Ook raad Middelharnis wijst vliegveld af Comfortabel enpraktisch,». DIIIKbv PREDIKBEURTEN BIJZONDER Concourssucces 'Sempre Crescendo' Europarlement Drukwerk nodig? Schaakvereniging De Zwarte Pion Rabodïrecteur Dingemanse vertrekt Zandpad 24 - Middelhamis - (0187)4820 52 y",^,^Z Sóxoznm S DDIMlCl Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 31 OKTOBER 1997 De situatie in Middelharnis' raadzaal is gisteravond nogal gespannen ge weest. Niet omdat de raadspartijen elkaar in de haren vlogen, maar omdat een volle publieke tribune zich heftig roerde. Immers stond de bespreking van de Regio-visie op het program en daarin ging het, naar 't leek alleen maar, over een vliegveld op Flakkee... Van het spreekrecht hebben twee burgers gebruik gemaakt, mevr. Mijs als - ver ontrust - particulier en de verbolgen Mr. A. A. den Hollander namens het voorlo pig Actiecomité tegen een vliegveld op Goeree-Overflakkee: 'de zotheid ge kroond', vond hij zelfs de gedachte daar aan. Mevr. Mijs, na 35 jaar weer woonachtig op Goeree-Overflakkee, het land van haar vaad'ren, sprak haar teleurstelling uit over de vele veranderingen, stank rondom, afgesloten polderwegen en nu zelfs de dreiging van een vliegveld in een gebied dat het bezit van kust, rust, natuur en ruimte propageert. „Eén keer is de gemeente erin gestonken, de andere keer erin gefietst, vlieg er nou niet weer in, riep ze de raad op vanuit wat ze noemde een grote ongerustheid. „Zeg nee, op z'n botst mogelijk!" riep ze de raad op. Mr. A. A. den Hollander wist zich ge stuurd door zesduizend mede-verontrus ten en daar heeft hij zich op voorgestaan toen na 5 minuten z'n reglementaire spreektijd verstreken was. De raadsvoorzitter burg. mevr. Sleurink trof in hem een stug wederpartijder die zich niet liet intimideren door het dreige ment de microfoon af te sluiten. „U luis tert dan maar niet, maar zó'n grote groep vertegenwoordigend ga ik dóór!" besliste de heer den Hollander, de daad bij het woord voegend en z'n bezwaren tegen de vestiging van een vliegveld opstapelend tot een hoogte waarover hij het 'waan zinnig' uitriep. „Nu nog heten we onze gasten welkom op een eiland van rust, kust, natuur en ruimte, straks toch niet op een eiland van stank, stront en schreeu wend luchtvaartverkeer?" hoopte de heer den Hollander en de publieke tribune applaudiseerde massaal, dreunend, haast dreigend, waarmee voor de duur van de vergadering de toon gezet leek, maar de bui trok wonderbaarlijk snel voorbij. MIDDELHARNIS RSB-competitie (28 oktober 1997) Dinsdagavond 29 oktober wordt in Rot terdam geschaakt tegen Shah Mata 3. Het eerste team van De Zwarte Pion won ook deze tweede wedstrijd in de RSB- competitie en wel met 3Vi-4Vi. Persoon lijke scores: Van Hooff 1Mourik O, La gendijk O, M. H. R. van der Waal O, Ver- olme ^h, Peeman 1, Boeter 1 en Van Genderen 1Overigens een prima presta tie van invaller Van Genderen die nu 2 invalbeurten winnend afsloot. Huishoudelijke competitie (27 oktober 1997) Groep 1: J. Boeter -1. Lagendijk1 - O J. van de Velde - G. J. H. van Genderen1 - O R. van Hooff - A. L. Mourik1 - O M. Verolme - A. Douw1 - O Groep 2: M. L. van der Waal - W. Markwat.Vi - V^ Kennelijk leverde de heer v. d. Ketterij (SGP/RPF) daarvoor de voorzet. Hij, vertegenwoordiger van de grootste raads- partij, riep het College op de passage - over meer informatie te willen beschik ken alvorens over de vliegveldplannen een mening te kunnen geven - uit het antwoord aan de Provincie weg te laten en vervolgens daarin op te nemen dat de raad van Middelharnis om tal van rede nen geen vliegveld wenst. Verstoring van de zondagsrust, de rust in het algemeen, de gevolgen voor de natuur en te vrezen geluidsoverlast mochten als onderdelen van het bezwaar dienen. Schorsing Nadat de heer v. d. Ketterij z'n sermoen had voltooid kondigde de voorzitter schorsing aan. Na heropening van de vergadering confronteerde ze de raad met een totaal andere door het College voorgestane benadering van de gedachte van GS dat wellicht op Goeree-Overflak kee een vliegveld voor de kleine lucht vaart gevestigd zou kunnen worden. In de nieuwe benadering noemt Middel harnis' College, en zo zou blijken, de hele raad, die gedachte 'uiterst prema tuur', zeker ook omdat in de nota Koers- bepahng elke onderbouwing van die ge dachte ontbreekt. „Naar onze mening, zo verklaring Col lege en raad, zal een vliegveld op ons eiland dermate afbreuk doen aan de waarden van dit gebied dat een over weging om een vliegveld op Goeree- Overflakkee te situeren zonder meer achterwege had moeten blijven", met welke opstelling Middelharnis' gemeen tebestuur er bij de Provincie op aandringt het in de nota Koersbepaling aangekon digde voornemen een vliegveld aan te leggen op Goeree-Overflakkee uit de verdere plannen te schrappen. De raad heeft aldus beslist en de publie ke tribune heeft geapplaudiseerd en... gegromd toen de raadsvoorzitter waagde te zeggen dat een actiecomité helemaal niet nodig was geweest omdat het Colle ge toch al - hier en daar luisterend - tot de conclusie was gekomen dat het draag vlak geheel en al ontbrak. Vorige week - 21 oktober - was dat aan de Rotterdamse wethouder Kombrink duidelijk gemaakt. OOLTGENSPLAAT Het Bestuur en Raad van Toezicht van de Rabobank Ooltgensplaat heeft mede gedeeld dat directeur, de heer R. L. Din- gemans, de bank met ingang van 1 de cember a.s. gaat verlaten. Na een periode van ruim 5 jaar geeft hij er de voorkeur aan als interimmanager bij Rabobank Nederland zijn loopbaan binnen de Rabo- bankorganisatie te vervolgen. A. A. Khaneshir-C. J. SmitO - 1 M. Bom - G. de JagerO- 1 T. C. van Prooijen - E. Verbeek1 - O Ant. Visser-P. LesuisVi - Vi Groep 3: A. L. van Maurik - C. Groenendijk..! - O R. Wolters - H. K. SmitO -1 L. Neleman - J. L. MiimaarO - 1 L. C. Struik - Ad. VisserO -1 J. Noordijk - L. Stolk^A - ^h. F. van de Wetering - F. Meiaard ....Vi - V4 K. W. Wijnands - W. VilleriusO - 1 R. Rolloos - B. LoosjesO - 1 Dat hebben alle raadsvertegenwoordigers nog'es duidelijk benadrukt, alle fracties zouden zich mordicus tegen hebben uit gesproken. Dat deden ze trouwens als nog, ook al was dat mosterd na de maal tijd. De raad vond het overigens heel vreemd en politiek ook totaal onjuist dat de voorzitter alleen de heer v. d. Ketterij gelegenheid had gegeven zich over het vliegveld uit te spreken. Over de inhoud van de Regiovisie bleek de raad het helemaal eens, ook dat Mid delharnis, centrumgemeente zijnd, wat meer woningen toekomt dan de overige gemeenten. Ze maakt ook meer kosten dan de overi ge gemeenten, ook ten dienste van die gemeenten. „We willen niet meer wonin gen uit een soort competiedrang met de overige gemeenten", liet de heer Hooy- man horen. „'t Lijkt haast dat Middelharnis zich zou moeten schamen centrumgemeente te zijn", verwonderde zich mevr. wethouder Van Eek over het verwijt dat in andere gemeenten wordt gehoord: „zelfs 45% van de flakkeese beroepsbevolking werkt in Middelharnis. De centrumfunctie houdt ook de aanwezigheid van meerde re onderwijsvoorzieningen in met alle kosten vandien. Kinderen op ontdekkingstocht door de duinen van Voorne Jeugd-natuur-wandeling in de jeugdnatuurweek Op zaterdag 8 november wordt in de duinen speciaal voor kinderen een 'doe'-wandeling georganiseerd met als thema 'OP REIS'. Deze dag vindt plaats in het kader van de landelijke jeugdnatuurweek en is een initiatief van een aantal sa menwerkende natuurorganisaties. Langs de wandeling worden 5 posten in gericht waar kinderen met hulp van een aantal ervaren natuurgidsen proefjes kunnen doen, of bijvoorbeeld door een telescoop naar vogels kurmen kijken. Het is niet alleen een hele leuke wandeling voor kinderen, (de jeugdnatuurweek is bedoeld voor kinderen van 10 tot 16 jaar) maar ook voor hun ouders. Het is tevens een leerzame wandeling want aan de hand van een opdrachtenformulier kunnen kinderen meer te weten komen over het leven in de duinen van Voorne. Deelnemers krijgen tevens het jeugdna- tuurblad 'VRIJE VOGELS' en over ver schillende onderwerpen zijn gratis fol ders beschikbaar. Voor het thema 'OP REIS' is gekozen omdat veel planten- en diersoorten zich verplaatsen. Veel vogels trekken rond deze tijd naar het zuiden en leggen enor me afstanden af. Ook paddestoelen, eikels en bessen verplaatsen zich en er zijn zelfs zaden die zich verplaatsen door middel van 'een lift' aan de sokken of broekspijpen van mensen. Toegang en deelname Datum: zaterdag 8 november. Vanaf 11.00 tot 15.00 uur kan vanuit bezoe kerscentrum Tenellaplas van Het Zuid- hoillands Landschap aan de Duinstraat gestart worden. De lengte van de wande ling is ongeveer 5 km. De toegang tot het duingebied is voor leden van Het Zuid Hollands Landschap en Natuurmonumenten gratis, niet-leden kunnen een dagkaartje 3,- voor vol wassenen, 1,50 voor kinderen) kopen. Voor de wandeling vragen we een kleine bijdrage van 1,- per persoon. Deelne mers krijgen een routebeschrijving met een kaartje en een opdrachtenformulier. Meer informatie is te verkrijgen bij J. A. Dijkhuizen, beheerder van het bezoe kerscentrum Tenellaplas. Telefoonnum mer, 's morgens (0181) 483909. Dat zijn eigenschappen waaraan Uw nieuwe jack moet voldoen. Wij hebben voor U een collectie jacks samengesteld die U zeker zal aanspreken. De meest gerenommeerde merken zijn ruim vertegenwoordigt, zoals o.a.: Bad Boys, FTX, Gaastra, OP, Tenson, Samas en RedWGreen Kom eens langs, we geven U graag advies over de diverse kwaliteiten. U bent van harte welkom. Maandag gestoten Zondag 2 november 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. P. van Rooijen, Val burg en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veld man en 18.30 uur ds. R. P. van Rooij en - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink, m.m.v. Doopsgezind kerkkoor uit Aalsmeer. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30uurds.L.D. Burger. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. C. Oorschot, Zwijndrecht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. P. de Goede, Wer kendam en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur Prof. C. J. Reugenbrink, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. E. L. van Dunné-de Bijll Nachinius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (doopdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 17.00 uur drs. A. P. Spaa, Brouwershaven; 5 november: 19.30 uur ds. H. Out (dankstond) - Ger. Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 16.45 uur leesdienst. - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur dhr. K. Mul der. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder (Reformatieherden king) en 18.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. H. J. V. d. Herik, Moordrecht Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Bron) Melkweg 75 10.00 uur dhr. H. J. Scheermeyer. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur kand. W. Peeme, Amemui- den - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam; 5 november: 19.00 uur ds. A. S. Rienstra, Scheveningen (dankstond). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. L. Kornaat, Strijen en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nisse en 18.00 uur drs. G. den Har- togh. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uu rds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Klundert. Zandpad 6, Middelharnis Tel. (0187)484778 Havenplein, Zierikzee Tel. (0111)412488 Weer een wimpel aan het Federatie-vaandel Zo langzamerhand zal er eens gedacht moeten worden aan een nieuwe kast om ze - stijlvol - te bewaren. Een in drukwekkende rij wimpels sierde al het rood-gele Federatie-vaandel van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Cres cendo' en afgelopen zaterdag kwam er weer één bij. Een rood-wit-blauwe, voor het behalen van 306 punten - een eerste prijs - in de Vaandelafdeling van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie. Dit resultaat behaalde Sempre in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg tij dens de aldaar georganiseerde concert wedstrijden. Met 152,5 punten voor het verplichte werk 'Endeavour' van Sparke en 153,5 punten voor het keuzewerk 'Tombstone- Arizona' van Wood werd weer een mooie prestatie geleverd. De jury, bestaande uit de heren Koops, Van Ossenbrugge en Goorhuis, had naast de wethouder, de heer A. Tiggelman de nieuwe instrumenten enkele kritische opmerkingen ook de nodige complimenten voor dirigent en orkest genoteerd: 'Prachtige, sfeervolle opening...' (Koops), '...goede solis ten...' (Van Ossenbrugge) en '...een uit stekende uitvoering...' (Goorhuis) zijn enkele opmerkingen uit de jury-versla gen. Arie Stolk kreeg vooral complimen ten vanwege de muzikaliteit van de uit voering. Evenals andere jaren gaven de burge meester van Middelharnis, mevrouw Sleurink-Rabbinge en de wethouder van cultuur, de heer Tiggelman en zijn echt genote, weer blijk van hun belangstel ling. Zij bewonderden niet alleen de uit voering van de concourswerken, maar ook de nieuwe instrumenten, die Sempre onlangs, mede dankzij de medewerking van de gemeente, kon aanschaffen. Kortom, de 108 jaar 'jonge', Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' heeft zich zaterdag weer een waardig ambassadeur van de gemeente Middelhamis getoond. Diep bedroefd geven wij u kennis dat de Heere onverwacht van ons weggenomen heeft onze lieve OMA DE BONTE Aart en Anita Willem, Corrie, Tineke en Joop Kees en Majja Deborah Lenny en Elbert Leon Martijn en Wendy Petra en Hendrik Ronald en Ingrad Mark-Pieter en Mariska Corstian Linda Jantina en Wim Corjan Ooltgensplaat, 31 oktober 1997 LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. In Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Ingezonden: Een lucratieve bezigheid het Europarlement je vangt veertienduizend elke maand terwijl je er niet bent! Plus nog eens duizenden per maand voor een leuk pensioen ook voor dat luttele bedrag hoefje daar niets te doen. Je kunt er zelfs nog maandelijks van, bij de fiscus declareren dat levert 900- op. Zodat je wat makkelijker kunt leven en wordt het 'werk' je toch te zwaar neem je een assistent die wordt natuurlijk ook betaald terwijl niemand hem/haar kent het kan zelfs je dochter zijn heb ik horen zeggen. Wie dit wel bevestigen kan is ene H. May-Weggen ze zijn er zorgelijk gestemd over de werkgelegenheid voor het 'werk' wat zij verrichten zijn wij belachelijk veel kwijt Fam. N. C. J. v. d. Seijp Akelei 9,3247 DC Dirksland Tel. (0187) 60 53 26 „Ik ben verstomd, ik zal mijn mond niet opendoen" (Ps. 39:10) Met grote verslagenheid en diepe droefheid geven wij u kennis dat de Heere onverwacht van ons heeft weggenomen onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder, oma, zuster, schoonzuster en tante LEENTJE TROOST weduwe van Cornells de Bonte in de leeftijd van 79 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Ooltgensplaat: Wim en Tineke Piet en Jannie Henk en Ina Oude Tonge: Atie en Gerrit Ooltgensplaat: Jaimie klein- en achterkleinkinderen en verdere familie 31 oktober 1997 Noord-Achterweg 13 3257 AN Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 4 november om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst in 'Elthato' welke aanvangt om 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis zaterdag 1 november van 19.00 tot 21.00 uur en maandag 3 november van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur en in 'El thato' na de begrafenis. Geen bloemen Bedroefd delen wij u mede dat de Heere plotseling heeft weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante LEENTJE DE BONTE-TROOST M. Hokke-Troost C. van Dam-Troost M. Beye-Troost J. Korte weg-Troost M. Troost-Hemmink M. Troost-Akkershoek neven en nichten Ooltgensplaat, 31 oktober 1997 SOMMELSDIJK Udlll IJ SUPERIOR SHOES O SCHOENMAKERS SINDS 1734 BuigcMeciter mevrouw Sleurink en bekeken in Middelburg

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2