Middelharnis en Oostflakkee zullen over vliegveld worden benaderd Juf Hagen zette achter haar loopbaan een gouden punt Wilhelminabrug in krimpfolie -.DE BRUG 15 VERKOPING Bedreiging met bijl Binnenhot-bestuur vult laatste voorwaarde tot extra financiële steunverlening door eilandgemeenten in! ^zs -i S\- Stop verspilling van overheidsgeld ORGELBESPELING PvdA-kamerlid Rob Oudkerk naar Goeree-Overflakkee van Rinus Verhage voor de radio vrouwenverenigingen te Middelharnis Schakelklub Stellendam JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED 70e Jaargang DINSDAG 7 OKTOBER 1997 No. 6643 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administxatie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 4833 92. FAX (0187)485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het rumoer dat op Goeree-Over- flakkee is ontstaan over de drei ging dat het eiland met een vlieg veld zal worden opgescheept zal Gedeputeerde Staten er niet van weerhouden van verder onderzoek af te zien. De gemeenten Oostflak kee en Middelharnis zullen al bin nenkort door GS over dit onder werp worden benaderd. Voor Rotterdam Airport, een volle doch ter van Schiphol Airport, is een nieuw profiel vastgesteld dat vrijdag aan de pers werd gepresenteerd. In haar nieuwe opzet, zakenluchthaven te zijn zal Rotter dam Airport jaarlijks door 23.000 lijn- vluchten, door 1850 charters, 150 vracht vluchten en 2500 zakenjets worden be zocht. Strikte milieucondities kunnen dan worden gehandhaafd, er zullen geen nachtvluchten plaatsvinden - tussen 23.00 en 07.00 uur - en toch zal er dan van een levensvatbare exploitatie sprake zijn. 'Rotterdam Airport zal in de opzet geen aanleiding geven tot overmatige, onacceptabele overlast', heeft de Rotter damse wethouder Kombrink vrijdagmor gen laten horen. Het betekent wel dat de kleine recreatie ve luchtvaart die nu nog vanaf Rotterdam Airport plaatsvindt z'n heil elders zal moeten zoeken. Rotterdam heeft het Pro- vinciebestuur daarop aangesproken waarom GS nu zoeken naar een alterna tieve locatie, die in het persbericht een grasbaan wordt genoemd. In afwachting van de realisatie van deze alternatieve landingsplaats waarvoor ook 1^^ Q^^ naar Midden Flakkee wordt gekeken, worden de vliegtuigen van deze 'kleine recreatieve luchtvaart' van geluidsbeper- kende maatregelen voorzien. 'Een sub stantieel aantal' circuitvluchten kan voorlopig worden uitgevoerd vanaf de luchthaven Midden-Zeeland. Op Goeree-Overflakkee wacht men in bange spanning af. Dat zo'n landings baan toeristisch recreatief zowel als eco nomisch voor ons gebied interessant zou zijn, zoals Gedeputeerde dhr. Brouwer meent wordt hier naar het rijk der fabel en verwezen. Goeree-Overflakkee gordt zich ten strij de. Op uitnodiging van de PvdA-afdelingen op Goeree-Overflakkee doet het PvdA- kamerlid Rob Oudkerk dinsdag 4 no vember mee aan een forum-discussie in Oude Tonge. Het thema van de avond luidt: Gezondheidszorg en de problema tiek van plattelandsgemeenten. Om de discussie zo nuttig mogelijk te maken is de avond niet alleen toeganke lijk voor PvdA-leden, maar worden alle mensen die actief zijn binnen de gezond heidszorg op Goeree-Overflakkee en alle gemeenteraadsleden van Goeree-Over flakkee uitgenodigd. Zaken die zeker aan de orde komen zijn: problemen met bijvoorbeeld ambulance vervoer door de uitgestrektheid van het gebied, bereikbaarheid van ziekenhuis en andere voorzieningen door het slechte openbaar vervoer, het verdwijnen van consultatiebureau 's en een gemeenschap pelijke GGD die met 17 gemeenten van verschillende omvang en achtergrond nauwelijks werkbaar is. Rob Oudkerk is sinds 1994 lid van de Tweede Kamer, maar werkt ook nog part-time als huisarts in Amsterdam. Daarnaast is hij ook regelmatig te zien PvdA Goeree-Overflakkee over vliegveld: De gemeenteraadsfracties en afdelings besturen van de Partij van de Arbeid op Goeree-Overflakkee hebben hun colle ga's bij Provinciale Staten verzocht op korte termijn te besluiten dat het geplan de vliegveld in elk geval niet op Goeree- Overflakkee mag komen. Een afschrift van die brief is gegaan naar de fracties van de Tweede Kamer en de Rotterdam se gemeenteraad. Volgens de brief gaat er veel geld zitten in een onderzoek naar de mogelijkheden voor zo'n vliegveld en de briefschrijvers vragen dan ook deze verspilling van overheidsgeld te stoppen. „Ook als blijkt dat een vliegveld technisch mogelijk is, dan blijft het politiek onaanvaardbaar", aldus de PvdA. Al staat de overheid niet toe dat er op Goeree-Overflakkee grote hoeveelheden woningen worden gebouwd, er geen grootschalige industrie of landbouw wordt geworven. De PvdA Goeree-Over flakkee noemt het te gek voor woorden dat de provincie dan wel voor een vlieg veld wil kiezen: „de ultieme vorm van aantasting, op wellicht de zware indus trie na", zo vinden de lokale PvdA-afde lingen. De PvdA vindt het terecht dat de bevol king tegen de plannen in opstand komt en is net als hen verbijsterd over het idee dat op een plaats die gekenmerkt wordt door rust, ruimte, natuur en water een activiteit is bedacht die vooral bestaat uit lawaai, stank en drukte. als presentator van het televisie-pro gramma De Spreekkamer. Naast zijn kennis van (gezondheids-)zaken staat Oudkerk er vooral bekend om dat hij in gewikkelde zaken in eenvoudige be woordingen snel duidelijk kan maken voor derden. De avond wordt gehouden in De Grut terswei in Oude Tonge, is gratis toegan kelijk en zal beginnen om 19.30 uur. Met een gerust hart hebben bestuurders - van de School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' te Ouddorp - en de ouders van zeker duizend kleutertjes het onderwijs aan hun kleintjes 32 jaar lang aan 'juffr.' mevr. J. M. Hagen over kunnen laten, ze heeft al die jaren kwaliteit geleverd. Vrijdagmiddag toen ze, na 40 onderwijsjaren offi cieel afscheid nam, is ze met gelijke munt betaald; ook de afscheids woorden en de cadeaus die haar werden toegevoegd bleken van een hoog gehalte. Het afscheid van bestuur en collega's, gevolgd door een receptie voor ieder die haar de hand wilde drukken, heeft in de gemeenschapsruimte van de school plaatsgevonden, voor juffr. Joke een ver trouwde omgeving, al heeft ze in haar 32 Ouddorpse jaren in 3 verschillende gebouwen gewerkt. Vertrouwd waren haar ook de woorden en wensen die haar werden toegevoegd, welgemeend en van onverdachte zijde hebben ze geklonken. Uit de mond van bestuursvoorz. K. Kas- teleijn, nadat hij met gebed geopend-, en uit Lukas 18 had gelezen, over Gods' nodiging de kinderen tot Hem te laten komen. In haar 'respectabele loopbaan' heeft juffr. Hagen dat met overtuiging nagestreefd, aan minstens duizend kleu ters zal dat zijn geweest en dhr. Kastele- ijn wist van de Juf hoezeer ze het als een voorrecht heeft ervaren de kinderen met het heilig Evangelie in aanraking te bren gen. „Geen betere grond waarin het zaad van het Evangelie kan ontkiemen dan het kinderhart", zo citeerde dhr. Kasteleijn, in de hoop en het vertrouwen dat de Hei lige Geest het vertelde tot in de kinder hartjes brengen zal. Een gouden loop baan heeft dhr. Kasteleijn ook met goud willen besluiten door mevr. Hagen een prachtige gouden choker aan te bieden. Gouden oorknopjes werden door dhr. C. van Wijk, de voorz. van de Oudercom- missie daaraan toegevoegd en ook dat cadeau werd door mevr. Hagen bewon derd. Prachtig ook de woorden van dhr. Van Wijk. Hij dankte haar ook voor de spontane omgang die er altijd was geweest. Hij wenste de afscheidnemende juf een periode van welverdiende rust toe onder de zegen des Heeren. Schooldirecteur Van Oosterom bood mevr. Hagen tenslotte een gouden ring aan als symbool van blijvende verbon denheid, en een herinnering aan de erva ren steun, collegialiteit en vriendschap, vooral ook met de wens dat mevr. Hagen in goede gezondheid zal mogen - blijven - wonen temidden van de bevolking die ze heeft zien opgroeien. Vóór alles werd haar Gods zegen en genade toegewenst. Mooie tijd Zelf zag juf Hagen terug op een geweldi ge, een leuke en een fijne tijd waaruit ze veel goede herinneringen bewaart. Van haar komst naar Ouddorp vanuit haar geboorteplaats Rotterdam heeft ze nooit spijt gehad. Dank daarom aan het bestuur dat haar het functioneren mogelijk heeft gemaakt en tenslotte, na dank voor het mooie afscheid en de ontvangen cadeaus de wens op Gods zegen voor het heden en voor de toekomst. Wederkerig werd dat juffrouw Hagen toegewenst door dhr. A. J. Nelis. Hij zin speelde in z'n afscheidswoord op de tekenen van de herfst die niet alleen in de natuur-, maar nu ook in het leven van mevr. Hagen staat aan te breken. Dhr. Nelis wenste z'n oud-collega toe dat ze, zo de herfststormen komen, een Rots steen hebben zal om in te schuilen en dat de Heere over Wie ze de kinderen zoveel vertelde ook voor haar in zal staan: 'Ik voor haar'. De historische Wilhelminabrug te Middelharnis is even, nog een weekje, uit het dorpsbeeld verdwenen, verpakt als ze is in krimpfolie, maar 'de brug is niet weg' is ter gerust stelling met koeieletters op een van de flanken geschreven. Inderdaad, en gelukkig maar, komt de brug straks weer in beeld, wanneer Las- en Constructiebedrijf Vis b.v. en Schil dersbedrijf A. Visser uit Middelharnis klaar zijn met het opknapkarwei, waartoe de gemeenteraad besloten heeft. De brug was hard aan zo'n beurt toe, zelfs had het verval al zo toegeslagen dat even de gedachte heeft geleefd de brug maar te verwijderen, maar daar heeft de raad geen gehoor aan willen geven. De Wilhelminabrug wordt daarvoor te beeldbepalend geacht. Dir. Wout Bakelaar van Steigerbouw Climbup b.v. te Middel hamis heeft de brug in de steigers gezet zodat makkelijker ge werkt kon worden. Opdat in elke weersgesteldheid het werk door kan gaan; in wind en regen, heeft dhr. Bakelaar het ge heel in krimpfolie gevat, wat weer de mogelijkheid bood op die folie een tekening aan te laten brengen. Dat deden Mies en Jaap, leerlingen van de kunstacademie te Rotterdam, in felle, pimaire kleuren en met een beeldtenis die tot nadenken stemt. De Rotterdamse Erasmusbrug en de toren van Middelhamis zijn erop te zien en het Haringvliet waarmee misschien be doeld is dat Rotterdam en Flakkee wat met elkaar gemeen heb ben. Climbup wil het gebruik van krimpfolie ook in ons gebied pro moten. In een mailing heeft dhr. Bakelaar potentiële gebmi- kers, zij die van doorwerken houden, laten weten, de meest gecompliceerde objecten aldus in te kunnen pakken. Hij geeft ook rekenvoorbeelden van het grote voordeel dat ermee te behalen is als onder alle omstandigheden kan worden doorge werkt. Tel. 485472. ACHTHUIZEN - Zaterdagavond om streeks acht uur is in de Beatrixstraat een 27-jarige inwoner van Achthuizen aan gehouden, terzake van poging doodslag op politiemensen. Er was een melding bij de politie binnen gekomen, dat in de Beatrixstraat een be woner overlast veroorzaakte. De man zou agressief zijn en veel lawaai veroor zaken. Ter plaatse stond de man met een fles bier in zijn hand en toen hij de poli tiemensen zag, gooide hij de fles weg, toonde een bijl en reageerde zeer agres sief De man maakte dreigende en slaan de bewegingen met de bijl en trok daar bij ook nog een vleesmes. De politiemensen trokken zich temg na dat zij assistentie hadden gevraagd, maar de man kwam achter hen aan. Hij bleef hen bedreigen en sloeg met de bijl in de richting van de agenten. Omdat de agen ten zich telkens terugtrokken, werden zij niet geraakt. Wel sloeg de man met de bijl twee miten van geparkeerde auto's in. Inmiddels waren er collega's ter as sistentie verschenen, waaronder een be geleidster met haar diensthond. Na een dreiging de hond in te zetten, liet de man beide wapens vallen en kon hij worden aangehouden. Hij is inmiddels in verze kering gesteld. Omdat het een en ander foutief in de om roepbladen is vermeld, is het wellicht goed u er op te wijzen dat er op D.V. woensdag 8 oktober van 17.05 tot 17.45 uur een uitzending is voor radio 4 waarin u het orgel van de Nieuwe Keik te Zier- ikzee kunt beluisteren. Rinus Verhage, de vaste bespeler van dit monumentale Kam en van der Meulen-orgel, presen teert dit instrument in het programma Orgelconcert van de N.C.R.V. Te beluisteren zijn de variaties over het lied 'Jesu, meine Freude' van C. H. Rinck, de Fantasie-Sonate nr. 3 over het koraal 'Ja Jezus Heerscht!; het ongeloof verstomm' (melodie psalm 22) van S. de Lange en de Toccata en Fuga in d/D, opus 59 van M. Reger. De opname werd zeer recent gemaakt door het N.O.B, op maandag 29 septem ber 1997. Op D.V. donderdag 9 oktober hopen de vrouwenverenigingen 'Bid en Werk' en 'Ruth', hun jaarlijkse verkoping te hou den in het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40. Er is weer van alles te koop. Natuurlijk mooie handwerk- en creativiteitspulle- tjes. Maar ook boeken, oliebollen, kaas, fruit, snoep, beerenondergoed, grabbelen en nog veel meer. Kom zelf kijken, het is beslist de moeite waard. Wacht even met uw inkopen tot de deuren van deze verkoping opengaan. Voor de gezelligheid is er natuurlijk kof fie, thee en limonade met koek. Mogen we op u rekenen tussen 10 en 17 uur. U bent van harte welkom en steunt hiermee de zending, evangelisatie e.d. Op D.V. zaterdag 11 oktober hoopt de Schakelklub weer bij elkaar te komen. Voor deze avond is het de bedoeling dat we, naast de inleiding, met elkaar bingo zullen spelen. Het belooft een gezellige avond te worden. De aanvang voor de klub is om half acht, maar de deur is om 19.00 uur al open. We hopen dat jullie allemaal weer komen. Tot ziens in de Schuur. Goeree-Overflakkee B.V. In de openbare bestuursvergadering van het werkvoorzieningsschap Bin nenhof van dinsdag 30 september jl., heeft het algemeen bestuur de uit gangspunten voor de komende jaren in de vorm van een door de directie van Binnenhof gepresenteerd strate gisch plan met algemene stemmen goedgekeurd. In dit strategisch plan is de visie en het in de toekomst te voeren beleid van Bin nenhof op een groot aantal beleidsonder delen geformuleerd. Naast een financiële prognose tot het jaar 2002, waarin de ef fecten zichtbaar zijn gemaakt van de toe gezegde extra financiële steun door de vier eilandgemeenten in de vorm van de overname van een langlopende lening, worden onderdelen als personeels- sociaal beleid, kwaliteits- en Arbozorg, technologie- en marktontwikkeling enz. behandeld. Genoemd plan maakt duidelijk dat Bin nenhof op basis van het ingezette beleid vanuit de reorganisatie maart 1996, het verbeterde financiële resultaat in 1996 en 1997 (verwachting) en de extra financië le steun vanuit de gemeenten, temgkeert naar een niveau van normale financiële verhoudingen. De in de toekomst gevraagde gemeente lijke bijdrage, zal niet hoger zijn dan de gemiddelde gemeentelijke bijdrage in Nederland. Het in het strategisch plan geformuleerd beleid, dient vervolgens als leidraad gezien te worden voor het verdere door zetten van het verbeteringsproces en het zeker stellen van de (financiële) toe komst van Binnenhof. Het bestuur van Binnenhof gaat er dan ook vanuit dat, tezamen met een eerder gedaan voorstel tot een bestuurlijke her structurering, de prestaties van dit strate gisch plan de weg vrijmaakt om een voorstel tot extra steunverlening aan de gemeenteraden aan te bieden. Binnenhof zal vanuit deze nieuwe uitgangspunten de uitdaging aanvaarden om verder op eigen kracht een nieuwe en zekere toe komst te realiseren. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VBEO - «IVDIO - REPOnTAOE - FOTOQRAnE f^^^^^J f t-n nil nz:i i::n dz cz! tzz: jzn OUOOORP-Wtetatimt35-Tehfoonf>ia7}6ai612/FKt6S3734 RENESSf - PrMsfrap - HoSAzDom T 72 - roWbon 10 r n; 462400 Voorz. Krijn Kasteleijn heef! juffr. Hagen juist een gouden sieraad cadeau gegeven Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinctiemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1