DUIVELANDS MEUBELHUIS B.V. Bezoek onze slaapkamerafdeling aan de leden van de Raad van de gemeente Middelharnis EBBE EN VLOED 1 I I I I I I I 1 1 I I 1 I I I I I I i I I 1 I I I Op woensdag 29 oktober 1 I I I I I I I I I I I I 1 1 I I I I I I I I 1 I I I I I 1 WAARNEMEND TEAMLEIDER (M/v, 50 opstellingen, 30 tienerkame met 1500 m- DINSDAG 28 OKTOBER 1997 EILANDEN-NIEUWS TWEEDE BLAD Wilgenstraat 1, OOSTERLAND Telefoon (0111) 641213/641506 ADVERTENTIE Geacht raadslid, Het voornemen van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om de aanleg van een vliegveld op Goeree- Overflakkee mogelijk te maken, heeft de bevolking beroerd en houdt de gemoederen intens bezig. Bij het Voorlopig Actiecomité Goeree-Overüakkee zijn inmiddels meer dan 5.000 brieven, kaarten en handtekeningen binnen gekomen van tegenstanders. Dit, terwijl er nog nauwelijks actie is gevoerd. Opvallend is dat veel mensen uit Middelharnis en omgeving hebben gereageerd. Zij hebben kennelijk hun lesje geleerd. Vóór de komst van de varkensmesterijen is hen nl. verteld dat deze geen enkele overlast zouden opleveren. De praktijk is echter anders. Bijna dagelijks wordt Middelharnis en omgeving overspoeld door een misselijk makende stank. De bewoners van Middelharnis zijn dan ook nu meer op hun hoede. Zij willen zich niet voor een tweede keer door de gemeente in de luren laten leggen. Zij zijn niet bereid hun belangen op te offeren voor die van het vliegveld Rotterdam. De politieke partijen op het eiland hebben zich inmiddels publiekelijk - zie de diverse mededelingen in het Eilanden Nieuws en andere regionale media - unaniem tegen de aanleg van een vliegveld uitgesproken. Een begrijpelijke uitspraak, want welk zirmig denkend mens haalt het in zijn hoofd om in dit mooie landelijke gebied, tussen twee stiltegebieden (de Grevelingen en het Haringvliet), een vliegveld aan te leggen, waardoor de rust volledig wordt verstoord. Het College van Burgemeester Wethouders van uw gemeente wil echter de mogelijkheid van de aanleg van een vliegveld open houden. Het schrijft immers in zijn voorstel aan uw raad: Bovenstaande houdt overigens wel in dat wij van oordeel zijn, dat opnemen van het vliegveld op de lokatie Goeree- Overflakkee nog uiterst prematuur is. Zolang er geen mogelijkheid is om op grond van voldoende adequate informatie een gefundeerd oordeel te kunnen uitspreken, had expliciete vermelding zoals nu in de nota Koersbepaling is opgenomen, achterwege dienen te blijven. Op grond van het bovenstaande kunnen wij vooralsnog niet instemmen met opname van een vliegveld in het streekplan Het geeft daarmee aan dat er, voor wat het College betreft, te praten valt over de aanleg van een vliegveld, mits er maar nadere informatie komt. Het College zwemt daardoor in de fuik, die door het College van Gedeputeerde Staten en de gemeente Rotterdam is opgezet. Het laat zich zand in de ogen strooien en knollen voor citroenen verkopen. De knollen moeten alleen nog mooi worden ingepakt, zodat het minder opvalt dat het geen citroenen zijn. Schiphol wenst Rotterdam Airport over te nemen, maar verbindt daaraan de voorwaarde dat de recreatieluchtvaart op Rotterdam Airport verdwijnt. Daarom wil de gemeente Rotterdam af van de recreatieluchtvaart en wil zij Goeree-Overflakkee daarmee opzadelen. Het is toch te dwaas voor woorden dat Goeree-Overflakkee zich ten behoeve van Rotterdam laat opzadelen met deze recreatie luchtvaart en bewoners bloot stelt aan geluidsoverlast. Het dagelijks terugkerende geluid van opstijgende en dalende vliegtuigen - met name ook in het weekend - verziekt dan het leven van duizenden bewoners. Wij roepen u dan ook op om de uitspraken, die uw politieke partij heeft gedaan, na te komen en in de vergadering van 30 oktober 1997 een motie aan te nemen, waarin wordt uitgesproken dat de gemeente Middelharnis onder geen enkele voorwaarde instemt met de aanleg van een vhegveld op Goeree-Overflakkee. Tevens vezoeken wij u het College van Burgemeester Wethouders te verbieden nog langer met Gedeputeerde Staten en/of de gemeente Rotterdam te onderhandelen over de aanleg van een vliegveld op Goeree-Overflakkee. Uit het informatiepakket van de gemeente Rotterdam van 3 oktober 1997, zo ook uit het voorstel van uw raad, blijkt immers dat, niettegenstaande de uitspraken van de politieke partijen, het College gewoon doorgaat met het onderzoeken van de mogelijkheden voor de aanleg van een vliegveld. Dit is des te onbegrijpelijker, daar op 1 september jl. de eerst verantwoordelijke Gedeputeerde, de heer Wolf, tijdens de presentatie in Middelharnis van de Nota Koersbepaling, namens Gedeputeerde Staten heeft verklaard dat de provincie Zuid- Holland de plannen voor een luchtvaartterrein op Goeree- Overflakkee niet zal doorzetten, wanneer daarvoor op Goeree- Overflakkee geen draagvlak is. Goedereede, Dirksland en Oostflakkee hebben zich inmiddels tegen de aanleg van een vliegveld uitgesproken! De gemeente Middelharnis moet er voor waken dat de deur op een kier wordt gezet en dient zich ondubbelzinnig tegen de aanleg van een luchtvaartterrein op Goeree-Overflakkee uit te spreken. De bewoners van de gemeente Middelharnis hebben er recht op, dat ieder raadshd zich tijdens de vergadering van donderdag a.s. uitspreekt over de vraag of hij of zij onvoorwaardelijk tegen de aanleg van een vliegveld is. Zij kunnen dan bij de eerstkomende verkiezingen van de gemeenteraad, in maart 1998, daarmee rekening houden. Voorlopig Actiecomité Goeree-Overflakkee HERKINGEN Ebbe en Vloed is een algemeen verzorgingshuis voor ouderen. Ruim 75 medewerk(st)ers zijn enthousiast bezig met de begeleiding en verzorging van onze 95 bewoners. Er zijn diverse zorgvemleuwende projecten o.a. verpleeghuiszorg in het verzorgingshuis voor p.g. -bewoners, groepsverzorging, en dagverzorging. Woongemeenschap voor ouderen In verband met het zwangerschapsverlof van onze waarnemend teamleidster zijn wij per 1 december 1997 op zoek naar een 32 uur per week Samen met de teamleider geeft u leiding en sturing aan het team. U vervangt de teamleider bij afwezigheid. U draagt zorg voor de coördinatie van zorg verlening aan de bewoners. U bent verantwoordelijk voor de continuïteit van de uit het zorgplan voortvloeiende zorg verlening en verricht daartoe alle voor komende werkzaamheden. U bent In het bezit van het diploma zieken/ bejaardenverzorgende en beschikt over enige jaren relevante werkervaring. Vanuit uw flexibele werkhouding draait u alle voorkomende diensten. U bent bereid om de veranderingen in de zorg mede inhoud te geven. Uw salaris en arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO verzorgingshuizen. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Moerenhout, hoofd verzorging, telefoon (0187) 64 18 44. Schriftelijke sollicitaties, voorzien van cv, kunt u voor 6 november 1997 sturen naar verzorgingshuis Ebbe en Vloed t.a.v. mevrouw H. C. Kroon-Legierse, direkteur, Washingtonstraat 2, 3255 VJ OUDETONGE. STICHTING ZORGCENTRUM zal er een verkoping worden gehouden in zorgcentrum 'Geldershof Er is een groot aanbod van diverse handwerken! ook zullen er gebakken VIS, oliebollen en erwtensoep te koop worden aangeboden. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van materiaal voor recreatie-activiteiten voor onze bewoners. U bent van harte welkom van 10.00 tot 19.00 uur De bewoners zullen u gastvrij ontvangen! AAN ALLE BEWONERS VAN N.V. DELTA Nutsbedrijven gaat werkzaamheden verrichten aan het waterleidingnet op 29 en 30 oktober 1997. Woensdag 29 oktober zal vanaf 13.00 uur de waterieverantle aan Herkingen voor enige uren onderbroken worden. Tijdens de werkzaannheden en enige dagen daarna is de kans aanwezig dat bruin water uit de kraan komt; i wat vlekken op het wasgoed kan achteriaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met I I het wassen van wasgoed en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. gF De bewoners van genoemd gebied wordt aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water 'urs'tonui-e» bij de hand te houden tijdens de werkzaamheden. De druk van het water kan lager zijn dan gewoonlijk. Voor meer Informatie kunt u terecht op het districtskantoor van de N.V. DELTA Nutsbedrijven te Zierikzee, telefoon (0111418418 of Internet http://wvvw.delta-zld.nl/ e-mail: info@delta-zld.nl N.V. DELTA Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortivloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. Ël [BIBMBIBiaiaBJBIBJBIBIBMBMaBIBIBIBiaaaBMBMBMBjgjBIBMaB^^ Q Geldei^höf iHl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 4