Victoriahal onderging metamorfose Meerderheid gemeenten ziet weinig iieil in indeling bij Zuid Holland Zuid Drie geslaagde vakantiebijbelclub-dagen PREDIKBEURTEN 'Intermezzo in Jeruzalem' Gemeente Dirksland ziet geen enkele goede reden om Zuid-Holland te verlaten Spontane medewerking van de jeugd en van de ouderen Lekker in 't Streekmuseum Het Vroonlande-koor Informatie-avond vliegveld Goeree-Overflakkee Gevonden en vermiste dieren Biz. 2 EILANDEN-MEUWS VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1997 Renovatiewerk geheel door enthousiaste vrijwilligers gedaan DIRKSLAND - Het bestuur van Buurtvereniging 'West' huurt reeds jaren achtereen de Victoriahal van de gemeente. Aanvanltelijk werd de hal per jaar gehuurd, maar tegenwoordig is er een 10-jarig durend huurcon tract, zodat beide partijen voor lange re termijn weten waar ze aan toe zijn. De in 1974 opgerichte vereniging heeft de hal verschillende keren opgeknapt. De laatste keer was in 1990 toen het nieuwe huurcontract inging. Anno 1997 werd besloten, hoewel het groot ste gedeelte van de huurtermijn vers treken is, de zaal nogmaals ingrijpend aan te passen. En het is een plaatje geworden! De buurtvereniging ontplooit allerlei activiteiten in de hal. Behoudens de zaterdagavond is deze gedurende drie avonden in de week vast bezet. De zater dagavond activiteiten zijn destijds onder gebracht in de aparte stichting 'Thunder- bird'. Deze stichting heeft zo'n 500 leden. Naast de activiteiten in de hal heeft men op korte afstand daarvan nog de beschikking over een clubgebouw, waar ook diverse kleinere activiteiten plaats vinden. Al het werk wordt verricht door een groep enthousiaste vrijwilligers. Hoewel het huidige huurcontract in het jaar 2000 afloopt -men hoopt uiteraard het dan weer voor een periode te kunnen huren- achtte het bestuur het wenselijk de zaal geheel te renoveren. Het werk zou aangepakt worden door eigen mensen die, zoals we met eigen ogen konden aanschouwen, de handen wel degelijk uit de mouwen hebben gestoken. De kale wanden zijn beschil derd door schilder Jaap Vervloed uit Ooltgensplaat en het mag gezegd worden dat hij zich op voortreffelijke wijze gek weten heeft van zijn taak. Diverse pano rama's zijn er te zien, de kust met een vuurtoren, een stedelijk gebied, een bos en nogmaals een vuurtoren die midden in een wand van de grond tot het plafond reikt en waar een heuse lichtbundel zich door de zaal verspreid. Overigens is er een vernuftige combinatie van het schil derwerk met verlichting tot stand ge bracht, want gezeten in de zaal lijkt het net of de geschilderde sterren in de lucht pinkelen, autolampen echt branden, de verlichting in de woningen brandt, enz. In de zaal zijn geen ramen. Men heeft dat door gemetselde vensters nagebootst en het lijkt inderdaad of je zo naar buiten kijkt. De kale nooddeuren die op enkele plaatsen het geheel ontsierden zijn zo bewerkt dat het oude schuurdeuren lij ken. Aan creativiteit heeft het absoluut niet ontbroken. Langs de wanden zijn zitjes gemaakt. Bovendien is er nu een vaste garderobe gemaakt, waar zater- dagsavonds de jeugd verplicht zal wor den de jas af te geven. Door middel van een gemaakte berging is het mogelijk geworden overbodige stoelen en tafels uit het gezicht te laten verdwijnen, welke voorheen in de zaal moesten blijven staan. Heropening Woensdagavond hebben de besturen van de buurtvereniging en de stichting Thun derbird onder bijzijn van een beperkte groep belangstellenden op bescheiden wijze de hal heropend. Er is enorm veel werk verzet in de afgelopen tijd. Het is zo grondig aangepakt dat de tijd steeds meer verstreek en penningmeester Leen de Berg, die de verbouw heeft begeleid, op een gegeven moment toch min of meer 'in de rats ging zitten' of voor begin september -wanneer het seizoen zou gaan beginnen- de zaak wel afgerond zou zijn. Hij heeft zich voor niets zorgen gemaakt, want woensdagavond kon hij aan de genodigden apetrots de vernieuw de zaal laten zien. Een officiële herope- nings handeling is er niet geweest. Voor zitter Soldaat en penningmeester de Berg hebben een woord tot de genodigden gericht, waarna in gezellig samenzijn werd genoten van de vernieuwde ambiance. Vandaag verschenen! NU f 34.75 raiivjiivj|ivj|ivj|ivj|ivjr/jrarararararaR Nadat deze week de Tweede Kamer debatteerde over de stadsprovincie Rotterdam waarbij, voor wat betreft de toekomst van ons eiland, werd bepaald dat Goeree-Overflakkee per 1 januari 2000 naar Zeeland dient te verhuizen, vroegen we een reactie van de vier burgemeesters op het eiland. Hoewel men het liefst zou hebben dat er helemaal niets zou veranderen, is de meerderheid van de gemeenten van mening dat indien de stadsprovincie er komt (en dat lijkt nu vrijwel zeker geworden te zijn), Goeree-Overflakkee het beste naar Zeeland kan verhuizen. De reacties van de vier burgemeesters van het eiland luidden in meerderheid dat men verwacht dat wanneer ook de Eerste Kamer de hiterimwet aangenomen heeft, het vrijwel zeker zal zijn dat de stadspro vincie er zal komen en -gezien de stel- lingname van de Tweede Kamer deze week- Goeree-Overflakkee per 1 januari 2000 naar Zeeland zal gaan. Hoewel vol gend jaar het kabinet de zaken rondom de stadsprovincie en de overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland defini tief moet gaan regelen, is het toch niet de verwachting dat dan de zaken nog terug gedraaid zullen worden. De gemeentes zullen Zuid-Holland beslist niet met een zucht van verlichting verlaten, verre van dat! Burgemeester Sinke van Goedereede gaf echter in een reactie aan dat hij verwacht dat, hoewel het nu lijkt dat het eiland gerust bij Zuid- Holland kan blijven omdat de Hoekse Waard toch niet bij de stadsprovincie zal komen, men er hierbij ernstig rekening moet houden dat -naar alle waarschijn lijkheid- op kortere of langere termijn dit wel het geval zal zijn. "Daar zeker is dat we in ieder geval geen deel uit gaan maken van de stadsprovincie zullen we met veel dingen ons moeten ontvlechten uit het Rotterdamse. (Bijv. politie, brand weer, etc. -red-). Goedereede zegt dan: Doe het in één keer goed. Het is toch onzin om eerst naar Zuid-Holland Zuid te verhuizen en door een toetreding van de Hoekse Waard tot de Stadsprovincie - wat op termijn echt niet uit te sluiten is-, alsnog gedwongen te worden om naar Zeeland te gaan. Dan moet je twee keer ontvlechten!" Sinke benadrukt echter het spijtige van het geheel. "We hebben in Zuid-Holland een goed tehuis. Het is een opgedrongen keuze. Maar het kan logi scher wijs niet anders." Burgemeester Sleurink van Middelhamis liet zich in soortgelijke bewoordingen over de kwestie uit. Ook zij ziet geen heil in een aansluiting bij Zuid-Holland Zuid. De huidige regelingen op o.a. het gebied van politie en brandweer zullen toch ver broken worden als de stadsprovincie er komt. Deze zijn dan aangewezen op Zuid-Holland Zuid of Zeeland. Haar mening is dat het logischer en wenselij ker is om direct naar Zeeland te gaan als de stadsprovincie een feit wordt, daar het naar alle waarschijnlijkheid op een gege ven moment toch zal moeten. Oostflakkee's burgemeester Van Pelt sluit zich hierbij aan. Van Pelt benadrukt nog dat hoewel de Hoekse Waard op dit moment aangegeven heeft niet bij de stadsprovincie te willen, het beslist geen gegeven is dat ze dat ook in de toekomst niet zouden willen. "Men is bereid daar over te onderhandelen en op termijn zal naar mijn inschatting het gebied waar schijnlijk toch deel uit gaan maken van de stadsprovincie." Van Pelt is een sterk voorstander om zo gauw als definitief bekend is dat Goeree-Overflakkee naar Zeeland zal gaan, men snel met de pro vincie Zeeland moet gaan praten over de toekomst van het eiland en daarmee niet moet wachten tot het laatste moment. Verbreking van goed huwelijk Een geheel ander geluid komt van de heer Boonstra, burgemeester van Dirks land. De reden die de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken opgeeft voor de ver huizing van Goeree-Overflakkee -het eiland zou na de vorming van een stads provincie geïsoleerd komen te liggen in de provincie Zuid-Holland-, wimpelt hij af als onzin. De gemeenteraad van Dirks land heeft steeds aangegeven geen enkele reden te zien voor overgang naar Zeeland indien de Hoekse Waard niet ingedeeld wordt bij de stadsprovincie. Boonstra: "Wat is de reden waarom het eiland naar Zeeland zou moeten? Hebben we geen goede relatie met Zuid-Holland of heb ben we als eiland steeds de indruk dat de provincie ons benadeelt? Integendeel, we hebben absoluut geen reden tot klagen. Er is zelfs een uitstekende band met de provincie! Zuid-Holland investeert veel geld in het eiland en pakt vele zaken op. Denk alleen al maar eens aan de laatste ontwikkelingen m.b.t. onder andere de infrastructuur. (Aanleg nieuwe provincia le weg van Melissant naar Goedereede, aanleg fietspad bij de Kwade Hoek en het voor 500.000,- meedoen in het ver- keersveiligheidsproject op Goeree-Over flakkee). Bestuurlijk is er dus geen enke le behoefte te bespeuren om onze provin cie de rug toe te keren. Ik vind het dan toch een gebrek aan loyaliteit om, wan neer er in een gedeelte van de provincie een stadsprovincie wordt gevormd, te zeggen: Laat ons dan maar naar Zeeland gaan. Als iemand gelukkig getrouwd is en hij ziet een andere aardige vrouw, dan verbreekt hij toch ook zijn goede huwe lijk niet? Zolang de Hoekse Waard bij Zuid-Holland blijft is het praten over de geïsoleerdheid van Goeree-Overflakkee het creëren van een bestuurlijk probleem. Voor dit kunstmatig in het leven geroe pen probleem heeft men dan de 'mooie oplossing' bedacht dat het eiland maar naar Zeeland moet verhuizen. Probleem opgelost. Echter er heeft nooit echt een bestuurlijk probleem bestaan!" Nu de zogenaamde geïsoleerdheid van het eiland wordt aangegrepen als reden het eiland maar te laten verhuizen, gaan bij Boonstra de stekels overeind staan. "Geï soleerd? Geen sprake van!" Het zijn met name de niet te overziene consequenties die Dirkslands burgerva der toch met zorg vervullen. Het is een enorme stap wanneer het eiland van pro vincie gaat veranderen, die grote organi satorische en financiële consequenties zal hebben. Voor zo een geweldige stap moet je toch een stuk meerwaarde terug krijgen, vraagt hij zich in alle gemoede af. Boonstra wijst er wel op dat politie, brandweer en waarschijnlijk ook de GGD toch zullen moeten verhuizen van organisatie indien de stadsprovincie een feit wordt. De zaken staan echter nu goed op de rails, hoe zal dat zich straks gaan ontwikkelen? Maar daarmee is men niet klaar. Bestuurlijk heeft men goede con tacten met Den Haag. Als er wat gere geld moet worden zijn de lijnen kort en weet je wie er op aan te spreken is. Bij overgang naar een nieuwe provincie moet dat allemaal weer groeien, hetwelk jaren kost. Onder andere maakt hij zich zorgen over de toekomst van bijv. een Grevelingenschap. Zuid-Holland draagt jaarlijks 500.000,- bij aan het schap. Ongetwijfeld is dat over wanneer het eiland naar Zeeland verhuist. Neemt Zee land dat deel dan op zich? Boonstra betwijfeld dat ten zeerste. Zo zijn er meerdere zaken te noemen die hem met zorg vervullen. Hij verwacht bovendien dat de burger de consequenties zal voelen van de provinciale herindeling. Zuid- Holland heeft voor een vermogen aan eigendommen op het eiland die overge nomen zullen moeten worden door Zee land. Voor de prijs die daarvoor betaald zal moeten worden zal Zeeland ook niet direct een dekking hebben, zodat Boons tra voorziet dat er andere zaken onder zullen moeten lijden en de burgers van Goeree-Overflakkee straks als Zeeuwen mee zullen moeten betalen aan de over name van hun eigen eiland. Boonstra betwijfeld nog immer nut en noodzaak van de gang naar Zeeland. Meer invloed in de provincie, meer meepraten? Waarover dan? Over de infrastructuur in Zeeland, terwijl we als eiland voorname lijk baat hebben bij een goede infrastruc tuur ten Noorden van Goeree-Overflak kee? Overigens benadrukt hij wel geen enkele aversie tegen de Zeeuwen te heb ben. "Wanneer de overheid definitief besluit dat we moeten, kan het Zeeuwse provinciebestuur op eenzelfde loyaliteit rekenen als we nu geven aan Zuid-Hol land. Het gaat er in deze discussie echter om dat wij de logica en de zin van een provinciale herindehng niet zien!" OOLTGENSPLAAT - Als je na afloop van de Vakantiebijbelclub de balans opmaakt, dan mag wor den geconstateerd dat het geheel een goed verloop heeft gehad, ja zelfs, dat mag worden gesproken van gezellig, goede en succesvolle dagen. Dankzij de leiding, die vlot te medewerking heeft ondervonden van vrijwillige hulp, o.a. moeders en een schare van geïnteresseerde jongelui. In een tent, geplaatst voor de Hervormde kerk aan de Voor straat te Ooltgensplaat concen treerde zich vorige week op woens dag, donderdag en vrijdag de acti viteiten en vooral de kinderen lie ten geen verstek gaan. Sing-in lokte een volle tent In de morgenuren van deze drie dagen, die door resp. 67, 83 en 75 jongens en meisjes werden bezocht was er een bij belverhaal over Petrus: Zijn roeping, ver loochening en prediking. Na het bijbelverhaal werd er geknutseld en in de middaguren werden er spelletjes gedaan. Ook waren er enkele verrassin gen in het programma opgenomen. O.a. het bezichtigen van de kerktoren, het beklimmen hiervan, om boven van ach ter het hekwerk het dorp van een flinke hoogte te zien. Een der leiders moest ook bij het uurwerk het een en ander vertel len over het slagwerk en het luiden van de klokken. Vanzelf kreeg hij vragen te beantwoorden. In de kerk Andere groepen gingen de kerk bezichti gen en vonden dat heel interessant. Een juffrouw van de leiding vertelde over de mooie preekstoel en ouderlingenbank en het snijwerk hierop aangebracht. Ze legde de betekenis hiervan uit. Vele jon gelui waren nog nooit in de consistorie kamer geweest. Vele vragen werden in de kerk gesteld, ook aan ds. Ten Hove die juist een kijkje met zijn vrouw en kinderen kwam nemen. Dat kwam voor beiden mooi uit. Vrijdagmiddag werd er pannenkoeken gegeten. Door behulpzame dames gebak ken. Na dit evenement volgde er een vossenjacht buiten. Bijna 90 kinderen waren van de partij. Tijdens Open Monumentendag - 13 sep tember a.s. - is het Streekmuseum Goe ree-Overflakkee aan het Sommelsdijkse Kerkstraatje geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Het oude dorpswinkeltje is dan weer omgetoverd in een snoepwinkeltje, waar in een groot assortiment van ouderwets snoepgoed te koop is. 's Middags geeft mevrouw J. van Gende ren demonstraties knipkunst. Met de schaar maakt zij miniatuur-kunstwerkjes van papier. Er is tevens een expositie te zien van oud en nieuw knipwerk. Het muziekensemble 'Speelgoed' is in het begin van de middag present om oude liedjes van eeuwen her ten gehore te brengen. In het schoolklasje zal enkele malen onderricht worden gegeven in het vroegere schoonschrift. Kortom, met Open Monumentendag is er weer van alles te zien in het Streekmuse um. U komt toch zeker ook? Kinderen gratis; volwassenen 1,-. Heilsfeiten Op woensdagavond was er een Sing-in samenkomst gepland, speciaal voor ouderen. Hieraan gaven 100 personen hun belangstelling en medewerking. De tent was tot de laatste plaats toe bezet. Een uitgebreide liturgie ging over de Heilsfeiten, o.a. de Kruisiging, de Op standing en de Hemelvaart van de Heere Jezus. Ook de Wederkomst kwam in woord en lied aan de orde, benevens het Vertrouwen (de Schuilplaats bij Chris tus) en tot slot de Dankbaarheid (voor Gods gaven) sloot het geheel af. Enkele Schriftgedeelten die hierover handelen werden gelezen. Er was veel samenzang. Aan deze Sing-in werkten mee: het jon gerenkoor 'Jehosua', o.l.v. Sarita van Steeg (tevens piano). Marcel Saarloos (orgel), Cok de Bruin (keyboard), fami lie Stolk en Lianne Kamp, beiden uit Middelharnis (viool en fluit), Anne Mooijaart en Martine Terluin, laatst genoemde uit Krimpen a.d. Ussel (bei den gitaar) en meer anderen van de lei ding die gebed, schriftlezingen en aan kondigingen verzorgden. Over deze avond hoorden we vele goede reacties. Jongerenavond Over de jongerenavond van donderdag was de leiding ook zeer tevreden. Tie ners vanaf de middelbare school waren hiervoor uitgenodigd en 25 jongelui gaven aan deze uitnodiging gehoor. Het ouderenkoor 'Onder Ons' gaat D.V. 10 september 1997 beginnen met de wekelijkse repetities. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Wij zingen psalmen, gezangen en vaderlandse liederen. We repeteren elke woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur o.l.v. dirigent/pianist Jaap Hollaar, in de recreatiezaal van de Vroonlande te Dirksland. Zondag 7 september 1997 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. G. van Loon, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. R. Veldman, nabetrachting Heilig Avond maal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 18.30 uur ds. L. Krüger - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur ds. R. W. van Mourik, Huizen. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. M. B. van den Akker, Nieuwerkerk a/d Ussel (voorbereiding Heilig Avond maal) - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. B. Graafland, Scharendijke en 18.30 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) ds. A. Ferwer- da en 17.00 uur dienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. C. de Jongste, Tholen. SOMMELSDIJK - Herv, Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (doopdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur drs. A. P. Spaa, Brouwers haven - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 15.00 uur ds. E. C. Ouwejan. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bo degraven. Donderdag 4 september: 19.00 uur huwelijksbevestiging van Martin van Splunter en Marianne Boer te Oudewater - Ger. Gem. 10.00 (H.A.) en 18.00 uur ds. C. de Jongste van Tholen - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr. J. Vlaardinger- broek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. den Hartogh, Wer kendam en 18.00 uur ds. B. J. Olden- huis, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. C. Koster (voorber. H.A.). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, bediening Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. Op dit aantal had men enigszins gere kend. Het thema waarover men sprak had als titel 'Geloven doe je niet alleen'. Hierover volgde een discussie. Vanzelf werd er ook veel gezongen. Alles overziende vond de leiding het geheel zeer geslaagd. De doende hand leert. Men is blij met de grote medewer king van bewoners rondomde tent en ook (ver) daarbuiten. Zij die hulp verleenden, zorgden voor eten en drinken, schenkin gen in geld en natura. Allen hebben zich ingespannen om de drie tentdagen tot fijne samenkomsten te maken voor jong en oud en ook voor de ouderen. Ook zij die de muziek en zang verzorgden heb ben zeker hiertoe bijgedragen. Het vakantie-bijbel-club-team is heel dankbaar voor de spontane medewer king. Veel deelnemer(tje)s kwamen dit jaar ook van buiten Ooltgensplaat. In de kerk werd zondagavond het werk van de vakantiebijbelclub afgesloten. Een grote groep jongens en meisjes met de leiding waren hierbij aanwezig. Ds. J. B. ten Hove had voor deze dienst het verhaal uit Handelingen 3:1 tot 16 gekozen. De genezing van de kreupele aan de Schonepoort. Domine stond stil bij de ellende (de ziekte), de verlossing en de dankbaarheid van deze kreupele man. Na afloop van de dienst werd er gezamenlijk in Elthato koffie gedronken met de jeugd, waarbij veel ouders en andere belangstellenden tegenwoordig waren. In verband met de problematiek rond het vliegveld Zestienhoven heeft de provin cie Zuid-Holland de vier burgemeesters van Goeree-Overflakkee gepolst over de aanleg van een vliegveld op Goeree- Overflakkee. Het vliegveld, met een start- en landings baan van 1 km, is in eerste instantie be doeld voor lesvliegtuigen, reclamevlieg tuigen, parachutevluchten en zakenver keer. Burgemeester Sinke van Goedereede en burgemeester Boonstra van Dirksland hebben te kennen gegeven dat zij een vliegveld niet vinden passen op Goeree- Overflakkee (eiland van rust, natuur en ruimte). Burgemeester Sleurink van Middelhamis en burgemeester Van Pelt van Oostflak- kee hebben de vestiging van een vlieg veld op Goeree-Overflakkee bespreek baar geacht. Aanstaande maandagavond wordt in het gemeentehuis van Middelharnis door de provincie voorlichting gegeven over het vliegveld aan de raads- en commissieleden van Middelharnis en Oostflakkee. Deze informatiebijeen komst is openbaar. GEVONDEN: Sommelsdijk: zwart-wit poesje, 10 weken, wit befje, 4 witte voetjes, witte snorharen. Goedereede: Jong grijs poesje. Bruine gloed, witte pootjes, witte bef, groene ogen. Ouddorp: Op het Noordzeepark, 2 zeer jonge katjes, zwart-wit. Achthuizen: Kat, half lang haar. Vrij donker, bruin grijs, dikke staart. Nieuwe Tonge: Zwart-witte poes, wit vlooienbandje. Droeg ook een strik. VERMIST: Stad a/h Haringvliet: Witte poes met tatouage, wollige vacht. Vermist sinds 10-8 (beloning voor de vinder). Oude Tonge: Zwart katertje, 4 weken. Inl. Dierenopvang, (0187) 651887 TE KOOP: mooie koll. INRUILFIETSEN Prijs v.a. 65- Rijwielhandel V. d. Wende OOLTGENSPLAAT Tel. 63 13 31 SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem, 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De besturen van Buurtvereniging 'West van de sfeervolle en Stichting Thunderbird voor een deel wandschildering. dee/ 4 uit de serie 'Het verbond met Sion' I door Bodie Thoene leverbaar bij: BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187)482614 Pannekoeken eten in de tent

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 2