Tientallen duizenden bolchiysanten uit Middelharnis Zoekt u iets ^^oor heren! ANNETTE (D 'r ingtvtogt HDG zet jubilarissen in het zonnetje Regionale Fietsverlichtingsactie: zien en gezien worden! 'Al staat de Zee ook hol en hoog' B W Middelharnis spreken nog geen nadruidcelijk nee uit Discussieavond gezondheidszorg Goeree-Overflakkee Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 24 OKTOBER 1997 Alsof 'ie 't niet allemaal zélf betalen zou, zo zuinig hebben sommige (Middelhamisse) raadsleden gekeken toen, in 1995, Theo Smit hen z'n bouwplannen voorlegde. Was 'ie dan geen P.T.T.-monteur, die Theo Smit, en probeerde hij niet slinks in het landelijk gebied een mooie woning neer te zetten onder het mom dat 'ie daar met de teelt van bloemen zou beginnen? Al eerder heeft de vlijtige ondernemer hen beschaamd die die achterdocht koesterden; vrachten zonnebloemen zijn er inmid dels vanaf het bedrijf aan de Staverseweg naar de veiling ver voerd en momenteel zijn het tientallen duizenden bolchrysan ten die vanaf Middelharnis naar de veiling gaan om van daar uit Nederland wat op te fleuren en weer heeft Theo een ver zoek gedaan, nu om een tweede schuur, nodig omdat bloemen- soorten die hij telen wil na de pluk binnen bewaard-, en vei lingklaar gemaakt moeten worden, maar weer loopt het niet lekker met de aanvraag. Terwijl Theo en vrouw Marjan, ook zij werkt hard, het mirakel klaren anno nu een bedrijf te stich ten, komen toch weer beletsels op hun weg, dat kan toch niet, zo'n tweede schuur? Theo wordt er wat mismoedig van en als z'n bedrijf en z'n bloempjes hem niet zo lief waren zou 'ie er haast de smoor in krijgen Maar nou moest 'ie weer aan 't werk, de vracht naar de veiling moest geladen en ja, hij is ook nog P.T.T.-monteur al gaat het bedrijf steeds meer aandacht vragen. GOEREE-OVERFLAKKEE - De don kere tijd is begonnen. Het verzetten van de klok maakt dit nog eens extra duidelijk. Wie 's morgens en 's avonds het verkeer in moet, moet aandacht geven aan de verlichting. Dat geldt voor automobilisten, maar zeker niet minder voor de fietsers en dan met name de scholieren. Evenals vorig jaar wordt op Goeree-Overflakkee een fietsverlichtingsactie gehouden. Ook dit jaar zal de politie extra aandacht geven aan de verlichting. Dat geldt voor automobilisten, maar zeker niet minder voor de fietsers en dan met name de scholieren. Evenals vorig jaar wordt op Goeree-Overflakkee een fietsverlichtingsactie gehouden. Ook dit jaar zal de politie extra aandacht geven aan de verlichting. Met posters langs de weg met de slogan 'Fiets als een vorst, fiets verlicht' worden de weggebruikers gewezen op het belang van verlichting. Met deze regionale actie in het kader van het gebiedsge richt verkeersveiligheidsproject 'Goe ree-Overflakkee verkeersveilig' willen de gezamenlijke wegbeheerders bij dragen aan de verbetering van de ver keersveiligheid op Goeree-Overflak- Verstoppertje spelen? De dagen worden korter. Voor we er erg in hebben gaan we in het donker van huis en komen ook in het donker terug. Ieder een wil ook weer veilig thuis komen. Dan moeten we geen verstoppertje spe len in het verkeer en ons elke keer weer 'onzichtbaar maken' in het donker. Iedereen moet zich in het verkeer voor anderen zichtbaar maken en met z'n ge drag duidelijk aangeven wat hij of zij van plan is. Dat voorkomt dat er opeens iemand uit het niets opdoemt of onver wachte bewegingen maakt met alle ge volgen van dien. 'Hier ben ik' Om veilig aan te komen in deze donkere 'tijd moet elke weggebruiker weten dat hij alles doet en gedaan heeft om gezien te worden. Wie daaraan werkt kan bij wijze van spreken een zelfbewuste, quasi vorstelijke houding 'uit-stralen' in de zin van 'hier ben ik'. Wie zichzelf zoveel mogelijk zichtbaar maakt, draagt bij aan de eigen veiligheid. Dat geldt voor (brom)fietsers, maar ook voor voetgan gers, joggers, skeelers, mensen die hun hond buiten uitlaten en automobilisten; kortom voor iedereen. Eigen actie Met name scholieren 'vergeten' echter nog wel eens de fietsverlichting aan te zetten en denken al te gauw dat het bui ten 'voldoende licht' is om zonder bran dende fietsverlichting te fietsen. Het fietst makkelijker zonder licht, maar vei lig is het niet! Het licht aanzetten is een kleine moeite, maar let ook eens op andere aspecten. Kijk bijvoorbeeld eens naar de kleding. Door donker ekleuren ga je onder in de duisternis. Lichte kleu ren maken je zichtbaar. Wie toch een donkere jas heeft, kan met felle (reflecte rende) letters of strepen de zichtbaarheid zienderogen verbeteren. Daarnaast moe ten alle reflecterende onderdelen van de fiets goed schoon zijn; anders is de reflexie zinloos. En natuurlijk moet de fietsverlichting ook daadwerkelijk in orde zijn: een lamp die het doet, draden die goed verbonden zijn e.d. Als het fietslampje verbonden is met een batterij ben je als fietser ook als je stilstaat zicht baar. En zo zijn er meer oplossingen te bedenken. 'Fiets als een vorst. FIETS VERLICHTr In het kader van de regionale fietsver lichtingsactie worden binnenkort overal in de regio posters van de Eerste Neder landse Fietsersbond met de slogan 'Fiets als een vorst, fiets verlicht' geplaatst. Deze posters willen de fietsers en de andere weggebruikers op het belang van een goede verlichting wijzen. In feite moet echter niet alleen de verlichting in orde zijn; de hele fiets moet aan alle vei ligheidseisen voldoen. Weten we echter welke eisen dat zijn? De rijwielhandelaar kan u hierover meer vertellen. Kom dan eens kijken! Wij hebben een grote keuze in: Jacks, colberts, pantalons, truien, overhemden, stropdassen, schoenen enz. Wie weet misschien siaagt u deze i<eer bij: Zandpad 90, Middelharnis Tel. (0187)48 24 31 'GO verkeersveilig' Om structureel iets te kunnen doen aan de verkeersonveiligheid op Goeree- Overflakkee is op verzoek van de regio nale wegbeheerders vanuit de provincie een gebiedsgericht project gestart. In dit brede project werken de gemeenten, het waterschap, de provincie. Rijkswaters taat, de politie en andere organisaties samen. Een eerste zichtbaar resultaat was de snelheidscontrole-apparatuur bij Nieuwe Tonge. Door deze actie en de daar geplaatste borden met het projectlo go kan iedereen zien dat de regio zich actief inzet voor de verkeersveiligheid. Op 12 december a.s. wordt de samenwer kingsovereenkomst officieel ondertekend en begint een nieuwe fase in het gebieds gericht project. Uit een grote lijt met be langrijke projecten is inmiddels een keuze gemaakt voor de in 1998 uit te voeren educatieve en infrastructurele projecten. De fietsverlichtings-actie is een van deze acties, maar ook op andere fronten gaat het project verder. Het Re gionaal Projectteam Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee houdt u op de hoog te van de vorderingen. Enkele weken geleden werd in de media een oproep geplaatst tot het intekenen op een boek, dat door Henk Koppelaar ge schreven wordt over het reddingwezen op de kop van Goeree. Bij voldoende belangstelling zou dat boek verschijnen midden 1998. Inmid dels is gebleken dat er zoveel belangstel ling voor een dergelijk boek bestaat, dat het voorbehoud van voldoende belang stelling kan vervallen. Het schrijven en drukken van dit boek gaat door. Henk Koppelaar en Jan van Wezel zijn thans druk doende oude archieven uit te plui zen, gesprekken te voeren met oud-red- ders en met geredden, foto's te verzame len enz. enz. Het belooft een boek te worden met zeer veel gegevens, die op een boeiende manier worden beschreven en waaraan een ieder, die de Koninklijke Nederlandse Reddingmaatschappij een warm hart toedraagt, veel genoegen zal beleven. Gezien de hiervoor al genoemde grote belangstelling is besloten de inschrijfda- tum te verlengen tot 30 november 1997. Tot die datum kunt u nog tegen de gere duceerde prijs van 29,90 inschrijven op dit boek op de volgende adressen: J. van Wezel, Raadhuisplein 1, 3251 AV Stellendam, tel. (0187) 491663. W. van Sighem, Bekaf 5, 3252 AC Goedereede, tel. (0187) 493237; of bij de boekhandels Akershoek en Vroegindeweij te Ouddorp, VG De Lui fel te Stellendam, boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk en boekhandel Vroegindeweij te Middelharnis. Na de sluiting van de inschrijving gaat het boek 34,90 kosten. Op maandag 4 nov. a.s. wordt in de Victoriahal, Philipshoofjesweg 57a te Dirksland (aanvang 19.30 uur zaal open 19.00 uur) een discussie avond over de gezondheidszorg op Goeree-Overflakkee belegd. Deze avond is georganiseerd in het licht van de groeiende problematiek van bezuinigingen op de gezondheidszorg en de landelijke normen en kriteria die ook gelden voor de gezondheidszorg op het platteland. Alle gemeenteraadsleden op het eiland en alle zorgaanbieders, verzekeraars en organisaties van zorgvragers zijn tot bij woning van deze avond uitgenodigd. De avond wordt ingeleid door: Rob Oudkerk, woordvoerder gezond heidszorg van de Tweede Kamer fractie van de PvdA Eric Lieber, directeur van de GGD Zuidhollandse Eilanden A.J.M.F. Jansen, huisarts te Den Bommel Een vertegenwoordiger van het Platform Gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee De discussie wordt geleid door Ruud van Dongen, lid van de Provinciale Staten van Zuid Holland voor de PvdA. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 20 oktober Dammen, afdeling 1: J. Stolk - J. Knöps3 - O H. Keuvelaar - C. van ProoyenO - 3 C. van Welie - G. SmitsO - 3 M. van 't Geloof - Joh. Wolfert1 - 1 Afdeling 2: A. Los - W. Stolk3 - O M. Poortvliet - A. van Rossum3 - O W. Nieuwland - C. v. d. KroonO - 3 K. de Jong - J. v. d. Groef1 - I Schaken: W. L. Knöps - A. van RossumO - 1 H. Logmans - W. de Vos1 - O J. Trommel - J. de JongO - 1 W. Stolk - A. Knöps1 - O Vliegveld Goeree-Overflakkee: Alle politieke partijen in de flakkeese gemeentebesturen vertegenwoordigd, en inmiddels de gemeentebesturen van Goedereede, Dirksland en Oostflakkee zelve, hebben een nadrukkelijk 'nee' laten horen tegen de optie van Gede puteerde Staten uit te zien naar een vliegveldlocatie op Goeree-Overflak kee voor de kleine, recreatieve lucht vaart en de zweefvliegerij, maar nog niet zover is het College van B W van Middelharnis... Nu het Provinciebestuur nog in haar lopende zittingsperiode (tot maar 1999)_ het Streekplan wil wijzigen en actualise ren hebben GS de visie van de gemeente besturen gevraagd. Geïnitieerd door de vier eilandelijke Colleges van B W is een gezamenlijke-, een zogenoemde Regiovisie, opgesteld waarin het College van Middelharnis extra privileges meent te mogen ontlenen aan de centrumfunctie van Middelharnis; meer woningen en meer bedrijfsvestigingsmogelijkheden. In hun reactie op de Streekplanherzie ning wijzen B W van Middelharnis het - zelfs maar zoeken naar - een vlieg veldlocatie niet abrupt af. Zij vinden dat nog over onvoldoende informatie wordt beschikt om de raad een weloverwogen voorstel te kunnen doen. ,,Dit is pas mogelijk nadat beschikt wordt over alle relevante informatie. En zo ver is het dus bepaald nog niet. Naar onze mening dient over deze kwestie een afzonderlijk besluitvormingstraject te worden gevolgd. Daarvoor is nog vol doende tijd beschikbaar tot het moment dat het streekplan in de definitieve ont- werp-fase komt te verkeren. Op hun beurt zullen de direct verantwoordelijke instanties/overheden alles in het werk moeten stellen om de noodzakelijke en beschikbare informatie te verschaffen. Wij nemen op ons om u daarna zo snel mogelijk van die informatie te voorzien opdat u tot een verantwoord standpunt kunt komen. Dit standpunt zullen wij vervolgens voorleggen aan Gedeputeerde Staten. Bovenstaande houdt overigens wel in dat wij van oordeel zijn dat opne men van het vliegveld op de locatie Goe ree-Overflakkee nog uiterst prematuur is", zeggen B W van Middelharnis. Ook Middelharnis' College stemt overi gens vooralsnog niet in met opname van een vliegveld in het herziene Streekplan. De raad hoopt a.s. dinsdag zijn oordeel over de regiovisie uit te spreken. Uitslagen van 20 oktober Dammen: J. Westhoeve - H. M. Floresteijn1 -1 J. Visbeen - J. van Koppen3 - O C. Vermeulen - A. MeijerO - 3 J. Moerkerk - C. Akershoek3 - O M. Bruinsma - P. van DamO - 3 C. Tanis - A. de MikO - 3 KI. Tanis - L. MoerkerkO - 3 Schaken, groep 1: J. Santifort - J. E. P. Tanis1 - O W. H. M. van Geelen - A. C. Baas...l - O Zou de heer Van Geelen hoge ogen gaan gooien naar de titel? Hij schijnt veel te studeren en het gehele jaar door partijen te spelen. A. van Huizen - F. TroostVi - Vi P. A. Derrez- M. Breen- Vi De heer Derrez valt iets terug. Groep 2: J. Soeteman - R. A. L. Kickert1 - O M. van Damme - E. T. E. Derrez1 - O P. Speelman - P. van der NoordtO -1 De eerste nederlaag van de heer Speel man. E. Santifort-W. v. d. Meijden1 - O 'kjiao 'tgeCeze. over 't vCiegve-Cd in dz krantt dat 6ie ons zou motte kgmme op ^(al<fye voor di& haoge tui van d' overl^nte ^\^ant ïviek Hao niks an 'n vliegveld, ee 'Dat Sriengt voor 't eiümdienkeldin aiïê&n eltmtk voor de mensen, et milieu in de netuur Stralg^es is 'flcd<^e êêngrödte bende Waer Bluuft de openSaerheidvan Bestuur? jKpmt de hoogheid Binnen deur de achterdeure ongezieje, uu^el^polït in vlug om te zeggen: Mensen, 't mot noe Beure Juide f:§nne ommers nie mêir terug? 0{ao ze Rotterdam nog nie zogoewd Begrepe die van M'nhêêrse in van Oostflaf^e qfhao ze daenivat Binnen zinlle slepe in ruil voor zo 'n Bespotteleliidee? "Wie zou Bie ons noe an 'n vliegveld zviiïe dienke vJoer alles nog zo schoon in rustig is je mot et hierjuust minder laete stienke as et milieu Belangriekjüoorje is In as de haoge mit 'n "airportzvdlegróoze is 't ienkelvoor de sjiekjoan 'Rotterdam ze Iqmime hier 'n stikjnit herrie lóóze voor ons is 't noggêên draogen Boteram fMaartje pan iMeüssant R. V. d. Wende - Kr. de RondeO -1 J. Dijkstra - P. Breen1 - O De heer Dijkstra gaat aan de leiding. C. Wassenaar- J. Grinwis- Woensdag jl. werd in verzorgingshuis 'De Goede Ree' de jaarlijkse vrijwilligers- avond gehouden. Veertien vrijwilligers werden tijdens deze avond gehuldigd: zij waren allemaal 12'/^ jaar of langer in dienst als vrijwilliger. Twee van hen, mevr. Koese en mevr. Hoek, die helaas om gezondheidsredenen afwezig was, zelfs al 25 jaar. Alle jubilarissen ontvingen uit handen van mevr. Tuinenburg, coördinator vrij willigerswerk van de HDG, een bos bloemen en een sieraad, waaraan het lampje van Florence Nightengale. Dit als blijk van waardering voor hun jarenlange inzet als vrij williger in 'De Goede Ree'. De HDG wil op deze manier het werk van de vrijwilli gers graag eens onder de aandacht brengen, want dit is een onmisbare aanvulling op de zorg voor de bewoners van 'De Samaritaan' en 'De Goede Ree'. Na een zeer arbeidzaam leven, vol zorg voor allen die hem lief en dier baar waren is tot onze diepe droef heid van ons heengegaan mijn geliefde man, onze lieve vader, schoonvader, groot- en overgrootva der, broer, zwager en oom ANTHONIJ VAN NOORD echtgenoot van Adriana Wesdorp in de leeftijd van 81 jaar. Nieuwe Tonge: A. van Noord-Wesdorp Oude Tonge: L. Hartog-van Noord J. A. Hartog Wiranda en Tonnny Soraya Sint Maartensdijk: J. van Balen-van Noord J. A. van Balen John en Corine Mariëlle Martijn Edwin en Anneke 24 oktober 1997 Weistraat 2 3244 AW Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: maandag 27 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in het Herv. verenigingsgebouw 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe Tonge. De begrafenis, waarbij u wordt uit genodigd, zal D.V. plaatsvinden op dinsdag 28 oktober a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit 'Elim' waar vooraf de rouwdienst wordt gehou den. Aanvang 13.15 uur. Zij die geen rouwkaart hebben ont vangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Jeugdige vakantiehulpen op het groeiende bedrijf Op de foto: bovenste rij v.l.n.r.: mevr. Van Ours, mevr. Witvliet, mevr. v. d. Gijze, mevr. Hameeteman; middelste rij v.l.n.r.: mevr. Groenendijk, mevr. Robijn, mevr. Koese en de heer Van Eek; onderste rij v.l.n.r.: de heer en mevr. de Keizer, mevr. de Ruiter, mevr. Joppe en mevr. Spee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2