(010)2741135 hufbrechtse De 'Hudson', ooit ijsfabriek te Stellendam krijgt tweede jeugd Dhr. Beuker als nieuwe rector RSGO geïnstalleerd '"31 karels outoschade De Vries SjtlcMnemnaii i-i-V^ iV<Vr, Politie 24-uurs telefoon: Chauffeur bleek ongedeerd AJL^MINNAARD VASTGOED Ramoco b.v. 111 ...,Mme(HH}i/GA£& 70e Jaargang VRIJDAG 3 OKTOBER 1997 No. 6642 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Door een arts werd gemeld dat hij voor een woning aan de Oostdijk te Sommels dijk stond waarvan de bewoner hem had gebeld met de melding dat hij zich niet goed voelde. Politie en ambulance kwamen met spoed ter plaatse en via het inslaan van een ruitje van de deur kwam de hulpverle ning binnen. De betrokkene lag op de bank en was bewusteloos. Bij onderzoek bleek dat er ademhalingsmoeilijkheden waren en een transport naar het zieken huis bleek noodzakelijk. Nadat alles in gereedheid was gebracht ging de persoon met een spoedtransport naar het Dijk- zigtziekenhuis te Rotterdam. Jongedame valt met fiets Op de kruising Kon. Julianaweg en de Sportlaan te Middelhamis werd een be stuurster van een fiets aangereden door een andere fietser. Na het ongeval heb ben beid epartijen met elkaar gepraat, maar geen gegevens uitgewisseld. Mo gelijk dat de betrokken tegenpartij con tact op kan nemen met de politie Middel hamis, tel. (010) 2741135. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Fiets uit tuin weggenomen Achter een woning in de Nieuwstraat te Oude Tonge stond de fiets van een be- v/oonster in de tuin. De vader van be trokkene zag, tijdens het uitlaten van zijn hond, dat een onbekende jongeman met de fiets van zijn dochter door een pad achter de woningen reed. Het betrof een blanke jongeman van ca. 15 jaar. Met de fiets van zijn vrouw heeft hij nog een on derzoek ingesteld in de omgeving maar er werd niets meer aangetroffen. Aangif te werd gedaan bij de politie van dit voorval. Aanrijding met letsel Op de Oudedijk te Ooltgensplaat reed een bestuurder van een bromfiets in de richting van de Oudelandsedijk. Een vrachtauto die een kruising van deze weg op kwam werd door de bromfietser te laat gezien en hij remde zo hard moge lijk. Hierdoor kwam hij ten val en schoof onder de vrachtwagen. De bromfietser raakte zwaar gewond. Politie, traumahe- licopter en ambulance kwamen ter plaat sen en het slachtoffer werd afgevoerd naar het Dijkzigtziekenhuis. Een tech nisch onderzoek moet nog antwoord ge ven op diverse vragen. GEMEENTE DIRKSLAND Geen voorrang Op de kruising tussen de Molendijk en de Julianaweg te Melissant verleenden twee bestuurders elkaar geen vrije door gang. De schade die ontstond was gering en na het noteren van de gegevens voor de verzekering konden beiden hun weg vervolgen. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding Een bestuurster van een personenauto die op de Ireneweg te Ouddorp reed haalde een paar voetgangers in. Hierdoor reed zij niet geheel rechts en mede daar door verleende zij een personenauto die van de Koolweg kwam geen vrije door gang. Aanrijding was het gevolg. Auto tegen lichtmast Op de Oosterweg te Ouddorp reed de be stuurder van een personenauto en bij de Bredeweg wilde hij rechtsaf slaan. De snelheid voor het nemen van deze bocht was echter te hoog en de auto kwam tot stilstand tegen een lichtmast. Bij onder zoek door de politie werd een remspoor van tientallen meters aangetroffen. De auto moest worden weggetakeld en de Eneco werd verzocht maatregelen te tref fen voor de defecte lichtmast. Met auto over gevallen laadklep Een bestuurder van een personenauto, die over de Langeweg te Stellendam reed, meldde aan de politie dat hij op die weg over een laadklep van een aanhang wagen was gereden. Hierdoor had de auto een kapotte band en velg. Op de laadklep zat nog een kenteken, dus de eigenaar was bekend. De eigenaar bleek de klep al te missen en belde de politie. Hiermede konden beide partijen bij el kaar worden gebracht en kon de zaak worden afgehandeld. Inbraken in auto's Twee geparkeerde auto's, welke stonden op respectievelijk de Groenendijk en de Strandweg te Ouddorp, werden door on- bckcndcü opengebroken. Op de Groe nendijk had men van de auto het portier- raam aan de rechterzijde ingeslagen en een tas met inhoud weggenomen. Op de Strandweg had men van de auto eerst geprobeerd het portierslot aan bestuur- derszijde te openen en daarna, toen dit niet gelukte, werd het rechterportierraam ingeslagen. Uit de auto nam men een zwarte rugtas met papieren weg. Vernieling fiets Bij de bushalte van de Eendrachtsweg te Stellendam stalde een jongeman zijn fiets. Ondanks dat zijn fiets een 'anti- lekband' had bleken vandalen toch in staat om zijn band lek te steken. Volgens de melder waren er meerdere fietsen met lek gestoken banden. Hij wilde geen aan gifte doen, maar het wel melden bij de politie. In voorkomende gevallen is het echter raadzaam om altijd aangifte te doen, mede omdat het daarmee in zichte- lijk wordt welke incidenten zich op een bepaalde plaats voordoen en bij het aan houden van verdachten mogelijk wordt verhaal te halen bij die 'vemielers'. Dhr. A. Beuker (49), dinsdag nog voor de klas op z'n vroegere werkplak, een scholengemeenschap met 4000 leerlin gen in Hoorn, heeft woensdagochtend, rond negenen, z'n opwachting ge maakt in Middelhamis waar hij als nieuwe rector van de Regionale Scho lengemeenschap dhr. Traas opvolgt. De schoolpopulatie en de nieuwe rector hebben elkaar daar voor 't eerst getrof fen, en de kennismaking leek veelbelo vend. Met de leraren was al kennis ge maakt, nu deed dat burgemeester Sleur- ink die als voorz. van de bestuurscom missie dhr. Beuker installeerde, waarna de leerlingen Pim v. d. Valk en Alexan der Schuring hem, als geste van de leer lingen, bloemen aanboden, een vriende lijkheid die ook door mevr. de Groot namens ouders en medezeggenschaps raad al was gepleegd. Mevr. Sleurink had in haar installatie- woorden niet nagelaten de blijdschap van het gemeente-, c.q. schoolbestuur, over de snelle vervulling van de vacature te laten horen en dhr. Beuker werd op z'n nieuwe post en in z'n nieuwe woonplaats dan ook hartelijk welkom geheten. De school wordt bezocht door louter gezeg- gelijke leerlingen die nooit vervelend zijn, heeft mevr. Sleurink hem voorge spiegeld. Zin IN Dhr. Beuker heeft duidelijk zin in z'n nieuwe baan, temeer omdat de RSGO nog relatief kleinschalig is. Hij heeft z'n zevenhonderd leerlingen dan ook verzekerd er voor hen te zijn zodat ze altijd bij hem terecht kunnen. De leerlingen van wie hij - in Hoorn - afscheid nam hebben hem een leraar genoemd die meestal vriendelijk-, soms streng-, maar altijd rechtvaardig is en zo heeft dhr. Beuker zich aan z'n nieuwe leerlingen gepresenteerd. Dhr. Beuker hoopt z'n bijdrage te leve ren aan een goede sfeer zodat de leerlin gen zich op de school thuis zullen voe len, een sfeer waarin geen plaats is voor agressie of pesterij, waar men respect heeft voor elkaar en eerlijk met elkaar omgaat; „daartoe staat mijn deur altijd voor jullie open!" heeft dhr. Beuker ieder genood. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooralle zekerheid De bestuurder van de vrachtwagen-com binatie van Fleuren Fourage, die maan dagmorgen op de O.L. Vrouwepolderse- dijk omsloeg, een 24-jarige inwoner van het Gelderse Alphen, blijkt aan het onge luk niet meer dan een paar schrammetjes en wat blauwe plekken over te hebben gehouden, terwijl de man toch pas na ruim een uur door de brandweer uit z'n gedeukte en gekantelde cabine kon wor den bevrijd. Hij werd in het Zuiderziekenhuis te Rot terdam 24 uur in observatie genomen, maar er is geen enkel letsel gebleken. Volgende week hoopt de chauffeur weer aan het werk te gaan. RENAULT-dealer Aanrijding Op de Provincialeweg N57 nabij Stellen dam sorteerde een personenauto bij de verkeerslichten voor richting Middelhar- nis, maar besloot op het laatste moment toch richting Ouddorp te gaan. Hij reed dus naar rechts, maar daar bevond zich echter al een andere personenauto. Een aanrijding kon niet worden voorkomen en de schade was aanzienlijk. Geen letsel bij de bestuurders of inzittenden, maar de voertuigen moesten beide worden weggetakeld. Bromfietser slipt Op de Scharrezeeweg te Stellendam kwam de bestuurder van een bromfiets ten val, vermoedelijk door de vervuiling van het wegdek ter plaatse. Het Water schap is verzocht voor het reinigen van die weg zorg te dragen. OPENINGSTIJDEN BUREAUS Ouddorp, Dirksland en Oude Tonge: op afspraak. Het was in augustus 1989 dat de 'Elizabeth' van dhr. H. Tanis werd verkocht aan de sloperij in Hen drik Ido Ambacht. Ze was niet zomaar een 'oude drijvende ijsfa briek', die jarenlang in Stellendam schilferijs had geproduceerd, maar men had hier te maken met de 'Hudson', één van vóór de oorlog al varende motorsleepboten van L. Smit Co., internationale sleep- dienst. Deze sleepboot heeft in de oorlog grote diensten bewezen en ook na de oorlog heeft ze, onder bevel van kapitein Ben Weltevreden, (Oncle Ben) grote reizen gemaakt. Wij willen vandaag, nadat er al een aan tal jaren door vrijwilligers aan is ge werkt, de 'Hudson' nog eens voor het voetlicht halen en laten weten hoe het deze beroemde zeesleper is vergaan. In deze oude sleper is een stukje maritieme historie bewaard gebleven. De 'Hudson' kwam in 1939 in de vaart en heeft tot 1962 onder deze naam geva ren. m i^ ISO 9002 In dat jaar werd de nieuwe 'Hudson' ge bouwd en de oude werd alvast omge doopt in 'Ebro'. Zij heeft van mei 1962 tot juni 1963 on der deze naam gevaren. In 1964 kocht dhr. D. de Jager deze sleepboot en ver bouwde haar tot 'drijvende ijsfabriek' met als vaste ligplaats de Deltahaven in Stellendam. Dhr. de Jager had de voor malige 'Hudson' omgedoopt als 'Johan- Dirk', z'n eerste kleinzoon. In 1977 werd de 'Johan-Dirk' verkocht aan dhr. H. Tanis, die de sleepboot c.q. ijsfabriek 'Elizabeth' noemde, in 1989 volgde de verkoop door dhr. Tanis. In augustus van dat jaar werd er een werkgroep gevormd die de 'Elizabeth' wilde kopen van de sloper met de bedoe ling ze weer in originele staat terug te brengen en haar weer de vertrouwde naam 'Hudson' te geven. In 1990 werd de toen blauw geverfde sleepboot naar de RDM in Rotterdam ge sleept en de transportband voor de ver plaatsing van het gemaakte ijs werd ver wijderd. In de 25 jaar dat de sleepboot als ijsfa briek in Stellendam heeft gelegen, heeft zij heel veel te lijden gehad. Het casco was nog goed maar daar is alles mee ge zegd. In februari 1992 werd de 'Hudson' op de wal gezet bij Scheepswerf Vlaardingen Oost. In september 1994 werd de sleepboot weer in haar element terug gezet nadat het gedeelte onder de waterlijn geheel was opgeknapt. Zij werd naar Verolme in de Botlek ver sleept en de leerlingen van de Verolme- opleiding hadden een prachtig object om aan een echt vaartuig te werken. Daar is toen heel veel gedaan om de sleepboot weer in originele staat te krijgen. Bunker- en watertank werden inge bouwd, de masten werden eraf gehaald, ontdaan van roest en weer op de plaats gebracht. Ontluchtingskokers werden gerepareerd en er werd ook een nieuwe machinekamerkap vervaardigd en ook werd er een beting op geplaatst. Kortom, het exterieur kreeg een duidelij ke, originele, gedaanteverwisseling. De vaste ligplaats is in de Leuvehaven te Rotterdam bij het Buitenmuseum, maar in 1993 en 1994 was de oude 'Hudson' te bewonderen bij de 'Furiade', een jaar- NOVAA lijks terugkerend nautisch evenement in Maassluis. Nu het aan de buitenkant zichtbaar wordt dat er daadwerkelijk het één en ander is gebeurd, is ze ook dit jaar weer te zien op de 'Furiade', die morgen, zaterdag 4 oktober, wordt gehouden. Op 30 september ging de 'Hudson' door de Leuvehavenbrug en de Erasmusbrug, gesleept door twee sleepboten van Ko- tuc, naar Maassluis, waar afgemeerd werd in de buitenhaven. Het renoveren van zo'n sleepboot kost vele duizenden guldens en wegens het ontbreken daarvan heeft het stichtingsbe stuur besloten om voorlopig van het in bouwen van een motor af te zien. Om toch het één en ander gerealiseerd te krijgen zijn er certificaten te verkrijgen om dit project te steunen. Door de aankoop van dit, in vier kleuren uitgegeven certificaat, wordt u symbo lisch eigenaar van een deel van de 'Hud son'. De certificaten worden genummerd en op naam gesteld en worden in de onderstaande gelimiteerde verhoudingen uitgegeven: 100 stuks t.b.v. het sloependeka 2.000,- 100 stuks t.b.v. het tussendeka 1.000,- 300 stuks t.b.v. het hoofddek..a 500,- 500 stuks t.b.v. het cascoa 100,- Ook is het mogelijk een specifiek onder deel van de 'Hudson' op uw kosten te laten restaureren en dan kan gedacht worden aan de restauratie van de anker- winch, de inrichting en de betimmering van de stuurhut enz. Op het door u gerestaureerde gedeelte wordt dan uw naam als sponsor aange bracht. Men kan het schip bezichtigen in Maas sluis en zij blijft tot ongeveer 15 oktober in Maassluis liggen om dan weer naar het buitenmusem te Rotterdam te ver trekken voor verdere renovaties. Maarten Bezuijen AKTIEÜ! -)^i- Knöps B.V. ^'i'-X VX-V^ip Oir-,, ^-K Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Man onwel Vingerling3 - 3241 EB Middelhamis-TeMOl 87) 482518 Audio - video apparatuur - Elektrische huislioudelijl<e app. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw vi/oning Doetinchemsestroot 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 ^3^^ KEMA CERTIFICATE 36570 ij Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Deze cartoon wordt u aangeboden door B.V. de Weduwe C. Kolff Zn. Accountants kANTooR Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 687066/Fax6842 13 Ud van: Jaarrekeningen Fiscale aangiften Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Middelhamis Telefoon (0187) 482222 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SniDK) - RSKWTAQE - FOTOORAFIE ^^^^■""dj czi zzn CU n ^^l OUDDORP- Wesfcrtraat 35 - Talafoon (0187) 6816121 Fax B83734 RENESSE ~PTint3tK>p-Hogazoom172-Telefoon (0111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1