FOLDERBEZORGERS BI J U IN DE BUURT HELP ONS E LP E Bijzonder geslaagde jubileum-groenmarkt van de KMTP - Groei en Bloei Ford Escort Bloedafname Middelharnis BIG MAX Tafeltennis- kampioenschap Nieuwe fietsroute langs De Kwade Hoek RBBS Reclame verdeling VAKANTIEWONING Gebr. de Waal iTifilTTÏ^ Omgaan met rugklachten Dodelijk verkeersslachtoffer Uitslag koppelwedstrijd 'Viscromte' SincCries Jan M/V Tel. (0181) 644366 'Eva til Zoek de rust 'm het beierse woud BENT U OOK ZO'N ÉÉN OP DE VIJF? NATIONAAL FONDS GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID Dierenopvang Goeree-Overflakkee Tuincentrum Voogd 2e Pompoenwedstrijd!! j DINSDAG 23 SEPTEMBER 1997 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God, f I Die leven gaf en leven spaarde, werden wij ver- f I blijd met de geboorte van een zoon en broertje 1 Wij noemen hem Arjan Theo en Karin Lugtenburg-de Berg Tineke, Lenette Amoud, Leonard I 22 september 1997 1 I Acacia 39, 3247 DA Dirksland i Kraambezoek graag binnen 14 dagen. vraagt voor geheel Goeree-Overflakkee Verdiensten: 1,5 cent per folder „Geprezen zij de Here, Dag aan dag draagt Hij ons; die God is ons heil" {Psalm 68:20) Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Eva is geboren op 21 september 1997 Huig en Anique de Kreij Anne, Judith Lijster 20 3245 TR Sommelsdijk Tel. (0187) 48 22 41 Indien mogelijk bezoek graag tijdens ■■ji- de kraamdagen. ook in herfst en winter te bezoel<en (In winter ook skimogelijkheden, school, huur uitrusting enz. en dat alles binnen 30 km van woning.) 2 pers. per dag DM 45,- 4 pers. per dag DM 70,- Vraag inlichtingen en folders: Drukkerij Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)48 27 29 Fax (0187) 48 57 36 ja/nee Giro 18181 Onder een stralende zon stonden ludieke vogelversclirikkers op zaterdag jl. in en buiten Stad aan 't Haringvliet de weg te wijzen rich ting 'de schuure van den ouwen jonckert' aan de Voorstraat, waar door de KMTP - Groei en Bloei een jubileum-groenmarkt was ge organiseerd t.g.v. het 125-jarig be staan. Zeventien goedgevulde kramen stonden opgesteld in en om de oude landbouw- schuur. Het geheel ademde een feestelij ke sfeer. Het Koninklijk in de naam van de Maat schappij voor Tuiinbouw en Plantkunde werd benadrukt in de openingsspeech van mevrouw Sleurink, de burgemeester van Middelharnis. „Koninklijk is ook het werk waarmee de leden van de vereniging zich bezig hou den als ze zich uitleven in hun zorg voor alles wat groeit en bloeit in en om het huis. Dit werk getuigt ook van een maat schappelijke betrokkenheid en verant woordelijkheid", aldus de burgemeester, die er vast van overtuigd was dat de KMTP weer zo'n nieuwe periode zou vol maken. Vergezeld van goede wensen opende ze de feestelijke groenmarkt. De voorzitter van de afdeling Goeree en Overflakkee, de heer J. van Oosterom, was bijzonder blij dat de groencommis sie er in geslaagd was deze fleurige markt te organiseren. Aan alles was te merken dat de organisatoren er heel veel tijd ingestoken hadden en zich grote in spanningen getroost hadden om een schitterend eindresultaat te bereiken. En dat eindresultaat was ook werkelijk fan tastisch. Mevrouw Sleurink werd door hem be dankt voor haar goede woorden en wen sen en de heer Van Oosterom vond, dit gehoord hebbende, dat in haar een goede 'Groenambassadrice' voor het eiland van natur, rust, kust en ruimte schuilging. Een plezierige verrassing vormde de aan bieding (nu nog symbolisch met een aquarel-impressie van mevr. Ad de Baar) van een viertal leilinden, die de plaats zullen innemen van een stel kaprijpe populieren bij het historische kerkje van Stad. De heer Van Oosterom wilde daar voor, t.z.t. ter gelegenheid van boom- plantdag 1998, nog eens met de burge meester naar Stad terugkomen. En die uitnodiging werd gaarne aanvaard. Sluitstuk van deze feestelijke opening vormde de aanbieding van een door mevr. Henny 't Zand geschilderd bord, met de naam van de oude schuur, die nu eigendom is van de familie De Zeeuw, als dankvoor het gratis gebruik ervan. Om één uur was de markt geopend en al direkt na de opening stroomden de men sen toe en die grote toeloop bleef de hele middag. In een (zoals iemand zei) nostalgische sfeer werden er goede zaken gedaan op de markt waar velerlei in de aanbieding was: o.a. kalebassen, pompoenen, tuinor- namenten, droogbloemenboeketten, tuin- spulletjes uit grootmoeders tijd, bloem- aquarellen, etsen, planten, stekjes, beton- gietsels enz. enz. Bloemen werden tot prachtige creaties geschikt en zusterver enigingen op het eiland als I.V.N. en de V.N.L.B.-G. en O. verstrekten de men sen informatie over hun doelstellingen. Heerlijke culinaire produkten konden geproefd worden, bloemen werden in creatieve schikkingen verwerkt en de kout aan de koffietafel was bijzonder gezellig. Voor de kinderen was een aparte hoek ingericht, waar ze pompoenen konden uithollen en meedoen aan een tuinquiz. Een telkens weer volgeladen huifkar trok de hele middag z'n rondjes door Stad aan 't Haringvliet; en reken erop dat er op die kar genoten werd! Door het muziekgezelschap 'Speelgoed' werd luister bijgezet, die in deze entoura ge heel passend was. Velen uit Stad en daarbuiten hebben er beslist geen spijt van gehad op die zon overgoten nazomermiddag deze jubi- leummarkt bezocht te hebben. Het afdelingsbestuur van de KMTP- Groei en Bloei mag terugzien op een zeer geslaagde jubileumviering, waarop tevens twaalf nieuwe leden toegevoegd konden worden aan het ledenbestand. Gevonden SOMMELSDIJK Zeer jonge lapjes POES; 8 weken, donker, zwart, rood, witte pootjes. NIEUWE TONGE Jonge zwarte KATER; niet gecastreerd. OUDE TONGE Jong zwart-wit KATJE; opvallend gete kend, wit-zwart gevlekt (als een koe). Inlichtingen (0187) 651887. autom., orig. open dak 128.000 km, beige M Mooie auto f2.750,- Tel. (0187) 64 19 54 Op de bloedafiiame-avond, gehou den op maandag 22 september j.l. in de Technische School te Middel harnis, gaven 469 donoren bloed. Een goed resultaat wat natuurlijk te dan ken is aan de vele donoren die bereid waren belangeloos hun tijd en energie af te staan. Alleen door de inzet van zove- len kan Nederland zelfvoorzienend blij ven. Het belang daarvan zien velen pas op het moment dat men het zelf nodig heeft. Natuurlijk kan een bloedafname-avond zoals van maandag j.l. niet georganiseerd worden als er geen vrijwilligers zijn. Daarom hartelijk dank aan allen die op welke manier dan ook hebben bijgedra gen aan het resultaat van deze afname avond. De volgende afname-avond is op 16 maart 1998. Jongelui, veel van jullie hebben af gelopen voorjaar meegedaan met de tuin-ontwerp wedstrijd, en de jongste onder jullie met een kleur- wedstrijd. Bij inlevering bij Tuincentrum Voogd hebben jullie een zaadje van de wed strijdpompoen 'Big Max' meegekregen om mee te doen aan de pompoenwed strijd. Na een mooi voorjaar, een koele zomer- start en een hittegolf zijn er grote planten gegroeid met mooie gele bloemen die later de pompoenen gaven. Nu de eerste week van de herfst is aangebroken zijn de meeste pompoenen volgroeid en kun nen geoogst worden. Wat moet je nu doen? Zoek de grootste pompoen uit en leg deze in de zon zodat ze mooi kan bij- kleuren. Heb je geen grote pompoen maar wel een hele mooie dan kun je ook meedoen aan de pompoenwedstrijd. Er zijn namelijk 2 keer 3 prijzen te win nen: 1 e, 2e en 3e voor de zwaarste pom poen en Ie, 2e en 3e voor de mooiste pompoen. Jullie kunnen je pompoen inleveren op vrijdag 17 oktober of zaterdag 18 okto ber. Bij inlevering worden ze gelijk ge wogen. In de daarop volgende week kan ieder een bij jullie oogst komen kijken en beoordelen welke de mooiste is. Op zaterdag 25 oktober om 16.00 uur is de prijsuitreiking en kunnen jullie je pompoen weer op komen halen. Als aandenken aan de wedstrijd maken we van iedere deelnemer bij inlevering van zijn/haar pompoen een foto in een mooi herfst-decor. De foto mag je later op komen halen. Tot ziens op de pompoenwedstrijddagen van Tuincentrum Voogd. De gezamenlijke tafeltennisvereni gingen van Goeree-Overflakkee organiseren op zaterdag 18 okto ber 1997 (aanvang 9.30 uur) voor de vierde maal in successie de Flakkeese tafeltenniskampioen- schappen. Als lokatie is deze maal gekozen voor het sportcomplex 'Grutterswei' te Oude Tonge. De deelname is uitsluitend voor bewoners (vanaf 8 jaar) van Goeree- Overflakkee. Er zal gespeeld worden in afzonderlijke poules voor recreanten tot 16 jaar, recre anten vanaf 16 jaar en NTTB-competitie- gerechtigde spelers. Voor de winnaars in de verschillende categorieën zijn bekers beschikbaar gesteld; daarnaast ontvangt iedere deel nemer een attentie van de organisatie. De inschrijving sluit bij het bereiken van het maximum aantal deelnemers (100), doch uiterlijk op 11 oktober a.s. Het inschrijfgeld bedraagt tot 16 jaar 5,- en vanaf 16 jaar 10,- per persoon. Nadere informatie en inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar op de volgende adressen. L. Poot, Geuzenpad 24, 3252 AK Goedereede, tel. 492121 H. van Oudenaren, Dijkstraat 12, 3245 AE Sommelsdijk, tel. 486660 L. F. Brands, Doelenstraat 9, 3255 AB Oude Tonge, tel. 641102 W. Thoonen, Magnoliastraat 12, 3257 XH Ooltgensplaat, tel. 632418 De kampioenschappen worden mede mogelijk gemaakt door sponsoring van de Rabobanken op Goeree-Overflakkee en Univé Verzekeringen te Hellevoet- sluis. Iedereen heeft wel eens last van rugpijn. Meestal gaat dat vanzelf weer over, aar sommige (ook jonge) mensen hebben zo vaak en zo intense pijn, dat ze in geen enkele stoel meer lekker zitten, er te genop zien om het huis uit te gaan of nog vervelender, uw werk niet meer kunnen doen. Toch is er lichamelijk geen oorzaak te vinden. Je vraag je af waar die rugpijn dan toch vandaan komt en wat je eraan kan doen om de pijn te verminderen of te voorkomen. Bent u zo iemand? Dan is de cursus 'Omgaan met rugklachten' wellicht iets voor u. U leert in 6 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur en 1 terugkombijeenkomst enkele maanden later, wat u zelf kunt doen om rugpijn te verminderen, dan wel te voorkomen. De cursus is bedoeld voor volwassenen die al lange tijd last hebben van lage rugpijn (a-specifiek), dus klach ten hebben die niet veroorzaakt zijn door een ziekte als bijvoorbeeld hernia, reuma en dergelijke. Onder deskundige leiding van een fysio therapeut wordt elke week aandacht be steed aan een bepaald onderwerp en wor den spierversterkende-, houdings- en ontspanningsoefeningen gedaan. Tijdens het theoretische deel wordt onder meer gesproken over de oorzaken van lage rugpijn, de invloed van omgevingsfacto ren (stress, minder gezonde levenswijze) en houding. Een gastdocent gaat in op pijn en pijnbeleving en verder komen aan de orde: het dragen van goed schoei sel, sportbeoefening en u krijgt prakti sche tips, ook aan de hand van een video. Het uitwisselen van de ervaringen van de deelnemers wordt als een belangrijk on derdeel van elke bijeenkomst gezien. Wij raden u aan om door uw huisarts te laten vaststellen dat u tot bovengenoem de groep (mensen met A-specifieke rug klachten) behoort. Kosten: 120,00 voor leden van Kruis werk ZHE Gezondheid Service en ƒ205,00 voor niet-leden. Op de weg N59, tussen het kruispunt Schaapsweg en de Hellegatdam, is gis teravond een dodelijk verkeersongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 41-jarige heer Gerris, inwoner van Mid delharnis. Deze reed richting Flakkee toen hij van zijn rechterbaan afweek en op de linkervoorkant van een hem tege moetkomende bus botste. De kleine combiwagen van het slachtoffer werd zwaar beschadigd en kwam op de kop in de berm terecht; het slachtoffer was eruit geslingerd. Hij was op slag dood. De bus vervoerde het bloedtransfusie team dat gisteravond in Middelharnis ruim vierhonderd halve liters bloed had verzameld. Ze waren wel erg geschrok ken maar niemand van hen was gewond geraakt. Voor de brandweer van Den Bommel was het voor het eerst dat met het nieuwe voertuig werd uitgerukt. De Stichting Duinbehoud en de Vereniging voor Natuur- en Land schapsbescherming Goeree-Over flakkee hebben bij de provincie Zuid-Holland aangedrongen op het autoluw maken van de Oostdijkse- weg op Goeree. Zij vinden dat deze weg deel moet gaan uitmaken van een nieuwe, rondgaande fietsroute langs en door de duinen bij natuurgebied De Kwade Hoek. Het provinciaal bestuur neemt op 22 oktober a.s. een besluit over het aanleg gen van een nieuw stuk fietspad. Voor dien zal het aan de orde worden gesteld in de statencommissie voor milieu, vrij dag 26 september a.s. Het betreft een stukje van het landelijk fietspadennet werk, dat door de duinen en langs het natuurgebied De Kwade Hoek zal komen lopen. Over de route van dit stukje uit fietspad 240 wordt al enige jaren onder handeld tussen Natuurmonumenten, Stichting Duinbehoud, Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee, gemeente Goede reede, waterschap en provincie. De natuurbeschermingsorganisaties vrees den voor aantasting van de natuurwaar den van de Kwade Hoek. Meer betreding en verstoring door recreanten dan nu het geval is, verdraagt het kwetsbare gebied niet. Een maand geleden vernamen de organi saties uit de krant, dat met hen overeen stemming zou zijn bereikt over een nieu we tracé. De provincie heeft een nieuwe route voorgesteld, waar alle partijen mee akkoord zouden moeten kunnen gaan. In dit voorstel zal de nieuwe route geen gebruik maken van het bestaande ouder- houdspad in de Kwade Hoek. Er zal, aan de polderzijde van de zeewering, een geheel nieuw pad worden aangelegd. Verstoring en betreding van het natuur gebied wordt zo voorkomen. De Stichting Duinbehoud en de Vereni ging voor Natuur- en Landschapsbe- scherming Goeree-Overflakkee kunnen instemmen met dit voorstel, maar alleen onder een aantal voorwaarden. Zo moet de verharding van het onderhoudspad worden opgeruimd en vervangen worden door duinzand. Als andere belangrijke voorwaarde stellen zij dat de Oostdijkse- weg wordt afgesloten voor doorgaand autoverkeer. Het aanbrengen van een fietssluis ter hoogte van het parkeerter rein bij de ingang van de Kwade Hoek is daarvoor voldoende. Zo ontstaat een ver keersveilige, rondgaande fietsroute door de duinen bij Ouddorp. Huizen van aan- wonenden en het parkeerterrein blijven echter per auto bereikbaar. Gehouden op 20 september, aantal koppels 30 1G. Legierse - W. Melissant...31480 gram 2. C. Koert J. Mastenbroek26220 gram 3. D. Mierop- M. Groenendijk26220 gram 4. N. Bazen-W. Schaaf ...19140 gram 5. Kruithof-de Vries17840 gram 6. D. van Antwerpen - Chr. Blokland17440 gram 7. T. Pijl - C. Westdijk16260 gram 8. H. Maan- L. Breederveld15700 gram 9. Joh.Jordaan - C. Versluis15240 gram 10. C. d. Boer-G. d. Otter ...1480 gram 11. J. Kalle- P. Zoon14160gram 12. Schikhof- Verbaas13700 gram 13. J. Bruggeman- B. van Vugt12700 gram 14. P. van Nimwegen - J. Witte7800 gram 15. A. Schaaf- B. Berkenbosch7520 gram im^XIXlIiriIITTXIITTTTTTITTITTTTTYl 'l Bij bezoek van meer dan 4 pers., extra slaapkamer a 15 DM beschikbaar Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (HoII. sprekend) Verlovingskaarten Geboortekaarten Jubileumkaarten Trouwkaarten Visitekaartjes Enveloppen Briefpapier Brochures Fakturen Boeken Folders Posters Sommige \'R01iJKl'; KOPPEN zijn sclTijn... Liefst 3 miljoen Nederlanders, één op de vijf!, zijn van tijd tot tijd depressief. Of ze krijgen stress. Of ze worden zomaai angstig of agressief. Of hebben ernstige eetproblemen. Of zij rotiwen jarenlang na het \erlics \an een geliefde. Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) steunt daarom vele projecten. Steun ons werk. Meer info? Het NFGV heeft gi atis diverse themafolders beschikbaar Postbus .51(13. 35I)2J(: fuccht. Telefoon (1)30) 297 11 97 HET NEDERLANDSE RODE KRUIS i^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 5