huibrechtse Modeshow van zelfgemaakte kinderkleding Overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland lijkt vrijwel zeker (010) 2741135 tlame^mon OPROEP karels. autoschade Om te noteren TIJDREDE Politie 24-uurs telefoon: Nu vast lezen over Open Monumentendag Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Verkoop sierkalebassen t.b.v. Woord en Daad Eerste Haringvlietkrant verschenen 1 JONGERENDIENST AA^MINNAARD VASTGOED Ramoco b.v. Ophalen oud papier door 'Apollo' De V^i£§. 70e Jaargang Nl^/On VRUDAG 5 SEPTEMBER 1997 No. 6634 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,75 JAARABONNEMENT 57,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE MIDDELHARNIS Verlaten plaats ongeval Deze vond plaats op de Prinses Marijke- straat. Een onbekend gebleven bromfiet ser met rode helm, kwam vanaf het fiets pad dusdanig hard aanrijden, waardoor hij de macht over het stuur verloor toen hij een auto aan zag komen. De beide voertuigen schampten elkaar. De brom fietser reed hierna weg. Aanrijding Op de Nieuwstraat te Middelhamis vond een aanrijding plaats. Tot twee maal toe werd er tegen een steiger, die was ge plaatst voor werkzaamheden ter plaatse, aangereden. Na tussenkomst van de poli tie werden er door de wegbeheerder maatregelen genomen ter voorkoming van verdere schade. Diefstal bromfiets opgelost Op 1 september 1997 omstreeks 22.15 uur is naar aanleiding van de diefstal van een bromfiets op 16 augustus 1997 in Middelhamis, een 19-jarige man uit Sommelsdijk aangehouden. Tevens werd de ontvreemde bromfiets temggevonden. Na verhoor en opgemaakt proces-verbaal en een goede schaderegeling, werd de man omstreeks 23.45 uur die dag weer heengezonden. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Mishandeling Twee naast elkaar wonende bewoners van de Meidoomstraat te Ooltgensplaat leven al gemime tijd met elkaar in on min. Dit escaleerde tot een handgemeen nadat men de weg voor elkaar had vers perd. Eén van hen moest zich onder dok tersbehandeling laten stellen. MELISSANT Op D.V. zondag 14 september a.s. zal er een Jongerendienst gehouden worden in de Gereformeerde Kerk te Melissant. De aanvang is 9.30 uur. Speciaal voor deze jongerendienst zal Theo van Teylingen op verrassende wijze invulling geven aan het thema 'Op weg gaan'. Een ieder is hierbij van harte welkom. Zaterdag 13 september is de elfde Open Monumentendag; het grootste eendaagse culturele evenement in Nederland. Het motto is dit jaar: School als monument, monument als school. Nu reeds ligt bij de VVV-kantoren de gratis Open Monumentendagkrant voor u klaar. Met daarin een programma-over zicht van alle deelnemende gemeenten, afgewisseld met achtergrondartikelen, onder meer over het scholenthema. Over de aktiviteiten op Overflakkee wordt u nog nader ingelicht. Bij VVV/ANWB Overflakkee zijn aan vullend diverse boekjes verkrijgbaar, zoals: 'Monumentale schoolgebouwen' en 'Historische boerderijen'. Ook de reeds eerder verschenen boekjes uit de serie zijn voorradig; o.a. 'Monumentale kerkgebouwen', 'Industrieel erfgoed', 'Historische vestingwerken' en 'Monu ment in beeld'. Leuk en leerzaam is ook het Open Monumentenkwartetspel. afd. Midden Flakkee Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwo nen van onze afdelingsavond op donder dag 18 september 1997. De avond wordt gehouden in het 'Diekhuus', Beneden Zandpad 7 te Middelhamis en begint om 19.45 uur. Voor de eerste avond van het nieuwe sei zoen is mevr. A. van Hoeven onze gast. Zij is een bondsvrouw in 'hart en nieren' en brengt ons een boeiend verslag met het thema 'Vrouwen in 't algemeen'. Introducees zijn van harte welkom, al leen zal van hen een bijdrage van 2,50 gevraagd worden. Morgen, zaterdag 6 september, van 10.00 tot 15.00 uur zijn er mooie sierka lebassen in alle soorten en maten voor een kleine prijs te koop. Deze kalebassen zijn leuk als decoraüe in huis en tuin. De opbrengst is bestemd voor de Stich ting Woord en Daad. De verkoop vindt plaats bij de familie Keizer aan de Pr. Willem Alexander- straat nr. 4 in Middelhamis. Eventueel telefonisch te bestellen: (0187) 487093. Als u meer wilt dan de laagste prijs tjooraüezekerhódl Ter afsluiting van de zomeravondpro grammering organiseert het OIW op za terdag 6 september a.s. een grandioos kampvuur op het Ouddorpse strand. We verzamelen om 19.15 uur bij De Hoeksteen en vertrekken om 19.30 uur naar het Flauwe Werk. Zorg zoveel mo gelijk voor eigen vervoer. Als je een muziekinstmment meeneemt, wordt het zéker gezellig. Tot morgen! Zaterdag 13 september. Open Monumen tendag, worden in Goedereede tal van activiteiten ontplooid. Hierover wordt u nader geïnformeerd in het dinsdagnum- mer van het Eilanden Nieuws. Tevens wordt die dag een 'monumenten- markt' georganiseerd, ten bate van de kerkkapfinanciering. Op deze markt zal ook een antiek-Zcurio- saveiling worden gehouden. Graag zou het organiserend comité voor deze vei ling wat artikelen ontvangen, die door u wellicht zijn afgedankt, maar die voor een ander toch interessant zijn. Echt antiek is wat veel gevraagd, maar uit grootmoeders tijd is misschien wel mogelijk? U steunt er de kerkkapfinan ciering mee! Een belletje naar (0187) 492480 (Kaste lein) of naar 492801 (Van Heest) is vol doende. Uw 'bijdrage' wordt dan zo spoedig mogelijk opgehaald. j£ ISO 9002 Naaimachinehandel 'Vlieto' organiseert op zaterdag 18 oktober 1997, tijdens de Creatiefbeurs in 'De Staver' te Middel- harnis, voor de derde keer een mode show van zelfgemaakte kinderkleding. Iedereen kan meedoen! Haal in onze winkel een inschrijfformulier of bel even op voor deelname. Aan deze modeshow verbinden wij de verkiezing NAALD PRINSES 1997. Voor de mensen die vorige jaren de show gemist hebben, volgt hier een klei ne toelichting. De modeshow voor zelf gemaakte kinderkleding kun je in twee delen opsplitsen, allereerst is er natuur lijk de modeshow die door kinderen van 1 tot 10 jaar gelopen wordt, wat heel leuk is om te doen, en geeft een vertede rend beeld om naar te kijken. Maar ach ter deze show gaat nog veel meer schuil. Aan deze modeshow verbinden wij, voor mensen die het leuk vinden kinderkle ding te maken, de wedstrijd, wie wordt de NAALDPRINSES 1997. De deelnemers hebben voor de mode show de kledingstukken ingeleverd ter beoordeling voor een jury. Deze jury be staat uit drie deskundige mensen op het gebied van kleding maken. Die de kle dingstukken beoordeelt op het naaiwerk, de creativiteit en de originaliteit. Later tijdens de modeshow geven de juryleden hun laatste oordeel en de winnares wordt als Naaldprinses 1997 gekroond. Husq- vama stelt voor de hoogste drie een mooi aandenken beschikbaar. De organisator van de creatiefbeurs heeft voor elk kleine deelnemer een leuk kadootje. Dit is in het kort waar het omgaat. Als u hierdoor zegt ik zou wel meewillen doen of meer informatie willen hebben kom dan gemst langs in de winkel en geef u zelf op als deelnemer. Als u nog twijfelt zijn er altijd nog de leuke foto's van vorig jaar die u koste loos kunt komen bekijken, we zijn er van overtuigd dat u dan ook enthousiast wordt. Voor het geval dat de winkel bij u niet bekend is. Deze is te vinden in Middel hamis op de Westdijk 42, en telefonisch bereikbaar onder het telefoonnummer (0187)485222. Als u niet mee wilt, durft, of kunt doen is het toch altijd de moeite waard om te komen kijken. Wij doen namelijk onze uiterste best om er een leuke en gezellige middag van te maken. Verder is er ook de creatiefbeurs waar vele hobbyisten hun werkstukken, die ze in hun vrije tijd hebben gemaakt laten zien en te koop aanbieden. Tevens de monstreert Naaimachinehandel Vlieto de nieuwste mogelijkheden op de lockbor- duur en naaimachines. Al lijkt het nog ver, toch geven we u de datum van D.V. vrijdag 24 oktober 1997 alvast door. Dan kunt u deze datum note ren in uw agenda. Wat staat er op die datum te gebeuren? Wel, dan is er in de Breepleinkerk te Rotterdam een bijzon der zangavond t.b.v. Sdchdng Ontmoe ting. De aanvang is 19.30 uur. En de vol gende mensen werken er aan mee: De 15-jarige organist Lennert Knops; de 16- jarige jongenssopraan Ron van de Moos- dijk; de 12-jarige jongensalt Arjan de Bruin (beide jonge solisten bekend van de Doelenconcerten 1996). De bas-bari ton Pieter vis en de bariton Jan Stolk. Verdere bijzonderheid van deze avond is, dat de eerste CD van Lennert Knops, orgel en Marius van der Valk, tenorsolist overhandigd en gepresenteerd zal wor den. Deze CD is opgenomen in de Grote of St. Michaelskerk te Oudewater. Verdere informatie zal t.z.t. weer te lezen zijn in de regionale en landelijke bladen. Daarom volstaan we nu met een voor aankondiging. Alvast tot ziens D.V. RENAULT-dealer Provincie Zuid-Holland: Goeree Overflakkee moet bij Zuid-Holland blijven! I Provincie y Zuid-Holland Zal het bord 'Provincie Zuid-Holland'nu staande op de Grevelingendam in de richting Oude Tonge, bij de eeuwwisseling verhuizen naar de omgeving van de Haringvlietbrug? Zoals het zich nu laat aanzien heeft het daar alle schijn van Afgelopen week stemde een meerderheid van de Tweede Kamer in met de Interimwet provincie Rotterdam. Daar mee werd de omvang van de te vormen stadsprovincie bepaald. Het gebied zal de stad Rotterdam betreffen met de omliggende gemeenten en Voorne en Putten; de totaal 18 gemeenten die nu de Stadsregio Rotterdam vormen. De Hoekse Waard en het Drechtstedengebied zullen dus géén deel van de stadsprovincie uit gaan maken. Tijdens het debat heeft staatssecretaris Van de Vondervoort gezegd dat zij een wetsvoorstel voor de overgang van Goeree- Overflakkee naar Zeeland gaat voorbereiden. Het is de bedoeling dat Goeree-Overflakkee verhuist van provincie op het moment van de instelling van de stadsprovincie op 1 januari 2000. De wet waarmee de Tweede Kamer afgelopen week heeft ingestemd, is een voorbereidende wet om uiteindelijk te komen tot een stadsprovincie Rotterdam. Daarmee is het mogelijk gemaakt de voorbereidingen om tot de stadsprovin cie te komen voort te kunnen zetten. Ook de omvang van de provincie is nu bepaald. Tijdens het debat is besloten dat na de verkiezingen volgend voorjaar het kabinet zal komen met wetsvoorstellen om enerzijds de definitieve wording van de stadsprovincie te regelen - waarbij de taken en bevoegdheden zullen worden vastgesteld - en anderzijds het eiland Goeree- Overflakkee te laten verhuizen naar de provincie Zeeland. De overgang naar Zeeland is steeds gekoppeld geweest aan de tot stand koming van de stadsprovincie Rotterdam. Volgens het kabinet zou het eiland na de vorming van de stadsprovincie min of meer geïsoleerd komen te liggen en het dus wenselijker zijn het gebied bij Zeeland in te delen. De taken en bevoegdheden van de stadsprovincie (die dus vol gend jaar bepaald moeten worden) lijken nog 'hete hangijzers' te zijn, waar nog steeds verdeeldheid in politiek Den Haag over heerst. Hoewel afgelopen week dus weer een stap gezet is op de weg om tot een stadsprovincie te komen en Goeree- Overflakkee dus weer een stap dichter bij Zeeland is gekomen, is nog steeds niets definitief zeker! De Interimwet zal in de loop van het jaar nog door de Eerste Kamer behandeld wor den. Nadat volgend jaar ook de twee wetsvoorstellen - die de definitieve instelling van de stadsprovincie en de overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland zullen regelen - door beide kamers zijn aangenomen is er pas definitieve duidelijkheid. Zuid-Holland Zuid-Holland was, in overleg met staatssecretaris Van de Von dervoort, bezig met een Arhi-procedure voor de stadsprovincie Rotterdam. Gedeputeerde Staten vinden het na de uitspraak van de Kamer niet zinvol de procedure om - na consultatie van de gemeenten - de buitengrenzen van de stadsprovincie te bepalen, verder voort te zetten. Men zal de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken verzoeken de procedure nu verder over te nemen. GS van Zuid-Holland heeft de staatssecretaris bericht, aangezien de Kamer besloten heeft dat de Hoekse Waard geen deel zal uitmaken van de stadsprovincie, geen goede argumen ten te zien voor de overgang van Goeree-Overflakkee naar Zeeland en daarbij medegedeeld dat de provincie er voor zal blijven ijveren het eiland bij Zuid-Holland te houden. Zie ook binnenzijde van dit blad: Meerderheid van gemeenten ziet weinig heil in indeling bij Zuid Holland Zuid. Op 28 augustus 1997 is het eerste exem plaar van de Haringvlietkrant versche nen. In de zes kranten die zullen ver schijnen, wordt informatie gegeven en worden meningen uitgesproken over een mogelijk ander beheer van de Haring- vlietsluizen. Brede verspreiding De Haringvlietkrant wordt breed ver spreid onder gemeentelijke voorlich tingscentra, bibliotheken en diverse per sonen en instanties die aangeven dat zij belangstelling hebben voor de plannen van Rijkswaterstaat voor dit deel van het beheersgebied. Op het gemeentehuis liggen exemplaren ter inzage. Mocht u de ontvangst van de Haringvlietkrant op prijs stellen, dan kunt u dit aangeven op de bon op pagina 4, of contact opnemen met mevrouw K. Hoevenaar van Rijkswaterstaat Zuid- Holland (010-402 6691). Deze Haringvlietkrant is speciaal ont wikkeld door Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland in samenwerking met het district Zuid-West van het ministerie van LNV, de provincies Zuid-Holland en Noord-Brabant, voor de ondersteuning van de MER Beheer Haringvlietsluizen. MER Beheer Haringvlietsluizen In 1970 zijn de Haringvlietsluizen in ge bruik genomen als onderdeel van de Del tawet. Behalve de veiligheid dienen de sluizen de belangen van scheepvaart en de zoetwatervoorziening voor drinkwater en landbouw. De aspecten 'natuur' en 'milieu' speel den toen een ondergeschikte rol. De negatieve gevolgen voor flora en fauna zijn echter steeds duidelijker ge worden. In beleidsplannen en op voor spraak van regionale bestuurders is de wens uitgesproken om iets van het over gangsgebied tussen zoet en zout water in ere te stellen. Rijkswaterstaat voert nu onderzoek uit naar de mogelijkheden van een ander be heer van de sluizen. Om tot een gewij zigd beheer te komen, is een integrale belangafweging nodig, waarbij de visies van allerlei groeperingen een rol spelen. In dit kader wordt een Milieu-effectrap portage (MER) Beheer Haringvlietslui zen opgesteld. Het is de verwachting dat het MER-rap port nog dit jaar verschijnt. Zes gevarieerde nummers In het eerste nummer wordt aandacht be steed aan algemene achtergrond, de ge schiedenis van de sluizen. In de daarop volgende kranten komen de gevolgen voor de visserij, recreatie, landbouw- en drinkwater voorziening, de verspreiding van het zoue water, de effecten voor scheepvaart, industrie en andere functies en tot slot de natuur en ecologie aan bod. Ook wordt ingegaan op de procedure voordat een beslissing door de minister van Verkeer en Waterstaat wordt geno men. Uiteraard bevat de krant zoveel mogelijk nieuwe ontwikkelingen en de actuele stand van zaken van het project. GOEDEREEDE Morgen (zaterdag) wordt weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. NOVAA OOLTGENSPLAAT D.V. woensdag 10 september hoopt op uitnodiging van de kiesvereniging der SGP ds. J. H. van Daalen van Ede een tijdrede uit te spreken in het Herv. ver enigingsgebouw 'Elthato', Zuid Achter weg 27. Aanvang 19.30 uur. Ieder is har telijk welkom. AKTIElïï ^-)^<c' Knöps B.V. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee VOOR BEELD EN GELUID FffTO - VIDEO - SnM>K) - REPOFTTAQE - FOTCXUIAFIE ~C^ C3 C=l dg 3 cm czi I EU m [TJ cj en cj czi i OUDOORP - Wsststra^ 35 - TaMoon (0187) 6816121 Fax 683734 -Printahop-HogBioom 172-Telefoon (0111) 462400 VingeriingS - 3241 EB Middelharnis-Tel.(0187)482518 Audio - video apparatuur - Elel<trisclie huishoudelijl<e app. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoopna 17.00uur:C. Breen, (0187) 682496 Accountants k'XNTOOR Hofdijksweg 17a, 3253 KC Ouddorp Tel. (0187) 68 70 66/Fax 68 42 13 Lid van: Jaarrekeningen Fiscale aangiften Vernieuwing en reparatie van voorruiten zonder eigen risico Middelhamis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 1