EIÜVliDEIt-IHEmi/S NIEUWS Trenchtown voorziet in grote belioefte Brandweer Oude Tonge zet twee jubilarissen in het zonnetje Bijenkunstwerk Brandweerloop trekt ieder jaar vele deelnemers voor ouder en kind uit de kerken Muziek op schoot: gezellige cursus 2e hands boekenmarkt t.b.Y. steun Israël Christelijk jongerencafé Jeugdcontact Ouddorp Prijswinnaars van ingeleverde vragenformulieren getrokken Chr. Gem. Zangver. Advendo 4e Blad VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1997 No. 6634 SOMMELSDIJK - Dit jaar organi seerde de brandweer van Sommelsdijk (die in 1997 vijfenzestig jaar bestaat) voor de tiende aciitereenvolgende Iteer de Brandweerloop. Afgelopen dinsdag avond verzamelden zich weer vele lopers bij de brandweerkazerne aan de Koninginnelaan. De Brandweerloop is ontstaan naar aan leiding van het willen behalen van het diploma Brandweer Lichamelijke Vaar digheid (B.L.V.) door een aantal leden van het korps. Eén onderdeel hiervan bestond uit een 10 km hardloop binnen een bepaalde tijd. De toenmalige bevel voerder Wim van der Ree stelde destijds voor hiervan een openbare loop te maken. Er kwamen twee parcoursen; een vijf en tien kilometer parcours. Het eve nement is inmiddels in de wijde regio bekend. Hoewel van der Ree al verschil lende jaren afgezwaaid is als brandweer man, werkt hij nog actief mee aan de voorbereidingen voor de Brandweerloop en neemt hij ook nog steeds zelf aan de loop deel. Bevelvoerder Van den Boogert zette Van der Ree kort voor de start even in het zonnetje, door hem van harte te danken voor zijn inzet in de ach terliggende tien jaar voor de Sommels- dijkse Brandweerloop. Als blijkt van waardering gingen deze woorden verge zeld van een bloemetje. Om zeven uur gaf de sirene van de brandweerauto het startsein. In totaal deden 63 lopers mee, waarvan 43 op het 10 kilometerparcours. De snelste lopers waren: 10 kilometer Heren: 1. Erik Peeman uit Middelhamis....32.33 2. Jaap v/d Bok uit Middelhamis ...33.13 3Jaap van Ast uit Ouddorp34.08 Dames: 1. Liesbeth van Ast uit Ouddorp ....38.14 2. Annet Joustra uit Middelhamis ..42.27 3. Jaenet Grootenboer uit Oude Tonge48.42 5 kilometer Heren: 1. Johan de Jong Stellendam16.23 2. Edwin Stolk uit Melissant16.39 3. Herbert Zoon uit Dirksland16.49 Dames: 1Adrienne van Voorthuizen uit Sommelsdijk20.08 2. Annemiek Veltman uit Sommelsdijk20.35 3. Annie Bal uit Melissant27.30 Wim van der Ree (59 jaar) was deze avond de oudste deelnemer en liep het 10 kilometerparcours in 55 minuten en 10 seconden. Het korps van Sommelsdijk ziet terug op een geslaagde loop en hoopt deze vol gend jaar weer te organiseren, waarvoor u nu reeds van harte wordt uitgenodigd! Hallo jongelui. Op D.V. zaterdag 6 september is de eer ste jeugdcontactavond van het nieuwe seizoen. Deze avond zal de heer J. P. Kromhout Vermeer bij ons te gast zijn. Het onderwerp voor deze avond is DE ISLAM. Het belooft een interessante avond te worden. Alle jeugd vanaf 16 jaar is van MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit tien lessen van een half uur en wordt gegeven door een docente van het con servatorium met een speciale opleiding. Tijdens de cursus wordt niet alleen gezongen maar ook gespeeld. Kringspel letjes, bewegen, luisteren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstramenten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Door grote verschillen in ontwikkeling tijdens de eerste kinderjaren wordt de cursus gegeven voor vier leeftijdsgroepen. Plaats: Het Diekhuus, Middelhamis Startdatum: 18 september 1997 Tijd: 's morgens (afhankelijk van de leeftijd van het kind) Kosten: 55,- voor leden, 85,- voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 9.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. harte welkom in het verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan te Ouddorp. De avond begint om 19.45 uur, maar oml9.15 uur staat de koffie/limonade al klaar. Tot ziens. De JCC Ouddorp De volgende Jeugdcontactavond is op D.V. 11 oktober 1997. Noteren jullie deze datum alvast in je agenda? NED. HERV. KERK Beroepen te Gameren D. Heemskerk te Nieuwleus- en (deelgemeente Rehoboth); te Putten (wijk 2) L. Kruijmer te Lunteren; te Nieuw-Lekkerland J. Belder te Katwijk aan Zee. ^j GEREF. KERKEN Benoemd als hoofdpredikant van de Inrichtingen van het Ministerie van Justitie J. D. W. Eerbeek, geestelijk verzorger van de Inrichtingen van het Ministerie van Justi tie te 's-Gravenhage-West, die deze be noeming heeft aangenomen. Beroepen te Goes als geestelijk verzorger (psych. ziekenhuis Emergis) H. van Eerden te Rotterdam (wijk Ommoord/Zevenkamp), die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepbaarstelllng J. P. Kruiger, Lange Haeg 153, 3853 EG Ermelo, tel. (0341)551673. Beroepen te Mariënberg R. M. Meijer te Hoogha- len i.c.m. Beilen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hilversum-Oost C. van Atten te Aals meer en D. Quant te 's-Gravenhage-Rijs- wijk. Beroepen te 's-Gravenmoer drs. W. P. de Groot te 's-Gravenhage-Centrum. Beroepen te Spijkenisse i.c.m. Hoogvliet J. S. van der Net te Apeldoorn; te Gouda J. J. van Eckeveld te Zeist; te Urk G. Mouw te De Valk-Wekerom. MIDDELHARNIS - Sinds enige tijd heeft het winkelcen trum van Middelhamis er een nieuwe zaak bij. In de Nieuwstraat (aan de zijde van de Voorstraat) opende onlangs Trenchtown haar deuren. Trenchtown is gespecia liseerd in allerlei artikelen m.b.t. de actieve vrijetijdsbeste ding, zoals vliegers, skates, mountainbikes, skeelers, etc. Ook kleding voor deze tak van sport ontbreekt niet. De actieve vrijetijdsbesteding komt de laatste tijd steeds meer in trek. Jongeren en ouderen ziet men meer en meer deze sport beoefenen. Met name skeeleren en skaten zijn geliefde bezig heden. Tot voor kort was er op het hele eiland geen gespeciali seerd bedrijf te vinden die al deze sportartikelen kon leveren. Het was André Oosterveen uit Poortugaal die dit 'gat in de markt' ontdekte en besloot hierin verandering te gaan aanbren gen. Na enig zoeken besloot hij zich te vestigen in het voorma lige winkelpand van Recars aan de Nieuwstraat 3. Op 31 juli jl. opende hij de winkeldeuren van dé funsport-winkel van de regio. Nu al is gebleken dat de speciaalzaak voorziet in een grote behoefte. Van het hele eiland en daarbuiten komen jon geren en ouderen om zich van goede adviezen te laten voor zien en de benodigde artikelen te kopen. Kwaliteit, advies en service staan héél hoog aangeschreven bij Trenchtown. Alle soorten sport -waarvoor Trenchtown artikelen levert- worden door André zelf beoefend, zodat hij als geen ander weet waar aan behoefte bestaat en hij de klant ook van een gedegen advies kan voorzien. Bij aanschaf van een artikel ontvangt de klant een uitgebreide instmctie. Naar aanleiding van de opening heeft Trenchtown aan bezoe kers van de winkel een vragenformulier uitgereikt. Op dit for mulier kon men aangeven voor welke soorten van actieve vrij etijdsbesteding men zich interesseerde. Daarnaast kon men aangeven welke artikelen men miste in het assortiment van Trenchtown en graag daaraan zagen toegevoegd. Naast het meten van interesses van het winkelpubliek is Trenchtown middels de ingeleverde vragenlijsten nu ook in staat iedere klant gerichte mailings toe te sturen. Aan het inleveren van een ingevulde vragenformulier waren prijzen verbonden. Afgelopen maandagmorgen viel wethouder Tiggelman de eer te beurt twaalf vragenformulieren te trekken uit de berg die op de vloer werd uitgespreid. De hoofdprijs is een Roces Lax Inline Skates t.w.v. 499,-; de tweede prijs een Trenchtown waardebon t.w.v. 250,- en dan nog tien bestuurbare Speedy vliegers. Wie de prijzen gewonnen hebben wordt middels een advertentie in deze krant Ijekend gemaakt. Wie op zoek is naar een vlieger, skates, mountainbikes, skee lers, etc. van een goede kwaliteit, daarbij wil voorzien worden van gedegen instmctie en wil kunnen rekenen op een goede service is van harte welkom bij Trenchtown, Nieuwstraat 3 te Middelhamis. Tel. 0187-483180. OUDE-TONGE - Hoewel het maandagavond reeds vroeg ging schemeren door een dreigende regenlucht, zijn ze tóch in het zon netje gezet, die twee spuitgasten van het liorps Oude-Tonge! Je zal daar van niets weten en rond acht uur hoor je ineens de sirene van de brandweerauto. Schrik? Verba zing? De pieper heeft toch niet gegaan? Zou hij kapot zijn? Nota bene stopt die rode auto met zijn blauwe zwaailampen aan precies voor de deur en lachende spuitgas ten springen eruit en vertellen dat ze je op komen halen in verband met het heuglijke feit dat je vijf en twintig jaar bij de brandweer bent. Het zal je maar gebeuren! Deze eer viel te beurt aan Leen van den Ouden en Kees de Ron. Beiden waren op 1 september precies 25 jaar in dienst bij de brandweer. Allereerst werd Kees opgehaald. Vele buren kwamen op het lawaai af en waren ervan getuige hoe hun straatgenoot door z'n brandweercol lega's opgehaald werd. Natuurlijk moest hij zich voor deze gelegenheid in het uniform steken, wat in korte tijd gere geld was, alhoewel één van de buren opmerkte dat hij hoopte dat Kees bij brand wat meer haast zou maken. Nadat Kees boven op het dak van de brand weerauto had plaats genomen ging het naar de andere kant van het dorp om Leen op te halen. Die had ook nergens op gerekend en stond dus ook gewoon in zijn 'daagse klofje'. Op sommatie van z'n collega's kwam hierin gauw verande ring en korte tijd later nam hij in het uni form gestoken plaats naast zijn maat Kees. De reis ging vervolgens met zwaailamp en sirene aan naar de brand weerkazerne waar ze samen met hun vrouwen een gezellige avond kregen aangeboden. Bevelvoerder Daan de Ron feliciteerde de twee jubilarissen met hun jubileum. Beiden dragen het brandweerhart op de juiste plaats, anders hadden ze het nooit zo lang volgehouden. Volgens de Ron hebben ze al die tijd zich op fantastische wijze ingezet voor hun medemens en ook in het team waren het -en zijn het nog steeds- zeer gewaardeerde collega's. "Een brandweerclub is een hechte gemeenschap waarin met elkaar een stuk spanning wordt beleefd tijdens acties, een stuk gezelligheid is onder elkaar maar ook dikwijls een grote betrokken heid is met het privéleven van elkaar. Op zaterdag 13 september a.s. organi seert de Zeeuwse stichting 'steun aan Israël' voor de zeventiende keer een grote markt van tweedehands boeken in Middelburg. Al meer dan 12 jaar ver zorgt deze stichting boekenmarkten in Zeeland. De reaktie van bezoekers in Middelburg waren de afgelopen jaren steeds enthousiast. Daarom organiseert de stichting ook dit najaar weer een markt. De Boekenmarkt wordt gehouden onder de Graanbeurs op de Dam bij het par keerterrein te Middelburg van 10.00 tot 15.30 uur. Bij regen staat daar alles toch droog. Meestal vijf, soms zes keer per jaar is de stichting in de gelegenheid een zeer groot assortiment van uitgelezen boeken in de provincie aan te bieden. Vooral in romans is de stichting dit jaar zeer ruim gesorteerd. Ook voor de verzamelaars en snuffelaars is er wat te vinden, alsmede voor hen die eenvoudige romannetjes zoeken voor de vakantie. Iets minder als vorige keren zijn er studieboeken, maar een ruim aanbod van christelijke lectuur. Door de ervaring hebben de vrijwillige medewerkers de boeken behoorlijk kun nen sorteren en zijn de prijzen billijk, overeenkomstig de kwaliteit. De boeken worden aangeboden op een prettige zoekhoogte, nl. op tafels. De verkoop van de boeken is ten bate van de ontginning van de Negev-woes- tijn via het projekt door verdere ontwik keling van de Kibbutz Paran. Deze steun gebeurt in samenwerking met het Joods Nationaal Fonds te Amsterdam. P.V. De Combinatie Bovenstaande postduivenvereniging nam op 31 augustus 1997 deel aan een wedvlucht vanuit Moeskroen. Afstand 130 km. In concours waren 461 duiven die om 08.45 uur met Zuidenwind ge lost werden. De eerste duif arriveerde om 10.22.14 uur en haalde een snel heid van 1334.75 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: Mevr. Dubbeld 1, 6, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 29, 37, 45, 46, 48, 59, 69, 70, 72, 74, 76, 86, 98, 100; C. van 't Veer 2, 31, 49, 50, 54, 71, 80, 83, 87, 92; C. Dubbeld 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 27, 28, 32, 33, 34, 39, 44, 52, 53, 55, 61, 75, 81, 93, 95, 96, 97; I. Koese en Zn. 7, 8, 26, 36, 38, 62, 63, 73, 89; Comb, van Driel 9, 10, 41, 60, 65, 88, 90, 99; J. C. Horseling 11, 67, 68, 79, 82, 84; M. de Blok 23, 40, 43, 47, 77; W. I. Peeman 30, 64; P. van Driel 35; G. Verburg 42, 56; C. V. d. Weide 51, 57, 66, 85, 91; L. Fabry 58; Hans Vroegindewey 78, 94. Lief en leed wordt veelal samen gedeeld." Ook de vrouwen hebben steeds intens meegeleefd met het brandweerle- ven van hun mannen en ook de minder leuke gevolgen ervan moeten ondervin den, als ze bijv. tijdens het eten wegge roepen werden of half de nacht het bed uitvlogen omdat het brandalarm ging en ze soms later ijskoud weer naast hun eega's kropen. De Ron vond het dan ook een goede zaak dat dit jubileum niet onopgemerkt voorbij werd gegaan. Het korps van Oude-Tonge verraste met veel plezier de beide collega's met de gezelh- ge avond. Als blijkt van waardering kre gen Leen en Kees uit handen van bevel voerder De Ron ieder een brandweerman in het klein om op een mooie plaats in huis ter sier neergezet te kunnen worden en een cadeaubon. Namens het gemeentebesmur sprak wet houder Maliepaard beide jubilarissen toe. Hoewel hij op het onverwachts deze taak moest vervullen, waren zijn woor den niet minder gemeend. Hij noemde het héél bijzonder dat men zich anno 1997 nog als vrijwilliger beschikbaar wil stellen voor de brandweer, met allerlei calamiteiten van grote branden tot droe vige verkeersongevallen. Maliepaard achtte het nog veel meer een bijzonder heid, dat men het bovendien nog 25 jaar vol kan houden. Met grote waardering feliciteerde hij de twee jubilarissen dan ook en overhandigde ze een bos bloemen met de verzekering, dat het gemeentebe stuur er tijdens de eerstvolgende jaarver gadering nog nader op terug zou komen. De rest van de avond deed de ploeg van Oude-Tonge haar uiterste best om het de twee jubilerende spuitgasten naar de zin te maken en het hun aan niets te laten ontbreken. Leen van den Ouden (51) maakte op 7- jarige leeftijd een tractorbrand in de Stoof -de straat waar hij destijds woon- NIEUWE TONGE Op D.V. dinsdag 9 september hopen wij voor het eerst na de zomervakantie weer met de repetities te beginnen. Wij repeteren elke dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur in het Herv. verenigingsge bouw Elim te Nieuwe Tonge o.l.v. de heer H. Weekhout als dirigent en als organist Michel de Wit. Nieuwe leden zijn van harte welkom of kom gerust een keer luisteren op een repetitie-avond. Tot ziens! de- mee. Sinds die tijd nam het brand- weerwerk bezit van z'n hart. Toch zou het nog tot 1972 duren voordat hij toe kon treden tot het korps van Oude- Tonge. Ook Kees de Ron (44) is brand weerman in hart en nieren. Op z'n 12 jaar trad hij toe tot de jeugdbrandweer en kon doorstromen in 1972 naar 'het echte werk'. Beiden behaalden het 2e en Ie klas diploma en volgden de persluchtcur sus. Kees behaalde ook het diploma Hoofdbrandwacht en later Verkenner Gevaarlijke Stoffen. Samen hebben ze verschillende grote branden en ernstige ongevallen meegemaakt. Hun eerste 'grote' brand was in 1973 toen er bij Van Loon Electro een aantal garages afbran den. Leen hakte toen met een moker een putdeksel van een brandkraan -die op normale wijze niet te openen was omdat deze door het verkeer was vastgereden- gewoon aan in stukken. In 1982 waren ze bij de Pakomi brand toen 6000 kisten in vlammen opgingen. Mei 1986 bestre den ze de brand bij Euro Discount en ook een jaar later bij de brand bij Delta- dump waren ze vertegenwoordigd. Dat gevaren bij brand niet moeten worden onderschat ervoer Leen bij een actie toen hij een steekvlam in het gezicht kreeg en opgenomen moest worden in het Zuider ziekenhuis. Door de hittestraling was zijn gezicht zo opgezet dat z'n ogen slechts spleetjes waren geworden. Geluk kig is dat helemaal goed gekomen en is daar niets meer van te zien Het Oude-Tongse korps is trots op haar twee jubilarissen! Op zaterdag 13 september opent Christe lijk Jongerencafé Gajus haar deuren. Dit zal gebeuren met live muziek. Ben je 15 jaar of ouder? Kom dan en neem je ge zelligheid mee! Je vind ons aan de Kaai 2 in Dirksland. Vanaf 19.30 uur kun je bij ons binnenlopen. Zaterdag 13 september: WELKOM! In de tuin van mevr. Peeman, Ben. Oostdijk in Den Bommel, hangt sinds kort dit prachtige 'kunstwerk'. In haar tuin staan enkele heel oude perebomen. Toen verleden week zaterdag haar familie wilde helpen met de perenpluk werd, laaghangend in een van de bomen, een grote 'bijentros' ontdekt. De pluk werd onmiddellijk gestaakt. Pogingen per telefoon om een deskundige te bereiken, hadden geen resultaat en mevr. Peeman besloot de maandag af te wachten. Met gesloten ramen hield ze het rusteloze volkje in de gaten en groot was haar opluchting toen ze de andere dag verdwenen. Het duurde wel een poosje voor de laatste vertrokken was. Toen ze 's maandags de tuin inspecteerde kwam ze tot de ontdekking dat er iets wonderlijks in de boom was achtergebleven. Vol bewondering hebben wij er een foto van gemaakt. Dat zulke kleine beestjes zoiets moois kunnen maken! De peren zijn inmiddels ge plukt, héél voorzichtig om het niet kapot te maken. „Misschien komen ze wel terug", opperde iemand. Maar hoe mooi ook, daar zit mevrouw Peeman niet op te wachten. We zijn wel benieuwd. We wachten af. Bevelvoerder Van den Boogert (r) overhandigt de bloemen aan de heer Van der Ree GEREF. GEMEENTEN Wethouder Tiggelman (l) trekt het formulier -wat goed is voor de hoofdprijs- en overhandigt deze aan André Oosterveen (r) De jubilerende spuitgasten met hun vrouwen. Links Kees de Ron met zijn vrouw en rechts Leen van den Ouden met echtgenote

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 7