Fa. Melissant uit Nieuwe Tonge opende filiaal in Ouddorp Betere communicatie met ernstig verstandelijk gehandicapten met behulp van video en computer Ook Wbv 'Middelhamis' gaat verkopen (010) 2741135 Reumapatiëntenver. DROPAKTIE Hoofdpijn te Lijf Demonstratiedag bij 'Vlieto' Shantala babymassage Geslaagde verkoping OPBRENGST KOLLEKTE Najaarsmarkt in Oude Tonge Cursus Geestelijke Vorming De Zeemanspot in aktie voor Belgisch jacht Politie 24-uurs telefoon: Haamstede-conferentie 1998 Echtpaar Ooitgensplaat zwaar gewond Bibliotheek vernieuwd Paul Kieviet concerteert in Middelharnis Opbrengst PIT-kollekte 1997 Volleybalvereniging Sparta Middelharnis ZÓ nieuw is het nog dat de firmanaam 'Melissant' nog aan- gebraclit moet worden, maar 'Meiissant dames-, lieren- en l(inderl{leding' is al wel degelijk gevestigd in de Ouddorpse Weststraat, in het pand waarin men voorheen meubelhan- del Dorsman vinden kon. Het moederbedrijf is en blijft in Nieuwe Tonge gevestigd, 'Cor Melissant', de grondlegger, kennen ze daar haast al vijf enzeventig jaar, zoon Dick en z'n echtgenote Lenie hebben de zaak voortreffelijk voortgezet, vernieuwd en uitgebreid waar door fa. Melissant voor de consument uit de wijde regio een goede bekende is geworden. In Nieuwe Tonge wordt het hele assortiment gevoerd, tot zelfs woningstoffering toe. Het filiaal in Ouddorp beperkt zich tot kleding, het wat 'jonge re' segment en kinderkleding vanaf maat 92. Het echtpaar Melissant zocht expansie, niet noodzakelijkerwijs in Ouddorp maar daar is het tenslotte wel van gekomen toen hun oog viel op een aantrekkelijk pand. Ze mikken niet eens op de duizen den vakantiegangers die Ouddorp bezoeken, al zijn die natuur lijk van harte welkom, veel meer is het assortiment afgestemd op de autochtone bevolking waarom ze ook het vakantiesei zoen lieten passeren vooraleer de nieuwe zaak - op 4 septem ber - te openen. Burg. Sinke verrichtte de opening en noemde de zaak een aanwinst voor Ouddorp te zijn. De van origine Ouddorpse Karja Spee-Grinwis is er filiaalbe- heerder. Zij heeft haar opleiding genoten aan de Mode-acade mie te Rotterdam; ze werkte ook een aantal jaren in de mode, maar heeft ook een kantoorbaan gehad. Dat ze bij de fa. Melis sant terecht kwam zit 'm voor een deel in de vriendschap die ze onderhoudt met Willeke Melissant die zelf bij de Rabobank een baan heeft. Dochter Willeke is getrouwd met een zoon van raadslid G. Moerkerk wiens vrouw Leni bij 'Melissant' ver koopster is geworden, een die 't zichtbaar 'in de vingers' heeft! MIDDELHARNIS Een weldaad voor ouder en baby De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masse ren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tij dens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed. Plaats: wijkgebouw Kruiswerk ZHE, Langeweg 72 te Middelhamis. Data: vrijdag 19,26 september, 3,10,17 en 31 oktober 1997. Tijd: 09.15 tot 11.15 uur. Kosten: 100,00 voor leden en 135,00 voor niet-leden. OZ-Zorgverzekeringen geeft verzeker den met een plus- of toppakket 75,00 extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. NIEUWE TONGE De stichting Adullam voor gehandicap tenzorg wil iedereen bedanken, die op welke wijze ook, heeft meegewerkt aan de verkoping van 6 september jl. in Mid delhamis aan het Zandpad. Tevens dank aan alle mensen die ons steunden door sponsoring en medeleven. Maar niet in het minst het publiek dat het mooie bedrag van 5.500,- bij elkaar ge bracht heeft. Werkgroep Nieuwe Tonge OUDDORP In onze gemeente is het mooie bedrag van 8.248,15 opgehaald voor de Neder landse Kankerbestrijding. Geefsters en kollektanten hartelijk dank. Het bestuur A.s. donderdag, vrijdag en zaterdag wordt in Oude Tonge de Najaarsmarkt gehouden, zaterdag aangevuld met een 'herfst'markt waarop extra veel kramen zullen worden opgericht. MIDDELHARNIS - Een betere com municatie met zeer ernstig meervoudig gehandicapten, zodat ook zij meer vorm en inhoud kunnen geven aan hun eigen leven. Dat is het doel van een landelijk experiment waar vier in stellingen voor verstandelijk gehandi capten aan meedoen. Zuidwester in Middelharnis, Eemeroord in Baarn, 't Heechhout in Beetsterzwaag en Hen drik van Boeyen in Assen. Op 27 sep tember a.s. wordt in de Meerpaal van Hernesseroord in Middelharnis een Doedag georganiseerd over dit onder werp. Mensen met een beperkte woordenschat of mensen die helemaal niet kunnen spreken, communiceren op een andere manier over wat zij willen of niet willen. Dat gebeurt bijvoorbeeld door oogcon tact, met lichaamstaal, met geluiden. Mensen die hen goed kennen, begrijpen deze communicatie. Maar hoe draag je dit over, op nieuwe begeleiders bijvoor beeld? De vier instellingen voor verstandelijk gehandicapten hebben een projectgroep ingesteld die onderzoekt hoe de commu nicatie met ernstig meervoudig gehandi capten te verbeteren. Het project wordt gefinancierd door De Open Ankh, het werkverband waarvan de vier instellin gen deel uitmaken. De projectgroep heeft een methode ontwikkeld waarin gebruik gemaakt wordt van video en computer. Gefilmde gedragingen worden met be hulp van een computerprogramma geco deerd, waardoor relevante uitingsvormen geselecteerd kunnen worden. Met de naasten worden deze uitingen besproken, wat wordt bedoeld en hoe moet gerea geerd worden? Dit alles wordt dan vast gelegd in een zorg- of leefplan. Het onderzoek naar deze vorm van com municeren, inclusief de praktijk van het werken met het zorgplan, is in 1996 ge start en gaat zo'n drie jaar in beslag ne men. Inmiddels is het onderzoek in een fase dat een Doe-dag over communicatie met ernstig meervoudig gehandicapten wordt georganiseerd. Verschillende onderdelen worden be handeld op deze Doedag: het communi catie-experiment met video en computer, het project 'Overstag', het belang van de 'circle of friends', actief samen bezig zijn. Het belevingstheater 'De lachende zon' zal cliënten en begeleiders actief be trekken. De Doedag wordt op 27 september a.s. gehouden in de Meerpaal van Hernesser oord in Middelhamis. Belangstellenden kunnen contact opne men met de heer J. Versluis, telefoon (0187) 483888 (Zuidwester). Hoofdpijn komt veel voor. De meest voorkomende hoofdpijnen zijn span ningshoofdpijn en migraine. Mensen die regelmatig hoofdpijn hebben weten hoe zeer deze klachten hun leven kunnen be heersen. Als u weet hoe uw lichaam rea geert in allerlei situaties, hoe uw dag- en eetpatroon in elkaar steekt, kunt u hoofd pijnklachten leren verminderen en voor komen. Een cursus Hoofdpijn te Lijf kan u daarbij helpen. Het doel van deze cursus is leren wat men zelf kan doen om hoofdpijn te ver minderen dan wel te voorkomen door middel van het aanleren van oefeningen, het bijhouden van een hoofdpijnboek en dergelijke. Naast de cursusleider geeft een diëtist in formatie over gezonde voeding en voe ding als uitlokkende factor voor hoofd pijn. Indien nodig zal zij individuele af spraken maken om het voedingspatroon te wijzigen. De cursus bestaat uit acht wekelijkse bij eenkomsten van twee uur en een temg- kombijeenkomst 6 weken na afloop van de cursus. Kosten 140,00 voor leden van Kruis werk ZHE Gezondheid Service en ƒ225,00 voor niet-leden. Inschrijven is mogelijk tot eind septem ber. Daarna wordt plaats en tijdstip be paald, zodat begin oktober gestart kan worden met de cursus. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. De eerste cursusavond in het seizoen 1997/1998 is op D.V. maandag 22 sep tember 1997 om 19.45 uur in het Her vormd Verenigingsgebouw 'De Hoek steen', Ring te Middelhamis. Ds. H. Ro- seboom te Bruchem-Kerkwijk hoopt te spreken over 'Geloof en karakter'. Har telijk welkom. De Stuurgroep Het jacht 'Nautyl', met als thuishaven Gent in België en met 4 personen aan boord, was op 14 september onderweg van IJmuiden naar Breskens, toen het nabij het Slijkgat met motorpech te kam pen kreeg. Het douanevaartuig 'Zeevalk' zag dat het scheepje met problemen te maken had. Zij nam kont^t op met de Kustwachtpost Ouddorp en vroeg de Stellendamse reddingboot te alarmeren om de 'Nautyl', in verband met de zee gang in het Slijkgat, naar binnen te bren gen. De Kustwacht riep de bemanning van de reddingboot op om ongeveer 14.30 uur. De Zeevalk hield het scheepje gaande bij de uiterton, tot de Zeemans pot arriveerde en het overnam en de haven van Stellendam birmenbracht. GEMEENTE DIRKSLAND Speedboot en trailer gestolen en gevonden Dhr. Verwijs, directeur van het Verzor gingshuis 'Geldershof' te Dirksland heeft z'n gestolen speedboot terug gekre gen al vóór hij wist dat'ie gestolen was! Dieven, drie inwoners van Rotterdam, hadden boot en trailer vrijdagnacht weg genomen vanaf de jachthaven Herkingen 'Marina' waar ze op de wal stonden om een kleine reparatie te ondergaan. De tocht die richting Rotterdam had zullen voeren eindigde al bij Hellevoetsluis, dankzij de attentie van de politie die het gerij onverlicht had zien passeren en de Hellevoetse collega's alarmeerde die vervolgens de dieven staande hielden. Nachtelijke, telefonische, informatie bij dhr. Verwijs leerde dat de boot inder daad zijn eigendom was waarop het Rot terdamse trio werd aangehouden. Verlaten plaats ongeval In de Burg. C. Zaaijerlaan zag een getui ge op 13 september dat de bestuurder van een vrachtwagen tegen een gepar keerde personenauto aanreed. Hij reed achteruit. De bestuurder van de vracht wagen reed weg en deelde de eigenaar later mede dat hij niets van de aanrijding wist. Toen hem duidelijk werd gemaakt dat er getuigen waren van het voorval wilde hij wel komen tot een regeling. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met letsel Op de Eendrachtsweg te Stellendam vond op 12 september een aanrijding plaats. Een 17-jarige inwoner uit Goede- reede reed met zijn bromfiets over de Eendrachtsweg. Op de kruising met de Voorstraat kwam hij ten val. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Aanrijding met letsel Op de Provincialeweg te Goedereede vond op 12 september een aanrijding plaats. Twee personenauto's remden af om een parkeerhaven op te rijden. De daar achter rijdende auto remde te laat en week naar links uit. De twee daarop vol gende voertuigen remden op tijd af en de laatste echter niet en botste tegen deze voertuigen aan. Een passagier werd met nekklachten overgebracht naar het zie kenhuis. Rijden onder invloed Op de Dirkdoensweg te Ouddorp werd op 13 september een bestuurder van een BMW aangehouden, afkomstig uit Schwedt-oder, onder verdenking van rij den onder invloed. Na onderzoek aan het bureau kreeg de man een boete opgelegd van 350,-. GEMEENTE MIDDELHARNIS Bekrassen auto Een geparkeerde auto in de G. Comelis- senstraat te Middelharnis werd door onbekenden behoorlijk beschadigd met een scherp voorwerp. Over de gehele zij kant werden krassen aangebracht en ook de motorkap moest het ontgelden. Poging stelen scooter Op de Vissersdijk te Middelharnis had een eigenaar van een scooter deze ge stald tegen de glasbak. Een voorbijgan ger zag dat twee mannen de scooter in de kofferbak van een auto aan het leggen waren. Toen zij de getuige zagen gingen zij er als een haas vandoor, met scooter. De getuige ging achter de auto aan en bij de Havendijk werd de scooter uit de auto gegooid. Helaas is er geen signalement I van de daders en het voertuig dat zij heb ben gebruikt. De scooter werd weer bij de eigenaresse teruggebracht. De scooter bleek echter behoorlijk beschadigd. Schieten met windbuks Op 14 september werd aangifte gedaan van het vernielen van een bestelbus die geparkeerd stond op de Halsjuk te Som- melsdijk. Bij onderzoek bleek dat men met vermoedelijk een zware windbuks op de auto had geschoten. In de linkerzij kant van de bus werd namelijk een ko gelgat ontdekt. Het zou gebeurd moeten zijn tussen zaterdag 13 september 01.00 uur en zondag 14 september 17.30 uur. OPENINGSTIJDEN BUREAUS Ouddorp: woensdag 17 september van 13-16 uur; vrijdag 19 september van 13- 16 uur; dinsdag 23 september van 13-16 uur; woensdag 24 september van 13-16 uur; vrijdag 25 september van 13-16 uur. Dirksland: op afspraak. Omdat de vakanties in 1998 eerst op 5 september eindigen, zal de 14e Haamste de-conferentie D.V. op 7, 8 en 9 septem ber 1998, opnieuw in de Talma-hoeve te Garderen, worden gehouden. Een deelnemer aan de laatstgehouden conferentie heeft z'n bijbeltje achtergela ten. Het is via tel. (0187) 482560 terag te krijgen. Het bestuur van de Woningbouwvereniging 'Middelhamis' heeft, in navolging van dat van de Wbv. 'Sommelsdijk' besloten een deel van zijn woningbezit aan de huurders daarvan te verkopen. Het betreft ruim vijfhonderd woningen waarvan de huurprijs de ƒ650,- per maand overschrijdt. De gemeente heeft te kennen gege ven ermee in te stemmen zodat verkoop geen enkel beletsel onder vindt. Het Wbv.-bestuur zal de procedure, o.a. taxatie van de woningen in beweging zetten. Het is overigens de bedoeling de woningen die voor verkoop in aanmerking komen bloksgewijs te verkopen. Het echtpaar Jac. v. d. Welle-van Dam (78) uit Ooitgensplaat is zaterdagmiddag in het Merwedeziekenhuis te Dordrecht opgenomen. Hun personenauto, een klei ne Citroen AX, was door een achterop komende personenauto geramd. De be stuurster daarvan had niet opgemerkt dat dhr. V. d. Welle, op de Provincialeweg ter hoogte van Bleskensgraaf, daartoe gemaand door een rood verkeerslicht, voor een wegopbreking als derde in de rij, zijn auto tot stilstand had gebracht. De Citroen werd zó in elkaar gedrukt dat de brandweer beide inzittenden heeft moeten bevrijden; ook de beide dames uit de achteropkomende auto zijn in een Dordts ziekenhuis opgenomen. De familie v. d. Welle was op weg naar een dochter in Houten, ze hadden, de weg waarop ze werden aangereden, genomen i.v.m. het landelijke-, en veelal mstige karakter van die weg. MELISSANT De bibliotheek in 'Melishof' is ver nieuwd door de aanschaf van nieuwe kasten. Er is nu een bestand van 3000 boeken. Leest u graag? U bent van harte welkom elke vrijdagavond van half 7 tot half 8 in 'Melishof'. Herdenking Bruhns, Mendelssohn en Brahms Aanstaande zaterdag, D.V. 20 septem ber, hoopt organist Paul Kieviet in een bijzonder concert muziek uit te voeren van Nikolaus Bruhns, Felix Mendels- sohn-Bartholdy en Johannes Brahms. Het bijzondere van dit concert is het her- denkings-karakter. Alle drie genoemde componisten worden dit jaar herdacht; het is respectievelijk 300, 150 en 100 jaar geleden dat zij overleden. Alle drie hebben ze fantastische orgel muziek gecomponeerd, die alle aanlei ding geeft om er een speciaal concert aan te besteden. Vooral de grote romanticus Johannes Brahms is als orgelcomponist te weinig bekend. U las in het 'Eilanden-Nieuws' de laatste twee weken over hen: eerst een korte schets over hun leven, en in een tweede artikel een overzicht van de uit te voeren muziek. Dit stukje is dan ook alleen maar be doeld als een herinnering èn een opwek king om te komen luisteren. Lokatie: Grote Kerk, Middelhamis. Aanvang: 20.00 uur. De Reumapatiëntenvereniging van Goe ree-Overflakkee start op maandag 22 september 1997 het seizoen met als onderwerp: Reuma Netwerk Fysiothe rapie. Op deze avond komen de fysiotherapeu ten mevr. Lagendijk en dhr. G. v. d. Most ons vertellen hoe zij fysiotherapie geven aan mensen met Reuma-Arthrose. De laatste jaren is er in de behandeling van de reumapatiënt nogal wat veran derd, zoals Medicijnen-Chirurgische ingrepen en als logisch gevolg, de Fysio therapie. In oktober 1996 is men vanuit de toen nog Dr. D. den Hoedkliniek en het St. Franciscus Gasthuis begonnen in de re gio Rotterdam fysiotherapeuten bijscho ling te geven door specialisten en andere disciplines uit de bovengenoemde zie kenhuizen. Ook Goeree-Overflakkee valt onder dit Netwerk Fysiotherapie in de regio Rot terdam. De kennis die zij hebben vergaard willen zij graag in praktijk brengen en voor mensen met reuma is dit zeer belangrijk. Hebt u belangstelling en wilt u meer weten dan bent u hartelijk welkom op maandag 22 september a.s. Aanvang 19.30 uur, in het ziekenhuis van Dirks land, in de RUWBOUW, Staüonsweg 22, Dirksland. Voorinformatie: tel. (0187) 681927. MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK De koUekte t.b.v. het 'gezamenlijke thuisfront' heeft het mooie bedrag van ƒ3.312,40 opgebracht. Alle gevers daar voor onze hartelijke dank. Speciale dank komt toe aan alle kollek tanten en medewerkers die geheel op vrijwillige basis hun steentje hebben bij gedragen. Zonder hun inspanning was dit mooie resultaat nooit gehaald! Joh. Kieviet MIDDELHARNIS De vrouwenvereniging 'Lydia' te Mid delhamis hoopt deze week, dus van 15 t/m 20 september, een dropaktie te hou den. U kunt de jongens en meisjes, die ons hierbij helpen, huis-aan-huis ver wachten. De opbrengst is voor de vrouwenvereni ging, om daarvan onze eigen kas te on derhouden, maar ook een gedeelte te be steden aan onze Herv. kerk en een zen dingsproject. De drop die u wordt aangeboden kost ƒ2,75 per zakje en twee zakjes voor ƒ5,00. Wij hopen dat u allen wilt meehelpen om onze aktie te doen slagen. Is er niemand bij u aan de deur geweest, of u was niet thuis, of u vind de drop zo lekker, dat u er nog meer wilt, dan kunt u ze nog tele fonisch bestellen: tel. 486337. Zo lang onze voorraad strekt. Wij hopen op uw aller medewerking. Volleybalvereniging Sparta (recreatief) is begonnen met de trainingen van het nieuwe seizoen. De trainingen worden wekelijks gehou den op maandagavond voor de dames en op dinsdagavond voor de heren. In oktober zal de competitie van start gaan. Daaraan vooraf zal het eerste dames team deelnemen aan het landelijke kam pioenschap, dat gehouden zal worden op zaterdag 11 oktober a.s. in Utrecht. De dames zullen daar het district 17 (Rotter dam) vertegenwoordigen. Indien iemand nadere inlichtingen wil over b.v. de trainingstijden dan kan hij/ zij daarvoor terecht bij mevrouw Nel Vis te Middelhamis, tel. 482866. Op vrijdag 19 september van 13.30 tot 21.00 uur is er bij 'Vlieto' te Middelhar nis een demonstratie van naai- en lock- machines. De importeur van LEWENSTEIN en ELNA stelt deze dag een demonstratrice beschikbaar, die u van alles kan vertellen en laten zien. Gedemonstreerd wordt de nieuwe Elna Lock 704 DEX. Deze lock biedt u 14 verschillende steken waaronder de pro fessionele bovendeksteek (nieuw) dit is dezelfde steek die in de confecüe ge- bmikt wordt om zomen in gebreide stof fen te maken. Hij kan met 2, 3 of met 4 draden in ver schillende breedtes de stof afwerken en gelijktijdig afsnijden. De kettingsteek en diverse rolzoomsteken. Hij is heel gemakkelijk instelbaar door zijn meedraaiende instmktievenster, die ook de spanning goed zet. Uniek is ook de opklapbare naaldhouder voor het een voudig verwisselen en inrijgen van de naalden. Beveiliging: als de naaldhouder, naaivoet, frontklepje en werktafel niet in de juiste positie staan, kan de machine niet werken. De verkoopprijs ligt voor deze bijzondere machine is nu nog net beneden de ƒ2.000,-. Natuurlijk worden er bij aankoop door 'Vlieto' ook instmktielessen gegeven. Ook de Lewenstein Jeans brengen wij onder uw aandacht. Een complete naai machine met nuttige en rekbare steken, een vol automatisch knoopsgat en een harde beschermkap. Een machine die u beslist moet proberen, wanneer u een naaimachine van onder de ƒ1000,- wilt kopen. Zo'n stille en zo'n gemakkelijk bedien- bare machine heeft u zelden gezien. Als u uw machine wilt vervangen of wil beginnen met zelf kleding maken, kom aan naar deze demonstratiedag, want er IS nog veel meer te zien bij Naaimachi- nehandel 'Vlieto', Westdijlt 42 te Mid delharnis. De dagelijkse 'bemanning' van de nieuwe zaak, Karja Spee (l) en mevr. Moerkerk Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2