Brandweerwedstrijd Goeree-Overflakkee brengt hele gezinnen op de been Zomaar een boekje In de bus... Mooie gift voor Psychiatrisch ziekenhuis in Oekraïne (010)2741135 Dierenopvang Goeree-Overflakkee Oliebollenactie muziek vereniging 'Amicitia' Belangenvereniging 'Onderling Sterk' Politie 24-uurs telefoon: Dames 1 Intermezzo heeft eerste punten binnen! pracht modellenboek Elke blusploeg krijgt op den duur de brand wel uit, ook de veronderstel de brand van zaterdag in het bedrijfspand van Visbeen transport te Nieuwe Tonge, maar van belang is die inzet te plegen die 't grootst effect en 't minste risico zal geven. Daar ging het ook zaterdag om, toen alle flakkeese ploegen het tegen elkaar hebben opgenomen in de jaarlijkse brandweerwedstrijd Goeree-Overflakkee. Twaalf waren er dat, doordat Nieuwe Tonge als organisator van de (geslaag de!) wedstrijddag niet deelnam. 't Was al direct oppassen geblazen; de politie reed de toesnellende brandweer wagens dan wel behulpzaam voor naar de plaats van de brand, maar voor je 't wist schoot je de waterwinplaats voorbij en boekte je tijdverlies. Toen de strijd gestreden was heeft de jury zich langere tijd beraden om aan de hand van de rap porten juryleden die de deelnemers geducht op de vingers hadden gekeken, eerlijkheid te doen geschieden. Juryvoorz. W. van Dongen is alle ge pleegde handelingen critisch nagegaan, vooral ter lering en soms tot vermaak. Dat gebeurde in een van de hallen van groothandel Gébar, beschikbaar gesteld nu het nieuwe verenigingsgebouw nog in aanbouw is. Daar, bij Gébar, hadden de ploegen zich ook gemeld en van daaruit werd uitge rukt naar de brand op het laadperron van Visbeen. Bij het laden van een trailer, zo heette het, was door een vorkheftruck een pallet met vaten geraakt; in hun val hadden de vaten een gasleiding vernield en de brand was toen snel ontstaan. Brandende pal lets hadden de luifel in brand gezet, zelfs naar binnen was de brand doorgeslagen waardoor andere pallets in brand waren geraakt. De heftruckbestuurder die dat ramptoneel ontvluchten wilde brak een been en kwam tussen truck en pallets terecht en de juffrouw van de administra tie raakte zó van streek dat ze de deur kruk kapot trok en toen gevangen zat, terwijl het vuur naderde en rookontwik keling haar bedreigde. Pas op zó'n toneelstuk alle regels maar'es toe...! De ploeg van Melissant heeft dat het best gedaan. Met 1336 punten behaalde die de Ie plaats. De Melissantenaren waren 't wel een beetje verplicht geweest. „Wordt het niet weer'es tijd voor een Ie prijsje?" had burg. Boonstra hen bij de viering van hun 50-jarig jubileum nog fijntjes onder de neus gewreven, dus: 1. Melissant1336 pnt. Juryleden bekijken elke handeling en beluisteren elk v/oord dat gesproken wordt 2. Sommeisdijk1328 pnt. 3. Stad aan 't Haringvliet1312 pnt. 4. Herkingen1286 pnt. 5. Goedereede1284 pnt. 6. Middelhamis1282 pnt. 7. Ouddorp1278 pnt. 8. Dirksland1274 npt. 9. Stellendam1250 pnt. 10. Ooltgensplaat1224 pnt. 11. Oude Tonge1208 pnt. 12. Den Bommel1202 pnt. Het was burg. mevr. Sleurink van Mid delhamis die de resultaten bekend maakt, feest voor de een, Melissant waarvan de supporters een rondedansje deden, en teleurstelling voor de ander, maar ze had den allemaal hun achterban meegebracht, zéker de vrouwen, maar dikwijls ook de kinderen waardoor de jaarlijkse flakkeese brandweerwedstrijd zich steeds meer tot een echte familiedag gaat ontwikkelen. De organisatoren verzekeren dat zeer op prijs te stellen. De voorz. van de wed strijdcommissie dhr. M. v. d. Klooster uit Ouddorp heeft over het geheel van de dag z'n grote waardering uitgesproken. Hij was tóch een gelukkig mens; nadat hij 4 maanden geleden beide hielen brak kon hij, zij het op krukken, weer aanwe zig zijn en dat heeft 'm zichtbaar goed gedaan! GEVONDEN in Ouddorp: Zwarte poes. Nieuwe Tonge: Zeer grote, donker ge streepte kater. Zwarte poes. Middelharnis: Een lapjespoes 10 we ken en een grijs gestreept katje. Tussen Dirksland en Middelhamis is een zwarte poes gevonden (aangereden). VERMIST te Ouddorp: Grote gecas treerde kater. Grijs gecyperd. Witte voet jes en witte bef. Heet Gijs. Goedereede: Rood gestreept katertje, 5 maanden. Achthuizen: Poes, \^A jaar. Wit met grijs gevlekt. Veel wit. Is dik. Melissant: Lapjespoes van IVi jaar. Witte voetjes. Sommeisdijk: Witte poes. Vermist sinds 4 oktober. Is doof. Kan ontzettend schreeuwen. Fel blauwe ogen. Inl.: (0187) 65 18 87 Vrijdag 10 oktober aanstaande zal door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks land een oliebollenactie worden gehou den ten behoeve van het instmmenten- fonds. De oliebollen, gebakken door bakker Nagtegaal uit Melissant, zullen zowel 's middags als 's avonds verkocht worden. Vanaf 15.00 uur kunt u de leden van 'Amicitia' dan ook bij u aan de deur ver wachten. De actie zal in Dirksland worden gehou den. Verder is het mogelijk om de olie bollen vanaf 15.30 uur af te halen bij het gebouw van de muziekvereniging aan de Nijverheidsweg in Dirksland. In oprichting: Beste lezers. Wij, Josina, Chiel en Armemiek, zijn een belangenvereniging voor mensen met een handicap aan het oprichten. Die belangenvereniging heet 'Onderling Sterk'. U zult vast denken: „Wat houdt 'Onderling Sterk' nu eigenlijk in?" 'Onderling Sterk' is een belangenvereniging waarin mensen met een handicap elkaar helpen en steunen. Doelstellingen zijn o.a.: Elkaar helpen en steunen, voor jezelf opkomen, nieuwe vaardigheden leren, opkomen voor je eigen rechten enz. 'Onderling Sterk', belangenvereniging voor mensen met een verstandelijke handi cap. Buiten woon- of werkvoorzieningen om bundelen verstandelijk gehandicap ten op verschillende plaatsen in ons land hun krachten in een lokale 'Onderling Sterk'. De leden zijn mensen die willen nadenken over hun leven, erover willen praten met anderen. Leren opkomen voor de eigen belangen en die van de groep, zodat ze meer invloed kunnen uitoefenen op hun eigen leven. Hun leven binnen de woonvoorziening, op de werkplaats, maar ook in de samenleving. Wat wij nu nog zoeken? Wel, dat zijn leden. De leden van deze belangenvereni ging zijn mensen met een handicap, die op Goeree-Overflakkee wonen en het wél zien zitten om lid te worden van 'Onderling Sterk'. Op 16 oktober 1997 is er een informatie-avond op de hobbyzolder van woonvoor ziening 'Refugium', Stoofhoek 2, Sommeisdijk. Wanneer u interesse hebt, dan bent u van harte welkom. Deze avond begint om 20.15 uur. Ook zouden wij nog graag in contact willen komen met een vrijwillig(st)er die niet nauw betrokken is bij de woonvoorzieningen. Deze vrijwillig(st)er is ook wel op het eiland Goeree-Overflakkee woonachtig en hij/zij staat ons met raad en daad bij, wanneer er vragen zijn waar wij eventueel niet uitkomen. Vriendelijke groet. Onderling Sterk i.o. 'Refiigium' Mocht je interesse hebben om lid te worden van onze belangenvereniging, dan kun je het volgende telefoonnummer bellen en dan verzoeken wij je te vragen naar Annemiek Vlaspoel. Graag je telefoontje voor 15 oktober 1997 plegen. Chiel Robijn, Annemiek Vlaspoel, Josina Bestraan Tel. (0187) 475052 Najaarsinlevering vakantiebonnen landbouw Vakantiebonnen voor de landbouw kun nen morgen, woensdag 8 oktober, inge leverd worden bij C. Neels, Voorstraat 34 te Ooltgensplaat, van 19.30 tot 20.30 uur. GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak in schuren Op zondag 5 oktober 1997 omstreeks 03.00 uur werd ingebroken in een schuur aan het Poldersweegje te Dirksland. De dader werd overlopen door de eigenaar die de politie alarmeerde. De man werd aangehouden en naar het politiebureau gebracht. Daar bleek hij al in twee ande re schuren te hebben ingebroken. De man werd voor nader verhoor en onder zoek ingesloten. Snelheidscontrole Op zondag 5 oktober 1997 tussen 14.00 en 15.00 uur is door de politie een snel heidscontrole gehouden op de N215 te Dirksland. Van 601 bestuurders werd de snelheid gemeten, waarvan er 77 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid was 116 km/h. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Illegale jager aangehouden Op zondag 5 oktober 1997 omstreeks 18.15 uur is een 59-jarige inwoner uit Achthuizen aangehouden, nadat hij van uit zijn auto op de Langeweg te Oolt gensplaat, op fazanten had gejaagd. In de auto werden 2 dode fazanten aangetrof fen alsmede een jachtgeweer met 3 pa tronen. De fazanten, het geweer en de patronen zijn in beslag genomen en de man is aangehouden. SOMMELSDIJK - De kop is eraf! Op de eerste zaterdag van oktober speelde volleybalvereniging Intermezzo haar eer ste wedstrijden van het nieuwe seizoen. De verwachtingen waren hooggespan nen. Veel nieuwe teams, nieuwe tegen standers. Zowel heren 1 als dames 1 maakten kennis met de Ie klasse. Voor sommige spelers en speelsters een her nieuwde kennismaking maar voor de meesten een debuut. Heren 1 speelde goed maar nog niet scherp genoeg. Tegen Flits 1 uit Papen- drecht werd met 3-1 verioren. Ondanks deze nederlaag heeft het team genoeg zelfvertrouwen dat de doelstelling, hand having in de Ie klasse, behaald zal wor den. Dames 1 had meer succes, tegen het Dordse Futora 1 werd in een gelijkop- gaande wedstrijd via de setstanden 17-15 (nog 10-14 achter gestaan!), 15-13 en 15-8 gewonnen. Bij de jeugd wonnen de beide A-junio renteams hun wedstrijden. De meisjes hadden iets meer moeite dan de jongens waar de tegenstander 'slaapverwekkend' was. Aanstaande zaterdag speelt Intermezzo wederom in de Staver te Sommeisdijk. Alleen heren 1 gaat reizen. Zij spelen in Capelle a/d IJssel tegen Schovocomca 2. Uitslagen 4 oktober: Jongens A - Spivo 2 3-0 Jongens C - Kangoeroes 1 1-3 Meisjes A - Kangoeroes 1 3-1 Heren 1 - Flits 1 1-3 Dames 2 - Kangoeroes 2 1-3 Heren 2 - Kangoeroes 1 0-3 Dames 1 - Futora 1 3-0 Dames 3 - Kangoeroes 3 0-3 Programma 11 oktober (toegang gratis) 13.15 uur: Jongens C - DVO 1 Meisjes A - Hollemare 1 14.30 uur: Dames 2 - Rijnmond 3 Jongens B - Holy 1 16.15 uur: Heren 2 - Hollemare 1 Dames 1 - DVO 1 Dames 3 - Hollemare 1 U heeft al, of u zult deze week een boekje aantreffen in uw post, met de titel 'Levensbelangrijke vragen Natuurlijk niet zomaar. Er moet wel een dringende reden zijn om in alle drie miljoen brievenbussen van Ned«^- land een boekje te laten bezorgen. We weten namelijk niet of u de Heere Jezus Christus al kent als uw Verlos ser. En dat is beslist nodig om God te kunnen ontmoeten en het eeuwige leven te ontvangen. Leest u alstublieft het boekje door. Mocht het vragen op roepen, bel dan een van de onder staande mensen op. Ze zullen er graag met u over praten. Het zijn immers levensbelangrijke vragen? Goedereede: Ds. J. van Estrik, Hongaarseplein 14, tel. 491828. Dhr. G. V. d. Veer, Hoofdpoortstraat 5, tel. 492693. Dhr. E. Tanis, Melkdijk 2, tel. 493382. Stellendam: Dhr. T. S. Rietvelt, Brielsestraat 38, tel. 491418. Dhr. A. V. d. Kraan, N-rcissenpad 56, tel. 493083. Dirksland: Mw. A. van Putten, Noorddijk 12, tel. 601438. Mw. A. S. P. Spek, Onwaardsedijk 1, tel. 603082. Her kingen: Dhr. G. Warendori^f, Volkerakstraat 13, tel. 669302. Sommeisdijk: Dhr C. Rottier, Molenlaan 3, tel. 484703. Dhr. G. V. d. Boogert, Azaleastraat 31 tel. 482133. Middelharnis: Ds. L. W. Ch. Ruijgrok, Doetinchemsestraat 18, tel. 483165. Dhr. H. de Munck, Rottenburgseweg 104, tel. 484452. Nieuwe Tonge: Dhr. P. W. Kok, Klinkerlandseweg 19, tel. 652153. Oude Tonge: Dhr. P. Dogterom, Langeweg 40, tel. 652394. Dhr. A. Klem, Wilhelminastraat 10, tel. 641304. Stad aan 't Haringvliet: Ds. L. D. Burger, Nieuwstraat 25, tel. 611227. Dhr. J. L. Timmer, Oranjelaan 22, tel. 611979. Ooltgensplaat: Ds. J. B. ten Hove, Voorstraat 30, tel. 631528. Dhr. C. J. Bos, Roode Kruislaan 8, tel. 632558. Dhr. K. Knoester, Weespad 45, tel. 631512. Er zijn vele andere christenen op Goeree- Overflakkee, mogelijk kent u sommigen van hen. Er zijn verschillende kerken en gemeenten. Misschien treft u in dit blad nog andere namen aan. U kunt zich ook tot hen wen den. Sir diks gehoortekaartjes nodig? Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13, SOMMELSDIJK Gospelkoor In Touch zoekt. Een enthousiaste keyboardspeler of pia nist (m/v) die het leuk vindt om zijn muzikaliteit met ons te delen. We vragen je om ons te begeleiden op repetities en bij optredens. Heb jij zin om ons koor te komen 'ver sterken', kom dan genist eens langs op één van onze repetitie-avonden dinsdags van 20.00 tot 22.00 uur in de Exodus- kerk te Sommeisdijk of bel naar Jeannet- te Mastenbroek, tel. (0187) 486575. f/i Stichting 'Help Oekraïne' schenkt het Psychiatrische ziekenhuis in Charkov 2 machines voor bakte- riologische onderzoeken in het laboratorium ter waarde van ƒ15.000,-. Op vrijdag 12 september jl. hebben we deze 2 machines afgeleverd bij het Psy chiatrisch ziekenhuis in Chiarkov, die in de Oekraïne waren besteld. De ene ma chine werkt op stroom en de andere kan het werk overnemen als er geen stroom is. Het is dan ook met geen pen te be schrijven hoe blij men was met deze ma chines. Het personeel begon al bij de in gang van het ziekenhuis te huilen, dus woorden zijn dan niet meer nodig. Steeds opnieuw wordt er dan spasiba (dank u wel) gezegd. Als men ons het kleine laboratorium laat zien waarin wer kelijk alles is verouderd, dan besef je weer opnieuw dat het niet voor iedereen op deze aarde is weggelegd om te mo gen leven zoals wij mogen leven in Ne derland. Het ziekenhuis bestaat uit ver- schllende gebouwen die ongeveer 200 jaar oud zijn. Op een zaal staan 25 bed den. Geld voor medicijnen, voedsel, kle ding enz. is er niet. Alle patiënten zijn dan ook ondervoed. Per dag krijgt men 150 gram brood en een klein schaaltje waterpap. Voor de overige behoeften moet de familie van de patiënt zorgen, wat onmogelijk is. De hoofdzuster vertelt mij hoe blij men was met 21 dekens die zijn ontvangen uit Duitsland. Het personeel van het labora torium vertelt ons het een en ander. Ik spreek met Lia en Tamara. Ze vertellen beiden dat het leven erg zwaar is in de Oekraïne. De man van Tamara is ernstig ziek maar geld voor medicijnen of een arts is er niet. Ze behoort 100 griwen (=100 guldens) per maand te ontvangen maar heeft al maanden geen loon ontvan gen. De vraag waar ze dan van leeft, het eten bestaat uit wat aardappelen en groenten van de datsha's (volkstuintjes). Geld voor brood is er zelden. Af en toe ontvangt ze 50 griwen, de huur van de woning is ook 50 griwen per maand, dus voor andere levensbehoeften blijft er niets over. Een enkele keer wordt ge woon de huur niet betaald omdat er andere noodzakelijke uitgaven zijn zoals gas om te koken. Je beseft nu ook weer eens te meer in welke welvaart wij wel niet leven, soms heb ik het er zelfs erg moeilijk mee. Waarom toch dit grote onderscheidt? Het zijn vriendelijke en eenvoudige mensen in de Oekraïne. Van hun laatste bezit halen ze alles voor je in huis, ook het overnachten is geen enkel probleem. Warm water is er nergens, maar dit went snel! Op straat valt mij op hoe somber de kinderen en de mensen zijn. Er wordt nauwelijks gelachen of gespro ken op straat. Nergens hoor je een radio spelen in huis. De mensen leven in angst. Niemand weet wat staat ons morgen weer te verwachten? Zowel vrouwen als mannen haasten zich naar hun werk, ik vraag mij af 'waarom'? Men is ondanks dat er geen loon wordt uitbetaald bang om zijn werk te verliezen omdat men dan alle recht op het 'kleine pensioentje' verliest. De levensstandaard in de Oek raïne is het afgelopen jaar helaas nog meer verslechterd. De vele ziekenhuizen, psychiatrische- ziekenhuizen en kinderweeshuizen ver keren in noodsituaties. Er is werkelijk overal gebrek aan! Samen met uw hulp zullen wij verder helpen in de Oekraïne. Het probleem is echter de financiën. Zoals u van ons gewend bent worden hiervoor dan ook collectes gehouden. Regelmatig doe ik dan ook een oproep voor collectanten, maar helaas zonder succes. Hierbij wil ik nogmaals een oproep doen voor collectanten of sponsors om ons financieel te ondersteunen. U kunt uw gift overmaken (ook kleine giften van enkele guldens) op gironum mer 262288; Rabonummer 392487470 t.n.v. Stichting 'Help Oekraïne' Temeu- zen, tel. (0115) 615953 - (0111) 421477. De voorzitster, R. Wesdijk-Bos Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2