Middelharnis' begrotingsresultaat 1998 geeft geen reden tot grote vreugd Garage Knöps B.V. staat wederom bol van de activiteiten Beantwoording Nu ook AVO-stoel in Stellendam Dorkas houdt nationale voedseiactie voor Oost-Europa Raad waarschuwt College niet te veel hooi op de vork te nemen Biz. 2 EILANDEiN-NIEUWS 't Was - dinsdag - voor het laatst dat de gecombineerde SGP/RPF lijst in Middelharnis' gemeenteraad t.g.v. de behandeling van de gemeentebe groting 1998 een gezamenlijke Algemene beschouwing hield. Met ingang van de nieuwe raadsperiode, eerste veragdering 14 april volgend jaar, trekken de beide partijen weer zelfstandig op, om voorts separaat te belijden wat nu nog in de gezamenlijke beschouwing beleden werd: „Het Woord is in het bedrijven van politiek beslissend, maatgevend, richting- aangevend en wegwijzend. Beleid maken is daarom niet een onmogelijk heid, niet alleen een wenselijkheid, maar vooral een noodzakelijkheid en een opdracht. De begroting is met aanwending van nogal wat creativiteit sluitend gemaakt, met een post Onvoorziene van 126.814, maar er worden nogal wat investeringen vooruitgeschoven, in elk geval tot het jaar 2000, zoals de aansluiting van Nieu we Tonge op de Provincialeweg en zelfs diverse investeringen t.b.v. het onder wijs. De bewoners van de Kon. Julianaweg en van het Korteweegje hoeven de eerste jaren ook niet op de reconstructie van die wegen te rekenen. Er zal ook uit de alg. reserve geput gaan worden. De reserve is weliswaar nog 29.4 miljoen groot maar slechts een klein deel - 3.9 miljoen - van deze bestemmingsreserve is nog vrij besteedbaar. De gereserveerde Emgo-gelden zijn inmiddels aan het dekken van de exploi tatietekorten van 'Binnenhof' opgegaan. Wel is er t.b.v. 'overige toekomstige las ten' een reservering van 833.400 ge daan. Het College heeft bij de aanbieding van de begroting de financiële positie van Middelharnis 'wankel' genoemd. Om de financiële positie te verbeteren is het no dig de kemtakendiscussie voort te zetten en, vrij vertaald, terdege op de kleintjes te gaan letten. Aldus ingelicht heeft de raad zich dins dag gezet aan de vaststelling van de wat magere begroting 1998. In de veelheid van vragen door de SGP/ RPF fractie op het College afgevoerd, ook een aandachtspunt voor de minima en de vraag of over deze groep contact is met de kerken of maatschappelijke orga nisaties, over verbetering van het kwijt- scheldingsbeleid en onderzoek van de mogelijkheid of mensen met een bij standsuitkering zich misschien - via de Zorgverzekeraar - goedkoper kunnen bijverzekeren voor de tandarts. Geur en stank Aan de overlast die in de 'mooie cen trumgemeente Middelharnis' wordt on dervonden van geur en stank werd in de SGP/RPF beschouwing evenmin voor bijgegaan. Het College werd gevraagd 'vermindering daarvan te bewerkstelli gen' en/of het te minimaliseren. Speciaal wordt dan gedacht aan de compostver- werking, de kippenfarms en de varkens- mesterijen. Gevraagd werd of het bio-bed met Zwee- dese heide red.) een oplossing zou kunnen bieden. Graag zou de SGP/RPF fractie een noti tie ontvangen over al het woningbouw beleid waarop de gemeente zich richt. Bij het noemen van een aantal projecten, als Westplaat, Everdinapolder, het park Nieuw Zeeland, ontwikkeling van het Spuikwartier en mogelijk t.z.t. het terrein waarop zich nu nog Dijkers Pijl be vindt, vraagt de fractie zich af of het Col lege ten dezent niet teveel hooi op de vork neemt. De fractie verklaarde zich, als geheel of alleen als SGP leden, tegen een flink aantal posten, als Jailhouse 51.855), St. Service Buro 437.991), Gods dienstonderwijs 219.260) en o.a. de Staver 1.514.615) en, de SGP tegen de lasten van Kinderopvang 116.510), Peuterwerk 70.706) als ook een aantal sportverenigingen. Knappe prestatie De PvdA fractie heeft in zijn algemene beschouwing de samenstelling van de begroting 'een knappe prestatie' ge noemd, zelfs de bijdrage aan 'Binnen hof' is er in opgenomen, zonder ombui gingen te veroorzaken. Een negatiever kijk heeft de fractie over de meerjarenbegroting waarop de posten nogal eens 'pro memorie' worden geraamd en de fractie wil ernst gemaakt met de kemtakendiscussie. Nogal revolutionair was de motie die de PvdA fractie indiende over het voorstel de notulering van de raadsvergaderingen te beperken tot het schriftelijk vastleggen van de genomen besluiten; en daarnaast de cassettebandjes te bewaren. Het zou op jaarbasis 50.000 kunnen schelen. Een amendement werd ingediend om een bedrag(je) van 12.000 (teveel geraamd voor het ouderenwerk) toe te voegen aan de post samenhangend jeugdbeleid, ter wijl het College voorstelde het aan de post Onvoorziene toe te voegen. De woningbouw, althans de voornemens daartoe, zouden in een gemeentelijk plan dienen te worden vastgelegd. Elk van de 6 fracties heeft z'n visie en z'n verlangens in een beschouwing ten beste gegeven. Een enkele greep daaruit omdat we niet verwachten dat opname daarvan in extenso de lezer langdurig zou kunnen boeien. Het CDA liet weten dat voor haar ook in het nieuwe begrotingsjaar de kernbegrip pen gerechtigheid, gespreide verant woordelijkheid, solidariteit en rentmees terschap blijvend zullen gelden. In het verloop van de beschouwing een veelheid van aandachtspunten en de oproep zo zuinig mogelijk met de be schikbare middelen om te gaan, een waarschuwing tegen het kennelijk voor nemen van de Langeweg en de Krakeel- straat t.z.t. weer voorrangswegen te maken. Een heel ander chapiter is de zorg over de nadelige saldi die n.b. het horeca-gedeelte van 'de Staver' laat zien, ook de sporthal is de laatste tijd maar matig bezet. De financiële positie van de gemeente wordt 'niet zo geweldig' genoemd, 'nog al wat risico's kunnen ons deel worden, een uitgekiend beleid zal daarom nodig zijn', aldus de CDA fractie. Zaterdag 1 november 1997 staat Gara ge Knöps B.V. aan de Langeweg 113 te Middelharnis weer bol van de activi teiten. Deze dag is het namelijk 'Natio nale Opel Testdag', waarbij u uw Opel op 18 punten gratis kunt laten contro leren. Tevens wordt de heropening van tankstation 'De Ronde Boom' ruim schoots gevierd. Nationale Opel Testdag Wegens enorm succes organiseert Opel op zaterdag 1 november aanstaande voor de vierde maal de Nationale Opel Test dag. Alle Opel-rijders zijn wederom wel kom om tussen 09.00 en 17.00 uur een bezoek te brengen aan de Opel-dealer. Centraal staat de gratis 18-punten contro le van de betreffende Opel. De basis van de gratis 18-punten controle wordt gevormd door de 11 wintergevoe- lige onderdelen van het koelsysteem. Als deze in orde zijn of geconstateerde gebreken hersteld, dan ontvangt de Opel- rijder het unieke Opel Winterplan certifi caat voor slechts 29,50. Met dat certifi caat komt de Opel-rijder zonder (finan ciële) uitglijders de winter door. Tijdens de Nationale Opel Testdag worden nog eens 7 extra punten van de auto aan een nader onderzoek onderworpen, met name waar het de veiligheid betreft. De Opel technici controleren het functioneren van verlichting, uitlaat, schokdempers, ban den, remmen, koppeling, wisserbladen en vloeistof-niveaus. Na de controle wordt een gedetailleerd rapport overhandigd met een overzicht van alle uitgevoerde controles; en uiteraard indien nodig een reparatie-advies en een kostenbegroting. Tijdens deze dag wordt er tevens een quiz georganiseerd, waarbij de deelne mers op hun 'Opel-kennis' worden ge toetst. Hierbij zijn tal van mooie prijzen te winnen. Tankstation 'De Ronde Boom' Als gevolg van de fusie tussen de twee olieproducenten, Mobil en BP, wordt tankstation 'De Ronde Boom', aan de Langeweg 113, volledig vernieuwd. Di recteur Herman de Blok: „Niet alleen het uiterlijk van het tankstation wordt veran derd, er wordt tevens gewerkt aan de dienstverlening. Hierdoor kunnen wij onze klanten een nog betere service ver lenen in combinatie met een ruim aanbod aan produkten". De vernieuwing is reeds volop in bewe ging en wordt feestelijk afgesloten op zaterdag 1 november 1997. De gehele dag zijn de promotie-teams van 7-Up en Haribo aanwezig; bovendien krijgt iedere tankende bezoeker een gratis Telegraaf. Extra activiteiten Directeur Herman de Blok: „Het unieke van deze dag is dat iedereen kennis kan maken met alle facetten van ons bedrijf. Het is deze dag bijvoorbeeld mogelijk om een gratis proefrit in één van onze demonstratie-modellen te maken". ledere klant die de gratis conditiecheck laat uit voeren, ontvangt dit jaar een waardebon voor een gratis proefrit. Tevens wordt het gehele modellenprogramma van Opel tentoongesteld. Tijdens deze dag staan niet alleen auto's centraal, er wordt bij Garage Knöps ruimschoots aandacht besteedt aan de automobilist. De gehele dag is er een erkend opticien aanwezig waarbij u uw ogen gratis kunt laten opmeten; boven dien ontvangt iedere bezoeker een gratis portie gekookte mosselen. Het belooft dus een feestelijke dag te worden waarbij verkeersveiligheid centraal staat. Zinvol Nogal kritisch toont zich de fractie Hoogzand met de vraag of het nog wel zinvol is een begroting als de voorlig gende vast te stellen, het is zeer de vraag in hoeverre die reëel kan worden ge noemd. 'De gemeente Middelharnis is goed in het bedenken van plannen en het (laten) maken van rapporten, overeen komsten e.d. De ervaring leert dat die zelfde gemeente minder scoort in het ten uitvoer brengen daarvan', zo wordt opgemerkt. Als voorbeelden worden het recreatie park Nieuw Zeeland, Het Knooppunt en de ontwikkelingen van de Westplaat ge noemd, zo ook het Havenkanaal van Sommelsdijk en het onderhoud van we gen. 'De gemeente Middelharnis kan wel steeds meer willen en graag overal over mee willen praten, maar zij zal toch eerst moeten zorgen dat haar eigen tuintje 'op ree' is, anders zullen de burgers en de ondernemers het op den duur af laten weten en zullen de buur-gemeenten ons links laten liggen', waarschuwt de fractie lijst Hoogzand. Ook de VVD fractie verklaart zelfs over het sluiend zijn van de begroting niet in hoerastemming te verkeren. De algeme ne reserve is bovendien te weinig en de post Onvoorziene te laag. Uitvoerig is de VVD fractie op tal van zaken ingegaan, enig was ze met haar visie op het asiel zoekersbeleid. Het opvangbeleid van asielzoekers dient wat de VVD fractie betreft terughoudend te zijn. De wijze van handelen van de COA door asielzoe kers in een plaatselijk hotel te bergen baart de fractie zorgen. Over die opvang - in 'de Parel van de Delta' - werd door de VVD fractie nadere informatie ge vraagd. Informatie werd ook verlangd over het recreatiepark Nieuw Zeeland en de mo gelijkheid de bouw daarvan te starten. De VVD besloot z'n beschouwing met de hoop dat de positie van (groot) Mid delharnis niet zal verslechteren en dat de lasten voor de burgers niet verder zullen stijgen. De VVD fractie liet er geen twij fel over bestaan de komende jaren met zorg tegemoet te zien. Zorg is ook de fractie van VDB niet vreemd. Het sluitend maken van de be groting lukte slechts met donaties uit de algemene reserve, maar de fractie VDB zag liever een program voor het bereiken van structurele bezuinigingen. Ontevre denheid ook over de weinige voortgang van de kerntakendisccusie, want het zou de fractie wat waard zijn 'aardig wat geld in de lege knip te houden'. Terugziend op drie jaar Collegebeleid vermag de fractie VDB evenmin in hoera-stemming te brengen, de samen werking met de andere gemeenten blijft zorgelijk. De VDB kan in z'n beschouwing zelfs ook cynisch zijn: 'de keuze van het Col lege om de ontwikkeling van recreatie en toerisme rustig te laten verlopen, wordt in de praktijk wel heel letterlijk geno men, er is naar onze waarneming weinig tot niets tot stand gekomen. 'Enige zorg' voorts over de toekomst van recreatiecentrum 'de Staver' nu het bezoekersaantal blijkt terug te lopen. Het nieuwe Dorpshuis van Nieuwe Tonge kan - door een perfecte timing van de wethouder, vindt de VDB - in het zicht van de gemeenteraadsverkiezing in gebruik worden genomen. De fractie VDB spreekt voorts z'n onte vredenheid uit over het functioneren van de weth. R.O. omdat er nog steeds spra ke is van gebrek aan visie en gezag. Op het gebied van de Ruimtelijke Ordening en de Volkshuisvesting wordt slagvaar dig opereren node gemist. Tegen vijven, aan het eind van de mid dag nam het College de beantwoording van de gestelde vragen ter hand. De raadsvoorz. burgemeester mevrouw Sleurink beet het spits af; het zou een lange zit worden, dat was op dat uur al duidelijk. De suggestie dat de notulering van de raadsvergaderingen best korter zou kun nen - en dientengevolge goedkoper - werd door het College zeker niet ont kend, maar er zal geen raadsmeerderheid voor te vinden zijn, wist de raadsvoorzit ter, waarom er van het College geen voorstel te verwachten is. Meer 'blauw op straat' zou wel door iedereen worden gewenst, maar het is een zaak van Rijksbeleid die nauwelijks te beïnvloeden is. Gelukkig blijkt het veiligheidsgevoelen van de inwoners van Goeree-Overflakkee bijzonder groot te zijn. „Als de Provincie je een plan voorlegt dien je daar tenminste naar te kijken", vond de voorz. al zou het alleen maar zijn om wederkerig ook de aandacht van de Provincie te ervaren. Het ging over Middelharnis' bereidheid tenminste na te denken over het vliegveldplan van de Provincie. „Het zou een slecht beleid zijn alleen maar 'nee' te zeggen", vond de voorz. Wij verlangen wederkerig dat de Provin cie van onze plaimen de voors en tegens beoordeelt. De voorzitter vond zich aan gesproken door de insinuatie dat de ge meente aan de hand van de Provincie loopt, „van alle kanten onjuist", vond ze zo'n opmerking van de zijde van lijst Hoogzand. tt7 ri. Weth. Slootweg Over de financiële positie van Middel harnis is verschillend geoordeeld en dat is voor de wethouder financiën zeker niet Nederland telt een grote hoeveelheid die rentuinen, pretparken, musea en dergeiij ke. Wie gaat daar niet eens graag een hele dag naar toe? Toch is het helaas zo dat het bezoeken van deze gelegenheaen voor een groot deel van de nederlanose bevolking een probleem is. De vereni ging AVO Integratie Gehandicapten weet dit en heeft de AVO-stoel ontwik keld, een eenvoudige duwrolstoel die (gratis) ter beschikking wordt gesteio voor de duur van het bezoek aan een evenement. Het succes van de AVO- stoel is een feit. De vele locaties in ons land waar de stoelen staan, de niet afla tende vraag om meer en de reacties van de gebruikers getuigen daarvan. Voor wie is de AVO-stoel? De AVO-stoel kan gebruikt worden door alle mensen die (letterlijk) niet zo goed uit de voeten kunnen: mensen met een lichamelijke handicap, oudere mensen or mensen die om één of andere reden (tij delijk) niet zo lang kunnen lopen. Wie wel een stukje kan lopen, hoeft natuur lijk niet de hele tijd in de AVO-stoel te blijven zitten. De stoel is uitstekend ge schikt om er achter te lopen en biedt dan tegelijkertijd wat steun. De AVO-stoel is echter niet geschikt voor mensen die ge bruik maken van een aangepaste rolstoel. Nog eens 140 AVO-stoelen Inmiddels is de AVO-stoel te vinden op meer dan 200 verschillende locaties in Nederland. Dankzij een donatie van het VSB Fonds kan AVO een groot aantal instellingen voorzien van een AVO- stoel. Veel mensen wordt het nu moge lijk gemaakt o.a. musea te bezoeken in plaats van achter de geraniums thuis te moeten zitten. INTEGRATIE dus, zoals het eigenlijk hoort! Dus ook in Expo Haringvliet te Stellendam staat straks een AVO-stoel. Voor hen die moeite hebben met het lopen van langere afstan den staan de deuren straks wijd open. onbegrijpelijk. Hij noemde het 'een niet geringe prestatie' voor het jaar 1998 geen beroep op de reserves te hebben be hoeven te doen. Zeker staat het College open voor kritiek, maar in sommige opmerkingen van de fractie Hoogzand bespeurt hij nogal wat negativisme, zon der suggesties hoe het dan wél moet, maar... schamperde de wethouder op zijn beurt: „de fractie Hoogzand heeft kennelijk alleen maar gebladerd in de begroting". De financiële positie van de gemeente achtte de heer Slootweg niet verachterd te zijn. De reservepositie is zelfs met 3.66 miljoen toegenomen vol gens de objectieve informatie van de Provincie. ,,We pakken een heleboel op en we voe ren een heleboel uit", bevestigde wet houder Slootweg, toen hij het had over de afvalsnip, c.q. het honderdje van Paars. Het komt ook de inwoners van Middelharnis ten goede waardoor de belastingverhoging tot een trendmatige van 2% beperkt kan blijven. Het slib uit de Sommelsdijkse haven zou, zo was in een turn-key overeen komst met de Grontmij vastgesteld in het slibdepot bij de Regionale stortplaats bewaard worden, maar het depot is aan zienlijk te klein gebleken waardoor - zei wethouder Slootweg - de Grontmij in de problemen is gekomen. Krachtens het contract heeft de Grontmij de verplich ting al het slib te verwijderen. De stankoverlast wordt, binnen de moge lijkheden die het College heeft, zoveel mogelijk beperkt. Er is met de betreffen de ondernemer overleg over een moge lijkheid die de geur overlast zal vermin deren. De ondernemer zal dat trouwens moeten omdat elke varkenshouder een groen label nodig heeft om z'n bedrijf voort te zetten. Voor aanpassing heeft hij enkele jaren de tijd. Ook de compostver- werking is aan kritiek onderhevig, daar over wordt met de Provincie overlegd. Het geld dat van de hondenbelasting bin nenkomt zal worden besteed aan het creëeren van honden uitlaatplaatsen zodat ook op dat onderdeel verbeterin gen te verwachten zijn. Wethouder Tiggelman heeft de vragen zijn portefeuille betreffend met verve be antwoord, waar het over de genoemde innovatie van 'de Staver' ging wacht hij voorstellen af van de stichting 'Olympia' en vooralsnog vreest hij geen financieel debacle. De informatie waarover hij be schikt is dat de spothal goed gebruikt wordt, vermindering van het gebruik is hem niet bekend. In het Verkeerscirculatieplan kun je, aldus de wethouder, de verkeersstroom daarheen leiden waar je die het best heb ben kunt. Om over voldoende parkeerge legenheid te beschikken zal eerst de Westplaat in ontwikkeling moeten zijn. Mevr. wethouder Van Eek is het beslist oneens met het verwijt uit de VVD frac tie dat geen sterk economisch beleid wordt gevoerd. Helaas is alle industrie- grond uitgegeven en is er een acute be hoefte aan 18 hectare nieuwe industrie- grond waarom bij de Provincie op die mogelijkheid wordt aangedrongen. „Men wil nu eenmaal graag vestiging in Middelharnis", verzekerde de wethouder „vooral omdat het industrieterrein vlak bij een haven ligt". Dat er voor haar functioneren bij de VDB weinig waardering bestaat valt mevr. wethouder Van Eek niet vreemd zij vindt dat het voor haar inspanning pleit dat het bestemmingsplan Westplaat IS goedgekeurd en dat de bouw in de VRIJDAG 31 OKTOBER igq, OOLTGENSPLAAT - Van 2 tot en met 8 november staat Nederland in het teken van de Nationale Voed. selactie. De christelijke hulporga. nisatie Dorkas Hulp houdt dan op honderden plaatsen in Nederland voedselacties. In Ooltgensplaat wordt in samenwerking met Su permarkt Jumbo een voedselinza- meling gehouden. Hoe kunt u helpen? Op 5 en 6 november van 18.00 tot 20.00 uur worden aan de ingang van 13.30 tot 16.30 uur voedsel- lijstjes uitgedeeld. Hierop staan de pro dukten vermeld die in één voedselpakket gaat. U kunt de mensen in Oost-Europa helpen door één of meerdere produkten van dit lijstje te kopen en weer bij de uit gang in te leveren bij één van de Dorkas medewerkers. In een voedselpakket gaan de volgende produkten: groente in blik, koffie, vlees in blik, zonnebloemoliei macaroni, rijst, suiker, bloem, soep en thee. Van al het ingezamelde voedsel worden voedselpakketten gemaakt. Deze worden deze winter naar de allerarmsten in Al banië, Roemenië, Oekraïne, Moldavië, Tsjetsjenië en Rusland gestuurd. Veel landen in Oost-Europa hebben te maken met economische achteruitgang en hoge werkloosheid. Velen kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ontvangen. Sommigen hebben zelfs tekort aan goede voeding of hebben dagenlang helemaal geen voedsel. Door het uitdelen van voedselpakketten wil Dorkas deze mensen helpen. Helpt u mee door één of meerdere pro dukten uit een voedselpakket te kopen? Een gift voor de transportkosten kunt u overmaken op giro 2018 van Dorkas Hulp, o.v.v. Nationale Voedseiactie. Everdinapolder over een maand zal kun nen beginnen. „Blij dat we zoveel plannen kunnen ont wikkelen", vond mevr. Van Eek, „mis schien zijn we wel'es wat overmoedig", maar dat vindt ze toch beter dan te wei nig ondernemend te zijn. Dat het aantal inwoners zou zijn teruggelopen vindt z'n oorzaak in de verhuizing van bewoners van de Zuidwester, er is, denkt mevr. Van Eek, spoedig weer een vermeerde ring te verwachten. „Nog wat opmerkingen en nog wat vra gen" (de heer L. Vroegindeweij, VVD) resteerden de raad op de beantwoording van het College. 'Nijpende problemen' werden aangezegd over de parkeerproblematiek in Middel harnis, ,,de aantrekkelijkheid van het Winkelcentrum is daar beslist niet mee gediend", bezag de heer Rijvers en hij zou snel maatregelen wensen. De tweede ronde liep niet met wat opmerkingen en wat vragen af: „de meeste antwoorden op de gestelde vra gen weten we al wel, maar het is leuk om te doen", bekende de heer v. d. Kamp. Z'n fractiegenoot Holleman verklaarde zich nog wel gepikeerd over de 'buiten gewone emotionele wijze' waarop wet houder Slootweg z'n fractie heeft geatta queerd met de insinuatie dat die de begroting alleen maar heeft doorgebla derd, maar ach, fractie Hoogzand, nog'al 'es boodschapper van slecht nieuws, is wel wat bestuurlijke arrogantie gewend, vooral van lui die gevoelig tegen de schenen worden geschopt. De asielzoekers in 'de Parel van de Delta' zijn daar tot eind oktober, zo wordt aangenomen. Het is het SGP standpunt dat een vreemdeling in de poorten welkom is, maar dat heeft ook z'n grenzen, temeer omdat de gemeente Middelharnis vrijwel voldoet aan het door de Minister aanbevolen aantal; dan gaat het, zo zei de heer v. d. Ketterij, niet aan daar nog eens een aantal van dertig aan toe te voegen. B W hebben het het COA ook kwalijk genomen. Tot dusver heeft er met de COA steeds een goed overleg bestaan, maar gegeven deze nieuwe er-varing hebben B W dat overieg met de COA opgeschort. Het bio-bed - om stank en ammoniak uitstoot van varkensstallen te beperken - is nog maar sinds kort in Nederland geïn-troduceerd, gebruik ervan is primair de verantwoordelijkheid van de onderne mer. De wethouder zegde toe van de hem, door de heer Hameeteman aangereikte informatie, een goed gebruik te maken en aan deskundigen te overleggen. Beangstigend Wethouder Tiggelman heeft in z'n beant woording een 'beangstigende' ontwikke ling genoemd, nl. de manier waarop men 7 geen weggebruiker uitgezonderd - zich in het verkeer gedraagt. „Een heel trieste zaak", heeft de heer Tiggelman vastge steld. De vaststelling Na het uitvoerig repliek en vervolgens dupliek was de raad tegen tienen tot de hoofdstuksgewijze behandeling gena derd. Over de motie van de PvdA m.b.t. de vereenvoudiging van de notulering van raadsvergaderingen hebben de stemmen gestaakt met 7-7. O.a. de 3 collegeleden hadden voorgestemd. Nog tegen tien uur was de begroting - zonder enige wijziging - vastgesteld, met dank van de voorzitter voor de snel le behandeling.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 6