Raad Goedereede vraagt GS een snel 'Nee' over vliegveld Goeree-Overflakkee huUnrechtse Schoolkoor Prins Maurits brengt met Tsjechisch schoolkoor prachtige dubbel-cd uit ?)T'5i- K-ii, ....Mmuooi/OjJ mmm rlammemaH karels. ij£iso9002 autoschade mmm Regionale Zendingsavond Najaarsverkoping Zilver voor inzendingen uit Ouddorp -i^-'- De V^ies AA,^MINNAARD VASTGOED Ramoco b.v. ESS EL Jmado maakt het waar Lid arrestatieteam dodelijk getroffen Verkeersdoden op Schouwen-Duiveland 70e Jaargang VRIJDAG 31 OKTOBER 1997 No. 6650 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktië en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De VVD-raadsfractie van Goedereede heeft de raad en burgemeester en wet houders voorgesteld om aan het colle ge van Gedeputeerde Staten een snel 'Nee' over een mogelijk vliegveld op Goeree-Overflakkee te vragen. Van wege de grote onrust onder de bevol king en voor de zuiverheid bij de ko mende procedure voor herindeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland, vindt de VVD dat Gedeputeerde Staten met die uitspraak niet langer moeten wachten. Regiovisie Afgelopen dinsdag vond in een extra raadsvergadering in Goedereede de be spreking van de Regiovisie plaats. De Regiovisie is de gezamenlijke opvatting van de vier gemeenten over de toekomst van Goeree-Overflakkee. Voor de opstel ling van de Regiovisie zijn door de ge meenten in een Nota Bouwstenen de uit gangspunten aangedragen voor de ge wenste ontwikkelingen op langere ter mijn. Omdat voor 1 november van dit jaar moest worden gereageerd op de Nota Koersbepaling Herziening Streekplan Zuid-Holland Zuid hebben de gemeenten besloten dit gezamenlijk te doen met de Regiovisie. Tweespalt Evenals in Oostflakkee en Dirksland werd het in de raad van Goedereede spij tig gevonden dat het niet was gelukt tot een eensluidende reactie van de vier ge meenten te komen. De heer L. X. den Hollander (VVD): „Bij gesloten gelederen is je positie bij je medespelers sterker. Verdeeldheid kan bij de provincie de mogelijkheid geven dat je uitgespeeld zou Kunnen woraen Zijn fractie was bang dat verdeeldheid onder de gemeenten een gedwongen sa menvoeging stimuleert. Hij vond ook verscherping van standpunten tussen Middelhamis en de drie andere gemeen ten vervelend. „De verscherping kan wonden slaan die niet snel worden verge ten". Meerdere raadsfracties vonden de hou ding van Middelhamis tegenover de an dere gemeenten hebberig, onverstandig voor de bestuurlijke verhoudingen. Wet houder Visser (CDA) moest aan een ge meentelijke samenvoeging niet denken en vond de tweespalt juist een reden om niet tot samenvoeging te komen. Twee verschilpunten ÉN HET vliegveld De gemeente Middelhamis neemt in de Regiovisie een afwijkend standpunt in over wonen en werken. Middelhamis meent recht te hebben op meer woningen dan op grond van de onderlinge verde ling, die nu door de gemeenten wordt gehanteerd. Op het gebied van werken verlangt het een regionaal bedrijventer rein Oostplaat 2. Het was de VVD opgevallen dat in de Regiovisie niet staat dat Middelhamis óók een afwijkend standpunt inneemt over de recreatieve luchtvaart. „Het is een beetje raar dat in de stukken voor de raadsvergadering van Middelhamis wél sprake is van een apart standpunt van het College van B en W van Middelhamis. Dat verontmst ons". Den Hollander vond het allemaal wat wonderlijk. Zijn fractie vroeg zich af hoe afhankelijk Middelhar- nis van de provincie is, getuige recente uitspraken van gedeputeerde Brouwer dat de gemeente Middelhamis op rand voorwaarden wel mee zou willen werken aan een vliegveld. „Wat zijn de rand voorwaarden? Wat zou het College van B en W van Middelhamis willen?" Snel afblazen Volgens Den Hollander zou het de pro vincie sieren om nu direct te besluiten geen vliegveld op Goeree-Overflakkee mogelijk te zullen maken. „Bij de pre sentatie van de Nota Koersbepaling heeft gedeputeerde Wolf gezegd dat er van de kant van de provincie alleen maar sprake is van een aftasting van de bereidheid om mee te werken. Als er geen bestuurlijk draagvlak zou zijn, zou de provincie er niet verder op doorgaan. Welnu: Goede reede, Dirksland en Oostflakkee zijn te gen het vliegveld. We mogen aannemen dat de raad van Middelhamis ook tegen is. Maar dan nog: het Waterschap is te gen. Natuurmonumenten, Grevelingen- schap enzovoort. Kunnen we niet aan GS vragen, nu blijkt dat er geen draagvlak is voor een vliegveld op Goeree-Overflak kee, snel te laten weten dat zij die zaak afblazen? Dit vooruitlopend op de Nota van Beant- woordinp ^^inGS, anders duurt het weer een paar^iiaïaluen"'. Hij vond het voor de rust in het gebied en voor de zuiverheid van de Arhiproce- dure voor provinciale herindeling van Goeree-Overflakkee nodig en logisch dat Gedeputeerde Staten nu zeggen: „Dus geen vliegveld op Goeree-Overflakkee". De gemeenteraad was het unaniem met hem eens, het College van B en W evenzeer. Burgemeester Sinke zegde toe het verzoek aan GS volgende week te zullen meenemen naar het OGO, het intergemeentelijk overleg van de Colleges van Burgemeester en Wet houders op Goeree-Overflakkee. Kanttekeningen Over de Regiovisie was de raad het ook verder aardig eens, zij het met hier en daar een kanttekening. Graag had men in de Regiovisie opgenomen gezien dat de raad het vooralsnog niet eens is met het voomemen van GS in de Nota Koersbe paling om op de Kop van Goeree nóg eens 125 ha landbouwgrond over te laten gaan naar de natuur. Met de 125 ha land bouwgrond die in de herinrichting Oud- dorp West aan de natuur moest worden afgestaan nog vers in het geheugen ging dat de Raad van Goedereede te ver. ^J J/erzekeringen Specialist in financiële planning Tel. (0187)48 68 98 AKTIEU! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. Zwemkleding voor de winter al opgebor gen? Zoek het snel weer op, want 8 november D.V. gaan we zwemmen in het zwembad van Port Zélande. Je kunt je opgeven bij Jan van den Boo- gert, tel. 489574. We vertrekken uiterlijk 6 uur vanaf 'de Hoeksteen'. Als je gelijk doorgaat naar Ouddorp hopen we je uiterlijk kwart voor 7 bij het zwembad te ontmoeten. En ehh... de kosten bedragen 7,50 per persoon. Als u meer wilt dan de laagste prijs voorMexékerhód! Zie onze pagina op achterzijde 4e blad Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 Lid van: Jaarrekeningen Fiscale aangiften llf NOVAA SOMMELSDIJK - Hierbij nodigen wij u als Zendingscommissie van Sommels dijk van harte uit om op D.V. vrijdag 7 november een Zendingsavond in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk bij te wonen. Ds. K. Schipper uit Dordrecht zal spre ken over 'Ga je mee vissen' n.a.v. Mat- theüs4:19. Tevens zal het Prins Mauritskoor onder leiding van de heer Mar van der Veer zijn medewerking verlenen. De plaatselijke predikant ds. G. Mulder zal deze avond openen en sluiten. Wij wekken u allen op deze avond bij te wonen. Aanvang 20.00 uur. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de l<oop of verlioop van uw woning GOEDEREEDE D.V. zaterdagavond 1 november zijn jul lie allemaal weer van harte welkom in de Ark te Goedereede. Deze avond zal in het teken staan van ons taalgebruik. We hebben iemand in ons midden van de bond tegen het vloeken. Ben jij 15 jaar of ouder en heb je zin ook jouw taalgebruik eens te onderzoeken? Kom dan naar de Open Deur en breng je vrienden mee, dan wordt het zeker een gezellige avond. Het programma begint weer zo rond 20.15 uur. RENAULT'dealer Wat prachtig, woensdagochtend op de 'Prins Maurits' in Middelhamis, daar kon je zelfs nachtegalen horen zingen en zeg nou zelf..., waar hóór je die nog nowadays? De nachtegalenzang klonk op uit de Col legezaal, waar prille meisjes van het schoolkoor mooie liedjes zongen. Waar ze zó fragiel het 'denk aan mij' hebben gekweeld dat zelfs de Eerste secretaris van de Tsjechische Ambassade hen sinds dien nog meerdere malen in gedachten zal hebben gehad, want het maakte best wel indruk. Dat heeft de Eerste secretaris, die in de Maurits aanwezig was, ook laten weten, blij als'ie was dat de samenwer king tussen twee landen en culturen, het zijne, Tsjechië, en Nederland, in casu het schoolkoor van de 'Prins Maurits', zich nou'es niet afspeelt op regeringsniveau, maar tussen de gewone mensen, aan wie in vroeger jaren het onderling contact was ontzegd. Nu opent dat een mooi perspec tief voor de toekomst en de heer Igor Seco, hij was het, wekte ieder op daarmee door te blijven gaan, zeker ook in cultuur en in zang, die immers zelfs de harten raken kan? In het introotje boven dit artikel gebruik ten we al een Engelse term, want zo ging het, woensdagochtend op de 'Prins Mau rits', 't as alles Engels wat de klok sloeg. Het uitbrengen van een internationale dubbel-cd, volgezongen door het Prins Mauritskoor en het koor Gaudea van het Gymnasium van het Tjsechische Liberec, vrucht van een internationale uitwisse ling, dat was het wat woensdagmorgen werd gevierd. Daar kwam de Eerste secretaris van de Tsjechische Ambassade aan te pas, voor hem zelfs het eerste exemplaar, maar de heer Seco spreekt geen Hollands, was op weg naar Middelhamis zelfs al hopeloos verdwaald geraakt. Gastvrij als de 'Prins Maurits' is werd er, De cd wordt door Rose Mary aan de heer Seco overhandigd ten gerieve van de Eerste secretaris, Engels gesproken. Een hartelijk welkom door leraar Engels de heer L. Markwat, maar 'pupil' Dick de Klerk kon er best ook wat van en Rose Mary Joppe dan, die de eer had de cd uit te reiken, aan de Eerste secretaris, aan de leraren Groenewoud en Quist, Rose Mary deed dat met een tiny kiss voor de leraren. De driving force, muziekleraar Mar van der Veer heeft het allemaal met genoegen meebeleefd; de zoveelste cd van zijn Mauritskoor is een feit en dat is een heel bijzondere prestatie, want 't is net een bijenkorf, zo'n schoolkoor... 'met een zandkasteel', vergelijkt de heer Van der Veer, het is prachtig maar het water vloeit erover en het is weer weg waarna je weer opnieuw moet beginnen". Maar het schoolkoor bestaat al 18 jaar. De prijs voor de dubbel-cd is 42,50, de titel is 'Lean on me'. Ze bevat zowel oude muziek en volksmuziek, wereldlij ke en geestelijke Engelstalige muziek en zelfs werken van Bach, Buxtehude en Mozart, maar mooi..., echt heel bijzon der, dankzij ook de perfecte opname's van Studio 2 te Ouwerkerk. Bij een inval in een woning in de Onyxhorst in Den Haag is dinsdag morgen omstreeks zes uur een lid van het Arrestatieteam Rotterdam- Rijnmond doodgeschoten. De vrou welijke hoofdagent, Allegonda Gremmer, 28 jaar oud, overleed ter plaatse aan haar verwondin gen. Hoofdagent Gremmer was sinds 1991 in dienst van de politie Rotterdam-Rijnmond en sinds augustus, na een intensieve oplei ding, lid van het Arrestatieteam Rotterdam-Rijnmond. Ze woonde, met haar vriend in Nieuwe Tonge. In verband met verdenking van betrok kenheid bij de zware mishandeling van een 47-jarige man en zijn 43-jarige vrouw uit Beckum (de man overleed in de nacht van 25 op 26 september jl. aan de gevolgen van de mishandeling), had den Justitie en Politie Twente het Arres tatieteam Rotterdam-Rijnmond verzocht een 41-jarige verdachte in Den Haag aan te houden. In een convenant is overeengekomen dat Arrestatieteams op verzoek in meerdere politieregio's kunnen optreden bij het aanhouden van vuurgevaarlijke verdach ten. Naar aanleiding van de zaak Beckum zijn dinsdagmorgen vroeg op meerdere plaatsen in Nederland huiszoekingen en aanhoudingen verricht. Toen hoofdagent Gremmer samen met een collega als eerste de woning binnen ging nadat er door hen een ruit was inge slagen, werd er vanaf de eerste etage een schot afgevuurd. Hoofdagent Gremmer, die een kogelwerend vest droeg, werd in de hals geraakt. Zij werd onmiddellijk gereanimeerd, maar dit mocht echter niet meer baten. De 41-jarige verdachte, afkomstige uit Almelo, gooide het vuurwapen na het schot weg en werd vervolgens aangehou den. Hij werd overgebracht naar het hoofdbureau van de Politie Haaglanden. De Rijksrecherche zal een nader onder zoek instellen. Het stoffelijk overschot van de overleden Allegonda Gremmer wordt morgen, zaterdag, in het Groningse Nieuwolda ter aarde besteld. Het slachtoffer is op 9 mei 1969 in Veendam geboren. MIDDELHARNIS - D.V. zaterdag november hoopt de Chr. Geref. Vrou wenvereniging 'Bid en Werk' te Middel- harnis in samenwerking met de aktivitei- tencommissie de najaarsverkoping te houden van 9.30 tot 13.00 uur. Ook vrij dagavond 31 oktober van 19.30 tot 21.00 uur is er gelegenheid tot kopen. U kunt bij ons terecht voor handwerk, baby- kleertjes, wenskaarten, boeken, kerstster ren, koek, vis, patat, oliebollen, slaatjes, kaas, fruit, eieren, advokaat enz. Voor de kinderen is er een grabbelton, speelgoed en zelf kaarten maken. Tevens een gezel lige koffiehoek. Allen hartelijk welkom in de zaal achter de kerk aan de Hoflaan. De 28e Slavakto 1997, de internationale vakbeurs voor de vlees- en versbranche, bood de Nederlandse slagers veel inno vaties en beursaanbiedingen. Van Slage rij Wagenaar uit Ouddorp bezochten de heer en mevrouw Wagenaar samen met hun medewerkers deze beurs in de Jaar beurs te Utrecht. Vakmanschap staat aan de basis van een succesvolle verkoop en daarom worden aan de beurs altijd internationale vak wedstrijden gekoppeld. Worstmaker Koos Goedegebuur die al vele jaren werkzaam is bij Slagerij Wa genaar deed mee aan deze vakwedstrij den met rookworst grof en fijn en ge kookte worst. In de moderne worstmake- rij van Slagerij Wagenaar produceert Koos dagelijks vele worstsoorten en fijne vleeswaren. Met veel succes overi gens zo oordeelde althans ook de vakjury die de inzendingen uit Ouddorp met zil ver beloonde. Op een kruising bij Serooskerke (op Schouwen-Duiveland) is dinsdagavond rond zeven uur een zodanig ernstige autobotsing gebeurd dat daarbij een 48- jarige automobiliste om het leven is ge komen. Het slachtoffer, mevr. Leny Menten-Verpoorten uit Zonnemaire was directie-secretaresse op Hernesseroord (nu 'Zuidwester') te Middelhamis. Op de kruising werd haar wagen gegre pen door een ambulance die zich niet eens naar een spoedopname-, maar naar een oefening spoedde. Door de verschijning van de ambulance op de kruising moet het slachtoffer totaal verrast zijn geweest. Zij had haar wagen juist weer in beweging gezet nadat het verkeerslicht weer op groen gesprongen was. De ambulance reed door rood licht, maar voerde wel zwaailicht en sirene. Gister - donderdag - ochtend vroeg, om 01.15 uur zijn nabij Brouwershaven twee verkeersdoden gevallen, een 26- en een 24-jarige duitser. Een 23-jarige inzitten de heeft het ongeval overleefd al werd hij wel uit de auto geslingerd. Waar schijnlijk door een te hoge snelheid is de auto van een dijktalud gereden, vervol gens toch weer op de weg terecht ge komen maar daar over de kop gegaan. Twee van de inzittenden overleden ter plaatse. Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 KEMA CERTIFICATE 36570 u Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Vingerling3 - 3241 EB Middelharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel<trisclie liuishoudeiijke app. AccountaivtsImntoor VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDJO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE C=l 1=1 1=1 1=1 c^i CU czi 1—3 ^zi ruD czi c:d ii OUDDORP - Woststraat 35 - Te/elbon (078/7 631672 Fax €83734 -Printahop-Hogemom 172-Tehfoon (0111) 462400 DoetinchemsestroQt 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 16 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Molenweg 28 Teleloon; 0187 475400 Fax: 0187 484210 Middelhamis Openingsliiden: ma t/m urij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-21.00 za; 9.00-12.00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1