CHAUFFEUR/BESTELLER hr^r 'Dyslexie' %is!m Br^f^^^W^ >VL3 Pasfoto's I UW SHELL-LEVERANCIER VOOR GEVRAAGD MATROOS ^cpi^AAcfckle V4H oüPH 7^0 BINGOMIDDAG - GASOLIE - DIESELOLIE - PETROLEUM - SMEERMIDDELEN ^^epUmif^er 5 SEPTEMBER 1997 EILANDEN-NIEUWS Biz. 3 VIeeshandel J. KRIJGSMAN B.V. Heeft, wegens uitbreiding van de aktiviteiten, plaats voor een: Voor deze funktie wordt gevraagd: - Rijbewijs BCE. - In het bezit van of studerend voor Chauffeursdiploma CCV.B. - Representatief handelen tegenover deze relaties. - Variabele werktijden. Voor deze functie wordt geboden: - Een salaris volgens de CAO voor Vieesgroothandels en Exportslachterijen. - Prima secundaire arbeidsvoorwaarden (o.a. 8% vakantie-toeslag, 24 vakantiedagen per jaar, 2% eindejaarsuitkering). Uitsluitend schriftelijke sollicitaties worden behandeld. Deze s.v.p. zenden aan: VLEESHANDEL J. KRIJGSMAN B.V. Postbus 238, 3240 AE Middelharnis; t.a.v. dhr. J. A. de Wit i Voor uw I Hisschemöller MIDDELHARNIS f Tel. (0187)482441 op Garnalenkotter Telefoon (0187) 68 22 22 Puzzelreglement 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ontvang je een boekenbon van 15,-. Hopelijk alles kits met jullie. Al gewend aan het schoolgaan? Als je éénmaal het ritme weer te pakken hebt, lukt het allicht. Succes met oplossen. Nogmaals stuur a.u.b. geen nieuwe zelfverzonnen raadsels op. De voorraad is heel groot! De eerste Bijbelpuzzel van de nieuwe maand is afkomstig van Ricardo Cle ment (Oude-Tonge). Door van alle ant woorden de beginletter naast elkaar te plaatsen, komen we achter de naam van een bijzonder voorwerp uit de tempel. Ricardo weer bedankt! 1. Man van Ruth. 2. Oudste zoon van Jacob. 3. Vrouw van Nabal. 4. Vrouw van Elimelech. 5. Psalmen van 6. Opa van David. 7. Vader van de profetes Anna. 8. Stad in Macedonië. 9. Andere naam van Ezau. 10. Kleinzoon van Mozes. 11Eerste mens. 12. Broer van Martha en Maria. 13. Twee delen van de Bijbel. 14. Profeet. 15. Aartsvader. 16. Zuster van Laban. ^^i'St Margreet Sleurink (Rotterdam) Bertine en Mariëlle hebben een tijdje bij jullie doorgebracht. Ze zullen wel voor leven in de brouwerij gezorgd hebben. Hoe is het de 20-ste bij de tandarts afge lopen? Nog wat leuks op de kop getikt tijdens de rommelmarkt van Breskens? Best een buitenkans om die vissersche pen eens van binnen te bekijken. Wat een verjaardagen heb je gehad. Als dat iedere keer gebak met slagroom was mmm! (genoteerd op de 29-ste augustus) 0-100: Benjamin, Elize, Gerda, Ilona, Gerda, Jan-Willem de W., Jolanda, Jan-Thomas, Marijke, Ricardo, Richard. 100-200: Anne, Arjo, Dorien, Geert, Gerard, Gijsbert, Ilse, Jan Willem Bij., Jacomijn, Jessica, Job, Jorieke, Lenie, Marleen, Marije, Matthijs, Margreet V. 200-300: Aagje, Gert, Gijs, Jantine, Maaike, Margreet SI., Mariene, Madeion, Nienke, Peter, Rien en Riet. 300-400: Bert, Claudia, Christine, Elze, Leonie, Petra, Rianda, Willemijn. Peter Tieleman (Ooltgensplaat) pakte zijn balpen en tekende dit vogelhuisje voor onze club. In het dak zitten heel veel letters. Je kunt er 8 vogelnamen van maken. Welke zijn dat? Gebruik alle letters totdat ze op zijn! Leuk bedacht vriend Peter, fijn 15 punten erbij voor je idee. Berichten uit de Gezondheidswijzer Dyslexie, ook wel woordblind genoemd, is het goed kunnen lezen of spellen. Ongeveer 5% van de bevolking heeft problemen met lezen en foutloos schrij ven. Dyslexie komt zowel bij kinderen als bij volwassenen voor. Bij kinderen treedt het voor het eerst naar voren bij het leren lezen en spellen. Volwassenen kunnen grote moeite blijven houden met het invullen van formulieren of het schrijven van brievne. Voor iedereen die meer wil weten over dyslexie heeft de Gezondheidswijzer, het informatiecen trum van de GGD Zuidhollandse Eilan den, in de maand september een infor matiepakketje samengesteld. Het pakketje 'dyslexie' bevat informatie over dyslexie bij kinderen en volwasse nen, hoe u het kunt herkermen, adressen waar u terecht kunt voor advies en behandelingsmogelijkheden. Tevens is in het pakketje een literatuurlijst met boe ken over dyslexie opgenomen. Het gratis informatiepakketje kunt u tele fonisch aanvragen of ophalen bij de Gezondheidswijzer in de GGD-vestiging in Middelharnis aan de Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. Ook kunt u bij uw bibli otheek een boekententoonstelling over dit thema bekijken. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het informatiecentrum van de GGD waar iedereen vragen kan stel len op het terrein van de gezondheid. In de Gezondheidswijzer kunt u op het gebied van ziekte, gezondheid en gezond heidszorg folders en artikelen vinden, maar bijvoorbeeld ook adressen van patiëntenverenigingen of informatie over cursussen. Veel informatie is kosteloos te verkrijgen. OUDE TONGE De Plaatselijke Commissie Welzijns werk voor Ouderen te Oude Tonge, be gint haar seizoen met een Bingomiddag op woensdag 10 september 1997 a.s. Aanvang 14.00 uur in het Infocen- trum, zaal open vanaf 13.30 uur. Kos ten per persoon 4,00. Aan de Bingo zijn mooie prijzen verbon den. De middag kan bezocht worden door personen van 55 jaar en afkomstig uit Oude Tonge. Voor de organisatie aanmelden tot en met maandag 8 september 1997 op te lefoonnummer 641344 tijdens de kan tooruren in de ochtend, graag vermelden of u suikerpatiënte bent. Zij die de afstand niet kunnen lopen, kunnen dit doorgeven met hun opgave en er wordt voor vervoer gezorgd. Komt u eens kijken en misschien blijft u dan wel komen. S Intergemeentelijk Samenwerkingsverband <ii|||if Goeree-Overflakkee Sluiting ISGO-kantoor Wet milieubeheer Ingekomen meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Warnaar - Looman - van den Ban b.v. Staalstraat2 2984 AJ Ridderkerk Telefoon (0180) 42 08 55 oliehandel EDISON 51 3241 LS MIDDELHARNIS Drog. Reform. Foto Quelle 1 t***-Ji.t.**tJi:t.xt.ir.x%xt.xxxxxxx*Ê t Knap lastig, als uw was machine het begeeft. Uw Elektro Vakman wéét hoe vervelend dat is en staat dus snel bij u op de stoep om 'm te repareren. Wij doen graag méér voor u! LIJNBAAN ELEKTRA Beneden Zandpad 15 A Middelharnis Oude Tonge: Stationsw/eg 2 Tel.: 0187-641114 Spijkenisse: Edisonweg 5 Tel.: 0181 -616000 Roosendaal: Borchwerf 16Tel.: 0165-536519 Leu U vindt ons natuurlijk ook in de Gouden Gids Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO: postbus 313, 3240 AH Middelharnis, telefoon: (0187) 488111. Op vrijdag 5 september is het kantoor aan de Langeweg 74 te Middelharnis de hele dag gesloten in verband met een personeelsreis. (AMvB) 1. Dorst Installatietechniek B.V., Pascal 21 te Middelharnls,{ops/ag goederen) 2. Restaurant 'Chapeau', Zandpad 60 te Mid delharnis, (horecabedrijven) 3. Verenigingsgebouw'tCentrum, VanWeel- straai 10 te Ooltgensplaat, (horecabedrij- De meldingen liggen van 8 september t/m 20 oktober 1997 op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Middel harnis (nrs. 1 en 2) en Oostflakkee (nr. 3). Het voornemen bestaat om vergunning te verle nen aan: 4. Waterschap Goeree-Overflakkee, Oostha- vendijk te Oude Tonge - voor een tijdelijke mobiele pompunit. Het voornemen bestaat om de volgende vergun ningen te wijzigen: 5. Transportbedrijf A. Visbeen Zn. B.V., Langeweg 20 te Nieuwe Tonge - aan de vergunning worden voorschriften verboden voor lozing van bedrijfsafvalwater op de riole ring 6. Woningbouwvereniging Beter Wonen, Varkensmarkt 6 te Goedereede - aan de ver gunning worden voorschriften verboden voor afvalstoffen en afvalwater, bodem, brandvei ligheid, energiebesparing, gedrag, gassen en verfopslag. Alle relevante stukken liggen van 8 september t/m 6 oktober 1997 (nr 4) en van 8 t/m 22 septem ber 1997 (nrs. 5 en 6) op werkdagen van 9.00 van 16.00 uur ter Inzage in het gemeentehuis van Oostflakkee (nr. 4), Middelharnis (nr. 5) en Goe dereede (nr. 6). Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonder) van 18.00 tot 21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen en eventuele (hoor)zittlng Schriitelijke bedenkingen tegen de ont werpbesluiten kunt u van 9 september t/m 7 okto ber 1997 (nr. 4) en van 9 t/m 23 september 1997 (nrs. 5 en 6) indienen bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoor)- zitting worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvragers van de vergunningen en de overige aanwezigen van gedachten te wisselen en eventueeimondel/nggemotiveerde bedenkingen in te brengen (nr. 4). Vergunningen zijn verleend aan: 7. J.A.M. Mulder - voor het fokken, houden, melken, opfokken en verladen van melkrund- vee, het houden, mesten en verladen van vleesvarkens, het verkazen van melk en het opslaan van melk, kaas, veevoeders, mest en brandstof, Schenkeldijk 1 te Melissant. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp redactioneel gewijzigd als gevolg van ingebrachte bedenkingen. 8. Mts. Pollemans - voor het in werking hebben van een akkerbouw- en melkveebedrijf. Blau we Pannenweg 3 te Oude Tonge. De volgende vergunningen zijn gewijzigd: 9. Waterschap Goeree-Overflakkee, Bekade- weg 99 te Sommelsdijk 'Westplaat II- aan de vergunning zijn voorschriften verbonden voor afvalstoffen, bodembescherming, brand veiligheid, elektrische installatie, gedrag en stankhinder 10. Waterschap Goeree-Overflakkee, Mariadijk 5 te Ooltgensplaat 'Galathee- aan de ver gunning zijn voorschriften verbonden voor af valstoffen, brandveiligheid, elektrische installa tie, gedrag en stankhinder. Alle relevante stukken liggen van 8 september t/m 20 oktober 1997 op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis van Dirksland (nr. 7), Oostflakkee (nrs. 8 en 10) en Middelharnis (nr. 9). Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00 tot 21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Beroep Beroep tegen de besluiten kan van 8 september t/m 20 oktober 1997 worden ingesteld door: - hen die bedenkingen hebben ingebracht te gen het ontwerpbesluit - belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn ge weest - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uitte brengen over het ontwerpbesluit - hen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen, die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht. U kunt het beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, post bus 20019, 2500 EA Den Haag. Bij een spoedeisend belang kunnen de instellers van een beroep in een afzonderlijke brief de voorzitter van deze Afdeling verzoeken om een voorlopige voorziening. De besluiten worden na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij voor deze datum is ver zocht om een voorlopige voorziening. De beslui ten worden niet van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. 5 september 1997 i ^^m

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1997 | | pagina 11