hüibrechtsel 'Ruitenboer', samenwerkingsproject VBO Groen en D'n Duyt 'Gerda 102' top-melkproducente Vliegveld Flakkee in beeld kievit warmte Klachtenbeleid van Weel-Bethesda ziekenhuis Hervormingsherdenking St. Janskerk Gouda AA^MINNAARD VASTGOED De V^i£5 70e Jaargang VRIJDAG 10 OKTOBER 1997 No. 6644 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Sinds vele jaren kent het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis een klachtenre geling. Deze regeling bevatte tot begin dit jaar een tweetal mogelijkheden voor het indienen van een klacht: bij de interne klachtencommissie van het ziekenhuis zelf of bij de onafhankelij ke ombudsman. Tot eind 1996 werd de functie van om budsman vervuld door wijlen de heer Drs. A. Wagner, voormalig dierenarts te Dirksland. De overheid heeft de afgelopen jaren nieuwe wetgeving ontwikkeld die er op gericht is patiënten meer rechten en in vloed te verschaffen ten opzichte van hulpverleners en instellingen. Zo werd met ingang van 1996 de wet Klachtrecht Cliënten Zorgsector van kracht die volgens nader omschreven procedures het recht op klagen regelt. De invoering van deze wet heeft voor het ziekenhuis niet zoveel gevolgen gehad omdat de voorgeschreven procedures op hoofdlijnen al werden uitgevoerd. De wet schrijft onder meer voor, dat de klachtencommissie een onafhankelijke voorzitter dient te hebben. Het ziekenhuis heeft daarom besloten om beide procedures ineen te schuiven, zo, dat de onafhankelij ke ombudsman de voorzitter wordt van de interne klachtencommissie. De klachten commissie nieuwe stijl functioneert inmid dels sinds 1 januari van dit jaar. Ter vervulling van de vacature die ont stond door het overlijden van de heer Wagner, heeft de heer A. J. Vogelaar, oud-gemeentesecretaris te Stellendam de functie van voorzitter tot en met juni 1997 waargenomen. Met ingang van 1 juli is de heer Mr. T. Abbo, advocaat te Oud-Beijerland en wonende te Dirksland, benoemd tot on afhankelijke voorzitter van de klachten commissie van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis. Eén van de doelen van het klachtenbeleid van het ziekenhuis is het benutten van de klacht als middel tot verbetering van de organisatie. Bij klachten die zich daartoe lenen wordt geprobeerd om door middel van bemid deling tussen klager en beklaagde tot een oplossing te komen. Lukt dit niet, of wanneer er geen sprake is van bemiddeling, dan spreekt de com missie een oordeel uit over de gegrond heid van de klacht en legt deze voor aan de directie. De directie bericht de klager over haar oordeel en eventuele maatregelen. Het reglement van de klachtencommissie kan worden ingezien en opgehaald bij het patiënten-service-bureau. Ook is een folder over het klachtenbeleid beschikbaar op diverse plaatsen in het ziekenhuis. centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraot 32-34, 3241 AA Middelhornis Tel. (0187) 48 2606 Als u meer wilt dan de laagste prijs vooratlexeheiiiiéidi Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 Lid van: Juiste onder- nemersvorm? f jjT Financiële NÖVAA fiscale adviezen De Vereniging Protestants Nederland afdeling Gouda en omstreken belegt D.V. op vrijdag 31 oktober a.s. een sa menkomst ter herdenking van de Kerk hervorming in de St. Janskerk te Gouda. Sprekers: ds. C. G. Vreugdenhil, predi kant der Ger. Gem. te Lelystad over '(Wij hebben) het profetische Woord' en Dr. C. A. van der Sluijs, hervormd predi kant te Rotterdam-Zuid, over 'Reforma tie Vandaag'. Muzikale medewerking door Mannen koor 'Groot Rotterdam', o.l.v. Matthijs van Noort. Organist Janco Belder. Aanvang 20.00 uur. Deur open 19.30 uur. Toegang vrij. Toen naast - en op het terrein van - Activiteitencentrum 'D'n Duyt' het kinderdagcentrum 'de Regenboog' kon worden gebouwd was dat reden tot grote vreugd, alleen..., 'D'n Duyt' raakte wél z'n tuin kwijt. Niks aan de hand als dat alleen maar een siertuin zou zijn geweest, maar die verloren gegane tuin was het project waar de tuingroep al tijd zo genoeg'lijk bezig was geweest... 't Is gelukkig ten goede gekeerd, de 11 deelnemers aan de tuingroep hebben een nieuwe, zelfs beter geschikte werkplek gevonden, dankzij de inventiviteit van Peter van Wensen, hoofd van het Activiteitencentrum en mevr. Kaim, dir. van VBO Groen te Sommelsdijk. Ze zijn het eens geworden over het samenwerkingsproject 'Ruitenboer', de verzamelnaam voor een lap grond, een stuk grasland, een kas en een schuur, in bezit van VBO Groen, gelegen aan de Molenweg te Som melsdijk. Voor VBO Groen al vele jaren een buitenproject waar praktijklessen worden gegeven, maar eigenlijk verkeerde het hele object niet meer in optimale conditie. Door de komst van de tuingroep van D'n Duyt' - met het streven naar inte gratie tussen de verstandelijk gehandicapte deelnemers en de VBO Groen leerlingen als 't hoogste ideaal - heeft het alle maal een face-lift gekregen en is er 150.000,- aan verspij kerd. De helft van dat bedrag is door sponsors bij elkaar ge bracht, o.a. de Provincie (vooral omwille van de genoemde in tegratie), de Rabobanken, de Serviceclubs e.a. Wat nu werkruimte geworden is was voorheen een berg- schuur. Die werd aanzienlijk vergroot en van toiletaccomoda- tie en een cantine voorzien. De rest zou je atelier mogen noemen, want daar worden o.a. artikelen gemaakt die in het Ambacht, de winkel van 'D'n Duyt' aan de man worden gebracht, dat laatste lukt trouwens uitstekend, het eerste ook,want de 11 werken met veel ambitie. Herbert van Gemerden en Marleen Arensman zijn er de groepsleiders. De tuingroep is derhalve verhuisd, naar Ruitenboer, Molen weg 42a in Sommelsdijk. Er zal voor worden zorg gedragen dat dat adres wat makkelijker te vinden wordt, nodig ook omdat op vrijdag 31 oktober iedereen er welkom is. Het sa menwerkingsproject wordt dan officieel geopend en er wordt een open middag gehouden waarop alle belangstellenden wor den verwacht. De tuingroep zal dan bezig zijn met alles waarmee ze nu ge zellig aan 't werk worden gehouden. Geen zware opgaves, maar werk waar ze plezier in hebben, met penseel en klei waarvan ze leuke dingen vormen. De leerlingen van VBO Groen zijn door Peter van Wensen in een aantal gastlessen op de nieuwe gasten op Ruitenboer voor bereid, 't gaat 'verbazingwekkend goed', zo verzekert dhr. Van Wensen en dat doet 'm dagelijks deugd. 'Gerda 102', is een van de 27 melkkoeien op het ge mengde bedrijf van Otto en Pia Vollebregt te Achthul- zen, maar deze Gerda steekt met kop en schouders boven de meeste van haar seksegenoten uit, zéker met haar uier, want in haar vijftienjarige leven heeft Gerda in 3914 dagen maar liefst 100.000 kg melk geprodu ceerd, een topper! Reden waarom dinsdagavond vele tientallen genodigden op het bedrijf van de fam. Volle bregt het glas hieven, niet met champagne, maar met melk a la Gerda. Gemiddeld wordt in ons land een koe na twee lactatieperio- des, zo'n vier jaar, vervangen, maar Gerda, in 82 verwekt met sperma van de Amerikaanse stier Keystone Ivan Silver, was een heel wat rijker leven beschoren. Zij mocht zorgen voor 11 nakomelingen en de genoemde 100.000 kilo's melk. Dinsdagavond was ze, keurig geschoond, temidden van de vele gasten aanwezig, zonder gene, want ze kon be keken worden, deze zwartbonte Gerda. Dierenarts Schilder die zich onder de gasten bevond heeft in al de voorbije jaren naar Gerda geen omkijken gehad, geen enkel gezondheidsprobleem heeft ze gekend en de melk die ze geeft is qua vet- en eiwitgehalte van uitsteken de kwaliteit. Gerda 102 is op Goeree-Overflakkee de 4e melkkoe die de imposante productie van 100.000 kg melk haalt en vormt derhalve een unicum, een voor een gouden lijstje! Twee van haar dochters, Gerda 144 en Gerda 204 zijn in het melkveebestand van het Vollebregtbedrijf opge nomen. Burgemeester Van Pelt heeft met alle andere gasten voor Gerda 102 z'n glaasje melk hoog geheven, een 'heldere witte dronk', waardeerde hij, en hij heeft Gerda een mooie krans om de nek gehangen. Die heeft al die aandacht best wat vreemd gevonden en maar goed dat ze niet gehoord zal hebben dat de burgemeester haar, op d'r vijftiende, een 'deerne' noemde. Waaraan de rijke melkgift precies is toe te schrijven, dhr. Van Pelt liet het maar in het midden, maar de goede zorg van het ondernemersechtpaar zal er zeker niet vreemd aan zijn, daarom ook voor hen een hartelijke gelukwens. Van Campina Melkunie ontvingen dhr. en mevr. Vollebregt de zilveren koe, een trofee die alleen de uitzonderlijken wordt toegekend. Gerda 102 blijkt er zo een te zijn. Het Voorlopig Actiecomité tegen een vliegveld op Goeree-Overflakkee heeft een bezoek aan Zestienhoven/Rotter dam Airport gebracht en een uitge breide vlucht over Goeree-Overflak kee gemaakt met instructeur Bill de Koning van Stichting Vliegschool Zes tienhoven. Verslaggevers van het t.v.- programma Middageditie waren er bij en maakten een reportage, die afgelo pen maandag werd uitgezonden. Zestienhoven Het bezoek aan Zestienhoven heeft het comité duidelijk gemaakt dat voor de be drijven op Zestienhoven de aanleg van een vliegveld voor de kleine luchtvaart op Goeree-Overflakkee niet hoeft. De gebruikers van Zestienhoven - zoals vliegscholen, reclamevliegers en andere luchtvaartbedrijven - hebben grote in vesteringen op Zestienhoven gedaan en zijn vooralsnog niet bereid om in te stemmen met het plan de recreatieve luchtvaart te laten verhuizen van Zestien hoven naar Goeree-Overflakkee. Volgens Wiebe Bosma van het lucht vaartbedrijf Rijnmond Air Services zijn er geen rationele argumenten voor dat de kleine luchtvaart van Zestienhoven moet verdwijnen. Volgens Bosma is er op Zestienhoven nog ruimte genoeg. Er liggen nog twee ongebruikte grasbanen en het is juist van economisch belang voor de gebruikers van Zestienhoven om de 'kleintjes' daar te houden. De bestaande voorzieningen kunnen beter worden benut en: „Wij zit ten niemand in de weg". Voor de gebrui kers van Zestienhoven is de discussie Dez.e cartoor\ wordt u aangeboden door uiUendburo Startbaan AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. Middelharnis Telefoon (0187) 482222 over de verhuizing van de kleine lucht vaart nog niet gesloten en zij zijn voor alsnog niet bereid voor de verhuizing te tekenen. Goeree-Overflakkee De vlucht over Goeree-Overflakkee heeft overtuigend de waarde van dit gebied in beeld gebracht: een eiland van kust, rust, natuur en ruimte. „Over zo'n ingrijpende zaak moet je je goed informeren. Als je het over een vliegveld op Goeree-Overflakkee hebt moet je wèl weten wat dat betekent', aldus Cathy Westdorp van het actieco mité. „Als het over een vliegveld gaat moet je de situatie vanuit de lucht bekij ken, want het gaat niet om de dimensies op de grond, maar om de dimensies in de lucht. Het was een vlucht over een prach tig gebied. Een gebied waar "we zuinig op moeten zijn. Ons woongebied is ingebed in unieke natuur- en recreatiegebieden en heeft grote landschappelijke waarde. Een groene oase van rust naast de drukte van de randstad. Als je ons eiland zo ziet lig gen besef je pas goed dat het Deltagebied qua flora en fauna even belangrijk is als de Wadden". De lengte van Goeree-Overflakkee is mevrouw Westdorp vanuit de lucht mee gevallen. De breedte niet. Het is maar smal tussen het Haringvliet en de Greve- lingen. „Een vliegveld op Goeree-Over flakkee betekent in de praktijk een vlieg veld tussen de oevers van het Haringvliet en de Grevelingen. We zullen dan ook alles doen om de vliegveldplannen van tafel te krijgen". VingerlingS - 3241 EB Middelharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel^trische huishoudeliil<e app. Accountants kANTooR Er wordt op Ruitenboer met plezier gewerkt Tenslotte ging het hele gezin Vollebregt met de gehuldigde Gerda op de foto, inclusief de burgemeester (l) en de 87-jarige mevr. Vollebregt-van Leeuwen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1