huttnrechtse Brandweer Den Bommel in z'n nopjes met nieuw combinatie-voertuig GS komen met steeldioudende argumenten om Goeree-Overflal(l(ee bij Zuid-Holland te houden 3iS'v K-a karels autoschade 'Hornbok' van strand gehaald SGP Statenfractie stelt vragen Ramoco b.v. De Vries Ook bewoners Eendrachtswegboos... A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER JÜL^MINNAARD VASTGOED Overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland onnodig en ongewenst! MOOIE PRESTATIE UITNODIGING VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1997 No. 6638 JBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS tratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. 1 J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De SGP Statenfractie heeft aan het College van GS m.b.t. de onver hoopte vliegveldplannen op Goe- ree-Overflakkee de volgende vra gen gesteld: 1. Heeft het college kennis genomen van de berichten in het Reformato risch Dagblad van 9 september, Ons Eiland van 11 september en Eilanden- Nieuws van 12 september over de mogelijke aanleg van een vliegveld op Goeree-Overflakkee? 2. Onderschrijft het college de opvatting van de gemeente Rotterdam dat Rot terdam Airport als zakenvliegveld ge handhaafd moet blijven, maar dat de recreatieve en reclameluchtvaart daar zal moeten verdwijnen? RENAULT-dealer Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 687066/Fax6842 13 Lid van: Administratieve j,^,^^^ begeleiding verwerking NOVAA Tussentijdse cijfers 3. Wanneer het antwoord op boven staande vraag bevestigend luidt, acht het college het dan niet wenselijk om eerst een onderzoek in te stellen naar verplaatsen van dergelijke activiteiten naar een van de andere in ons land aanwezige vliegvelden alvorens mo gelijkheden van een nieuwe locatie te onderzoeken? 4. Heeft een onderzoek naar mogelijk heden bij bestaande vliegvelden als bedoeld bij vraag 3 inmiddels plaats gevonden, en zo ja tot welke vliegvel den is dat onderzoek beperkt geble ven en wat waren de resultaten van dat onderzoek? 5. Is het college niet met ons van mening dat recreatievliegen en recla- mevliegen zeer milieu-onvriendelijk is en daarom van overheidswege meer teruggedrongen dan bevorderd en/of gefaciliteerd zou moeten wor den? 6. Is het college niet met ons van me ning dat het eventueel realiseren van een vliegveld op Goeree-Overflakkee in strijd zou zijn met het ruimtelijk beleid van de provincie waarin voor Goeree-Overflakkee grote waarde toegekend wordt aan rust, natuur en landschap? 7. Acht het college het niet een juiste procedure om wanneer er sprake zou zijn van een veranderend ruimtelijk beleid met betrekking tot Goeree- Overflakkee, daar eerst de staten over te consulteren alvorens in het gebied zelf informatie-avonden te beleggen of daar althans medewerking aan te verlenen? 8. Is het college niet met ons van me ning dat het beleggen van informatie ve bijeenkomsten zoals genoemd in voornoemde perspublicaties voorba rig zijn, onnodige onrust onder de be volking teweeg brengen en bestuurlij ke verhoudingen tussen lokale be stuurders en provincie onnodig ver storen? w.g. K. V. d. Ketterij M. Houtman Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraUezékerhód! Goeree-Overflakkee B.V. Voor de l<oop of verl<oop van uw woning De 'ouwe' Magirus Deutz brandweerwagen van Den Bom mel heeft het woensdagavond, na bijna achttien jaar trou we dienst, plotseling af laten weten, maar dat was door de blusgroep zo geënsceneerd. Vanuit een onverwachte hoek stormde, met toeters en bellen, het nieuwe blus- en hulp verleningsvoertuig af op de plaats van de brand om zich vervolgens, voor 'Bommelstee' uitgebreid te laten bewon deren. „De Tango Sierra 542 is voor elke uitruk gereed", heeft bevelvoerder Osseweijer tevreden uitgeroepen. Aan plaatwerk en aan de pomp ging de oude wagen (d.d. 1980) zodanige mankementen vertonen dat vervanging nood zakelijk werd, want met name het Bommelse korps dient over het beste materieel te beschikken, bezig als het dikwijls is met het blussen van branden en hulpverlening bij verkeersongeval len op de Rijksweg. Bij het gemeentebestuur heeft de vervan ging van het materieel gehoor gekregen waardoor, mede dank zij de inspanning van een ingestelde werkgroep, woensdag avond de nieuwe bluswagen M.A.N. 12.192 kon worden gepresenteerd, een combinatievoertuig, met Ziegler opbouw, voor de prijs van.340.000,-! De overdracht Woensdagavond had in 'Bommelstee' de overdracht van de nieuwe wagen plaats, eerst door dhr. de long namens Ziegler Winschoten aan burg. Van Pelt die vervolgens de sleutel weer aan de Bommelse ploeg heeft doorgegeven. Loftuiting te over, voor het 'uiterst moderne materieel' waar mee, in combinatie van de Bommelse ploeg, 'uiterst gedreven brandweerlui' goede resultaten te behalen zullen zijn, zo voor zag dhr. de Jong die behalve de nieuwe wagen, namens zijn bedrijf voor de ploeg een enveloppe met inhoud achterliet. Mooi moment Burg. Van Pelt typeerde het moment van de overdracht als een mooi moment, voor de brandweer, voor de gemeente en ook voor alle burgers die er zeker van mogen zijn dat de hulpverlening er aanzienlijk op vooruit ging. Bij de demonstratie die ter plekke werd gehouden werden wat brandende pallets geblust, maar zo enthousiast ging dat onder leiding van 'pompbediende' burg. Van Pelt dat alle 1500 liters verspoten werden zonder dat het brandje effectief geblust was, maar tenslotte bleek het blussen kinder werk, ook daadwerkelijk door wat kleingoed uitgevoerd. Brandweercommandant Jan van Drongelen en bevelvoerder Niek Osseweijer hebben hun blijdschap tot uitdrukking ge bracht, want zij weten op hun materieel en op hun mensen te kunnen rekenen. Zaterdagmorgen is de trots van de brandweer, de nieuwe M.A.N, van 9 tot 12 uur te bezichtigen bij de kazerne. DEN HAAG - Er moeten heel goede argumenten zijn om met Goeree-Overflakkee bestuurlijk te gaan schuiven, vindt gedeputeerde H. van der Goot, die onder meer Bestuurlijke Zaken in zijn porte feuille heeft. Die argumenten kan hij nog steeds niet vinden, zeker niet nu de Tweede Kamer onlangs heeft bepaald, dat de stadsprovincie Rotterdam moet bestaan uit de stad Rotterdam met de zeventien omlig gende gemeenten, die nu reeds de Stadsregio Rotterdam vormen. De Drechtsteden en de Hoekse Waard zullen geen deel uit gaan maken van de stadsprovincie. Daardoor komt Goeree-Overflakkee niet geïsoleerd te liggen van Zuid-Holland en dus ziet de gedeputeerde geen enkele goede reden, waarom de Staatsse cretaris van Binnenlandse Zaken het eiland toch naar Zeeland wil laten verhuizen. In het Kamerdebat kwam naast de vor ming van de stadsprovincie ook het eiland Goeree-Overflakkee aan de orde. Staatssecretaris Van de Vondervoort heeft aangegeven dat ze van mening is dat het eiland naar Zeeland dient te ver huizen. De twee wetsvoorstellen, waarin de definitieve vorming van de stadspro vincie geregeld wordt met taken en bevoegdheden én de provinciale herinde ling van Goeree-Overflakkee, zullen na de verkiezingen begin 1998 in de Twee de Kamer behandeld worden. Gedepu teerde Staten hebben stelling genomen tegen de uitspraak \'an de Staatssecretaris en aangegeven, te zullen ijveren om Goeree-Overflakkee bij Zuid-Holland te laten blijven. Rust Gedeputeerde Van der Goot gaf in het gesprek dat wij naar aanleiding van de recente ontwikkelingen met hem hadden aan, het jammer te vinden dat de discus sie over een te vormen Stadsprovincie, Goeree-Overflakkee in een dilemma heeft gestort. Hij is bang dat de bestuur ders op het eiland zich teveel laten leiden door een hypothetische angst. Daardoor zijn de blikken op Zeeland gericht, ter wijl eigenlijk niemand écht uit Zuid-Hol land weg wil. "Van al mijn bezoeken aan het eiland, heb ik begrepen dat men in bestuurlijk opzicht eigenlijk het liefst met rust gelaten wil worden. Er is ook geen enkel goed argument te vinden om bestuurlijk met het eiland te gaan schui ven. Er zijn wél argumenten om het eiland bij Zuid-Holland te laten. Deze zullen we ook uit gaan dragen en neer leggen bij de landsbestuurders. We zul len vechten om Goeree-Overflakkee te behouden. Dat zou het beste zijn voor het eiland, daar zijn wij vast van over tuigd!" Argumenten Van der Goot noemt een aantal argumen ten die volgens Gedeputeerde Staten van 1^ ISO 9002 Ingezonden: Niet alleen de bewoners van de Molen straat in Goedereede zijn boos op wet houder Visser, maar ook de bewoners van de Eendrachtsweg te Stellendam. Tot tweemaal toe is er onder de bewo ners een succesvolle handtekeningenac tie gehouden ten einde tot snelheidsbe- perkende maatregelen te komen en een alternatieve route voor de Z.W.N, bus sen, die voor veel overlast zorgen, voor te leggen. Deze laatste maatregelen zou geen extra kosten met zich meebrengen. Maar wethouder Visser vindt het gezeur en is niet van plan maatregelen te treffen. Kennelijk is het in deze tijd nog moge lijk dat in een democratisch bestuurde gemeente, waar door burgers gekozen raadslieden besturen, niet daadwerkelijk naar diezelfde burgers wordt geluisterd. AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voorruiten 2.onder eigen risico Knöps B.V. OUDDORP Onze dorpsgenoot, de heer L. J. Flik- weert, kreeg één dezer dagen bericht over zijn slagen voor het zevende en tevens laatste deel van het S.P.D.-diplo- ma. De heer Flikweert is nu voor alle zeven delen geslaagd zonder herexa mens. Een prachtige prestatie en dat via avond studie, zeker voor zo'n zwaar diploma, waarbij 50-70% zakt. Wij wensen de heer Flikweert veel suc ces in zijn verdere loopbaan. Een stroom van brieven, l<aarten en iiulp tegen een vliegveld op Goeree- Overflakkee Is op gang gekomen. Hebt u al van u laten horen? Stuur een kaartje aan: Voorlopig Actiecomité Goeree-Overflakkee p/a Stationsweg 2 3247 BW Dirksland Namens het comité, Cathy Westdorp Zuid-Holland ervoor pleiten om het eiland bij Zuid-Holland te houden. Aller eerst is er de historische verbondenheid en functie. Het eiland is altijd al onder deel van de provincie Zuid-Holland geweest en vervult binnen de provincie een belangrijke functie, o.a. op het gebied van recreatie en natuur en land schap. Het eiland wordt als een uniek onderdeel beschouwd van de diversiteit aan landschappen binnen Zuid-Holland. De provincie investeert veel geld in de recreatie, de monumentenzorg (o.a. molens) en natuur en landschap, onder meer in het Grevelingenschap. (vervolg op binnenzijde van dit blad) Vrijdag 12 september werd de Stellen- damse reddingboog 'De Zeemanspot' gealarmeerd om 12.00 uur. Het Deense jacht 'Hombok' met 1 man en een poes aan boord, was onderweg van IJmuiden naar Londen. Vanwege motorstoring wilde de schipper rustiger water opzoe ken en was het Goereese Gat ingevaren en voor de kust van Rockanje voor anker gegaan. Het anker was echter gaan krabben. De schipper heeft nog geprobeerd op de zei len van het strand weg te komen, maar dat lukte niet. De 'Hombok' raakte hoog op het strand. Er was geen marifoon aan boord. Uiteindelijk werd via de politie de Kustwachtpost Ouddorp gewaarschuwd, die op haar beurt de bemanning van De Zeemanspot alarmeerde. Gezien de korte afstand van de haven tot de plaats van stranding was men snel bij het scheepje. Eenm.aal bij het jacht aan gekomen constateerde men dat het geheel droog lag, zodat er omheen gelo pen kon worden. Gezien de onstuimige weersvoorspelling wilde de bemanning van de reddingboot toch proberen het scheepje in diep water te krijgen. Als men gewacht zou hebben tot hoog water, kon het wel eens in grotere problemen geraken. De poging lukte en üet Deense scheepje werd veilig de haven van Stel lendam binnengesleept. MIDDELHARNIS D.V. 24 september 1997 hoopt in de zaal van de Chr. Ger. Kerk, Hoflaan 42 te Middelhamis, mevr. Stuurman aanwezig te zijn met najaarsstoffen, wol, hand- werkartikelen en hobby materiaal. Dames heeft u belangstelling, woensdag middag van 13.00 tot 17.00 uur bent u van harte welkom. 70e Jaargang voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 AcCOUMANTskAINTOOR WngerlingS - 3241 EB Middelharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel^trisclie huislioudelijke app. Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Tëefoon; (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Doefinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 Gedeputeerde Van der Goot: "Goeree-Overflakkee moet bestuurlijk met rust gelaten worden. KEMfl CERTIFICATE 36570 1 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Middelharnis Telefoon (0187) 482222 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - SnJDK) REPOBTAQE - FOTOOHAHE ^^3 ^^3 W^3 CZ] CU C3 dD C^ OUDDORP-WostsbBat3S'T9hfoon (0187)681612/Fax683734 E-Printahop-Hogéxoom 172-Telefoon (0111) 4^400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1