Gouden speld voor jubilerende Rinia Rode Kruis afd. Ooltgensplaat had prachtig jubileumfeest Vliegveld Goeree-Overflakkee Kinderkledingbeurs Vliegveld Goeree-Overflakkee Stellendamse Ondernemersactie ten bate van KNRM -w JUL^fAlNNAARD ^^"VASTGOED Oecumenische dienst Vredesweek Kerkdienst Ger. Gemeenten 70e Jaargang DINSDAG 23 SEPTEMBER 1997 No. 6639 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930-Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Ingezonden: Schendt zondagsrust en schaadt eüandelijke economie Met waardering hebben we in Eilanden Nieuws van jl. vrijdag het interview met Gedeputeerde Van der Goot van de pro vincie Zuid-Holland gelezen. De heer Van der Goot zegt over Goe ree-Overflakkee: „Het eiland is altijd onderdeel van Zuid-Holland geweest en vervult binnen de provincie een be langrijke functie o.a. op het gebied van recreatie en natuur en landschap. Het eiland wordt als een uniek onderdeel beschouwd van de diversiteit aan landschappen binnen Zuid-Holland. De provincie investeert veel geld in de recreatie, de monumentenzorg en na tuur en landschap..." Dit standpunt van Gedeputeerde Staten doet verwachten dat de provincie Zuid- Holland Goeree-Overflakkee niet zal versjacheren als de bevolking het zelf niet wil. Eveneens met waardering hebben we in uw krant van jl. vrijdag kennis genomen van de heldere stellingname van de RPF en de SGP tegen een vliegveld op Goe ree-Overflakkee. De week daarvoor heeft de VVD zich al uitgesproken tegen een vliegveld op ons eiland van kust, rust, natuur en ruimte. Ook het feit dat in provinciale staten van Zuid-Holland kritische vragen zijn ge steld door PvdA, SGP en Groen Links heeft ons gjed gedaan en hoop gegeven. Als zovelen voelen we ons overvallen en verraden door de vliegveldplannen. We zijn verbijsterd door de informatie van de gemeente Rotterdam. Een vliegveld bij Middelharnis/Oostflakkee zou per saldo een weldaad voor de bewoners van Goeree-Overflakkee zijn. Schadelijke effecten worden gebagatelliseerd, voor delige effecten uit dz lucht gegrepen. Terwijl volgens provincie en gemeenten de marktwaarde van Goeree-Overflakkee vooral ligt in de rust die het bewoners en recreanten te bieden heeft, wordt ons door Rotterdam plotseling een vliegveld als werkgelegenheidsworst voorgehou den. Voordat zij oktober/november aan staande een besluit nemen, willen Mid delhamis en Oostflakkee méér infor matie over de gunstige effecten van Op zaterdag 4 oktober a.s. wordt in het gebouw van peuterspeelzaal Pippeloentje, aan de Kastanjelaan 3 te Middelhamis een kinderkle dingbeurs gehouden. Wie voor een klein bedrag in het bezit wil komen van goede tweedehands kin derkleding, moet deze beurs, die van 10.00 tot 12.00 uur wordt gehouden, be slist komen bezoeken! Iedereen die goede kinderkleding over heeft en die graag wil verkopen, kan dit op vrijdag 3 oktober a.s. tussen 9.00 en 11.00 uur of 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur brengen op bovengenoemd adres. Een kwart van de opbrengst van deze beurs is voor de peuterspeelzaal en de rest gaat naar degene die de kleding heeft ingebracht. S.v.p. geen babykleding, ondergoed, schoenen of speelgoed voor verkoop in leveren. Voor inlichtingen en/of vragen over deze beurs kunt u bellen met Simone Kiewiet, tel.(0187)484415. een verlies- en lastpost waarmee Rot terdam al her en der heeft geleurd. De voorlichting van de gemeente Rotter dam op de voet gevolgd hebbend, weten we nu al wat er komt. Een gewichtig en geleerd uitziend rapport met vriendelijke geluidscontouren, geen vliegerij op zon dag en vooral veel banen. Wij mogen hopen dat geen der bestuur ders van Middelhamis en Oostflakkee zo goedgelovig is zo'n sprookje voor lief te nemen. Dat niemand zich laat gebruiken voor het oplossen van een Rotterdams probleem, waarvan heel Goeree-Over flakkee voor generaties de dupe wordt. De recente discussie rond Schiphol maakt duidelijk dat een startbaan op Goeree-Ovcrf!vikkee de eerste aanzet is voor het definitieve einde van een rustig woon- en recreatiegebied met unieke landschappelijke waarde. We zijn dankbaar dat de bevolking van Goeree-Overflakkee zich eenparig blijkt te verzetten: Vliegveld Flakkee onze toekomst? Nee! Met dank voor plaatsing, J. J. den Baars Kampeergaard Oranjehof 2e Stoofweg 1,3247 KA Dirksland Dhr. Joppe heeft de jubilerende Rinia de gouden speld uitgereikt 'Onze' Rinia werd ze genoemd, vrij dagmiddag, toen ze in 'de Goede Ree' gehuldigd werd t.g.v. haar 25-jarig dienstverband als ziekenverzorgende. Rinia Narraina Lionahr heet de van origine Surinaamse die niet alleen in het huis-, maar zelfs in aller harten plaats heeft gekregen. „Opgegroeid in de warmte in Suriname heeft ze eenmaal hier ook warmte ver spreid", werd heel complimenteus over haar gezegd en niet werd geschroomd haar een heel lieve zuster te noemen. Geduldig, zorgzaam en altijd in een goed humeur, hoe druk ze het ook had met haar baan en haar vier opgroeiende kin deren. „Heel bescheiden is ze ook", heeft dhr. G. Joppe, secr. van het Stichtingsbestuur van de HDG nog aan Rinia's eigen schappen toegevoegd. In Suriname heeft ze haar opleiding gekregen en die in Sommelsdijk, temidden van een totaal andere cultuur voortgezet. Ze heeft steeds meer gegeven dan genomen, meer geluisterd dan gepraat en dhr. Joppe weet Rinia gelovig dankbaar haar werk te hebben mogen doen. Nog tal van goede jaren werden haar toegewenst en het was dhr. Joppe tot vreugd haar de Gouden speld en een enveloppe met inhoud uit te mogen reiken. Een gave Rinia kennend heeft de huispastor dhr. Korten niet hoeven raden naar de diepere reden waarom zij haar werk zo van harte heeft gedaan en graag voort zal zetten. Niet om geldelijk gewin maar Rinia weet dat haar beroep haar van God gegeven is, ze ervaart haar beroep als een Goddelijk beroep, waarin de liefde boven alles uit stijgt, geduldig en vriendelijk maakt, be schermend en vertrouwend doet zijn. Meer sprekers zijn nog gevolgd, colle ga's en bewoners van het huis, cadeaus en bloemen hebben ze Rinia aangebo den, haar, haar man, zoons, schoondoch ters, haar zussen en... haar kleinkindje gefeliciteerd. Als er één mens deze middag diep geluk kig was, ja, dan was dat Rinia, velen ten voorbeeld! Goeree-Overflakkee B.V. In de vredesweek (21-28 september) wordt op donderdag 25 september a.s. een oecumenische dienst gehouden in de Exoduskerk, Dorpsweg 97 te Sommels dijk. Het thema van de dienst is: 'Aange vochten vrede'. Muzikale medewerking wordt verleend door het St. Ceciliakoor en het Jeugd- koor van de R.K. kerk te Oude Tonge. Aanvang dienst 19.30 uur. U bent van harte welkom. Rï^Q^BQp Ingezonden: Inderdaad, wat bezielt de burgemeesters van Middelhamis en Oostflakkee dat zij een vliegveld op dit eiland bespreekbaar achten? Als het door de PvdA momenteel aange hangen geloof in referenda iets meer in houdt dan dit met de mond te belijden zou dit onderwerp zich hiervoor uitste kend lenen. Dan zal blijken dat beide (PvdA) burgemeesters hun antennes absoluut niet goed afgesteld hebben op het gevoel van de inwoners. Als men al iets wil beleven van de 're creatieve' luchtvaart moet men maar eens op een mooie dag naar de Galathese polder in Oostflakkee (tussen Langstraat, Achthuizen en Ooltgensplaat) komen en luisteren hoe de toch al onder druk staan de betrekkelijke rust van het platteland, o.a. door het 'beleid' van het Waterschap om minder wegen beschikbaar te stellen voor steeds meer verkeer - verstoord wordt door recreatievliegers afkomstig van o.a. vliegveld Seppe die hier hun- rondjes komen draaien, af en toe krijger tje spelend, hun motoren uitschakelen om te kunnen 'zweefvliegen' en dan weer inschakelen als ze te laag zijn geko men. Bovendien hebben we dan ook nog 2- maal per week de koninklijke luchtmacht op bezoek met haar laagvliegende straal jagers en ook nog de helicopters van de luchtmobiele brigade. Ach ja, het is immers maar een dun bevolkt gebied en die weinige mensen die daar wonen heb ben dan pech gehad. Zoals ik ook al tijdens de hoorzitting op merkte t.a.v. één van de voorlichters van Rotterdam, waarom moet een handjevol recreatievliegers hun lawaaisport opleg gen aan zo'n 45.000 inwoners van Goe ree-Overflakkee en nog eens tientallen duizenden anderen die tijdens hun vakantie de broodnodige rust komen zoeken op één van de schaarse rustige plekjes van Nederland? Als ik aan het zeilen ben probeer ik de zones waar de lawaaiige speedboten en jetski's bezig zijn te vermijden; lucht- vaartlawaai kan ik echter niet ontwijken, dat wordt mij opgedrongen. Hoewel de burgemeesters van Dirksland en Goedereede al meteen verklaarden de vestiging van een luchthaven onbe spreekbaar te vinden, hoeven zij zich echt geen illusies te maken dat met de vestiging hiervan in de driehoek Middel hamis, Stad en Oude Tonge, zij versto ken zullen blijven van rondjesdraaiende vliegtuigen. Als er eenmaal een vliegveld is blijft het m.i. niet beperkt tot de 60.000 vliegbe wegingen, we zullen er dan ook nog eens 'evenementen' bijkrijgen in de vorm van vliegshows e.d. Als ik zo'n behoefte aan het vlieggebeuren mocht hebben, zou ik toch meteen naar Rotterdam-Overschie of Schiebroek verhuizen? Ingeval er een vliegveld komt, wie gaat dit dan exploiteren? En wat gebeurt er als er een exploitatitekort dreigt? Gaan we die 60.000 vliegbewegingen dan maar naar boven aanpassen of gaan de gemeentelijke tarieven op dit eiland dan nog verder omhoog? Laat Rotterdam zélf de problemen maar oplossen en ons er niet mee opzadelen! Laat ze ook van Ko- rendijk wegblijven; het Haringvliet mag dan wel breed zijn. het vomit echt geen belemmering voor de vliegtuigjes. De afdeling Ooltgensplaat en omstreken van het Ned. Rode Kruis her dacht jl. zaterdag 20 september 1997 haar 50-jarig bestaan. Het begon met een vaartocht vanaf Bruinisse met de Salonboot *De Veerman' van de Gebr. Huizer, waar meer dan 100 gasten aan boord een fijne middag werden bezorgd met een vaart over de Grevelingen. Een stralende zon verhoogde de gezelligheid. De gasten waren de minder-validen, de oude ren en hun begeleiders van het bestuur en de kolonne uit Ooltgensplaat, Achthuizen, Den Bommel en ook enkele bewoners van 'Ebbe en Vloed'. Receptie Na de tocht ging de groep met twee bus sen naar 't Fort 'Prins Frederik' te Oolt gensplaat waar het bestuur recipieerde. Daarna volgde met z'n allen een drukke gezellige lunch. Op deze receptie kwamen veel vertegen woordigers van Rode Kruis afdelingen van het eiland, verenigingen en instanties van de dorpen van Oostflakkee. Van het hoofdbestuur was mevrouw Els Dekker afgevaardigd en van de Regio de heer Hans van Steen. Van het district Goeree-Overflakkee de heer Bram Hoek uit Ouddorp. Oud-voor- zitter van de afdeling De Plaat, de heer F. J. A. van Peperstraten was gaarne onder de gasten. De heer Rob Maliepaard ver tegenwoordigde B en W van Oostflakkee en hulpverlenende organisaties, zoals Brandweer etc. zonden afgevaardigden. Mede door de unieke accommodatie van het Fort had het geheel een gezellige sfeer. Bestuursvoorzitter dhr. G. W. Kroon heeft z'n gasten een historisch overzicht van het verenigingsbestaan gegeven, op 22 juli 1947 werd die opgericht op insti gatie van burg. C. Slobbe. Secretaris werd dhr. A. de Vries, penningmeester mevr. M. L. Quispel, en leden mevr. H. Kobus-Jordaan en dhr. P. in 't Veld. Voorz. Slobbe werd na zijn vertrek naar Zwijndrecht opgevolgd door burg. F. W. Hordijk. De afdeling heeft door de jaren heen van zich doen spreken, met name bij de jaar lijkse collecten (met zelfs 18 campagne borden voor de hoogste opbrengst in de Provincie), de jaarlijkse bloedafnames en er kwam, in 1957, een jeugd Rode Krais afdeling tot stand. Het deed voorz. Kroon uitermate veel deugd de jubilerende afde ling een nog bloeiende afdeling te mogen noemen, mede dankzij de onbaatzuchtige inzet van vrijwillige medewerkers. Prominent werd dhr. P. in 't Veld genoemd, hij behoorde bij de oprichters en nóg altijd is hij actief voor de afdeling met wat dhr. Kroon noemde 'adviserende en publicerende' activiteiten. Als blijk van waardering speldde dhr. Kroon dhr. in 't Veld de gesp voor 50 jaar trouwe dienst op, vergezeld van een Oorkonde en een boeket bloemen. Ook colonnecommandant Klaas Birkhoff werd gehuldigd, hij voor 40 jaar trouwe inzet. Dhr. Birkhoff heeft te kennen ge geven zijn Rode Kmis activiteiten te wil len beëindigen, hij zal worden opgevolgd door mevr. Anne Schilperoort-Poortvliet. Dhr. Birkhoff werd hartelijk bedankt om het feit dat hij de colonne tot een goede kem heeft gesmeed. Fusie De afdeling zal gaan fuseren met die van Oude Tonge, en samen hopen ze onder de noemer afdeling Oostflakkee verder te gaan. Voorz. Kroon kon ten besluite een prach tig gebaar maken met de 5.000,- die de De huidige bestuurders, v.l.n.r.: mevr. J. van Rossum-Grootheer, mevr. J. in 't Veld, dhr. P. in 't Veld, mevr. Ypelaar-v. d. Havik, dhr. L. C. Braber, mevr. S. M. Bakker-Coes, dhr. K. Birkhoff, dhr. B. Bakelaar en voorz. G. W. Kroon jubilerende afdeling ontvangen heeft. Ze werden geschonken aan mevr. Els Dek ker, ten behoeve van de renovatie van de Valkenberg, een van de Verzorgingsva- kantieprojecten van het Ned. Rode Kruis. Mevrouw Dekker (afkomstig uit Nieuwe Tonge) was zeer verrast met deze mooie gift, waaraan ook het Gemeentebestuur, talrijke verenigingen en particulieren hebben bijgedragen. Mevrouw Dekker heeft 25 jaar de leiding gehad over het vakantie-project 'De Val kenberg' te Velp en is nu de ambassatri- ce om door lezingen en bezoeken bij de afdelingen en particulieren geld beschik baar te krijgen voor de herbouw van dit tehuis dat door brand grote schade heeft geleden. Ook zet mevrouw Dekker zich in voor een familietehuis waar kinderen die zeer ernstig ziek zijn en in een termi nale staat verkeren kunnen worden opge vangen en worden verzorgd. Wethouder Maliepaard sprak namens het Gemeentebestuur van Oostflakkee woor den van waardering en felicitaties. B en W zijn blij met het feit dat de afdeling het zo goed doet en wenste de vereni- ging(en) nog vele goede jaren toe. Tot slot bedankte de heer Kroon allen die tot het welslagen van dit herdenken hun steun in velerlei vorm hebben verleend; de afgevaardigden voor hun komst en ge schenken, de 'Bommelband' uit Den Bommel die muzikale medewerking ver leende en de heer K. Baas met zijn perso neel voor de fijne ontvangst, de prettige en goede verzorging van de lunch en de receptie. De gemeente Oostflakkee schijnt sowieso al iets met 'geluidsporten' te hebben. Bij het Hellegatsplein wilde men destijds een gebied inrichten voor motor cross, hetgeen niet doorging i.v.m. pro testen van o.a. de golfclub bij Numans- dorp. In september 1990 was men bezig te bekijken of er een vliegstrip voor ULV's kon worden ingericht bij Oolt gensplaat, hetgeen gelukkig ook niet doorging. Zou dit de gemeentelijke opvatting van 'progressiviteit' kunnen betekenen? Mag men niet meer van de stilte - voorzover nog aanwezig - genieten of zijn we al zover gezonken dat we niet meer tegen de stilte c.q. rust kunnen? Inderdaad, wat bezielt de burgemeesters van Middelhamis en Oostflakkee? F. A. Andeweg Galatheseweg 2 3256 LE Achthuizen OOLTGENSPLAAT - donderdag 19.30 uur ds. M. J. van Gelder van Ridderkerk-Slikkerveer. De Stellendamse Ondernemers zijn vandaag een actie begonnen waarvan de baten aan de KNRM ten goede zul len komen. Begin dit jaar zou zo'n saamhorigheid nog onwaarschijnlijk zijn geweest omdat de Vereniging toen in zichzelf verdeeld was, maar sinds maart, toen een nieuw bestuur aan trad, is de Ondernemersvereniging weer actief en eensgezind. Dat heeft dit jaar al tot meerdere acties geleid, o.a. een braderie met meer dan honderd kramen die stonden vanaf het Oranjeplein tot aan de Voorstraat; deze week, van 22 t/m 27 september houden de 24 Ondernemers een themaweek, waaibij de klanten-, maar ook de school jeugd betrokken wordt. Op school wordt hen een leerzaam boekje over de KRNM uitgereikt; overigens geniet de KNRM bijzonder veel sympathie in het vissers dorp waamit koene redders zijn voortge komen. De ondernemers zullen in hun etalages op het werk van de KNRM wijzen, ze hebben in hun zaken een collectebootje en ze houden een kassabonnenactie waarin het de bedoeling is dat consumen ten vier verschillende bonnen, uit 4 ver schillende winkels, opplakken waarmee mooie prijzen te verdienen zijn. Zaterdagavond zullen die in het Haegse Huus door de burgemeester bekend wor den gemaakt. Die avond treedt de Volendamse zanger Jan Veerman op. Kaarten a 20,- zijn verkrijgbaar bij V.G. de Luifel en in 't Partumeurtje op de Voorstraat. De avond tevoren, vrijdagavond, zal er met de jeugd een lampionoptocht zijn gehouden. De ondernemersvereniging kreeg derhal ve nieuw leven ingeblazen; hel hardst heeft wellicht Teo van Gurp geblazen, de eigenaar van V.G, 'de Luifel' die zijn mede-ondernemers het belang van samen op te trekken voor ogen heeft gehouden en de ondernemers hebben aan zijn op roep gevolg gegeven. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA AMddelharnis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - arUMO - REPORTAGE - FOTOQRAFIE OUDOORP - Wsstetraat 35 -- TsMoon (DIST) 6816121 Fwc 683734 RENESSe - Prifrfshop - Hogozoom 172 - Tehfoon <0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1