ALLROUND Ie MONTEUR/ AUTO ELEKTRICIEN m/v m GRATIS ovenwant Slagerij Floresteijn iMHillllHlHiiHH mmmiÊsm f~\/^ bergmans brilletiy^-^y^ Boeren en recreanten dupe van nieuw, warrig overheidsbesluit De Zeemanspot in aktie WÊÊMJÊÊrMS GEVULDE KIPFILET De Palmstee oefen men-marathon 1997 KINDERWERELD Kom en geniet van de herfst ZENDINGSAVOND CITROEN 1.4i E2 Het team van Autobedrijf Cor Melissant AUTOBEDRIJF COR MELISSANT Bloemboilenmarkt voor 'Woord en Daad' 30'<iil5fW VG de Luifel Veilig vlees, een schone zaak! Kwalitelts Controle Runderen 1 kilo KIPPENPOTEN4.98 1 kilo KIPFILET13.98 1 kilo DRUMSTICKS9.98 Sempre Crescendo naar KNF-concours Gehandicaptenzorg regio Flakkee/Schouwen/Tholen Aanstaande Ouder- en Kindbeurs op de Kwade Hoek Manege Ouddorp Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp DINSDAG 14 OKTOBER 1997 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN ^oeraü ^oeral! Het is raar, maar waar Dit ventje i wordt 50 jaar !Harte[ij(<i i gefeliciteerd! OpD.V. zaterdag 18 oktober hoopt mevr. M. van (Dam de Üipnde haar verjaardag te houden in 'het Haeventje' in 'de Vliedberg' van 14.30 tot 17.30 uur. TE KOOP Reflex, 5-deurs, 30-6-1993 Kat.waarde 14.500- NU wegens vertrek buitenland speciale prijs n.o.t.k. Tel. (0187) 68 34 38 MEERKERK - Het besluit de wegenbelasting voor auto's met een eigen gewicht van 850 kilo of zwaarder met negen procent te verhogen is de Stichting Vrije Recreatie (SVR) in het verkeerde keelgat geschoten. De SVR, sinds 1970 belangenbe hartiger van kampeerders en kampeerboeren, vindt het terecht dat de zware auto als statussym bool zwaarder wordt belast, maar is gelijktijdig van mening dat deze maatregel ook de verkeerde bevolkingsgroepen treft. „Een onrechtvaardige maatregel voor degenen die voor de uitvoering van hun bedrijf wel verplicht zijn er een zware auto op na te houden", vindt de SVR, hierbij onder andere doelend op de Nederlandse agra riër. „Deze bevolkingsgroep die in de afgelopen jaren al zo veel heeft moeten inleveren ten gevolge van de invoering van superheffingen, melkquota en mestbe- perking wordt nu voor de zoveelste keer in de hoek gedrukt waar de klappen vallen", zegt SVR-voorzitter Wim van den Berg. „Bovendien zullen veel caravan bezitters door deze maatregel genoodzaakt worden hun caravan op te ruimen - je kunt hem toch moeilijk achter een 2-CVtje hangen-, waardoor boeren die naast hun bedrijf een kleinschalige camping exploiteren, te maken kunnen krij gen met minder kampeerders en weer een stukje inkomstenderving", aldus Van den Berg. „Wat denkt de Overheid met dit besluit te bereiken?" vraagt de SVR zich af. „Recreanten massaal in het vleigtuig of de flitstrein? Is de uitstoot van kool dioxide en stikstofoxiden daarvan minder milieu-belastend dan die enkele auto rit naar de camping?" Volgens secretaris Leo Kloosterman zijn er legio cara vanbezitters die zich financieel geen dure vlieg- of treinvakantie kunnen ver oorloven en hun zware auto voornamelijk gebruikelijk voor het verplaatsen van hun caravan; in hun woonplaats verplaatsen zij zich juist op de fiets. „Ik denk dat deze mensen het milieu minder belasten dan degenen die in de zomer in het vliegtuig of op de snelle trein stappen en thuis - voor een boodschapje twee straten verder - hun kleine auto gebruiken. Ik zie deze maatregel dan ook als een stukje rechtsongelijkheid", vindt Kloosterman. De Stichting Vrije Recreatie, die namens circa tweeduizend kampeerboe ren in binnen- en buitenland en ruim een kwartmiljoen recreanten spreekt, doet een klemmend beroep op de Overheid af te zien van deze maatregel, want de verkeerde bevolkingsgroep dreigt hierdoor het kind van de reke ning te worden. zoekt een Funktie-vereisten: Wij bieden: Klantvriendelljk en collegiaal Leeftijd onbelangrijk Bereidheid tot het volgen van praktijkgerichte cursussen. Een modern/groeiend bedrijf Een goed salaris Reparatie en onderhoud aan alle merken Uw sollicitatie schriftelijk of telefonisch kunt u richten aan: t.a.v. dhr. C. Melissant Nijverheidsweg 4, 3247 XX Dirksland. Tel. (0187) 60 15 98 Het is al een tijdje rustig geweest voor de Stellendamse reddingboot, maar vorige week is zij weer in aktie gekomen. Don derdag 9 oktober was de reddingboot van Egmond aan Zee, de Adriaan Hendrik, naar Ouddorp gekomen om te oefenen. Het is de bedoeling dat de huidige snelle boot, de 'Griend' uit Ouddorp binnen niet al te lange tijd door een dergelijk type boot zal worden vervangen. Aangezien de bemanning van de Adriaan Hendrik in het geheel niet bekend is met de situatie voor de kust van Goeree werd de bemanning van 'De Zeemanspot' om 12.00 uur opgeroepen door de Kustwacht post Ouddorp om haar collega's voor te varen naar het haventje bij de Brouwers- dam. Zeker gezien het onstuimige weer van die dag was begeleiding noodzake lijk. Bij de Brouwersdam aangekomen kon De Zeemanspot weer naar Stellen- dam terugkeren. Met de Egmondste red dingboot werd daarna nog het uit- en in het water brengen op en vanaf de trailer geoefend. De reddingboot van Ouddorp zal ook op de Grevelingen ingezet moe ten kunnen worden. De Adriaan Hendrik is de volgende dag vanaf de haven van Stellendam weer naar het eigen station teruggekeerd. Zaterdag 11 oktober was De Zeemanspot aan haar maandelijkse oefentocht bezig, toen zij door de Kustwacht post Ouddorp werd opgeroepen voor een surfster, die in de problemen zat bij de Slufterdam. Zij waren op dat moment ter hoogte van 'Brammetje' en zetten direct koers naar de opgegeven plaats. Daar aangekomen bleek de surfster juist door andere surfers aan de wal gebracht te zijn. Er was spra ke van onderkoeling en daarom werd de reddingboot tegen het strand gezet en brachten de bemanningsleden de voor zo'n situatie aan boord zijnde speciale brancard naar het strand. Inmiddels was er ook een ambulance opgeroepen en de trauma-helicopter was eveneens op dit bericht afgekomen en landde vlak voor de reddingboot. De surfster, zelf arts, was echter reeds op eigen kracht met de politie meegegaan, zodat de hulpverie- ners konden inrukken. Zaterdag in Ouddorp: Aanstaande zaterdag 18 oktober wordt de jaarlijkse bloembollen- markt ten bate van Woord Daad weer gehouden. Er zijn weer diver se soorten bloembollen. Er is dit jaar een extra sortering tulpenbol len van ongeveer 30 soorten. Ook in narcissen en amaryllisbollen is er volop keus. Ook worden er weer verse oliebollen gebakken. Er is ook een stand van Woord en Daad met kerstkaarten aanwezig. De markt is geopend van 8.00 tot 17.00 uur. Dit alles bij de Bloemenkassen van fam. M. Grin- wis en Zn., Dijkstelweg 28 te Ouddorp. Wij willen dit jaar een ander project kie zen omdat het ziekenhuis te Botswana nu zonder hulp van Woord Daad verder kan. Wij hebben in overleg met de stich ting Woord Daad gekozen voor kin derhulp in Ethiopië waar de behoefte aan hulp erg groot is. De naam alleen al roept beelden op van droogte en misoog sten. Een land waar miljoenen onder de armoedegrens leven. In Ethiopië is de reeds bestaande hulp aan de armsten in de krottenwijken van Addis Abeda uitge breid tot 1400 kinderen en hun moeders. De kinderen krijgen drie jaar hulp, be staande uit voedsel, kleding en school- spullen. In die tijd leren hun moeders ook een vak. Daarna zijn anderen aan de beurt. Woord Daad is in 1973 opgericht en werkt vanuit een bijbelse opdracht in 16 ontwikkelingslanden. De stichting is actief op het gebied van gezondheid, drinkwater, landbouw, alfa betisering, armoedebestrijding, onder wijs, dorpsontwikkeling en werkgelegen heid. Ze helpt via financiële adoptie 20.000 kinderen die dagelijks verzorging en christelijk onderwijs ontvangen. Woord Daad heeft een onkostenper- centage van minder dan 10%. Helpt u mee door het kopen van bloem bollen etc. etc ter ondersteuning van dit project voor onze medemens. Fam. Grinwis, Ouddorp ilÉaigt extra it^iMg 20 x 30 cm* i :||*lliiilïil irH<lfliH-I33 Deze week extra voordelig Tip van de week: met ham-kaas of champignons Bij 4 stuks Telefoon (0187) 68 1348 Na een vrij korte, maar zeer inten sieve voorbereidingsperiode, zal de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis/Som- melsdijk op zaterdag 25 oktober a.s. deelnemen aan het KNF-con cours te Middelburg. Onder leiding van dirigent Arie Stolk is er - na de zomervakanties - hard ge werkt om twee werken voor de Vaandel afdeling in te studeren. Met nog meer plezier dan andere jaren overigens, want, zoals u misschien uit de pers reeds had vernomen, was Sempre, na lange tijd, weer in de gelegenheid een deel van het instrumentarium te vernieu wen. Door de zelfwerkzaamheid van de leden (de opbrengst van de marathon van december 1996), door een bijdrage van de gemeente Middelharnis èn een subsi die van het Anjerfonds konden twee eup honiums, een schuif trombone, een vibra foon, een pauk en een grote trom worden aangeschaft. Afgelopen jaren moesten vaak extra pauken en andere - grote - slagwerkinstrumenten bij andere vereni gingen worden geleend. Menig ritje met kar of bestelbus is de leden van Sempre dus dit seizoen al be spaard gebleven! Dat niet alleen de gemeente en het An jerfonds Sempre goedgezind zijn, bleek enkele weken geleden, toen onverwacht de repetitie werd onderbroken door de binnenkomst van de heer Peter Vervloei uit Sommelsdijk. De heer Vervloet, als vertegenwoordiger werkzaam bij Café Bar Holland te Gorinchem, had bij de verdeling van de verkooppremies door zijn werkgever, 'Sempre Crescendo' als 'goed doel' aangegeven. Dit betekende dat de heer Vervloet, blijkbaar een ta lentvol verkoper, een cheque kon over handigen van maar liefst 2.320,-! Bestuur en leden van Sempre zijn hem hier zeer dankbaar voor en misschien brengt dit gulle gebaar anderen op goede ideeën! Het is immers nog steeds zo, dat het voortbestaan van een vereniging niet alleen afhankelijk is van het talent van de dirigent en het enthousiasme van de leden, maar helaas veel te veel van de fi nanciële situatie. Aan talent en enthousiasme ontbreekt het bij Sempre geenszins en hopenlijk zal dat ook in Middelburg weer volledig tot zijn recht komen in de werken die Semp re heeft gekozen; 'Endeavour' van Philip Sparke en 'Tombstone-Arizona' van Gareth Wood. Uiteraard bent u van harte welkom in de sfeervolle Stadsgehoorzaal te Middel burg op zaterdag 25 oktober! Zaterdag 25 oktober a.s. vindt er op het landgoed van de familie Van der Lee en Sinke, gelegen aan de Oudelandseweg te Ouddorp, voor alle liefhebbers en geïnteresseerden in de paarden- en mensport, een enorme happening plaats. Meer dan 50 deelnemers, voorzien van enkelspan, twee-span en zelfs 8 vier span-equipes, waaronder een vierspan met Belgische trekpaarden! strijden om de wisselbeker van 'De Palmstee'. Hier voor moet een wegtraject worden afge legd plus een zestal moeilijke doch paardvriendelijke hindernissen worden genomen, waaronder natuurlijk de be kende waterbak. De organisatoren zijn er in geslaagd een voor het publiek heel aantrekkelijk eve nement te organiseren. Er is een strodorp opgebouwd, waarin gezellige winkeltjes zijn opgenomen, er is een verkooppunt van alles waarin paardenliefhebbers, rui ters en menners hun hart kunnen opha len, natuurlijk is er gedacht aan gezellige zitjes voor het nuttigen van een hapje en diverse drankjes. Kortom het wordt een fantastische dag voor elke familie die be langstelling heeft voor de paardensport. De toegang is geheel gratis voor het pu bliek!! Vanaf 8.00 tot 24.00 uur bent u van harte welkom op 'De Palmstee' te Ouddorp. De eerste deelnemer/ster start om 9.30 uur en vervolgens iedere 5 minuten de volgende. van 'Helpende Handen' der Geref. Gemeenten D.V. zaterdag 18 oktober a.s. hopen wij een contactbijeenkomst te houden in ge bouw 'Rehoboth' der Geref. Gemeente te Dirksland, aan de Geldersedijk. Aan vang kwart over 2. Deze middag wordt begonnen met het vertellen van een Bijbels verhaal. Dan wordt er met elkaar gezongen. Daarna is het pauze: (gratis) koffie, thee of fris drank. Na de pauze worden we de pupillen op creatieve wijze bezig gehouden. Gehandicapten, ook van buiten de Ger. Gem zijn met hun ouders en/of ver- zorg(st)ers hartelijk welkom. Geen drem pelvrees: het zal u best bevallen! Sluiting kwart over 4. Op zaterdag 8 november wordt voor de eerste keer de gecombineerde aanstaande ouder en kindbeurs gehouden in de Hoeksche Waard. Deze beurs is voortgekomen uit de Zwangerschapsbeurs en de peuter/kleuter-informatiemarkt en wordt georga niseerd door Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden (Gezondheid Service). Kinderwereld, de nieuwe naam van deze beurs, wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden in vrije-tijdscentrum 'De Boogerd' te Oud-Beijerland. De toegang is gratis. De Zwangerschapsbeurs en de peuter/ kleuter-infor- matiemarkt zijn jarenlang een succesvolle formule geweest. Toch heeft Kruiswerk Zuidhollandse Eilan den (Gezondheid Service) gekozen voor deze nieuwe aanpak. Via Kinderwereld, de nieuwe naam van de aanstaande ouder en kindbeurs, kan er een breder en veelzijdiger aanbod gedaan worden. De bezoekers, voor wie de toegang gratis is, kunnen veel informatie verwachten over de zwangerschap, de kraamperiode, en de eerste vier levensjaren van het kind. Het aanbod wordt op verschillende manieren aantrekkelijk gepre senteerd. Kinderwereld duurt van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Er worden dit jaar nog meer bezoekers verwacht als vorig jaar. Op zaterdag 18 oktober om 10.00 uur wordt een herfstexcursie ge houden in het natuurgebied 'de Kwade Hoek' op Goeree. Onder leiding van een deskundige gids van de Vereniging Natuurmonu menten kunnen de deelnemers ge nieten van de duinen, de schorren, de kreken en het strand. Herfstkleuren Allerlei plantensoorten krijgen hun schit terende herfstkleuren: de duindoom heeft zijn oranje bessen; andere struiken kleu ren geel en roodbruin; bijna zwarte riet pluimen wuiven in de wind. VOGELTREK In deze tijd van het jaar is de vogeltrek alweer volop in gang. De bramen en de oranje duindoornbessen worden met smaak gegeten door allerlei trekvogels. De gids zal tijdens de excursie hier van alles over vertellen. U BENT welkom! Alle belangstellenden worden van harte uitgenodigd om deel te nemen aan deze excursie. De deelnemers kunnen het beste laarzen en een verrekijker mee nemen. Vooraf moet een kaartje gekocht worden bij de VVV in Ouddorp, tel. (0187) 681789. De prijs van deelname is 5,00 voor niet-leden; 3,00 voor leden en 1,00 voor kinderen tot en met twaalf jaar. De excursie duurt ongeveer ander half a twee uur. De start is op de parkeer plaats aan de Oostdijkseweg in Goede- reede. Op aanvraag Voor groepen kunnen aparte afspraken gemaakt worden over te organiseren ex cursies. U kunt hiervoor contact opne men met de opzichter, de heer S. Kuiper, tel.(0187)491515. J\. J Hofdijksweg 12, Ouddorp JK. J Uitslagen van de dressuurwedstrijd ver reden op 11 oktober 1997 in Manege Ouddorp. Pony's klasse B, proef 1 1. Marije van Leeuwen168 pnt. 2. Kristel Meijer164 pnt. 3. Wesley van Os163 pnt. 4. Malou Goris162 pnt. 5. Marita van Bodegom162 pnt. 6. Carh Kloos158 pnt. 7. Tessa Broekmans157 pnt. 8. Nicole van Rossum156 pnt. Marijke Bos156 pnt. Michelle Stolk156 pnt. 9. Dagmar Hendrix153 pnt. Cynthia Betlehem153 pnt. 10. Marieke Boel151 pnt. 11. Robert Breen149 pnt. 12. Kim Betlehem148 pnt. Paarden klasse B, proef 1 1Wilma van Wijk162 pnt. 2. Eline Lensvelt150 pnt. 3. Ingrid van Driel143 pnt. Pony's klasse B, proef 7 1. Geke van Wijk169 pnt. 2. Janet de Jong162 pnt. 3. Sanne van Wijk157 pnt. 4. Nathalie Vlietland154 pnt. Chantal Breeman154 pnt. 6. Willianne Lokker152 pnt. 7. Jessica Vliedand151 pnt. 8. Naomi v. d. Linde150 pnt. Paarden klasse B, proef 7 1. Willeke Meijer157 pnt. 2. Kevin van Os155 pnt. 3. Elbert Keizer152 pnt. 4. Renee Spuy148 pnt. De schoonheidsprijs was voor Janet de Jong met Charly en voor Kim Betlehem met Sjimmie. NIEUWE TONGE D.V. op donderdag 16 oktober zal in de Hervormde Kerk te Nieuwe Tonge een zendingsavond gehouden worden voor de Mbumazending. Dhr. A. Simons uit Nieuw Lekkeriand, kandidaat in de Her vormde Kerk, hoopt in deze dienst voor te gaan, aanvang half acht. Uitslagen van 29 september 1997 Dammen: C. Akershoek - J. WesthoeveO - 3 M. Bruinsman - J. VisbeenO - 3 P. van Dam - C. Vermeulen3 - O H. M. Floresteijn - KI. Tanis1 - 1 J. van Koppen - C. Tanis1 - 1 A. Meijer-L. Moerkerk1 -1 C. Mierop-J. Moerkerk1 - 1 A. de Mik - A. P. C. de MikO - 3 Schaken, groep 1: M. Breen - Kr. v. d. WendeVi - W. Breen-J. W. Tanis1 - O P. A. Derrez - F. Troost1 - O A. J. Kastelein - J. SantifortVi - Vi Groep 2: P. Breen - R. v. d. Wende1 - O E. T. E. Derrez - C. WassenaarO - 1 J. Dijkstra-J. Soeteman1 - O J. Grinwis - A. Schaeferf P. v. d. Noordt - E. Santifort1 - O Uitslagen van 6 oktober 1997 Dammen: J. Westhoeve-M. Bruinsma3 - O J. Visbeen - H. M. Floresteij O - 3 L. Moerkerk - C. Mierop1 - 1 J. Moerkerk - A. de Mik3 - O A. P. C. de Mik - C. Akershoek1 - 1 J. van Koppen - A. Meijer1 - 1 Schaken, groep 1: Kr. V. d. Wende - J. SantifortVi - Vi J. E. P. Tanis - A. J. KasteleinVi - J. W. Tanis - A. van HuizenO - 1 Tanis is niet goed bij de les. F. Troost - W. H. M. van Geelen- Vi Een goed resultaat Troost. A. C. Baas - P. A. DerrezVi - Vi Derrez had voor de 4e maal in successie kunnen winnen, maar hij liet de heer Baas de dans ontspringen. M. Breen - W. Breen1 -O De heer W. Breen is ook niet in zijn beste vorm. Groep 2: R. v. d. Wende - W. v. d. Meijden ...1 - O K. de Ronde - E. van Lamoen1 - O Mevr. van Lamoen blijft sukkelen. E. Santifort - R. Kickert1 -O A. Schaefer-P. v. d. Noordt1 - O P. Breen - C. WassenaarO - 1 Good old Cor gaat nog ongeslagen aan de leiding. f *-?.".?." -?.".?.* ^.".Vï*;-^ VEmnRINGS ■|i§i Oranjeplein 8a, 3251 XE Stellendam Tel: (0187) 49 12 85, Fax. (0187) 49 14 33 Kantoorartikelen Tijdschriften Wenskaarten Boeken Tabak I Snoep Kadoartikelen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5