 08.00 en 18.00 uur. waardering in alle geledingen van de roomse kerk. Daarbij kwam dat de paus in 1981 ontkwam aan een moordaanslag. Wat hij toerekende aan de bescherming van de "vrouwe van Fatima", Maria. Verwacht wordt dat nog deze eeuw Maria officieel als mede-middelares beschouwd zal worden. De Bijbel daarentegen spreekt erg sober over Maria. Haar naam wordt slechts op enkele plaatsen genoemd. Deze weinige schriftgegevens geven bovendien geen enkele aanleiding Maria op gelijke voet te plaatsen met haar zoon, met recht op aanbidding en verering. Integendeel, op sommige plaatsen wordt Maria door Jezus terecht- en teruggewezen (Joh.2:4, Matt.12:48). Verering van Maria als mede-middelares doet tekort aan de eer van de enige Middelaar Gods en der Mensen, Christus Jezus (I.Tim.1:5). Want de zaligheid is in geen ander; want er is ook onder den hemel geen andere naam, door welken wij moeten zalig worden (Hand.4:12). We hebben ook geen andere middelaar nodig. Christus is genoegzaam, aan Hem ontbreekt niets. Hij is de volmaakte Borg en Middelaar. Zijn Vader getuigde (Matt.17:5) van Hem: Deze is Mijn geliefde Zoon, hoort Hem (en niet haar). God is buiten Christus een verterend vuur en een eeuwige gloed, bij Wie nie mand wonen kan. Wij hebben een voor bidder, een voorspraak (advocaat) nodig. We hebben Jezus Christus nodig, die Zijn vlees aan het kruis heeft laten verscheuren. Waarom Hij ook volkomen kanzalig maken degenen die door Hem tot God gaan, alzo Hij altijd leeft om voor hen te bidden (Hebr.7:25). De op deze avond gehouden collecte heeft het bedrag van 2.452,50 opge bracht. Het geld is bestemd voor de bouw van een reformatorische kerk in Tongeren (België) waarover u al in de vooraankondigingen van deze hervor mingsherdenking bent geïnformeerd. Het comité Goeree-Overflakkee van de stichting In de Rechte Straat heeft een bijdrage van in de bouwkosten toegezegd van 50.000,Hiervan is nu inmiddels ƒ22.462,70 binnen. Het comité zegt alle gulle gevers en geef sters hartelijk dank. Ten slotte wordt hierna nogmaals het banknummer van het comité vermeld: 34.20.58.533 t.n.v. Comité stichting In de Rechte Straat. Maandagochtend omstreeks 6 uur werd gemeld dat het nachthoofd van verpleeghuis De Samaritaan inbreekgeluiden hoorde. Door de politie werd samen met hem een ronde gemaakt door het gebouw. Bij de ruimte waar de kluis stond leek het verdacht omdat het licht uit was. Binnen bleek men inderdaad bezig de kluis open te breken. Toen de politie naar biimen wilde werd de deur tegengehouden door de inbreker, ter wijl twee andere inbrekers door het raam naar buiten vluchtten. De inbreker die nog binnen was probeerde ook via dat raam weg te komen, maar werd gepakt. Een hevige worsteling volgde waarbij de inbrekers bui ten de man door het raam wilden trekken en de politie de man binnen wilde houden. Door de inbrekers werd tijdens de vechtpar tij mondeling gedreigd dat er zou worden geschoten en er werd met een grote steen een ruit ingegooid tijdens de aanhoudings- worsteling. De vastgepakte inbreker kon toch worden overmeesterd met gepast ge weld, maar het ingooien van de ruit bete kende wel dat de aangehouden inbreker en een politieman gewond raakten door val lend glas. De politieman moest zich voor behandeling in het ziekenhuis vervoegen. De twee andere inbrekers konden ontko men. De inbrekers bleken inderdaad bezig geweest te zijn met een poging de kluis te openen met een beitel en een hamer. De aangehouden man werd overgebracht naar het politiebureau en een nader onderzoek is gestart. Het is alweer enige tyd geleden, om pre cies te zijn 7 juni, dat op het terrein van Hernesseroord de jaarlijkse Unicef-loop werd gehouden. Bij velen staat deze dag nog in het geheugen gegrift vanwege het forse noodweer van die dag. Dit is ook bij de organisatie van de Uni- cefloop het geval. Naast een gevoel van blijdschap, dat ondanks noodweer alles goed is verlopen, was er ook enige teleurstelling. Veel deelnemers hadden de loop niet kunnen afmaken. En dus duidelijk minder kilometers kimnen lopen dan zij van plan waren en dus minder sponsorgeld zouden 'verdienen'. Niets is minder waar gebleken! De 22 deel nemende basisscholen leverden tesamen 624 leerlingen, die het mooie bedrag van ƒ29.118,75 bij elkaar liepen. Ter vergelij king de cijfers van het vorige jaar 20 scho len met 513 leerlingen liepen toen 24.241,75 bij elkaar. Als je iets organiseert, staan de weersom standigheden uiteraard niet van te voren vast. Wel staat het doel vast: Hulp aan straatkinde ren in Vietnam. Unicef is dan ook verheugd dat dit hoge bedrag aan dit doel besteed kan worden. Iedereen, die meegewerkt heeft om dit bedrag bij elkaar te krijgen hartelijk dank. Te weten: de enthousiast deelnemende kin deren, hun sponsors, het gastvrije Hernesser oord, de vrijwilligers en de busmaatschappij Mijnders uit Melissant. De deehiemers, die voor de vijfde keer of meer meeliepen, wor den binnenkort uitgenodigd voor een andere sportiviteit als dank voor hun inzet. Op woensdag 19 november organiseert de afdeling Goeree-Overflakkee van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs een voorronde voor de openbare scholen op ons eiland in verband met de Nationa le Voorleesdag. Deze voorronde zal plaatsvinden vanaf 14.00 uur in de open bare basisschool D'n Tuun te Middelhar nis. Op de openbare scholen op ons eiland zijn voorleeswedstrijden georganiseerd, die schoolwinnaars hebben opgeleverd. Deze leerlingen zullen op woensdag 19 november kandidaat zijn voor een verde re ronde in een grotere regio. De kandi daten mogen hun leerkracht, ouders en enkele supporters meenemen. Een deskundige jury, bestaande uit bekende personen van ons eiland, zal de voorlezers beoordelen. Tussen de voor- leesbeurten door zullen enkele optredens van leerlingen plaatshebben. Het lezen van boeken door de jeugd heeft de voortdurende aandacht van het onderwijs, schrijvers en boekhandel. Een manifestatie als de Nationale Voorlees dag, die wordt georganiseerd door de Stichting Lezen, en de voorronde op ons eiland zal daar zeker toe bijdragen. Hopelijk zullen bij de finale in 1998 leerlingen van ons eiland aanwezig zijn. Op D.V. zondagavond 9 november staat er in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een zangdienst op het programma: Een dienst waarin er alle gelegenheid is om bekende psalmen, gezangen, liederen uit de Joh. de Heer-bundel en opwekkings liederen te zingen. Voorganger in dit samenzijn is ds. P. C. Koster uit Spijkenisse. Op verschillende momenten hoopt hij iets te vertellen aan de hand van het thema 'Houdt moed! Lc ben het! Het Interkerkelijk Evangelisatiekoor uit Zuidland o.l.v. Peter Overduin zal aan deze dienst meewerken en enkele prach tige liederen voor en met de aanwezigen zingen. Organist is André de Jager. Voor deze dienst, die om 18.30 uur be gint, wordt u/jij hartelijk uitgenodigd en misschien is het een goed idee om eens iemand mee te nemen naar de kerk! Een dienst met en voor belangstellenden! Een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! (Meer informatie: (0187) 683431). Dinsdag 11 november om 12.00 uur is er een winterse maaltijd, georganiseerd door de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee in het Infocentrum aan de Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Op het menu staat stampot hutspot met een lekker toetje. De kosten zijn 6,- per persoon. Bent u 55-plussers en wilt u gezellig met anderen de maaltijd nutti gen, dan kunt u contact opnemen met de SWOO, tel. 641344 en zich opgeven tot en met 7 november. MELISSANT Actie sinaasappelen Donderdagavond komen vrijwilligers van de Herv. gemeente bij u langs met sinaasappelen a 5,- per 10 stuks. Op brengst is bestemd voor het onderhouds- fonds. Schakelclub Stellendam Op D.V. zaterdag 8 november zal de schakelclub weer bijeen komen in De Schuur. Het is de bedoeling dat we deze avond met de meisjes gaan zandschilde- ren, en met de jongens gaan buksschie- ten. Al met al een programma waar er voor ieder wat te doen is. We hopen dan ook dat alle jongeren er zaterdag weer zullen zijn. We beginnen om 19.30 uur. Tot ziens op de club. Vrijdag 31 oktober jl. werden er exa mens afgenomen door de ENSAID, een landelijke organisatie van Modevakscho len. Deze examens, waaraan ongeveer 120 cursisten deelnamen, vonden plaats te Rosmalen. Voor Costumière slaagde Viola Verspe ten uit Herkingen. Voor Modiste slaagde Eleonore Vroegindewey-Terpstra uit Dirksland. Zij volgden hun opleiding aan de ENSAID modevakschool van Mevr. J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk, tel. 485023. Uitslagen Intermezzo 1 november j.l. Jongens A - Spirit 13-1 Jongens C - Vollido 10-3 Meisjes A - Ibis 13-0 Meisjes C - Ibis 13-0 Dames 2 - Ibis 20-3 Jongens B - Ibis 13-0 Meisjes B - Vovero 23-0 Heren 2 - Rowido 21-3 Dames 1 -Ibis 13-1 DVO 1 -Heren 13-0 Op 7 november om 18.45 uur speelt in Vlaardingen: Meisjes A tegen Holy 1. In oktober 1997 zijn door de staatsse cretaris van Financiën een aantal wetsvoorstellen ingediend die met name van belang kunnen zijn voor ondernemers. Hieronder treft u een overzicht aan van deze zogenaamde wetsvoorstellen fiscale structuurver sterking, alsmede van het ingediende Belastingplan 1998. De beoogde in gangsdatum van de voorstellen is 1 januari 1998. Uitbreiding vrijstelling overdrachtsbelasting in de land- en tuinbouw Er komt een vrijstelling overdrachtsbe lasting bij verplaatsing van een land bouwbedrijf vanuit een landinrichrings- gebied (bestemd voor herinrichting of ruilverkaveling) voor de aankoop van landerijen buiten zo een gebied. Ook bij verplaatsing van een glastuinbouwbedrijf kan de wijkende tuinder een vrijstelling overdrachtsbelasting krijgen voor de aan koop van grond waarop hij zijn bedrijf voortzet, mits de afgestane grond wordt verkregen door een andere glastuinder die daardoor een verbetering van de structuur van zijn eigen bedrijf realiseert. Milieu-INVESTERINGEN en -BELEGGINGEN Voor een aantal 'groene' beleggingen worden de beleggingsfaciliteiten ver ruimd. Het gaat o.a. om investeringen in vormen van bodemsanering, groenlabel- kassen en groenlabelstallen. Voor bedrij ven die milieu-investeringen doen wor den de mogelijkheden tot willekeurige afschrijving verruimd door plaatsing op de VAMIL-lijst van milieuvriendelijke productieprocessen en groenlabelkassen. Het plafond van de energie-investerings- aftrek wordt verhoogd van 50 miljoen naar 200 miljoen. Aanpassing Fiscale Oudedags- RESERVE (FOR), zelfstandigen en vermogensaftrek De jaarlijkse toevoeging aan de FOR wordt verhoogd tot 12% van de fiscale winst. De vermogenstoets ten aanzien van de instandhouding van de FOR ver dwijnt. Dit betekent dat ondernemers niet meer verplicht moeten afrekenen over de FOR wanneer het ondernemingsvermo gen (bijvoorbeeld door verliezen) daalt beneden de FOR-reserve. De FOR zal overigens niet meer kunnen worden toe gepast door ondernemers die niet in aan merking komen voor zelfstandigenaftrek. Hiermee wordt beoogd de FOR af te schaffen voor de commanditaire vennoot en voor degene voor wie de onderneming een nevenactiviteit is. Het urencriterium voor de zelfstandigenaftrek wordt aange scherpt. Op dit moment bestaat recht op zelfstandigenaftrek wanneer de onderne mer ten minste 1225 uur per jaar aan zijn onderneming besteed. De extra eis die gaat gelden is dat de tijd die besteed wordt aan werkzaamheden in het econo misch verkeer hoofdzakelijk voor 70%), maar voor tenminste 1225 uur besteed wordt aan de onderneming. Deze extra eis zal niet gelden voor starters. De ondernemer doet er bij twijfel goed aan om een urenadministratie bij te houden, zeker wanneer hij buiten zijn onderne ming nog andere maatschappelijke func ties bekleedt. Overigens wordt de zelf standigenaftrek wel structureel verhoogd met 575,00. De vermogensaftrek (nu 1 van het ondernemingsvermogen in de inkomstenbelasting) wordt afgeschaft. Afdrachtvermindering loonbelasting De afdrachtvermindering lage lonen wordt verdubbeld van 1.830,00 naar ƒ3.660,00. De afdrachtvermindering onderwijs voor leerlingen uit het leer lingwezen wordt verruimd door de bepa ling dat het toetsloon van 130% van het minimumloon niet langer zal gelden voor werknemers van 25 jaar of ouder en ploegen- en onregelmatigheidstoeslagen kunnen buiten beschouwing worden gelaten bij de toetsing van de 130%. De afdrachtvermindering voor speur- en ontwikkelingswerk wordt verhoogd van 12,5% tot 17,5% over het S&O-loon boven/150.000,00. Verlichting van successie- en schenkingsrecht bij bedrijfsopvolging Er komt een regeling voor kwijtschel ding van successie- en schenkingsrecht dat kan worden toegerekend aan verkre gen ondernemingsvermogen. Volledige kwijtschelding wordt verleend voorzover de rechten betrekking hebben op verkre gen quota, vergunningen e.d. die behoren tot het ondernemingsvermogen. Van het successie- en schenkingsrecht dat kan worden toegerekend aan het overige ondernemingsvermogen wordt 25% kwijtgescholden. Bij schenking wordt als eis gesteld dat de schenker 55 jaar of ouder of voor tenminste 45% arbeidson geschikt is en voorts dat hij de onderne ming al vijf jaar voor eigen rekening heeft gedreven. De verkrijger moet de geschonken onderneming teimiinste tien jaar lang voortzetten (vijf jaar bij verkrij ging krachtens erfrecht). De regeling voor renteloze betaling van successie- en schenkingsrecht in tien jaarlijkse termijnen wordt uitgebreid. Op dit moment geldt de betalingsregeling alleen indien het verschuldigde recht meer dan 5.000,00 hoger is dan het vei-kregen niet-ondememingsvermogen. Bij dit niet-ondememingsvermogen hoe ven vermogensbestanddelen met een gebonden karakter niet te worden meege teld (bijvoorbeeld een door een erfge naam bewoonde woning). De nieuwe maatregel geldt onder bepaal de voorwaarden ook voor aanmerkelijk belangaandelen. Westelijke Accountantskantoren B.V. ned. herv. kerk Beroepen te 't Harde (2e predikantsplaats) J. de Jong te Nijkerk, die bedankte voor Ka- menk en voor Stellendam; door de Pro vinciale Kerkvergadering Gelderland als predikant voor buitengewone werkzaam heden (docent Chr. Hogeschool te Ede) P. Koeman, wonende te Barneveld; te Tholen N. den Ouden, kandidaat te Ne- derhemert; te Apeldoorn (buitengewone wijkgemeente Eben Haëzer) A. Visser te Voorthuizen; te Asperen J. C. van Trigt te Goudriaan en Ottoland. Aangenomen naar Sebaldeburen, die tevens door de Hervormd Gereformeerde Jeugdbond (HGJB) en de Inwendige Zendingsbond (IZB) benoemd is als predikant voor het toerustingswerk ten dienste van het her vormd S treekcentrum aldaar A. Slinger land, kandidaat te Rotterdam. Bedankt voor Maassluis (wijkgemeente Grote Kerk) G. de Fijter te Vriezenveen. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar drs. M. van den Berg-Nieuwpoort, Ferf- straat 13, 9251 BD Bergum; G. Koen- ders. Broek 5, 9511 PR Gieterveen; N. den Ouden, Kapelstraat 23, 5317 JPNe- derhemert. geref. kerken Beroepen te Almere (part-time) als pastor Flevo- ziekenhuis H. van de Bovenkamp te 's- Graveland (part-time), die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Almelo (Emmauswijk) drs. B. Ko zijn, kandidaat te Almelo. geref. kerken vrijgemaakt Beroepen te Dronten (wijk zuid) B. Schaaij te Umuiden; te Temeuzen en te 't Harde J. H. Dunnewind te Zuidwolde i.z.m. Rui- nerwold-Koekange; te Hardenberg-Oost (3e pred.plaats, wijk midden) T. K. van Eerden te Zuidwolde; te Middelburg W. H. de Groot te Broek op Langedijk. Bedankt voor Enschede-Zuid H. Geertsma te Zuidhom. ned. geref. kerken Op dinsdag 11 november a.s. houdt de handwerkgroep van de SWOO in Oolt gensplaat haar jaarlijkse verkoopmiddag in 't Centrum, Van Weelstraat 10. De verkoop begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Ook deze keer zijn er prachtige artikelen te koop zoals kaarten, knuffels, panne- lappen, beschilderde kopjes, kussens, ge haakte kleden en vele leuke kleine ca deautjes. Tevens zal er een verloting gehouden worden met vele mooie prij zen. Iedereen is van harte welkom. Op donderdag 6 november a.s. wordt er in Fort Prins Hendrik een potermaaltijd georganiseerd door de Plaatselijke Com missie WVO uit Ooltgensplaat. Aanvang 17.00 uur, kosten 7,50. Er zal tevens een verloting worden ge houden. De lootjes kosten 4 voor 1,-. U kunt zich nog opgeven bij mevr. A. Huijer, tel. 631676. Beroepen te Lelystad (gecombineerde gemeente van de Chr. Geref. Kerk/Ned. Geref. Kerk) M. de Jong te Zwolle; te Wormer D. W. Fijan te Wapenveld. chr. geref. kerken Tweetal te Zwijndrecht C. D. Affourtit te Rozen burg en D. Quant te 's-Gravenhage-Rijs- wijk. Aangenomen naar Mijdrecht B. Reinders, kandidaat te Capelle aan den IJssel. Bedankt voor Rotterdam-Kralingen E. Hakvoort te Meerkerk. geref. gemeenten Beroepen te Elspeet C. A. van Dieren te Stolwiik. Bedankt yoor Berkenwoude, voor Nieuwerkerk (Zlden voor Vlaardingen A. B. van der Heiden te Utrecht; voor Meeuwen en voor Westzaan G. J. van Aalst te Ridder kerk; voor Kapelle-Biezelinge J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Terwolde-De Vecht M. Karens te Werkendam

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2