EIÜVtlDEII-illEIJWa Ach lieve tijd - Zeeland 3?5 a Herv. gemeente Oude Tonge dankbaar dat na 2 jaar vacature is vervuld VERKOPING Eilanden-Nieuws AHNETTE Najaarsverkoping iMMIiiilili Concert t-b.v. Nat. kankerbestrijding G.B.S. bijeenkomst te Ooitgensplaat Filmavond P.V. 'de Reisduif' te Sommelsdijk EuROPriTuiN De John Stegers in actie voor motorjacht Interkerkelijke herdenking van de Reformatie Oud papier-aktie Dirksland De Zeemanspot en de GO 33 Veiling De Samaritaan 2e Blad DINSDAG 28 OKTOBER 1997 No. 6649 Aflevering 13: Twintig eeuwen ziel en zaligheid In de Zeeuwse serie van Ach Lieve Tijd mag natuurlijk een aflevering over de religie in deze provincie niet ontbreken. Eigenlijk moeten we spre ken van religies, want het christendom kent in Zeeland een bont aantal scha keringen. In de tekst van deze boeiende dertiende aflevering wordt duidelijk dat dat niet altijd zo geweest is. Meer dan twintig eeuwen geleden vereerden de weinige bewoners van de eilanden een aantal goden waarvan wij nu niet eens meer de namen kunnen uitspreken - wat te den ken van Hurtrga, Hludana en Iseneu- caega - en over wie vrijwel niets bekend is. In de zevende eeuw kwamen de eerste zendelingen om de bewoners van de Zeeuwse eilanden tot het christendom te bekeren. Een van hen was Willibrord, die de oudste kerk op Walcheren stichtte. Niet veel later werden er kerken gebouwd in Aardenburg, in de kop van Schouwen en in de omgeving van Domburg. De kerk speelde vanaf toen een grote rol in het dagelijks leven. In de loop van de tijd slopen er echter veel misstanden binnen. Geldzucht, dronken schap en schending van het celibaat waren eerder regel dan uitzondering. De Zeeuwen bleken zeer gevoelig voor nieuwe denkbeelden van hervormers als Luther en Calvijn, die met de rooms- katholieke kerk niets meer te maken wil den hebben, het feit dat in de Zeeuwse handelssteden zoveel kooplieden van elders uit Europa kwamen was daar niet vreemd aan. Die brachten immers niet alleen koopwaar, maar ook hun geloof met zich mee. Keizer Karel V en de Spaanse hertog van Alva trachtten de in hun ogen ketterse ideeën met wortel en tak uit te roeien. doch stuitten daarbij op tegenstand van de Zeeuwse stadsbesturen. Die trek van onafhankelijkheid was er ook oorzaak van dat de Zeeuwen al heel vroeg het Spaanse juk van zich af schudden en koplopers werden in de opstand tegen Spanje. Dit wordt in deze boeiende aflevering met verve geschetst in een bont verhaal over beeldenstormers, heksenverbrandin gen en de calvinisten aan de macht. Wie zou menen dat na de vrede van Munster in 1648 er rust zou komen aan het geloofsfront, komt bedrogen uit. Al spoedig bleek de persoonlijke geloofsbe levenis van de calvinisten te leiden tot een veelheid aan religieuze richtingen, die tot op de dag van vandaag zijn sporen heeft nagelaten. Een veelheid aan popu laire predikanten van diverse stromingen passeert in het verhaal de revue. Tijdens de bezetting van Nederland door de Fransen was er sprake van een officië le vrijheid van geloofsovertuiging, waar door niet alleen katholieken maar ook bijvoorbeeld wederdopers hun onder grondse bestaan konden opgeven. Wat dat uiteindelijk voor zeeland heeft bete kend is ook te lezen in het verhelderend verhaal van deze aflevering. Daarnaast is "Twintig eeuwen Zeeuwen en hun ziel en zaligheid" rijkelijk ver lucht met tientallen illustraties en histori sche foto's - van de ontdekking van de bij Domburg gevonden restanten van een aan de godin Nehalennia gewijde tempel uit omstreeks 200 na Chr. tot bijvoor beeld de herdenkingsdienst van de water snoodramp in 1953. Daardoor wint het verhaal nog aanmerkelijk aan waarde. De volgende aflevering van "Ach Lieve Tijd - Zeeland" heeft als titel "Twintig eeuwen Zeeuwen en hun nijverheid" en verschijnt medio november. Dinsdagavond 11 november 1997 vindt er in de grote zaal van 'De Doelen' in Rotterdam het 13e 'Goededoel(en)' con cert plaats georganiseerd door de Neder landse Kankerbestrijding/K.W.F. afd. Rotterdam, aanvang 20.15 uur. De opbrengst van dit bijzondere concert gaat naar het 'Josephine Nefkens Insti tuut' in Rotterdam ten bate van kanker onderzoek. Dit jaar zal ook weer een keur van arties ten optreden, zoals o.a. Henk Poort en zijn partner Marjolein Keuning, Gordon, The Universal Orchestra, 2 koren Musica uit Monster en Het Groot Daniel den Hoedkoor (bestaande uit 170 personeels leden DDHK). Dit alles weer onder de bezielende leiding van Gerard Breas o.a. bekend als dirigent van The New Lon don Chorale van Tom Parker. D.V. op donderdag 30 oktober zal ds. A. C. Rijken, Hervormd predikant in Hou ten voorgaan in een bijeenkomst van de Gereformeerde Bijbel Stichting. Deze bijeenkomst zal gehouden worden in het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente te Ooitgensplaat, aanvang half acht. U wordt hartelijk uitgenodigd deze bij eenkomst bij te wonen. Een boekentafel is aanwezig. HERKINGEN De zendingskrans 'De hand aan de ploeg' te Herkingen, hoopt D.V. 31 ok tober een verkoping te houden, in het vergaderlokaal achter de kerk van de Ger. Gem. Er is weer van alles te koop, o.a. berenondergoed, handwerk, gebak, appels en oliebollen. Er is ook weer een grote sortering boeken. De openingstijd is van 's morgens 10 tot 's avonds 8 uur. De opbrengst van deze verkoping is voor de zending. Mogen wij op uw belangstelling rekenen? Namens het bestuur Op vrijdag 31 oktober a.s. organiseert P.V. 'De Reisduif' een filmavond, te verzorgen door de heer C. Dienker uit Bergen op Zoom, in het verenigingslo kaal aan de van Gorcumstraat te Som melsdijk. Te vertonen onderwerpen o.a.: - Bezoek aan de minnaars van grote concoursen; - Interieurs van bekende kampioenen; - Verluchtingssysteem Steven van Bre men, Hilversum. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Zaterdag 27 oktober kwam de John Ste gers in actie voor een jacht uit Strijensas, met één man aan boord. De bemanning werd ongeveer 11.15 uur opgeroepen door de kustwacht post Ouddorp. De po- litieboot PI6 was op patrouille en ont- dekte dat er op de Slijkplaat een motor jacht vast zat. Die bleek daar al te zitten vanaf vrijdagavond en aangezien het water wat was gezakt zat de boot zo hoog, dat de politieboot er niet bij kon komen. Daarom werd de Stellendamse reddingboot gealarmeerd. Ook bleek dat het jacht geen communicatie-apparatuur aan boord had, zodat het zelf geen alarm had kunnen slaan. Het was gestrand door motorpech. In het drijvende boothuis van de John Stegers waren toevallig de schipper en twee bemanningsleden aan wezig, samen met twee mensen van de KNRM-post Noordwijk. Die waren naar Stellendam gekomen om de truck op te halen. Sinds de John Stegers een drij vend boothuis heeft, heeft zij die truck niet meer nodig. De Noordwijkse redders voeren mee met hun Stellendamse colle ga's en maakten zo een aktie op het Ha ringvliet mee. De reddingboot was zeer snel ter plaatse, maar het jacht zat zo hoog, dat het niet gelukte het vlot te krij gen. Ook niet toen de politieboot vast maakte aan de John Stegers. De sleepboot uit Den Bommel, de Ocean 5 moest er aan te pas komen en daarmee lukte het het scheepje vlot te krijgen. On dertussen waren de Noordwijkse mensen door de John Stegers aan de wal ge bracht, want de aktie ging voor hen te lang duren. De reddingboot keerde daaro pweer terug naar de Slijkplaat en heeft de Ocean 5 met de sleep begeleid naar Den Bommel. Al met al zijn de Stellen damse KNRM-mensen ongeveer vijf en een half uur voor deze klus in de weer geweest. op donderdag 30 oktober te Middelharnis In de Rechte Straat Op donderdag 30 oktober a.s. zal er Deo Volente in het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente te Middelharnis een interkerkelijke herdenkingssamenkomst van de Reformaüe worden gehouden. Deze samenkomst wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het regionale comité van de Stichting 'In de Rechte Straat' en zal beginnen 's avonds om half acht. De opening wordt verzorgd door ds. J. C. den Toom predikant van de Herv. Gemeente te Sommelsdijk. Aansluitend zal hij spreken over 'Door het geloof alleen'. Ds. P. den Butter, predikant van de Chr. Ger. Kerk in Middelharnis zal spreken over 'Er is maar één Middelaar', ter wijl hij tevens de sluiting zal verzorgen. Medewerking wordt verleend door het Hervormd gemengd koor 'Jeduthun' onder leiding van Mar van der Veer. Het koor zal op het orgel begeleid worden door Bart-Jaap de Bakker. De samenkomst zal over de kerktele foons van de Chr. Ger. Kerk en de Her vormde gemeenten van Middelharnis en Sommelsdijk te beluisteren zijn. De kollekte zal bestemd zijn voor de kerkbouw in Tongeren waar evangelist Vanhuysse mag werken. Het comité hoopt en verwacht dat vele jongeren en ouderen van Goeree-Over- flakkee deze herdenkingssamenkomst zullen bezoeken. Het regionale comité Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. Vrijdagmorgen 24 oktober werd de be manning van de Stellendarnse redding boot De Zeemanspot opgeroepen door de Kustwachtpost Ouddorp. De garnalen- kotter GO 33 kreeg bij 'Brammetje' te maken met kortsluiting op de electrische bediening, waardoor onder andere de stuurmachine uitviel. De Zeemanspot heeft de onfortuinlijke kotter op sleep touw genomen en de haven van Stellen- dam binnengebracht en aan één van de steigers bij de visafslag afgemeerd. DE SPORTIEVE Grote keuze bij: Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Ds. Van Lingen deed zondagmiddag intrede Zondagmiddag, pas, in de morgen- dienst door ds. C. Blenk te Delft beves tigd als dienaar des Goddelijken Woords, heeft ds. A. van Lingen (36) in de confrontatie met zijn eerste ge meente, de Herv. gemeente van Oude Tonge, niet zichzelf-, maar voor alles zijn Zender voorgesteld. Alleen Zijn Geest zal de Oude Tongse harten met geloof kunnen vervullen en het is dat waarop de nieuwe predikant zo vurig hoopt, dat de gemeente vervuld worde 'tot al de volheid Gods'. Ds. Van Lingen bad voor z'n gemeente zoals de apostel Paulus dat voor de ge meente van Efeze deed, verhaald in de verzen 16-19 van Efeze 3. Vanuit z'n ge vangenschap bidt Paulus z'n gemeente toe dat geloof in hun harten wone en ze in liefde geworteld en gegrond zullen zijn, dat ze bekennen zullen de liefde van Christus, de breedte, de lengte, de diepte en de hoogte daarvan, opdat zij vervuld worde tot al de volheid Gods. Ds. heeft z'n gemeente de grootheid van Gods barmhartigheid voorgesteld. Zijn verlangen de mens genade te betonen en Christus te laten wonen in 's mensen hart, Christus Die de dood inging opdat Hij Zich een volkomen Zaligmaker zou betonen. ,,Daar moeten we in ons leven in vast groeien en één mee worden", beval ds. aan; „zodat we ons leven niet meer voor kunnen stellen zonder de liefde van God in te ademen zodat we in onze woorden en in ons omgaan met de ander Zijn af spiegeling worden". Met de tekst hoopt ds. dat zijn gemeente 'ten volle' zal gaan begrijpen, met al de heiligen, temidden van de gemeente, in de wekelijkse opgang naar Gods huis opdat daarin al iets van de eeuwige vrede geproefd mag worden. De inwoning van de Geest, waarop ge doeld wordt als de tekst spreekt over de 'vervulling tot al de volheid Gods' gaat niet buiten ons bestaan en leven om", verklaarde ds. Van Lingen. Hij hoopt dat de inwoning van de Geest in de gemeen te rijkelijk zichtbaar wordt, dat velen, dat de hele gemeente Christus gelijkvormig zal worden in woord en daad, zodat de aandacht van de een - weer - naar de ander uit zal gaan zoals ook Gods aan dacht over ieder gaat. Met het gebed dat de gemeente Hem kenne. Hem love en Hem prijze van nu aan tot in eeuwigheid, besloot ds. Van Lingen z'n eerste Woordverkondiging als de nieuwe herder en leraar van de gemeente, die Hij van God ontvangen weet. Zijn verantwoordelijkheid kennend liet ds. niet na waarschuwend te laten horen dat achter de hoogte van Gods eeuwige vrede het diepe dal van de eeu wige Godverlatenheid ligt. Maar de gemeente mocht het zingen, na de predi king, uit Ps. 147:1: 'de Heer wil ons in Gunst aanschouwen'. Onder die onverdiende Gunst hoopt ds. Van Lingen met zijn gemeente een rijke en gezegende tijd tegemoet te gaan, een tijd waarin hij de gemeente in grazige weiden zal mogen weiden. Ds. vroeg de gemeente daarom haar gebed opdat hij daardoor bemoedigd zal worden. Met zo veel dankbaarheid in het hart, om de ge meente die hij ontving, om de kracht, de liefde en de energie die hij ontving om z'n studie te voltooien riep ds. Van Lin gen het de gemeente uit: 'de Heere zij groot gemaakt'. Namens de classis Brielle, de ring Som melsdijk en als consulent van de ge meente, die na twee jaar de vacature ds. Teeuw vervuld zag, heeft ds. J. C. den Toom van Sommelsdijk ds. en mevr. Van Lingen met hun 6 kinderen hartelijk welkom geheten. ,,Een bijzondere dag voor u en uw gezin", begreep ds. den Toom. 't Was zeker niet ter ontmoedi ging dat hij ds. Van Lingen verzekerde dat het hem nooit lukken zal één mens te bekeren of één mens zelfs maar te ver troosten, maar ook ds. Van Lingen mag weten dat zijn arbeid, in getrouwheid aan en in afhankelijkheid van Hem, niet ijdel zal zijn. Vraag naar de Heer' en Zijn Sterkte', beval ds. den Toom z'n nieuwe collega aan. Die werd, met zijn gezin door ouderling Terwoert hartelijk verwelkomd. Dhr. Terwoert achtte het 'nauwelijks te be vatten' dat de langdurige vacature ver vuld is. ,,Wij hebben u beroepen, maar de Vader heeft u naar hier gezonden", beleed dhr. Terwoert. Een hartelijke ge lukwens was ontvangen van de zusterge meente van Ozun in Roemenië. De ge meente werd tot gebed voor haar nieuwe herder en leraar opgeroepen, haar gebed als een muur rondom de kansel op te trekken. Staande werden de verzen 2 en 3 van Ps. 126 gezongen. Tijdens de bazar van het verpleeghuis De Samaritaan worden de antieke spullen altijd kritisch bekeken door de bazaror- ganisatie. Veel gaat er naar de rommel markt en een gedeelte wordt bewaard voor de veiling. Zaterdag 1 november is de veiling van antiek en curiosa in het verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. De veiling begint om 14.00 uur en wordt gehouden in de rekreatiezaal. Wie de diverse artikelen eerst goed wil bekijken kan dit doen op zaterdagmor gen van 10.00 tot 12.00 uur. Meer dan 200 kavels, waaronder enkele meubelstukken, zullen deze dag 'onder de hamer gaan'. MIDDELHARNIS - D.V. zaterdag 1 november hoopt de Chr. Geref. Vrou wenvereniging 'Bid en Werk' te Middel harnis in samenwerking met de aktivitei- tencommissie de najaarsverkoping te houden van 9.30 tot 13.00 uur. Ook vrijdagavond 31 oktober van 19.30 tot 21.00 uur is er gelegenheid tot kopen. U kunt bij ons terecht voor handwerk, babykleertjes, wenskaarten, boeken, kerststerren, koek, vis, patat, oliebollen, slaatjes, kaas, fruit, eieren, advokaat enz. Voor de kinderen is er een grabbelton, speelgoed en zelf kaarten maken. Tevens een gezellige koffiehoek. Allen hartelijk welkom in de zaal achter de kerk aan de Hoflaan. lil Zou hij haar volgen, de korte gang in naar de slaapkamer? Ze was niet bang meer, maar ze voelde zich zo vreemd verwarmd. Even overheerste een blij, sterk gevoel, toen ze aan Gijsbert dacht. Maar dadelijk daarop was dit weer ver dwenen. Als Hannes haar nu verder maar met rust zou laten; anders was ze ge noodzaakt het tegen vrouw Van Bemmel te zeggen. En dat arme, goeie mens had toch al een eeuwigdurend verdriet om haar enig kind. Als dit er nu ook nog bij moest komen. En zou zij dan wel op Oudervreugd kunnen blij ven? O, en die naargeestige praatjes in het dorp. Zwijgen zou ze, zwijgen. Ze kneep haar lippen opeen als een lichamelijke bevestiging van het ge nomen besluit en ging de slaapkamer binnen. De boerin stond al midden in het vertrek. „Gunst, Rina, ben jij het? Ik dacht, dat Hannes me zou roepen. Is hij nog in de keuken?" „Ja, ik kwam zelf maar, want ik weet niet wat er nog allemaal gebeuren moet". „Nou, dan gaan we maar. Hè, hè, de rust heeft me goed gedaan". De boerin ging de gang in. Zij kwam in de keuken en zag wel de bak met schillen staan, maar Hannes zag ze niet. Ze keerde zich om naar Rina en toen ontdekte ze Hannes, die zich verborgen had achter de nog openstaande deur. Hij keek boos en ging grommend naar buiten. „Was er iets met Hannes?" vroeg vrouw Van Bemmel, toen de jongen weg was. „Nee", zei Rina. „Hij zat te schillen toen ik kwam, maar hij wou u niet roepen, en daarom deed ik het". „Hij viel je toch niet lastig, Rina?" „O nee, wat haalt u nu in uw hoofd?" „Mijn beste meid, gelukkig dan maar. Ik zou je niet willen missen. Je bent als een dochter voor me. Daar, nu heb ik toch gezegd, wat ik duizend keer gedacht, en maar altijd verzwegen heb. Je weet niet hoe bang ik er de laatste jaren voor ben, dat hij je lastig gaat vallen. Je moet denken, zijn verstand staat wel stil, maar je begrijpt me wel, verder groeit hij door als iedere gewone jongen; hij is zo sterk, en als hij verkeerd wilde... Och, och, het is mijn angst, dat dat eens gaat gebeuren. En nu maak ik jou misschien voor niets bang. Wat een ellende. Ik ben zo moe, en als ik doodga, wie moet dan voor hem zorgen? 't Is toch zo jammer, jammer, jammer". Ze zat op een stoel aan de kant van de keuken naast de pompbak. Haar ene hand rustte in haar schoot, haar andere hand hield de slinger van de pomp omkneld. Haar hoofd schudde onder de klaaglijke woorden stroom zacht heen en weer, tot ze diep zuchtend opstond. „Vooruit, meid, aan het werk. En je moet nog mee melken ook, zolang je vader er niet is. Hoe ging het met hem?" Barend Versloot stond op de Achterdijk en keek uit over de polder. Het was er nog stil en daar genoot hij van. Al jaar en dat was het zo, dat hij de eerste was die 's morgens de pol der imeed om te gaan melken en zijn fuiken in de wetering te lichten. Ver weg, aan de andere zijde van de polder, lag Hovenhof, zijn boerderij. De huishoudster zou dadelijk ook wel met haar werk beginnen en de knecht was zeker al aan het mel ken. Dat was dan de hele, sdlle bevolking van de boerderij. Maar de boerderij was daar aan gewend. Zolang Versloot zich kon herinneren, hadden er steeds slechts enkele mensen gewoond: zijn vader, die in de kracht van zijn leven gestorven was, zijn moeder, zijn zuster Katrien, die met Hein van Kra lingen was getrouwd, en hij. Onwillekeurig keek Versloot in de richting van Welgelegen; hij dacht er aan, dat zijn zuster ziek was, en dat hij haar nodig eens moest opzoeken; het was al een week geleden, dat hij bij haar was. Toen hij zo stond te kijken, zag hij iets blinken; hij keek nauwkeurig toe en ontdekte, dat de schitte ring niets anders kon zijn dan zonlicht, dat door blinkende melkbussen weerkaatst werd. Een paard en een kar maakten zich snel uit de groene achter grond los en even later drong het geluid van de rij dende wagen tot Versloot door. „Dat moet Gijsbert al zijn", dacht hij. „Die is te genwoordig ook vroeg bij de hand. Ik hoorde Ka- trien er wel eens over klagen, dat ze hem 's mor gens vroeg zo slecht zijn bed uit kan krijgen. En nu zij ziek is, is hij steeds vroeg in de weer. Zo is dat met jonge kerels; zodra ze weten, dat ze zelf standig moeten werken, wordt hun ijver veel gro ter. Het zal Katrien plezier doen dat te merken". Versloot stak de Achterdijk over en daalde langs een smal paadje, dat tussen de dichte struiken liep, de onderkant af. Hij kwam bij de brede wetering en maakt het bootje los, dat daar lag. Hij duwde het bootje van de kant en begon de fuiken, die hij had uitgezet, een voor een te lichten. Terwijl hij bezig was, dacht hij er aan, dat hij als jongen van twaalf, dertien jaar er plezier in gekre gen had om te gaan vissen. Zijn moeder was er op tegen geweest, omdat een echte boer zulke dingen niet deed, maar overliet aan stropers, die te lui waren om geregelde arbeid te verrichten; en bo vendien was het zonde van het geld aan de netten, het bootje en de kaar besteed, en van de tijd die er mee verloren ging. Maar zijn vader was hem te hulp gekomen en had gezegd, dat het voor een mens moeilijk was uit te maken welke tijd verlo ren tijd was. Waarop zijn moeder had geantwoord: ,,Dat is weer van die boekenwijsheid, waar een boer arm bij blijft. Jij moest minder lezen en pro beren wijzer te zijn dan die jongen". Toen waren ze, vader en hij, naar buiten gegaan. Maar de net ten waren er gekomen, en het bootje en de kaar ook. Eén keer per week werd de kaar geleegd door een visser, die de vangst van hem kocht. De opbrengst was de moeite niet waard, daarin moest hij zijn moeder wel gelijk geven. Maar waarom zou hij er mee ophouden? Na zoveel jaren was hij er toch iedere morgen weer benieuwd naar wat er uit de fuik zou komen. Hij greep graag de donker-glan- zende zeelten in hun vette rug. Hij duwde de laat ste stok, waarmee de fuik vastgezet moest worden, stevig in de bodem en liet de schouw naar de kant van de wetering drijven. Nadat hij het bootje had vastgelegd en de vis in de kaar had gedaan, bukte hij zich om zijn handen te wassen. Het water was koel en helder; toen de rimpels waren wegge vloeid, zag hij de bodem, die met warrige water planten was bedekt. Juist toen hij oprees en zijn handen langs zijn broekspijpen droog wreef, fietste Rina voorbij. Ze zag hem niet daar aan de slootkant tussen de strui ken. Hij kluiterde langzaam tegen de schuine kant omhoog en keek haar na. ,,Dat een moeder zo vol maakt in een dochter herleven kan", dacht hij. Hoelang was het alweer niet geleden, dat Emma Hovenhof verliet om met Steven Bergman te trou wen? Hij haastte zich niet; hij zou, ondanks het vissen, toch de eerste boer zijn, die op het melkblok zat zo diep de polder in. Of het moest Gijsbert dan we zen, die kon al aan de gang zijn. Rina was trou wens de laatste tijd ook vroeg, maar dat moest wel nu haar vader niet werkte. (wordt vervolgd) Kaarsenstandaard Lange avonden, donkere dagen U maakt het nóg gezelliger met deze stijlvolle kaarsenstandaard. Van 6.95 voor Excl kaarsen Deze aanbieding is geldig van 29 oktober t/m 4 november 1997 zolang de voorraad strekt HET TUINCENTRUM VOOB GROENLIEEHEBBERS HOGCHEM, DIRKSLAND VROONWEG 23 0187-601354 OPENINGSTIJDEN; MA T/M DO 9.00-18.00 UUR VRIJDAG 9.00-21.00 UUR ZATERDAG 8 00-17 00 UUR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 3