Perenboompje staat weer in bloei huUnrechtsel In Middelharnis wordt taxussnoeisel apart gehouden Rommelmarkt üi^a !\-a Wat bezielt burgemeesters van Middelharnis en Oostflakkee? tlameefomoH kievit warmte De Vries Vliegveld op Goeree-Overflakkee??? Voorlopig Actiecomité G-O p/a Stationsweg 2, 3247 BW Dirksland Start Open Monumentendag Middelharnis Vliegveld op Flakkee? Slechte zaak Vliegveld Flakkee? Nee! vindt de V.V.D. VASTGOED Zangdlenst in Stellendam Open avond Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' 'Kleur bekennen of van kleur verschieten?!' in litfocentrum Oude Tonge 70e Jaargang 'OEism^. VRUDAG 12 SEPTEMBER 1997 No. 6636 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommeisdijk. Tel. (0187) 48 26 29. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 aan Bewoners - Recreanten - Natuurinstanties Recreatie-ondernemers - Horeca-ondernemers en anderen op Goeree-Overflakkee Een breed georiënteerd platform tegen een vliegveld op Goeree-Overflakkee is momenteel In oprichting. Uw medewerking is nodig, uw mening belangrijk. Wilt u s.v.p. laten weten of u deel wilt nemen aan het platform. Wilt u in elk geval kenbaar maken wat u er van vindt: Wel of géén vliegveld op Goeree-Overflakkee!! Met een kaartje aan: kunt u meehelpen aan de toekomst van ons eiland uniek gebied van kust, rust, natuur en ruimte Namens het Voorlopig Actiecomité, Cathy Westdorp Ingezonden: Wat bezielt de burgemeesters van Mid delharnis en Oostflakkee dat zij een vliegveld op Goeree-Overflakkee be spreekbaar vinden? Op basis van het streekplan en de ruimte lijke visie van de gemeenten op Goeree- Overflakkee hebben bedrijven plannen gemaakt en investeringen gedaan. Particulieren hebben hun spaargeld ge stoken in huizen, recreatiewoningen, sta caravans e.d. Op basis van het ruimtelijk beleid voor Goeree-Overflakkee hebben wij onze kampeergaard Oranjehof ontwikkeld, een kapitaal geïnvesteerd en is ons 'unique sellingpoint': rust, natuur en ruimte. De provincie en de gemeenten op Goe ree-Overflakkee hebben door hun ruim telijk beleid verwachtingen gewekt van een rustig woon- en recreatiegebied. Als het vliegveld bij de polder Oostmoer komt, zullen laagvliegende en luidruchtige vliegtuigen hun rondjes draaien boven een gebied tussen Sommelsdijk, Battenoord, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Den Bom mel, Stad aan 't Haringvliet en Middel harnis. En verder?! Naar verwachting zal het om te beginnen gaan om meer dan 60.000 vliegbewegingen per jaar, die voor het overgrote deel in het week end zullen plaatsvinden. Iedereen kan zelf uitrekenen om de hoe veel minuten dat is. En het aantal vlieg bewegingen kan nog veel groter worden. onder meer omdat er volgens deskundi gen sprake is van een groeimarkt in de sportvliegerij. Het zal overdag - vooral in het weekend - nooit meer stil zijn op Goeree-Overflak kee door zo'n vliegveld dat - men houdt het niet voor mogelijk - midden tussen stille- en r,a;:uui5v-bicuL.n wordt gelegd. Wat bezielt de burgemeesters van Middelharnis en Oostflakkee om een vliegveld op Goeree-Overflakkee be spreekbaar te vinden? Wat bezielt hen om het bespreekbaar te vinden dat de mede door hen gewekte toe- komsverwachtingen van bedrijven en par ticulieren zo worden beschaamd? Gezien hun politieke achtergrond hadden we ook van deze burgemeesters mogen verwach ten dat ze rekening houden met de belan gen van de burgers van hun ge-meenten en de bevolking van Goeree-Over-flakkee. Met dank voor plaatsing, J. J. den Baars Kampeergaard Oranjehof 2e Stoofweg 1, 3247 KA Dirksland Iets klopt er niet in de moestuin van dhr. F. J. V. d. Ouden te Battenoord; óf die ene perenboom volop in de bloesem zit er naast, óf die andere die vol hangt met mooie peren, heeft zich in het seizoen vergist. Maar, 't is bijna herfst en dan hoort een fruitboom niet meer in volle bloei te staan. Dhr. v. d. Ouden weet hoe die speling van de natuur tot stand gekomen is, hij heeft er de hand in gehad. Nadat zo'n maand geleden op het bouwland naast z'n tuin met een (aardappel) loofverbrandingsmiddel was gespoten verbrandde ook het blad van een van de jonge Gieser Wildeman boompjes, wat voor dhr. v. d. Ouden hét signaal was het boompje extra te verple gen, temeer omdat de zomer door een flinke droogteperiode gekenmerkt werd. Het aangetaste boompje heeft op het extra water zó dankbaar gereageerd dat het opnieuw bloesem draagt zoals het ook eerder dit jaar al gedaan had. De temperatuur zal waarschijnlijk ver hinderen dat er nog eetbare peren van komen, maar de aanwezigheid van twee seizoenen in één tuin, vóór- en najaar, werd toch als een bijzonderheid ervaren. Als u meer wilt dan de laagste prijs vooraOexékerhèidï Morgenochtend 13 september a.s. om 10.00 uur opent burgemeester J. G. Sleu- rink-Rabbinge de Open Monumentendag in de gemeente Middelhamis. Zij zal bij de molen 'De Korenbloem' te Sommels dijk een symbolische openingshandeling verrichten. Deze molen wordt momenteel grondig gerestaureerd en is sinds kort weer voor zien van zijn wieken. Dit is dus een passende plaats om de Open Monumentendag te starten, restau ratie is namelijk noodzakelijk voor in standhouding van onze mumenten. Van af deze plaats zal ook de oude RTM-bus gaan rijden. Het een en ander wordt op gevrolijkt door 'Sempre Crescendo', ledereen is hierbij van harte welkom. Voor meer informatie over de te bezich tigen monumenten en de diverse georga niseerde activiteiten kunt u de gratis Open Monumentendagkrant raadplegen. Ingezonden: Het had de burgemeesters van Middel hamis en Oostflakkee gesierd, wanneer ze de moed gehad hadden direct afwij zend te reageren op een verzoek tot over leg over de mogelijke aanleg van een vliegveld op Goeree-Overflakkee, zoals hun collega's in Dirksland en Goederee- de dat ook deden. Natuurlijk vanwege de mogelijke milieu-overlast (ons eiland moest toch zo nodig groen en rustig blij ven?) maar zeker ook omdat een moge lijke stadsprovincie Rotterdam ons niet wenste, de provincie Zuid-Holland tot nu toe ook haar nek niet overmatig heeft uitgestoken om te bewerkstelligen dat ons eiland bij Zuid-Holland blijft, maar we kennelijk wel goed genoeg zijn om een deel van hun problemen rond Zes tienhoven op te lossen. Ik kan helaas het één niet los zien van het ander en dat heeft ongetwijfeld te maken met het feit dat ik steeds minder begrijp van achtergronden en beweegre denen van de politieke besluitvorming. Ik ben er echter wel van overtuigd dat de beide burgemeesters die zich niet op voorhand tegen het onderhavige plan verzetten, ons eiland daarmee een uiter mate slechte dienst bewijzen. Ook de partij waarvan ze lid zijn, die het milieu zo hoog in het vaandel heeft, kan dit plan toch nauwelijks serieus nemen? Bespeur ik, evenals bij de voorkeur van beide ge zagsdragers tot aansluiting bij Zeeland, soms enig opportunisme? P. de Man, Dirksland Ingezonden: Afgelopen week heeft de ondercentrale van de V.V.D. afd. Goeree-Overflakkee (het overkoepelend orgaan van de vier gemeentelijke afdelingen) vergaderd. Tijdens deze vergadering waar zowel be stuursleden van de afdelingen als raads leden (m.u.v. de raadsleden van de ge meente Middelhamis, die de commissie vergadering A.B. Zaken bijwoonden), aanwezig waren, is unaniem besloten om zowel de gemeente-, provinciale- als lan delijke politiek duidelijk te maken dat men absoluut GÉÉN vliegveld wenst op Rakkee. De V.V.D. vindt dat Flakkee een gebied moet blijven, met behoud van het lande lijk karakter waar de uitstraling van na tuur, mst en raimte gehandhaafd dient te blijven. Daarin past niet een vliegveld met minimaal 60.000 vliegbewegingen per jaar, (1 vliegbeweging is lx opstij gen en lx landen ofwel 166 vliegbewe gingen per dag, 360 dagen lang). De ondercentrale van de V.V.D. afdeling Goeree-Overflakkee roept de andere po litieke partijen op om duidelijk kenbaar te maken dat men op Flakkee GEEN VLIEGVELD wenst. Het bestuur van de ondercentrale V.V.D. afd. Goeree-Overflaickee afd. Goeree-Overflalik.ee pi a Voorstraat 5, Ooltgensplaat Neem nou heggeknipsel.,., dat gooi je weg natuurlijk. Piet Vroegindeweij en Marco de Ruiter uit Sommelsdijk, be heerders van de Gemeentelijke begraafplaatsen in Middel harnis en Sommelsdijk, hebben al heel wat karrevrachten afgevoerd, maar het knipsel van de Taxus baccata wordt iuigvuldig apart gehouden, daar dienen ze een heel be langrijk doel mee. Het snoeisel van de Taxus helpt in de strijd tegen kanker. De baccatine uit de naalden van de Taxus vormt de basis voor Taxol, een stof die van groot belang is voor de bestrijding van verschillende vormen van kanker, als eierstok-, en borstkan ker. Overbodig te zeggen dat aan die stof dan ook grote be hoefte bestaat, en wie zou dan niet helpen. Wél in elk geval de genoemde Piet Vroegindeweij en Marco de Ruiter, ze vangen het snoeisel zelfs op plastic op en ze brengen het aan het eind van de knipbeurten zelf naar Numans- dorp waar het bij Intratuin Vogelaar afgeleverd kan worden. Partijen van meer dan 500 kilo zouden zelfs worden afgehaald en daar wordt ook een vergoeding voor betaald, maar de Mid- delhamisse hoeveelheid is daartoe vooralsnog onvoldoende, een vergoeding zou bovendien toch aan de kankerbestrijding ten goede komen. De taxus-snoeisel hoeveelheid uit Middelhamis is overigens groeiende. Dit jaar nog wordt 188 mtr. taxusheg gesnoeid, vol gend jaar wordt dat maar liefst 570 mtr. doordat op de nieuwe begraafplaats van Middelhamis veel taxus is aangeplant. De landelijk ingezamelde hoeveelheid opgehaald snoeisel heeft vorig jaar zelfs 700.000 kilo bedragen. Boot Co boomkwe kerijen b.v. uit Boskoop heeft in Middelhamis het inzamel- vuurtje aangewakkerd; ze heeft ook de Taxus aan Middelhamis geleverd en weet derhalve bij benadering hoeveel snoeisel bij de knipbeurten in juni en september er beschikbaar komt. Voorts is het dan nog een kwestie van goeie wil, maar daar blijkt van Middelhamis' kant op gerekend te mogen worden. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 Op D.V. zondagavond 14 september staat er in de Gereformeerde Kerk in Stellendam een zangdienst op het pro gramma: Een dienst waarin er alle gele genheid is om met elkaar bekende psal men, gezangen, liederen uit de Joh. de Heer-bundel en opwekkingsliederen te zingen. Voorganger in dit samenzijn is ds. J. Koster. Op verschillende momenten hoopt hij iets te vertellen over de beteke nis van het evangelie. Het Vestingkoor uit Hellevoetsluis zal aan deze dienst meewerken en enkele prachtige liederen zingen. Voor deze dienst, die om 19.00 uur begint (dus niet om 18.30 uur!) wordt u/jij hartelijk uitgenodigd en misschien is het een goed idee om eens iemand mee te nemen naar de kerk! Een dienst met en voor belangstellenden! Een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! (Meer informatie: 0187-683431). centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK ADRESWIJZIGING Het verkoopadres van toegangskaarten voor o.a. de Deo Cantemus-Doelencon- certen is gewijzigd. De kaarten zijn vanaf heden te bestellen bij de heer A. Voogt, Hobbemaplein 15, 3262 VB Oud-Beijerland, tel. 0186- 614527. NIEUWE TONGE Op D.V. woensdag 17 september a.s. gaat het Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' weer van start. We beginnen met een leuke avond in Herv. Centrum 'Elim' om 18.15 uur. We gaan dus voortaan niet meer op dinsdagavond repeteren maar op woensdagavond en tevens een kwartier eerder. Jongens en meisjes die vóór het eind van dit jaar 6 jaar worden zijn van harte wel kom op deze avond. Op D.V. woensdag 24 september a.s. gaan we dan echt beginnen met de repe tities. Van 18.15-19.00 uur jongens en meisjes vanaf 6 jaar en van 19.00 tot 19.45 uur alleen meisjes vanaf 12 jaar. Het koor staat onder leiding van Peter Wildeman en zingt psalmen, geestelijke en vaderlandse liederen. We hopen ook dit jaar aan enkele uitvoeringen mee te werken en vinden het fijn als er (ook van buiten Nieuwe Tonge) weer nieuwe kin deren bijkomen. Wat is er immers mer dan met elkaar te zingen van en voor de Heere? Hij is het waard om ook met onze stem gediend en geëerd te worden. Graag zien we jullie op onze open avond op 17 september of op onze eerste repeti tie-avond op 24 september a.s. Heb je/heeft u vragen, bel gemst 652329 of 652128. Appèlavond 1997: Op D.V. zaterdagavond 13 september willen we het verenigingsseizoen weer openen met de jaarlijkse appèlavond. Deze avond komt evangelist H. J. van den Boogaart uit Alkmaar met ons spre ken over het onderwerp 'Kleur bekennen of van kleur verschieten'. Deze avond begint om zeven uur en zal plaatsvinden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. in Dirksland. Iedereen vanaf twaalf jaar is hartelijk welkom, ook ouders, vrienden en vrien dinnen. Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66 Fax 68 42 13 Juiste onder- nemersvorm? Financiële NOVAA fiscale adviezen Op zaterdag 20 september a.s. wordt er een door de SWOO (Stichting Welzijns werk voor Ouderen 'Oostflakkee') geor ganiseerde Rommelmarkt gehouden in het Infocentrum aan de Bernhardstraat 27 te Oude Tonge. De opbrengst zal ten goede komen aan de aktiviteiten voor ouderen. Er is een ruim gesorteerd aanbod van artikelen voor weinig geld. Wellicht is daar ook iets voor u bij. U kunt er ook een kopje koffie drinken met eventueel een overheerlijke wafel of een gokje wa gen, door het bedrag van een grote bood- schappenmand te raden. De rommelmarkt wordt gehouden van 10.00 tot 14.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. AKTIEÜ! Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Knöps B.V. Middelharnis Telefoon (0187) 482222 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - anjCHO - REPORTAGE - FOTOORAHE czi c=] cn Q^ R^^ ^^O nn i=n czi 1=2 c^ ^^j czjcjcziinicncntr^''«—il OUDOORP-WeststraBt3S- rolofoon (0187) 681612/Fax683734 Prtntshop - HogKVom 172 - Tefaftwn pill) 462400 Vingerting3 - 3241 EB Middelhamis-Tel. (0187)482518 Audio - Video apparatuur - Elektrische huislioudelijl<e app. Marco de Ruiter (l) en Piet Vroegindeweij (r) malcen ernst met het verzamelen ACC0UINTANTSI<ANT00R 1 -j Lid van: ■■■^-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1