LITIE Stichting Omloop Goeree-Overflal(l(ee verdeelde 55.000,- aan sponsorgeld Advocaten- en Procureurskantoor in stadje Goedereede geopend (010)2741135 ^yim ZOO kom/ae? Aanrijding met dodelijke afloop!! Echtparenavond Opnieuw buisjes en amandelen Politie 24-uurs telefoon: 'ZEIT, ZOU ZEGEDOCHT HAO DAT ZE IH MINNAARD VASTGOED Verkoping vrouwenver. Verkoping de handwerkkring 70e Jaargang DINSDAG 28 OKTOBER 1997 No. 6649 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. ..jjeofftreiiakteur;^. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE GOEDEREEDE Vernielingen Op donderdag 23 oktober 1997 tussen 22.30 en 22.45 uur is van een motorfiets, welke geparkeerd stond aan hel Fresia- pad te Stellendam, de budysit en de ach terband, met een scherp voorwerp kapot- gestoken. Ook werden aan de Langeweg te Stellendam van een daar geparkeerd staande auto 3 banden lekgestoken. GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak in school Tussen dinsdag 21 oktober en zaterdag 25 oktober 1997 is in een school aan de Prinsessenlaan te Sommelsdijk ingebro ken. De gehele school werd doorzocht en een tv en videorecorder werden ont vreemd. Men is vermoedelijk door een niet goed afgesloten raam naar binnen gekomen en heeft de school door een deur verlaten. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Verlaten plaats ongeval; bestuurder onder invloed Op zaterdag 25 oktober 1997 omstreeks 23.00 uur vond op de Molendijk te Den Bommel een ongeval plaats, waarbij de bestuurder van een auto over de midden geleiding van de Tilsedijk was gereden, waarna hij, met een aantal vrienden was weggelopen. Na onderzoek werden even later 5 personen aangehouden op de Oudelandsedijk. Allen waren inzittenden geweest van genoemde auto. De bestuur der bleek onder invloed van alcoholhou dende drank te verkeren en tevens geen geldig rijbewijs te hebben. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Loslopend damhert Op vrijdag 24 oktober 1997 omstreeks 11.30 uur zag men in een wei aan de Noordlandsedijk te Oude Tonge, een damhert staan. Het damhert bleek tam te zijn. In de omgeving is geen kinderboer derij of hertenkamp, waar het dier van daan zou kunnen komen. Als iemand weet waar het dier mogelijk vandaan komt dan gaarne contact met de politie. lO Deze cartoon wordt u aangebodendoorCafedeKoeharidel Ingezonden: Mehssant, dinsdag 21 oktober 1997, aan het begin van de avond heeft zich een ongeluk met dodelijke afloop voor gedaan, op de Bouwdijk te Melissant door een nog onbekende automobilist, vermoedelijk de bestuurder van een per- sonenbusje, welke na het dodelijk onge val is doorgereden. Het vermoeden bestaat dat deze automo bilist harder heeft gereden dan binnen de bebouwde kom toegestane 50 km. Het betreft hier onze poes Mickey, zij was eer: pees rr.ct een goed karakter, een dier met gevoel en aandacht voor ons, de kinderen in het gezin waarin zij opgroei de. Een poes die je verwelkomde bij thuiskomst. Helaas zij is niet meer. In dankbaarheid denken wij aan haar terug voor hetgeen zij voor ons betekent heeft. Misschien dat de gemeente Dirksland en Veilig Verkeer Nederland ook de snel heid op de Bouwdijk beperkingen op wil gaan leggen, men rijdt nu te vaak te hard. We denken dat iedereen op de Bouwdijk en andere dijken in de gemeente Dirks land zich daarbij iets kan voorstellen. Ons voorstel is snelheidsbeperkingen door b.v. plaatsen van bloembakken, wegversmalling en een streeplijn 'fiet sers'. Rekening houdend met de kinderen op de dijk, de parkeergelegenheid en de weggebruikers, echter zodanig afge stemd dat het leefbaarder wordt op 'onze' dijk en andere dijken. Bij de uitnodiging van de gemeente Dirksland met betrekking tot de begro ting 1998 is een foto te zien van de Pla taanweg te Melissant, zo iets lijkt ons voor de Bouwdijk waar veel hogere snel heden gehaald kunnen worden vanwege zijn lengte een uitstekend idee voor de gemeente Dirksland, ze kunnen het nog meenemen in de wijzigingsvoorstellen. „Gemeente Dirksland een veilig gevoel", we vernemen het graag. Met dank voor plaatsing, Annelies, Mirjam en Jenneke Kievit Bouwdijk 34, 3248 LA Melissant Goeree-Overflakkee B.V. In 'Grutterswei' te Oude Tonge heeft vrijdagavond een allergemoedelijkste finale-avond plaatsgevonden van afle vering nr. 8 van de Omloop Goeree- Overflakkee. Er werd een kapitaal van ƒ55.000,- aan sponsorgeld overhan digd, door Gerrit Poortvliet aan de vertegenwoordigers van de goede doe len, 21.258,- aan het Amai straatkin- derenproject in Brazilië, 17.797,- aan de SFHP en 15.944,- aan de Stich ting Europa Kinderhulp. Een glorieu ze avond was het, vooral daardoor! De vertegenwoordigster van het Amai straatkinderenproject in Brazilië, de van origine Oude Tongse Henia Ramos, was in het ziekenhuis te Dirksland opgeno men, maar zelfs dat had een gelukkige reden omdat gedacht werd dat de geboor te van haar eerste kind zich aan zou die nen. Blijdschap en dikke tevredenheid met de ontvangen cheques, dat werd heel duidelijk toen de heer Poortvliet de be dragen bekend maakte en de cheques overhandigde. Dit jaar werd 55.000 aan sponsorgeld bereikt, vorig jaar stopte dat bij 40.000. Voor de 8e omloop hadden zich 801 lopers aangemeld, volgend jaar bij de 9e mogen dat er van de organisatie 900 zijn en wie weet gaat de 10e, in 1999 met 1000 lopers van start! De aanwezigen in 'Grutterswei' hebben ook bijzonder genoten van de video die door het Melissantse bedrijf Delta Video van de Omloop is gemaakt. Dat is heel professioneel gedaan en brengt een men geling van gevoelens in beeld, het door zetten van de volhouders en de emoties van hen die op moesten geven. De video, waaraan de beelden van de overhandi ging van de cheques nog zal worden toe gevoegd, duurt 42 minuten en is te bestellen a 32,50 bij de Secretaris van de Stichting Omloop Goeree-Overflak- De 81-jarige heer v. d. Stad vertelt aan Gerrit Poortvliet (r) hoe simpel hij de totale afstand heeft benaderd kee. Postbus 107, 3257 ZG Ooltgens- plaat. Frappant Op de slotavond in 'Grutterswei' werden ook de prijzen uitgereikt aan de 3 beste deelnemers aan de wedstrijd waarin naar het totaal aantal gelopen kilometers kon worden geraden. Geen geringe opgave natuurlijk; het bleken er, zo nauwkeurig mogelijk berekend, 73.692,2 te zijn. De 3e prijswinnaar, met 73.709 km, Sandra van Kampen won daarmee een kleurentelevisie, de 2e prijswinnaar, met 73.689,57 km, mevr. E. van Es won een reischeque van 1.000,-, maar héél bij zonder was het dat de 81 -jarige heer P. de Blok uit Middelharnis er maar 1.43 km naast zat. Hij ontving een reischeque van ƒ2.000,-. De een had de computer gebruikt, de ander weer wat anders, maar de heer de Blok heeft het, zei hij, in een half uurtje zomaar, zonder enig hulpmid del uitgeknobbeld. Een cheque van ƒ1.000,- (in ontvangst genomen door juffrouw Coenradie) ging naar de School met de Bijbel Kon. Bea trix te Ouddorp. Deze school had de meeste ballonnen (a 2,50) opgelaten en een van de ballon nen heeft ook de grootste afstand afge legd, daar stond een draagbare radio-cas sette tegenover. Het ging er vrijdagmiddag gemoedelijk aan toe in Goedereede, burg. Sinke en de heer Kaai drukten elkaar de hand. In het midden (met flatteus hoedje) kunstenares Anneke; mevr. Kaai gaat schuil achter haar echtgenoot 'Sans rancune', kon vrijdagmiddag geschreven worden boven de handeling die in het stadje Goedereede werd ver richt; burg. Sinke opende er het nieuwe kantoor van Dij kers, Kaai Zijderveld Advocaten en Procureurs, daarin ter zijde gestaan door de 89-jarige moeder van de heer Kaai, opgestaan van een ziekbed dat het ergste heeft doen vrezen. „We zijn daarom dankbaar haar deze eer te mogen gunnen", zei dan ook de heer Kaai, maar 'minstens even verbazingwek kend' noemde hij de aanwezigheid van burgemeester Sinke en zijn bereidheid het nieuwe kantoor te openen, want het heeft even niet geboterd tussen die twee. De gemeente heeft de heer Kaai, bewoner van de Oostdijk, ooit moeten sommeren een illegaal gebouwd kantoor bij zijn woning af te breken, en zo gebeurde het ook, maar de heer Kaai heeft z'n ongelijk ruiterlijk gedragen en burgemeester Sinke heeft z'n gelijk niet op de spits gedreven waarom ze elkaar vrijdagmiddag van harte de hand konden drukken: „Zou zonder die voorgeschiedenis dit mooie kantoor er ooit geko men zijn?" waagde burgemeester Sinke zich af te vragen over de nieuwe vestiging aan Varkensmarkt la in het stadje Goede reede. In z'n welkomstwoord tot de vele genodigden grapte de heer Kaai nog wat over de schermutseling die er was geweest en eigenlijk - zo erkende hij - is het allemaal ten goede gekeerd als ware het een geschenk uit de hemel. Secretaresse Carla achtte hij onvolprezen en hij roemde z'n echtgenote voor de morele steun die ze hem in die periode gegeven heeft: „Zij die ons dat hebben aangedaan zullen nooit beseffen wat het werk hunner handen was". Maar het kantoor is inmiddels sterk ge groeid. Mocht de heer Kaai dan zeggen dat z'n nieuwe vesti ging zoiets als een parel is geworden aan de kroon van Goede reede? Samen met mevr. G. Kaai-Schuitema heeft burgemeester Sinke vervolgens - ter symbolische opening - een schilderij onthuld, een van de - semi abstracte - doeken uit een in het kantoor geëxposeerde serie over de Tien Geboden, geschilderd door Anneke Kaai-van Wijngaarden. In haar doeken brengt mevr. Kaai de Bijbelse boodschap over; op het onthulde doek laat ze zien hoe de mens met Gods Wet kan handelen, gehoor zamen of zelfs met voeten treden. Voor belangstellenden is de expositie t/m 31 oktober op Varkensmarkt la te bezichtigen. Het was de hartelijke wens van de kunstenares dat de Vervui ler van de Wet ook voor haar in Goeree praktiserende zwager onder alle omstandigheden altijd centraal zal blijven staan. „Een donkere bladzijde uit ons gezamenlijk verleden" noemde burgemeester Sinke het gebeurde met het illegaal gebouwde kantoor, maar voorts 'zand er over', het recht heeft zijn loop gehad zoals de zo complex geworden samenleving dat, zelfs in het stadje Goedereede met z'n nijvere vissersvolk, meer dan ooit gebiedt. Aan het hanteerbaar houden van de samenleving verleent ook de heer Kaai en z'n kantoor medewerking door hulp te bieden in het 'juridische mijnenveld', niet op een 'borreltafelachtige' manier, maar vanuit z'n juridische deskundigheid, daarom namens het gemeentebestuur een hartelijk welkom voor het nieuwe kantoor. Het interieur daarvan wordt voortaan gesierd door een prachtig naturalistisch schilderij van de facade van het stadje, gemaakt eveneens door Anneke Kaai, echtgenote van de predikant broer van de heer Kaai. „Een cadeau uit de familiekring" liet broer weten, want „Latijn betaalt geen Latijn", zo zinspeelde hij op beider opleiding, 't Werd toen waar wat een mevrouw uit het publiek zei: zó mooi vond ze 't schilderij: „als je goed kijkt hoor je 't carillon luiden en warempel, 't was net echt, 't was Goeree op z'n best, dat zeker! De werkgroep Koffie-ochtend Dirksland organi seert in samenwerking met de bijbelkring 'Huwelijk en gezin' een echtparenavond, en wel op D.V. dinsdag 4 november 1997. Deze avond zal Henk Binnendijk spreken over het thema: Een huwelijk sluiten, of... openen. Wij willen deze avond wat dieper ingaan op verschillende aspecten van het huwelijk en volgen hierin een bijbelse lijn. De avond begint om 19.45 uur; de koffie staat vanaf 19.30 uur voor u klaar in 'Onder de Wiek' aan de Ring te Dirksland. U wordt voor deze avond van harte uitgenodigd. Voor vragen kunt u terecht bij: fam. Konings, tel. 603512. Bent u van plan om te komen, laat het ons even weten. De Zeemanspot brengt uitkomst Hoewel het mstig weer was in het afgelopen week end moest de Stellendamse reddingboot De Zee manspot toch in aktie komen, of juist misschien wel door het rustige weer. De 'Atlantic', een jacht onderweg van Vlissingen naar Hellevoetsluis bevondt zich op 26 oktober ter hoogte van De Kwade Hoek bij Stellendam, toen er te weinig wind was om te zeilen. De motor weigerde ook dienst ten gevolge van brandstoiproblemen. Een sportvisbootje hield het jachtje gaande, zodat het met de stroom niet op lager wal zou geraken. Ondertussen werd via de Kustwachtpost Ouddorp de reddingboot gewaarschuwd om ongeveer 16.30 uur. De reddingboot was zeer snel ter plaatse, omdat De Kwade Hoek maar net buiten de haven van Stellendam is. Zij bracht de 'Atlantic', met haar drie bemanningsleden, de buitenhaven van Stellendam binnen, waar een inmiddels gewaar schuwde monteur reeds stond te wachten. In het artikel van 17 oktober 1997 in HET EILANDEN NIEUWS over amandelen en trommelvliesbuisjes wordt ten onrechte de suggestie gewekt, dat in grepen van de K.N.O.-arts bij kinderen, alleen in het Ruwaard van Putten Zie kenhuis in Spijkenisse zouden kunnen plaatsvinden. Niets is minder waar. Sinds jaar en dag worden door de K.N.O.-artsen W. R. Baarsma en D. G. van Hasselt in het Van Weel Bethesda ziekenhuis te Dirksland amandelen geknipt en buisjes geplaatst. Ook op Goeree-Overflakkee wordt op een kwalitatief hoog niveau de K.N.O.- Heelkunde uitgeoefend waarbij de kind vriendelijkheid bijna spreekwoordelijk is. Daar waar mogelijk is worden steeds verbeteringen aangebracht. Sinds 1995 werken bovengenoemde K.N.O.-artsen ook in het ziekenhuis in Spijkenisse. D. G. van Hasselt, K.N.O.-arts SOMMELSDIJK De vrouwenvereniging 'Liefde vind werk' hoopt haar jaarlijkse verkoping te houden D.V. woensdag 29 oktober in 'VitaNova', van Aerssenstraat 5 Aanvangstijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 19.00 uur. Zoals gebruikelijk kunt u bij ons terecht voor kruukplaetjes, oliebollen, pannen koeken, slaatjes enz. U kunt ook een kopje koffie of thee drin ken of iets fris. De Kerstkaarten zijn ook al aanwezig. Graag tot ziens op de verkoping. DEN BOMMEL De handwerkkring hoopt D.V. zaterdag 1 november haar verkoping weer te hou den in gebouw 'Bij de Bron', Voorstraat. Er zijn vers gebakken oliebollen en appelkoeken, advokaat, bloemstukjes. Verder raadspelletjes met mooie prijzen, inschrijfkaarten met kans op borduur werken en tafellakens. Ook de enveloppehoek met altijd prijs en het gezellige koffiehoekje is er weer. Komt u ook eens kijken? U bent van harte welkom zaterdag a.s. van 's morgens 10.00 uur tot 's middags 3.00 uur. De opbrengst is voor de vernieuwing van gebouw 'Bij de Bron'. Tot ziens. ■fep •-! OC. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee IKETI NE] foo tffW),. Voor de koop of verkoop van uiv woning Doetinchemsestroat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 26 06 WMéimSrtWÊÉasÉkèiSfi. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUUD - REPORTAGE - FOTOQRAFIE UM IZ3 czi CU IZ3 ^^^^^^^^r cj C3 tm czi HZ] CD cn czi tzzi OUDDORP - Weststraat 35 - Tete/oon (0187) 6816121 Fax 6S3734 RENESSE-Printshop-Hagezoom 172-Tehfoon (0111)4S24lX)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1